Україна
НОВОМИРГОРОДСЬКА РАЙОННА РАДА
кіровоградської області
навчально-виховне об`єднання
«Тишківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-
дошкільний навчальний заклад»
26010, с. Тишківка Новомиргородського району Кіровоградської області,
вул. Перемоги, 126, тел.. 97-4-74 ,tyshkyvka.shkola@ukr.net Код ЄДРПОУ 37042994
Н А К А З
від 12 жовтня 2015 року № 95
Про вдосконалення
роботи з національно - патріотичного виховання
в школі
На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 16 червня 2015 року №641 , щодо національно – патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах та указу Президента України від 12 червня 2015 року №334/ 2015 «Про заходи щодо поліпшення національно – патріотичного виховання дітей та молоді», відповідно до законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про освіту», «Про Державний Гімн України», наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 31 жовтня 2011 року № 1243 «Про Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України», та з метою виховання в дітей та молоді патріотизму, шанобливого ставлення до державних символів України
НАКАЗУЮ:
1.Заступнику директора з НВР Горькій В. Б..:
-
До 19.10.2015 року ознайомити педагогічний колектив на нараді при директору з методичними рекомендаціями щодо національно – патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах.
-
До 23жовтня 2015 року розробити і затвердити плани заходів з патріотичного виховання дітей та учнівської молоді, згідно річного плану роботи НВО.
-
До 23 жовтня 2015 року створити шкільний музей «Сторінками історії».
-
До 01.01.2016 розширити напрямки співробітництва з громадськими організаціями з питань патріотичного виховання учнів.
-
Відповідальному за веб-сайт Велетнюку М. А..:
-
До 01 листопада 2015 року створити на офіційному веб-сайті рубрику «Патріотичне виховання юного покоління».
-
Керівником шкільного музею «Сторінками історії» призначити вчителя історії та правознавства Квашу Ольгу Михайлівну.
-
Керівнику музею Кваші О. М.:
-
Протягом 2015- 2016 року проводити заходи (тематичні екскурсії, вечори, наукові конференції, цикли історичних читань тощо) з вивчення історії та культури України та рідного села.
-
З 01 січня 2016 року організувати висвітлення фото- та архівних документів, що ілюструють становлення та розвиток української державності.
-
До 01.09.2016 створити кімнату бойової слави воїнів АТО.
-
Завідуючій бібліотекою Самосенко А. В.:
-
До 15.01.2016 забезпечити наявність державної символіки в бібліотеці.
-
До 01.02.2016 створити постійну експозицію з національно-патріотичного виховання.
-
До 15.02.2016 забезпечити створення для вчителів підбірки навчально-методичних матеріалів передового педагогічного досвіду із питань національно-патріотичного виховання молоді та просвітницької роботи з батьками.
-
Всім учителям української мови та літератури:
-
Під час вивчення програмного матеріалу особливу увагу приділяти становленню української державності, побудові громадянського суспільства, інтеграції України у світове та європейське співтовариство, активно використовувати методи та форми навчально-виховної роботи, які базуються на українських народних традиціях, сприяти успадкуванню учнями школи духовних та культурних надбань українського народу.
-
На прикладах літературних героїв забезпечувати формування духовних цінностей українського патріота: почуття патріотизму, національної свідомості, любові до українського народу, його історії, рідної землі, родини, гордості за минуле й сучасне.
-
У позаурочній роботі використовувати кіно- і відеофільми, науково-популярну та художню літературу національно-патріотичного спрямування.
-
Учителю історії та правознавства Кваші О. М.:
-
Під час вивчення програмного матеріалу особливу увагу приділяти становленню української державності, побудові громадянського суспільства, інтеграції України у світове та європейське співтовариство.
-
Засобами навчальних предметів забезпечувати виховання молодої людини – патріота України, готового самовіддано розбудовувати її як суверенну, демократичну, правову й соціальну державу, виявляти національну гідність, знати і цивілізовано відстоювати свої громадянські права та виконувати обов’язки, сприяти миру і злагоді в суспільстві.
-
Виховувати в учнів готовність до виконання громадянських і конституційних обов’язків.
-
Виховувати в учнів національну гідність на прикладі історії становлення Української державності, українського козацтва, героїзму визвольного руху, досягнень у галузі політики, освіти, науки, культури і спорту.
-
Забезпечувати виховання правової культури, поваги до Конституції України, Законів України, державної символіки та історичних святинь.
-
Формувати в учнів об’єктивну оцінку ролі українського війська в українській історії, спадкоємності розвитку Збройних сил у відстоюванні ідеалів свободи та державності України та її громадян від княжої доби, Гетьманського війська, військ Української народної республіки, Січових стрільців, Української повстанської армії до часів незалежності.
-
Формувати засобами предмета здатність зберегти свою національну ідентичність, пишатися приналежністю до українського народу, брати участь у розбудові та захисті своєї держави.
-
Викладачу предмета захист Вітчизни Цибенко А. А.:
8.1.Під час викладання предмета особливу увагу приділяти формуванню національно-патріотичних почуттів у юнаків.
8.2.Забезпечувати популяризацію військових професій, формувати у хлопців психологічну готовність до добровільного вступу на військову службу та зразкове виконання обов’язків.
8.3.Забезпечувати юнаків теоретичними знаннями ролі українського війська в українській історії, спадкоємності розвитку Збройних сил України у відстоюванні ідеалів свободи та державності України.
-
Класним керівникам 1-11 класів:
-
Включити до планів виховної роботи з учнівськими колективами заходи з виконання основних положень Концепції національно-патріотичного виховання молоді.
-
Формувати в учнів необхідні компетентності для успішної самореалізації в соціумі як громадянина, сім’янина, професіонала, носія української національної культури.
-
Забезпечувати формування в учнів особистих рис громадянина Української держави, фізичної досконалості, моральної, художньо-естетичної , інтелектуальної, правової, трудової, екологічної культури.
-
Сприяти формуванню в учнів найкращих рис української нації – працелюбності, прагнення до свободи, любові до природи та мистецтва, поваги до батьків та родини.
-
Виховувати в учнів здатність протидіяти проявам аморальності, правопорушень, бездуховності, антигромадської діяльності.
-
Забезпечити проведення просвітницької роботи з батьками щодо національно-патріотичного виховання молоді в сім’ї.
-
Педагогічним працівникам:
-
Наставництвом та особистим прикладом виховувати в учнів риси, притаманні сучасному громадянину України.
-
Використовуючи міжпредметні зв’язки та виховні засоби предмета, забезпечувати виконання основних положень Концепції національно-патріотичного виховання молоді.
-
Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника директора з НВР Горьку В. Б.
ДИРЕКТОР ШКОЛИ Л. А. Однокоз
З НАКАЗОМ ОЗНАЙОМЛЕНІ: В. Б.Горька О. М.Кваша
А. А. Цибенко
А. В. Самосенко
Поділіться з Вашими друзьями: |