Наказ №268 Про організаційне забезпечення проведення першого та підготовки до районного етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка у 2014-2015 н рСкачати 78,19 Kb.
Дата конвертації09.04.2017
Розмір78,19 Kb.
ТипНаказ


У К Р А Ї Н А

ПОЛОГІВСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ


ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
ВІДДІЛ ОСВІТИ

Н А К А З
13.10.2014 м. Пологи № 268

Про організаційне забезпечення

проведення першого та підготовки

до районного етапу Міжнародного

мовно-літературного конкурсу імені

Тараса Шевченка у 2014-2015 н.р.


Керуючись Указами Президента України від 30.09.2010 № 928/2010 «Про Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка» та від 30.09.2010 № 927/2010 «Про заходи щодо розвитку системи виявлення та підтримки обдарованих і талановитих дітей та молоді», Положенням про міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка (постанова Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 № 571), листом Міністерства освіти і науки України від 29.09.2014 № 1/9-493 «Про проведення V Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка»,

НАКАЗУЮ:


1. Взяти участь в V міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка у 2014-2015 навчальному році (далі - Конкурс), врахувавши умови його проведення.

2. Затвердити завдання І етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка.

3. Керівникам загальноосвітніх навчальних закладів:

1) забезпечити проведення І (шкільного) етапу Конкурсу серед учнів 5-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів 15.10.2014 року: 5-7 класи – 2 год., 8-9 класи - 3 год., 10-11 класи – 4 год.;

2) підготувати накази про проведення і результати шкільного етапу Конкурсу, про відрядження на ІІ етап, про проведення тренувальних зборів для підготовки до ІІ етапу;

3) створити та затвердити відповідними наказами склад оргкомітету і журі І етапу  Конкурсу;

4) підвести  підсумки шкільного етапу та визначити переможців за результатами  І етапу Конкурсу  з числа учнів 5 – 11 класів;

5) подати копії наказів, звіт про проведення І (шкільного) етапу Конкурсу (форма 1) та заявки (скріплені в 2-х примірниках) для участі у ІІ (районному) етапі Конкурсу методисту районного методичного кабінету Іванченко Я.С. до 24.10.2014.

4. Методисту районного методичного кабінету Іванченко Я.С.:

1) забезпечити методичне супроводження І (шкільного) етапу Конкурсу відповідно до Положення про Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка;

2) взяти на контроль підготовку керівниками загальноосвітніх навчальних закладів наказів про проведення і результати шкільного етапу Конкурсу, про відрядження на ІІ етап, про проведення тренувальних зборів для підготовки до другого етапу;

3) підготувати тексти завдань для журі шкільного етапу Конкурсу з урахуванням підходів до їх складання згідно з п.1 цього наказу;

4) узагальнити звіти першого етапу конкурсу та довести до відома керівників загальноосвітніх навчальних закладів кількісний склад команд, запрошених на ІІ етап;

5) забезпечити підготовку до проведення ІІ (районного) етапу Конкурсу, що відбудеться 24.11.2014, та участь переможців в обласному етапі 13.12.2014;

6) до 28.11.2014 заповнити заявки на сайті «Камертон філолога: відлуння» на сторінці «Конкурси – ім. Т.Шевченка – 2014-2015» (http://korycja-kamerton.hol.es/2014-2015-v-міжнародний-ім-т-шевченка) на участь переможців районного етапу Конкурсу в обласному. Для відправки заявки обов’язково ввести кодове слово: Шевченко;

7) до 03.11.2014 надати пропозиції до складу журі обласного етапу (форма заповнюється на сайті «Камертон філолога: відлуння» на сторінці «Конкурси – ім. Т.Шевченка – 2014-2015» (http://korycja-kamerton.hol.es/2014-2015-v-міжнародний-ім-т-шевченка));

8) до 28.11.2014 надати звіт про проведення І етапу Конкурсу (заповнення форми звіту на сайті «Камертон філолога: відлуння» на сторінці «Конкурси – ім. Т.Шевченка – 2014-2015» (http://korycja-kamerton.hol.es/2014-2015-v-міжнародний-ім-т-шевченка)).

5. Методисту Глущенку О.І. розмістити даний наказ на сайті відділу освіти Пологівської райдержадміністрації.

6. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.
Головний спеціаліст відділу освіти С.В.Хижняк

Іванченко 2 34 81

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказ відділу освіти

Пологівської

райдержадміністрації


Мовно-літературний конкурс iм. Т.Г. ШевченкаЗавдання І етапу

5 клас

І. І. Михайло Чалий писав: "Мабуть, нелюбов до Тараса злої мачухи, яка постійно гнала його геть, прискорила його вступ у школу до парафіяльного дячка, в "попихачі". Сироту хотіли збути з рук хоч би що там… Дячок часто морив його голодом. Сліпа Тарасова сестра сховає, було, за обідом кусень хліба і покладе на умовлене місце в саду. Вибравши вільну хвилину, хлопчик поза огорожею пробирався у сад і, схопивши хліб, тікав у школу, боячись потрапити на очі лютій мачусі". У формі висловлювання поміркуйте над долею малого Тараса (обсяг – до 1 сторінки). 12 б.

ІІ. . Дайте відповіді на запитання.

1.Хто такі кобзарі? 1 б.

2.Кого називали кріпаками? 1 б.

3.Коли і де народився Т.Г.Шевченко? 1 б.

4.Як звали братів і сестер Т.Г.Шевченка? 1 б.

5.Скільки років Т.Г. Шевченко поневірявся у кріпацтві? 1 б. Всього 17 балів


6 клас

І. Напишіть творчу роботу з теми «Хоч я Тарасові в праправнуки годжуся, та, як у світі цьому жити, у Шевченка вчуся». (обсяг – до 1 сторінки). 12 б.


ІІ. Дайте відповіді на запитання.

1.Яку пору року змальовано у вірші «Садок вишневий коло хати…»? 1 б.

2.Які обдарування виявилися в Т. Шевченка вже в дитячі роки? 1 б.

3.Якщо складете літери азбуки (3, 1, 21, 18, 1, 15), то одержите назву повісті

Т.Г. Шевченка. Запишіть її. 1 б.

4. У яких поезіях Т. Шевченко описав своє дитинство? 1 б.

5. Запишіть строфу з відомого вам вірша Т.Г. Шевченка. 1 б. Всього 17 балів
7 клас

І. Максим Рильський писав: "Кобзарем його ми звемо, так від роду і до роду. Кожен вірш свій і поему він присвячував народу".

У формі висловлювання прокоментуйте цей вислів (обсяг – до 1 сторінки). 12 б.ІІ. Дайте відповіді на запитання.

1.Назвіть твір, яким відкривається перше видання «Кобзаря». 1 б.

2.Назва якого твору Т.Г. Шевченка складається з числівника та іменника? 1 б.

3.Назвіть відомі вам балади Т. Шевченка. 1 б.

4.Запишіть строфу з відомого вам вірша Т.Г. Шевченка. 1 б.

5.Хто зображений на портреті, який було розіграно в лотерею для викупу

Т.Г.Шевченка? 1 б.
8 клас

І. Віра Науменко писала: "Хто у світі знає Україну – той любить Тараса Шевченка, хто любить Тараса Шевченка – той знає Україну". У формі висловлювання доведіть або спростуйте цей вислів (обсяг – до 1,5 сторінки).

12 б.

IІ. Дайте відповіді на запитання.

1.Хто з талановитих земляків Т.Г.Шевченка щиро клопотався за викуп письменника? 1б.

2.Скільки та які саме твори ввійшли до першого видання "Кобзаря"? 1б

3.Назвіть попередню назву Тарасової гори. 1 б.

4.Запишіть строфу з відомого вам вірша Т.Г. Шевченка. 1 б.

5.Коли і за що було вперше заарештовано Т.Г.Шевченка?1б. Всього 17 балів


9 клас

І.Напишіть адресовану вашим ровесникам передмову до сучасного видання «Кобзаря» Т.Г. Шевченка. Доберіть заголовок до складеного тексту. Стиль – публіцистичний. 12 б.

ІІ. Дайте відповіді на запитання.

1.Назвіть прізвище українського актора, який зіграв роль

Т.Г. Шевченка у фільмі «Сон»? 1 б.

2. Де перепоховано Т.Г. Шевченка в Україні? 1 б.

3. Яким псевдонімом підписував свої повісті Т.Г. Шевченко? 1 б.

4. Куди влаштувався працювати Т.Г.Шевченко після закінчення Академії мистецтв? 1б

5.Коли вийшло друге видання "Кобзаря"? 1б. Всього 17 балів

10 клас

І. Олесь Гончар писав: "Тарас Шевченко народився на українській землі, під українським небом, проте він належить до тих людей-світочів, що стають дорогими для всього людства і що в пошані всього людства знаходять своє безсмертя".

У формі твору-роздуму спростуйте або доведіть цей вислів (обсяг – до 2 сторінок). 12 балівІІ. Дайте відповіді на запитання.

1.Кажуть, що ім’я, яке дають дитині під час хрещення, багато в чому визначає її характер і майбутню долю. Звідки походить і що означає Шевченкове ім’я? 1 б.

2.На весіллі цієї жінки (у майбутньому – відомої письменниці)

Т. Шевченко був старшим боярином, бо товаришував із її нареченим – Пантелеймоном Кулішем. Згодом вона пожертвує весь свій шлюбний посаг на поїздку Т. Шевченка до Італії, де він мав би продовжувати навчання. Але арешт поета у справі Кирило-Мефодіївського братства став цьому на заваді. Назвіть прізвище цієї жінки. 1 б.

3.Одну з найкращих наукових біографій Т. Шевченка написав видатний український письменник і громадський діяч Олександр Кониський під назвою «Тарас Шевченко-Грушівський. Хроніка його життя». Чому в поета подвійне прізвище? 1 б.

4.Традиційно Шевченковими днями вважаються 9 березня – день народження – і 10 березня – день смерті поета. Але є в нашому календарі ще одна Шевченкова дата – 22 травня. Яка подія стоїть за нею? Чому за радянських часів було заборонено її відзначати? 1 б.

5.Назвіть не менше п’яти творів Т.Г. Шевченка, покладених на музику. 1 б.

11клас
І.. Напишіть твір публіцистично-полемічного характеру «Вічна актуальність Шевченкового заклику «Обніміться ж, брати мої. Молю вас, благаю!» 12 б.

ІІ. Дайте відповіді на запитання.

1.Хто порушив клопотання перед царем про звільнення Т.Г.Шевченка із заслання?

2.Які чотири кари було накладено на Т.Г.Шевченка після суду над ним?

3.За які картини під час навчання в Петербурзькій академії мистецтва Т.Г.Шевченко одержав три срібних і одну золоту медалі?

4.Назвіть п’ять творів Т.Г. Шевченка, які починаються на літеру «Н». 1 б.

5.Якому вченому присвячено поему Т. Шевченка «Єретик»? 1 б.

Всього 17 балів

Головний спеціаліст

відділу освіти С.В.Хижняк
Форма 1
ЗВІТ

про кількісний склад учасників

І етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу

учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

у 2014-2015 навчальному році
_________________________________________________

(загальноосвітній навчальний заклад)
Класи

Кількість учасників конкурсу

І етап
Переможці
І

ІІ

ІІІ


РазомДиректор школи ____ПІБ ______
Каталог: Files -> downloads
downloads -> «Це склад книжок» так скептик говорив, «Це храм душі» естет йому відмовив, Тут джерело всіх радощів земних, І їх дарують нам без цінним словом…»
downloads -> Для вчителів зарубіжної літератури
downloads -> Методичні рекомендації щодо викладання світової літератури в загальноосвітніх навчальних закладах у 2013-2014 навчальному році // Зарубіжна літератури в школах України. 2013. №7-8
downloads -> Талант людини це божий дар
downloads -> Василь Стус постать,що єднає
downloads -> Антон павлович чехов
downloads -> Остап Вишня. Трагічна доля українського гумориста. Моя автобіографія
downloads -> Урок 1 т ема. Вступ. Роль художньої літератури у формуванні життєвих цінностей людини


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Наказ №268 Про організаційне забезпечення проведення першого та підготовки до районного етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка у 2014-2015 н р iconНаказ №266 Про організаційне забезпечення проведення першого та підготовки до районного етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка у 2015/2016 н р

Наказ №268 Про організаційне забезпечення проведення першого та підготовки до районного етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка у 2014-2015 н р iconНаказ №283 Про організаційне забезпечення проведення першого (шкільного) і підготовки до районного етапів Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика у 2015/2016 н р

Наказ №268 Про організаційне забезпечення проведення першого та підготовки до районного етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка у 2014-2015 н р iconНаказ №165 Про підсумки ІІ (міського) етапу VІІІ міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студенської молоді імені Тараса Шевченка у 2017-2018 навчальному році
Тараса Шевченка. 28 жовтня 2017 року в м. Новогродівка відбувся ІІ (міський) етап VІІІ міжнародного мовно-літературного конкурсу...
Наказ №268 Про організаційне забезпечення проведення першого та підготовки до районного етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка у 2014-2015 н р iconПро підсумки проведення І-ІІ етапів VII міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка серед учнів птнз області
Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка (далі Конкурс) серед учнів професійно-технічних...
Наказ №268 Про організаційне забезпечення проведення першого та підготовки до районного етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка у 2014-2015 н р iconДо наказу Міністерства
Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка
Наказ №268 Про організаційне забезпечення проведення першого та підготовки до районного етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка у 2014-2015 н р iconІv міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка 2013 – 2014 н р. клас Спишіть уривок із твору «Тарасові шляхи»
Спишіть уривок із твору «Тарасові шляхи» О. Іваненко. Підкресліть головні та другорядні члени речення, надпишіть, якими частинами...
Наказ №268 Про організаційне забезпечення проведення першого та підготовки до районного етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка у 2014-2015 н р iconНаказ №148-о про проведення І,ІІ,ІІІ етапів ХV міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика у 2014/2015 навчальному році
Київської обласної державної адміністрації від 17 жовтня 2014 р. №287 та з метою утвердження державного статусу української мови,...
Наказ №268 Про організаційне забезпечення проведення першого та підготовки до районного етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка у 2014-2015 н р iconНаказ №01-осн / 10 Про проведення районної акції «Запоріжжя читає Шевченка»
Запорізької обласної державної адміністрації від 11. 01. 2014 №005-осн «Про проведення обласної акції «Запоріжжя читає Шевченка»...
Наказ №268 Про організаційне забезпечення проведення першого та підготовки до районного етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка у 2014-2015 н р iconЗагальноклубний творчий проект
Тараса Григоровича Шевченка. Указом Президента України „Про додаткові заходи з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження...
Наказ №268 Про організаційне забезпечення проведення першого та підготовки до районного етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка у 2014-2015 н р iconНаказ №827 Про результати проведення міського етапу Обласного конкурсу-виставки декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Квітуча Україна»
Центум згідно з інформаційно-методичними рекомендаціями було проведено міський етап конкурсу-виставки


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка