Наказ № Про проведення обласної науково- пошукової експедиції «Стежками прадідів хліборобів Вінниччини»



Скачати 123,22 Kb.
Дата конвертації25.07.2017
Розмір123,22 Kb.
ТипНаказ

ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ
ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
Н А К А З
__________2013 р. м. Вінниця № ______

Про проведення обласної науково-

пошукової експедиції «Стежками

прадідів – хліборобів Вінниччини»
На виконання листа Міністерства освіти і науки України № 1/9-169 від 11.03.2013 р., Плану заходів з підготовки та проведення у 2013 році в Україні Року дитячої творчості, затверджених розпорядженням Кабінету Міністрів України № 74-р від 04.02.2013 р., з метою пошуку і підтримки здібних, обдарованих. талановитих дітей та учнівської молоді,
НАКАЗУЮ:
Оголосити проведення в області обласної науково-пошукової експедиції «Стежками прадідів – хліборобів Вінниччини» (далі – Експедиція) з 01 вересня 2013 року по 01 травня 2014 року.

Затвердити Умови проведення Експедиції та оргкомітет, що додаються.

Вінницькій обласній станції юних натуралістів (Драгомирецька О.О.) забезпечити координацію районних (міських) закладів з підготовки та проведення Експедиції.

Керівникам органів управління освітою райдержадміністрацій та міських рад:

  1. Оголосити проведення в області обласної науково-пошукової

експедиції «Стежками прадідів – хліборобів Вінниччини» (далі – Експедиція) з 01 вересня 2013 року по 01 травня 2014 року.

  1. Затвердити Умови проведення Експедиції та оргкомітет, що

додаються.

  1. Вінницькій обласній станції юних натуралістів (Драгомирецька

О.О.) забезпечити координацію районних (міських) закладів з підготовки та проведення Експедиції.

4. Керівникам органів управління освітою райдержадміністрацій та міських рад:

4.1. Забезпечити участь колективів, вихованців та педагогічних працівників закладів освіти у проведенні 1-го туру Експедиції за рахунок місцевого бюджету.

4.2. Організувати доставку пошукових матеріалів до обласного оргкомітету для підведення підсумків та визначення переможців.

1. Витрати на нагородження кращих учасників 2-го туру, видання збірки «Хліборобські історії Вінниччини», здійснити за рахунок Вінницької обласної станції юних натуралістів відповідно до кошторису, що додається.

2. Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації – начальника управління загальної середньої, дошкільної освіти та виховної роботи Лисака А.Р.
Директор Департаменту І. Івасюк


Заступник директора Департаменту

освіти і науки облдержадміністрації –

начальник управління загальної

середньої, дошкільної освіти та

виховної роботи

Лисак А.
Лісогурська Т.

Стахова А.

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації
______________ № _________

Умови проведення

обласної науково-пошукової експедиції «Стежками прадідів – хліборобів Вінниччини»
В утвердженні Української незалежної держави важливу роль відіграють завдання формування національної самосвідомості, виховання підростаючого покоління на культурно-історичних та трудових цінностях нашого народу.

Скарбницею народної пам’яті є хліборобська справа наших батьків, дідів та прадідів. Саме через дослідження учнівської молоді та історичну науку необхідно підтримувати інтерес різних верств суспільства до витоків і першоджерел своєї історії, до вивчення рідного краю, історії міст і сіл. Ці знання допоможуть нашим сучасникам і наступним поколінням збагнути зміни, які відбуваються в країні, всебічно знати, хто ми є, чиї ми діти, яка наша минувшина, традиції, культура.

З давніх-давен Україна славиться добрими, талановитими та працьовитими людьми, які понад усе шанують славні традиції свого народу та постійно дбають про землю. В усі часи напружена хліборобська праця була і залишається визначальною складовою розвитку нашої держави, запорукою її процвітання та добробуту кожного українця.

Історія хліборобської справи Вінниччини – це історія нашої країни, історія українського народу. Ми маємо зберегти для прийдешніх поколінь пам'ять про трудові хліборобські будні.
Мета і завдання

Обласна науково-пошукова експедиція «Стежками прадідів – хліборобів Вінниччини» (далі – Експедиція) започаткована Департаментом освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації, Вінницькою обласною станцією юних натуралістів.
Експедиція проводиться з метою виховання в учнівської молоді області любові до славних традицій свого народу, шанобливого ставлення до землі, праці, історії, духовної спадщини, бажання пізнавати і вивчати історичні хліборобські надбання нашого народу, природне довкілля.
Завданнями Експедиції є:

- залучення навчальних закладів, наукових установ, аграрних підприємств і організацій, широкого кола громадськості, вчених, краєзнавців до участі в дослідженні хліборобської історії міст і сіл Вінниччини;

- залучення учнівської молоді до пошукової та науково-дослідницької роботи;

- набуття школярами поглиблених об’єктивних знань з хліборобської історії рідного села чи міста, про трудові традиції, історичні події та видатних людей-хліборобів свого краю;

- збір та систематизація пошукових матеріалів до видання збірки «Хліборобські історії Вінниччини»;

- розкриття туристичних та екскурсійних можливостей свого краю;

- привернення уваги державних установ, громадських організацій, широкого кола громадян до збереження та відродження історико-культурної спадщини українського народу, пам'яті видатних хліборобів Вінниччини.
Керівництво Експедицією

Загальне керівництво Експедицією здійснює Департамент освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації .

Безпосередня відповідальність за проведення Експедиції та підведення загальних підсумків покладається на Вінницьку обласну станцію юних натуралістів.

У районах (містах) Експедицію очолюють управління (відділи) освіти.
Термін проведення

Експедиція розпочинається з 01 вересня 2013 року.

Підсумки Експедиції в області підводяться до 01 травня 2014 року.

Підведення підсумків проводиться обласним оргкомітетом та журі.

Експедиція вважатиметься завершеною після укладання збірки «Хліборобські історії Вінниччини».

Учасники експедиції

В Експедиції беруть участь учні загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних навчальних закладів, студенти вищих навчальних закладів, громадські об’єднання дітей та молоді, педагоги, вчені, краєзнавці, громадські діячі, всі, кого цікавить хліборобська історія міста чи села.
Програма експедиції

Програма Експедиції передбачає забезпечення комплексу дій, спрямованих на глибоке вивчення трудових традицій хліборобів міста чи села у контексті історії рідного краю. Орієнтовними напрямами пошукової роботи можуть бути:

- назва населеного пункту (сучасна) та її походження;

- географічне місце знаходження;

- виникнення населеного пункту, важливі трудові віхи його історії в т.ч. дата і джерела першого письмового згадування про зародження хліборобської справи, наявність музеїв хліба та куточків бережливого ставлення до хліба;

- формування трудового хліборобського середовища;

- чинники матеріального виробництва: засоби і форми господарювання, наявність природних ресурсів;

- народні промисли як форма поєднання матеріальної культури, вжиткового мистецтва і виробництва;

- визначні особистості та династії хліборобської справи, що народилися в цьому населеному пункті, їх внесок у розвиток сільського господарства населеного пункту, області, України;

- значення і роль населеного пункту у формуванні соціальних процесів, адміністративної структури, особливостей економічного розвитку території громад;

Учасники Експедиції вивчають і описують історію села чи міста відповідно до зазначених напрямів (усіх або частини).

Матеріали оформляються у вигляді нарису-опису з додатками на паперових та електронних носіях.

У додатки можуть входити ілюстровані матеріали і фото (13 х 18 см), копії архівних документів, плани і карти місцевості, схеми, малюнки, легенди, перекази тощо.

Окремо подаються розробки 1-3-денних маршрутів, походів, експедицій або екскурсій з додатками.

Умови оформлення експедиційних матеріалів (додаток 1)

Підведення підсумків

Підсумки Експедиції підводяться у двох турах:

- 1-й – районний (до 01 січня 2014 року);

- 2-й – обласний (до 01 квітня 2014 року).

Матеріали для участі у 1-му турі надсилаються до районних (міських) управлінь (відділів) освіти чи визначених ними навчальних закладів.

Для участі у 2-му турі матеріали, що відповідають вимогам цього Положення, надсилаються на адресу Вінницької обласної станції юних натуралістів до 01 березня 2014 року.

Кращі роботи 2-го туру (до п’яти нарисів-описів та до п’яти розробок 1-3-денних маршрутів або екскурсій від території) будуть використані для видання збірки «Хліборобські історії Вінниччини».

Для підведення підсумків, спільно з місцевими організаціями, із залученими фахівцями музеїв, архівних установ формується склад журі та оргкомітет. Журі оцінює роботу автора чи авторського колективу і визначає нариси-описи та маршрути або екскурсії, що можуть бути подані на наступний тур, а іншим авторам надає рекомендації по доопрацюванню зібраного матеріалу з метою залучення цих робіт у наступному році.

Журі братиме до уваги об'єм та глибину експедиційних пошуків і наукових досліджень, якість та значимість ілюстративного матеріалу, враховуватиме естетичне оформлення, грамотність, стиль робіт.

Кінцева мета експедиції – участь у створенні бази інформації для укладання збірки, що дасть можливість подальшого опрацювання їх з метою укладання видання «Хліборобські історії Вінниччини».
Нагородження

На підставі висновків журі двох турів кращі авторські колективи та автори нагороджуються грамотами, дипломами, призами. Переможці пошукових, науково-дослідницьких робіт будуть зараховані до навчання відповідних секцій МАН України .

П’ять найкращих авторських груп будуть нагороджуватись оздоровчими поїздками у Міжнародний оздоровчий табір «Артек» (за наявності бюджетного фінансування).
Фінансування

Проведення експедиції на місцях здійснити за рахунок місцевого бюджету, нагородження кращих учасників 2-го туру за рахунок Вінницької обласної станції юних натуралістів та інших джерел фінансування.
Додаток 1

УМОВИ ОФОРМЛЕННЯ ЕКСПЕДИЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ

Усі матеріали подаються українською мовою. Матеріали подаються в друкованому вигляді та на електронних носіях (шрифт Timec New Roman - 14 pt інтервал - 1,5)

Учасники експедиції готують такі матеріали:

Анкета (дані про авторську групу або автора; місто (село), район, область, навчальний заклад, клас (група), назва гуртка, прізвище, ім'я, по батькові кожного учасника і керівника групи, контактний телефон (при наявності), іншу додаткову інформацію про авторів).

Матеріали на конкурс:

І. Нарис-опис міста (села), що включає розділи:

1. Анкета:

- повна назва;

- місце знаходження, адміністративне підпорядкування;

- наявність сільськогосподарського господарства (існуючого, вимираючого, зниклого).

2. Вступ (історія виникнення, заснування).

3. Сучасний стан.

4. Значні для села (міста) історичні події хліборобської справи.

5. Видатні постаті хліборобської справи села (міста).

6. Список використаної літератури та архівних документів.

Об’єм нарису-опису від 5 до 15 друкованих сторінок з додатками до 10 аркушів ілюстративних матеріалів (фотографії 13x18 см, копії архівних документів, малюнки, схеми, легенди, перекази тощо).

Після укладання збірки пошукові роботи 2-го обласного туру будуть повертатися організаторам.

II. Розроблений 1-3 денний маршрут, похід, експедиція або екскурсія.

Об’єм до 10 сторінок друкованого тексту з додатками до 10 аркушів ілюстративних матеріалів (фотографії 13 x 18 см), копії архівних документів, малюнки, схеми, легенди, перекази тощо). Ці матеріали не повертаються.

Додаток 2
Департаментом освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації та Вінницькою обласною станцією юних натуралістів з вересня 2013 року розпочато обласну пошукову експедицію «Стежками прадідів – хліборобів Вінниччини» (далі – Експедиція). На запити з місць щодо Умов проведення заходу зазначаємо наступне:

Учасниками (авторами дослідницьких та пошукових робіт) є учнівська молодь навчальних закладів області. Педагоги, вчені, науковці, аматори хліборобської справи є керівниками, консультантами авторських груп (авторів), які працюють над дослідницькими та пошуковими матеріалами.

Учасники Експедиції досліджують історію населеного пункту відповідно до напрямів, вказаних в Програмі експедиції.

Матеріали на підведення підсумків з написання нарисів-описів, розробки екскурсій та 1- 3-ти денних пошукових маршрутів надсилаються окремо (як самостійні роботи), підсумки підводяться в обох номінаціях окремо.

Розробки екскурсійних та 1-3-ти денних пошукових маршрутів складаються за схемою відповідно до методик написання подібних матеріалів. Робота повинна відображати можливості як усього маршруту, гак і окремих його об’єктів. За схемою:

- вступна частина;

- довідкові дані про пошуковий маршрут: тематика, перелік населених пунктів та екскурсійних об’єктів в них, на який вік учасників розрахований маршрут, сезонність;

- опис оглядово-пізнавальних об’єктів на маршруті.


ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації
______________ № _________

Склад оргкомітету

З проведення обласної науково-пошукової експедиції

«Стежками прадідів – хліборобів Вінниччини»

Лисак Андрій Романович, заступник директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації – начальник управління загальної, дошкільної освіти та виховної роботи – голова оргкомітету;

Лісогурська Тетяна Іванівна, заступник начальника управління загальної середньої, дошкільної освіти та виховної роботи – начальник відділу позашкільної освіти, виховання та шкіл-інтернатів – заступник голови оргкомітету;
Члени оргкомітету:
Димніч Людмила Степанівна, головний спеціаліст відділу позашкільної освіти, виховання та шкіл-інтернатів;

Драгомирецька Ольга Авксентіївна, директор Вінницької обласної станції юних натуралістів;

Юхнович Лідія Миколаївна, директор Обласного центру туризму, спорту, краєзнавства та екскурсій.


Заступник начальника управління загальної

середньої, дошкільної освіти та виховної роботи –

начальник відділу позашкільної освіти,

виховання та шкіл-інтернатів Т. Лісогурська

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації
______________ № _________

КОШТОРИС
видатків на проведення обласної науково-пошукової експедиції
«Стежками прадідів – хліборобів Вінниччини»
1. Нагородження переможців та лауреатів експедиції

- 2000,00 грн.

2. Укладання, типографічні послуги та друкування збірки

«Хліборобські історії Вінниччини»

- 3000,00 грн.

Всього:

- 5000,00 грн.


Заступник начальника управління

професійної освіти, інноватики та науки –

начальник відділу економіки, фінансування,

бухгалтерського обліку та звітності Т. Кувшинова


Директор обласної станції юних
натуралістів О.Драгомирецька
Каталог: Files -> downloads
downloads -> «Це склад книжок» так скептик говорив, «Це храм душі» естет йому відмовив, Тут джерело всіх радощів земних, І їх дарують нам без цінним словом…»
downloads -> Для вчителів зарубіжної літератури
downloads -> Методичні рекомендації щодо викладання світової літератури в загальноосвітніх навчальних закладах у 2013-2014 навчальному році // Зарубіжна літератури в школах України. 2013. №7-8
downloads -> Талант людини це божий дар
downloads -> Василь Стус постать,що єднає
downloads -> Антон павлович чехов
downloads -> Остап Вишня. Трагічна доля українського гумориста. Моя автобіографія
downloads -> Урок 1 т ема. Вступ. Роль художньої літератури у формуванні життєвих цінностей людини


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Наказ № Про проведення обласної науково- пошукової експедиції «Стежками прадідів хліборобів Вінниччини» iconНаказ №01-осн / 10 Про проведення районної акції «Запоріжжя читає Шевченка»
Запорізької обласної державної адміністрації від 11. 01. 2014 №005-осн «Про проведення обласної акції «Запоріжжя читає Шевченка»...
Наказ № Про проведення обласної науково- пошукової експедиції «Стежками прадідів хліборобів Вінниччини» iconПоложення про проведення к онкурсу Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування «Вінниччина регіон успішних людей» Мета конкурсу Метою к
...
Наказ № Про проведення обласної науково- пошукової експедиції «Стежками прадідів хліборобів Вінниччини» iconНаказ №52А м. Київ Про підсумки ІІІ туру Всеукраїнської історико-географічної експедиції „Історія міст І сіл України за 2012 рік

Наказ № Про проведення обласної науково- пошукової експедиції «Стежками прадідів хліборобів Вінниччини» iconІнформація про проект Назва проекту. «Стежками рідного краю» Виконавці проекту Учні Суходільської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Цільова аудиторія Учні школи, жителі села
Спонукати до пошукової діяльності, активного мислення школярів, стимулювати прагнення до відкриттів
Наказ № Про проведення обласної науково- пошукової експедиції «Стежками прадідів хліборобів Вінниччини» iconНаказ №148-о про проведення І,ІІ,ІІІ етапів ХV міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика у 2014/2015 навчальному році
Київської обласної державної адміністрації від 17 жовтня 2014 р. №287 та з метою утвердження державного статусу української мови,...
Наказ № Про проведення обласної науково- пошукової експедиції «Стежками прадідів хліборобів Вінниччини» iconНаказ №423 Про проведення ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад у 2015-2016 навчальному році
Положення про умови І порядок проведення І, ІІ, ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад, зареєстрованого в Головному управлінні...
Наказ № Про проведення обласної науково- пошукової експедиції «Стежками прадідів хліборобів Вінниччини» iconНаказ №1072 Про проведення міського освітнього проекту «Екологічний марафон»
На виконання Програми охорони навколишнього природного середовища м. Суми на 2016-2018 роки, з метою проведення освітньо-інформаційних...
Наказ № Про проведення обласної науково- пошукової експедиції «Стежками прадідів хліборобів Вінниччини» iconНаказ №11-од про призначення відпові дальних осіб та захист персональних даних
Сумської обласної державної адміністрації прав на недоторканість особистого життя, керуючись Конституцією України
Наказ № Про проведення обласної науково- пошукової експедиції «Стежками прадідів хліборобів Вінниччини» icon11 клас Урок за поезією В. Горлея Тема. «Колесо життя» В. Горлея це мелодія душі Мета
Обладнання : збірка віршів «Колесо життя», «Голос любові», «Лірика», портрет поета В. Горлея, мапи України, Вінниччини, ілюстративний...
Наказ № Про проведення обласної науково- пошукової експедиції «Стежками прадідів хліборобів Вінниччини» iconНаказ №054 Про проведення обласного фестивалю учнівських творів «Ювілей улюбленої книги»
«Про проведення обласного фестивалю учнівських творів «Ювілей улюбленої книги» з метою всебічного розвитку школярів; підвищення читацької...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка