Обговорення законодавства 3Скачати 342.12 Kb.
Дата конвертації12.04.2018
Розмір342.12 Kb.АПАРАТ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

ІНФОРМАЦІЙНЕ УПРАВЛІННЯ

ВІДДІЛ ІНФОРМАЦІЙНО-БІБЛІОТЕЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ


№ 54

16 жовтня 2015 року

Огляд регіональної преси

НАРОДНІ ДЕПУТАТИ В ОКРУГАХ 2

НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ УКРАЇНИ ВАЛЕРІЙ ЛУНЧЕНКО: "ПАРТІЯ КОНКРЕТНИХ СПРАВ" ОБ`ЄДНАЛА ХУСТЯН 2

"Karpatnews", 12.10.2015, Закарпатська обл. 2

ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА 3

ПАРТИЯ "ВІДРОДЖЕННЯ" ПОДАЛА ЗАКОНОПРОЕКТ О ЗАЩИТЕ НАРОДА ОТ КОММУНАЛЬНЫХ ТАРИФОВ 3

"Рідне Прибужжя", 15.10.2015, Николаевская обл. 3

ЕКОНОМІЧНЕ ТА СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНЕ ЖИТТЯ РЕГІОНІВ 4

ВАДИМ МЕРИКОВ: "У НАС ЕСТЬ ВСЁ, ЧТОБЫ СТАТЬ ТРАНСПОРТНЫМ ХАБОМ УКРАИНЫ" 4

Николай Крутых, "Рідне Прибужжя", 15.10.2015, Николаевская обл. 4

ПЕРШОЮ В УКРАЇНІ СОЦПОСЛУГИ ОНЛАЙН ЗАПУСТИЛА ДНІПРОПЕТРОВЩИНА 5

"Вісті Придніпров'я", 15.10.2015, Дніпропетровська обл. 5

ПОЛЯКИ СПАСУТ ДНЕПР ОТ КАТАСТРОФЫ 6

"Днепр вечерний", 15.10.2015, Днепропетровская обл. 6

ЮРІЙ ТКАЧЕНКО: "ЛИШЕ РЕАЛЬНИМИ СПРАВАМИ ДОЛАЄМО ВСІ ВИКЛИКИ" 6

"Черкаський край", 15.10.2015 6

ЗРОБИТИ З НАПРЯМІВ ДОРОГИ ДОПОМОЖУТЬ ЄВРОПЕЙСЬКІ ГРОШІ 8

Марія Доротич, "Високий замок", 14.10.2015, Львівська обл. 8

НА ДНІСТРІ ПРОПОНУЮТЬ ПОБУДУВАТИ КАСКАД ГІДРОЕЛЕКТРОСТАНЦІЙ 9

"Галичина", 14.10.2015, Івано-Франківська обл. 9

Є ТРЕТІЙ ПОЛТАВСЬКИЙ МІЛЬЙОН! 10

Людмила Даценко, "Зоря Полтавщини", 13.10.2015 10

ИМЯ ГОРОДА: "ИНГУЛЬЩАНЕ" ПРОТИВ ЕЛИСАВЕТГРАДЦЕВ 10

Андрей Трубачев, "Украина-центр", 13.10.2015, Кировоградская обл. 10

ДЛЯ РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА 14

Пилип Юрик, "Запорізька правда", 10.10.2015 14

ТОЧКИ ЗОРУ 14

ВІДРОДЖЕНА У БОЮ 14

Іван Фаріон, "Високий замок", 14.10.2015, Львівська обл. 14


НАРОДНІ ДЕПУТАТИ В ОКРУГАХ
НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ УКРАЇНИ ВАЛЕРІЙ ЛУНЧЕНКО: "ПАРТІЯ КОНКРЕТНИХ СПРАВ" ОБ`ЄДНАЛА ХУСТЯН

"Karpatnews", 12.10.2015, Закарпатська обл.

Інтерв'ю з народним депутатом України про ситуацію в Хусті.

Місцеві вибори стартували на повну силу. Поштові скриньки заполонили рекламні листівки, агітатори пропагують своїх кандидатів на вулицях, та й самі кандидати влаштовують зустрічі з людьми, аби донести свою позицію особисто. Не залишилися осторонь виборчого процесу і народні депутати, обрані від Закарпаття. Ми вирішили обговорити ситуацію, що склалася, зокрема в Хусті, з народним депутатом від нашого округу Валерієм Лунченком.

- Всім відомо, що ви особисто багато зробили для свого міста, зокрема реконструкція центру стала можливою завдяки вашій прямій участі у процесі. Як гадаєте - який мер потрібен Хусту сьогодні?

- Мені як корінному хустянину важливо, щоб усі запущені зміни у місті не зупинилися і не збавили темпу. Цього в жодному разі допустити не можна, інакше нас знову відкине на роки назад. Наразі лише діючий мер Володимир Кащук здатен забезпечити таку наступність трансформаційних процесів. Поясню, чому. По-перше, Володимир Павлович проявив себе як найефективніший міський голова за усі часи незалежності країни. Мені імпонує його прагнення докорінно змінити місто, тому свою підтримку втілюю в конкретну допомогу від мене як народного депутата. На сьогодні ми відпрацювали механізми залучення коштів та їх освоєння для розвитку міста. Робота надзвичайно копітка. Хоча таке враження, що всім нинішнім кандидатам на посаду мера здається, що керувати містом простіше простого. Бери гроші з бюджету і будуй-ремонтуй. Це зовсім не так. Основна частина робіт у місті - за рахунок державного бюджету, а не міського. Мені особисто доводиться вибивати фінансування у міністерствах і спрямовувати гроші в рідне місто. Хочуть чи не хочуть, а про такий населений пункт, як Хуст, уже чули на всіх рівнях столичної влади (Посміхається.-Ред.)

З Володимиром Павловичем ми вже відпрацювали цей механізм і гроші автоматично спрямовуються на найнагальніші потреби міста. Нині Хуст так стрімко змінюється, що випереджує інші міста не лише в області, а й у країні в цілому. Мені імпонує професіоналізм та компетентність міського голови. З ним легко та ефективно працювати. По-друге, це людина, яка мислить стратегічно. Ось нещодавно до нас приїжджали німецькі та австрійські інвестори і вже домовлено про відкриття двох підприємств на понад півтори тисячі робочих місць. Приємно, що європейці оцінили роботу нашої команди в місті і готові вкладати гроші у виробничі потужності на нашій території.

- Водночас у Хусті з'явилася нова і суто місцева політсила - "Партія конкретних справ".

- Сьогодні Хусту на його перехідному етапі потрібна партія, здатна згуртувати ініціативних професіоналів та незаплямованих патріотів свого міста. Так, партія нова, але обличчя там не нові для хустян, це відомі діячі у різних сферах, які конкретними справами відзначилися у місті. По суті, це люди, які запустили усі ці зміни в місті і гарантуватимуть їх продовження та завершення.

Повторюся - за останні два роки місто зазнало очевидних змін. Передувала цьому титанічна праця. Нам, корінним хустянам, вдалося вибудувати своєрідну вертикаль команди від представництва у Верховній Раді, взаємозв'язок у Кабінеті Міністрів, головою Закарпатської ОДА, нині діючим міським головою та командою міських депутатів. Я, як народний депутат, підтримую "Партію конкретних справ", тому що завжди високо оцінював професіоналізм людей. Ми варті цього, у нас найкраще у світі місто, яке, до речі, ще три роки назад входило у рейтинг 10 найгірших міст України. У нас мудрі і працьовиті люди. Ці позитивні зміни повинні продовжитися. Потрібно зберегти темпи. Можу запевнити: у разі переобрання Володимира Кащука - усі трансформаційні процеси буде підтримано мною як народним депутатом.

- Попередньо ви згадали, що "Партія конкретних справ" ітиме на вибори до міських рад. А як щодо обласного рівня?

- Так, наша політсила буде представлена поки тільки у міських радах. Проте ми підтримуємо земляків, які балотуються до Закарпатської обласної ради від інших партій. Зокрема, Володимира Шимоню та Михайла Рівіса. Їхні імена говорять самі за себе, без будь-яких партійних прапорів. Це лідери вищого гатунку і це наша команда на обласному рівні.

- Читала днями передвиборну програму одного з кандидатів у мери, скажу відверто, обіцянок через край.

- Ті кандидати, які сьогодні йдуть в мери та пишуть передвиборчі трактати, не розуміють усієї повноти відповідальності за свої обіцянки. Бути міським головою - це не просто. Адже його завдання, маючи обмежений фінансовий ресурс, обирати пріоритети. І те, що не завжди таким пріоритетом мають бути, приміром, лише дороги, - факт. Крім того, не кожен підприємець, навіть успішний, може бути ефективним міським головою. Це різні системи, різні підходи, тут потрібен грамотний управлінець, а тим більше, коли вже всі процеси запущено, як наразі в Хусті - потрібен управлінець зі значним досвідом.

Я корінний житель Хуста, всі знають - я дуже люблю своє місто, свій дім, із усією сім`єю продовжую жити та працювати тут. І мені хочеться побажати, щоб жителі нашого міста з великою відповідальністю поставилися до виборів 25 жовтня. Щоб до влади не прорвалися на хвилі суцільного популізму, пустих обіцянок всього і одразу, некомпетентні люди. Покладаюся на виваженість та мудрість хустян. Вірю в оновлення міста і в наше справді нове майбутнє. Воно вже зовсім близько, залишилося трішки терпіння і довершити почате, засукавши рукава.

http://transkarpatia.net/transcarpathia/actual/54467-narodniy-deputat-ukrayini-valery-lunchenko-partya-konkretnih-sprav-obyednala-hustyan.html

ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА
ПАРТИЯ "ВІДРОДЖЕННЯ" ПОДАЛА ЗАКОНОПРОЕКТ О ЗАЩИТЕ НАРОДА ОТ КОММУНАЛЬНЫХ ТАРИФОВ

"Рідне Прибужжя", 15.10.2015, Николаевская обл.

Принятие этого законопроекта позволит снизить социальное напряжение, вызванное резким повышением цен и тарифов на жилищно-коммунальные услуги.

Партия "Відродження" в Верховной Раде зарегистрировала законопроект № 3126-1 "О временных мерах по социальной защите наиболее уязвимых слоев населения в условиях резкого повышения цен и тарифов на жилищно-коммунальные услуги".

Конституция гарантирует право каждого гражданина на достаточный жизненный уровень для себя и своей семьи, включая питание, одежду, жилье.

Указанная норма Конституции является особенно актуальной в условиях тотальной экономии. При нынешних условиях значительная часть населения Украины оказалась за чертой бедности и не имеет возможности своевременно и в полной мере оплачивать счета за жилищно-коммунальные услуги.

- Принятие этого законопроекта, который предлагает партия "Відродження", позволит снизить социальное напряжение, вызванное резким повышением цен и тарифов на жилищно-коммунальные услуги, обеспечить надлежащую защиту наиболее уязвимых слоев населения, повысить эффективность реализации конституционного права граждан на жилье и на достаточный жизненный уровень, - комментирует народный депутат Украины, лидер Николаевской областной организации партии "Відродження" Артем Ильюк.

В частности, документом предлагается до 31 декабря 2017 года ввести временный мораторий на повышение цен и тарифов на жилищно-коммунальные услуги для населения, которые определены в соответствии с Законом Украины "О жилищно-коммунальных услугах", и потребленные в быту природный газ и электроэнергию для потребителей - физических лиц.

А также введение моратория на принудительное взыскание за единственное жилье, начисления и взыскания пени и других штрафных санкций, отключение жилищно-коммунальных услуг потребителям - физическим лицам, среднемесячный совокупный доход семьи которых в расчете на одного человека за предыдущие шесть месяцев не превышает двойной величины дохода - 3420 грн.

Также документ предусматривает введение дополнительных временных мер для семей, проживающих в малогабаритных (социальных) жилых домах, предоставление права получать адресные жилищные субсидии, если размер платы за ЖКУ с учетом льгот, предоставляемых в соответствии с действующим законодательством, превышает 10% (сегодня 15%) среднемесячного совокупного дохода лиц, зарегистрированных в доме.http://www.rp.mk.ua/2015/10/partiya-vidrodzhennya-podala-zakonoproekt-o-zashhite-naroda-ot-kommunalnyx-tarifov/

ЕКОНОМІЧНЕ ТА СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНЕ ЖИТТЯ РЕГІОНІВ
ВАДИМ МЕРИКОВ: "У НАС ЕСТЬ ВСЁ, ЧТОБЫ СТАТЬ ТРАНСПОРТНЫМ ХАБОМ УКРАИНЫ"

Николай Крутых, "Рідне Прибужжя", 15.10.2015, Николаевская обл.

В Николаеве состоялся инвестиционный форум "Николаевщина - надежный партнер".

В мероприятии приняли участие представители высших государственных структур - министерств и управлений, частные фирмы, фирмы-филиалы зарубежных компаний.

На мероприятии присутствовали министр аграрной политики и продовольствия Украины Алексей Павленко, заместитель министра инфраструктуры Украины Юрий Васьков, заместитель министра регионального развития, строительства и жилищно-коммунального хозяйства Эдуард Кругляк, председатель правления "Ощадбанка" Андрей Пышный, а также председатель Николаевской ОГА Вадим Мериков, его заместители, мэр Николаева Юрий Гранатуров, руководители различных предприятий Николаевщины, народные депутаты.

Инвестиционный форум открыл председатель Николаевской ОГА Вадим Мериков. В своей вступительной речи он заявил, что в этом году перевыполнение бюджета Николаевской области составило 367 миллионов гривен, а сбор урожая в регионе в этом году рекордный - намолочено более 3 миллионов тонн зерна. Как отметил губернатор, Николаевщина входит в тройку лидеров в Украине по выращиванию винограда.

- У нас есть все, чтобы стать транспортным хабом Украины. Наша главная задача - создание качественных транспортных переходов, - сказал Мериков, отметив, что власть поднимает снова вопрос о мосте через Южный Буг и дает второе дыхание Николаевскому аэропорту.

По словам министра аграрной политики и продовольствия Украины Алексея Павленко, Николаевская область сегодня является одной из самых привлекательных областей Украины с точки зрения инвестиционного климата. Также Николаевщина имеет огромный потенциал по производству барж, "не говоря уже о рыбном хозяйстве". Павленко заверил, что в Украине "сейчас пошло реально позитивное движение" и самое время для инвестиций.

Глава облгосадминистрации также акцентировал, что Николаевской области необходимы капиталовложения в ремонт дорог.

- Мы рассчитываем на поддержку Кабинета Министров Украины в этом вопросе, - сказал Вадим Мериков.

На следующий день, 10 октября, в Николаеве прошло выездное заседание Комитета Верховной Рады Украины по вопросам транспорта.

До этого народные депутаты, члены вышеуказанного комитета, и чиновники профильного министерства посетили Николаевский морской торговый порт, Николаевский ж/д - вокзал и ГП "Дельта-лоцман", где обсудили один из вопросов повестки дня - состояние, проблемы и перспективы развития морского и речного транспорта. В помещении областной государственной администрации участники заседания обсуждали уже другой вопрос - железнодорожную инфраструктуру Николаевской области, ее состояние, проблемы и перспективы развития.

В заседании приняли участие глава Комитета Верховной Рады по вопросам транспорта Ярослав Дубневич, первый заместитель министра инфраструктуры Украины Владимир Шульмейстер, его заместители Николай Снитко и Юрий Васьков, глава подкомитета Верховной Рады Украины по вопросам морского и речного транспорта Александр Урбанский.

http://www.rp.mk.ua/2015/10/vadim-merikov-u-nas-est-vsyo-chtoby-stat-transportnym-xabom-ukrainy/

ПЕРШОЮ В УКРАЇНІ СОЦПОСЛУГИ ОНЛАЙН ЗАПУСТИЛА ДНІПРОПЕТРОВЩИНА

"Вісті Придніпров'я", 15.10.2015, Дніпропетровська обл.

Досвід Дніпропетровщини відтепер почне переймати вся Україна.

17 соціальних послуг у Дніпропетровській області відтепер можна отримати в режимі онлайн - оформити субсидію, допомогу дітям-сиротам, малозабезпеченим, при народженні дитини і т.д. Область - єдина в Україні, жителі якої можуть отримати соцпослуги, не виходячи з дому. Про це під час прес-конференції розповіли директор департаменту соціального захисту населення ОДА Вікторія Крупська та радник голови ОДА Дмитро Дубілет.

Зазвичай, щоб отримати довідку або державну допомогу потрібно мінімум двічі відвідати управління соцзахисту. Наплив людей створює чергу, документи обробляються поволі - так було раніше. Тепер для жителів Дніпропетровщини все змінилося. Ніяких черг і виснажливих походів в управління соцзахисту. Усі довідки та послуги можна замовити в режимі онлайн.

"17 основних соціальних послуг відтепер жителі Дніпропетровщини можуть замовити на iGov. Це і субсидії, і виплати при народженні дитини. Серед нових послуг - допомога малозабезпеченим, одиноким матерям, опікунам дітей-інвалідів та сиріт", - зазначила Вікторія Крупська.

Електронний формат істотно прискорив час обробки документів. Тепер працівникам соцзахисту достатньо лише скопіювати заявку. На це йде до 5 хвилин, а не півгодини як раніше.

"Впроваджуючи електронні послуги, ми, в першу чергу, думаємо про людей і інспекторів. Ми економимо час і прискорюємо оформлення послуг", - зазначив на прес-конференції представник Міністерства соціальної політики Валерій Бакал.

Він додав, що досвід Дніпропетровщини відтепер почне переймати вся Україна. Найближчим часом соцпослуги в режимі онлайн будуть доступні в Києві, Київській і Черкаській областях, а потім і по всій країні.

"Сьогодні важлива віха в розвитку України, - говорить Дмитро Дубілет. - У країні з'явилося перше міністерство, яке повністю переводить адміністративні послуги в електронний вигляд. Мінсоцполітики переймає досвід Дніпропетровщини та також запускає 17 послуг соцзахисту онлайн. Волонтери, які працювали над цим для Дніпропетровщини, допоможуть і іншим регіонам".

З ініціативи голови області Валентина Резніченко Дніпропетровщина крок за кроком переходить в режим онлайн. На сьогодні доступні в електронному форматі понад півсотні послуг. Вони полегшили життя підприємцям, молодим батькам, пенсіонерам та іншим жителям Дніпропетровщини. Так само легко, в кілька натисків мишкою, держслужбовці переводять свої закупівлі в електронний формат. Всі Prozorro. ІТ-технології поступово стають буденністю для жителів регіону.

ПОЛЯКИ СПАСУТ ДНЕПР ОТ КАТАСТРОФЫ

"Днепр вечерний", 15.10.2015, Днепропетровская обл.

По некоторым показателям, загрязнение окружающей среды в несколько сот раз превышает допустимые нормы.

В Днепропетровской области катастрофическая экологическая ситуация, - об этом в пресс центре "Днепра вечернего" заявил экс-министр экологии Республики Польша, генеральный директор Европейского центра экологии Мацей Тшецяк. По некоторым показателям, загрязнение окружающей среды в несколько сот раз превышает допустимые нормы. Ситуация усугубляется еще и тем, что регион густонаселен. При этом отсутствует противодействие со стороны общественности. В рамках поддержки курса евроинтеграции Украины, Европейский центр экологии в лице Мацея Тшецяк, предложил создать в Днепропетровской области совместный украинско-польский центр социальных действий с целью внедрения экологических стандартов ЕС.

- Уже есть подобное сотрудничество со Львовской областью. В Днепропетровск меня пригласила общественная организация "Украинское общественное развитие", - рассказывает Мацей Тшецяк. - Думаю, что здесь наша деятельность станет более актуальной, учитывая промышленную направленность региона. Руководствуясь опытом Польши, могу сказать, что Днепропетровщине предстоит огромная работа. В первую очередь, необходимо провести мониторинг окружающей среды и сделать полученные данные общедоступными. Информация должна регулярно обновляться. Отчисления заводов за загрязнение окружающей среды необходимо направлять сугубо на природоохранные программы. Причем, часть средств следует использовать на реализацию региональных природоохранных проектов, а часть - центральных.

Польскую инициативу поддержали секретарь постоянной комиссии Днепропетровского городского совета по вопросам здравоохранения и экологии Игорь Македонский и заведующая кафедрой общей гигиены Днепропетровской медицинской академии, профессор Элеонора Белецкая.http://dv-gazeta.info/dneprnews/polyaki-spasut-dnepr-ot-katastrofyi.html

ЮРІЙ ТКАЧЕНКО: "ЛИШЕ РЕАЛЬНИМИ СПРАВАМИ ДОЛАЄМО ВСІ ВИКЛИКИ"

"Черкаський край", 15.10.2015

Підприємства області упродовж минулого року та за перше півріччя цього залучили 7,4 млн. доларів прямих іноземних інвестицій.

Останні два роки - це був час викликів і антикризових рішень. У березні минулого року я очолив Черкащину. Це було складне рішення: піти з бізнесу на державну службу. Однак я взяв на себе відповідальність за область. Мій звіт про роботу вже схвалила обласна рада. І я дякую їй за співпрацю. А зараз хочу розповісти про головні виклики, з якими зіштовхнулася наша команда та які заходи ми вжили для їхнього подолання.Бюджетний виклик

2014 рік область розпочала з дефіцитом коштів на зарплату бюджетних установ і на розрахунки за енергоносії. Ми застосували нові підходи в роботі. Зокрема реалізували операцію "Урожай", завдяки якій легалізували близько 500 млн. грн. доходів, додатково сплачено до місцевих бюджетів 95 млн. грн. податків, зокрема понад 60 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб.

Як результат: у 2014 році своєчасно та в повному обсязі виплачено зарплати бюджетникам, опалювальний сезон у бюджетних установах минув без проблем. Ми виконали задекларовані соціальні програми. Цьогоріч теж працюємо над наповненням обласної скарбниці. Зрозуміло, що розраховуємо не лише на бюджетний ресурс, задля розвитку територій потрібні інвестиції.

Інвестиційний виклик

2014 рік розпочинався з нульовою інвестиційною активністю. Доводилось особисто супроводжувати кожен проект. Так стало очевидним, скільки бюрократичних перешкод на шляху від наміру вкласти кошти й до моменту реалізації проекту. А інвестиції - це нові підприємства, робочі місця, зарплати черкащан, наповнення бюджетів.

Що ми вже зробили задля поліпшення інвестклімату в області:

ламаємо практику тиску на бізнес, акцентуємо на колективній безпеці бізнесу;

запровадили ліберальні місцеві податки;

спрощуємо процес реєстрації бізнесу та дозвільні процедури;

спрощуємо земельну бюрократію.

Ми ліквідували земельну комісію в ОДА. Вона розглядала документи від заявників упродовж місяця. Тепер її функції передаємо до департаменту агропромислового розвитку й обласного управління Держгеокадастру. І термін розгляду заяв скорочуємо до десяти днів. На кожному з етапів намагаємося максимально спростити всі бюрократичні процедури в земельній сфері. Окрім того, Черкащина стала першою областю, де витяг із Держгеокадастру про земельну ділянку можна отримати дистанційно.

Як результат: підприємства області упродовж минулого року та за перше півріччя цього залучили 7,4 млн. доларів прямих іноземних інвестицій та освоїли 4,34 млрд. грн. капітальних інвестицій.

"Газовий" виклик

Ми нарешті зрозуміли, якою ціною нам дається російський газ. Тому взяли курс на енергонезалежність. Зараз ми реалізуємо регіональну програму модернізації комунальної теплоенергетики на 2014-2015 роки, тобто проводимо модернізацію та заміщення природного газу альтернативними видами палива.

Результат: обсяг споживання природного газу зменшено на 34%, що становить 67,7 млн. м3/рік. Плануємо скоротити споживання газу ще на 2,2 млн. м3/рік.

Економія бюджетних коштів має на меті одне - спрямування цього ресурсу на соціальний захист.Соціальний виклик

2014-2015 роки - це роки збройного конфлікту на Сході, вимушеного переселення звідти людей, допомоги нашим бійцям - як тим, що на передовій, так і демобілізованим. Війна на Сході переорієнтувала напрями спрямування бюджетних коштів. Ми убезпечували область. Разом із цим знаходили кошти на забезпечення всім необхідним нашого батальйону тероборони, роти охорони, підрозділів Нацгвардії. За допомогою волонтерів, небайдужих черкащан.

Черкащина першою серед областей України завершила будівництво фортифікаційних споруд на Сході.

Що ми зробили для бійців - найголовніше:

серед перших в Україні розробили програму соціального захисту учасників АТО - спільно з ними;

84 сім'ям загиблих виплатили одноразову матеріальну допомогу в розмірі 50 тис. грн;

створили Центр реабілітації учасників АТО (проліковано 421 особу);

відкрили в обласній лікарні відновне відділення для учасників АТО;

придбали у 2014 році для сімей загиблих військовослужбовців чотири квартири за бюджетні кошти, за ініціативи ОДА за спонсорські кошти придбано ще одну квартиру;

у 2015 році спрямували кошти на придбання ще шести квартир.

Лише вперед!

Це - найголовніше, що я хотів озвучити зі звіту. Однак попереду в усіх нас чи не найбільший виклик - децентралізація. Цей курс оголошений Президентом України Петром Порошенком. Повноваження передаватимуть із центру на місця. Саме громади мають вирішувати, як їм жити. Як сказав Петро Порошенко, децентралізація наближає владу до народу на відстань протягнутої руки. І він свідомо погоджується віддати громадам більшість повноважень.

Зміни ми почали з себе - з Черкаської ОДА. Я запропонував Прем'єр-міністру скоротити наш штат на 50%, при цьому лишивши фонд заробітної плати. Щоб у владі працювали мотивовані й конкурентні фахівці. Свої пропозиції до нової структури ОДА ми вже надали в Адміністрацію Президента та в Кабмін.

Черкащина має Стратегію розвитку області до 2020 року. Над цим важливим документом ми також працювали спільно з громадськістю. А тепер спільно працюємо над утіленням наших пріоритетів. Лише разом ми збудуємо країну, про яку мріємо!http://www.kray.ck.ua/politika/postup-vladi/item/13022-yuriy-tkachenko-lishe-realnimi-spravami-dolaemo-vsi-vikliki

ЗРОБИТИ З НАПРЯМІВ ДОРОГИ ДОПОМОЖУТЬ ЄВРОПЕЙСЬКІ ГРОШІ

Марія Доротич, "Високий замок", 14.10.2015, Львівська обл.

Понад п'ять з половиною тисяч кілометрів доріг Львівщини потребують негайного ремонту.

Капітальний ремонт одного кілометра коштує від 9 до 12 млн. гривень. Щоб довести до ладу дороги області, потрібно майже 50 мільярдів гривень. Обласний бюджет не потягне цих витрат, бо становить лише 7,9 млрд. гривень. Цього року з обласної скарбниці на ремонт доріг виділено 176 млн. гривень. Про це йшлося під час дебатів експертів, чиновників Львівської ОДА, що відбулися у "Прес-клубі".

На думку заступника голови Львівської ОДА Андрія Корната, відсоток від акцизних зборів, який залишається на місцях і скеровується на ремонт доріг, повинен становити не 5%, а хоча би 40%. "Якщо хоча би впродовж чотирьох років 40% акцизного збору залишатиметься у місцевих громад, то можна було б відремонтувати усі дороги Львівщини,- стверджує чиновник.- Дороги державного значення - майже ідеальні. А коли йдеться про місцеві дороги в селі, ми говоримо про якісь ямкові дороги, а подекуди навіть засипання дір камінням".

Деякі експерти кажуть, необхідно створити державний обласний цільовий фонд ремонту доріг на Львівщині. Надходження від акцизу потрапляли б у загальний фонд. І тоді місцеві бюджети самостійно вирішують, куди ці кошти скерувати. Також вважають за доцільне запровадити додатковий податок на автомобілі вагою понад 12 тонн. "Підприємства, які розробляють надра на Львівщині і використовують важкий ваговий транспорт, теж мають робити певні відрахування до цільового фонду,- вважає депутат Львівської облради Йосиф Ситник.- У так званий дорожний фонд також мають надходити кошти від усіх штрафів за порушення Правил дорожнього руху".

Голова Львівської ОДА Олег Синютка додав: "Львівщина стала учасницею проекту "Карпатський єврорегіон", який дав нам 200 мільйонів гривень з державного бюджету. Цьогоріч вдалося зробити дорогу на Рогатин, автошлях на Тернопіль, до Золочева, дорогу на Червоноград. У роботі - дорога на Радехів і Луцьк та дорога Сколе-Славськ. Думаю, через два-три тижні повністю завершимо всі роботи".

Які дороги планують ремонтувати на Львівщині у 2016 році? За словами губернатора Олега Синютки, капітально відновлять дорогу до Турки через Самбір та Старий Самбір. На це планують використати гроші Європейського інвестиційного банку. А за польський кредит (100 млн. євро) планують відновити дорогу до кордону (Грушева, Угринова, Смільниці).

Фахівці дорожньої галузі стверджують, що для ефективнішої ремонтної кампанії необхідно реорганізувати, а то й ліквідувати "Укравтодор". Ця установа себе скомпрометувала і не виконала тих функцій, які на неї були покладено. Ліпше створити нову структуру з відповідними повноваженнями, ніж постійно боротися за перерозподіл повноважень.

"Керівника облавтодору Юрія Лазаренка довелося звільнити за статтею,- наголосив Олег Синютка.- Порушено кримінальну справу. З 9 мільйонів гривень, які прийшли на експлуатацію доріг, 4 мільйони пішли одній тернопільській фірмі, звідки, власне, і є пан Лазаренко. А іншим всім компаніям надійшло ще 4 мільйони. На посаду начальника служби автодоріг у Львівській області я запропонував кандидатуру очільника однієї із райадміністрацій Львова (не уточнив прізвища.- Авт.). Але погоджуся на будь-яку іншу, професійну людину".

А ось цьогорічний ремонт доріг у Львові експерт з інженерних питань Іван Гринда оцінив на трійку (за п'ятибальною шкалою). "Грошей для ремонту доріг достатньо. А от людей, які би фахово розподіляли їх, - немає,- стверджує пан Іван.- Бачимо, що діється на Підзамче та вул. Хмельницького. Вона мала бути до кінця листопада здана. А коли буде… У вересні мало б бути відкрите перехрестя вулиць Короленка-Лисенка. Бачите, що там діється… Вважаю помилковим рішення щодо реконструкції проспекту Свободи, який був не в такому жахливому стані. А ось з вулицею Стуса, складається враження, що ввійдемо в зиму. Площу перед собором Св. Юра зробили, пам'ятник відкрили, а дорогу кинули".

http://wz.lviv.ua/ukraine/144755-zrobyty-z-napriamiv-dorohy-dopomozhut-ievropeiski-hroshi

НА ДНІСТРІ ПРОПОНУЮТЬ ПОБУДУВАТИ КАСКАД ГІДРОЕЛЕКТРОСТАНЦІЙ

"Галичина", 14.10.2015, Івано-Франківська обл.

Про це повідомив голова правління "Укргідроенерго" Юрій Сирота.

Державна компанія "Укргідроенерго" планує побудувати шість гідроелектростанцій на Дністрі. Про це повідомив голова правління "Укргідроенерго" Юрій Сирота.

"В Україні велика частина невикористаного гідроенергетичного потенціалу перебувати в Карпатському регіоні, який, до того ж енергодефіциту. А Дністер за своїми водним ресурсам і гідроенергетичний потенціал - друга річка в Україні після Дніпра", - сказав Сирота.

За його словами, при сприятливому розкладі компанія почне будувати каскад станцій через три роки.

"Коли у держави буде готовий проект, коли ми вийдемо як державна компанія на переговори - не буде цього незрозумілого протистояння на місцях, не буде невизначеності. Коли ми, як державна компанія, вийдемо з пропозицією, що це будуть додаткові 390 МВт і плюс залучення коштів під розвиток інфраструктури, рекреаційних зон, робочі місця - це буде інше питання. Ми відрегулюємо Дністер, зміцнимо берега. Припиняться проблеми з підтопленням. Це велика робота", - зазначив Сирота.

"Проект принесе користь місцевим органам влади і держави. Ми отримаємо збільшення на 390-400 МВт маневрової потужності, ми відрегулюємо річку Дністер і зміцнимо її береги, ми розвинемо інфраструктуру та робочі місця. Крім того, будь-яке будівництво - це додаткове виробництво будматеріалів. Ми отримаємо додатково шість мостових переходів - це розвиток транспортної інфраструктури. Ми бачимо, що плюсів достатньо", - підкреслив керівник.

За словами Сироти, необхідно провести ТЕО і в ньому найбільший обсяг роботи - це екологічна частина.

"Ми повинні максимально показати, що цим будівництвом не завдасть шкоди екології краю", - зазначив посадовець.http://www.galychyna.if.ua/publication//na-dnistri-proponujut-pobuduvati-kaskad-gidroelektro/

Є ТРЕТІЙ ПОЛТАВСЬКИЙ МІЛЬЙОН!

Людмила Даценко, "Зоря Полтавщини", 13.10.2015

Зернові та зернобобові культури в господарствах усіх форм власності обмолочено на площі понад 600 тисяч гектарів.

За оперативними даними департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, станом на 12 жовтня зернові та зернобобові культури в господарствах усіх форм власності обмолочено на площі понад 600 тисяч гектарів, що становить 65 відсотків від завдання. Валове виробництво зерна при середньообласній урожайності понад 50 центнерів із гектара перевищує 3 мільйони тонн, а це дещо більше минулорічних показників на відповідну дату.

Найбільший внесок у полтавський коровай зробили хлібороби Новосанжарського району, які намолотили 212 тисяч тонн збіжжя. Аграрії Гадяцького та Машівського районів зібрали 177 та 170 тисяч тонн відповідно. Господарства ще 6 районів області перевищили 100-тисячний рубіж.

Нині сільгосппідприємства завершують збирання соняшнику, його обмолочено на 90 відсотках відведених площ при середній урожайності 26 центнерів з гектара. Сою зібрано на 80 відсотках площ. Кукурудзу обмолочено майже на 185 тисячах гектарів, а це - більше третини відведених площ. Середня урожайність качанистої - понад 72 центнери з гектара.

В агроформуваннях також копають цукрові буряки. Їх зібрано на 7,5 тисячі гектарів при середній урожайності близько 480 центнерів з гектара.

http://www.zorya.poltava.ua/?p=18905

ИМЯ ГОРОДА: "ИНГУЛЬЩАНЕ" ПРОТИВ ЕЛИСАВЕТГРАДЦЕВ

Андрей Трубачев, "Украина-центр", 13.10.2015, Кировоградская обл.

День, когда жителей Кировограда официально спросят об имени города, в котором им и их потомкам жить, неумолимо приближается.

Городской совет назначил проведение общественного опроса одновременно с местными выборами, которые пройдут 25 октября сего года. Утверждена и форма опроса - выбирать будем одно из семи: Эксампей, Елисаветград, Златополь, Ингульск, Казацкий, Кропивницкий.

Этим "выборам" в областном центре предшествовала самая настоящая избирательная кампания. Не менее жарко, чем партии и кандидаты, сторонники разных вариантов переименования отстаивали верность каждый своей позиции. Позиций этих, по большому счету, две - за возвращение городу исторического названия Елисаветград или против него. Много всего уже сказано и сделано. Очевидно, настало время подвести промежуточный итог этой кампании, "взвесить" аргументы всех ее участников, да и к самим этим участникам приглядеться. Ведь всякую идею лучше всего характеризуют личности и действия ее сторонников…

Персонально

При "переходе на личности" сразу становится заметно, что выбор стороны часто зависит от места рождения выбирающего. Очевидно, что для людей, у которых отцы, деды и прадеды родились и жили в Елисаветграде, это имя связано не с историей вообще, а с конкретными историями их собственных родов и семей. Поэтому то, что ближайшие корни многих активных участников кампании против возвращения городу исторического названия находятся за его пределами, - вряд ли случайность.

Так, в поддержку возвращения исторического названия Елисаветград выступил целый ряд почетных граждан Кировограда - промышленники Евгений Бахмач (завод "Радий") и Андрей Райкович (мясокомбинат "Ятрань"), глава летной академии Сергей Неделько, призер Олимпийских игр Александр Симоненко, многолетний руководитель основанного еще в елисаветградские времена завода "Червона зирка" Александр Саинсус, настоятель Спасо-Преображенского собора отец Петр Сидора, главврач областного онкодиспансера Владимир Ярынич, руководитель Муниципального хора Юрий Любович, архитектор Виталий Кривенко, бывший директор фабрики "Зорянка" Владимир Курбатов, руководитель завода "Ось" Виктор Желтобрюх. Публично свою проелисаветградскую позицию озвучили другие заметные жители Кировограда - народная артистка Украины Антонина Червинская ("Зоряне"), машиностроитель Павел Штутман ("Гидросила", "Червона зирка"), известные врачи и общественные деятели Григорий Урсол и Андрей Гардашников, представители местных научных кругов - кандидат исторических наук Николай Тупчиенко (КНТУ), доцент кафедры истории Украины КГПУ Александр Черный и другие.

В свою очередь, местные политики, активисты и журналисты, выступавшие за присвоение городу разных вариантов новых названий, съехались сюда из самых разных уголков области и страны. Мы не станем называть поименно всех, в том числе - из этических соображений, но отметим, что среди мест рождения представителей лобби Златополя, Ингульска и прочих - как минимум - город Долинская, село Жаданы Винницкой области, город Самбор Львовской области, село Братолюбовка Долинского района Кировоградщины, Ивано-Франковск, село Телижинцы Киевской и Цибулево Кировоградской областей. Среди тех, кто публично и наиболее эмоционально выступал против исторического названия, - Игорь Козуб, глава так называемого Комитета возобновления исторической справедливости, тоже уроженец области, а не города, который, как говорят, сейчас не живет в Кировограде. Некоторые участники общественных слушаний по переименованию, проходивших в августе, и вовсе ехали на них из не такой близкой Полтавы. То же касается участвовавших в дискуссии на стороне названия Ингульск представителей научных кругов - Виктора Брехуненко из Института украинской археографии, Владимира Вьятровича из Института национальной памяти, который, приехав на научно-практическую конференцию, признался, что в Кировограде впервые. Люди из Запорожья, Днепропетровска, Одессы брались пояснять, почему и как наш город называть можно, а почему и как - нельзя.Время и место

Теперь собственно об аргументах. С точки зрения исторических фактов, связанных с появлением города на карте, у сторонников названия Елисаветград позиция простая и конкретная. Масса документов свидетельствует о том, что началом формирования города как города стало именно появление здесь в XVIII веке Крепости Святой Елисаветы. От ее названия и произошло имя, закрепившееся на две сотни лет. Разрастаясь, он со временем поглотил казацкие поселения Кущевка и Лелековка, названия которых с тех пор закреплены за соответствующими микрорайонами.

Остальные варианты с этой точки зрения критику выдерживают с трудом. Так, Златополем называлось небольшое местечко Чигиринского уезда, сегодня это название сохраняет за собой район на окраине города Новомиргород. Что касается Ингульска, то действительно, согласно нескольким картам XVIII века, укрепление Ингулгород существовало в одно время с Крепостью Святой Елисаветы, но находилось на реке Ингулец, а не Ингул. А территория Ингульской паланки войска Запорожского - и вовсе между Ингульцом и Тясьмином, гораздо южней и восточней Крепости Св. Елисаветы, на территории современных Херсонской и Днепропетровской областей. А вот на Ингуле тогда же, в конце XVIII века, город Усть-Ингульск ненадолго появился, но был вскоре переименован в Николаев. Что касается Эксампея, то историческая местность с таким названием находилась на границе современных Кировоградской и Николаевской областей, ближе к Новоукраинке. Остальные варианты из окончательного списка на выбор - чистый "новодел", и говорить об историческом аспекте в их отношении вообще нет смысла.

Об украинском

Вообще чуть не основным аргументом противников исторического названия является существующая, по их мнению, необходимость дать городу украинское название, каковым Елисаветград якобы не является. Правда, те же историки, ссылаясь, опять-таки, на документы, отмечают, что императорского указа о присвоении городу этого имени не существует. А значит, оно сложилось само собой, в народе, став производным от названия крепости, давшей начало городу. Кроме того, уже упоминавшийся ученый Николай Тупчиенко, выступая на общественных слушаниях, отметил, что в строительстве самой крепости принимали участие 8 украинских казацких полков, а все значимые явления в его жизни - в том числе первый профессиональный украинский театр - связаны как раз с елисаветградским периодом. В этом контексте определенную логику можно найти в переименовании в Кропивницкий, которое отстаивает в том числе кировоградский художник Игорь Смычек. Правда, непонятно, почему тогда не "Винниченків", не "Маланюківськ", или, скажем, не "Тарковськ"?

К "украинскости" нескольких других вариантов есть серьезные вопросы. "Эксампей" (или "Экзампей"), например, - вообще греческое слово. Что же до Ингульска, аргументация за который начинается и заканчивается тем, что город стоит на реке Ингул, никогда не служившей предметом гордости или самоидентификации горожан, все еще сложнее. В Украинском топонимическом словаре 2009 года приводится несколько вариантов перевода ее названия: от "тихий", "ленивый" до "новое озеро" или "широкое озеро". Есть также версия о том, что слово представляет собой видоизмененное древнерусское "угол". Однако все исследователи сходятся в одном: слово это - тюркское, пришедшее к нам из языка, на котором говорили в Золотой Орде, Крымском Ханстве и говорят, например, в сегодняшней Якутии, и к чему-либо украинскому имеет отношение лишь географическое.

Денежный вопрос

Достаточно много кировоградцев - в принципе против переименования, по оценкам социологов, таковых может быть от 10 до почти 50 процентов. Среди них есть и те, кто просто привык к названию, и те, кто считает, что сейчас не время тратить городские, государственные и частные деньги еще и на это, - такое мнение часто высказывается в частных обсуждениях на разных публичных площадках. Впрочем, сам предмет этих разговоров на деле отсутствует: есть конкретные требования действующего законодательства Украины о декоммунизации, согласно которым вопрос нужно решить в установленный срок до 21 ноября текущего года.

Другой взгляд на денежный аспект переименования озвучивал упоминавшийся Виктор Брехуненко, сторонник названия Ингульск. Он почему-то уверен, что товары с маркировкой "Елисаветград" никто не будет покупать, как не покупают якобы сделанное в Донецке. "Сейчас в Киеве все проверяют эти маркировки", - авторитетно заявил ученый.

Правда, мнение представителей успешного местного бизнеса иное. В частности, промышленник Павел Штутман недавно высказался по поводу, отметив, что привлекательность бренда, как и туристическая привлекательность, связана с именем, с историей, а придумывая что-то новое, мы перечеркиваем ближайшее будущее города. "Никому в здравом уме ведь не придет в голову переименовать Лондон в "Темзовск" или Нью-Йорк - в "Гудзонск". Потому что у Лондона история, она же - репутация, в несколько тысяч лет, и у Нью-Йорка - в несколько сотен. Что касается, например, Елисаветграда - это имя имеет историю, с ним связаны все городские достопримечательности", - в частности, отметил Штутман.

Тут же можно отметить еще два момента, небезынтересных с точки зрения брендинга, маркетинга, да и простого здравого смысла. Во-первых, в английской транслитерации украинское название Ингульск будет читаться как "инхульск". А во-вторых, жители города с таким названием по-украински будут именоваться гордым именем "ингульщане". Комментарии излишни, думается.

О святом

Часть участников дискуссии, апеллирующих к религиозным ценностям, считают, что возвращение городу исторического имени позволит вернуть ему заступничество Святой Елисаветы - библейского персонажа, матери Иоанна Крестителя. В свою очередь, его противники связывают название с именем российской императрицы Елизаветы Петровны и напирают на то, что "имперское" название украинскому городу возвращать никак нельзя. Ученые, в свою очередь, отвечают, что существует единственный императорский указ о названии крепости именно в честь Святой Елисаветы, без вариантов. Других документов нет.

В этом контексте не можем не вспомнить о том, как город условное заступничество святой потерял. В 1924 году большевики, руководствуясь так называемым сусловским подходом - "до 1917 года истории не было", переименовали его в Зиновьевск. После того как уроженец Елисаветграда Григорий Зиновьев был репрессирован за участие в антисталинской оппозиции, город назвали Кирово, позже - Кировоград, в честь человека, который никакого отношения к нему не имеет. Для сторонников правящей компартии подчистка имен святых в названиях была лишь частью общей программы по сносу храмов и борьбе с религией. Христианская идеология была конкурирующей, она противоречила идеологии компартии и системе ценностей, которая ею "прививалась", в том числе с помощью расстрелов, ссылок и принудительной психиатрии. Примерно то же происходило в гитлеровской Германии, где режим официально тяготел к дикой смеси магии, оккультизма и язычества, древнему нордическому пантеону богов и героев, а не христианской религии, которая не пользовалась поддержкой режима именно потому, что была конкурирующей идеологией.

Приемы и стратегии

Все это с четким ощущением дежавю вспоминается сейчас. Почему-то именно сусловские подходы коммунистов по обнулению истории взяли на вооружение сторонники нового "украинского названия" для Кировограда. И это, похоже, неспроста. В находящейся в открытых источниках биографии уже упоминавшегося активиста Игоря Козуба, агитировавшего за Златополь, находим интереснейший момент: "В 1987 году перешел на работу в Ленинский райком Коммунистической партии на должность инструктора отдела пропаганды и агитации, был слушателем высшей партийной школы в Киеве". В августе 2015 года, выступая на общественных слушаниях, Козуб пообещал организовать сторонникам Елисаветграда войну, а заодно записал часть из них в "агенты ФСБ". Навешивание ярлыков всегда было инструментом пропаганды - когда-то неугодных так же запросто объявляли "врагами народа" и "антисоветскими элементами".

Тактика запугивания, очевидно, была принята противниками возвращения Кировограду исторического названия после того, как августовский опрос Центрально-украинской социологической лаборатории показал, что за Елисаветград на потенциальном референдуме проголосовали бы более 40% горожан, а за Ингульск и Златополь вместе не наберется и 10%. Попытки добиться исключения имени Елисаветград из окончательного списка для опроса горожан тоже провалились. Недавно на улицах появились билборды, на которых название Елисаветград на фоне горящей многоэтажки противопоставляется неопределенному "украинскому названию" на фоне здания Кировоградского горсовета - бывшего обкома Компартии СССР, к слову, построенного на месте разрушенного храма.

Придется платить?

И, наконец, еще один аспект из числа денежных, который мы посчитали нужным вынести в отдельный заголовок ввиду его скандальности и тяжести возможных последствий. Елисаветград - название историческое и общеизвестное, его нельзя заявить в качестве объекта интеллектуальной собственности, как торговую марку чипсов, штанов или, скажем, водки. А любой "новодел", будь то Ингульск или Благомир, к примеру, - можно. Нет никакой гарантии, что в один прекрасный день нам не придется платить - в самом прямом смысле, деньгами - некоей фирме или частному лицу за то, чтобы написать это название на бланке или повесить на улице табличку. Так что вполне вероятным представляется наличие у части антиелисаветградских агитаторов конкретной финансовой заинтересованности.http://uc.kr.ua/imy/

ДЛЯ РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

Пилип Юрик, "Запорізька правда", 10.10.2015

У Запоріжжі відкрилася XIV міжрегіональна спеціалізована агропромислова виставка "АгроТехСервіс-2015".

У виставковому центрі "Козак-палац" відкрилася XIV міжрегіональна спеціалізована агропромислова виставка "АгроТехСервіс-2015" та п'ятий Агроінвестфорум. Заходи організувала Запорізька торгово-промислова палата за підтримки Міністерства аграрної політики й продовольства України, Запорізької облдержадміністрації, науковців.

Значна увага надана діловій програмі заходів. Під час конференцій, семінарів розглядаються проблеми щодо підвищення ефективності діяльності АПК Південного Сходу України. У числі експертів - директор Департаменту Міністерства АПК та продовольства України Дмитро Шульмейстер, голова комітету підприємців агропромислового комплексу при ТППУ, віце-президент Торгово-промислової палати України Олег Юхновський.

Понад 40 компаній із різних регіонів України беруть участь у виставці. Експозиції учасників виставки традиційно демонструють сільськогосподарську техніку та запасні частини; матеріали у сфері насінництва, рослинництва та селекції; добрива, засоби захисту рослин; обладнання для тваринництва.

Зокрема, техніку для аграріїв та комунальних потреб міста виробництва Харківського тракторного заводу демонструє офіційний дилер в Україні виробничо-комерційне підприємство "Ассоль". Широкий спектр товарів народного споживання власного виробництва представляє АТ "Мотор Січ": бензопили, мотоблоки, сепаратори, запасні частини для автомобілів.

Сучасні рішення для посилення імунітету рослин, поліпшення їхньої якості та збільшення врожайності запропонує сільгоспвиробникам запорізька компанія "Райз-пак".

У виставці "АгроТехСервіс" беруть участь і закордонні учасники. Зокрема, обладнання від німецької компанії "Beinlich GmbH" зацікавить сільгоспвиробників, які прагнуть збільшити свій дохід за допомогою мобільних систем зрошення.

Географія учасників охоплює Запорізьку, Дніпропетровську, Харківську, Кіровоградську, Одеську, Житомирську, Київську області та компанії з Німеччини.http://www.zp-pravda.info/index.php?option=com_content&view=article&id=8725:2015-10-11-20-00-42&catid=34:2009-04-14-10-24-35&Itemid=63

ТОЧКИ ЗОРУ
ВІДРОДЖЕНА У БОЮ

Іван Фаріон, "Високий замок", 14.10.2015, Львівська обл.

Завдяки народній підтримці за рік зруйнована українська армія стала серйозною пересторогою для агресора.

На свято Покрови, 14 жовтня, наші співвітчизники вперше відзначили День захисника України. Його кілька місяців тому своїм указом запровадив президент за рекомендацією Інституту національної пам'яті. Зроблено це, аби відмежуватися від сумнівного радянського свята, яке припадало на 23 лютого (день, коли поразку видали за перемогу). І для того, щоб відновити національну традицію вшанування українських воїнів (відомо, що Покрова була оберегом запорізьких козаків). Нове свято - це не тільки феєрверки, вітальні промови, ордени. А й слушна нагода поговорити про те, наскільки ми сильні, наскільки сучасною є українська армія, чи здатна вона захистити державу в умовах зрослих загроз.

Все пізнається у порівнянні. Ще рік-півтора тому Збройні сили України були пародією на військо. У міністерських кабінетах, у Генштабі, розвідувальних відомствах та й на нижчих рівнях сиділи відверті агенти Москви, перекінчики, казнокради, які своїми діями роззброювали армію. Бойова техніка дихала на ладан, багато військового майна горе-командири розпродали, збагативши свої кишені. В країні майже повністю було знищено військовий облік. Від служби в армії можна було запросто відкупитися хабарем у військкоматі. Процвітала пиятика, дідівщина, показуха. Замість проходити вишкіл на полігонах, солдати будували дачі генералам, яких наплодилося тьма-тьмуща.

Жалюгідний стан ЗСУ проявився у перші дні антитерористичної операції - на маршах в окупований схід "вклякали" танки і "бетеери", не було надійного зв'язку, солдатів, одягнутих у лахміття, годували простроченими консервами. На низькому рівні була фронтова медицина. Армії бракувало логістики і координації. Одна з головних проблем - недолугість військового керівництва. Його непрофесійні, а точніше, злочині дії значно збільшили кількість бойових втрат. Якби не винятковий героїзм рядових воїнів і чесного офіцерства, всенародна підтримка - люди переказували на армію останні заощадження, купували бійцям форму, бронежилети, шоломи, тепловізори, медикаменти, харчі, ба навіть звичайні шкарпетки - війна, розпочата Росією, могла б поставити хрест на існуванні Української держави. Це визнають і на верхах. За зізнанням прем'єра Арсенія Яценюка, два роки тому українські збройні сили практично вщент були знищені і деморалізовані.

Біда всього навчить. Ціною неймовірних зусиль Україна переламала ситуацію. Ми перестали бути "хлопчиками для биття". Дали по зубах оснащеному до зубів ворогові, змусили його зупинитися і у багатьох випадках - дати задній хід. Українська армія наростила м'язи. Промовиста статистика: якщо ще три роки тому чисельність ЗСУ становила 184 тисячі осіб, то нині - 250 тисяч. Рік тому наші воїни ходили у легкопробивних радянських касках і благенькій формі, а нині - у сучасних одностроях, значно надійніших кевларових шоломах, у балаклавах, тактичних окулярах. На зміну бронежилетам 2-3 класу прийшли "броніки" 4-5 класу. Сучасний український солдат має тактичний рюкзак, наколінники і налокітники, персональну аптечку за стандартами НАТО. Замість берців із шкірзамінника наші воїни взулися у надійні черевики моделі Talan. Зовсім іншою стала зброя. На ворога наші хлопці дивляться крізь коліматорні приціли. На фронті з'явилося багато ефективних розробок вітчизняного оборонпрому, які суттєво підвищили ударну міць, зробили воїнів більш захищеними. Загалом за один рік у війська передано понад чотири тисячі зразків модернізованого озброєння і військової техніки - а це у 36 разів (!!!) більше, ніж у попередній рік. До кінця цього року цих військових знарядь надішлють ще 8,5 тисячі. Якщо рік тому у зоні АТО у нас було 450 артилерійських систем - то тепер 800. Співвідношення броньованих машин за цей період - 900/1400, бойових літаків - 20/40, танків - 210/360, реактивних систем залпового вогню - 80/230…

На безпеку України тепер виділяють безпрецедентну суму - 90 млрд. грн. Затягнувши паски, українці пішли на це. Крім моральних, наші воїни отримали ще й матеріальні стимули. Якщо у 2014-му рядовий стрілець отримував 2341 грн., то нині - 5778 грн. Воїнам встановили солідні премії за знищену ворожу техніку…

Незважаючи на фінансову скруту у країні, керівництво держави знаходить кошти на пільги учасникам АТО, встановило низку компенсацій. Воїни, які повернулися з фронту, а також родини загиблих мають змогу отримати землю для будівництва. Уряд виділив 354 млн. грн. для придбання помешкань нашим захисникам.

Всього за рік українська армія змінилася до невпізнання (за деякими стандартами уже відповідає стандартам НАТО). Скоро у нас, за українськими і західними традиціями, з'являться свої хорунжі, капрали, бригадні генерали. Годуватимуть нашого солдата по-європейському. Але, погодьтеся, це ще не цілком те військо, про яке мріємо. Ще багато чого належить зробити, щоб, за висловом міністра оборони Степана Полторака, у ворогів і на думці не було перейти український кордон. Армія потерпає від тих же проблем, що і все суспільство. Як і йому, Збройним силам потрібні сміливі реформи, патріотичні фахівці-новатори, рішуча, не імітаційна боротьба з корупцією. Разом зі старим святом, старою формою у минуле мають відійти старі традиції, солдафонські манери і звички. Замість бажання вислужитися перед начальством людей у погонах має проймати бажання служити. Вірою і правдою служити Україні.Коментарі для "ВЗ"

Олексій Мельник, експерт Центру Разумкова:

Навряд чи одними цифрами можна охарактеризувати ті процеси, які останнім часом відбулися в українській армії. Значне збільшення чисельності війська для фахівців не є визначальною характеристикою зростання його боєздатності. Так само, як і збільшення військового бюджету, хоча фінансовий бік справи - надзвичайно важливий, без нього не можна говорити про надійну оборону.

Прогрес у військовому будівництві України за останній рік відбувся величезний. Зруйновані Збройні сили зуміли відродитися. Підставило їм плече все суспільство. На перших порах російської агресії воно взяло на себе левову частку зобов'язань із забезпечення армії, починаючи від елементарних побутових речей, закінчуючи військовим обладнанням. Ми маємо справді народну армію.

Наші Збройні сили пройшли суттєву трансформацію. Сталося це не стільки завдяки зусиллям вищого командування - вони змінилися перед страшною загрозою, яка постала перед країною. На всіх рівнях відбувалося зростання, селекція. Ми набралися досвіду, змужніли наші військовослужбовці. Їхній високий моральний дух певною мірою зберігся досі. Однак якогось особливого патріотичного підйому не спостерігається. І в цьому, вважаю, вина політичного керівництва, вищого армійського командування, чиї не завжди адекватні дії призвели до певної деморалізації як суспільства, так і Збройних сил. Дедалі очевиднішими стають проблеми, які необхідно вирішити.

Для того, щоб наша армія відповідала на всі виклики часу, їй бракує багато чого. А найголовніше, як казав один зарубіжний колега,- мізків. Під цим мається на увазі наше військове керівництво, той недолугий генералітет, який засідає у наших відомствах. Люди, які дискредитували себе на фронті, досі не понесли відповідальності. Вони мають піти, поступитися місцем молодим, які гідно проявили себе. Великою мірою це залежить від Верховного головнокомандувача.

Сергій Згурець, військовий експерт, керівник дослідницьких програм Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння:

Армія стала сильнішою. Це правда. Але армія має стати системно іншою. І треба втриматись від спокуси вважати, що слів про потужне військо буде достатньо, щоб глибинні - а не поверхові - якісні перетворення таки почалися.http://wz.lviv.ua/ukraine/144764-vidrodzhena-u-boiu

* * *


Повнотекстовий огляд регіональної преси. До випуску ввійшли матеріали, які з’явилися на шпальтах і сайтах обласних та міських газет, а також регіональних інтернет-видань України по 15 жовтня 2015 року включно.

Зауваження та пропозиції можна надсилати за адресою:ishvets@rada.gov.ua

або телефоном:  255-39-18,


Швець Ірині Борисівні

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради УкраїниПоділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Обговорення законодавства 3 iconОбговорення законодавства 13
На закарпатті оптимізація мережі навчальних закладів стримується чинним законодавством 16
Обговорення законодавства 3 iconОбговорення законодавства 10
Житомирский губернатор предупреждает, чтобы с ним не заигрывали "теневые" дельцы… 8
Обговорення законодавства 3 iconОбговорення законодавства 16
Сильная украина объявляет национальный праймериз рейтинговый отбор кандидатов на выборы 15
Обговорення законодавства 3 iconОбговорення законодавства 9
Ми відкриті до співпраці та діалогу з чеською республікою в галузі економіки, інвестицій, культури 9
Обговорення законодавства 3 iconОбговорення законодавства 4
Борис філатов поділився з україною позитивним досвідом дніпропетровщини зі стабілізації ситуації 7
Обговорення законодавства 3 iconОбговорення законодавства 8
Государства Виктор Янукович недоволен результатами работы власти за минувший год
Обговорення законодавства 3 iconОбговорення законодавства 15
Ван рудик: “хочу сподіватися, що наші виборці обиратимуть вже не партії, а особистості ” 16
Обговорення законодавства 3 iconОбговорення законодавства 6
Неузгоджені з громадськістю тарифи можуть стати причиною референдуму за відставку міської влади? 3


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка