Положення про громадські заохочувальні відзнаки Всеукраїнської асоціації ветеранів війни та служби цивільного захисту І. Загальні положенняСкачати 117.74 Kb.
Дата конвертації08.07.2017
Розмір117.74 Kb.
ТипПоложення


СХВАЛЕНО ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення Президії Всеукраїнської Наказ Всеукраїнської асоціації

асоціації ветеранів війни та ветеранів війни та служби

служби цивільного захисту цивільного захисту

23 січня 2015р. №1 27 січня 2015р. №11

ПОЛОЖЕННЯ

про громадські заохочувальні відзнаки Всеукраїнської асоціації

ветеранів війни та служби цивільного захисту

І. Загальні положення

1.1. Це Положення визначає порядок нагородження громадськими заохочувальними відзнаками Всеукраїнської асоціації ветеранів війни та служби цивільного захисту (далі – відзнаки Асоціації).


  1. Громадськими заохочувальними відзнаками Асоціації є:

Вітальний лист Всеукраїнської асоціації ветеранів війни та служби цивільного захисту (ескіз та опис – додаток №1);

Подяка Всеукраїнської асоціації ветеранів війни та служби цивільного захисту (ескіз та опис – додаток №2);

Грамота величі, честі і достоїнства Всеукраїнської асоціації ветеранів війни та служби цивільного захисту (ескіз та опис – додаток №3);

Почесна грамота Всеукраїнської асоціації ветеранів війни та служби цивільного захисту (ескіз та опис – додаток №4);

Диплом І, ІІ, ІІІ ступеня Всеукраїнської асоціації ветеранів війни та служби цивільного захисту (ескіз та опис – додаток №5, 6, 7);

Медаль «За доблесть і звитягу» Всеукраїнської асоціації ветеранів війни та служби цивільного захисту (ескіз та опис – додаток №8);

Медаль «За відвагу на пожежі» Всеукраїнської асоціації ветеранів війни та служби цивільного захисту (ескіз та опис – додаток №9);

Медаль «Герой рятівник» Всеукраїнської асоціації ветеранів війни та служби цивільного захисту (ескіз та опис – додаток №10);

Орден «Честь і Слава» Всеукраїнської асоціації ветеранів війни та служби цивільного захисту (ескіз та опис – додаток №11);

Знак «Почесний член Асоціації ветеранів» Всеукраїнської асоціації ветеранів війни та служби цивільного захисту (ескіз та опис – додаток №12).  1. Відзнаками Асоціації: Подяка, Грамота, Почесна грамота, передбаченими цим Положенням, нагороджуються:

ветерани війни, ветерани служби цивільного захисту, ветерани органів внутрішніх справ (пожежна охорона), ветерани військової служби (цивільна оборона), ветерани праці ( далі – ветерани), які беруть активну участь з питань розвитку ветеранського руху, історико-культурної спадщини та музейної справи в органах і підрозділах цивільного захисту Державної служби України з надзвичайних ситуацій, особи рядового і начальницького складу, які мають вислугу не менше 5 років у календарному обчисленні, та беруть участь в героїко-патріотичному вихованні молоді і підростаючого покоління.

громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства за героїчні, трудові і особливі заслуги у справі ліквідації надзвичайних ситуацій, в подоланні їх наслідків, які надають гуманітарну, спонсорську, меценатську, матеріально-технічну допомогу Асоціації, або беруть активну участь у розвитку ветеранського руху, історико-культурної спадщини, музейної справи та героїко-патріотичному вихованні молоді і підростаючого покоління.  1. Відзнаками Асоціації нагороджуються кращі ветерани, особи рядового і начальницького складу та працівники, передбачені в п. 1.3 цього Положення за бездоганну працю і службу, які успішно і сумлінно виконують службовий (трудовий) обов’язки, за високий професіоналізм, вагомий особистий внесок та заслуги в забезпеченні реалізації державної політики у сфері соціально-правового захисту ветеранів та осіб рядового і начальницького складу, активну участь їх у громадському житті колективів органів і підрозділів цивільного захисту Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

  2. Почесна грамота є вищою за статусом відзнакою відносно Грамоти і Подяки. Грамота є вищою за статусом відносно Подяки.

  3. Нагородження Подякою, Грамотою, Почесною грамотою Асоціації здійснюється послідовно від нижчої за статусом до вищих Грамоти та Почесної грамоти. Особи, зазначені в п. 1.3 цього Положення, які зразково виконують покладені на них завдання, творчо і сумлінно ставляться до виконання своїх обов’язків, неухильно додержуються порядку і правил дисципліни, внутрішнього трудового розпорядку та досягли високих показників у професійній, службовій діяльності. Можуть бути повторно відзначенні Подякою, Грамотою, Почесною грамотою, але не раніше ніж через два роки після попереднього заохочення.

  4. Рішенням Голови Асоціації за хоробрість, самовідданість, мужність і відвагу повторне відзначення Подякою, Грамотою, Почесною грамотою може здійснюватися незалежно від часу попереднього нагородження нею особи.

  5. Грамотою, Почесною грамотою Асоціації можуть нагороджуватися колективи ветеранських організацій, які зробили значний колективний внесок щодо зміцнення єдності ветеранського руху, розбудови музейної справи в органах і підрозділах цивільного захисту, активну діяльність у сфері героїко-патріотичного виховання молодих спеціалістів, молоді і підростаючого покоління.

  6. Відзнакою Асоціації «Медаллю – «За доблесть і звитягу нагороджуються особи вказані вп.1.3 цього Положення за особисту хоробрість, відвагу і мужність, вмілу організацію роботи та значні результати із запобігання та реагування на надзвичайні ситуації, зразкове виконання службового обов’язку і виявлену при цьому особисту ініціативу та самовідданість, сприяння розвиткові ветеранського і дитячого рухів та соціального захисту ветеранів, осіб рядового і начальницького складу, які стали інвалідами внаслідок поранення,контузії, каліцтва або захворювання при виконанні службових обов’язків, ліквідації надзвичайних ситуацій та їх наслідків.

  7. Відзнакою Асоціації «Медаллю – «За відвагу на пожежі» нагороджуються особи рядового і начальницького складу та працівники органів і підрозділів цивільного захисту, громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства за: вміле і професійне керівництво з ліквідації великих і складних пожеж, рятування людей на пожежах, сміливі дії та самовідданість, проявлені при гасінні пожеж і рятуванні людей; відвагу, наполегливість та високу професійну майстерність, проявлені при попередженні пожежі або вибуху, а також високі досягнення у службовій діяльності.

Нагородження «Медаллю – «За відвагу на пожежі» може бути здійснено посмертно.

  1. Відзнакою Асоціації «Медаллю – «Герой рятівник» нагороджуються особи рядового і начальницького складу та працівники Державної служби України з надзвичайних ситуацій та громадяни України за хоробрість, самовідданість, мужність і відвагу, виявлених під час виконання службових (трудових) обов’язків з пошуку і рятування людей, матеріальних і культурних цінностей, захисту довкілля в небезпечній події,проведення робіт з розмінування вибухонебезпечних предметів, ліквідації особливо небезпечних проявів надзвичайної ситуації, надання невідкладної допомоги потерпілим, проведення спеціальних аварійно-рятувальних робіт під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

Нагородження «Медаллю – «Герой рятівник» може бути здійснено посмертно.

  1. Відзнакою Асоціації Знаком «Почесний член Асоціації ветеранів» нагороджуються ветерани, які успішно і сумлінно сприяють розвиткові ветеранського руху та історико-культурної спадщини в системі ДСНС України,наполегливо приймають участь у розбудові музейної справи та музейної мережі в органах і підрозділах цивільного захисту, активно працюють з питань героїко-патріотичного виховання підростаючого покоління, молоді і молодих спеціалістів служби цивільного захисту, наставництва тощо.

Знак «Почесний член Асоціації ветеранів» є найвищою за статусом заохочувальною відзнакою Всеукраїнської асоціації ветеранів війни та служби цивільного захисту.

  1. Орденом «Честь і Слава» нагороджуються особи вказані в п.1.3 цього Положення за видатні особисті досягнення в науково-технічній, соціально-гуманітарній, історико-культурній, громадській і професійній діяльності, які надають гуманітарну, спонсорську, меценатську і матеріально-технічну допомогу для подальшого розвитку музейної справи в системі ДСНС України та поліпшення безпеки і добробуту України, сприяють соціальному, правовому, економічному, оздоровчому, пенсійному та іншому забезпеченні ветеранів і членів їх сімей, створюють належні умови для функціонування ветеранських організацій, сприяють єдності ветеранського руху в органах і підрозділах цивільного захисту, проводять активну діяльність щодо спорудження і належного обслуговування пам’ятників, обелісків, пам’ятних знаків, бюстів тощо, перейменування вулиць і площ у населених пунктах, присвячених героїчним вчинкам вогнеборців-рятувальників, які беруть активну участь у сфері героїко-патріотичного виховання молоді і підростаючого покоління, здійснюють заходи щодо створення юнацьких гуртків у школах: «Юний захисник Вітчизни», «Юний вогнеборець», «Юний рятівник», а також сприяють подальшому розвитку дитячих ігор: «Котигорошко» і «Зірниця» та беруть участь у їх роботі.

  2. Вітальний лист Асоціації вручається безпосередньо ветеранам війни, ветеранам служби цивільного захисту, ветеранам органів внутрішніх справ (пожежна охорона), ветерани військової служби (цивільна оборона), ветерани праці, яким виповнилось 60, 70, 80, 90 років за підписом Голови обласної (Київської міської) ради ветеранів ВАВВ та СЦЗ.

ІІ Порядок представлення до відзначення


2.1. Висунення кандидатур для нагородження відзнаками Асоціації здійснюється відкрито, з обговоренням на правлінні відповідної обласної (Київської міської) ради ветеранів та Президії Асоціації.

2.2. Подання про нагородження відзнаками Асоціації вносять на ім’я Голови Всеукраїнської асоціації ветеранів війни та служби цивільного захисту:

а) голови територіальних і функціональних рад ветеранів Асоціації на ветеранів, осіб рядового і начальницького складу, працівників ДСНС України, громадян України, іноземних громадян та осіб без громадянства відповідно до вимог першого і третього абзаців п.1.3 цього Положення;

б)керівники самостійних структурних підрозділів апарату ДСНС України, керівники регіональних органів управління, навчальних закладів, науково-дослідних установ та підрозділів безпосереднього підпорядкування ДСНС України спільно із головами територіальних або функціональних рад ветеранів Асоціації відповідно до вимог абзацу другого а.1.3. цього Положення.

2.3. У поданні зазначаються відомості про осіб, яких представлено до нагородження: прізвище, ім’я, по-батькові; повна назва займаної посади (діючої або колишньої), звання, загальний стаж роботи або вислуги років, стаж членства в Асоціації, рівень виконання громадських обов’язків у ветеранській організації, а також відомості про службові, трудові та громадські досягнення осіб, які представляються до нагородження.

Крім того, до подання про нагородження відзнаками Асоціації «Орденом – «Честь і Слава», Медаллю «За доблесть і звитягу», Медаллю «За відвагу на пожежі», Медаллю «Герой рятівник» та знаком «Почесний член Асоціації ветеранів» додається біографічна довідка, засвідчена підписом керівника відповідного підрозділу по роботі з персоналом, скріплена печаткою.

2.4. Клопотання про нагородження відзнаками Асоціації осіб рядового і начальницького складу, які порушуються органами і підрозділами цивільного захисту подаються через голів територіальних або функціональних рад ветеранів Асоціації.

Після прийняття Президією Асоціації позитивного рішення про нагородження особи відзнакою Асоціації до нагородження громадською заохочувальною відзнакою Асоціації видається наказ Голови Всеукраїнської асоціації ветеранів війни та служби цивільного захисту.

2.5. Особи, які не відповідають підставам для нагородження відзнакою Асоціації, визначеним цим Положенням, до нагородження не подаються.

2.6.За достовірність відомостей про заслуги та інших відомостей, зазначених у документах про нагородження особи відзнакою Асоціації, дотримання порядку, форм і строків подання відповідають голови рад ветеранів Асоціації, якими ініційовано і підписано відповідні подання для нагородження.

2.7.Подання про нагородження відзнаками Асоціації кожного року подається з нагоди:

– Дня пожежної охорони (17 квітня); • Дня рятівника (17 вересня);

– Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (14 грудня).

2.8. Подання про нагородження відзнаками Асоціації вноситься:

– у разі нагородження до вказаних у п. 2.7. дат – за один місяць до дати відзначення свята;


 • у разі нагородження у зв’язку із звільненням ветерана служби або праці на пенсію – за й місяць до дати звільнення;

– у разі відзначення мужніх вчинків особами рядового і начальницького складу та працівниками ДСНС України, а також громадянами України – негайно.

2.9. Про нагородження відзнаками видається наказ Асоціації.

2.10. Знаком «Почесний член Асоціації ветеранів» нагороджуються особи, вказані в абзаці першому п. 1.3. цього Положення, які нагороджені відзнаками Асоціації: Подяко, Грамотою, Почесною грамотою, Медаллю – «За доблесть і звитягу» та Орденом – «Честь і Слава», а також за видатні особисті досягнення в соціально-гуманітарній, історико-культурній, науковій та громадській діяльності.

2.11. Повторне нагородження медаллю «За доблесть і звитягу», орденом – «Честь і Слава» та знаком «Почесний член Асоціації ветеранів» є найвищою за статусом заохочувальною відзнакою Асоціації.

2.12. Знак «Почесний член Асоціації ветеранів» є найвищою за статусом заохочувальною відзнакою Асоціації.

2.13. Нагородження осіб, вказаних в абзаці першому п. 1.3. цього Положення відзнаками Асоціації здійснюється до професійних відомчих свят, при здійсненні героїчних вчинків, виходу ветеранів служби цивільного захисту і праці на заслужений відпочинок та активну діяльність, щодо впровадження завдань і цілей передбачених статутом Асоціації.

2.14. Дипломом І, ІІ, ІІІ ступеня Асоціації відзначаються окремі особи або колективи за успіхи у виставках, фестивалях, оглядах-конкурсах, художніх конкурсах, спортивних іграх, змаганнях тощо, відповідно до затверджених Положень ДСНС України спільно з Асоціацією.
ІІІ. Порядок вручення, носіння і зберігання відзнак Асоціації
3.1. Вручення відзнак Асоціації здійснюється в урочистій обстановці на спільному засіданні (зборах) ветеранів відповідних рад ветеранів та особового складу органів і підрозділів цивільного захисту ДСНС України.

Вручення відзнак Асоціації може бути проведено особисто Головою або за дорученням Голови членами Президії Асоціації, або головою територіальної чи функціональної ради ветеранів Асоціації.

3.2. Перед врученням відзнаки оголошується наказ Асоціації.

3.3. Особи, відзначені відзнакою Асоціації у вигляді Ордену – «Честь і Слава», Медаллю – «За доблесть і звитягу», Медаллю «За відвагу на пожежі», Медаллю «Герой рятівник», знака «Почесний член Асоціації ветеранів» разом з відзнакою вручається посвідчення встановленого зразка.

3.4. Про вручення відзнаки Асоціації та посвідчення до неї складається протокол вручення громадської заохочувальної відзнаки Асоціації (додаток 2), що підписується головою відповідної територіальної або функціональної ради ветеранів Асоціації.

Протокол вручення громадської заохочувальної відзнаки Асоціації надсилається головою відповідної територіальної або функціональної ради ветеранів Асоціації до Президії асоціації не пізніше як через 10 днів після її вручення.

3.5. В особовій справі (трудовій книжці) нагороджених осіб рядового і начальницького складу та працівників ДСНС України робиться відповідний запис із зазначенням найменування відзнаки, дати і номера наказу Асоціації про нагородження.

3.6. Облік і реєстрацію осіб, нагороджених відзнаками Асоціації здійснює голова відповідної територіальної або функціональної ради ветеранів Асоціації. Він же забезпечує облік ветеранів, нагороджених державними, іноземними і відомчими відзнаками.

3.7. Відзнаки Асоціації носяться і розміщуються зліва направо в такій послідовності:

Орден – «Честь і Слава» – на правому боці грудей нижче знаків державних нагород України, іноземних державних нагород та відомчих відзнак;

Медаль – «За доблесть і звитягу», Медаль – «За відвагу на пожежі», Медаль – «Герой рятівник» – на лівому боці грудей після знаків державних нагород України, іноземних державних нагород та відомчих відзнак;

знак – «Почесний член Асоціації ветеранів» – на лівому боці вище грудей (на лацкані).

3.8. Замість відзнак Асоціації (ордена, медалей) нагороджений має право носити планки до них, що розміщуються після планок державних нагород України, іноземних державних нагород та відомчих відзнак у такій послідовності Орден – «Честь і Слава»; Медаль – «За доблесть і звитягу», Медаль – «За відвагу на пожежі», Медаль – «Герой рятівник».

3.9. У разі втрати (псування) відзнаки Асоціації і посвідчення до неї дублікати відзнаки та посвідчення до неї не видаються.

3.10. Відзнаки Асоціації зберігаються у нагородженого, а після смерті (загибелі) нагородженого залишаються в сім’ї померлого (загиблого) як пам'ять або можуть бути передані до Музею історії для зберігання.

3.11. Гранична кількість заохочувальних відзнак встановлюється Президією Асоціації на календарний рік в залежності від виділених коштів із Державного бюджету на фінансову підтримку діяльності Асоціації.


Голова Асоціації

генерал-майор внутрішньої служби у відставці,

кандидат юридичних наук, доцент В.Доманський


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Положення про громадські заохочувальні відзнаки Всеукраїнської асоціації ветеранів війни та служби цивільного захисту І. Загальні положення iconНаказ №2цз про удосконалення системи цивільного захисту кнуба
«Про затвердження Положення про єдину державну систему цивільного захисту» та з метою удосконалення управління і виконання завдань...
Положення про громадські заохочувальні відзнаки Всеукраїнської асоціації ветеранів війни та служби цивільного захисту І. Загальні положення iconНаказ №5 цз про удосконалення організації цивільного захисту
Про затвердження Положення про єдину державну систему цивільного захисту та з метою удосконалення організації цивільного захисту...
Положення про громадські заохочувальні відзнаки Всеукраїнської асоціації ветеранів війни та служби цивільного захисту І. Загальні положення iconПоложення про аспірантуру 1 загальні положення
Положення про підготовку науково-педагогічних І наукових кадрів”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 березня...
Положення про громадські заохочувальні відзнаки Всеукраїнської асоціації ветеранів війни та служби цивільного захисту І. Загальні положення iconПоложення про обробку та захист персональних даних Загальні положення

Положення про громадські заохочувальні відзнаки Всеукраїнської асоціації ветеранів війни та служби цивільного захисту І. Загальні положення iconПоложення про проведення обласного інтелектуального турніру «Ігри патріотів Херсонщини» І. Загальні положення

Положення про громадські заохочувальні відзнаки Всеукраїнської асоціації ветеранів війни та служби цивільного захисту І. Загальні положення iconПравила оформлення І ведення особових справ осіб рядового І начальницького складу служби цивільного захисту
Особові справи осіб рядового І начальницького складу в органах І підрозділах цивільного захисту оформлюються І ведуться кадровими...
Положення про громадські заохочувальні відзнаки Всеукраїнської асоціації ветеранів війни та служби цивільного захисту І. Загальні положення iconРішення міської ради 2016 року №12/ VII положення про присвоєння звання «п очесний громадянин міста ч ернігова» Загальні положення

Положення про громадські заохочувальні відзнаки Всеукраїнської асоціації ветеранів війни та служби цивільного захисту І. Загальні положення iconЗакон України «Про освіту»; Закон України «Про дитячі та молодіжні громадські організації»; Положення про загальноосвітній навчальний заклад; Статут школи; Положення про організацію діяльності учнівського самоврядування
З розвитком дитячого та молодіжного лідерського руху актуальним стало питання аналізу діяльності органів учнівського самоврядування,...
Положення про громадські заохочувальні відзнаки Всеукраїнської асоціації ветеранів війни та служби цивільного захисту І. Загальні положення iconПоложення про портфоліо педагогів богуславського районного центру дитячої та юнацької творчості загальні положення
Цдют запроваджується з метою підтримки творчої педагогічної діяльності керівників гуртків, популяризації індивідуальних професійних...
Положення про громадські заохочувальні відзнаки Всеукраїнської асоціації ветеранів війни та служби цивільного захисту І. Загальні положення iconПоложення про Український культурний фонд м. Київ 2017 І. Загальні положення
Український культурний фонд (далі – Фонд) є об’єктом державної власності, бюджетною установою, діяльність якої спрямовується та координується...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка