Новоград Волинської міської радиСкачати 134.93 Kb.
Дата конвертації03.08.2017
Розмір134.93 Kb.
Управління освіти і науки

Новоград – Волинської міської ради

Інформаційно- методичний центр

Дошкільний навчальний заклад №14 “Золотий ключик”

комбінованого типу фізкультурно – оздоровчого напряму
м.Новоград-Волинський

2012
Управління освіти і науки

Новоград – Волинської міської ради

Інформаційно- методичний центр

Дошкільний навчальний заклад №14 “Золотий ключик”

комбінованого типу фізкультурно – оздоровчого напряму

Посібничок містить інформацію про зміст роботи по використанню пальчикових вправ за методикою Йосиро Цуцумі.


Рекомендована для вихователів, батьків, логопедів та практичних психологів ДНЗ.


Укладачі: – Богомолова Л.В. – вихователь-методист ДНЗ

№14


Прилуцька Г.А. - вихователь молодшої групи

№ 8 «Берізка» ДНЗ №14Комп’ютерний набір: Богомолова Л.В. – вихователь-методист

м.Новоград-Волинський

2012
Коротка біографія автора Йосиро Цуцуми
Народився в 1931 р. у Токіо. Закінчив університет ТЮГ (Токіо). У дитинстві мав таке слабке здоров'я, що лікар оголосив, що йому не дожити до 30 років. Своє здоров'я треба берегти власними зусиллями - із цим твердим рішенням він протягом 30 років вивчав і в остаточному підсумку, розробив оригінальну "методику збереження здоров'я пальцевими вправами" із прикладним застосуванням системи меридіанів і розташованих на них активних крапках, розробленої в східній медицині. І тепер він не уступає молодим людям у життєздатності, як у психічному, так і у фізичному відношенні.

У цей час очолює Асоціацію по розминці пальцями, керує курсами збереження здоров'я пальцевими вправами в ряді культурних центрів у Токіо ("Санкэй гакуэн", "Кэио томонокай", "Сюфу але томо", "Мицукоси бунка сэнта" і ін.). Неодноразово виступає по телебаченню NHK і інших часток телекомпаній, у лекційних зборах, на курсах. Останнім часом розробив і опублікував серію інструментів для пальцевих вправ: "Пальцеві вправи з горіхами", "Рахівниця для збереження здоров'я пальцевими вправами", "Прилади для зміцнення здоров'я". Вийшло у світ ряд довідників: "Тренування головного мозку пальцевими вправами", "Методика збереження здоров'я пальцевими вправами", "Керівництво гри з рухом пальців".
Методика збереження здоров'я пальцевими вправами - це оригінальний спосіб збереження здоров'я, розроблений автором у результаті багаторічних науково-практичних робіт на основі системи меридіанів і розташованих на них активних крапок, отриманих на 3-тисячолітньому досвіді китайської медицини.

У східній медицині особливе значення надається життєдіяльності й фізичній силі.

Методика збереження здоров'я пальцевими вправами спрямована на повноцінний прояв життєздатності організму, що дісталася в спадщину від батьків, а також на плавне перекачування повітряно-кров'яної енергії, що протікає по меридіанах тіла і тим самим на збереження здоров'я й .зміцнення сил в організмі.

Безперервне здійснення пропонованої автором "Методики збереження здоров'я пальцевими вправами" по 3 рази в день протягом півроку неодмінно приведе до реагування внутрішніх органів і прояву помітної позитивної дії на різні симптоми.

Це яскраво продемонстровано на прикладі багатьох відвідувачів курсів автора, які тепер стали енергійно працювати, забувши про застуду.

« Я сам у дитинстві мав таке слабке здоров'я, що лікар оголосив моїм батькам, що мені не дожити до 30 років. Однак проведення зазначеної методики зміцнення й збереження здоров'я протягом багатьох років забезпечило мені міцне здоров'я. Я пишаюся тим, що не уступаю молодим людям у життєздатності як у психічному, так і у фізичному відношенні.

Я у свій час перечитав цілий ряд книг про східну медицину, про способи зміцнення й збереження здоров'я, і на основі свого 30-літнього практичного досвіду розробив оригінальну "методику збереження здоров'я пальцевими вправами".- пише Йосиро Цуцумі

Проводити або не проводити "методику збереження здоров'я пальцевими вправами" цілком залежить від Вас самих.З даного моменту починайте щодня без єдиного пропуску займатися "вправами пальців" і зберігайте своє здоров'я власними зусиллями.Рука в кожної людини показує його долю й таїть у собі чудодійну силу лікування хвороб.

АнаксагораРука є назовні головним мозком, що вийшов.

І.Кант

Яка чудесна рука!

Як тільки торкне рука вміст у кишені, відразу ж довідається вона, що це за річ. Робота пальців рук, дійсно, нескінченно різноманітна: торкають вони й беруть, погладжують і затискають, б'ють, закручують», струшують.

Будь-який вид спорту й гімнастики має підготовчі або елементарні рухи. Методика, що рекомендується автором "збереження здоров'я пальцевими вправами" теж має елементарні рухи.

Щоденне повторення одних тільки елементарних рухів - принесе чималу користь. Вони дають мозку роздратування від пальців і Вас омолоджують.
Обов'язково виконуйте ці рухи.
Перший елементарний рух - згинання пальців уперед

А1. Вдихаючи через ніс, на висоті очей складають руки долонями.


А2. Видихаючи через рот, спускають праву руку долілиць, одночасно згинають пальці лівої руки й схоплюють кінчик пальців правої руки.
А3. Вдихаючи через ніс, розгинають пальці лівої руки, одне тимчасово піднімають нагору праву руку й тепер схоплюють кінчики пальців лівої руки пальцями правої руки.
(Повторюють рухи А2 і А3 15 разів при трохи прискореному русі. Важливо виконувати руху плавно.)
Другий елементарний рух - прогинання пальців
Б.1. Перед грудьми складають руки долонями й роблять нормальні вдихи й видихи.
Б.2. Залишаючи руки в тім же положенні, разом і швидко розгортають всі пальці й роз'єднують кисті рук друг від друга.
Б.3. Всі пальці рук притискають один до одного усередину й через рот роблять швидкий видих. Всі пальці роз'єднують один від одного, тільки залишають їхні кінчики в притиснутому один до одного положенні, і одночасно вдихають. Повторюють зазначений дотик пальців один з одним і їхнє роз'єднання.
Б.4. Притискаючи кінчики пальців рук один до одного, направляють кінчики пальців до себе й продовжують рух Б.2. і Б.3.
(Повторюють рухи не менш 10 разів. Вдихи та видихи роблять ритмічно, а пальці прогинають до відмови.)
Третій елементарний рух - згинання й розгинання пальців
В1. Роблячи нормальні вдихи й видихи, піднімають руки долонями до себе.
В2. Роблять повний видих і припиняють подих, потім, вдихаючи через ніс, згинають всі пальці один за іншим, починаючи від великого пальця правої руки. Потім, починаючи від мізинця лівої руки, згинають її пальці один за іншим. Після згинання всіх 10 пальців, видихаючи через рот, розгинають їх у зворотному порядку, починаючи від великого пальця лівої руки.
Ці рухи повторюють більше 10 разів. Уявляючи собі картину, начебто ритмічно набігають і відбігають хвилі, ретельно згинають або розгинають кожний палець.)Четвертий елементарний рух - кругові рухи горіхом (горіхами)

1. Роблять горіхом кругові рухи між долонями, притискаючи його із зусиллям.

2. Роблять їм кругові рухи також на тильній стороні руки, притискаючи його долонею іншої руки.

3. Роблять двома горіхами кругові рухи в кожній долоні одночасно.

(У правій долоні - за годинниковою стрілкою, у лівій - проти ).

(Сприяє заспокоєнню невдоволення, нервового подразнення, запобіганню старіння мозку, а також довголіттю. Це найбільш популярні вправи з горіхами).Яким чином відбувається розвиток дрібної моторики?

Процес розвитку дрібної моторики відбувається природним шляхом на базі розвитку загальної моторики людини. Розвиток моторики проходить складний шлях, починаючи з хапання предмета долонькою цілком, потім удосконалюється в процесі перекладання предмета з руки в руку, а вже до двох років дитина може не тільки правильно тримати ложку і пензлик, а й малювати. Процес вдосконалення моторних навичок активно відбувається в дошкільному та ранньому шкільному віці. Дитина все частіше виконує більш складні дії, що вимагають узгоджених дій обох рук.Що сприяє процесу прискорення

розвитку дрібної моторики?

Психологи і педагоги рекомендують починати займатися розвитком дрібної моторики малюка вже з восьмимісячного віку шляхом активного тренування пальців дитини. Що ж сприяє розвитку дрібної моторики малюка?

Існує декілька ефективних способів розвитку дрібної моторики:


  • ігри з дрібними предметами (мозаїка, пазли, намисто, конструктори і т.д.);

  • пальчикові ігри;

  • ліплення;

  • масаж пальців і кистей.

Важливо відзначити, що хорошим помічником для розвитку дрібної моторики у дітей стануть різноманітні розвиваючі іграшки, багато з яких батьки в змозі виготовити самостійно.

Розвиваючі ігри

Мета: розвиток дрібної моторики .Слінгобуси

Слінгобуси, або мамабуси, годувальне намисто — це не тільки стильний аксесуар для годуючої мами, але і у всіх відносинах важлива розвиваюча іграшка для малюка, починаючи з самого народження. Всім годуючим мамам відомо, що малюки дуже люблять щось «крутити» в своїх крихітних ручках. Так чому б маленькому карапузові не «покрутити» такий собі модний аксесуар сучасної мами — і пальчикам корисно, і мамі легше. Мами, які годують або годували, зрозуміють, що мається на увазі.

Різні дерев’яні пірамідки

Пірамідки ці не прості, це — іграшки-розвивалки, як для розвитку дрібної моторики, так і логічного мислення дитини. Що ж являють собою сучасні пірамідки?

Пірамідка —розвиває дрібну моторику, логічне мислення, освоювати нові форми, різні форми і розміри, а також кольори. Пірамідка також цікавий універсальний конструктор. Пірамідка, виготовлена ​​з дерева, несе в собі позитивну енергію дерев’яної іграшки. Елементи такої пірамідки приємно тримати в руках, оскільки вони завжди теплі на дотик, а шершава поверхня відмінно розвиває тактильну чутливість малюка.

Для дітей старше трирічного віку створені складні види пірамід, так звані пірамідки-головоломки. Вони являють собою підставки з декількома стержнями різних геометричних форм, на які необхідно правильно нанизувати відповідні фігури.

Іграшки-шнурівки

В ігровій формі здійснюється розвиток дрібної моторики рук, а, отже — поетапна підготовка дитини до письма. Шнуровка дає можливість придумати безліч ігор. Це і безпосередньо шнурування, і можливість використовувати елементи «шнурівки» в сюжетно-рольових іграх або вивчати основні кольори. Ігри-шнурівки створені з метою розвитку дрібної моторики рук, посидючості і окоміру. В процесі гри удосконалюється координація рухів і гнучкість кистей рук. «Шнурування» сприяє розвитку дрібної моторики, логічного мислення, мовлення, і як результат — стимулюють розвиток органів артикуляції (мовного апарату).

Кубики

Дана іграшка з’являється в житті малюка з самого раннього дитинства. За допомогою дерев’яних або пластмасових кубиків можна конструювати вежі, будувати фортеці і будинки. Крім того, продаються дерев’яні кубики з нанесеними на них картинками (наприклад, овочі, домашні тварини, герої казок), завдяки яким гра в кубики переходить в збирання картинки. Це вже не тільки розвиток дрібної моторики та просторового мислення, а й розвиток уваги і логіки.Конструктори

Вільне конструювання — найпростіший спосіб розвитку у дитини просторового мислення, моторики, творчих потреб та довільних дій. Тому, перший конструктор, з яким познайомиться ваша дитина, повинен бути обов’язково дерев’яним. Дерев’яні деталі конструктора дуже приємно тримати і вертіти в маленьких ручках. Такий масаж рук благотворно впливає на розвиток дотику і дрібної моторики рук, а також корисний для здоров’я. І як би швидко не розвивалася сучасна індустрія виготовлення конструкторів із сучасних матеріалів, конструктор, виготовлений з дерева, завжди буде займати серед них своє гідне місце. Саме такі іграшки рекомендуються дитячими психологами та педагогами в якості першого дитячого конструктора.

Рамки і вкладиші

Дерев’яні пазли, або рамки-вкладиші, сприяють розвитку дрібної моторики рук, самостійності, уваги, колірного сприйняття, цілісного сприйняття предмета, логічного і асоціативного мислення дитини. Вперше такі рамки були використані Марією Монтессорі. Гра будується на порівнянні отворів в рамці і вкладиша. Загальним результатом можуть бути як просто зібрані в рамку фігури, так і більш складні композиції. Існують як прості рамки-вкладиші для самих маленьких, так і більш складні для діток постарше.Фігурки на магнітах

Поверхня холодильника — це чудове «поле дій» для маленького дослідника. Купивши магнітну мозаїку своїй дитині, ви не тільки займете його корисним заняттям, встигнете приготувати обід, а й будете сприяти, таким чином, розвитку у малюка дрібної моторики, координації рухів і просторового мислення. А фантазії малюка допоможуть розкритися різні фігурки у вигляді різнокольорових літер, цифр та геометричних фігур.Пластилін або тісто для ліплення

За допомогою пластиліну дитина самовиражається не тільки творчо, а й розвиває гнучкість і рухливість своїх пальців, що, в свою чергу, сприяє поліпшенню мови. Природно, що маленьким діткам не рекомендується давати звичайний пластилін. Тому для самих маленьких, починаючи з півтора-двох років, продається спеціальний пластилін в баночках, так зване «тісто для ліплення». Добре зарекомендував себе пластилін Play-Doh фірми Hasbro. Він приємно ліпиться, не забарвлює ручки малюка, не липне до рук і доставляє масу задоволення не тільки маленьким карапузам, а й дорослим. А якщо раптом ваш малюк вирішить спробувати «веселий пластилін» на смак, то його солонуватий смак навряд чи йому доведеться до душі. Так що все передбачено!

Куби-сортери

Куб-сортер — чудова іграшка для раннього розвитку вашого малюка. Ваша дитина вчиться підбирати фігурки за формою і вставляти їх у відповідні отвори. Завдяки таким заняттям малюк розвиває дрібну моторику пальців рук, а також знайомиться з різними геометричними фігурами і різними кольорами. Ну чим не захоплююче заняття!

Дошки Сегена

Дошки Сегена представляють собою розбірні картинки, це дерев’яні дошки з вкладишами, на яких зображені різні живі чи неживі предмети. Малюк повинен закрити дошку складовими елементами, підібравши потрібну по малюнку і розміром частину. Дана гра сприяє розвитку мови, логіки, координації рухів, дрібної моторики рук, а також просторового сприйняття малюка.

Пазли

Збираючи барвисті картинки, малюк розвиває не тільки дрібну моторику, але і уважність, кмітливість, логічне мислення, координування роботи очей і кистей рук.Мозаїка

Ігри з різними мозаїками сприяють розвитку дрібної моторики, кмітливості та творчих здібностей дитини. Таку розвиваючу іграшку можна купувати малюкові, як тільки йому виповниться один рік. Головне — зверніть увагу на фішки і на вік дитини, для якого призначена мозаїка. Для самих маленьких створені мозаїки з великими яскравими фішками і дощечкою великих розмірі

Пальчикові ігри народна мудрість принесла до нас з глибини століть. Всім нам добре відомі ігри «Сорока-ворона», «Ладушки», «Коза-рогата» та багато іншого. Ігри і гімнастика для пальчиків допомагають у загальному всебічному розвитку малюка.

Пальчикові ляльки можуть бути як дерев’яними, так і м’якими тканинними. Завдяки такому нехитрому театральному реквізиту, можна не тільки влаштувати ляльковий спектакль в домашніх умовах за участю вашого малюка, але і відмінно потренувати маленькі пальчики.

Пам’ятайте, що чим «розумніші» руки, тим розумніша ваша дитина. Цілеспрямовано купуючи іграшки для розвитку дрібної моторики у дітей, ви робите значний внесок у розвиток вашого малюка. Важливо тільки пам’ятати, що будь-яка іграшка принесе мало користі, якщо малюк буде грати з нею на самоті. Лише завдяки спільним «спільній справі» батьків та дитини вийде хороший позитивний результат.
Каталог: Files -> downloads
downloads -> «Це склад книжок» так скептик говорив, «Це храм душі» естет йому відмовив, Тут джерело всіх радощів земних, І їх дарують нам без цінним словом…»
downloads -> Для вчителів зарубіжної літератури
downloads -> Методичні рекомендації щодо викладання світової літератури в загальноосвітніх навчальних закладах у 2013-2014 навчальному році // Зарубіжна літератури в школах України. 2013. №7-8
downloads -> Талант людини це божий дар
downloads -> Василь Стус постать,що єднає
downloads -> Антон павлович чехов
downloads -> Остап Вишня. Трагічна доля українського гумориста. Моя автобіографія
downloads -> Урок 1 т ема. Вступ. Роль художньої літератури у формуванні життєвих цінностей людини


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Новоград Волинської міської ради iconНовоград-волинської міської ради
Дьоміна Ніна Миколаївна – керівник гуртка «Народознавство» Палацу дітей та молоді
Новоград Волинської міської ради iconНаказ №3 від 23 квітня 2012 p. № Про організацію відпочинку та оздоровлення дітей влітку 2012 року
Новоград Волинської міської ради №108 від 20. 03. 12 р та з метою забезпечення оздоровлення та відпочинку дітей, створення належних...
Новоград Волинської міської ради iconДо 755-річчя міста Новоград-Волинського) ( Матеріали до загальносистемного Дня краєзнавства) м. Новоград-Волинський 2012 «Возвягель, Звягель, Новоград. Відоме місто на Волині. Із правіків цей новий град Зорить і нині.»
Старовинне місто Новоград-Волинський розквітло на щедрій Житомирській землі на перехресті шляхів, що з’єднують столицю України –...
Новоград Волинської міської ради iconДвадцять сьома сесія Знам`янської міської ради сьомого скликання рішенн я від 17 лютого 2017 року №718
Розглянувши інформацію секретаря міської ради Н. Клименко про стан виконання рішень міської ради станом на 01. 01. 2017 року, аналізуючи...
Новоград Волинської міської ради iconЗвіт про роботу відділу культури марганецької міської ради за 2014 р
Відділ культури виконавчого комітету Марганецької міської ради діє на підставі «Положення про самостійний структурний підрозділ відділ...
Новоград Волинської міської ради iconРішення міської ради від 07 квітня 2011р. №215 "Про День міста Сарни", виконком міської ради виріши в: Утворити організаційний комітет з підготовки та відзначення 131-ї річниці міста Сарни у складі, згідно додатку
Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", відповідно до рішення міської ради від 07 квітня 2011р. №215 "Про День міста...
Новоград Волинської міської ради iconСтенограм а другого засідання першої сесії Прилуцької міської ради
Доброго дня, шановні присутні! Шановні депутати! Продовжуємо роботу першої сесії міської ради. Нагадую, що перше засідання першої...
Новоград Волинської міської ради iconДо рішення міської ради від 10 серпня 2006року
Про затвердження персонального складу постійних комісій міської ради Відповідно до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”,...
Новоград Волинської міської ради iconКвнз «Новоград-Волинський медичний коледж» Житомирської обласної ради Лауреати обласної премії імені О. Ф. Гербачевського міста Новограда-Волинського
О. Ф. Гербачевського міста Новоград-Волинський дає коротку інформацію про Заслуженого лікаря України Олександра Федоровича Гербачевського,...
Новоград Волинської міської ради iconПояснювальна записка до рішення міської ради Про внесення змін до рішення міської ради
Кп «Спектр» для придбання ранцевих оприскувачів з акумуляторами, хлорного вапна, дров, шин, захисних костюмів, палива та інших необхідних...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка