Перелік визначних краєзнавчих, географічних, етнографічних та історичних, об’єктівСторінка1/18
Дата конвертації29.05.2017
Розмір2,73 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   18

ЗАТВЕРДЖЕНО


Наказ Міністерства освіти і науки України

від 06.04.2007 № 286

Перелік визначних краєзнавчих, географічних, етнографічних та історичних, об’єктів

і туристсько-краєзнавчих екскурсійних маршрутів
№№

Назва об’єкту та тема туристсько-краєзнавчої екскурсії

Місце знаходження

Коротка анотація

Адреса та телефон організації, яка проводить екскурсіїАвтономна Республіка КримГора Аккая.


Білогірський район.

Стрімчак більш ніж на 100 метрів піднімається над долиною. Чудова оглядова площадка. На схилах обриву є важкодоступні печери. Аккая цікава також як пам'ятник археології світового значення. (близько 20 стоянок епохи мустье – (100- 140 тис.років).

Вишенська сільська рада Білогірського району,

Кримський республіканський позашкільний навчальний заклад “Центр туризму і краєзнавства учнівської

молоді”, тел. 8 0652 271545.
Печера Кизилкоба.с. Перевальне Сімферопольського району.


Геологічний пам'ятник природи. Довжина печери більш 20 км. Одна з головних визначних пам'яток — підземна ріка. Кизилкоба відома так само як пам'ятник палеонтології й археології.

Перевальненське лісництво Сімферопольського лісхоззагу, тел. 8 067 404883,
Кримський республіканський позашкільний навчальний заклад “Центр туризму і краєзнавства учнівської

молоді”, тел. 8 0652 271545.

Урочище Демерджи.м. Алушта.Геологічний пам'ятник природи, один із найкрасивіших ландшафтів Криму. Кам'яні статуї різного розміру утворюють міфічну картину. Чудова оглядова площадка південного берега Криму.

Алуштинський лісхоззаг,

Кримський республіканський позашкільний навчальний заклад “Центр туризму і краєзнавства учнівської

молоді”, тел. 8 0652 271545.
Бахчисарайський ханський палац.


м. Бахчисарай.Пам'ятник архітектури XVI-XVIII вв. Резиденція Кримських ханів династії Гиреев. Архітектурна перлина історико-археологічного музею – «фонтан сліз», оспіваний О.С.Пушкіним.

Бахчисарайський історико-культурний заповідник,
тел 8 06554 42881,
Кримський республіканський позашкільний навчальний заклад “Центр туризму і краєзнавства учнівської

молоді”, тел. 8 0652 271545.

Мангупкале.с. Залісове Бахчисарайського району.


Гора-останець, висотою 583 м. Пам'ятник історії V-XV ст. Найбільше печерне місто Криму. Столиця середньовічного князівства — Феодоро.

Бахчисарайський історико-культурний заповідник,
тел. 8 0654 42881
Кримський республіканський позашкільний навчальний заклад “Центр туризму і краєзнавства учнівської

молоді”, тел. 8 0652 271545.


Вінницька областьДержавний історико-культурний заповідник “Буша"


с.Буша Ямпільського р-ну (15 км від м.Ямполя, районного центру)


До складу заповідника входить: скельний храм, замкова вежа, козацьке кладовище, Гайдамацький Яр, парк історичної скульптури.

Скельний храм. Скельний храм знаходиться на висоті 20-25м над рівнем річки, де тягнеться смуга піскових скель. Храм започаткований в часи трипільської культури. Археолого - архітектурні пам'ятки представлені цілим рядом археологічних пам'яток трипільської культури, доби бронзи. Він функціонував в ранньому середньовіччі V - VII ст. н. е., в епоху Київської Русі IX - XIII ст., а також у пізньому середньовіччі - XVI - XVII ст. Гайдамацький Яр. За 1 км від села знаходиться лісовий масив, який споконвічне старожили називають

Вінницький обласний центр обласного центру дитячого і юнацького туризму та екскурсій,

тел. 8 0432 35-0707 , 35-4151
Гайдамацький Яр. Це геологічна державна пам'ятка природи республіканського значення, одна з 28 на Україні. Стрімкі та пологі пісковикові скелі утворюють надзвичайної мальовничості ландшафт серед грабового лісу. Більшість з цих скель - справжні шедеври чарівниці -природи.

Парк історичної скульптури. У 1986 p. с. Буша стала місцем проведення першого в Україні планера скульптури з каменю. За три сезони роботи скульпторів - професіоналів і самодіяльних художників створено близько 60 робіт. Експозиція парку зумовлена специфічним ландшафтом села -природними, історичними, стилістичними особливостями, якістю виставлених тут скульптурних творів. Кожна робота створює самостійну художньо-культурну одиницю парку сучасної монументально-декоративної скульптури, який склав гармонійний ансамбль з архітектурними пам'ятками Буші XVI -XX ст.

350 років тому в Буші, тоді містечку - фортеці Брацлавського полку, наші велелюбні предки зійшлись у жорстокому герці з польськими загарбниками і навіки обезсмертили себе. Вони показали, як треба любити Україну, свій народ, відстоювати його права й інтереси.


Скельний храм


с.Лядово Могилів-Подільського р-ну (15 км від м. Могильова-Подільського)


Один з найстаріших українських монастирів (990 років). За народними переказами, його заснував у 1013 році святий Антоній Печорський (Києво-Печерська лавра створювалась ним пізніше), коли повертався зі святої гори Афон, що у Греції. Храм облаштований у кам'яній скелі на висоті 300м. над р. Дністром. Після проведених робіт, кілька років тому тут оселилось 10 ченців. Спосіб життя ченців складний у нашому сприйнятті. Вони мешкають у кам'яних келіях, які зовсім не опалюються.

Вінницький обласний центр обласного центру дитячого і юнацького туризму та екскурсій,

тел. 8 0432 35-0707 , 35-4151

Музей Д. Заболотного


с. Заболотне Крижопільського р-ну


Музей включає:

селянську хату, експозиційний корпус. У батьківській хаті зберігся інтер'єр, який був за життя Данила Кириловича, його особисті речі. Експозиція музею, що розміщена в чотирьох залах нового будинку, розповідає про велике сподвижницьке життя вченого, Представлені наукові праці, документи, фотографії, географічні карти експедицій, в яких він брав участь, живописні полотна, що відтворюють образ Д. Заболотного.Вінницький обласний центр обласного центру дитячого і юнацького туризму та екскурсій,

тел. 8 0432 35-0707 , 35-4151


Меморіальний музей - садиба М.І.Пирогова (відкритий у 1947 році)


м. Вінниця,

вул. Пирогова

Музей знайомить з матеріалами про різносторонню діяльність знаменитого хірурга. Окремий зал музею розповідає про Пирогова як засновника військове-польової хірургії, його участь у Севастопольській обороні 1854-1855 pp.;

як вченого який опрацював проблеми наркозу, розробив основи кістково-пластичних операцій, запропонував гіпсову пов'язку, збагатив методику хірургічних втручань.

Наукова, історична література, свідчення сучасників, зібрані в музеї, розповідають про те значення, яке мали для збагачення як вітчизняної, так і зарубіжної хірургічної практики поїздки Пирогова за кордон.


тел. 8 0432 43-93-54, 43-80-16, 43-71-48.

Режим роботи: 10.00-17.00

Вихідний – понеділок.
Так, у 1862 p. Пирогов їздив до Італії, щоб врятувати Джузеппе Гарібальді від ампутації ноги, і домігся цього. Пирогов відомий не лише як талановитий хірург, але й як прогресивний громадський діяч, музей знайомить також з освітньою діяльністю великого вченого. Приблизно за кілометр від музею - садиби міститься склеп, де покоїться набальзоване лікарем Д.І.Виводцевим тіло М.І.Пирогова.


Літературно-меморіальний музей М.М.Коцюбинського


м. Вінниця


Експозиція музею розміщена в п'яти кімнатах меморіального будинку. Різноманітні матеріали розкривають життєвий і творчий шлях письменника, його громадську і революційне - демократичну діяльність. Письменник пов'язав свою творчість з робітничим класом і трудовим селянством і наполегливо шукав нових прийомів і засобів відображення дійсності.

Літературно-меморіальний музей М.М.Коцюбинського тел. (0432) 26-32-98

Режим роботи: 10.00-17.00

Вихідний – середа.
“Урочище Батіг”


с.Четвертинівка Тростянецького р-ну


У 1652 році відбулась битва між українсько-татарським військом на чолі з Богданом Хмельницьким і польською армією на чолі з Калиновським під горою Батіг поблизу теперішнього села Четвертинівка. Подія описана в творі козацького історіографа Самійла Величка “Літопис”. Битва під Батогом з погляду військового мистецтва порівнюється з перемогами таких полководців, як Олександр Македонський та Наполеон.

Вінницький обласний центр обласного центру дитячого і юнацького туризму та екскурсій,

тел. 8 0432 35-0707 , 35-4151

тел. (04343) 2-66-79,

2-66-17

Волинська областьЛуцький замок

м. Луцьк

Один з не багатьох середньовічних замків України, який зберігся до наших днів. Закладений литовським князем Любартом.

У 1429 році князь Литви Вітовт приймав у замку монархів Європи.

У криптах собору Іона Богослова, руїни якого знаходяться на замковому дворищі, є поховання руських князів.


Адміністрація історико-культурного заповідника «Старе місто»

тел. (0332) 72-45-88

Костел Святих Апостолів Петра і Павла, монастир Єзуїтів

м. Луцьк

Монастир єзуїтів з колегіумом і великим Петро-Павлівським костелом будувався впродовж 1616-1639 рр. за проектом італійського архітектора Джакомо Бріано. Комплекс входив у систему укріплень Окольного замку, про що свідчать бійниці.

Єзуїтська колегія була найвідомішим навчальним закладам міста. Вона славилася багатою бібліотекою старовинних книг та студентським театром. Костел Святих Апостолів Петра і Павла з останніх десятиріч XVIII ст. діяв як кафедральний храм луцької дієцезії.

Під костелом є 3-х поверхові підземелля, у яких є залишки нижнього костелу, камери підземної в’язниці, поховання священників та міщан.


Волинський обласний центр туризму, спорту та екскурсій. Екскурсійний відділ тел. (03322) 4-81-54Покровська церква

м. Луцьк

Це найстаріший із нині діючих християнських храмів Луцька, який згадується старим ще в 1583 році. В церкві Святої Покрови дослідники віднайшли образ Святої Богородиці, одну з найдавніших ікон України (дата написання 1289 рік). Сьогоднішній вигляд храму склався після капітальної перебудови у XVII ст. і добудови дзвіниці у ХІХ ст.

Волинський обласний центр туризму, спорту та екскурсій. Екскурсійний відділ тел. (03322) 4-81-54Церква Воздвиження Чесного Животворного Хреста Господнього

м. Луцьк

Церква та монастирський будинок зі шпиталем та друкарнею належали Волинському братству, що захищало віру, мову й культуру українців від державного католицизму та ополячення ще в першій половині XVII ст. У криптах храму захоронено визначних діячів освіти та культури. Як от покровительку освіти Галшку Гулевичівну, поета Данила Братковського.

Нині Хресто-Воздвиженська церква, що збереглася не повністю, використовується за призначенням.Волинський обласний центр туризму, спорту та екскурсій. Екскурсійний відділ тел. (03322) 4-81-54Музей-аптека

м. Луцьк

Будинок старої аптеки побудовано родиною Злоцьких на рубежі XVIII-ХІХ ст. Для виготовлення ліків-мазей, настойок і сиропів – аптечна лабораторія використовувала понад 200 видів лікарських рослин. У 1920 роках тут започатковано добування з артезіанської свердловини і продаж мінеральної води. В 1882 році в аптеці працювали Олена та Гілярій Червінські, які товаришували з родиною Косачів, що проживала в Луцьку, і неодноразово виготовляли мазі для Лесі Українки.

Адміністрація аптеки

тел. (0332) 72-38-85

Мурований стовп

м. Берестечко

Єдиний пам’ятник аріанської віри у Європі, що зберігся. Встановлений у 1601 році на могилі проповідника соцініанства власника м. Берестечка Олександра Пронського. Це мурований стовп вистою 16 м овіяний легендами. На його постаменті є багато надписів і серед них «Станіслав Август король Польський, 1787 рік».

Волинський обласний центр туризму, спорту та екскурсій. Екскурсійний відділ тел. (03322) 4-81-54Свято-Успенський кафедральний собор

м. Володимир-Волинський

Правнук Володимира Мономаха, Мстислав Ізяславович, котрий був удільним князем у Володимирі, в 1157 році заклав новий храм на честь Успіня Пресвятої Богородиці. Освячено храм було після розпису, в 1160 році. Цей Собор-усипальниця, адже спокій в храмі знайшли такі князі, як Мстислав, Василько, а також єпископи і місцева знать. Це єдина пам’ятка архітектури на території сучасної Волині, що дійшов до нас з часів Київської Русі.

Адміністрація Володимир-Волинського краєзнавчого музею

тел. (04145) 2-19-11

Василіанська церква-ротонда

м. Володимир-Волинський

Храм відноситься до видатних пам’яток української архітектури, яка відображає епоху становлення національного мистецтва із самобутніми формами, що ввібрали в себе місцеві особливості архітектури періоду феодальної роздробленості. Перший документальний спогад про цю пам’ятку відноситься до 1523 року. За легендою, після вдалого походу, князь Володимир, якому у хрещенні було надано ім’я Василій, наказав збудувати з каменя і цегли святиню. Мужніми воїнами протягом 1 дня було начебто і зведено цей мініатюрний храм.

Адміністрація Володимир-Волинського краєзнавчого музею

тел. (04145) 2-19-11

Костел Іокима та Анни

м. Володимир-Волинський

Костел побудовано в 1752 році на місці дерев’яного в стилі пізнього бароко, у вигляді трьохнефного базиліка на честь Анни, матері Данила та Василька. Цікавий храм своїми підвалами, які перекриті циліндричними склепіннями, де за переказами замуровано скарб одною з польських королів, безпосередньо його шабля і, можливо, корона.

Адміністрація Володимир-Волинського краєзнавчого музею

тел. (04145) 2-19-11

Зимненський Святогірський жіночий монастир

с. Зимне Володимир-Волинського району

Князь Володимир заклав у 1001 році князівську резиденцію з храмами: на горі – на ім’я Успіня Божої Матері, а біля її підніжжя – на честь Святої Трійці. В 1495 році на місці дерев’яної Свято-Успенської церкви князь Федір Чарторийський побудував Великий Свято-Успенський кам’яний собор. Від часів Володимира зберігся «Терем Святого Володимира», кам’яна будівля з келіями. На території святині під Свято-Успенським собором збереглися підземелля схожі на Києво-Печерські. На їх стінах є надписи, які вказують на місця давніх поховань. Головна святиня монастиря – Зимненська ікона Божої Матері – подарована монастиреві святим рівноапостольським князем Володимиром. Цією іконою благословив Константинопольський Патріарх шлюб великого князя Володимира з грецькою царівною Анною.

Волинський обласний центр туризму, спорту та екскурсій. Екскурсійний відділ тел. (03322) 4-81-54

Зимненський монастир

тел. (04145) 2-16-16
Садиба-музей Ігоря Стравінського «Стара Миза»

м. Устилуг Володимир-Волинський район

Устилуг – невеличке містечко, що розташувалось в усті р. Луги, яка впадає в р.Західний Буг, звідси і назва міста. Згадується в літописі за 1150 рік як один із найбільших і найбагатших портів. Це містечко стало притулком для трьох поколінь родини, всесвітньо відомого композитора Стравінського.

«Стара Миза» - це будинок І.Стравінського, що був побудований за його власним проектом на зразок швейцарського шале в 1907 році на місті колишньої садиби князів Любомирських. Нині садиба – це музей та дитяча музична школа.Волинський обласний центр туризму, спорту та екскурсій. Екскурсійний відділ тел. (03322) 4-81-54

Адміністрація музичної школи

тел. (04145) 9-34-59
Музей-садиба Лесі Українки

с.Колодяжне Ковельського району

Село Колодяжне для Лесі Українки було джерелом натхнення, яке постійно живило її творчість. Тут вона приживала з 1882 до 1907 р. Напевно, не знайти на Волині іншого куточка, де так легко уявити, в яких умовах жили та працювали українські землевласники кінця ХІХ – поч. ХХ століття.

У літературному музеї, де діє експозиція «Леся Українка і Волинь», за бажанням туристів проводяться оглядові екскурсії «Літературний і життєвий шлях Лесі Українки», «Лісова пісня» Лесі Українки; «Трагедія родини Косачів», «Садиба і меморіальні будинки Косачів».Волинський обласний центр туризму, спорту та екскурсій. Екскурсійний відділ тел. (03322) 4-81-54

Адміністрація садиби-музею Лесі Українки

тел. (03352) 9-02-24
оз.Нечимне

с.Скулин Ковельського району

Нечимне… Жива легенда поліського краю. Світ дивних казок і повір’їв, який мов те вічне джерело, дає людям наснаги і дух, що не вмирає.

Серед лісового масиву Скулинського лісництва, що на Волині, розкинулося мальовниче урочище Нечимне – цікава і своєрідна пам’ятка природи з якою пов’язана одна з найславетніших сторінок культури нашого народу. Саме це урочище надихнуло велику українську поетесу Лесю Українку на створення поетичної драми-феєрії «Лісова пісня».Волинський обласний центр туризму, спорту та екскурсій. Екскурсійний відділ тел. (03322) 4-81-54

Адміністрація садиби-музею Лесі Українки

тел. (03352) 9-02-24
Шацький національний природний парк

смт.Шацьк

Створений у 1983 році з метою збереження озерного комплексу і мальовничих ландшафтів, для охорони рідкісних видів флори і фауни, використання рекреаційних ресурсів. Площа 32,8 тис.га. на території парку знаходиться 24 озера, найбільшим з яких є Світязь (глибина – 58,4 м), розташовано екологічні стежки «Світязянка» та «Лісова пісня».

На берегах озер знаходяться бази відпочинку, спортивні та дитячі табори, санаторій «Лісова пісня», пансіонат «Шацькі озера», щорічно проводиться пісенний фестиваль «На хвилях Світязя».Волинський обласний центр туризму, спорту та екскурсій. Екскурсійний відділ тел. (03322) 4-81-54


Дніпропетровська область“Місто на трьох пагорбах”(оглядова по Дніпропетровську)

Відвідування Історичного музею імені Яворніцького. Відвідування Дніпропетровської діорами "Битва за Дніпро". Алея героїв, меморіал "Вічної слави", оглядовий майданчик на р. Дніпро і лівий берег Дніпропетровська, пам'ятник генералу Пушкіну; Експозиція військової техніки, меморіальне кладовище;

Свято-Преображенський собор, Верстова миля; меморіалу: "Скорботна";

Потемкинського палацу; Зеленого театру;

Монастирського острова і Св. Миколаївської церкви. Відвідини "Національного центру аерокосмічного утворення молоді".

Тривалість автобусної екскурсії – 3 год.


Дніпропетровський дитячо-юнацький центр міжнародного співробітництва,

49094, м. Дніпропетровськ, вул. Овражна, 49-а,

тел. 8 (0562) 472-811, 472765.


Каталог: sites -> default -> files
files -> Экзамен по литературе 8 класс
files -> Рибкіна Марина
files -> С. Й. Татаринов
files -> Конспект лекцій з курсу " історія зарубіжної літератури" (ХVІІ поч. ХІХ ст.) Для студентів гуманітарного факультету
files -> Феномен свт. Петра могили: ідентичність І вселенськість у духовному досвіді могилянського києва
files -> Бондарчук Андрій Іванович
files -> Тов “Кіноманія” – ексклюзивний дистриб'ютор фільмів кінокомпанії Warner Bros. Pictures в Україні
files -> Інформація про готелі для учасників конференції Адреса, контактні телефони 12 жовтня (вівторок) 10 00 13 00 Пленарне засідання
files -> Худзік Марта


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   18

Схожі:

Перелік визначних краєзнавчих, географічних, етнографічних та історичних, об’єктів iconНаукова бібліотека календар знаменних та пам’ятних дат на 2010 рік дніпропетровськ  2009
Україні як державні чи професійні свята, перелік ювілейних дат видатних історичних постатей та визначних діячів сучасності, перелік...
Перелік визначних краєзнавчих, географічних, етнографічних та історичних, об’єктів iconЗавдання ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії 8 клас 2013-14 н р. Завдання І
Розташуйте назви історико-географічних об’єктів, де відбувалося підписання різносторонніх угод періоду Руїни у хронологічній послідовності,...
Перелік визначних краєзнавчих, географічних, етнографічних та історичних, об’єктів iconМетодичні рекомендації щодо вивчення географії у 9 класі 12-тирічної школи
На початку вивчення курсу пропонується ознайомлення з адміністративно-територіальним поділом України, тому що при вивченні майже...
Перелік визначних краєзнавчих, географічних, етнографічних та історичних, об’єктів iconПрограма Краєзнавчих читань Читання відбудуться в Херсонському краєзнавчому музеї
Чорноморського державного університету (м. Миколаїв), голова Херсонської обласної Національної спілки краєзнавців України, доктор...
Перелік визначних краєзнавчих, географічних, етнографічних та історичних, об’єктів iconЕпоха великих географічних відкриттів. Експедиція великого генуезця
Колумба; удосконалювати вміння працювати з різними джерелами географічних знань, складати повідомлення, робити висновки; формувати...
Перелік визначних краєзнавчих, географічних, етнографічних та історичних, об’єктів iconЗнаменних та пам’ятних дат на 2012 рік дніпропетровськ  2011
Україні як державні або професійні свята, ювілейних дат видатних історичних постатей та визначних діячів сучасності, найбільш значущих...
Перелік визначних краєзнавчих, географічних, етнографічних та історичних, об’єктів iconЗнаменних та пам’ятних дат на 2011 рік дніпропетровськ  2010
Україні як державні або професійні свята, ювілейних дат видатних історичних постатей та визначних діячів сучасності, а також найбільш...
Перелік визначних краєзнавчих, географічних, етнографічних та історичних, об’єктів iconДодавання звукових І відеооб'єктів до слайдових презентацій
Ще одним способом підготовки звукових І відеооб'єктів є захоплення та запис у файли звуку та відео з використанням спеціальних програм...
Перелік визначних краєзнавчих, географічних, етнографічних та історичних, об’єктів iconПерелік спеціальностей, за якими ведеться підготовка аспірантів та докторантів
Перелік документів, що подаються вступниками до відділу аспірантури (із зразками)


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка