Надвірнянська центральна районна бібліотека Відділ краєзнавчої літератури Володимир Луців: співак, бандурист, громадський діячСкачати 87,15 Kb.
Дата конвертації19.04.2017
Розмір87,15 Kb.


Надвірнянська центральна районна бібліотека

Відділ краєзнавчої літератури

Володимир Луців: співак, бандурист, громадський діяч

(пам’ятка користувачу)


http://toloka.hurtom.com/photos/130524024043132137_f0_0.jpg

Надвірна

2014

Володимир Луців: співак, бандурист, гномадський діяч : (пам’ятка користувачу) / Надвірнянська ЦРБ; уклад. М. Гринюк; відп. за вип. М. Кушнерчук. - Надвірна, 2014.- 6 с.

Укладач: М. Гринюк – бібліограф відділу краєзнавчої літератури;

Відповідальна за випуск: М. Кушнерчук – директор ЦБС


Тираж: 30 прим.
Володимир Луців наш краянин. Народився він 5 червня 1929 р. у м.Надвірній. Наприкінці другої світової війни потрапив у Німеччину, де, власне, і розпочав свою діяльність як співак і музикант у капелі бандуристів імені Миколи Леонтовича (місто Госляр, 1947). 1948 року Луців переїхав у Великобританію. Навчався вокалу у коледжі Святої Трійці (Лондон), а потім – консерваторії Святої Кекилії (Рим).

Свою професійну діяльність В.Луців розпочав на ІІІ Міжнародному європейському пісенному конкурсі у Бельгії, де здобув перше місце. Маючи професійну вокальну школу, він співає як соліст із хором «Гомін», організовує концертні турне Європою, Канадою, США, Австралією, фестивалі. Все своє життя збирав бібліотеку – цінні видання – як нотні, так і книжки.

Як визначний громадський діяч він активний у відзначенні визначних подій. Був координатором святкування 1000-ліття Хрещення України (Рим 1988), повернення Глави УГКЦ кардинала Любачівського (1991) та переховання патріарха Йосипа Сліпого (1952), відзначення 400-річчя Берестейської унії (Рим, 1996).

Великого значення набула робота Володимира Луціва поза Батьківщиною. Він організовує на державному рівні творчі вечори, рецензування для радіопрограм на Бі-БІ-СІ. Він був особисто відзначений нагородами першими особами України за вагомий особистий внесок у популяризацію історичних та сучасних надбань України у світі, формування її позитивного міжнародного іміджу.

У 2002 році засновує іменний благодійний культурно-мистецький фонд у Надвірній, який опікується талановитою молоддю Карпатського краю. Сам Володимир Луців є почесним громадянином міста Надвірна.

Важливим для української діаспори Великобританії є часопис «Українська думка», що виходить у Лондоні, де постійно друкуються замітки, статті В.Луціва. А написана ним книга «Від Бистриці до Темзи» охопила всю історію життя української діаспори на чужині. Пан Луців, як висловився Роман Яців, є живим зв’язком між Україною та українською діаспорою Великої Британії.

Володимир Луців здобув музичну освіту при Лондонській консерваторії, як оперний співак набув популярності, виконуючи англійський та італійський репертуар. З дружиною Лесею, яка стала його вірною супутницею, порадницею і мамою їхніх дітей, познайомився у Франції. Як співак-бандурист, як оперний виконавець концертував на вшануваннях важливих дат – Т.Г.Шевченка, Лесі Українки, УПА та ін. не тільки в Лондоні, Манчестері, а й містах Європи, Канади, Америки, Африки, Австралії.

Як організатор він відкрив дорогу багатьом українським колективам Великобританії на великі сцени, фестивалі, гастролі. Великим відкриттям був і є «Візантійський хор» з Голландії під керівництвом М.Антоновича, якому В.Луців відкрив концертну дорогу в світ. Це – унікальний український хор, виконавцями якого є голландці.

Володимир Луців, людина за своїм характером акуратна, точна, вимоглива до себе і до оточуючих, з надзвичайною скрупульозністю збирав усе, що супроводжувало його впродовж тривалої мистецької кар’єри. Це афіші і програмки концертів, в яких брав участь, невеликі рекламні листівки, або, як він їх називає «летючки», що передували концертам, нарешті численні відгуки в пресі про його виступи. До цього слід додати і незліченні публікації Луціва-журналіста, що появлялися на сторінках різних часописів і видань у діаспорі і в Україні. Володимир Луців жив Україною і по сьогоднішній день живе нею.

Славний бандуристе, відважний козаче!

Неньку – Україну славиш на весь світ.

Гордимось Тобою, наш Влодку – козаче,

Прийми від нас щирий карпатський привіт

(вірш І.Томин)Література:
Від Бистриці до Темзи [Текст]: спогади, документи, публікації, листи / худож. оформ. О.Нош. – Львів: Дивосвіт, 1999. – 608 с.: 4 арк. іл., портрет.

Гриджук І. У серці – пісня материна / І.Гриджук // Народна Воля. – 1991. – 12 жовт.

І співаки можуть успішно боротися з наркобізнесом: [про нашого земляка, громадянина Англії Володимира Луціва] // Народна Воля. – 1995. – 18 січ.

Маестро Володимир Луців одержав грамоту міста Львова// Українська Думка. – 1998. – 9 квіт. (Лондон)

Галицький Б. Від Темзи до Бистриці / Б.Галицький // За вільну Україну. – 2000. – 8 серп.

Голландці привезли нам українську пісню. Виявляється, у цій країні її люблять і шанують // Галичина. – 2000. – 28 жовт.

Гриджук І. Хор, який дух українства у Києві возвеличив і Надвірну одухотворив: мистецтво / І.Гриджук // Народна воля. – 2000. – 7 лист.

Неврлий М. Місіонер українського мистецтва /М.Неврлий // Сучасність. – 2000. – 11 лист.

Лазорко Я. Висока палітра митця / Я.Лазорко // Народна Воля. – 2001. – 19 січ.

Смерека М. «Цінуйте час…» / М.Смерека // Галичина. – 2001. – 27 верес.

Гаврилович І. Несе надвірнянець українську пісню за моря-океани… / І.Гаврилович // Галичина. – 2001. – 27 верес.

Багатий дар земляка В.Луціва Надвірнянському музею // Українська Думка. – 2001. – 8 листоп. – С. 7. – (Лондон)

Гриджук І. Володимир Луців – кавалер ордена «За заслуги» ІІІ ступеня – як власний кореспондент «Народної Волі» пропагує наш часопис в Англії / І.Гриджук // Народна Воля. – 2001. – 13 листоп.

Кирилюк В. Вітаємо маестро: / В.Кирилюк // Літературна Україна. – 2001. – 29 листоп. – С. 1.

Чергова нагорода – представникові «ЗВУ»: [про вручення В.Луціву ордена «За заслуги» ІІІ ст] // За вільну Україну. – 2001. – 18 груд.

Максим’юк О. З Україною у серці / О.Максим’юк // Народна Воля. – 2002. – 12 січ.

Максим’юк О. Володимир Луців – християнин / О.Максим’юк // Народна Воля. – 2002. – 18 січ.

Максим’юк О. Володимир Луців – співак-бандурист світової слави / О.Максим’юк // Народна Воля. – 2002. – 15 січ.

Створено Фонд ім.Маестро В.Луціва // Українська Думка. – 2002. – 8 берез. – (Лондон)

Нагорода Володимиру Луціву // Народна Воля. – 2002. – 3 трав.

Гринишин П. Володимир Луців – пропагандист української культури / П.Гринишин // Народна Воля. – 2002. – 18 черв.

Максим’юк О. Візантійський хор та багаторічна співпраця маестро Володимира Луціва / О.Максим’юк // Народна Воля. – 2002. – 27 черв.

Висока нагорода Володимиру Луціву: [про нагородження медаллю «Будівничий України»] // Українська Думка. – 2002. – 8 серп. – (Лондон)

Долучімся серцем і душею до мистецького Фонду імені Володимира Луціва // Народна Воля. – 2002. – 12 січ.

Підтримаймо культурно-мистецький благодійний Фонд ім. В.Луціва // Народна Воля. – 2002. – 30 серп.

У неділю, 8 вересня – презентація Фонду ім. В.Луціва // Народна Воля. – 2002. – 30 серп.

Гаврилович І. Фонд для наших юних талантів назвали іменем лондонця… І.Гаврилович // Галичина. – 2002. – 28 верес.
Гриджук І. Судились Фондові високії літа / І.Гриджук // Народна Воля. – 2002. – 1 жовт.

Кирилюк В. Наш славний земляк: [про Луціва] / В.Кирилюк // Культура і життя. – 2002. – 11 груд.

Поповнення Фонду ім. В.Луціва: [вісті з Лондона] // Народна Воля. – 2003. – 8 квіт.

Визначено переможців конкурсу на здобуття премії Фонду ім. В.Луціва // Народна Воля. – 2003. – 8 трав.

Гриджук І. Премії ім. В.Луціва обдарованим / І.Гриджук // Народна Воля. – 2003. – 6 черв.

Наші шанувальники: [про Луціва] // Народна Воля. – 2003. – 6 черв.

Культурно-мистецький фонд ім. В.Луціва в Надвірній: [збагачення фонду цінними експонатами] // Українська Думка. – 2003. – 26 черв. – (Лондон)

Галицький Б. Фонд маленький – добро велике / Б.Галицький // За вільну Україну. – 2003. – 5 серп.

Гриджук І. Правління фонду ім. В.Луціва знову очолила Ольга Максим’юк. Готуймось до фестивалю молодих бандуристів і співаків у Надвірній / І.Гриджук // Народна Воля. – 2004. – 16 січ.

Зголошуйтеся, майбутні володарі премії Фонду ім. В.Луціва!: [духовність] // Народна Воля. – 2004. – 12 берез. – С. 6

Гречко І. Життя однієї людини: [про В.Луціва] / І.Гречко // Гражда. – 2004. – №10. – С. 68-70.

Гриджук І. Хай серце наповнюється любов’ю і радістю за Україну: [про відзначення літнього ювілею Луціва] / І.Гриджук // Народна Воля. – 2004. – 9 лип. – С.4.

Бунь А. Повернення в дитинство: [Почесному Громадянину м.Надвірної Володимиру Луціву – 75] / А.Бунь // Народна Воля. – 2004. – 25 черв. – С. 5.

Калинець Б. Бандурист: [із посвяти В.Луціву, переклад з англ. мови І.Калинцем] / Б.Калинець // Народна Воля. – 2004. – 25 черв. – С. 5.

Програма: [святкування 75-річчя від дня народження В.Луціва] // Народна Воля. – 2004. – 25 черв. – С. 5.

Почесному громадянину м.Надвірної Володимиру Луціву – 75: [тематична сторінка та світлини] // Народна Воля. – 2004. -25 черв. – С. 5

Гриджук І. Фонд ім. В.Луціва дбає про майбутнє України: [мистецтво і благодійність] / І.Гриджук // Народна Воля. – 2005. – 17 черв. – С. 4.

Умайло І. Пам’ятатимемо Маестро поки живемо / І.Умайло // Народна Воля. – 2005. – 1 квіт. – С. 7.

Гриджу І. Фонд ім. Володимира Луціва відзначив 16 своїх стипендіатів і надалі запрошує до творчого конкурсу обдарованих хлопців і дівчат Надвірнянщини / І.Гриджук // Народна Воля. –2006. – 20 січ.

Максим’юк О. Пісня без кордонів єднає серця українців і англійців: [про Британський жіночий хор та Львівський хор «Мрія»] / О.Максим’юк. – 2005. – 9 груд.

Луців В. Володимир Луців: «Шанувати себе нам ніхто не боронить»: [розмова із Маестром В.Луцівим / розмовляв Іван Гриджук] / Народна Воля. – 2006. – 27 жовт. – С. – 8.

Гриджк І. Я українець і цим все сказано: [про маестро В.Луціва] / І.Гриджук // Народна Воля. – 2007. – 7 верес. – С. 4.

У неділю, 8 жовтня – урочисте вшанування лауреатів премії благодійного культурно-мистецького фонду ім. В.Луціва // Народна Воля. – 2006. – 6 жовт.

Городницька Б. Після перемоги Руслани доводилось тлумачити європейцям, що українці у шкірах давно вже не ходять…: [розмова з Володимиром Луцівим / розмовляла Б.Городницька] // Високий замок. – 2007. – 7 лип. – С. 15.

Хмельовський Л. Співак Володимир Луців не забув рідне місто / Л.Хмельовський // Народна Воля. – 2008. -23 трав. – С. 5.

Володимир Луців: [нагороджений орденом «За заслуги» ІІ ступеня] // Рідна Земля. – 2008. – 3 жовт. – С. 11.

Духовна велич від щирих зустрічей: [про творчу зустріч В.Луціва у Львові] // Народна Воля. – 2008. – 23 трав. – С. 5.

Збагатіться духом пісень і дум: [новий ком пакт-диск «Українські пісні й думи Володимира Луціва] // Народна Воля. – 2008. – 23 трав. – С. 5.

Гриджук І, Визнання увінчало таланти: [уже восьмий раз культурно-мистецький благодійний фонд ім. В.Луціва засвідчує свою повагу і визнання юних талантів Надвірнянщини] / І.Гриджук // Народна Воля. – 2008. – 11 лип. – С. 5.

Турів М. Маестро, який гордо проніс ім’я України по світу…: [В.Луців] / М.Турів // Шлях перемоги. – 2009. – 27 трав. – С.8.

Слово про ювіляра: [про В.Луціва] // Народна Воля. – 2009. – 12 черв. – С. 4.

Ювіляр про себе: [В.Луців] // Народна Воля. – 2009. – 12 черв.

Концерт-вшанування 80-ліття Володимира Луціва // Народна Воля. – 2009. – 12 черв. – С. 1.

Кирилюк В. Від Темзи до Дніпра: [вірш присвячений В.Луціву] / В.Кирилюк // Народна Воля. – 2009. – 12 черв. – С. 1.

Володимиру Луціву – 80: [вітання] // Народна Воля. – 2009. – 12 черв. – С. 4.

Гриджук І. Шана митцеві і людині: [В.Луців] / І.Гриджук // Народна Воля. – 2009. – 7 серп. – С. 5: фото

Володимир Луців // Гуцульський календар. – 2009. – С. 28.

Шевченко М. Володимир Луців: співак, бандурист, діяч / М.Шевченко // Галицька просвіта. – 2011. – 15 верес. – С. 3.

Луців В. Володимир Луців: «Коли у 1961 році переміг у «Євробаченні», став популярним на європейській сцені»: [розмова з почес. громадянином м.Надвірної, мешканцем Лондона / розмовляла І.Корчук] // Високий замок. – 2011. – 8-10 лип. – С. 9.

Луців В. Володимир Луців: «Я щасливий, що можу щось розказати про Крука»: [розмова із Луцівим / розмовляв Тарас Прохасько] // Галицький кореспондент. – 2011. – 28 лип. – С. 16.

Луців В. Голландський хор ім. М.Лисенка виступив уперше на Східній Україні / В.Луців // Народна Воля. – 2012. – 21 верес. – С. 9.

Інтернет ресурси:
Луців Володимир Гаврилович — Вікіпедія

www.uk.wikipedia.org/Луців_Володимир


Володимир Луців - від Бистриці до Темзи… - ДивенСвіт

www.dyvensvit.org/articles/4116.html


Володимир Луців - Українські пісні та думи
www.ex.ua/2353167
Володимир Луців - пісні, біографія - Українські пісні

www.pisni.org.ua/persons/2814.html

76

15

24

3

Каталог: wp-content -> uploads -> 2012
2012 -> Бібліотека сергій Данилович Безклубенко Біобібліографічний покажчик До 80-річчя від дня народження Київ 2012
2012 -> Культурна спадщина України
2012 -> М. М. Поплавський доктор педагогічних наук
2012 -> Аплікаційна форма на участь в Міжнародній позаконкурсній програмі відеопоетичної премії бук назва роботи
2012 -> Програма для вищих медичних (фармацевтичних) навчальних закладів
2012 -> Клінічні практичні настанові kdigo з анемії при ххн члени ради kdigo
2012 -> Маркетингові технології економічного зростання за редакцією
2012 -> Уроку: №19. Трагедія "фуст". Загальна характеристика змісту, історія життєвих шукань Фауста
2012 -> Волинська сільська територіальна громада


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Надвірнянська центральна районна бібліотека Відділ краєзнавчої літератури Володимир Луців: співак, бандурист, громадський діяч iconПоет І громадський діяч Нестор Чир
Нестор Чир [Текст]: біобібліогр покажч. / Надвірнянська центральна бібліотека; відділ краєзнавчої літератури; [уклад. М. Гринюк;...
Надвірнянська центральна районна бібліотека Відділ краєзнавчої літератури Володимир Луців: співак, бандурист, громадський діяч iconНадвірнянська центральна районна бібліотека Відділ краєзнавчої літератури Він зійшов на сонячну ріллю поезії
Він зійшов на сонячну ріллю поезії (до 70-ліття з дня народження Степана Писуляка): пам’ятка користувачу / Надвірнянська црб; уклад....
Надвірнянська центральна районна бібліотека Відділ краєзнавчої літератури Володимир Луців: співак, бандурист, громадський діяч iconНадвірнянська центральна районна бібліотека Методично-бібліографічний відділ Нові надходження книг
Нові надходження книг [Текст]: інформ дайжест за І півр. 2015 р. / Надвірнянська црб; метод бібліогр відділ; уклад. Т. Гавриленко;...
Надвірнянська центральна районна бібліотека Відділ краєзнавчої літератури Володимир Луців: співак, бандурист, громадський діяч iconНадвірнянська центральна районна бібліотека Методично-бібліографічний відділ «Я сіяв те, що Бог послав »
«Я сіяв те, що Бог послав…» : письмова довідка / Надвірнянська црб; [укладач Т. Гавриленко; відп за вип. М. Кушнерчук]. – Надвірна,...
Надвірнянська центральна районна бібліотека Відділ краєзнавчої літератури Володимир Луців: співак, бандурист, громадський діяч iconНадвірнянська центральна районна бібліотека Методично-бібліографічний відділ «За мною стояла Україна…»
«За мною стояла Україна»: пам’ятка користувачу / Надвірнянська црб; укладач Т. Гавриленко; відп за вип. М. Кушнерчук. – Надвірна...
Надвірнянська центральна районна бібліотека Відділ краєзнавчої літератури Володимир Луців: співак, бандурист, громадський діяч iconСарненська центральна районна бібліотека сектор інформаційно-бібліографічної роботи Серія : Гордість краю
Сарненська центральна районна бібліотека; методично-бібліографічний відділ. – Сарни. – 016. – с
Надвірнянська центральна районна бібліотека Відділ краєзнавчої літератури Володимир Луців: співак, бандурист, громадський діяч iconБерезнівська центральна районна бібліотека Організаційно-методичний відділ
Апостол духу. Каменяр – Іван Франко: методико-бібліографічні матеріали /Березнівська центральна районна бібліотека, організаційно-методичний...
Надвірнянська центральна районна бібліотека Відділ краєзнавчої літератури Володимир Луців: співак, бандурист, громадський діяч iconНадвірнянська центральна районна бібліотека Організаційно-методичний відділ
Останнім часом бібліотеки практикують проведення акцій з метою привернення уваги до книги, читання, бібліотеки, популяризації послуг,...
Надвірнянська центральна районна бібліотека Відділ краєзнавчої літератури Володимир Луців: співак, бандурист, громадський діяч iconТростянецька районна центральна бібліотека т. Г. Шевченко І Сумщина
Т. Г. Шевченко І сумщина [ Текст ]: бібліографічний покажчик / Тростянецька районна центральна бібліотека; упоряд. З. Каруна. Тростянець,...
Надвірнянська центральна районна бібліотека Відділ краєзнавчої літератури Володимир Луців: співак, бандурист, громадський діяч iconХорольська центральна районна бібліотека Методично-бібліографічний відділ
Кожна бібліотека прагне до максимального розкриття змісту своїх ресурсів для користувачів. Важливим засобом фрмування читацької уваги...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка