«Найрозумніший» Правила гри «Найрозумніший»Скачати 93,84 Kb.
Дата конвертації18.06.2017
Розмір93,84 Kb.


Підготувала вчителька загальноосвітньої школи I-III №1

м. Шполи


Коломійчук Тетяна АнатоліївнаІнтерактивна гра

з географії

«Найрозумніший»


Правила гри «Найрозумніший».
Учасниками гри можуть бути окремі учні, також можна грати командами. Доцільніше сформувати дві команди. Радше при цьому підібрати кращих учнів з паралельних класів. При цьому обираються капітани, для яких підготовлена супергра, питання до якої подаються окремо («Чорна скринька»).

Також обирається чи призначається журі, які фіксують правильність відповідей та оцінюють гру балами.

Гру проводить ведучий, але не обов’язково вчитель. Рекомендовано проводити гру у актовій залі чи просто спортивній залі. За столами групами сидять команди-суперниці та їх капітани, вболівальники присутні окремо. Також заздалегідь вчитель готує начиння «потайної скриньки»: мускатний горіх, кубинську сигару, какао-боби, шоколад, картоплю, зерна кави, чорний перець.

Починається гра. Ведучий презентує команди учасників та їх капітанів. На екрані через проектор висвітлюється заставка до гри. Проводиться жеребкування на першочерговість брати участь у грі. Далі ведучий дає змогу учасникам команди чи капітанам визначитися, яку номінацію гри вони оберуть. Наприклад, номінація «Най-най..», запитання перше. У цей час на екрані висвітлюється ця заставка і натискається на цифру «1». Ведучий зачитує запитання. Команда має одну хвилину на роздум і дає відповідь. При правильності відповіді, команда набирає один бал. Якщо ж відповідь неправильна, - ведучий надає право відповісти учасникам команди-суперниці. Судді підраховують бали.

По закінченні гри проводиться змагання між капітанами. Також по черзі їм ставлять запитання, на які вони дають чи не дають відповіді. Виграє та команда, яка набрала найбільше балів.

Додатково можна також організувати гру підтримку-вболівальників, музичні чи танцювальні паузи. Це допоможе зробити захід більш цікавим та нестандартним.Вчені-дослідники України


 1. Назвіть ім’я античного грецького вченого, хто провів перші дослідження на території України. (Геродот).
 1. Хто із античних вчених склав перші карти Причорномор’я? (Клавдій Птолемей). 1. Хто за часів Київської Русі доніс до нас інформацію про тогочасні події? (Нестор-літописець).
 1. Французький інженер-картограф, який у XVII ст. склав першу детальну топографічну карту України. (Гійом Левасер де Боплан). 1. Хто із відомих вчених є автором науки про грунти? (В.В. Докучаєв).
 1. Український радянський вчений, започаткував науку про біосферу та ноосферу. Був першим очільником Української Академії Наук. (В.Вернадський). 1. Кого із видатних мореплавців називають «українським Колумбом»? (Ю.Лисянський).
 1. Назвіть імя вченого–антрополога, вихідця з України, який вперше довів рівність рас. (М. Міклухо-Маклай). 1. Український етнограф, автор слів гімну України. (М.Чубинський).
 1. Вчений-дослідник льодовикового періоду. (П.А. Тутковський).

1

Екзоти України
 1. Як називається пустеля на півдні України – єдина пустеля у Європі? (Олешківські піски, Херсонська область).
 1. Як називаються асиметричні складки Кримських гір? (куести). 1. Де на Україні можна побачити справжній кораловий риф? (Товтри або Медобори, Поділля).
 1. Як називається найнижча точка України? (Куяльницький лиман, Одеська область, - 5 м нижче рівня Балтійського моря). 1. Назвіть вулкан України, який ніколи не діяв. (Аю-даг, Кримські гори).
 1. Яке озеро в Україні називають «українським Байкалом»? (Світязь, Волинь, 58,4 м). 1. Назвіть найдовшу карстову печеру у гіпсах. (Оптимістична, 217 км, Тернопільська область).
 1. Як називається найвищий водоспад в Україні? (Учан-Су, Крим, 98, 5 м). 1. Яке вам відоме найвисокогірніше озеро в межах нашої держави? (Бребенескул, Карпати – 1800 м).
 1. Де на Україні є діючі грязьові вулкани? (Керченський півострів).

2

Вчені-географи
 1. Античний грецький вчений, автор першої карти, «батько» географії? (Ератосфен III ст. до н.е.).
 1. Стародавній грецький математик, довів кулястість Землі? (Арістотель, IV ст. до н.е). 1. Античний грецький вчений, «батько» історії, що першим описав Скіфію? (Геродот V ст. до н.е.).
 1. Венеціанський купець, який у XIII ст.. першим із європейців досяг Китаю та Індії?. (Марко Поло). 1. Португальський мореплавець, здійснив першу навколосвітню подорож.? (Фернан Магеллан).
 1. Іспанський вчений, який у 1492 році відкрив Америку? (Христофор Колумб). 1. Німецький математик, створив у 1492 році перший глобус? (Мартін Бехайм).
 1. Португальський мореплавець, який у 1498 році першим дістався берегів Індії морським шляхом? (Васко да Гама). 1. Німецький вчений-натураліст, якого називають «Колумбом Південної Америки»? (Александр фон Гумбольт).
 1. Дослідник Центральної Азії, який у XIX ст. зробив видатні географічні відкриття, а також дослідив та описав невідомого для тодішньої науки дикого коня та дикого верблюда? (М. Пржевальський).

3
Різне
 1. Що охороняють у Йосемітському національному парку США? (дерева Секвойї або секвойядендрони – мамонтові дерева, окремим екземплярам яким по 3500-4000 років).
 1. Де знаходиться національний парк Улуру? (або ще Айрес-Рок, гора-скеля, Австралія). 1. Кого охороняють у Біловезькій пущі? (зубрів).
 1. Чим відомий Єлоустоунський національний парк? (гарячими джерелами та гейзерами). 1. Хто і коли заснував біосферний заповідник «Асканія-Нова»? (барон Фрідріх Фальц-Фейн у 1881 році).
 1. Де знаходиться унікальна і єдина у світі долина нарцисів? (Закарпаття, поблизу м. Хуста). 1. Чим славиться національний парк Ігуасу? (каскад водоспадів на р. Парана, висотою у 72 м, Бразилія).
 1. Де знаходиться Долина Гейзерів? (Росія, Камчатка). 1. Як називається заповідник у Черкаській області? (Канівський).
 1. Де знаходиться національний парк Нгоронгоро? (кратер згаслого вулкану, центральна Африка).

4
Най – най…
 1. Назвіть найвищу гору на Землі. (Еверест або Джомолунгма, 8850 м, Гімалаї, Непал).
 1. Де знаходиться найвищий водоспад на Землі і як він називається? (Анхель, Венесуела, 1054 м на одній із приток річки Оріноко). 1. Як називається най глибоководніший у світі жолоб? (Маріанський, Тихий океан, 11022 м).
 1. Назвіть найсолоніше озеро планети. (Мертве море, 400 ‰). 1. Яке найглибше озеро планети? (оз.Байкал, 1620 м, Росія).
 1. Де знаходиться найсухіше місце на Землі? (пустеля Атакама, Чилі, 1 мм опадів за рік). 1. Назвіть найбільшу рівнину нашої планети. (Амазонська низовина, 7 млн. км²).
 1. Яка найвища гора Європи? (Монблан, 4807 м, Франція, Альпи). 1. Де знаходиться найвологіше місце на Землі? (селище Черапунджі, Індія, 12 000 мм опадів у рік).
 1. Як називається найбільша пустеля планети? (Сахара, Африка).

5
Гірські породи та мінерали.
 1. Греки називали цей мінерал «неподільним». Найтвердіший мінерал на Землі. (алмаз).
 1. Як називається руда для виробництва алюмінію? (боксит). 1. Застигла смола викопних голонасінних. (янтар-бурштин).
 1. Найпоширеніший мінерал на Землі. (вода). 1. Мінерал білуватого кольору, переважно осадового походження, названий так за назвою китайського містечка, де його вперше застосували для виробництва посуду (каолін – біла глина).
 1. Горюча масляниста речовина темно-бурого кольору (нафта). 1. Дорогоцінний метал жовтого кольору (золото).
 1. Латинська назва цього мінералу «галіт». Саме звідси пішла назва історико-географічної області України «Галичина». Назвіть цю речовину. (камяна сіль). 1. Як називається руда на ртуть? (кіновар).
 1. Дорогоцінний камінь зеленого кольору. (смарагд).

6
Рельєф України
 1. Назвіть найвищу вершину України. (гора Говерла, 2061 м).
 1. Вулкан на Південному березі Криму. (Карадаг). 1. Як називаються безлісі вершини Карпат? (полонини).
 1. Назвіть найвищу точку рівнинної частини України. (гора Берда, 515 м, Хотинська височина, Чернівецька область). 1. Вулкан у Криму поблизу Ялти, який ніколи не вивергався? (Аю-даг).
 1. Найдовша печера в Україні та друга за величиною у світі? (Оптимістична, Тернопільська область, 217 км). 1. Як називаються плосковерхі вершини Кримських гір? (яйли).
 1. Відроги Волинської височини, хребет, назва якого походить від назви мінералу, що поширеній у цій місцевості. (Кременецькі гори, кремінь). 1. Вивітрені химерні залишки гір? (останці, наприклад, Дімерджі, Крим).
 1. Як називаються залишки коралового рифу на території України? (Товтри або Медобори)

7
Конкурс капітанів(чорна скринька)

Завдання 1.

Цю наркотичну речовину завезли з Америки іспанські конкістадори. (тютюн).


Завдання 2.

Батьківщиною цієї рослини є високогір’я Анд. Першими, хто дізнався її смак, були Колумб та його команда. Найпоширеніший овоч у світі. (картопля).


Завдання 3.

Ця рослина родом із Ефіопії, Африка. Спочатку її апробували тамтешні кози. Треба сказати, що наївшись її досхочу, вони дуже збадьорились. З цієї рослини здавна готують дуже популярний тонізуючий напій. (кава).


Завдання 4.

Популярна у світі спеція. Саме із-за неї Христофор Колумб зовсім «випадково» відкрив Америку. (перець).


Завдання 5.

Спеція, своєрідний горіх. Із-за цієї прянощі виникали війни, лилася людська кров. Батьківщиною є Маскаренські острови. (мускатний горіх).


Завдання 6.

Батьківщиною цієї рослини є Центральна Америка. У ацтеків слугувала замість валюти, а згодом і в якості данини. Індіанці готували з неї тонізуючий напій «чокуатль». (шоколад, какао).8

Список літератури:
1. Ємченко О.П. Біографи голубої планети. – К.:Веселка, 1984.

 1. Історія географічних відкриттів: Дослідження материків/Уклад. Г.Г. Дюков. – К.: Павлін, 2005.

 2. Країни і народи: Азія, Африка, Америка, Австралія: Дит. Енцикл./Авт.упоряд. В.М.Скляренко. – Харків:Фоліо, 2002.

 3. Репин Л.Б. Там, за далью...- М. Правда, 1989.

 4. Филип Парэр Открытие Америки.- М.: Олма-Пресс, 1999

 5. Щербань М.І. Серед вічної криги: про дослідження Арктики і Антарктики. – К.:Знання, 1968.

 6. Филип Парэр Открытие Америки.- М.: Олма-Пресс, 1999.

 7. google.com.ua

 8. uk.wikipedia.org/wiki

 9. wgeo.ru

 10. krugosvet.ru


9
Каталог: public -> oipopp -> repository -> dcr
dcr -> Щоб урок був цікавішим. Нестерчук Л. М., вчитель світової літератури
dcr -> Згадайте, чому Міцкевич опинився в Криму в 1825 р. Згадайте, чому Міцкевич опинився в Криму в 1825 р
dcr -> Славнозвісне місто Канів
dcr -> 1. Історичні умови розвитку літератури в Західній Україні до 1939 р
dcr -> На навчальний рік 5 год. На тиждень год
dcr -> Анатолiй Георгiйович Костецький Про нього (1948 2005)
dcr -> Поезія “срібного століття” Символізм
dcr -> Власне обличчя здавалось художнику зручним об’єктом для спостережень І експериментів
dcr -> Пригадується (І сміх І гріх ), якось у квітні 1981 року на засланні дивився з «соузниками» кінохроніку. “Дивлюсь – очам не вірю, мов справді бачу
dcr -> Вільям Шекспір — великий поет І драматург доби Відродження. «Шекспірівське питання». Розкриття особливостей ренесансного сприйняття кохання в сонетах В. Шекспіра. Хід уроку


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

«Найрозумніший» Правила гри «Найрозумніший» iconНайрозумніший літературознавець інтелектуальна гра етапи гри

«Найрозумніший» Правила гри «Найрозумніший» iconКонкурс «Найрозумніший»
Найрозумніший учень класу”. Переможець цього змагання буде брати участь в інтелектуальний грі серед учнів -4 класів „Дитина – ерудит”....
«Найрозумніший» Правила гри «Найрозумніший» iconВедучий Доброго дня всім! Ми раді вітати Вас у клубі інтелектуальної фізико-математичної гри «Найрозумніший». Сьогодні Ви будете свідками цікавої боротьби юних, веселих, винахідливих інтелектуалів та ерудитів

«Найрозумніший» Правила гри «Найрозумніший» iconУроку. Літературна гра «Найрозумніший»
З досвіду роботи учителя української мови та літератури Сватенко Вікторії Володимирівни
«Найрозумніший» Правила гри «Найрозумніший» iconІнтелектуальна гра «Найрозумніший»
Проходить у три тури. Перший тур відбувається у два етапи: спочатку школярі обирають предметну тему, що має безпосереднє відношення...
«Найрозумніший» Правила гри «Найрозумніший» iconГра «Найрозумніший» 7 клас (література) Фольклор у перекладі з англійської мови означає
З якого вірша ці слова «Брови в нього волохаті, сиві косми пелехаті, очі різні, брови грізні, кігті в нього як залізні…»
«Найрозумніший» Правила гри «Найрозумніший» iconНайрозумніший Вчитель Гнатюк Н. В. Тернопіль-2010 Мета
Мета: перевірити інтелектуальний розвиток дітей, виявити їхні знання І нахили з певних наук;розвивати швидкість мислення та пізнавальні...
«Найрозумніший» Правила гри «Найрозумніший» iconІнтелектуальна гра для педагогів «Найрозумніший» Розроблено заступником з навчально – виховної роботи Бериславської загальноосвітньої школи І- ііі ступенів №5 Херсонської області Тур Світланою Юріївною Мета
Мета: збудити прагнення вчителів продемонструвати свої знання та вміння з методики І розвивати вміння застосовувати свої знання в...
«Найрозумніший» Правила гри «Найрозумніший» iconЩо таке радість? Радість це пісня, радість це сонечко
Поліанни, з’ясувати правила гри дівчинки, навитися самим грати Гру в радість; розвивати увагу, спостережливість, навички самостійної...
«Найрозумніший» Правила гри «Найрозумніший» iconПравила спілкування з книжкою. Гігієна читання. Правила користування книгою. Читання, яке не вадить здоров’ю
Подорож по бібліотеці. Бібліотекар. Читач. Бібліотека домашня та шкільна. Книжкові виставки, стелажі. Самостійний вибір книг


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка