Народний депутат україниСкачати 97,03 Kb.
Дата конвертації12.08.2017
Розмір97,03 Kb.


НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ УКРАЇНИ


01008, м. Київ-8, вул. Грушевського, 5; тел. (044) 255-35-63; e-mail: Lutsenko.Ihor@rada.gov.ua

12 жовтня 2016 року
У Окружний адміністративний суд м.Києва
Позивач:

народний депутат України

ЛУЦЕНКО Ігор Вікторович,

вул. Грушевського, 5, м.Київ, 01008

тел.: (044) 255 35 63

e-mail: Lutsenko.Ihor@rada.gov.ua


Відповідач:

директор Національного антикорупційного бюро України

СИТНИК Артем Сергійович

вул. Василя Сурикова, 3, м.Київ, 03035

тел.: 0-800-503-200

e-mail: info@nabu.gov.ua 
ПОЗОВНА ЗАЯВА

про визнання бездіяльності протиправною
Я є народним депутатом України VIII кликання, депутатські повноваження набув 27 листопада 2014 року, відповідно до ч.5 ст. 17 Закону України «Про статус народного депутата України» є представником державної влади, тобто суб’єктом владних повноважень.

Відповідачем по справі є директор Національного антикорупційного бюро України, який, відповідно до ст.8 Закону України «Про національне антикорупційне бюро України», є суб’єктом владних повноважень.

Відповідно до п.3 ч.2 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління.

Відповідно до ч.5 ст.17 Закону України «Про статус народного депутата України», народний депутат як представник державної влади у разі порушення прав, свобод і інтересів людини та громадянина, що охороняються законом, та інших порушень законності має право звертатися з вимогою до відповідних органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, керівників підприємств, установ та організацій припинити такі порушення. Посадові особи органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівники підприємств, установ та організацій, а також працівники правоохоронних органів, до яких звернуто вимогу народного депутата про припинення порушення законності, зобов’язані негайно вжити заходів щодо усунення порушення, а за необхідності - притягнути винних до відповідальності з наступним інформуванням про це народного депутата.

Реалізуючи свою компетенцію в сфері управління я, як народний депутат України, 7 квітня 2016 року звернувся листом №10-893 до директора Національного антикорупційного бюро України (надалі за текстом – НАБУ) Ситника А.С. з вимогою припинити порушення законності та вжити заходи в межах своєї компетенції для дострокового припинення повноважень наступних членів Ради громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України:

ШАБУНІН Віталій Вікторович,

ШЕРЕМБЕЙ Дмитро Олегович,

ХМАРА Олексій Сергійович,

КАЛЕНЮК Дар’я Миколаївна,

УСТІНОВА Олександра Юріївна,

МАРУСОВ Андрій Юрійович.

Вимога мотивувалась наступним:

Відповідно до Положення про Раду громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України, затвердженого Указом Президента України від 15.05.2015 №272/2015, у 2015 році було утворено Раду громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України (далі за текстом – Рада) у складі 15 осіб.

Відповідно до п.п. 3, 4 ч. 8 Положення про Раду громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України повноваження члена Ради достроково припиняються, зокрема, у разі встановлення факту подання недостовірної інформації для участі в конкурсі з формування Ради.

У той же час три члени Ради, беручи участь у конкурсі з формування Ради, подали недостовірну інформацію щодо себе. А саме:

ШАБУНІН Віталій Вікторович, голова правління громадської організації «Центр протидії корупції», рекомендований громадською організацією «Центр протидії корупції», для участі в конкурсі з формування Ради подав недостовірну декларацію про майно, доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру за 2014 рік (далі за текстом – Декларація). У Декларації Шабунін В.В. не вказав об’єкт нерухомого майна – земельну ділянку площею 0,0584га кадастровий номер 3220882600:04:007:2058, придбану 14.11.2014 року дружиною Шабуніна В.В. Шабуніною Оленою Сергіївною, яка, згідно з Декларацією Шабуніна В.В., ніде не працює й перебуває на утриманні свого чоловіка. Окрім того, у розділі «ІІІ» п.25 Декларації Шабунін В.В. зазначив наявність у нього квартири площею 42 кв.м., але в розділі «ІV» п.56 зазначив, що будь-які витрати на утримання цього майна відсутні, що явно не відповідає дійсності.

ШЕРЕМБЕЙ Дмитро Олегович, член правління громадської організації «Центр протидії корупції», рекомендований громадською організацією «Трансперенсі Інтернешнл Україна», для участі в конкурсі з формування Ради подав недостовірну автобіографію, у якій він не зазначив, що тричі був засуджений за скоєння крадіжок в особливо великому розмірі.

Перший раз Шерембей Д.О. був засуджений вироком Деснянського районного суду м.Чернігова від 1 липня 1992 року на строк 2,5 роки позбавлення волі відповідно до ч. 3 ст. 140 Карного кодексу України (в редакції 1960 року). Покарання відбував у Новгород-Сіверській виправній колонії, 31 жовтня 1992 року був звільнений у зв’язку з актом амністії.

Другий раз Шерембей Д.О. був засуджений вироком Чернігівського районного суду Чернігівської області від 22 квітня 1994 року до 4 років позбавлення волі з конфіскацією майна відповідно до ч. 3 ст. 140 Карного кодексу України (в редакції 1960 року). Покарання відбував у Шосткінської виправної колонії, звільнився умовно достроково 16 квітня 1997 року (невідбутий строк покарання склав 9 місяців і 18 днів).

Третій раз Шерембей Д.О. був засуджений Новозаводьким районним судом м.Чернігова від 2 червня 1998 року до 4,5 років позбавлення волі з конфіскацією майна за ст.ст. 14, 43, ч. 3 ст.140 КК України (в редакції 1960 року). Покарання відбував у Бучанській виправній колонії, звільнився 10 квітня 2002 року.ХМАРА Олексій Сергійович, виконавчий директор громадської організації «Трансперенсі Інтернешнл Україна», рекомендований громадською організацією «Трансперенсі Інтернешнл Україна», для участі в конкурсі з формування Ради подав недостовірну автобіографію, у якій не зазначив, що в 1998 році він був засуджений за квартирну крадіжку до 2 років позбавлення волі з відстроченням виконання вироку.

Оскільки конкурс з формування складу Ради проводився шляхом рейтингового Інтернет-голосування громадян, що проживають на території України, недостовірна інформацію, яку подали Шабунін В.В., Шерембей О.Д. і Хмара О.С. для участі в цьому конкурсі, не могла не вплинути на його результат.

Відповідно до п.6 Положення про порядок формування Ради громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України, затвердженого Указом Президента України від 15.05.2015 №272/2015, для участі в конкурсі з формування складу Ради відповідні громадські об’єднання подають шляхом надсилання на вказану в оголошенні про проведення конкурсу адресу електронної пошти, зокрема:

- автобіографію кандидата, що містить: прізвище, ім’я та по батькові (за наявності), число, місяць, рік і місце народження, громадянство, відомості про освіту, трудову діяльність, посаду (заняття), місце роботи, громадську роботу (у тому числі на виборних посадах), членство у політичних партіях, у тому числі в минулому, відомості про наявність чи відсутність судимості;

- декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за рік, що передує року, в якому було оприлюднено оголошення про конкурс, заповнену кандидатом власноруч.

Таким чином, громадська організація «Трансперенсі Інтернешнл Україна» подала недостовірну інформацію щодо біографії Шерембея Д.О., не зазначивши його трудову діяльність під час відбування покарання у виправних установах. Громадська організація «Центр протидії корупції» подала недостовірну декларацію Шабуніна В.В., яка не містила інформацію про належну йому земельну ділянку та витрати на утримання нерухомого майна.Відповідно до п.6 Положення про порядок формування Ради громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України, затвердженого Указом Президента України від 15.05.2015 №272/2015, відповідальність за достовірність поданих даних несуть не тільки кандидат, але й громадська організація, яка його висунула.

Від громадської організації «Центр протидії корупції» до складу Ради, окрім Шабуніна В.В., також увійшли Каленюк Дар’я Миколаївна, виконавчий директор громадської організації «Центр протидії корупції», та Устінова Олександра Юріївна, член правління громадської організації «Центр протидії корупції». Від громадської організації «Трансперенсі Інтернешнл Україна» до складу Ради, окрім Шерембея Д.О. та Хмари О.С., також увійшов Марусов Андрій Юрійович, голова правління громадської організації «Трансперенсі Інтернешнл Україна».

Відповідно до п.8 Положення про Раду громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України, затвердженого Указом Президента України від 15.05.2015 №272/2015, у разі дострокового припинення повноважень члена Ради громадського контролю проводиться конкурс для обрання члена Ради громадського контролю замість того, повноваження якого достроково припинені. Відповідно до п.4 Положення про порядок формування Ради громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України, затвердженого Указом Президента України від 15.05.2015 №272/2015, для проведення конкурсу з формування складу Ради громадського контролю Директор Національного антикорупційного бюро України розміщує на офіційному веб-сайті Національного антикорупційного бюро України оголошення про проведення конкурсу з формування складу Ради громадського контролю. В оголошенні зазначаються строк подання кандидатур та відповідних документів, який не може бути меншим, ніж п'ять робочих днів, адреса електронної пошти, на яку надсилаються документи для участі в конкурсі з формування складу Ради громадського контролю, дата та час проведення рейтингового Інтернет-голосування.

Але директор Національного антикорупційного бюро України Ситник А.С., будучи працівником правоохоронного органу, до якого звернуто вимогу народного депутата про припинення порушення законності, не вжив заходів щодо усунення порушення законності й не розмістив на офіційному веб-сайті Національного антикорупційного бюро України оголошення про проведення конкурсу для обрання членів Ради громадського контролю замість тих, повноваження яких достроково припинені.

Натомість Ситник надіслав мені лист від 15.04.2016 №01-206/11652, який взагалі не стосується суті моєї вимоги, не містить жодних пояснень з приводу виявленого мною порушення законності, а лише переповідає зміст Положення про порядок формування Ради громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України.

Також на себе звертає увагу та обставина, що декларації та автобіографії членів Ради, подані ними для участі в конкурсі з формування Ради, які були раніше розміщені на офіційній веб-сторінці Національного антикорупційного бюро України, зараз на сайті НАБУ відсутні. Це може свідчити про спробу Ситника А.С. приховати факти подання Шабуніним В.В. і Шерембеєм Д.О. недостовірних відомостей при формуванні складу Ради.

Оскільки право на даний позов у мене виникло не раніше 15 квітня 2016 року (день підписання Ситником А.С. відповіді на депутатську вимогу), строк звернення до адміністративного суду мною не пропущений.

Виходячи з наведеного, на підставі ч.5 ст.17 Закону України «Про статус народного депутата України», керуючись п.3 ч.2 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України, -


п р о ш у :
визнати протиправною бездіяльність директора Національного антикорупційного бюро України Ситника А.М. щодо невжиття ним заходів для проведення конкурсу з обрання членів Ради громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України, сформованої у 2015 році, замість тих, повноваження яких були достроково припинені.
Додатки:


  1. Квитанція про сплату судового збору;

  2. Квитанція про надіслання відповідачеві копії цієї позовної заяви разом з доданими документами;

  3. Світлокопія посвідчення народного депутата України;

  4. Вимога народного депутата України від 07.04.016 №10-893;

  5. Відповідь директора НАБУ від 15.04.2016 №01-206/11652.Народний депутат України І.В.ЛУЦЕНКО
Каталог: wp-content -> uploads -> 2017
2017 -> Українська музична література
2017 -> Українська музична література
2017 -> Програма вступних випробувань з англійської мови для навчання за освітньо-кваліфікаційною програмою
2017 -> Конспект лекцій з дисципліни „Історія театру України для студентів 3 курсу спеціальності 02020101 «Театральне мистецтво» спеціальності «Актор драматичного театру»
2017 -> Галузь знань 101 Педагогічна освіта Спеціальність 010101 Дошкільна освіта І семестр – 32 год. (іспит) дитяча література з методикою навчання теми І плани лекцій (середа, пара
2017 -> Програма фахового вступного випробування для вступників на навчання за окр
2017 -> №1 Ф. Стендаль (1783-1842). “ Червоне і чорне ”


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Народний депутат україни iconКаденюк Леонід Костянтинович Герой України. Перший космонавт незалежної України, народний депутат України 4-го скликання

Народний депутат україни iconОбговорення законодавства 3
Народний депутат україни валерій лунченко: "партія конкретних справ" об`єднала хустян 2
Народний депутат україни iconАпарат верховної ради україни інформаційне управління
Про те, хто бореться в україні з кризою, розповів народний депутат олег лукашук 40
Народний депутат україни icon"Підготовка до проведення в Україні фіналу чемпіонату Європи 2012 року з футболу". Доповідає народний депутат України Віктор Петрович Корж
Головуючий. Шановні народні депутати, прошу, будь ласка, підготуватися до реєстрації. Прошу ввімкнути систему „Рада”
Народний депутат україни iconСьомого скликання
Ого самоврядування, головою якого обрано народного депутата Євгена Карташова; з питань співробітництва з африканськими, азіатськими,...
Народний депутат україни iconПершість західної україни iude з сучасної хореографії «intisar dance -2018», присвячений міжнародному дню танцю!!! 28 квітня 2018 року в м. Хмельницький
Народний танець, Стилізований народний танець соло, дует, мала група, формейшн, продакшн
Народний депутат україни iconМетодичні рекомендації до проведення заходів оформлення експозицій книжково-журнальних виставок Тема бесіди для учнів старших класів
Старосілля – тепер Мамаївці, Кіцманський район, Чернівецька область) – видатний український оперний співак (баритон), режисер, педагог....
Народний депутат україни iconІгор Поліщук: «Єдине, чим повинен займатися депутат, – це вирішення проблем виборців та господарських проблем міста»
Поліщук: «Єдине, чим повинен займатися депутат, – це вирішення проблем виборців та господарських проблем міста»
Народний депутат україни iconУ вірності в полоні Декілька слів про театр, де так яскраво розкриваються таланти
Хохлов, Володимир Неллі, Леонід Варпаховський, Георгій Товстоногов. З 1994 року прославлений театр очолив Народний артист України...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка