Павло Тичина «Не бував ти у наших краях»



Скачати 62.54 Kb.
Дата конвертації04.01.2018
Розмір62.54 Kb.
ТипУрок

Тема: Павло Тичина « Не бував ти у наших краях»

Мета :

--ознайомити учнів з фактами життя і творчості Павла Тичини, з поезією « Не бував ти у наших краях!»;

- сприяти поглибленню творчої уяви й образного мислення учнів;

- розвивати емоції, почуття, уміння сприймати твори на слух,

- удосконалювати навички виразного читання поетичного твору,

- вчити аналізувати його, висловлювати власні судження з приводу прочитаного, розповідати про свої відчуття і створювати калейдоскоп «кольорового настрою»;

- виховувати любов до рідного краю, природи, мистецтва. 
Тип уроку : вивчення нового матеріалу, комбінований
Урок інтегрований ( українська література, світова література) компаративного аналізу.
Обладнання:світлини автора П.Тичини, смайлики настрою, фотокартки природи, аудіозапис музики, Дерево бажань, мультемідійна презентація біографії П.Тичини.

Методи і прийоми : Незакінчене речення, мікрофон, асоціативний кущ, робота в групах та захист проекту, оживлення тексту, виразне читання поезії та бесіда за прочитаним.

Форми роботи: групова, фронтальна

Струмок серед гаю, як стрічечка.

На квітці метелик, мов свічечка.

Хвилюють, малюють, квітують поля –

добридень тобі, Україно моя!

Хід уроку

І. Мотиваційно-організаційний етап



1. Оголошення теми та мети уроку

Перед тим, як почати урок, я хочу щоб ви розташували на « Дереві бажань» свої листочки – сподівання. А в кінці уроку ми подивимось, чи справдились вони.

Починаємо наш урок.

2. Актуалізація опорних знань умінь та навичок

Павло Григорович Тичина знайомий вам з початкової школи. Пригадайте , які вірші ви пам’ятаєте?



  • Хто може прочитати напам’ять уривок або цілий вірш?

  • Які цікаві моменти з біографії автора ви пригадуєте?

Сьогодні на уроці ми спробуємо поринути у світ поезії П.Тичини, відчути її серцем та душею.

Прочитайте епіграф до нашого уроку. Хто може прокоментувати його. Про що ми сьогодні будемо говорити?

Уявіть себе в лісі, серед багатьох сосен тягнеться тоненька стежечка. По цій стежині йде людина ( портрет поета). Опишіть , яка ця людина за характером, зовнішністю.

Павла Тичину називали « Дивний мрійник із очима дитини і розумом філософа.»

( слова С. Єфремова )

Розповідь про поета ( Слайд-презентація)

ІІ. Виконавчо - діяльнісний етап.

1.Аналіз вірша « Не бував ти у наших краях».

Фронтальна бесіда.

Які світлини найчастіше зустрічались?

Яка природа оточує нас. Опишіть. ( усне малювання )

Виразне читання вчителем під музичний супровід;

(заплющивши очі, діти намагаються « побачити» описане поетом)

Бесіда за змістом поезії:


  • Вам сподобався вірш. Чим саме?

  • Що ви побачили? Опишіть.

  • Що головне в цьому творі?( опис природи чи почуття автора)

  • Які асоціації викликають слова рідний край, могила (словникова робота над словом « могила»). Складіть в зошиті асоціативний рядок

Рідний край – повага – патріотизм – любов.

Могила – предки – сум – пам'ять – історія – боротьба за волю.



Самостійна робота за змістом вірша. Відповіді на запитання.

  • Прочитайте поезію самостійно. Доберіть слова які передають ваші почуття до прочитаного і запишіть її на яблучках ( чіпляємо їх на Дерево бажань)

- Які художні засоби використано поетом?

- Який настрій викликає у вас вірш?( діти можуть показати смайликом – настрою і пояснити чому?


2.Аналіз творів світової літератури про природу.

Бесіда

  • Які вірші зарубіжних поетів про природу ви пам'ятаєте?( Джон Кітс « Про коника та цвіркуна», Гете « Нічна пісня подорожнього», Генріх Гейне « Задзвени із глибини»

Прослухайте будь-ласка поезії.

Бесіда

  • Яке враження справили на вас вірші?Чому?

  • Яка поезія вам сподобалась більше? Чому?

  • Яка тема віршів, ідея?( людські почуття, взаємини людини та природи)

  • Жанр твору ( пейзажна лірика)

  • Які слова допомагають автору створити емоційний пейзаж?

  • Яку тональність віршам ви б дали( смуток, радість, захоплення тощо)

  • Яка пора року описується?

Всі ці поезії про красу природи, про рідний край.

Після прослуховування діти в зошиті складають порівняльну схему у вигляді метелика , де крильця – це різне, а тулуб - спільне( тема, ідея, сюжет композиція, образи проблематика, художні образи тощо).


3.Колективний творчий проект «Краса рідного краю»
Мета: - поглибити вміння та навички дітей виразного читання,

- розвивати комунікативну компетенцію учнів, мовленнєві здібності та особистий потенціал учнів, уміння самостійно планувати свої дії;

- навчати учнів виконувати проекти, презентувати результати своїх дій;

- виховувати любов до рідного краю, високу культуру почуттів.


Підготовчий етап

За допомогою світлин, музики , заздалегідь дібраними вчителем, діти повинні створити фільм на кожен рядок вірша П.Тичини « Не бував ти у наших краях»,

( колективна робота в групах до кожної строфи)

Ідея проекту

Зібрання ідей шляхом мозкового штурму. Учням пропонується створити

« кінострічку». Вчитель пояснює, що шляхом підбору світлин, які відповідають певним рядкам ми будуємо кіно. У кожної групи дітей на парті світлини, раніше підготовлена вчителем кінострічка ( на білому папері промальовано контур фотоплівки),музика до проекту( міні-колонка з флеш картою), клей, олівці.
Планування. Основна робота за проектом.

Учні самостійно, або з допомогою вчителя розташовують світлини в певному порядку, за певним порядком слідкує учень з текстом вірша в руках. Приклеюють, домальовують, підписують певні рядки під фото. Прослуховують запропоновану вчителем музику. Обирають ту, яка підходить саме для їхнього проекту. Шляхом голосування обирають доповідача.


Підготовка і презентація проекту ( кожна група захищає свою роботу).

ІІІ Контрольно – корекційний етап
Рефлексія. Оцінювання.

Чи справдились ваші сподівання?Чому саме?

На сьогоднішньому уроці я зрозумів . . .

Ви отримали задоволення від уроку, визначте свій настрій за допомогою смайлика.


Домашнє завдання
Всім Виразне читання, аналіз твору.
Індивідуальне

- скласти вірш про рідний край;



  • проілюструвати поезію;

  • написати відгук на прочитану поезію « Не бував ти у наших краях»


Література

  1. 1.Програма для середньої загальноосвітньої школи з українською мовою навчання. Українська література.5-11класи

  2. Про загальну середню освіту. Верховна Рада України (Закон від 13.05.1999 р № 651-ХIV): http://pedpresa.com.ua/documents/view/2

  3. Концепція літературної освіти в 11-річній загальноосвітній школі (наказ МОН № 58 від 26.01.2011р.) // Директор школи (Шкільний світ). – 2011. – № 27/28. – С. 58-63; http://osvita.ua/legislation/Ser_osv/13508/

  4. Державний стандарт базової і повної загальної середньої освіти. Освітня галузь «Мови і літератури» (Постанова Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 р. № 1392) // Інформаційний збірник та коментарі Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України. – 2012. – № 4-5. – С. 3-56; http:// zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1392-2011-п.




  1. Волощук Е. Технэ майевтике: Теория и практика анализа литературного произведения / Е. Волощук, Б. Бегун  // Тема. – 1977. – № 1/2. – 248 c.

  2. Дичківська І. Інноваційні педагогічні технології / І. Дичківська. – К.: Академвидав, 2004. – 352 с.

  3. Бібліотека світової літератури – оригінали та переклади (Library of the world literature – original texts and translations): http://ae-lib.narod.ru.

  4. Електронна бібліотека української літератури (зарубіжна література): http://ukrlib.com.

  5. Жила С. Аналіз ранньої творчості Павла Тичини у взаємозв’язку з суміжними видами мистецтв // Дивослово.— 1995.— № 4.

Інтернет ресурси

1.http://school-world.com.ua/lib/ukraina-u-tvorchosti-p-tichini/

2.http://tvory.br.com.ua/6837

3.http://pidruchnik.net/post-6166-obraz-ridnogo-krayu-u-tvorchosti-p-tichini.html

4.http://metodportal.net/node/739

5.http://ukrlit.vn.ua/biography/tichina.html



6.http://www.ukrtvory.com.ua/ticina.html
Каталог: download -> version
version -> Зміст Біографія
version -> Методичні рекомендації щодо вивчення світової літератури в загальноосвітніх навчальних закладах у 2010-2011 навчальному році
version -> Методичні вказівки для роботи студентів розроблені відповідно до робочої програмою дисципліни "Історія української культури" для студентів денної форми
version -> Ведуча: Дивися, безкрайнєє, синєє небо, Стоїть над землею, неначе шатро. Воно посилає любов нескінченну І щиро дарує надію й любов ведуча
version -> Курс лекцій Кесоттеїкіесі Ьу Ле Міпізігу о Есіисаіїоп аз а Іехі-Ьоок ґог зішіепуз оґЬізіогісаі зресіііііез оґШе
version -> Розділ І. Лексичне значення іменника лексичні групи іменників ключові питання
version -> Від особистості письменника або особистості героя літературного твору до особистості учня
version -> Павленко Марина «Русалонька із 7 – В. В тенетах лабіринту»


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Павло Тичина «Не бував ти у наших краях» iconУрок в 5 класі Тема. Павло Тичина «Не бував ти у наших краях!»
Тема. Павло Тичина «Не бував ти у наших краях!». Майстерне відтворення краси природи, вираження життєрадісних, патріотичних почуттів...
Павло Тичина «Не бував ти у наших краях» iconТема. П. Тичина. Коротко про поета. «Не бував ти у наших краях!» Мета: ознайомити учнів з окремими фактами життя І творчості поета; проаналізувати поезію «Не бував ти у наших краях…»
Міжпредметні зв’язки : живопис, музичне мистецтво, зарубіжна література, історія, географія, етика, інформатика
Павло Тичина «Не бував ти у наших краях» iconТема. Майстерне відтворення краси природи, життєдайність, патріотичні почуття в поезії П. Тичина «Не бував ти у наших краях!» Мета уроку
Мета уроку: подати учням основні відомості про поета та край, де він народився, навчати виразно І вдумливо читати поезію Не бував...
Павло Тичина «Не бував ти у наших краях» icon1. Установчо-мотиваційна частина. Шановне товариство! Хочу розпочати свій майстер-клас словами героя з відомої кінострічки
«Формування цілісності світогляду школярів на прикладі компаративного аналізу вірша П. Г. Тичини «Не бував ти у наших краях!» та
Павло Тичина «Не бував ти у наших краях» iconУроку : «Павло Тичина» (про нього), П. Тичина «Гаї шумлять»
Матеріал уроку: «Павло Тичина» (про нього), П. Тичина «Гаї шумлять», «Хор лісових дзвіночків»
Павло Тичина «Не бував ти у наших краях» iconЗнайомий І незнайомий Павло Тичина (До 120 річниці від дня народження) Для учнів 7-9 класів
Поет, мабуть, світового масштабу, Тичина формою глибоко національний, бо зумів у своїй творчості використати все багате попередніх...
Павло Тичина «Не бував ти у наших краях» iconПавло Тичина народився 23 січня 1891 року, в селі Піски Козелецького повіту Чернігівської губерні. Батько Павла, Григорій Тимофійович Тичина (1850 —1906), був сільським дяком І одночасно вчителем у школі грамоти
Тичина (1850 -1906), був сільським дяком І одночасно вчителем у школі грамоти Павло Тичина народився 23 січня 1891 року, в селі Піски...
Павло Тичина «Не бував ти у наших краях» iconУрок №1. Українська література 20 30-х років ХХ ст Урок №2 павло Тичина найбільший модерніст 20-их років. Життєвий І творчий шлях. Звернення до
Урок №2 павло Тичина найбільший модерніст 20-их років. Життєвий І творчий шлях. Звернення до «вічних» тем у поезіях «Арфами, арфами…»,...
Павло Тичина «Не бував ти у наших краях» iconТест №1 микола вороний. Олександр олесь. Павло тичина. Максим рильський. Богдан ігор антонич. Володимир сосюра
Микола вороний. Олександр олесь. Павло тичина. Максим рильський. Богдан ігор антонич. Володимир сосюра
Павло Тичина «Не бував ти у наших краях» icon«Павло Тичина — це голос самої землі, що вперше заговорила людською мовою!» 125 років від дня народження



База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка