Обговорення законодавства 11Скачати 335.55 Kb.
Дата конвертації16.03.2018
Розмір335.55 Kb.АПАРАТ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

ІНФОРМАЦІЙНЕ УПРАВЛІННЯ

ВІДДІЛ ІНФОРМАЦІЙНО-БІБЛІОТЕЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ


№ 35

23 травня 2014 року

Огляд регіональної преси

ПАРЛАМЕНТСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ 2

В РАССЛЕДУЕМОМ ДЕЛЕ ПОКА ТОЛЬКО ВЕРСИИ 2

Татьяна Жакова, "Вечерняя Одесса", 22.05.2014 2

НАРОДНІ ДЕПУТАТИ В ОКРУГАХ 3

НАТО, ПОДОЛАННЯ КОРУПЦІЇ, СЕРЕДНІЙ КЛАС, - СЕРГІЙ СОБОЛЄВ У ТЕРНОПОЛІ 3

"Доба Тернопілля", 22.05.2014 3

ГЕННАДІЙ ЗУБКО ПРО ЛІКЕРО-ГОРІЛЧАНИЙ ЗАВОД: БУДУ ВІДСТОЮВАТИ ДВІ ПОЗИЦІЇ: ЦЕ НАПОВНЕННЯ БЮДЖЕТУ І ЗБЕРЕЖЕННЯ НА ПІДПРИЄМСТВІ РОБОЧИХ МІСЦЬ 6

"Рупор Житомира", 21.05.2014 6

"НЕОБХІДНА КОНТРРОЗВІДКА" - КОШУЛИНСЬКИЙ 7

"Сіверщина", 21.05.2014, Чернігівська обл. 7

ПЕТР ПОРОШЕНКО: СТРОИМ НОВУЮ СТРАНУ 7

"Данкор онлайн", 21.05.2014, Сумская обл. 7

СТУДЕНТИ-БІОЛОГИ УЖНУ ОДЕРЖУЮТЬ СТИПЕНДІЮ ВІД НАРДЕПА 9

"Rionews", 21.05.2014, Закарпатська обл. 9

ФЕДЕРАЛІЗАЦІЯ - ЦЕ КРИМ-2, КРИМ-3, КРИМ-4 10

"Черкаський край", 21.05.2014 10

ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА 11

МЕСТНЫЕ ВЛАСТИ СМОГУТ ЗАПРЕЩАТЬ ТОРГОВАТЬ АЛКОГОЛЕМ 11

Анна Старкова, "Объектив", 21.05.2014, Харьковская обл. 11

ЕКОНОМІЧНЕ ТА СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНЕ ЖИТТЯ РЕГІОНІВ 11

ЗАПОРОЖСКАЯ МЭРИЯ ПРИНЯЛА ДЕЛЕГАЦИЮ ИЗ ЛАТВИИ 11

"МИГ", 22.05.2014, Запорожская обл. 11

СИДІР КІЗІН: "МИ ПОВИННІ ПРОВЕСТИ ЧЕСНІ, ПРОЗОРІ ТА ВІДКРИТІ ВИБОРИ" 12

"Рупор Житомира", 22.05.2014 12

СОПРОТИВЛЕНИЕ КРИЗИСУ ПО-ХАРЬКОВСКИ 13

Елена Зеленина, "Время", 22.05.2014, Харьковская обл. 13

СУМЩИНА ПОТРЕБУЄ НОВИХ ПІДХОДІВ ДЛЯ РЕАЛІЗАЦІЇ РЕГІОНАЛЬНОЇ НАРКОПОЛІТИКИ 14

"Xpress", 21.05.2014, Сумська обл. 14

ТОЧКИ ЗОРУ 15

ІДЕЯ ЛЮСТРАЦІЇ - ЗНАЙТИ НОВИХ ЛЮДЕЙ ДЛЯ ОРГАНІВ ВЛАДИ - ГОЛОВА ЛЮСТРАЦІЙНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ ЄГОР СОБОЛЄВ 16

"Вісті Придніпров'я", 22.05.2014, Дніпропетровська обл. 16ПАРЛАМЕНТСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ
В РАССЛЕДУЕМОМ ДЕЛЕ ПОКА ТОЛЬКО ВЕРСИИ

Татьяна Жакова, "Вечерняя Одесса", 22.05.2014

В Одессе состоялось первое выездное заседание временной комиссии Верховной Рады по расследованию фактов массовых убийств граждан в Одессе …

Проходило оно за закрытыми дверями. На заседание были приглашены представители правоохранительных органов, СБУ, МЧС, прокуратуры и др. Был приглашен и бывший начальник областного управления милиции Петр Луцюк, но экс-глава ГУ МВД Украины в Одесской области на заседание не явился. Он исчез вскоре после своего заместителя Дмитрия Фучеджи. Поэтому комиссия дала поручение силовым структурам, погранслужбе найти П. Луцюка, не допустить его выезда за границу.

Члены парламентской комиссии заслушали доклад руководителя областного управления МЧС Владимира Боделана, который настаивает на своей версии о том, что в Доме профсоюзов на погибших воздействие оказал не дым или угарный газ. Версию, озвученную руководством МВД, что люди в Доме профсоюзов погибли от хлороформа, В. Боделан комментировать не стал. По этому поводу высказался руководитель временной следственной комиссии ВР Антон Киссе: "Судмедэксперитиза соответствующих заключений не сделала". Члены независимой журналистской комиссии, кстати, тоже не согласны с этой версией.

Обсуждались на выездном заседании комиссии ВР и события в Одессе 18 мая, когда сотрудникам СБУ удалось предотвратить взрыв на Куликовом поле. По подозрению в этом преступлении задержаны трое сотрудников частной охранной структуры и гражданин Беларуси О. Шабалин, активист пророссийской радикальной организации. Во время допроса Шабалин признался, что участвовал в массовых беспорядках 2 мая. Также установлено, что этот человек "намеревался за вознаграждение, полученное от лидеров пророссийских сил, создать группу наемников для осуществления провокаций в Луганской области с целью срыва избирательного процесса. Задержанный через посредников установил контакт и поддерживал связь с сепаратистами не только для выезда в Луганск, но и для обеспечения условий пребывания представителей в Одессе для дестабилизации ситуации в регионе", сообщает пресс-служба управления СБУ в Одесской области.http://vo.od.ua/rubrics/tema-dnya/29366.php

НАРОДНІ ДЕПУТАТИ В ОКРУГАХ
НАТО, ПОДОЛАННЯ КОРУПЦІЇ, СЕРЕДНІЙ КЛАС, - СЕРГІЙ СОБОЛЄВ У ТЕРНОПОЛІ

"Доба Тернопілля", 22.05.2014

Голова фракції "Батьківщини" у Верховній Раді Сергій Соболєв побував у Тернополі.

Тут він зустрічався з місцевими підприємцями на Тернопільському центральному ринку, розповідав про ініціативи кандидата на посаду Президента України Юлії Тимошенко, а також шляхи подолання найболючіших проблем.

Сергій Соболєв зазначив, що вибори, які будуть 25 травня, унікальні тим, що вперше за 24 роки змагатимуться представники демократичних сил. Він порадив уважно придивлятись до кожного з них, вивчати їхні біографії та передвиборчі програми, бо в неділю вирішиться питання: чи буде далі в країні олігархічний капіталізм, чи створиться нарешті середній клас.

Безпека країни і вступ у НАТО

Сергій Соболєв зазначив, що безпека - це перше питання, на яке зобов'язані давати відповіді всі кандидати в Президенти. Саме безпека зараз найбільше хвилює людей.

- Майже 80% наших громадян сьогодні на перше місце ставлять навіть не безробіття, а безпеку держави, безпеку від зовнішнього ворога - Росії і Путіна. Ці три місяці… можна нарікати: погано діяла влада, добре діяла влада, але фактично ми почали створювати армію, міліцію, спецпідрозділи з нуля. Бо одна справа була стріляти Беркуту в беззбройних людей на Майдані, розганяти майдани а інша справа Беркуту, як спецпідрозділу, який тепер перейменували в Національну гвардію, іти на передову, воювати з агресором, який має найкращу зброю, який використовує тортури, включаючи знущання, включаючи звірства і антилюдську поведінку, бо як інакше можна назвати людей з розпореними животами, тих, яких знаходять сьогодні в епіцентрах війни. Тому відродження армії - ключове питання.

Соболєв переконаний, потрібно правді дивитись в очі, в сьогоднішніх умовах ми не зможемо створити повноцінну армію. Єдина можливість - йти тим шляхом, яким ще 20 років тому пішли Естонія, Латвія, Литва, Чехія, Словаччина, Угорщина, які сьогодні не бояться Російської агресії, мають найкраще озброєння, загальну систему безпеки, вони є членами НАТО.

- Я переконаний, що досить вже дурити людей. 25 років назад, я ще пам'ятаю перше скликання, коли наша фракція піднімала питання, ЄС і НАТО, а нам казали: як на нас буде дивитись наш північний сусід. Наша армія з 480 тисяч перетворилась на армію, де ми не можемо зібрати навіть 60 тисяч боєздатних бійців. Я переконаний, нам треба давати відповідь на два ключові питання: це Європейський союз і НАТО. Не може бути вступу в ЄС без НАТО, жодна з країн, які вступали в Європейський союз, після 90-го року не була прийнята в ЄС, якщо вона не вступала в систему колективної безпеки НАТО. Це є в програмі нашого кандидата, що тільки система європейської світової безпеки дозволить Україні безболісно пройти етап переозброєння армії, нових стандартів армії, нової тактики ведення бою, отримання нового озброєння, зміцнення кордону з російською федерацією, якого в нас не існує станом на сьогодні і це лише. Єдиний шлях, це вступ в НАТО, якщо новий Президент і новий парламент, який буде сформований буквально через півроку після президентських виборів, не подасть заявку в НАТО, ми будемо далі в тих самих умовах, в яких були цих 24 роки, коли Кравчук, Кучма, Ющенко, Янукович, розказували нам про європейський вектор, а реально робили все можливе, щоб ми так і не стали членами НАТО і Європейського союзу - сказав Соболєв.

Чим небезпечні олігархи і як розвивати малий і середній бізнес

24 роки в Україні будували олігархічний капіталізм, переконаний Соболєв. Олігархи, які мають великий бізнес, успішно ухиляються від сплати податків, натомість дрібних підприємців притискають все більше.

- У нас цілі родини, особи, які процвітають при всіх, вони спочатку були міліонерами, потім мільярдерами. Їх влаштовувало все: ситуація про Кравчукові, ситуація при Кучмі, ситуація при Ющенку, ситуація про Януковичу. У нас був єдиний шанс за всі ці роки реально опертись на середній і малий бізнес, створювати середній клас. Це був період після Помаранчевої революції. Коли саме середній клас, той, який зароджувався, вийшов на революцію, щоб сказати "Ні" олігархату. На жаль, Ющенко зробив все можливе, щоби продовжити попередню політику Кучми, яку успішно продовжував Янукович. Ставка була зроблена на кілька родин, які ставали все багатші. Я думаю, на цих виборах відповідь буде навіть не в цьому: в нас буде незалежна країна, чи в нас буде залежна країна. Відповідь буде в іншому: в нас буде далі олігархічний капіталізм, безглуздий, жорстокий, де 95% всієї власності буде належати 10 родинам, чи у нас буде реальний середній клас і ми будемо опиратися на дрібний і середній бізнес, - сказав Сергій Соболєв.

Голова фракції "Батьківщини" розповів, що зустрічався з підприємцями на Тернопільському міському ринку, який хоч і є найбільшим платником податків, всеодно потерпає від тиску.

- Я щойно прийшов із зустрічі з вашим підприємством, яке є найбільшим платником податків у вашому місті. Це центральний ринок. Так от, в мене виникає питання, чому тоді держава в цих умовах, розуміючи, що це найбільший платник податків, принаймні останні 4 роки за часів Януковича, робила все для того, щоб знищити його. А відповідь дуже проста: подивіться на оточення Януковича, якщо не брати до уваги його синка, який став мільярдером в останні 2 роки: Фірташ, який при всіх складав свої статки, який підтримав Порошенка і Кличка на цих виборах, подивіться на інших олігархів, які нарощували свої статки, їх дуже влаштовував режим Януковича, я думаю, нам треба покласти цьому край.

Політик наголосив, що тривалий час розказували, ніби-то Схід годує Захід, але це не так.

- Остання інформація Міністерства фінансів є достатньо красномовна. Донецька область платить в бюджет держави 24 мільярди, а отримує всього разом на 64 мільярди різноманітних допомог. Так хто кого годує? Луганська область дає в бюджет держави приблизно втричі менше, ніж отримує з бюджету.

Три ключові питання: пенсійна реформа, медичне страхування, місцеве самоврядування

Соболєв переконаний: на сьогоднішній момент треба дати три ключові відповіді на три питання.

- Перше - пенсійна реформа. Наша позиція наступна, вона викладена в законопроекті Денисової, міністра соціальної політики, вона написала цей законопроект, коли ще була народним депутатом, і він полягає, в наступному: кожна жінка має право піти на пенсію в 55 років. Але якщо вона пішла на пенсію в 56, 57, 58, 59 років, вона отримує додаткові 2% нарахувань до пенсії. Не може бути розрахунок пенсії для одних 90%, а для інших максимум 55%. Наша пропозиція в цьому законопроекті поступово опускати верхню межу, яка є на сьогодні, і ми перший крок вже зробили, понад місяць тому, перший законопроект - це зменшення до 70 з 90 % для так званих спецпенсіонерів, і ми маємо піднімати і нижню межу, таким чином ми будемо мати єдиний пенсійний закон, - каже політик.

Керівник фракції "Батьківщини" вважає, що страхування може змінити схеми, які нині діють в медицині.

- Друге це відрахування на медичне страхування, без вирішення питання страхової медицини, ми ніколи не зрушимо з місця той непотріб, який твориться зараз в медицині. Нам треба чітко розуміти, за рахунок зменшення нарахувань на фонд заробітної плати дати можливість роботодавцям медично застрахувати першим рівнем страхування кожного працюючого. Другий рівень - це обов'язкове державне страхування медичне, третій рівень це те, що ви можете зробити самі особисто, у вас є доходи, ви хочете бути в окремій палаті, - нема питань, за це ви повинні доплачувати. Така сама ситуація має бути з соціальним страхуванням. Чому ми платимо єдиний соціальний внесок і не знаємо, куди він іде, - зазначив він.

Втім, на думку політика, все це разом можливе за однієї умови: питання повернення до бюджету, який би формувався не через "феодальні князівства на чому нині наполягають східні олігархи, які хочуть замінити київський феодальний устрій на феодальний устрій Донецька, Луганська, Запоріжжя і інших країв".

- Наша пропозиція інша: ми повинні йти не шляхом регіонального самоврядування, а шляхом місцевого самоврядування. Коли всі податки і збори повинні сплачуватись в місті, селі, селищі, загальнодержавні податки - в загальний державний бюджет. А далі - так звані депресивні території мають отримувати допомогу, або субвенцію з державного бюджету. Це та пропозиція, яка була проголосована в далекому 2009 році, на жаль була заветована за наполягання "Партії регіонів" Президентом Ющенком і після цього ми на 5 довгих років похоронили реформу місцевого самоврядування. Бо про яке місцеве самоврядування можемо вести мову без реального бюджетного наповнення. Це є програма нашого кандидата, яка чітко оформлена.

Боротьба з корупцією

Підприємців, з Тернопільського центрального ринку, з якими Сергій Соболєв зустрічався 21 травня, більш за все турбує питання корупції, каже політик. На його думку, кожна із систем корупції має своє коріння.

- Перша із систем корупції - так звані перевіряючи органи. Ви знаєте, не секрет, є 70 перевіряючих органів, які сидять на тілі підприємця. Це ті кровососи, які витягують останнє із будь-якого підприємця. Це тільки не стосується великого бізнесу, бо він вміє домовлятись, він тримає своїх людей в податковій адміністрації, в міліції. Перше, що вони (підприємці з ринку, - прим ДОБИ) просили: зупиніть перевірки. І ви знаєте, що наша фракція за наполяганням Юлії Володимирівни, яка позавчора провела нараду з підприємцями, бо це був крик душі. На жаль це рішення було зірвано фракцією УДАРу, ми не змогли добрати нещасних 15 голосів, щоб вирішити питання. Ми повинні зупинити перевірки, було дві пропозиції, одна - до 16 року, інша - до 17, ні одна, ні друга пропозиція не знайшла підтримки фракції УДАР. Друге, що вони казали, це так звані штрафи і пеня, якими їх нищили останні 4 роки, тому що, ви згадайте, перший майдан, який був, то не Євромайдан, а податковий, коли тисячі підприємців вийшли на майдан, тоді їх зачистили, Януковичу тоді це вдалося і вони просили єдине: нас поставили в умови непомірного податкового тиску, ми зараз в ситуації, коли ведення бізнесу - це боротьба та змагання з контролерами. Тому вони попросили: дайте нам списати заборгованості по штрафах. От чомусь для Фірташа і Ахметова списували 24 мільярди заборгованості по енергосектору, а тут виявляється грошей нема. Всеодно ці гроші ніколи не поступлять в бюджет. Швидше підприємці закриють свій бізнес, ніж вони зможуть погасити ті штрафи і пеню. Тоді за наполяганням Юлії Тимошенко, була розробити механізм списання по штрафах і пені, на жаль, ми не добрали 22 голоси, знову через фракцію УДАР, бо їм важливіше завалити конкурента на президентських виборах.

Третя пропозиція стосується можливістю контролю чиновників через можливість вести записи розмов. Сергій Соболєв оформив це в законодавчу ініціативу.

- Вона полягає в наступному. Ви, як журналісти, будь-яка особа в країні має право на мобільний телефон записати будь-яку розмову з чиновником, якщо ви маєте можливість зробити відеозапис - будь ласка. Але в чому зараз проблема, якщо ви звернетесь в органи правосуддя, то вам скажуть, що згідно з роз'ясненням Конституційного суду, посилаючись на статтю кримінального процесу, ви не маєте права вести несанкціонований аудіо, або відеозапис. Або якщо ви його ведете, це не може бути доказом в суді. Моя пропозиція була така: ми знімаємо це обмеження, після цього громадянин звертається не до органів міліції, тотально корумпованих, не до органів СБУ, не до органів прокуратури, а прямо до слідчого судді, минаючи силові структури. Для чого ми створювали слідчих суддів, саме для цієї ідеї. По цьому шляху пройшли поляки, чехи та інші. Ви маєте запис, як у вас чиновник міськради, чи адміністрації, міліціонер, податківець вимагає хабар? Ви йдете з цим записом до слідчого судді, рішення приймається протягом трьох діб. Ці три питання нагальні, які ми обговорювали з підприємцями, вони були серед десятків інших, - розповів політик.

Сергій Соболєв зазначив, всі пункти, про які він говорив у Тернополі, є описані у передвиборчій програмі Юлії Тимошенко.http://doba.te.ua/novyny/nato-podolannya-koruptsiji-serednij-klas-serhij-soboljev-u-ternopoli.html

ГЕННАДІЙ ЗУБКО ПРО ЛІКЕРО-ГОРІЛЧАНИЙ ЗАВОД: БУДУ ВІДСТОЮВАТИ ДВІ ПОЗИЦІЇ: ЦЕ НАПОВНЕННЯ БЮДЖЕТУ І ЗБЕРЕЖЕННЯ НА ПІДПРИЄМСТВІ РОБОЧИХ МІСЦЬ

"Рупор Житомира", 21.05.2014

Для міста Житомира працююче підприємство, кількістю 512 робочих місць, яке сплачує в місцевий бюджет податки, є сьогодні дуже важливим.

Таку думку висловив народний депутат України Геннадій Зубко в ефірі ЖОДТРК відповідаючи на запитання ведучої, що "є проблема в колективі лікеро-горілчаного заводу: наскільки Вам відомі ці проблеми, наскільки ця ситуація на контролі?"

Останнім часом дуже багато інформації з цього приводу: заявляється, що це підприємство не потрібно Державному управлінню справами. Геннадій Зубко, як народний депутат, отримав звернення від трудового колективу із занепокоєнням щодо призначення Державним управлінням справами нового керівника, який вже мав відношення до цього підприємства і мав негативну оцінку з боку людей. Але на думку народного депутата, "не це є сьогодні причиною протистояння трудового колективу і Державного управління справами".

"Сьогодні люди бояться за своє майбутнє, бояться за втрату робочих місць. Їх сьогодні 512 на державному підприємстві. Вони бояться за втрату заробітної плати, яка в середньому є 3500 гривень. Вони бояться, що коли буде це підприємство приватизоване, його настигне участь сусіднього заводу Хлібопродуктів, який було після приватизації закрито, а людей - звільнено", - розповів про застереження трудового колективу ЛГЗ Геннадій Зубко.

На його думку, потрібно шукати дипломатичний шлях щодо призначення нового керівника. Крім того, потрібно провести акт ревізії, щоб визначити чи є на підприємстві зловживання посадовими особами. За словами Геннадія Зубка, сьогодні колектив підприємства виборює своє право, "щоб це підприємство працювало і платило заробітну плату". Це підприємство зараз є державним і сплачує державі 115 млн. грн. податків на рік, тому держава повинна опікуватись, щоб були надходження до бюджету, щоб залишити і зберегти ті робочі місця, які є на підприємстві. Тому Геннадій Зубко написав звернення до прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, аби визначити чи потрібне державі це підприємство.

"Якщо воно потрібно, але не потрібно Державному управлінню справами, потрібно пошукати, кому його передати: або Міністерству агропромислової політики, якому воно належало до передачі Державному управлінню справами, або іншому відомству. Але потрібно визначитись з приводу того, яким чином залишити його в державі, щоб залишити податки і робочі місця. Або, якщо вже буде прийнято рішення Кабміну про приватизацію, то який інвестиційний договір буде укладено, для того, щоб зберегти кількість робочих місць, розмір заробітної плати, і взагалі дати гарантії про те, що це підприємство буде працювати. Для міста Житомира працююче підприємство, кількістю 512 робочих місць, яке сплачує в місцевий бюджет податки (саме місцевий бюджет отримує податки з фізичних осіб) є сьогодні дуже важливим. І тому, я вважаю, що я, як народний депутат, який обраний від міста Житомира, повинен, в першу чергу, відстоювати дві позиції: це наповнення бюджету і збереження робочих місць. Кому воно буде підпорядковане: або Державному управлінню справами, або Мінагрополітики, або воно буде приватизовано, повинна бути чітка гарантія, в першу чергу від Кабінету міністрів, що саме на такому рівні буде залишено ті показники, які є", - підсумував Геннадій Зубко.Прес-служба народного депутата України Геннадія Зубка

http://ruporzt.com.ua/politica/54312-gennady-zubko-pro-lgz-budu-vdstoyuvati-dv-pozicyi-ce-napovnennya-byudzhetu-zberezhennya-na-pdpriyemstv-robochih-msc.html

"НЕОБХІДНА КОНТРРОЗВІДКА" - КОШУЛИНСЬКИЙ

"Сіверщина", 21.05.2014, Чернігівська обл.

Віце-спікер Верховної Ради України Руслан Кошулинський та народний депутат України Руслан Марцінків відвідали прикордонну заставу в с. Грем'яч Новгород-Сіверського району.

Віце-спікер Верховної Ради України, народний депутат від Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Руслан Кошулинський та народний депутат України, уповноважений представник парламентської фракції ВО "Свобода" на Чернігівщині Руслан Марцінків відвідали прикордонну заставу в с. Грем'яч Новгород-Сіверського району, де перевірили стан підготовки військовослужбовців та передали українським воякам необхідне обладнання.

Свободівці передали вкрай необхідні нашим воякам бронежилети та инше спорядження, придбане за кошти членів парламентської фракції ВО "Свобода".

"В Україні має бути створено систему вишколу та мобілізації резервістів за швейцарським зразком. Маємо відновити систему початкової військової підготовки та цивільної оборони у загальноосвітній школі та мережу військових катедр у вишах. Конче необхідно створювати ефективну контррозвідувальну службу для гарантування безпеки українського запілля та боротьби проти диверсантів і саботажників противника", - зазначив Руслан КошулинськийПрес-служба Чернігівської обласної організації ВО "Свобода"

http://siver.com.ua/news/neobkhidna_kontrrozvidka_koshulinskij/2014-05-21-14681

ПЕТР ПОРОШЕНКО: СТРОИМ НОВУЮ СТРАНУ

"Данкор онлайн", 21.05.2014, Сумская обл.

На прошлой неделе Сумщину посетил кандидат в президенты Украины Петр Порошенко, который очертил круг своих приоритетов на посту главы государства.

На встрече с журналистами он был со своим соратником Юрием Луценко. Вместе они провели пресс-конференцию и ответили на интересовавшие вопросы.Первым делом армия

- За время избирательной кампании прошло больше сотни встреч. Количество людей, с которыми мы встретились, приближается к миллиону. Я увидел, что в первую очередь беспокоит людей. Круг интересов людей кардинально изменился. В первую очередь людей беспокоит безопасность. Людей беспокоит война, которая уже ведется. Людей беспокоит эффективность действий власти относительно противостояния с сепаратистами на востоке. Эффективность же международных действий власти и вопросы экономического кризиса, вопросы инфляции, сокращения количества рабочих мест отошли на второй план.

К сожалению, война сейчас кардинально меняет всю экономическую систему Украины. Меняется бюджет, он переходит на военное положение, не проводятся инвестиции, все изменения бюджета направляются на усиление армии, что является оправданным. Если мы не будем обеспечивать финансированием армию, национальную гвардию, правоохранительные органы, тогда уже и экономики не будет.

Я могу сказать, что фактически за эти полтора-два месяца родилась новая армия, родились новые командиры, которые уже очень эффективно выполняют задания командования, значительно возрос боевой дух, возрос патриотизм. Это в том числе делается на примерах героев Украины, которые отдали свои жизни во время боевых операций. Я считаю, что символ Александра Анищенко, заместителя командира "Альфы", является ярким примером. Именно на таких примерах должны воспитываться поколения украинских военных, поколения украинских патриотов. Его сейчас представили к награждению Героем Украины, - я поддерживаю это награждение.Курс на Европу

- Я очень рад, что Верховная Рада наконец-то смогла проголосовать четыре закона, которые касаются безвизового режима с ЕС. Я уверен, что за два-три месяца нам удастся продемонстрировать прогресс в части их имплементации. В Брюсселе было констатировано выполнение первой фазы безвизового режима. Как я отмечал полтора месяца назад, 1 января должно быть датой для всех нас, с которой все украинцы будут иметь право свободного передвижения странами Европы. Для этого есть все условия.

Украина наконец подписала соглашение о финансировании со стороны Европейского Союза. Полтора миллиарда евро сегодня должны поступить в Украину, и это будет огромная поддержка бюджета, платежного баланса и обороноспособности страны. Даже если эти деньги пойдут на покрытие дефицита бюджета в отношении финансирования расходов на оборону, это не проедание. Это - укрепление армии, это финансирование военно-промышленного комплекса Украины. Значительная часть предприятий ВПК находятся в Харьковской и Сумской областях. И наш лозунг - "Танками и вертолетами по безработице" - будет четко означать, что в условиях, когда страна должна защищаться, страна должна обеспечить выполнение оборонного заказа, который должен значительно модернизировать нашу армию, будут созданы новые рабочие места в регионах. Значительно повысить возможности нашего военно-промышленного комплекса и обеспечить соответствующий экономический рост.

Жить по-новому

- Жить по-новому означает жить честно, не обманывать, жить по-новому означает решительную борьбу с коррупцией. С кого надо начинать? С себя. Подавай декларацию, показывай источники средств на избирательную кампанию, четко требую этого от всей команды. Жить по-новому означает жить свободно, свободно путешествовать по Европе, защищать права журналистов, поддерживать создание общественного телевидения, блокировать цензуру, не давить на избирателей, не фальсифицировать вборы.

Жить по-новому означает жить безбедно. И если сегодня средняя заработная плата в "Рошене" стремительно приближается к 7 тыс. грн и сегодня рассматривается вопрос о повышении еще на 20%, у меня вопрос: а почему так не могут жить 45 миллионов украинцев. Я считаю ,что элита страны должна работать над развитием, потому что до этого элита занималась грабежом.

Мы направим все свои силы на изменение Конституции и децентрализацию власти с делегированием полномочий местным громадам. Не концентрация, не узурпация, а наоборот. За основу мы вязли модель Польши. Я встречался с президентом Браниславом Комаровским, с премьер-министром Дональдом Туском, мы договорились, что будет создан фонд содействия реформе местного самоуправления, польские эксперты и советники будут работать в каждой области, чтобы доказать преимущества польской системы. Мы договорились, что города-побратимы из Польши и Германии будут активно работать со своими коллегами-партнерами. Мы договорились о применении системы электронного правительства, которая значительно уменьшит коррупцию, уменьшив контакт потенциального взяточника и человека. Мы планируем убрать госадминистрациии, чтобы люди выбирали советы, а они будут формировать исполкомы.Рука помощи

Юрий Луценко объяснил почему он поддерживает Петра Порошенко

- Это первые президентские выборы, которые Украина проводит фактически в состоянии войны. Не нужно скрывать этого. Речь идет о об обычной антитеррористической операции, а о полноценных военных действиях на востоке Украины. Абсолютно поддерживаю программу Петра Порошенко о необходимости создания новых вооруженных сил, хорошо оплачиваемых, надежно застрахованных, полностью технически перевооруженных.

Также он призвал, что антитеррористическую операцию нужно начинать с Верховной Рады. Нужно лишить депутатских мандатов тех, кто поддерживает и финансирует сепаратистов. Это прежде всего Олег Царев, представление об отмене депутатских полномочий которого уже несколько недель лежит в комитетах Верховной Рады. Также он призывает и.о. генпрокурора подписать представление о снятии депутатской неприкосновенности с депутатов Калетника и Олийныка, авторов фашистских законов 16 января. Есть и другие депутаты, замешанные в сепаратизме.

- К сожалению, демократические силы не договорились о едином кандидате, - продолжил Ю.Луценко. - Но люди определились. Сегодняшний уровень поддержки Петра Порошенко обозначает возможность выиграть выборы в первом туре. Это будет не его выигрыш, а победа Украины над хаосом и войной, которую нам навязывает Кремль. Это не проигрыш других демократических лидеров, а выигрыш войны и анархии, которые нам навязывает Кремль. Украина - едина, как никогда. Украина - крепка, как никогда, в своем желании жить по своему суверенному праву определять политику.

http://www.dancor.sumy.ua/articles/politics/134381

СТУДЕНТИ-БІОЛОГИ УЖНУ ОДЕРЖУЮТЬ СТИПЕНДІЮ ВІД НАРДЕПА

"Rionews", 21.05.2014, Закарпатська обл.

Початок цього навчального року для студентів-біологів ознаменувався стартом нового проекту - впровадженням іменної стипендії аграріям від народного депутата Івана Бушка.

Нагадаємо, що троє студентів-контрактників першого курсу біологічного факультету УжНУ за підсумками перших модульних зрізів у листопаді отримали свої іменні стипендії. За підсумками зимової сесії продовжували її отримувати тільки двоє.

Про те, як вплинуло запровадження заохочувальної стипендії контрактникам на навчання студентів, конкурс та престиж факультету розповіли щасливчики-стипендіати та завідувач кафедри плодоовочівництва і виноградарства Олена Савіна.

За словами останньої, інформація про іменну стипендію ще до початку ЗНО зробила своє: вперше за останні кілька років на спеціальності, де був недобір, з'явилися контрактники. Цьогоріч тільки троє, але викладацький склад не втрачає надії, що у навчальному році 2014/2015 їх буде значно більше.

Слово завжди попереду, його вимовити не вартує значних зусиль, зате ефект вражаючий. І викладачі, і студенти вказують на зростання престижу спеціальності і факультету, та в певній мірі заздрість. "Не всім контрактникам щастить мати стипендію", - зауважує стипендіатка-першокурсниця Каріна. Та і не тільки це додає ваги та популярності кафедрі плодоовочівництва і виноградарства.

Як розповідає завкафедри Олена Савіна, їх випускники - кадри нині вельми затребувані. Про це свідчить і нещодавно підписаний договір зі Словаччиною на прийом студентів старших курсів на практику у винну школу. Тут вони зможуть поринути у секрети сучасного виробництва, а в перспективі ще й отримати можливість влаштуватися у Європі.

- Стипендія від Івана Бушка зробила нам серйозну рекламу. Не лише у ЗМІ пройшла ця інформація, тепер вона передається з уст в уста по всій області. Так, Соціальна служба Берегова вже цікавилася,чи буде діяти стипендія і надалі, бо у них є дуже талановиті і розумні діти, які прагнуть вчитися на нашому факультеті. А коли не вистачає засобів для існування, стипендія дуже допомагає, - розповідає Олена Савіна.

Що ж до самих студентів, то поспілкувавшись з ними, розумієш: у нашого краю велике майбутнє. Повні сил та ідей, вони готові працювати не покладаючи рук, займаючись улюбленою справою. Першокурсник Іван Гойдра у свої юні роки встигає не лише добре вчитися, а й самостійно вигодовувати понад вісім десятків кролів для збуту. Такий собі вже невеличкий бізнес. І це без урахування допомоги батькам-фермерам.

- Після закінчення планую розгорнути велике фермерське господарство. Куплю щонайменше 10 гектарів землі і засаджу садами. А ще буду вирощувати малину. Це дуже прибутково. Але сьогодні цим ніхто не займається. При тому, що багато зусиль по догляду за малиною не потрібно, - із запалом в очах розповів Іван.

Його однокурсниця Лошак Каріна також не пасе задніх - вже не перший рік разом із батьками займається вирощуванням полуниці. І не планує змінювати профіль діяльності після закінчення: "Хочу і надалі вирощувати ягоди. Удосконалюватися і розширюватися. Можна подумати і над розвитком виноградарства. У світлі сьогоднішніх подій закарпатське вино має всі шанси вийти на передові позиції в Україні", - каже дівчина.

Ентузіазм молоді підтверджений трендами та державною політикою. І його треба підтримувати і заохочувати. Закарпаттю потрібні такі господарі, і потрібні вони тут, на рідній землі, а не по чужих світах. Таким чином, навіть здавалося б така незначна у глобальних масштабах річ як стипендія, може стати ланкою, допоміжною сходинкою на шляху продуктивного розвитку краю. А можливість її мати, до слова, матимуть і нові першокурсники, яким не пощастить зайняти бюджетне місце, але котрі матимуть непереборне прагнення вчитися.

За матеріалами прес-служби народного депутата України Івана Бушка

http://www.rionews.com.ua/mixed/politic/now/n14140115359

ФЕДЕРАЛІЗАЦІЯ - ЦЕ КРИМ-2, КРИМ-3, КРИМ-4

"Черкаський край", 21.05.2014

Петро Порошенко учора зі своєю командою відвідав Черкащину.

Петро Порошенко, український політик, підприємець, народний депутат, учора зі своєю командою відвідав Черкащину. Зокрема Умань (де людей було більше, ніж на зустрічах у деяких обласних центрах), Звенигородку, Черкаси.

На зустрічі з журналістами висловив своє бачення щодо війни на Сході України:

- Ми щойно повернулися з Запоріжжя, Харкова, Дніпропетровська - такої кількості українських прапорів, такої єдності духу і такого українства я там давно не бачив. Війна, фактично, об'єднала Україну. Можливо, ми зараз з вами присутні при народженні нації.

Екс-міністр МВС Юрій Луценко зазначив, що антиколоніальна війна з Майдану зараз іде на Схід. У Дніпропетровську відбувається те, що відбувалося в Черкасах у 2004 році. в Одесі відбувається бурхливий український ренесанс. Розвалилося придумане політтехнологами поняття "Юго-Восток Украины". Донбас - особливий регіон. З ним треба вести діалог будь-якою мовою - про те, що центр зла не в Києві, і навіть не в Москві. "А тут, у вашого чиновника, якого ви терпите - хабарника, "безпредєльщика", бандита. З терористами ж, на його думку, необхідно діяти радикально. "Якщо терористи захопили державне приміщення, це приміщення повинно бути знищене. Їх треба привчити до того, що нічого їхнім не буде".

І Петро Порошенко, і Юрій Луценко наголосили, що АТО на Сході буде успішною тоді, коли влада перестане формувати силовиків за квотним партійним принципом. "Як може оборонятися держава, коли одна партія контролює міліцію, друга - СБУ, третя - Міноборони? В умовах війни це межує з державною зрадою. І трагічні події в Одесі тому яскравий приклад".

У розмові про децентралізацію Петро Порошенко повністю відкинув федералізацію як форму державного устрою:

"Це слабкий центр і поява 25-ти феодалів, Януковичів, кожен з яких будує своє власне Межигір'я. Це загрожує Україні тим, що буде Крим-2, Крим-3, Крим-4…"

У переговорах з Росією після залагодження воєнних дій, вважає, не може бути компромісів з двох питань: по Криму (він був і буде українським) і по європейському вибору держави.

http://www.kray.ck.ua/politika/vibori/item/8925-federalizatsiya-—-tse-krim-2-krim-3-krim-4

ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА
МЕСТНЫЕ ВЛАСТИ СМОГУТ ЗАПРЕЩАТЬ ТОРГОВАТЬ АЛКОГОЛЕМ

Анна Старкова, "Объектив", 21.05.2014, Харьковская обл.

В парламенте зарегистрирован законопроект, предусматривающий передачу права запрета торговли пивом на территории населенных пунктов городским, сельским и поселковым советам.

В парламенте зарегистрирован законопроект, предусматривающий передачу права запрета торговли пивом, алкогольными, слабоалкогольными и табачными изделиями на территории населенных пунктов городским, сельским и поселковым советам

Документ зарегистрирован на сайте ВР под №4747.

Как сообщает УНИАН, эксперты скорее негативно оценивают законопроект, подчеркивая его коррупционные риски и негативы для госбюджета страны.

"Законопроект выписан так, что местные депутаты смогут запретить торговлю алкогольными, табачными изделиями и пивом где угодно - хоть на всей территории населенного пункта. Такие полномочия местных советов не только противоречат ст. 92 Конституции Украины, но и грозят серьезным увеличением коррупции в регионах страны. Фактически законопроект создает модель "коррупционного шантажа", когда водочные, табачные, пивные компании будут вынуждены платить взятки местным депутатам, чтобы те не запрещали реализацию их продукции", - прогнозирует эксперт Института законодательства Верховной Рады Украины, профессор Валерий Воротин.

К тому же, по словам эксперта, законопроект ставит под удар доходы государственного бюджета Украины. C ним согласен и директор Центра мировой экономики и международных отношений НАН Украины Олег Устенко.

"Запреты на продажу подакцизных товаров в мировой практике, как правило, не приносили желаемого результата. Но давали противоположный эффект. Во-первых, это колоссальный рост теневого рынка, который невозможно контролировать и который обрастает коррупцией. И, во-вторых, это снижение налоговых поступлений в бюджет. Административно-ограничительными методами проблемы здравоохранения не решить - если какой-то сельсовет завтра запретит продажу или употребление алкоголя, меньше пить от этого не станут. Более правильный подход - пропаганда здорового образа жизни. Например, создание стимулов для открытия новых спортивных комплексов, специальные образовательные программы", - аргументирует Олег Устенко.

Также эксперт советует существенно ограничить рекламу алкоголя в Украине (реклама табачных изделий в предыдущие годы была запрещена полностью) - прежде всего, на телевидении.http://www.objectiv.tv/220514/97808.html

ЕКОНОМІЧНЕ ТА СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНЕ ЖИТТЯ РЕГІОНІВ
ЗАПОРОЖСКАЯ МЭРИЯ ПРИНЯЛА ДЕЛЕГАЦИЮ ИЗ ЛАТВИИ

"МИГ", 22.05.2014, Запорожская обл.

Запорожский городской голова Александр Син ознакомил латвийских дипломатов с социально-экономической и общественно-политической ситуацией в Запорожье.

Запорожский городской голова Александр Син встретился с Чрезвычайным и Полномочным Послом Латвийской Республики в Украине Аргитой Даудзе и третьим секретарем Посольства Латвийской Республики в Украине Андрисом Сеянсом.

Александр Син ознакомил латвийских дипломатов с социально-экономической и общественно-политической ситуацией в Запорожье, перспективами основных инвестиционных проектов городского хозяйства в рамках реализации стратегии развития туризма и муниципального энергетического плана. Также городской голова охарактеризовал текущую ситуацию в Запорожье в преддверье внеочередных выборов Президента, подчеркнув при этом, что благодаря тесному взаимодействию властей и общественности в городе удается обеспечивать стабильность, исключающую проявления экстремизма.

Латвийские дипломаты дали положительную оценку достигнутой в городе стабильной ситуации, отметив особую роль Запорожья на фоне процессов происходящих в восточных областях страны.

- Подчас под влиянием СМИ за рубежом создается ошибочное мнение о том, что события, происходящие на Донбассе, это и есть Украина, - заметила Аргита Даудзе. - Поэтому особенно важно увидеть и убедиться, что на самом деле это не так.

В ходе встречи латвийская сторона поделилась итогами общественно-экономических реформ, произошедших в течение десятилетнего членства Латвии в Евросоюзе, подчеркнув, что за это время уровень жизни граждан страны вырос в два раза.

Представители латвийской дипломатической миссии выразили надежду, что украинско-латвийские отношения, вопросы двустороннего сотрудничества наших стран получат дополнительное развитие, положительно оценив предложение Запорожского городского головы принять в Запорожье делегацию латвийских предпринимателей.

http://www.mig.com.ua/news/33366.html

СИДІР КІЗІН: "МИ ПОВИННІ ПРОВЕСТИ ЧЕСНІ, ПРОЗОРІ ТА ВІДКРИТІ ВИБОРИ"

"Рупор Житомира", 22.05.2014

Про це голова облдержадміністрації Сидір Кізін сказав під час селекторної наради з керівниками районів та міст обласного підпорядкування.

Про це голова облдержадміністрації Сидір Кізін сказав під час селекторної наради з керівниками районів та міст обласного підпорядкування, присвяченій підготовці до проведення виборів 25 травня. У нараді також взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Геннадій Дмитренко та заступник голови - керівник апарату облдержадміністрації Ірина Супрун.

"Наближаються вибори, які ми повинні провести чесно та прозоро, щоб отримати легітимну владу, яка буде визнана світовим співтовариством і сприятиме стабілізації обстановки в державі", - наголосив Сидір Васильович.

Керівники районів доповідали про те, як проходить підготовка до виборів на місцях. У всіх населених пунктах області громадський порядок забезпечуватимуть представники правоохоронних органів спільно із громадськими активістами.

"На кожному з вас лежить персональна відповідальність, - звернувся до голів райдержадміністрацій очільник області. - Вибори повинні бути забезпечені технічно та організаційно, повинна бути налагоджена співпраця між окружними та дільничними комісіями, а також органами місцевого самоврядування та правоохоронними органами".

Сидір Кізін звернув увагу керівників районів на те, що кожна виборча дільниця вже повинна бути обладнана і готова до проведення виборів.

За повідомленням начальника відділу адміністрування державного реєстру виборців Наталії Христич, 1412 дільничних комісій по області мають отримати списки виборців. Станом на 16:30 21 травня 2014 року списки вже отримали 664 дільниці, що складає 47%. 100% уточнених списків передано до Коростенської, Попільнянськіої, Радомишльської, Ружинської райдержадміністрацій та Малинської та Новоград-Волинської міськрад.

Наталія Геннадіївна наголосила, що 22 травня останній день передачі уточнених списків виборців дільничним комісіям, тому завтра всі повинні бути забезпечені списками.Прес-служба облдержадміністрації

http://ruporzt.com.ua/citati/54324-sidr-kzn-mi-povinn-provesti-chesn-prozor-ta-vdkrit-vibori.html

СОПРОТИВЛЕНИЕ КРИЗИСУ ПО-ХАРЬКОВСКИ

Елена Зеленина, "Время", 22.05.2014, Харьковская обл.

Впервые за несколько лет Харьковская область заняла первое место в Украине по показателям промышленного производства.

Индекс производства промышленной продукции в апреле составил почти 119%.

Всего восемь областей Украины в апреле работали с положительными макро­экономическими показателями. При этом никто не смог опередить Харьковщину. На втором месте после Харьковской - Винницкая область, на третьем - Львовская.

В целом по Украине спад промышленного производства составил минус 1%. В Днепропетровской области - минус 3%, в Запорожской - минус 9%, в Одесской - минус 7%, в Полтавской - минус 4%, в Сумской - минус 2,5%, в Киеве - минус 1,5%.

Эти цифры, опираясь на данные Госкомстата, озвучил первый заместитель главы областной государственной администрации Игорь Райнин.

Губернатор области Игорь Балута не скрывает удовлетворения. Он уверен, что эти показатели - результат плана стабилизации макроэкономических показателей.

Самолеты строить можно…

В сводный бюджет области с начала года консолидировано 4 млрд. 159 млн. грн. - это на 10% больше, чем в тот же период прошлого года.

Важно, что рост произошел практически во всех основных отраслях экономики области.

Пищевая промышленность и машиностроение - две основополагающие отрасли промышленности. В производстве продуктов питания в апреле рост составил 39%, в машиностроении - 43%. И это, несмотря на то, что машиностроительным предприятиям области сегодня приходится сталкиваться с проблемой, связанной с реализацией продукции военного и двойного назначения.

- Но, тем не менее, мы имеем хорошую динамику по заказу военной техники Харьковского конструкторского бюро по машиностроению имени А. А. Морозова, - комментирует заместитель губернатора Василий Хома. - Министерство обороны Украины заказало 154 БТР-4, МВД - 40 БТР. Это позволит загрузить более 10 предприятий оборонно-промышленного комплекса в Харьковской области и смежных предприятий Украины. По расчетам специалистов, средств будет достаточно на год для того, чтобы обеспечить заработной платой предприятия ОПК в Харьковской области и Украине.

Обещают на этой неделе расплатиться и с авиастроителями за счет продажи самолета Казахстану. Деньги пойдут на погашение задолженности по заработной плате.

К слову, как выяснили наши колеги из "SQ", Харьковское государственное авиационное производственное предприятие (ХГАПП) имеет шанс выйти из сложного положения, создавшегося в связи с обострением отношений с Россией. По словам народного депутата, члена группы по межпарламентским связям с Россией Вячеслава Богуслаева, в правительстве разработаны и выходят нормативные документы, которые четко определяют, что можно продавать в Россию, а что - нельзя. "В запретной зоне осталось только то, что относится к оружию. А ХГАПП не делает оружия, он делает самолеты, а это - средство доставки", - отметил Вячеслав Богуслаев. Он также сообщил, что государство планирует поддержать Харьковский авиазавод, для чего в госбюджете предусмотрены средства для погашения его долгов.

Есть надежда, что продолжат работу инициированные предыдущей властью украинско-российские технопарки.

- Мы этим занимаемся, проводим постоянные встречи, - заверил Игорь Райнин, отвечая на вопрос газеты "Время". - Но там пока есть проблемы…

Заработали - купили…В сельском хозяйстве индекс валовой продукции - 104%. Пошли на поправку дела в животноводстве, причем как по производству мяса, так и по росту поголовья крупного рогатого скота. По производству мяса, в том числе и мяса птицы, рост составил 11%, а по производству молока - 3,2%.

- При этом для нас очень важно, что увеличение производства молока достигнуто за счет увеличения продуктивности молочного стада - на 7,5%, - комментирует Игорь Райнин.

Слухи о том, что в хозяйствах "вырезают животных", оказались явно преувеличенными. Поголовье крупного рогатого скота в области ныне насчитывает 228 тыс. голов и с начала года произошло его увеличение на 8%, то есть на 17 тысяч голов. Свиней откармливается 300000 голов (с начала года рост 7%, или 20 тыс. животных). Поголовье птицы превысило 10 млн., с начала года рост составил 3%, или 300 тыс. голов.

Строители сосредоточились на скорейшем завершении пусковых объектов, да так энергично, что рост ввода жилья в эксплуатацию составил 90% к показателям минувшего года.

Первый заместитель губернатора объясняет это тем, что, "помимо гражданской позиции строителей, с ГАСК достигнуто взаимопонимание. ГАСК полностью изменила идеологию своей работы". Это не значит, что они закрывают глаза на нарушения. По словам Игоря Райнина, "на строителей стали смотреть как на партнеров, а не как на подотчетных людей".

Жители области также стали больше тратить денег. Общий объем внутреннего товарооборота составил 20,5 млрд. грн. В сопоставимых ценах (чиновники особо это подчеркивают) по сравнению с тем же периодом минувшего года он увеличился на 8%.

- Хочу сказать, что по сумме покупок на одного жителя Харьковская область занимает первое место в Украине, - отметил Игорь Райнин. - Рост на одного жителя составил 500 грн., в то время как в Украине 312. Разница в 188 грн. достаточно ощутимая и говорит о том, что торговля развивается.

Внешнеторговый оборот составил $924 млн. Показатель по сравнению с тем же периодом минувшего года не изменился. Для сравнения: по Украине падение внешнеторгового оборота составило 14%.

- Впервые после 2009 года мы имеем позитивное сальдо внешней торговли, - доложил Игорь Райнин. - То есть мы больше экспортируем, чем импортируем. Этому предшествовала достаточно кропотливая работа. И она дала свои результаты. Сегодня позитивное сальдо составляет $2,8 млн., рост экспорта - 5,2%.

При этом статистика фиксирует сокращение иностранных инвестиций в экономику области в объеме $209 млн. Однако - не все так просто…

Эта цифра, по оценке властей, не свидетельствует о сокращении фактических инвестиций. В марте-апреле были серьезные валютные колебания. Курсовая разница составила $217 млн. и таким образом легко подсчитать, что порядка $8 млн. были вложены в экономику Харьковской области. Если учесть, что $1,8 млн. были выведены, общий прирост составил $6,5 млн. с начала года.

В областной администрации считают, что это - "однозначно мало".

Но это говорит о том, что инвесторы доверяют Украине и Харьковской области. Пусть и маленький прирост, но в столь неспокойной обстановке в стране, это очень приятный факт для нас всех.

Теперь, как обещают власти, основная задача - перевод высоких макроэкономических показателей в формат повышения уровня благосостояния и качества жизни населения области.

http://timeua.info/220514/85751.html

СУМЩИНА ПОТРЕБУЄ НОВИХ ПІДХОДІВ ДЛЯ РЕАЛІЗАЦІЇ РЕГІОНАЛЬНОЇ НАРКОПОЛІТИКИ

"Xpress", 21.05.2014, Сумська обл.

Із таким твердженням одностайно погодилися учасники круглого столу "Формування регіональної політики - нагальна потреба сьогодення Сумщини".

Він відбувся у Сумах за підтримки Міжнародного фонду "Відродження". Захід пройшов під головування Віктора Бобиренка - радника голови Сумської державної адміністрації з гуманітарних питань та Олексія Загребельного - керівника громадської організації "Клуб "Шанс", яка виступила ініціатором проведення "круглого столу".

На початку учасники, серед яких були представники управління охорони здоров'я Сумської обласної державної адміністрації, відділу боротьби з незаконним обігом наркотиків УМВСУ в Сумській області, регіонального управління Державної пенітенціарної служби України, управління освіти та науки, представники ЗМІ, обсудили наркоситуацію в Сумській області, яка, за визначенням обласного нарколога Олексія Крупка, залишається доволі напруженою.

Особливу стурбованість із огляду на соціально-економічні кризові явища викликає систематичний характер вживання наркотиків, заборонених до обігу, а також вживання не за медичним призначенням наркотичних лікарських засобів, підвищення рівня захворювання на інфекційні хвороби, зокрема ВІЛ-інфекції, вірусних гепатитів, туберкульоз, людей, які перебувають у близькому оточенні споживачів ін'єкційних наркотиків, та збільшення кількості злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотиків.

Учасники круглого столу зазначили виключну роль ЗМІ у вирішенні проблем, пов'язаних з поширенням наркоманії, адже низький рівень інформованості населення щодо наслідків розповсюдження наркотичних речовин та лікарських засобів, зловживання якими може викликати наркотичну залежність, недостатня можливість отримання кваліфікованої інформації з цих питань призводять до загострення проблем.

"Ефективне вирішення комплексу зазначених проблем можливе лише за умови консолідації зусиль та загальної координації дій всіх державних та недержавних інституцій, які працюють в напрямку протидії поширенню наркоманії в Сумський області" - зазначив Віктор Бобиренко.

Підводячи підсумки круглого столу, учасники обговорили та затвердили резолюцію, яка закріпила наміри її підписантів виступити з ініціативою розробки та затвердження Програми протидії поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотиків та забезпечення медико-соціальної допомоги наркозалежним у Сумській області на період 2014 - 2016 роки.

Така Програма повинна визначити систему заходів, спрямованих на вдосконалення профілактики наркоманії, лікування і реабілітації наркозалежних осіб та посилення боротьби з незаконним обігом наркотиків у Сумській області.

Як зауважив Радій Будзинський - начальник ВБНОН УМВС України в Сумській області: "На сьогодні в області проблемою розповсюдження наркотиків займаються і правоохоронні відомства, і освітяни, і медицина, і соціальні органи, і громадські організації. Однак - кожен окремо, сам по собі. А необхідно розробити та впровадити програму, в рамках котрої б працювали в загальній зв'язці всі ці заклади та інституції. Розумію, для цього потрібні кошти, і кошти немалі, але така програма вкрай необхідна і самим наркозалежним, і суспільству в цілому. Від наших з вами зусиль залежить не лише сьогодення, від цього залежить майбутнє - наше, і наших дітей, і наших онуків".

За словами Олексія Загребельного, розробка проекту Програми доручена координаційній робочій групі групи з питань ресоціалізації наркозалежних осіб, які звільняються з місць відбування покарання, створеній розпорядженням голови Сумської обласної державної адміністрації. До неї планується залучити представників громадськості.

Проект Програми буде доступним для широкого громадського обговорення вже у червні 2014 року, з можливістю внесення пропозицій та доповнень усіма зацікавленими сторонами.

http://xpress.sumy.ua/article/society/6562

ТОЧКИ ЗОРУ
ІДЕЯ ЛЮСТРАЦІЇ - ЗНАЙТИ НОВИХ ЛЮДЕЙ ДЛЯ ОРГАНІВ ВЛАДИ - ГОЛОВА ЛЮСТРАЦІЙНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ ЄГОР СОБОЛЄВ

"Вісті Придніпров'я", 22.05.2014, Дніпропетровська обл.

Про це він заявив під час візиту до Дніпропетровської області.

Єгор Соболєв наголосив, що великий відкритий конкурс з підбору нових кадрів для органів влади, в першу чергу, повинен ставити своєю метою пошук саме нових людей.

"Подивіться на нове керівництво свого регіону, на людей, які організували батальйони територіальної оборони при Міністерстві оборони і спецбатальйони при МВС. У більшості своїй це люди, які не мали відношення до державної влади, - зазначив Євген Соболєв. - В умовах, коли почалася криза, вони показали себе набагато ефективніше, ніж люди, у яких є досвід, погони, і яким країна багато років платила для того, щоб вони її в критичний момент захищали".

За словами Єгора Соболєва, при проведенні кадрового конкурсу досвід роботи у державній службі повинен бути негативним фактором. Проте, не слід закривати двері перед всіма такими спеціалістами.

"Ми повинні до такої людини ставитися з більшою скрупульозністю. Ми повинні перевіряти. Тому що, наприклад, в міліції є люди, які не беруть участь в схемах і живуть на одну зарплату. Їх досвід дуже важливий. Ми повинні їх знайти, - підкреслив він. - Ми не повинні закривати двері перед усіма, хто пройшов державну службу. Але, в першу чергу, потрібно шукати нових людей".

За словами представника керівництва облдержадміністрації Вадима Шебанова, в закон про держслужбу слід внести зміни.

"Це потрібно для того, щоб ми могли наймати іноземних фахівців. Тобто залучати спеціалістів-менеджерів та не боятися цього", - зазначив він.

http://www.vesti.dp.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=21600:2014-05-21-11-37-12&catid=133:2011-09-10-06-35-51&Itemid=626

* * *


Повнотекстовий огляд регіональної преси. До випуску ввійшли матеріали, які з’явилися на шпальтах і сайтах обласних та міських газет, а також регіональних інтернет-видань України по 22 травня 2014 року включно.

Зауваження та пропозиції можна надсилати за адресою:ishvets@rada.gov.ua

або телефоном:  255-39-18,


Швець Ірині Борисівні.

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Обговорення законодавства 11 iconОбговорення законодавства 13
На закарпатті оптимізація мережі навчальних закладів стримується чинним законодавством 16
Обговорення законодавства 11 iconОбговорення законодавства 10
Житомирский губернатор предупреждает, чтобы с ним не заигрывали "теневые" дельцы… 8
Обговорення законодавства 11 iconОбговорення законодавства 16
Сильная украина объявляет национальный праймериз рейтинговый отбор кандидатов на выборы 15
Обговорення законодавства 11 iconОбговорення законодавства 9
Ми відкриті до співпраці та діалогу з чеською республікою в галузі економіки, інвестицій, культури 9
Обговорення законодавства 11 iconОбговорення законодавства 4
Борис філатов поділився з україною позитивним досвідом дніпропетровщини зі стабілізації ситуації 7
Обговорення законодавства 11 iconОбговорення законодавства 8
Государства Виктор Янукович недоволен результатами работы власти за минувший год
Обговорення законодавства 11 iconОбговорення законодавства 4
Підтримувати потрібно того, хто робить, свого. І саме таким є володимир литвин 12
Обговорення законодавства 11 iconОбговорення законодавства 15
Ван рудик: “хочу сподіватися, що наші виборці обиратимуть вже не партії, а особистості ” 16
Обговорення законодавства 11 iconОбговорення законодавства 3
Угорщина планує відкрити три пункти пропуску й збудувати автобан до кордону з україною 9
Обговорення законодавства 11 iconОбговорення законодавства 6
Неузгоджені з громадськістю тарифи можуть стати причиною референдуму за відставку міської влади? 3


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка