Письменники Сумщини Віктор СкакунСкачати 275,85 Kb.
Дата конвертації22.05.2017
Розмір275,85 Kb.Письменники Сумщини

Віктор Скакун
До 75-річчя

від дня народження


Біобібліографічний покажчикВіктор Скакун : до 75-річчя від дня народження : біобібліографічний покажчик / Сумська обл. універс. наук. б-ка ; уклад. О. М. Малиш. – Суми, 2016. – 19 с.

Передмова

Біобібліографічний покажчик «Віктор Скакун : до 75-річчя від дня народження» є першою спробою зібрати та упорядкувати інформацію про творчість українського поета, сатирика-гумориста, літературознавця, шевченкознавця, мистецтвознавця, критика, перекладача, члена Національної спілки письменників України (1996), першого лауреата Всеукраїнської літературної премії імені П. А. Грабовського, лауреата і дипломанта Всеукраїнських конкурсів, фестивалів гумору та сатири, уродженця с. Терешківка Сумського району Сумської області, а також літератури про нього.

Видання продовжує серію «Письменники Сумщини».

Пропонований посібник відкриває біографічна довідка «Віктор Скакун», що розкриває життєвий і творчий доробок ювіляра.

Бібліографія зосереджена у таких розділах: «I. Художні твори В. П. Скакуна», «ІІ. Літературознавчі видання», «III. Мистецтвознавчі видання», «ІV. Журналістські публікації»,
«V. Рецензії», «VI. Переклади», «VII. Література про В. П. Скакуна», «VІІІ. Електронні ресурси», «Світлини з сімейного архіву В. П. Скакуна».

У розділах матеріали розташовані за типами видань (окремі видання, статті у книгах, періодиці), а в середині – в порядку прямої хронології, що дає можливість прослідкувати в часі творчий шлях письменника.

Всі джерела опрацьовано de visu, за виключенням відсутніх у фонді, і проанотовано.

Інформація зібрана з максимальною повнотою, але не є вичерпною.

Основними джерелами добору літератури для посібника стали фонди та довідковий апарат Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки.

Покажчик розрахований на філологів, краєзнавців, бібліотечних працівників, студентську та учнівську молодь і всіх, кого цікавить творчість місцевих письменників.
ВІКТОР СКАКУН

(Біографічна довідка)


Скакун Віктор Панасович – відомий український поет, сатирик-гуморист, літературознавець, шевченкознавець, мис-тецтвознавець, критик, перекладач, член Національної спілки письменників України (з 1996), перший лауреат Всеукраїнської літературної премії імені П. А. Грабовського, лауреат і дипломант Всеукраїнських конкурсів, фестивалів гумору та сатири. 1 квітня 1998 року він був удостоєний честі відкрити в Національному Палаці «Україна» Всеукраїнський фестиваль «Вишневі усмішки».

Народився 28 червня 1941 року в селі Терешківка Сумського району Сумської області в родині робітника. Після закінчення Новосуханівської середньої школи (1959) працював у місцевому радгоспі, потім навчався у Лозівському училищі механізації сільського господарства Богодухівського району Харківської області. Працював механізатором на цілинних землях Казахстану, в зернорадгоспі «Зарічний» Єсільського району Цілиноградської області.

Повернувшись на Сумщину, навчався в Глухівському училищі механізації сільського господарства. Працював машиністом екскаватора у Путивльській спецдільниці «Меліоекскавація». Закінчив Лебединське педучилище (1965), Сумський педагогічний інститут ім. А. С. Макаренка (1970), відділення журналістики ВПШ (вища партійна школа) (1975).

Майже 40 років свого творчого життя присвятив телерадіожурналістиці. Спочатку був редактором районного радіо у Липовій Долині, першим керівником літературної студії імені Федора Швіндіна, з якої згодом вийшли науковці, поети, журналісти, педагоги. Серед них – український літературознавець, доктор філологічнин наук Олексій Вертій, відома українська поетеса Тамара Герасименко, поет Микола Андрієнко, талановита журналістка Алла Ковтун та ін.

З 1972 року і до виходу на заслужений відпочинок працював у Сумському облтелерадіокомітеті (нині – (UA:Суми (обласна телерадіокомпанія)) кореспондентом, редактором, старшим редактором, виконуючим обов’язки головного редактора радіо.

Активно співробітничав з Українським радіо, зокрема редакціями інформаційно-аналітичної програми, «Колос» та іноземного мовлення. Був позаштатним кореспондентом всесоюзного журналу «Кадры сельского хозяйства» і республіканського «Харчова і переробна промисловість».

«Його енергії, працездатності може позаздрити не один журналіст.., – відзначав визначний український поет, заслужений діяч мистецтв України, лауреат літературних премій імені П. Тичини, О. Олеся, М. Хвильового Олекса Якович Ющенко у статті «Скакун, як завжди, на коні», опублікованій у газеті «Україна молода» (10 липня 2001 року). – Працюючи на радіо і телебаченні, він знаходив час для своїх пошуків документів, листів, першодруків земляків-класиків. Все це увійшло потім у велику книгу «Літературна Сумщина», що побачила світ 1995 року... Книгу високо поцінував академік, директор Інституту літератури Академії наук України Микола Жулинський. Ось кілька рядків із неї: «Я купався в ніжному теплі травневого сонця і намагався вихопити із щедрого словопотоку поета-байкаря, краєзнавця Віктора Скакуна – серцевину творчого заміру: «Я вже закінчую, уже, здається, все, що міг, зібрав... То неможливо! Хто тільки не бував у нас! Один Шевченко чого вартий – треба писати «Шевченко і Сумщина».

Віктор Панасович Скакун – різножанровий літератор. Пише вірші, байки, гуморески, жарти, епіграми, епітафії, міні-байки одного рядка (започаткував цей новий жанр), а також ґрунтовні літературні дослідження.

Цікаво, що, мабуть, йому на роду було написано стати гумористом. Ще 6-річним хлопчиком почав складати вірші, дотепи під впливом Шевченкового «Кобзаря», з яким його вперше познайомили рідна ненька Марина Тимофіївна та старша сестра Олександра.

Автор поетичних збірок «Козацький степ» (2002), «Наш хліб святий» (2003), «Жива пам’ять» (2015), «Серця жар» (2016); книжок сатири та гумору «Комарева амбіція» (1995), «Чому сумні слони?..» (2001), «Портрети без ретуші» (2001), «Честь мундира» (2006), «Одностволка» (2009), «Філософія» Поганки», «Безробітний Бровко» (обидві – 2010); літературознавчих видань «Літературна Сумщина» (1995), «Володимир Мордань. Нарис життя і творчості» (2005), «Дивлюсь я на небо» (2005) – монографічне дослідження про життя і творчість українського поета-романтика Михайла Петренка (1817–1863), «Митець незвичайної долі» (2006) – дослідження про життя і творчість визначного українського художника, поета, педагога, науковця Никанора Онацького (1875–1937), «Михайло Шолохов. Нарис життя і творчості» (2007), «Павло Грабовський. Літературний портрет» (2008), «Василь Чечвянський. Літературний портрет» (2008), «Вибране» (2010).

Його перу належать поетичні збірки для дітей «Зелений дощ» (2000), «Коні летять вогняні» (2006), «Величезна киця» (2009), а також збірка перекладів з російської – «Василь Туманський. Поезії» (2000).

Окреме місце в його творчості займає Тарас Григорович Шевченко. Вивченням і дослідженням маловідомих фактів із життя і творчості великого Кобзаря поет і літературознавець займається понад 50 років. Він неодноразово побував по пам’ятних шевченківських місцях, зокрема, не лише на рідній Сумщині, а й у Моринцях, Шевченковому, Каневі Черкаської області, у містах Києв, Санкт-Петербург, Москва, Оренбург, Уральськ та інших.

Мало хто знає, що в 50-х роках минулого століття В. П. Скакун мав щастя зустрічатися і спілкуватися із 106-річним уродженцем села Хилькове Лебединського району Сумської області Павлом Кліщем, який у червні 1859 року бачив Т. Г. Шевченка у селі Лихвине.

У 1985 році В. П. Скакун розшукав у місті Єсентуках, що на Північному Кавказі (Російська Федерація), правнука Кобзаря по лінії його брата Микити – Григорія Тимофійовича Шевченка (1907–після 1991), який чимало повідав про гілки роду великого сина українського народу. Він здійснив запис бесіди з ним на магнітну стрічку. І як результат – з’явилася повнометражна пізнавальна радіопередача «Зустрічі» про родича Кобзаря, яка спочатку прозвучала по Сумському обласному, а потім – Українському радіо.

17 квітня 1988 року журналіст опублікував у обласній газеті «Ленінська правда» (нині «Сумщина») свою глибоку й розгорнуту статтю «В гостях у правнука Шевченка», яка викликала у читачів особливий інтерес.

І таких прикладів пошукової роботи письменника, шевченкознавця можна б наводити чимало. В. П. Скакун – автор багатьох літературних розвідок про Т. Г. Шевченка. Серед них – «Брати Ткаченки, друзі Кобзаря» (1987), «По рідній землі», «Бував Тарас у Кролевці та Ромнах», «Ой, по горі ромен цвіте» (всі – 1988), «Шевченко на Лебединщині» (1993) та інші.

У 1993 році він був одним із співавторів книги «Тарас Шевченко і Сумщина» (Суми).

У 1995 році в Києві у видавництві «Музична Україна» вийшла його монографія «Літературна Сумщина» (256 с.) з передмовою академіка НАНУ М. Г. Жулинського, в якій широко висвітлюється перебування Т. Г. Шевченка на Сумщині і написані ним тут художні та малярські твори, про його друзів, знайомих і увічнення пам’яті поета.

У рецензії на неї, опублікованій у журналі «Слово і час» літературознавець Едуард Овчаренко (1997 – № 10. – С. 69), писав: «Літературна Сумщина» В. Скакуна гідна бути удостоєною однієї з найпрестижніших літературних премій».

У 2005 році В. Скакун видав вперше в українському літературознавстві монографічне дослідження «Дивлюсь я на небо» (Суми, вид-во «Козацький вал») про видатного українського поета-романтика, знайомого Кобзаря Михайла Миколайовича Петренка. У ній детально оповідається про хвилюючу зустріч двох митців у селі Лихвині та місті Лебедині (тепер Сумської області) в червні 1859 року.

У 2012 році побачила світ нова поетична збірка автора «Ромену цвітом милувавсь Тарас», в якій відтворено світлий і неповторний образ безсмертного генія і пророка.

Йому належить також нове дослідницьке і поетичне видання «По рідній землі» («Кобзар і Сумщина». – Суми, 2014. – 232 с.), яке одержало схвальну оцінку критики і читачів.

Ці дві неординарні книги автора присвячені перебуванню геніального поета і художника на теренах нинішньої Сумщини.

У 2013 році у Бєлгороді (Російська Федерація) вийшов збірник віршів сучасних українських поетів «Криницы Слобожанщины» у перекладі відомого російського поета Євгенія Дубравного. Це – твори семи авторів: Миколи Возіянова, Віктора Кириченка, Галини Марковської, Анатолія Перерви, Івана Перепеляка, Анатолія Мироненка і Віктора Скакуна. Тут вміщено цикл поезій В. П. Скакуна, який присвячено Т. Г. Шевченку.

Відрадно, що поет, шевченкознавець уже вчетверте брав участь у Шевченківському Міжнародному літературно-мистецькому святі «В сімї вольній, новій» (Суми – 1993, Івано-Франківськ – 2001, Харків – 2013, Суми – 2016).

За сумлінну багаторічну працю на ниві телерадіо-журналістики Віктора Скакуна було нагороджено медаллю «Ветеран праці» (1985), Грамотою Комітету по радіомовленню і телебаченню при Раді Міністрів УРСР (1970), Дипломом Державного комітету УРСР по телебаченню та радіомовленню «за високий професійний рівень радіоматеріалів, присвячених економічним і соціально-культурним змінам в житті області» (1984), Почесною Грамотою Державного Комітету СРСР по телебаченню і радіомовленню «за багаторічну і плідну працю в системі телебачення та радіомовлення і активну участь в громадському житті» (1990), Почесною Грамотою секретаріату Національної спілки журналістів України «за багаторічну працю в засобах масової інформації, розвиток національної преси, високий професіоналізм, ініціативність» (2001). За багаторічну літературну творчість на ниві українського письменства та з нагоди 200-річчя від Дня народження Т. Г. Шевченка він удостоєний Грамоти голови Сумської обласної державної адміністрації (березень 2014 року).

У 2014 році минуло 50 років літературної діяльності письменника. За особисті досягнення в літературній творчості, вагомий внесок у відродження духовності й культури українського народу його нагороджено медаллю «Почесна відзнака» Національної спілки письменників України.

Віктор Панасович Скакун неодноразово обирався делегатом з’їздів журналістів і письменників України. 29 листопада 2014 року він брав участь у роботі позачергового VII з’їзду НСПУ.

У 2011 році був удостоєний звання «Почесний громадянин села Терешківка».

Стаття-персоналія про письменника ввійде до чергового тому видання «Енциклопедія сучасної України».

«Тарас Шевченко і долі його сучасників» – двадцять шоста книга автора.
Бібліографія

І. Художні твори В. П. Скакуна

Окремі видання

Комарева амбіція : сатира та гумор. – Київ : Арфа ; Суми : Мрія, 1995. – 160 с.

Зелений дощ : вірші-загадки. – Суми : Облдрукарня ; Козацький вал, 2000. – 44 с.

Портрети без ретуші : епіграми. – Суми : Облдрукарня ; Козацький вал, 2001. – 72 с.

Чому сумні слони?.. : сатира та гумор. – Суми : Облдрукарня ; Козацький вал, 2001. – 152 с.

Козацький степ : поезії. – Суми : Облдрукарня ; Козацький вал, 2002. – 56 с.

Видання присвячене 100-річю з дня кончити П. А. Грабовського.Наш хліб святий : вірші, переклади. – Суми : Облдрукарня ; Козацький вал, 2003. – 96 с.

Коні летять вогняні : вірші-загадки. – Суми : Мрія, 2006. – 44 с.

Честь мундира : сатира та гумор. – Суми : Мрія, 2006. – 172 с.

Величезна киця : вірші-загадки. – Суми : Вінниченко М. Д., 2009. – 40 с. : іл.

Одностволка : юмор, сатира. – Сумы : Мрия, 2009. – 48 с. : іл.

Безробітний Бровко : сатира та гумор. – Суми : Мрія, 2010. – 48 с.

Вибране : лірика, сатира, гумор, переклади. – Суми : Мрія, 2010. – 168 с.

«Философия» Поганки : сатира и юмор. – Сумы : Винниченко Н. Д., 2010. – 40 с.

«Ромену цвітом милувавсь Тарас...» : поезії. – Суми : Мрія, 2012. – 40 с.

Жива пам’ять : поезії. – Суми : Білий птах, 2015. – 36 с.Серця жар : поезії. – Суми : Білий птах, 2016. – 44 с.


    1. У книгах

Трудар ; Логіка ями ; Кулик-критикан ; Оса шкодує ; Майстер ; Переконав ; Співавтор ; Знайшлась робота : сатиричні мініатюри // Сатиричним залпом : сатира та гумор. – Київ : Молодь, 1973. – С. 50–51.

Лисиця і шпак : байка-жарт ; Чванькуватий вареник ; Сила самокритики ; Переконав ; Ображена сокира ; Делікатна жирафа ; Спекулянтові ; Чопок : сатира // Поезія-80. – Київ : Рад. письменник, 1980. – С. 73–75.

Матері ; Шевченко на Сумщині ; Гирівка ; П. Ю. Ключині ; Остапу Вишні ; Село моє – зелені острівці… // Слобожанщина : альм. літераторів Сумщини. – Суми : Мрія, 1992. – С. 89–92.

Козацький степ // Тарас Шевченко і Сумщина : зб. – Суми : Ред.-вид відділ облуправління по пресі, 1993. – С. 69.

Пролісок неходжених лісів : поезії // Слобожанщина : альм. літераторів Сумщини. Вип. 2. – Суми : Мрія, 1993. – С. 69–72.

Земля і хмарина ; Зреагуав ; Бегемот на трибуні ; Домкрат і «Демократ» ; Делікатна жирафа; Дочекався ; Комарева амбіція // Телерадіовісник України : інформ.-методичний зб. – Київ, 1997. – № 6. – С. 37–40.

Вовк і червона шапочка ; Капосна скотина ; Свистун / Віктор Скакун // Слобожанщина : альм. літераторів Сумщини. Вип. 3. – Суми : Мрія-1, 1997. – С. 117–118.

Прихватизували ; Левові турботи ; Честь мундира ; Хто винен?.. // Земляки : альм. Сумського земляцтва в Києві. Вип. 2. – Суми : Собор, 2005. – С. 250.

Перехитрив ; Осел-спеціаліст ; «Прихватизували» ; Левові турботи ; Честь мундира // Слобожанщина : альм. літераторів Сумщини. Вип. 10. – Суми : Мрія-1, 2005. – С. 142–144.

Безробітний Бровко ; Випадок у полі ; Вовча любов ; Антиагрономічне ; Не ті роки // Слобожанщина : альм. літераторів Сумщини. Вип.12. – Суми : Мрія-1, 2007. – С. 159–160.

Відповідь крабів ; Не бачив світ ; Зарікання свині ; Верблюд і хазяїн ; Удав і гави ; Чванливий хмарочос ; Гуманна лисиця ; Розпорядилися ; Плата за здоров’я // Слобожанщина : альм. літераторів Сумщини. – Суми : Мрія-1, 2008. – С. 167–169.

Синиця на місці лева ; На поруки ; Кому що ; Півень і соловей ; Запросив ; Кіт і миші ; На уроці української мови ; Де працює?.. ; Усі свої ; Прохання курортниці // Слобожанщина : альм. літераторів Сумщини. Вип.15. – Суми : Мрія-1, 2010. – С. 157–160.

Мотив літа ; Любиме ; Весна з собою принесла : поезії ; Батькова наука ; Метаморфоза ; Був би ярлик ; Новоявлений критик ; Відповіла : гуморески : до 70-річчя від дня народження письменника // Слобожанщина : альм. літераторів Сумщини. Вип. 16. – Суми : Мрія-1, 2011. – С. 61–64.

Ліричні мініатюри ; Вогонь кохання... Де смисл життя? ; Слід війни ; Кролевецькі рушники ; Запах хліба ; У сорок сьомім : поезія // Слобожанщина : альм. літераторів Сумщини. Вип. 17. – Суми : Мрія-1, 2012. – С. 31–36.

Криницы Слобожанщины : сб. стихотворений укр. поэтов в переводе Е. Дубравного. – Белгород : Константа, 2013. – С. 99–104.

Вміщено цикл поезій Віктора Скакуна, присвячений Т. Г. Шевченку.

Гирівка ; Та це ж не пан?. ; Поет у Гутах ; Остання ніч на Україні // Слобожанщина: альм. літераторів Сумщини. Вип. 18. – Суми : Мрія-1, 2014. – С. 178–182.

Поезія, присвячена Т. Шевченку.

Небесна сотня ; Прапор перемоги ; Пам’ятник Олексію Бересту в Охтирці ; На крилах мужності ; Безсмертний подвиг лейтенанта ; З війни вернувся батько мій додому ; Й сльоза скотилася з очей Вкраїни ; Спадщанський ліс // Слобожанщина : альм. літераторів Сумщини. Вип. 19. – Суми: Мрія-1, 2015. – С. 99-104.


    1. У періодиці

Свиня-художниця ; Чванькуватий Чопок ; З дипломом ; Бегемот на трибуні // Ленінська правда (Суми). – 1968. – 26 квіт. – С. 4.

Бджола і Оса ; Сміливець ; Бегемот на трибуні ; Відносність ; Жадоба метаморфози : поетичний розмай // Ленінець (Київ). – 1974. – 24 жовт. – С. 4.

Нові байки Віктора Скакуна.З погляду мухи : весела скринька // Вперед (Суми). – 1976. – 10 січ. – С. 4.

Зимові картинки: для дітей : вірші // Вперед. – 1976. – 5 лют. – С. 4.

Лисиця і шпак ; «Філософія» поганки ; Після прийому ; Делікатна жирафа ; Стара діжа ; Каменюка // Літературна Україна (Київ). – 1979. – 10 лип. – С. 4.

Ввічливий кіт ; Іще раз про любов… // Нива : відривний календар. – 1991. – 25 лип.

Свиня-художниця ; Штовхач допоміг ; «Діловитий депутат» ; Чорна заздрість ; Свинячі мрії ; Позитив і негатив ; Чому сумні слони ; Догралися ; Пастка і сало ; Стіл і паркет ; З’їси апетит ; Погорілець ; Табличка хабарника ; Сажа ; На службі //Діалог (Суми). – 2001. – 22 черв. – С. 4.

Юморески / Виктор Скакун // Звоница : Белгородский общественно-политический, литературно-художественный и научный журнал. – 2010. – № 13. – С. 92–93. – ( Украина золотая).

Є которка біографічна довідка.Тарасова (Канівська) гора ; Апостол правди і науки ; Кобзар на Іллінському ярмарку ; Хата Кобзаря в Лихвині ; Межиріч ; Шевченків дуб ; Поет у гутах // Діалог. – 2013. – 21 берез. – С. 4.
ІІ. Літературознавчі видання

Окремі видання

Літературна Сумщина / заг. ред. Д. Г. Білоуса. – Київ : Музична Україна, 1995. – 256 с. : іл.

«Дивлюсь я на небо…» : монографічне дослідження про життя і творчість українського поета-романтика Михайла Петренка (1817–1863 рр.). – Суми : Облдрукарня ; Козацький вал, 2005. – 90 с.

Володимир Мордань. Життя і творчість : біографічно-критичний нарис. – Київ : Музична Україна, 2005. – 116 с. : іл.

Ми­тець незвичайної долі: про життя і творчість визначного українського художника, поета, педа­гога, науковця Никанора Харитоновича Онацького. – Суми : Мрія, 2006. – 74 с.

Михайло Шолохов : нарис життя і творчості. – Суми : Мрія, 2007. – 90 с.

Павло Грабовський : літературний портрет. – Суми : Мрія, 2008. – 96 с.

Василь Чечвянський : літературний портрет. – Суми : Мрія, 2008. – 64 с.

По рідній землі (Кобзар і Сумщина). – Суми : Корпункт, 2014. – 232 с.    1. У книгах

Павло Ключина // Короткий довідник з літературної Сумщини / упоряд. П. П. Охріменко. – Суми, 1991. – С. 22–23.

Шевченко на Лебединщині // Тарас Шевченко і Сумщина : зб. – Суми, 1993. – С. 63–68.

І на Україну повернувся : незабутні // Слобожанщина : альм. літераторів Сумщини. Вип. 6. – Суми : Мрія-1, 2000. – С. 69–74.

До дня народження визначного українського літературознавця, критика, доктора філологічних наук, академіка Академії вищої школи України Павла Павловича Охріменка.

Тоді було не до гумору // Реабілітовані історією : у 27-ми т. Сумська область : у 3-х кн. Кн. 2 / упоряд. : О. Г. Бажан, О. М. Рубанов, І. Г. Федоренко. – Суми : Мрія-1, 2013. – С. 549–554. : іл.

Доля репресованих укр. письменників П. М. Губенка (О. Вишні) та В. М. Губенка (В. Чечвянського).2.1. У періодиці

Самобутній талант : до 60-річчя з дня народження П. Ю. Ключини // Вперед. – 1974. – 7 верес. – С. 4.

Подвиг письменника : до 70-річчя П. Ф. Кочури // Вперед. – 1975. – 17 лип. – С. 4.Життя і творчість – подвиг // Червоний промінь (Суми). – 1976. – 29 квіт. – С. 3.

Про перебування письменника О. Я. Гаврилюка у с. Стецьківка Сумського району.Автор «Любові Ярової» : до 100-річчя з дня народження К. А. Треньова // Вперед. – 1976. – 26 черв. – С. 4.

Пам’ять оновленої землі : до 120-річчя перебування Т. Г. Шевченка на Сумщині // Вперед. – 1979. – 9 черв. – С. 4.

І лірик, і сатирик : до 65-річчя від дня народження П. Ю. Ключини // Ленінська правда. – 1979. – 7 верес. – С. 3.

Чехов на Україні // Літературна Україна. – 1980. – 1 лют.

Зв’язки А. П. Чехова із Сумщиною.Жива пам’ять : до 70-річчя від дня народження О. Я. Гаврилюка // Ленінська правда. – 1981. – 21 квіт. – С. 4.

Письменник Олександр Гаврилюк тривалий жив у с. Стецьківка Сумського району.Брати Ткаченки – друзі Кобзаря // Ленінська правда. – 1987. – 8 берез. – С. 3.

Про близьких друзів Шевченка – вихованців Петербурзької Академії мистецтва братів Ткаченків з с. Грунь на Охтирщині.

Сміхотворець із Груні // Ленінська правда. – 1988. – 12 берез. – С. 3. 

Розповідь про В. М. Чечвянського.В гостях у правнука Шевченка // Ленінська правда. 1988. – 17 квіт. – С. 3.

Розповідь про зустріч автора – сумського письменника і літературознавця з нащадком Кобзаря – правнуком Григорієм Тимофійовичем Шевченком, який мешкає у м. Єсентуки (Російська Федерація).«Ми для борні живемо!» // Ленінська правда. – 1988. – 9 груд. – С. 3.

Про творчість Бориса Грінченка.По рідній землі / В. Скакун // Ленінська правда. – 1989. – 14 лют. – С. 3.

Згадуються відвідини Т. Г. Шевченком Сумщини.

Бував Тарас у Кролевці і в Ромнах // Ленінська правда. – 1989. – 26 лют. – С. 5.

«Ой по горі ромен цвіте…» // Ленінська правда. – 1989. – 9 квіт. – С. 6.

Про перебування Т. Г. Шевченка на Конотопщині та Лебединщині.На побачення з поетом // Ленінська правда. – 1990. – 11 груд. – С. 3.

Про зв’язки М. Ю. Лермонтова з Сумщиною.

Невтомний ратай на ниві літератури // Сумська новина (Суми). – 1994. – 16 лип. – С. 2.

Про професора Сумського педагогічного інституту ім. А. С. Макаренка, доктора філологічних наук, письменника Павла Павловича Охріменка.В ім’я добра, супроти зла… // Сумська новина. – 1994. – 10 верес. – С. 2.

Про життя і творчість Павла Ключини.Високий талант // Сумська новина. – 1995. – 21 квіт. – С. 2.

До 75-річчя від дня народження Д. Г. Білоуса.Іван Франко і наш край // Новина (Суми). – 1997. – 21 лют. – С. 2.

Самобутній талант : до 110-річчя від дня народження Василя Чечвянського // Новина. – 1998. – 12 берез. – С. 2.Таким ми знали його // Новина. – 1999. – 1 лип. – С. 3.

До 100-річного ювілею М. Д. Бажанова, прозаїка, члена Спілки письменників України, який з 1944 пл 1985 р. жив і творив у м. Ромни.

Пушкин и Сумщина // Данкор-Сумы : Экспересс. – 1999. – 3 июня. – С. 4.

Співець пушкінської доби : до 200-річчя від дня народження В. І. Туманського // Новина. – 2000. – 9 берез. – С. 2 ; 16 берез. – С. 2.

Співець ясного, щедрого таланту : до 80-річчя від дня народження Д. Білоуса // Новина. – 2000. – 12 трав. – С. 2.За щастя людини, за світло в чорній млі! : до 100-річчя з дня смерті поета-демократа, публіциста П. А. Грабовського // Перемога (Краснопілля). – 2002. – 11 груд. – С. 3.

Син калинового краю : пам’яті майстра байки [Івана Олександровича Манжари] // Діалог. – 2004. – 13 лют. – С. 4. : фот.

Майстер прози : до 100-річчя українського письменника, педагога О. М. Кустенка // Діалог. – 2013. – 24 жовт (№ 43). – С. 2.

«Я проти правди не грішив, бо в правді вся краса» : до 100-річчя від дня народження відомого поета, байкаря, журналіста, педагога Павла Ключини // Педагогічна трибуна (Суми). – 2014. – № 5-6 (трав.-черв.). – С. 19.Він мав ключі, що відкривали душі : до 100-річчя від дня народження відомого поета, байкаря, журналіста, педагога Павла Ключини // Педагогічна трибуна. – 2014. – № 7-8 (лип.-серп.). – С. 18–19.

ІІІ. Мистецтвознавчі публікації

Учений, музикознавець, фольклорист : до 100-річчя від дня народження К. В. Квітки // Ленінська правда. – 1980. – 3 лют. – С. 4.

Дитинство минуло в Проходах : до 200-річчя від дня народження М. С. Щепкіна // Перемога. – 1988. – 17 листоп. – С. 4.

У пам’яті земляків // Культура і життя (Київ). – 1988. – 20 листоп. (№ 47). – С. 5.

Про перебування видатного російського і українського актора М. С. Щепкіна в с. Проходи Краснопільського р-ну, с. Юнаківка Сумського р-ну на Сумщині.

Де ж народилися І. Кавалерідзе та М. Дубовик? // Панорама Сумщини. – 1991. – 26 груд. – С. 7.

Поправки до Української літературної енциклопедії щодо статей скульптора І. П. Кавалерідзе та поета М. Т. Дубовика.Анатолій Мокренко: «Опера – найкоштовніша знахідка…» // Діалог. – 1993. – 22 січ. – С. 4.

Журналіст Віктор Скакун зустрівся з митцем і взяв у нього інтерв’ю.

Ганна Затиркевич-Карпинська у Ромнах // Пам’ять століть (Київ). – 2001. – №3. –
С. 129–133.

Зрілість майстра : імена // Діалог. – 2004. – 26 берез. – С. 4. : фот.

Про сумського скульптора, члена Національної спілки художників України Олега Григоровича Прокопчука.

Корифей українського театру // Діалог. – 2005. – 18 берез. – С. 4. ; 25 берез. – С. 4.

Про Ганну Петрівну Затиркевич-Карпинську, відому актрису, життя якої пов’язане з Ромнами. Є фото.Дві зустрічі з митцем-земляком : до 125-річчя з дня народження І. П. Кавалерідзе // Діалог. – 2012. – 28 черв. (№ 26). – С. 4. : фот.

ІV. Журналістські публікації

У книгах

Відданість землі // Будні п’ятирічки. Сумська область : нариси, репортажі, інтерв’ю. – Харків : Прапор, 1978. – С. 54–59.

Про присвоєння звання Героя Сціалістичної Праці трактористу Сумського районного об’єднання «Сільгосптехніка» – Володимиру Івановичу Ворошилову.Щедрість // Будні п’ятирічки. Сумська область : нариси, репортажі, інтерв’ю. – Харків : Прапор, 1979. – С. 61–66.

Про присвоєння звання Героя Соціалістичної Праці директору Лебединського середнього сільського професійно-технічного училища № 14 – Олександру Васильовичу Гадяцькому.

Ахтырка // В путешествие по Сумщине: Сумы, Ахтырка, Глухов, Конотоп, Кролевец, Лебедин, Путивль, Ромны, Шостка : путеводитель / В. А. Баранкин, В. А. Скакун, Г. Т. Петров и др. – Харьков : Прапор, 1978. – С. 26–40.

Ахтырка // В путешествие по Сумщине: Сумы, Ахтырка, Глухов, Конотоп, Кролевец, Лебедин, Путивль, Ромны, Шостка : путеводитель. – 2-е изд. – Харьков : Прапор, 1984. – С. 43–63.А у хаті – смерть і голод // Голодомор на Сумщині : зб. – Суми, 1993. – С. 112–116.
У періодиці

Усіпіх драмгуртківців // Вперед. – 1960. – 9 січ. – С. 4.

Про роботу гуртків художньої самодіяльності у Новосуханівському клубі.Наш кіномеханік [О. І. Іванов] // За перемогу (Глухів). – 1962. – 24 квіт. – С. 4.

Порадник для кожного робсількора // За перемогу. – 1962. – 1 трав. – С. 4.

Про щомісячний журнал «Робітничо-селянський кореспондент».Коли викладання поєднується з практикою : листи до редакції // За перемогу. – 1962. – 10 трав. – С. 4.

Про навчальний процес у Глухівському училищі механізації сільського господарства.

Вчитель, вихователь, наставник : про людей хороших / Віктор Скакун // За перемогу. – 1962. – 12 трав. – С. 4.

Про викладача Глухівського училища механізації сільського господарства П. С. Користіна.Наші стіннівки // Народна трибуна (Глухів). – 1962. – 18 трав. – С. 4.

У Глухівському училищі механізації велика робота приділяється стінній пресі. (понад двадцять стіннівок).Людно в бібліотеці // Народна трибуна. – 1962. – 29 трав. – С. 2.

Про бібліотеку Глухівського училища механізації як центру культурно-масової роботи.Вишневі читання // Літературна Україна. – 1975. – 3 жовт.

Перебування літераторів Києва, Сум, учасників художньої самодіяльності Охтирського районного будинку культури на батьківщині письменника-гумориста Остапа Вишні у селищі Грунь Охтирського району.Життя спілки // Літературна Україна. – 1986. – 1 січ.

Про літературні читання «Вишневі усмішки», які відбулися в с. Грунь Охтирського району.

Таке не забувається : до 60-річчя Липоводолинського р-ну : спогади журналіста // Наш край (Липова-Долина). – 1992. – 21 берез. – С. 2, 4.

Вшанування пам’яті земляка // Сумщина. – 1994. – 18 черв. – С. 4.

Про вшанування пам’яті П. Куліша на шосткинській землі.


V. Рецензії

Щасливої дороги, земляче // Ленінський прапор (Липова-Долина). – 1965. – .21 серп. – С. 4. – Відгук на кн.: Данько М. Зоряне вікно. – Київ : Молодь, 1965. – 64 с.

Влучне і дошкульне слово сатирика // Ленінський прапор. – 1967. – 9 груд. – С. 4. – Рец. на кн.: Ключина П. Ведмідь гне дуги : байки, гуморески, пародії. – Харків : Прапор, 1967. – 86 с.Пісочний годинник // Сумська новина. – 1994. – 23 квіт. – С. 3. ; Сіверянський літопис (Чернігів). – 1996. – № 4. – С. 123–124. – Рец. на кн.: Царик Ю. Пісочний годинник / Юрій Царик. – Суми : Мрія, 1993. – 150 с.

Відлуння літа : «Калинова сопілка» // Сумська новина. – 1996. – 18 жовт. – С. 2. – Рец. на книгу: Назаренко Ю. Прощання з літом : поезії / Ю. Назаренко. – Суми : Слобожанщина ; PRESS-тиж, 1996. – 48 с.

Друга книга бувальщин // Діалог. – 2002. – 13 груд. – С. 4. – Рец. на кн.: Корнющенко І. Де курйоз, а де всерйоз / І. Корнющенко. – Суми : «СОД» ; Козацький вал, 2002. – 128 с.


VІ. Переклади

Туманський В. Поезії / перекл. з рос. В. Скакуна. – Суми : Козацький вал, 2000. – 44 с.

Переклади / з рос. // Скакун В. Наш хліб святий. – Суми : Козцький вал, 2003. – С. 68–88.

Буков Еміліан : [вірші] / перекл. з молдавської // Там само. – С. 89–91.

Кулієв Кайсин : [вірші] / перекл. з балкарської // Там само. – С. 92–93.

З братнього коша / перекл. з рос. В. Скакуна // Скакун В. Вибране : лірика, сатира, гумор, переклади. – Суми : Мрія-1, 2010. – С. 111–122.

Вальшонок З. Круглий чоловік. Кудінов М. Логіка ; Сповідь клопа. Законов І. Роман-ресторан : поезії / перкл. з рос. В. Скакун // Слобожанщина : альм. літераторів Сумщини. Вип. 16. – Суми : Мрія-1, 2011. – С. 63.
VIІ. Література про В. Скакуна

Полку лауреатів прибуло // Сумщина. – 2009. – 9 жовт. – С. 1.

В. Скакун став першим лауреатом Всеукраїнської премії ім. П. Грабовського за збірку поезій «Козацький степ» та книгу «Павло Грабовський. Літературний портрет».У книгах

Скакун Віктор Панасович (28.VI.1941) // Шевчен-ківський словник Сумщини / упоряд. В. Ю. Голубченко. – Суми, 1993. – С. 75.

Сумщина в іменах : енцикл. довід. – 2-ге вид., перероб. та доп. / Сумський держ. ун-т ; голов. ред. В. Б. Звагельський. – Суми : АС-Медіа ; Фолігрант, 2004. – С. 426.

Письменники Сумщини: біобібліогр. довід. / уклад. О. П. Столбін. – Суми : Козацький вал, 1999. – С. 22.

Письменники Сумщини – 2005 / авт. нарисів та упоряд. Г. І. Хвостенко. – Суми : Мрія, 2005. – С. 178–184.
***

Корнющенко І. Літературні зустрічі / І. Корнющенко // Телерадіовісник України : інформ.-методичний зб. – Київ, 1997. – № 5. – С. 18–22.

Про цикл радіопередач: «Наша дума, наша пісня», «Веселий четвер», «Із історії рідного краю», «Спадщина» та ін., редактором яких був Віктор Скакун.Сліпчук П. Новенький з «гарячого цеху» / П. Сліпчук // Поезія-80 : зб. – № 3(51). – Київ, 1980. – С. 72.

Про творчість В. Скакуна.Жулинський М. Благословенний край [передмова до книги В. Скакуна «Літературна Сумщина»] / Микола Жулинський // Скакун В. Літературна Сумщина. – Київ : Музична Україна, 1995. – С. 3–4.

Степанюк Б. Влучно і дошкульно / Б. Степанюк // Скакун В. Комарева амбіція : стира та гумор. – Київ : Арфа ; Суми : Мрія, 1995. – С. 6–8.

У передмові йдеться мова про В. Скакуна, зокрема про нову збірку «Комарева амбіція».Столбін О. Через терни… : з історії Сумської письменницької організації. – Суми : Козацький вал, 1998. – С. 27, 29, 52, 58, 61, 81, 83, 87, 89, 92, 97,104, 105, 110.

Ющенко О. З батьківщини Остапа Вишні: Віктор Скакун / О. Ющенко // Ющенко Олекса. В пам’яті моїй. Кн. 4. – Київ : Вид-во ім. Олени Теліги, 2001. – С. 147–151.

З легкої руки майстра ; Навіть собачка боялася // Корнющенко І. Де курйоз, а де серйоз. – Суми, 2002. – С. 108–110.

Про байкаря Віктора Панасовича Скакуна.Мордань В. Краю слобожанського співець / В. Мордань // Мордань В. Це Європі далеко до нас. – Київ : Українська хата, 2003. – С. 41–42.

Вікторові Скакуну – ювілейне привітання.Царик Ю. М. Запрягайте коні в шори / Юрій Царик. – Суми : Мрія-1, 2007. – 248 с.

Згадується поет, байкар Віктор Скакун, який вважав А. Семенюту своїм літературним навчителем – с. 202.Віктор Скакун : біогр. довід. // Скакун В. «Ромену цвітом милувавсь Тарас…». – Суми : Мрія, 2012. – С. 37–38.

Царик Ю. М. Моя земле, гірка і сонячна / Ю. М. Царик // Інакодумство на Сумщині : зб. док. та матеріалів (1955–1990). Т. 1. / упоряд.: Артюх В. О., Іванущенко Г. М., Садівничий В. О. – Суми : Мрія-1, 2012. – 300 с.

Згадується поет, байкар Віктор Скакун – с. 188.Віктор Скакун : біогр. довід. // Скакун В. Жива пам’ять : поезія. – Суми, 2015. – С. 33–35.
У періодиці

Ключина П. Подружив з байкою / П. Ключина // Ленінська правда. – 1968. – 26 квіт. – С. 4.

Сліпчук П. Перші веселі іскорки / П. Сліпчук // Літературна Україна. – 1979. – 10 лип. – С. 4.

Про молодого автора гумористичних і сатиричних творів Віктора Скакуна.

Василевський В. Обговорюють гумориста / В. Васи-левський // Літературна Україна. – 1982. – 15 квіт.

Журналіст і поет-гуморист // Панорама Сумщини. – 1991. – 27 черв. – С. 2.

Про Віктора Скакуна.Корнющенко І. Зустрічі в ефірі / І. Корнющенко // Літературна Україна. – 1993. – 15 квіт. – С. 2.

Стаття про нові цикли радіопередач літературознавця, краєзнавця, редактора обласного радіо В. Скакуна.Корнющенко І. Літературні зустрічі в ефірі / І. Корню-щенко // Сумська новина. – 1993. – 7 серп. – С. 2.

Про передачі редактора обласного радіо В. Скакуна.Біловол К. Незвичайний подарунок / К. Біловол (кореспондент українського радіо по сумській обл.) // Діалог. – 1994. – С. 4.

Про подарунок М. Г. Жулинського прижиттєвого видання О. Олеся «З журбою радість обнялась» віктору Панасовичу Скакуну.Літературний літопис Сумщини // Діалог. – 1995. – 14 лип. – С. 4.

Книга «Літературна Сумщина» сумського журналіста-байкаря і літературознавця Віктора Скакуна вийшла у столичному видавництві «Музична Україна».Ющенко О. Біля Груні – всі з гумором / О. Ющенко // Україна молода (Київ). – 1997. – 22 листоп. – С. 7.

Корнющенко І. З поглядом уперед : до 60-річчя з дня народження українського поета-байкаря, літературознавця, перекладача Віктора Скакуна / І. Корнющенко // Діалог. – 2001. – 22 черв. – С. 4.

Нова грань обдарування // Діалог. – 2001. – 30 берез. – С. 4.

Ющенко О. Скакун, як завжди, на коні / О. Ющенко // Україна молода. – 2001. – 10 лип. – С. 13.

Пошуки В. Скакуна // Перемога. – 2004. – 21 лют. – С. 2.

Книжковий «дует» земляка // Сумщина. – 2005. – 21 трав. – С. 4.

Вийшли друком книги В. Скакуна «Дивлюсь я на небо», «Володимир Мордань : життя і творчість».Байкалов М. Наш змляк Віктор Скакун – перший лауреат Всеукраїнської літературної премії імені Павла Грабовського / М. Байкалов // Строитель (Суми). – 2009. – 30 дек. (№ 10). – С. 2.

Гагина Е. Исследователь и труженик / Е. Гагина // Ваш шанс (Суми). – 2010. – 24 марта. – С. 21а.

Високий талант // Діалог. – 2011. – 30 черв. – С. 2, 4.

Стрельник Л. «Ромену цвітом милувавсь Тарас…» / Л. Стрельник // Діалог. – 2013. – 28 лют. (№ 9). – С. 4.

Вийшла друком нова поетична збірка В. Скакуна.«Ромену цвітом милувавсь Тарас…» // Діалог. – 2013. – 21 берез. (№ 12). – С. 4.

В Сумській гімназії № 1 відбулася презентація нової поетичної збірки В. Скакуна, присвяченої перебуванню Т. Г. Шевченка на Сумщині.Відгомін Шевченківського свята // Діалог. – 2013. – 13 черв. – С. 4.

Літературну Сумщину на міжнародному Шевчен-ківському літературно-мистецькому святі «В сім’ї вольній, новій» представляв поет, літературознавець, член Національної спілки письменників України Віктор Скакун. Інтерв’ю.


Рецензії на книги В. П. Скакуна

Назаренко Ю. Літературний літопис Сумщини / Ю. Назаренко // Сумська новина (Суми). – 1995. – 8 верес. – С. 2. ; // Ярославна (Суми). – 1995 груд.–1996 січ. – № 2–3. – С. 24–25. : фот. – Рец. на кн.: Скакун В. Літературна Сумщина / заг. ред. Д. Г. Білоуса. – Київ : Музична Україна, 1995. – 256 с.

Охріменко П. Своєрідне видання : книжковий ринок Сумщини / П. Охріменко // Червоний промінь (Суми). – 1995. – 3 листоп. – С. 4. – Рец. на кн.: Скакун В. Літературна Сумщина / заг. ред. Д. Г. Білоуса. – Київ : Музична Україна, 1995. – 256 с.

Овчаренко Е. Літопис духовності українства / Е. Овчаренко // Пошук (Суми). – 1996. – 1 листоп. – С. 2. – Рец. на кн.: Скакун В. Літературна Сумщина. – Київ : Музична Україна, 1995. – 255 с.

Овчаренко Е. Літературна Сумщина / Е. Овчаренко // Слово і час (Київ). – 1997. – № 10. – С. 69. – Рец. на кн.: Скакун В. Літературна Сумщина / за заг. ред. Д. Г. Білоуса. – Київ : Музична Україна, 1995. – 256 с.

Мордань В. «Я не співець чудової природи» / В. Мордань // Освіта (Київ). – 2009. – 30 верес. – 7 жовт. – С. 6. – Рец. на кн.: Скакун В. Павло Грабовський : літературний портрет. – Суми : Мрія, 2008. – 96 с.
VІІІ. Електронні ресурси

Обельчак Ю. Усе розпочалося із замітки / Юлія Обельчак // Сумський державний університет. Факультет іноземної філології та соціальних комунікацій : веб-сайт. – Текст. дані.  Режим доступу: http://humf.sumdu.edu.ua/uk/component/content/article/800-use-rozpochalosja-z-zamtki.html, вільний (дата звернення: 14.06.16). – Назва з екрана.

Рудаков М. Скакун Віктор : біографія / Микола Рудаков // Українські пісні : веб-сайт. – Текст. дані. – Режим доступу: http://www.pisni.org.ua/persons/2797.html, вільний (дата звернення: 14.06.16). – Назва з екрана.

[Віктор Скакун. З війни вернувся батько мій : вірш] // Анумо знову віршувать! : веб-сайт. – Текст. дані. – (серія-ПОЕТИ). – Режим доступу:
http://virchi.pp.net.ua/news/2015-06-28-1123, вільний (дата звернення: 14.06.16). – Назва з екрана.Віктор Панасович Скакун


Тато Віктора Скакуна – ветеран Другої світової війни

Панас Федорович зі своїми побратимами


Мама Марина ТимофіївнаЗліва на право: сестра Олександра,

Віктор Скакун, мама Марина Тимофіївна


Любимівська початкова школа Сумського району.

1-а вчителька Антоніна Олексіївна Ковальова та
Віктор Скакун 1-й ряд 3-й справаВіктор Скакун зі своєю дружиною Галиною Іванівною.

с. Любиме, Сумського р-ну, 8 серпня 1972 р.


Віктор Скакун зі своєю піврічною донечкою Лесею.

с. Хмелівка Краснопільського р-ну, 1 січня 1974 р.


Віктор Скакун зі своєю родиною

дружиною Галиною Іванівною та внуком Олександром


Віктор Скакун разом з журналістом обласної газети

«Ленінська правда» Іваном Івановичем Шурхалом.

смт Липова Долина, літо 1972  р.


Віктор Скакун і правнук Т. Шевченка по братові Микиті –

Григорій Тимофійович Шевченко.

м. Єсентуки (Російська Федерація), 22 грудня 1985 р.


Віктор Скакун, Павло Охріменко, Олексій Столбін біля будинку в Лебедині,

де в 1859 р. проживав Т. Шевченко, 1997 р.


Віктор Скакун і поет Микола Луків.

с. Боромля Тростянецького району, серпень 1999 р.


Поряд із Віктором Скакуном голова Національної спілки письменників України

Віктор Баранов та Анатолій Качинський, 2013 р.


Віктор Скакун у колі письменників: справа від нього лауреат Шевченківської премії поет, журналіст

Петро Перебийніс, зліва відомий український поет Іван Перепеляк, 2013 р.


Дмитро Кремінь – поет, публіцист, перекладач, лауреат Шевченківської премії і Віктор Скакун,

20.11.2014 р., м. Київ7-й з’їзд письменників України. Поряд з Віктором Скакуном

Микола Григорович Жулинський – літературознавець і політик,

директор Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України, 2014 р.


Віктор Скакун біля пам’ятника Великому Кобзареві в місті Харкові

під час проведення Міжнародного Шевченківського літературно-мистецького свята

«В сім’ї вольній, новій», 22 травня 2013 р.

Зміст

Передмова……………………………………………………………………………………..

2

Віктор Скакун : біографічна довідка………………………………………………………..

2

І. Художні твори В. П. Скакуна……………………………………………………………..

5

ІІ. Літературознавчі видання………………………………………………………………...

6

ІІІ. Мистецтвознавчі видання………………………………………………………………..

8

ІV. Журналістські публікації………………………………………………………………...

9

V. Рецензії………………………………………………….....................................................

9

VІ. Переклади……………………………………………........................................................

10

VІІ. Література про В. П. Скакуна…………………………………………………………..

10

VІІІ. Електронні ресурси……………………………………………………………………..

12
Каталог: publish -> 2016
2016 -> До 75-річчя від дня народження Біобібліографічний покажчик
2016 -> І пам’ятних дат Сумщини на 2017 рік
2016 -> Пилип кислиця до 70-річчя від дня народження
2016 -> Багатогранний талант
2016 -> В’ячеслав Артюх значення статті грушевського «звичайна схема «русскої» історії…» для формування української ідентичності
2016 -> Лада Сапухіна До 80-річчя від дня народження Біобібліографічний покажчик Суми 2016 Лада Сапухіна
2016 -> Управління культури І туризму сумської обласної державної адміністрації


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Письменники Сумщини Віктор Скакун iconСумські письменники – дітям Огляд дитячої літератури письменників Сумщини Суми 2011
Сумські письменники – дітям : огляд дитячої літератури письменників Сумщини / Сумська обл універс наук б-ка; уклад. О. К. Линник...
Письменники Сумщини Віктор Скакун iconБібліотеки Сумщини в засобах масової інформації
Бібліотеки Сумщини в засобах масової інформації : бібліографічний покажчик / Сумська обл універс наук б-ка; уклад. Г. О. Федоренко....
Письменники Сумщини Віктор Скакун iconІ пам’ятних дат Сумщини на 2014 рік
«Календар знаменних І пам’ятних дат Сумщини на… рік» бібліотека видає з початку 60-х років ХХ століття
Письменники Сумщини Віктор Скакун iconКниги Сумщини – 2016 Каталог видань
Книги Сумщини-2016 : каталог видань. Вип. 13 / Сумська оунб; уклад. О. К. Линник. – Суми, 2017. – 46 с
Письменники Сумщини Віктор Скакун icon«сучасна соціологія у пошуках адекватної методології та теорії» Керівники секції: Танчер Віктор Володимирович
Танчер Віктор Володимирович – доктор соціологічних наук, професор кафедри соціології та психології Київського національного університету...
Письменники Сумщини Віктор Скакун iconІ пам’ятних дат Сумщини на 2017 рік
Календар знаменних І пам’ятних дат Сумщини на 2017 рік / Сумська обл універс наук б-ка; упоряд. О. К. Линник. – Суми, 2016. – 61...
Письменники Сумщини Віктор Скакун iconІ пам’ятних дат Сумщини на 2016 рік
Календар знаменних І пам’ятних дат Сумщини на 2015 рік / Сумська обл універс наук б-ка; упоряд. О. К. Линник. – Суми, 2015. – 74...
Письменники Сумщини Віктор Скакун iconНаукова бібліотека календар знаменних І пам’ятних дат Сумщини на 2011 рік
Календар знаменних І пам’ятних дат Сумщини на 2011 рік / Сумська обл універс наук б-ка; упоряд. О. К. Линник. – Суми, 2010. – 54...
Письменники Сумщини Віктор Скакун iconКалендар знаменних І пам’ятних дат Сумщини на 2010 рік
Календар знаменних І пам’ятних дат Сумщини на 2010 рік / Сумська обл універс наук б-ка; упоряд. О. К. Линник. – Суми, 2009. – 46...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка