Обговорення законодавства 9Скачати 470,01 Kb.
Сторінка1/6
Дата конвертації04.05.2018
Розмір470,01 Kb.
  1   2   3   4   5   6АПАРАТ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

ІНФОРМАЦІЙНЕ УПРАВЛІННЯ

ВІДДІЛ ІНФОРМАЦІЙНО-БІБЛІОТЕЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ


№ 38

1 червня 2012 року

Огляд регіональної преси

РЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА 2

ОЛЕКСАНДРІЙСЬКИЙ ПРОРИВ 2

Ірина Нетреба, «Народне слово», 31.05.2012, Кіровоградська обл. 2

ЧЕРЕЗ СПІВПРАЦЮ ДО ВДОСКОНАЛЕННЯ 5

Любов Дмитрієва, «Одеські вісті», 31.05.2012 5

СИТУАЦІЯ В КРИМУ 6

МНОГОНАЦИОНАЛЬНОСТЬ КРЫМА — ЕГО ГОРДОСТЬ ИЛИ БЕДА? 6

Анна Гуляева, «Крымские известия», 31.05.2012 6

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ ТА БЛОКИ 8

«ДВА КОЛЬОРИ МОЇ, ДВА КОЛЬОРИ…» 8

Тарас Ткачук, «Західний кур’єр», 31.05.2012, Івано-Франківська обл. 8

ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА 9

«ЯЗЫК МОЛИТВЫ И ЛЮБВИ Я ВЫБИРАЮ САМ» 9

Закир Закиров, «Крымские известия», 31.05.2012 9

СКОРО "ЕВРО": ВРЕМЯ ДЕЛАТЬ СТАВКИ, ГОСПОДА 11

«Місто», 30.05.2012, Вінницька обл. 11

ЕКОНОМІКА 12

НА ЛАЗІ ПРЕЗЕНТУВАЛИ ДВА АВТОБУСИ І ОДНОГО ДИРЕКТОРА 12

Юлія Ліщенко, «Високий замок», 30.05.2012, Львівська обл. 12

РУСТАМ ТЕМИРГАЛИЕВ: «КРЫМУ НЕОБХОДИМ ЗАКОН ОБ ИНВЕСТИЦИЯХ В СФЕРЕ КУРОРТОВ» 13

Алексей Ермолин, «Крымская правда», 30.05.2012 13

ТОЧКА ЗОРУ 16

«РАСИСТСЬКИЙ» РОЛИК ПРО УКРАЇНУ ЯК ПОМСТА ЗАХІДНОЇ ЄВРОПИ СХІДНІЙ 16

Юлія Сокирка, «Поступ», 31.05.2012, Львівська обл. 16

РІВЕНЬ І ЯКІСТЬ ЖИТТЯ 18

УКРАИНСКИЙ «ПЕРЕКУС» НА ЕВРОПЕЙСКОЙ СКОРОСТИ 18

Татьяна Буряковская, «Время», 30.05.2012, Харьковская обл. 18

СКАНДАЛИ 20

НАВІТЬ КОСТЮМИ НЕ ПОРВАЛИ 20

Світлана Федас, «Рівне вечірнє», 31.05.2012 20

ДЕМОГРАФІЯ 22

СТАТЕВО-ВІКОВА СТРУКТУРА НАСЕЛЕННЯ ОБЛАСТІ НА ПОЧАТОК 2012 22

«Зоря», 30.05.2012, Дніпропетровська обл. 22

РЕГІОНАЛЬНА ВЛАДА
ОЛЕКСАНДРІЙСЬКИЙ ПРОРИВ

Ірина Нетреба, «Народне слово», 31.05.2012, Кіровоградська обл.

Презентація виконання олександрійською владою районного сегменту програми «Центральний регіон-2015» інтриги не віщувала…

Ще від часів запровадження на рівні області цієї масштабної програми регіонального розвитку саме з цього району почала надходити чи не найбільша кількість новин про завершення реалізації того чи іншого проекту.

Не став винятком і сам день «іспиту» – під час робочої поїздки по району голова обласної державної адміністрації Сергій Ларін та голова обласної ради Микола Ковальчук, відвідавши Шарівку  та Нову Прагу, особисто пересвідчилися, що у районі завдяки реалізації програми розвитку «Будуймо Олександрійщину разом»  розвивається агропромислове виробництво, відкриваються нові соціальні об’єкти, а їхнє оснащення поліпшується, так само як і загальна інфраструктура населених пунктів.

Щоб і нащадки знали про «ЦР-2015»

Те, що будівництво у Шарівці  елеватора потужністю у 81 тисячу тонн зерна – це пункт обласної програми розвитку «Центральний регіон-2015», майбутні покоління знатимуть і через віки. Правда, якщо зможуть у прямому сенсі слова докопатися під фундамент новобудови, куди керівники району та області разом з головним інвестором проекту, керівником компанії «Укр-АгроКом» Анатолієм Кузьменком закопали капсулу з посланням до нащадків. Так символічно позначивши, що реалізація великих проектів – це вклад у майбутнє нащадків, у селі було закладено будівництво інвестиційного проекту вартістю щонайменше 120 мільйонів гривень.

За словами голови Олександрійської райдержадміністрації Сергія Кузьменка, область щорічно під час збирання врожаю відчуває дефіцит місця для його зберігання. Так, на його думку, щоб повністю забезпечити потребу місцевих сільгоспвиробників у місцях зберігання врожаю, треба побудувати ще сім-вісім таких об’єктів по всій області. Тим часом шарівський елеватор обслуговуватиме агропідприємства чотирьох районів – Олександрійського, Кіровоградського, Знам’янського та Петрівського. Новий елеватор, розташований на площі у три гектари, зможе приймати на зберігання п’ять тисяч тонн зернових та технічних культур, а його виробничі потужності розраховані на обробку та сушіння чотирьох тисяч тонн збіжжя на добу.

При цьому директор ТОВ «Гермес-Трейдинг» Юрій Скічко розповідає, що вибір місця для будівництва цього елеватора – не випадковість, а економічно-бізнесовий розрахунок. Село розташоване досить зручно. Через населений пункт проходить залізнична лінія на Миколаїв, яка відкриває кіровоградському зерну шлях до порту.

«Таке розташування елеватора дозволить скоротити витрати на збереження та транспортування продукції сільгоспвиробництва, а значить поліпшить економіку агропідприємств, що в свою чергу дасть змогу збільшити зарплатний фонд. А з іншого боку – побудувавши та запустивши в роботу цей об’єкт, ми забезпечимо роботою шістдесят чоловік», – наголосив керівник району.

Директор будівництва елеватора Андрій Груша запевнив, що новий урожай пізніх зернових культур зберігатиметься вже в новому елеваторі – його будівництво завершиться до вересня поточного року.

У свою чергу голова ОДА Сергій Ларін порадив підвищувати ефективність виробництва на таких потужних виробничих об’єктах за рахунок альтернативних видів палива, тим паче, що в Шарівці економічні засоби обігріву опанували вже давно.

Екологічно-солом’яний жар

І дійсно, декілька чималеньких приміщень – місцеві школа, дитячий садок та адміністративна будівля ПАТ «Шарівське» – вже давно перейшли на використання біопалива. В якості теплоенергетичного джерела для опалювання шести тисяч квадратних метрів приміщень тут використовують солому, з якої під час збирання врожаю пресують тюки. Для підтримання комфортної температури у приміщенні навіть у найхолоднішу погоду їх треба не більше двадцяти на добу, розповідають у Шарівці. При цьому крім екологічного ефекту влада отримує ще й відчутний економічний зиск. Витрати на опалювання соціальних об’єктів скоротилися більш ніж утричі.

Тим часом голова ОДА зазначив, що такий підхід щодо вирішення питання опалювання соціальних об’єктів є досить розумним та виваженим, адже дозволяє заощадити на опаленні кошти, які потім можуть бути витрачені на розвиток тих же соціальних об’єктів.

«Такого й у містах немає»

Ця репліка у різних інтерпретаціях звучала декілька разів під час презентації проектів, реалізованих на базі дитячих закладів Олександрійського району. Та й дійсно, дитячий майданчик, тільки-но відкритий у Шарівському дошкільному закладі «Метелик», може викликати заздрість у батьків та дітей навіть обласного центру – на охайній й по-сільському просторій території закладу розгорнулося ціле дитяче містечко, тобто розвивально-розважальний комплекс. Між іншим, раніше в садочку у рамках реалізації програми «Центральний регіон-2015» вже були встановлені нові енергозберігаючі вікна та двері, придбано пральну машину та спортивне обладнання, нову постільну білизну й кухонний посуд, приведено до ладу спортивну та музичну зали, а також відремонтовано систему каналізації та опалення.

«Всі діти повинні мати рівні й належні умови розвитку, а тому, зокрема, й  розважально-спортивна інфраструктура, розрахована на цю верству населення, повинна бути на найвищому рівні як в обласному центрі, так і у найвіддаленішому селі», – констатував Сергій Ларін, беручи участь у відкритті нового ігрового майданчика. Правда, при цьому він натякнув місцевим мешканцям, що віддячити владі за таку турботу про малечу можна лише в один спосіб – забезпечивши стовідсоткову наповнюваність дитячих закладів села.

Інший «дитячий» проект вартістю 3,5 мільйона гривень, реалізація якого теж передбачена програмою розвитку району, поки що побачити та оцінити не вдалося. Заплановане будівництво дитячого садочка є лише на стадії проектної розробки. Але, як зазначають у районній владі, на території Нової Праги проживає 392 дітей, і з них лише 114 відвідують садочки – для всіх бажаючих поки що у двох дошкільних закладах селища просто не вистачає місць. Тож, не маючи можливості добудувати додаткові корпуси до приміщень вже існуючих закладів – фундаменти будівель не розраховані на таку суттєву реконструкцію – влада прийняла рішення будувати у центрі села новий дитячий заклад, розрахований на 180 дітей. За словами заступника голови райдержадміністрації Тамари Сакари, програмою передбачено, що об’єкт, будівництво якого почнеться  цьогоріч, буде зданий в експлуатацію вже за два роки. Фінансуватиметься проект за вже традиційною для великих соціальних об’єктів схемою – у складчину – з бюджету селищної ради плюс кошти соціально відповідального бізнесу.

Тим часом на базі Новопразького навчально-вихованого комплексу районна влада показала ще один об’єкт – сучасний спортивний майданчик для гри у баскетбол та футбол. Варто сказати, що рівного йому і навіть схожого на нього в обласному центрі поки що немає. Більше того, Сергій Ларін зауважив, що й у Києві таких, може, всього декілька. Та скільки б їх не було у всьому світі, як засвідчують самі діти, такий стадіон з функціональним штучним покриттям та встановленим на ньому сучасним спортивним знаряддям був їхньою давньою мрією. Адже сучасний спортивний комплекс до того вони мали лише у вигляді моделі з конструктора, яку діти самі збудували, захопившись ідеєю про спортмайданчик. Тим часом після урочистого відкриття цього об’єкта керівництво області та району не лише висловило задоволення, що має змогу дарувати такі подарунки дітлахам, а й особисто перевірило якість спортивного покриття та знаряддя, продемонструвавши гостям свята ефектні футбольні перепасовки.

«Це вже другий такий спортивний майданчик, який ми відкриваємо за цей рік, а всього в районі таких буде чотири», – повідомив Сергій Кузьменко.

В свою чергу, вітаючи присутніх з цим спортивним святом, голова ОДА, зокрема, зазначив, що розвиток в тому числі й спортивної інфраструктури населених пунктів – це вкрай важливий напрямок роботи влади, адже спорт –  це чудове дозвілля, яке ще й допомагає молодому поколінню тримати себе у здоровій фізичній формі. Правда, це не єдиний засіб, що допомагатиме мешканцям Олександрійського району потурбуватися про здоров’я. Влада у цей день  подарувала їм ще один.

Обіцяного три роки чекають

Саме такий припустимий термін на виконання даного слова регламентує народна приказка. Щоправда, чекати ще рік голова ОДА не став. Обіцяний Олександрійській районній лікарні реанімобіль він подарував менш ніж через два роки після обіцянки про нього.

«Такий медичний автомобіль – один з трьох, які віднині будуть на оснащенні медичних закладів області: ще один працюватиме на базі обласної лікарні у Кіровограді, інший – служитиме потребам перинатального центру. Думаю, завдяки цьому автомобілеві буде врятоване не одне життя», – зазначив Сергій Ларін, передаючи головному лікареві Олександрійської центральної районної лікарні ключі та документи від автомобіля швидкої допомоги, оснащеного сучасним реанімаційним обладнанням.

Взірцевий перфоменс

Заключна частина перебування керівництва області в Олександрійському районі була рекордно короткою. Представлення звіту про роботу голови Олександрійської райдержадміністрації на виїзному засіданні колегії облдержадміністрації на відміну від усіх попередніх презентацій не викликало ані бурхливого обговорення, ані резонансу думок, ані запитань до, власне, районної влади. Результат роботи, так би мовити, як на долоні. В даному випадку представлені широкому загалу різного роду графіки та діаграми про соціально-економічний розвиток регіону не змальовували наміри влади, як-то, грішним ділом, бувало в інших районах, а засвідчували те, що можна наочно побачити на підприємствах, вулицях та у соціальних закладах населених пунктів району.

«Особливість Олександрійського району – у його прогресивності. Чимало цікавих ініціатив, які з часом почали реалізовуватися на території всієї області, вийшло саме з цього району. Це й облаштування дитячих та спортивних майданчиків на сільських територіях, і забезпечення автомобілями учасників війни, запровадження енергозберігаючих технологій… » – зазначив Сергій Ларін. При цьому голова ОДА нагадав, що процес впровадження соціальних ініціатив  Президента – це один з основних напрямків роботи влади на місцях, який повинен супроводжуватися створенням робочих місць, підвищенням заробітної плати. Крім того, в рамках виконання ініціатив глави держави влада повинна забезпечити людей  якісними освітніми та медичними послугами, а також належним рівнем соціального захисту. Отже, саме за такими напрямками повинні реалізовуватися регіональні програми розвитку, щоб всі люди відчули на собі результат роботи влади.

Тим часом представлений олександрійською міською владою звіт був названий найкращим серед районів, які вже звітували про свої регіональні здобутки.

Як повідомив у своєму звіті Сергій Кузьменко, загальна вартість проектів, реалізація яких передбачена програмою розвитку району,  – більш ніж 500 мільйонів гривень. Зокрема, йдеться про 11 інвестиційних проектів на суму 462 мільйони. А це реконструкція круп’яного цеху та будівництво овочесховища з автоматизованим регулюванням мікроклімату та цеху з виробництва пілетів. Окремий пункт програми передбачає поліпшення послуг з перевезення населення через створення власного автотранспортного підприємства, для якого, між іншим, вже придбано 11 нових автобусів, що обслуговують 13 маршрутів. Крім того, найближчим часом на території району запрацюють два нові елеватори, один з яких реконструюють та осучаснять, а другий відбудують з нуля. І наостанку – два великих виробничих комплекси: свиновідгодівельний вартістю 136 мільйонів гривень та молочнотоварний, який, зокрема, випускатиме екологічно чистий  продукт під торговою маркою «Петриківське молоко» та забезпечить роботою не менше 75 людей.  

Загалом же у ході реалізації всіх запланованих програмою проектів районна влада обіцяє збільшити середню зарплату по району до кінця поточного року до 2650 гривень, а також до 2015 року створити на Олександрійщині  не менше 1700 робочих місць.

Сталий розвиток економіки району забезпечує поліпшення соціальної інфраструктури сіл. Цю свою тезу Сергій Кузьменко підтвердив конкретними цифрами. Так, за півтора року реалізації програми у соціальних закладах району півтисячі вікон були замінені на нові, на суму 350 тисяч гривень було закуплено нових шкільних парт, відремонтовано десять дахів та два спортивних зали в школах та побудовано дві нові котельні. Було відкрито чотири дитячих садочки. Крім того, було введено в  експлуатацію томограф вартістю 1,42 мільйона гривень та придбано два рентген апарати, один з яких пересувний.

Правда, варто сказати, що побачити на власні очі поліпшену інфраструктуру населених пунктів району вдасться не кожному бажаючому. Вирушати у мандрівку районом – справа ризикована, адже у більшості населених пунктів дорожнє покриття місцями, здається, залишилося незайманим ще з часів воєнних бомбардувань. Зокрема так оцінив його стан голова ОДА Сергій Ларін. Однак це зауваження залишилося чи не єдиним  на адресу районної влади. Все ж інше – формально, за рішенням колегії, оцінили як задовільний результат, а в кулуарах назвали його взірцевим.

Та разом зі звісткою про складання іспиту на «відмінно» Сергій Кузьменко отримав і ще одну – про звільнення із займаної посади. «Такі люди нам на рівні області потрібні», – зауважив Сергій Ларін, повідомляючи, що тепер Кузьменко обійматиме посаду його заступника з питань агропромислового  комплексу.

http://www.n-slovo.com.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=255:alexandria-breakthrough&catid=9:newspaper
Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6

Схожі:

Обговорення законодавства 9 iconОбговорення законодавства 13
На закарпатті оптимізація мережі навчальних закладів стримується чинним законодавством 16
Обговорення законодавства 9 iconОбговорення законодавства 10
Житомирский губернатор предупреждает, чтобы с ним не заигрывали "теневые" дельцы… 8
Обговорення законодавства 9 iconОбговорення законодавства 16
Сильная украина объявляет национальный праймериз рейтинговый отбор кандидатов на выборы 15
Обговорення законодавства 9 iconОбговорення законодавства 4
Борис філатов поділився з україною позитивним досвідом дніпропетровщини зі стабілізації ситуації 7
Обговорення законодавства 9 iconОбговорення законодавства 8
Государства Виктор Янукович недоволен результатами работы власти за минувший год
Обговорення законодавства 9 iconОбговорення законодавства 15
Ван рудик: “хочу сподіватися, що наші виборці обиратимуть вже не партії, а особистості ” 16
Обговорення законодавства 9 iconОбговорення законодавства 3
Угорщина планує відкрити три пункти пропуску й збудувати автобан до кордону з україною 9
Обговорення законодавства 9 iconОбговорення законодавства 6
Неузгоджені з громадськістю тарифи можуть стати причиною референдуму за відставку міської влади? 3


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка