"Полтавська битва: українська трагедія". Наводимо відповіді депутата на запитання користувачів іа «Новини Полтавщини»Скачати 162,24 Kb.
Дата конвертації16.03.2018
Розмір162,24 Kb.

О. Пустовгар: "Необхідно утверджувати шевченківський погляд на українську історію"
22 червня 2009 року відбулася інтернет-конференція депутата Полтавської обласної ради, начальника Головного управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації, голови Полтавської обласної організації Народного Руху України Олега Пустовгара на тему "Полтавська битва: українська трагедія". Наводимо відповіді депутата на запитання користувачів ІА «Новини Полтавщини».
Чи варто було Мазепі починати справу визволення України, коли він на власних полковників не міг покластися, а шведів Україна цікавила лише як земля, де можна було вирішити якісь свої проблеми з Петром І?

У своїй поезії "Іржавець" Тарас Шевченко з болем говорить про відсутність одностайності між українцями 300 років тому. Цитую: «Полтаву достали, якби одностайними стали». Воєнно-політичний виступ гетьмана Івана Мазепи попри катастрофічність поразки мав і свої плюси. Московія не наважувалася швидко знищувати тодішню українську гетьманщину. Процес загальмувався на кілька десятиліть: на певний час збереглася українська автономія, устрій і посада гетьмана. Щоправда, цар Петро І розправлявся з усіма, хто відстоював автономські тенденції. Зокрема, було закатовано гетьмана Павла Полуботка. Урок такий: і зараз, через 300 років, усі українсько-патріотичні сили мають бути єдині.


Як ви ставитесь до того, що полтавський мер відмовився розміщувати скульптуру (бюст) Карлу ХІІ у музеї Полтавської битви, а пропонує поставити його в якомусь соціальному закладі (інтернаті) і водночас запрошує гостей зі Швеції? Він що, потім у сірка очі позичатиме?
На цьому тижні відбудеться урочиста церемонія передачі бюсту короля Карла ХІІ краєзнавчому музею. Він стоятиме біля портрета Івана Мазепі - така собі своєрідна зустріч через 300 років двох союзників. Щодо оцінки заяв мера, то з цього приводу читайте заяву заступника голови ОДА Андрія Баранова, де він закликав до чемності і виваженості.
Ваше ставлення до акції міської влади "Знайди скарб Мазепи"?
Ставлення, загалом, позитивне. Але сама легенда акції не базується на конкретних історичних фактах, бо Мазепа і Карл ХІІ не переправлялися через Ворсклу, а в районі Переволочної через Дніпро. На мій погляд, непогано на цю тему написав Василь Неїжмак
Які уроки історії та які висновки мають винести українці з подій 300-річної давнини?
Найкраще про це сказав Тарас Шевченко: «В своїй хаті своя правда, і сила, і воля...» Треба дбати про обороноздатність держави і про те, щоб вона була наповнена національним змістом. Українська держава повинна бути національною, де б українська нація могла б реалізуватися якнайповніше, вище я також казав про необхідність єдності між українцями.
Як ви оцінюєте постать кошового отамана Костя Гордієнка?
Кость Гордієнко був одним зі сподвижників Івана Мазепи, народився у Полтаві, закінчив Києво-Могилянську академію. Запорожці обрали його кошовим, завдяки непримиренній позиції щодо Московії. Під час Полтавської битви, Гордієнко очолював лівий фланг об’єднаного україно-шведського війська. Запорожці утримували позиції ще дві години після того, як завершився основний бій на полі. І відійшли, коли до них пробився гонець і запискою від короля Карла. До речі, обрання гетьманом в екзилі (еміграції) найближчого соратника Мазепи Пилипа Орлика стало можливим саме завдяки підтримці Гордієнка. Саме Кость Гордієнко був одним із переговорників з Карлом XII: спілкувався з ним латинською мовою і розробляв документ із україно-шведського союзу. До речі, все вищенаведене спростовує міф про неучасть козаків у Полтавській битві!
Як ви ставитесь до заяв секретаря міської ради екс-комсомольця Козуба про те, що українське козацтво не брало участь у Полтавській битві?
Слава Богу, що міська рада Полтави профінансувала створення експозиції "Козацька держава" в музеї Полтавської битви. На мій погляд, один із найцінніших експонатів цієї зали - фотокопія зі шведських архівів листа Костя Гордієнка до Карла XII. Можливо, Козуб його не бачив...
Чому Головне управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації не провело роботи по належному висвітленню участі українських козаків в облозі Полтави та в Полтавській битві загалом? Наприклад, чому за допомогою краєзнавців, вітчизняних істориків цього періоду не було випущено книгу, знято нормальний документальний фільм і так далі? Чому ОДА виступає проти організації нормальної військово-історичної реконструкції?
Управління вже два роки працює над виконанням відповідного Указу Президента. Започатковано серію книг до 300-річчя воєнно-політичного виступу Мазепи, видано такі книги: Полтавщина козацька (науково-краєзнавча), Маєтності полтавського полку (науково-краєзнавча) та літературні: "Тіні гетьмана" і "Золота підкова України". У магазині "Планета" продаються книги вже згаданого історика Тараса Чухліба та ін. Управління зініціювало появу низки передач на ТВ і радіо, в т.ч. за участю відомого російського історика Таїрової-Яковлевої. Вважаю успішним спільним проект ОД ТРК «Лтава» і міськвиконкому - фільм "Полтавська битва: українська територія". Хоча чув думку, що не обійшлося без цензури з боку замовника (міськради). Завдяки Народному депутату М.Кульчинському повний варіант цього фільму незабаром вийде на УТ-1.
Проводячи різну політику (обладміністрація і міськрада) ви досягнете єдності у Полтаві щодо нашої історії?
Історія, вона - одна, зафіксована в історичних фактах. Як приклад - міжнародна наукова конференція, що проходила під егідою міськвиконкому, ОДА та Інституту національної пам’яті, стала вагомим важливим кроком до утвердження історичної пам’яті. Мені найбільше сподобався науковий виступ історика Тараса Чухліба, присвячений Мазепі.
Чи плануєте разом із іншими національними силами проводити акції в Полтаві 27 червня?
Заанонсую деякі заходи громадськості національно-патріотичних сил, що відбудуться за підтримки обладміністрації 27 червня з 11 до 12:30 біля пам’ятника Українським козакам (на Панянському бульварі). Також відбудеться Всеукраїнська громадянська панахида. Мінкультури запросило сюди хор із Києва, який виконає відомий мистецький твір Кирила Стеценка "Панахида". Очікується також участь народних депутатів: В’ячеслава Кириленка, Юрія Костенка, Бориса Тарасюка та ін. Потім патріотична громадськість пройде скорботною ходою до Пам’ятника українським козакам біля храму Юрія Побєдоносця (вул. Зінківська). Півгодини тому з представником ГУ МВС Віталієм Ханом ми уточнили маршрут. Хочемо, щоб все було конструктивно і спокійно. Цим заходом ми підкреслимо, що полтавська битва - одна з найтрагічніших сторінок української історії. У с. Світлогірське (Переволочна), там де через Дніпро була переправа, встановлять Хрест пам’яті усім козакам, що полягли 300 років тому. До речі, в рамках соціальних програм, завдяки наполегливості ОДА, до Світлогірського проведено газ. Наше Управління ініціювало круглі столи у райцентрах області. Там обговорили приблизно те, що ми зараз робимо.
Навіщо ставити пам’ятник Мазепі, коли ще не знесені ідоли Петру, Леніну та інші сліди окупації? Україна стогне за часів незалежності....
Думаю, що не варто зносити пам’ятник Петру І-му, адже це - історична цінність. Але необхідно утверджувати шевченківський український погляд на дану історичну особу: "Це той перший, що "розпинав" нашу Україну". Щодо Володимира Леніна, то було б непогано, якби всіх Ленінів відвезли до Чорнобильської зони. Або є прибалтійський досвід - нещодавно з цього приводу спілкувався з послом Естонії в Україні. У них Леніни зберігаються під відкритим небом у спеціальному музеї тоталітарного режиму.
А Мазепі варто ставити пам’ятник хоча б тому, що його життя тісно пов’язане з Полтавою. Детальніше прочитайте статтю М.Безотосного http://www.regionnews.poltava.ua/index.php?go=Page&id=157
Ваше управління по-різному висвітлює діяльність заступників голови ОДА, точніше крім Мякушко нікого зовсім й не висвітлює. Навіщо ж тоді Ви закріплювали дівчат з відділу ЗМІ за керівництвом ОДА, щоб вони писали лише про Петлюру та Мазепу.
Назву факт: з 2-го березня по 12 червня у ЗМІ області з’явилося 788 публікацій про голову ОДА та інших керівників (загалом про діяльність ОДА). І не тільки про Мякушко. Ці повідомлення мають соціально-економічний характер, розповідають про конкретні справи команди Ющенка. Але ж цей рік урожайний на різні ювілеї та кругли дати. В тому числі 130-річчя Петлюри та 300-річчя виступу Івана Мазепи. Так що ми встигаємо все робити. І інформуємо, і виконуємо політично-ідеологічну місію.
Як Ви ставитесь до заяви Матковського про те, що існують "деструктивні організації, хулігани", які хочуть зіпсувати полтавцям свято"?
Це - його особиста точка зору. Сподіваюся, не йдеться про помірковані позаполітичні акції: Громадянську панахиду та скорботну ходу вулицями Полтави... Можу напевно стверджувати, що це захід буде координуватися з ГУ МВС і СБУ, ми не допустимо жодних деструктивних проявів. Можливо, йдеться про російських ряджених козачків? Вони ж планують до нас завітати...
Пане Олеже! Скажіть, будь ласка, наскільки етичним на Ваш погляд є для чиновника перебування в партійних лавах?
Головне, що все було у рамках чинного законодавства. Особисто я за 4 роки роботи в ОДА не порушив Закону про Держслужбу.
Якою буде альтернатива Полтавської ОДА на 27.06.09? І чи буде десь надрукована програма цих заходів?
Не йдеться про якусь альтернативу. Хочу Вас запросити на деякі заходи. 23 червня о 10:00 в Обласному інституті післядипломної освіти відбудуться Мазепинські читання. По суті, це ще одна наукова конференція під егідою ОДА і Інституту національної пам’яті. А 24-26 червня відбудеться в ОЦЕВУМі перша частина фестивалю Мазепа-фест (будуть дні українського театру, мультиплікації та героїчної пісні). До речі, цьогоріч фінансову підтримку "Просвіті" надало Мінкультури. Також цього тижня, як зазначалося, урочисто передадуть бюст короля Карла XII в обласний краєзнавчий музей. А завершиться все автопробігом козацькими шляхами (с. Жуки, біля будівництва меморіального комплексу козацтву). А ще вирішується питання проведення всеукраїнського фестивалю кобзарського мистецтва імені Остапа Вересая. Перелік цих заходів розмістимо на сайті головного управління інформаційної та внутрішньої політики ОДА http://www.polinfo.poltava.ua/
Нещодавно Володимир Путін відвідав могилу Антона Денікіна і нацистського білогвардійського філософа Ільїна, де закликав читати, сповнені махрового шовінізму щоденники Денікіна та заявив, що стосунки між Києвом і Москвою треба будувати з огляду на публіцистичний спадок Денікіна. Ваш коментар?
Денікін вважав, що України і українців не існує. По суті, це були вислови-територіальні претензії. Ці заяви засторога нам, українцям, що Полтавська катастрофа більше ніколи не повинна повторитися. Це одна імперська традиція, від ката Петра І до шовініста Денікіна.
Виведіть формулу: Петлюра+Мазепа+Бандера+Ющенко=?
Йдеться про спадкоємність української традиції визвольних змагань. І Мазепа і Петлюра, стали символами боротьби за Незалежність. А Ющенка історія ще оцінить.
На якому етапі в області реалізація програми Президента (10 кроків назустріч людям)? Було б добре прозвітуватися і випустити прес-реліз
Обов’язково це зробимо!
Що Ви, Олег Пустовгар, взагалі вирішуєте чи можете вирішити. Ви що розпоряджаєтеся якимись коштами, людьми? Ні, тоді крім розміщення якогось матеріалу про Мазепу на цьому сайті і все, більше вам нічого не світить. Ви возомнили себе великим політиком і начальником, а що конкретно для життя українського народу дала ця грьобана держава, державна влада в т.ч. і ОДА і Ви за останні 4.5 роки?
Наведу факти. Допомога на народження дитини в Україні тепер така сама, як і в Іспанії, яка є членом ЄС. У 2004 р. мінімальна пенсія становила 50 грн., а зараз - 560 грн. Обсяги інвестицій з 91 року по 2004 склали 8 млрд. грн., а при Ющенку прийшло аж 28 млрд. грн. У 2004 держбюджет складав 900 млрд. грн, а зараз - 220 млрд.грн. Завершено комп’ютерізацію середніх шкіл і цей перелік можна продовжувати. І не варто державу називати «грьобаною», а разом робімо разом її кращою
Загалом, про всю проведену ОДА роботу можна прочитати у статті Тетяни Алєксандрової "Гетьмана Мазепу вшановують по совісті"
"Сценарій ОДА"- це цікаво... Скажіть чесно, Пустовгаре: Матковський і Ко та Асадчев та Ко(разом з вами) просто не поділять дерибан державних грошей?...
Є заходи, що проводяться спільно з мерією, а є ті, що спільно з Мінкультури. Думаю, що всі вони пройдуть успішно. Головне дотримуватися Концепції вшанування всіх полеглих, а не проводити якісь святкування...
Так чому ж Ви кажете одну історію а Козуб іншу? Де правда?
Історична правда, вважаю, була озвучена на вищезгаданій міжнародній конференції і добре, що наукові праці видадуть окремою брошурою. 80% наукових виступів присвятили постаті Мазепі та україно-шведського союзу, і це - чудово. До речі, конференція почалася з оприлюднення привітання Президента Ющенка її учасникам.
Пане Олеже, нещодавно до рук потрапило видання "Полтавщина. Історичний нарис" видавництва "Дивосвіт" 2005 року, де ви є відповідальним за випуск. У цьому виданні ви про себе згадали як про видатного діяча помаранчевої революції і навіть надрукували своє фото. А про двічі Героя Радянського Союзу С.А. Ковпака - партизанського генерала, який народився в Котельві у книзі на 590 сторінок не знайшлося місця ні для фотографії ні для рядка згадки про народження. вам як історику і просто людині не соромно, чи ви свій вклад в історію держави вважаєте значнішим ніж вклад С.А.Ковпака
В рамках виконання Постанови Верховної Ради Про відзначенню Дня партизанської слави, наше Управлення торік ініціювало появу теле- і радіопередач про Сидора Ковпака, а котелевська комунальна газета"Народна трибуна" оприлюднила просвітницькі статті про нього. Щодо цієї книги, то я не є серед авторів, ви помилились, мабуть неуважно читали. Її підготував колектив ПДПУ і державного архіву. Слова "видатний" там немає... Знову ваша неуважність... Але дійсно я брав участь у масових акціях протесту проти брехні та фальсифікації. І не шкодую, бо так робили тисячі порядних людей. А загалом, дякую Вам за гарну рекламу цій книзі, бо це - одне з кращих видань, виданого за мого сприяння.
Мне тоже интересно как много славных имен Полтавщины кроме Ковпака вы вычеркнули из истории своего края. Кто дал вам такое право !!!!!
Наше Управління не викреслює, а повертає людям правду про заборонені в часи тоталітаризму постаті борців за Незалежність, українських письменників, дисидентів, громадських діячів. яких тих, для кого УКРАЇНА - не пустий звук.
Гостей на поле Полтавской битвы привезут на вертолете? Потому, что по дорогам ехать им нельзя. Их сразу растрясет. Шведская королева будет в шоке.
Питання щодо стану доріг в місті - до міського голови.
Що для Вас особисто Мазепа?
Один із символів боротьби за Незалежність, державність, видатна особистість, благодійник, меценат, державний будівничий. Йому присвятили свої твори такі відомі письменники як Байрон, Гюго, Гоголь композитори Ференц Лист і Петро Чайковський. Він був покровителем православних церков. детальніше про нього можна почитать у рубриці СТАТТІ на сайті агентства. зокрема, у статті краєзнавція Івана Чайки "Нехай вічна буде слава... Рік Івана Мазепи http://www.regionnews.poltava.ua/index.php?go=Page&id=142
Почему ОГА против театрализованного шоу военных действий в день 27 июня, предложенного мэрией?
У цей трагічний день недоречно проводити шоу. Треба поминати усіх українців, усіх полеглих в тій битві, молитися за упокій їх душ. битва спричинила страшні наслідки для України. Назву найвідоміші факти. 1710 рік - знищення російським військом за вказівкою Петра 1-го Чортомлицької Січі у 1720 - заборона Петром першим друку будь-яких українських книжок, крім церковних. 1722 - введення в Україні замість гетьмана малоросійської колегії, яка керувалися росіянином і підпорядковувалася цареві. 1764 р. - скасування гетьманщини, Україну поділили на губернаторства, козаків перевели в кавалерійські та пехотні частини РФ. Справу Петра 1-го довершила Катерина 2-га, про яку Т.Шевченко сказав так: «лютий ворог України, голодна вовчиця, а вторая доконала вдову-сиротину (Україну)». Саме за вказівкою Катерини 1725 році знищено Запорізьку Січ. То скажіть, чи можемо ми, відродивши свою державу, святкувати подію, яка стала символом втрати нашої державності?... Це ж очевидні речі!
Олеже Миколайовичу! У Музей гетьманства нещодавно передана фотокопія україномовного списку "Конституції" Пилипа Орлика - досі були відомі тільки латинські списки. Список датується початком 18 століття і зберігається в Російському державному архіві давніх актів у Москві. Чи плануєте ви зробити щось, аби така ж копія була у полтавських музейників?
Я готовий зустрітися з Вами з метою обговорення механізму реалізації цієї цікавої ідею, я к депутат облради, буду звертатися до Управління культури ОДА. Мені приємно повідомити, що ще в 2005 році, за сприяння Управління вийшла книга "ПИЛИП ОРЛИК", у якій вміщено українською мовою першу в світі Конституцію, за авторством сподвижника Івана Мазепи Пилипа Орлика..
Полтавська битва: українська трагедія". Не набридло стогнати без перерви??? Тільки одна тема і є: "Українська історія - суцільна (без винятку, єдина, безперервна...) трагедія
Чому ж, є й багато світлих і героїчних сторінок. Це і доба Київської Русі, пов’язаної з іменами Володимира Великого і Вол. Мономаха. Галицько-волинське князівство, доба Української народної республіки (чого вартий лише факт створення академії Українських наук) Ще одна важлива дата - перемога Конотопської битви в липні відзначимо ювілей, полтавців відвідають Сумщину (укр. війська під проводом Віговського вщент розгромили росіян)
Ви підшукали собі місце роботи після виборів? Тільки не лукавте!
Мені подобається нинішня робота.
Скажіть будь-ласка чи є у вас вакантні посади держ. службовців?
Є вакансії
Ви не вважаєте себе одіозною фігурою у Полтаві і Полтавщині?
Слово "одіозний" треба розуміти, це той. що викликає не сприйняття. Трохи назву факти з біографії. 1998 р - 2002 - за мене, як за кандидата, до облради, від Полтави, голосувало від 14 до 17-ти тис. виборців, а для перемоги достатньо було посісти 3-тє місце. Я посів 4-те місця серед 23-х кандидатів. Якщо порівняти нинішнього ректора Олексія Нестулю мав 6 тис. голосів, так само Кудацький і т.д. Зараз я - депутат облради, йшов 2-м в списку Ющенка, позначку навпроти мене поставили майже 200 тис. виборців області. Де ж тут одіознгість? Але, визнаю, що комуністам, і антидержавникам я не подобаюся, що й природньо. Мені сподобалася оцінка колеги- Василя Сільчука (КПУ), який сказав: я не погоджуюся з тим, що ти робиш, але ти на своєму місці і робиш це ефективно.
Що ви ще вмієте робити, крім "любити Україну"?
Відповім цитатою поета Володимира Самійленка:"Наша піч українська, мов Фортеця міцна Там на чатах лежать патріоти." Я не сприймаю «диванних» патріотів, Ваше питання не про мене. Як помічник-консультант народних депутатів Валерія Борзова, Леся Танюка, Миколи Кульчинського я допомагав тисячам людей, писав депутатські звернення. У 18 років створив у Гадячі товариство "Просвіта". Проводжу також постійно у Гадяцькому районі, за яким закріплений, прийом виборців
До мене щотижня записуються на прийом багато виборців, проблеми яких ( повірте, не культурологічні) доводиться вирішувати. Зокрема, надаю їм фінансову допомогу з депутатського Фонду. Але Україну, справді. люблю, бо це - наша Батьківщина.

Які передумови виникнення українсько-шведського союзу?Що змусило Мазепу його укласти?


Вищезгаданий мною історик Тарас Чухліб на міжнародній конференції оприлюднив їх. Перше. Московське царство не бажало вирішувати справу об’єднання України шляхом повернення під гетьманську правобережжя Петро 1-й активно обмежував права українського гетьмана, а також права у сфері економіки та фінансів. Москва всіляко обмежувала політико-адміністративні права української старшини.
Петро 1-й так "реформував" козацьке військо, що його урядовці почали керувати українським військовим начальниками. до того ж московський цар переобтяжував їх постійними військовими походами. Є інші причини, що підштовхнули гетьмана І. Мазепу до воєнно-політичного виступу за Незалежність України.
Чи хоч Щось зробила міська влада до 300-річчя, що ви здатні оцінити оцінити позитивно???
Я вже казав, що театральне шоу в дні скорботи недоречні. Недоречне і покладання квітів до пам’ятник Кельману Але, люби Боже правду, як кажуть. Вже називав такі позитивні факти: відкриття експозиції Козацька держава (аби ж секретар міськради Козуб її переглянув). тоді б знав, що козацтво брало участь у битві. Створення «Лтавою» за кошти міськвиконкому фільму «Полтавська битва: українська територія" та згадана міжнароднї конференція
Коли і ким було підписано україно-шведський договір?
27 березня у Великих Будищах (зараз Диканського району) було підписано ще один українсько-шведський союзний договір (перший укладено між Мазепою і Карлом XII 5 червня 1708 року).
Як ви оцінюєте рівень вихованості та інтелектуальний рівень читачів агентства?
Наскільки мені відомо, щодня цей найпопулярніший інтернет-ресурс області відвідує понад 1000 користувачів. Це, безперечно, чемні, культурні та освічені люди. Але я не виключаю, є 3-4 людини, які з декількох ай-пі адрес (не більше), на замовлення окремих політичних сил, поливають багном ОДА, її працівників і загалом, національно-патріотичні сили. У РФ вже прийняли Закон, згідно з яким, за такі коментарі несло б відповідальність керівництво агентства, але в Україні питання мережі інтернет, закондавчо не врегульовано. Це дає змогу суцільно порушувати, і не лише норми людської моралі. Мені відомо, у Києві, проплаченим людям за 1 такий коментар платять одну гривню. А які розцінки в Полтаві - мені невідомо. Але неозброєним оком видно, що це певна технологія.
Можливо потрібно було спочатку затвердити заходи, а потім фінансувати прокоментуйте...
Затвердження заходів не можливе одноосібно, лише на рівні ОДА, тож ми толерантно відносимося до пропозицій міської влади. Скажімо, подальше затягування цього процесу могло призвести до того, що дорогу на Яківці не збудували б. А це ж добре. До негативів в питанні використання державної субвенції можна віднести повернення в держбюджет понад 1 млн. грн., передбачених Кабміном на будівництво пам’ятника І. Мазепі.
Скажіть,будь ласка, Олеже, звідки ви родом?Де народилися?Де навчалися?Хто Ваші вчителі та наставники?І коли з вашими мізками трапилось таке лихо,що ви стали свідомитом?
Дякую, що Ви збагатили українську мову новим словом. Очевидно, мається на увазі свідомий українець або патріот. Моя мама - вчитель української мови і літератури. Також мій світогляд формувався під впливом газети "Літературна Україна", яка, не зважаючи на заборону ЦК КПУ, першою в державі надрукувала Статут і Програму Руху. Великий вплив на мій світогляд склав депутат Микола Кульчинський, я кого я дуже поважаю. Ззвісно, є щасливий, що знав і неодноразово спілкувався з В’ячеславом Чорноволом. А вам раджу бути більш культурною і вихованою людиною.
Хто, крім самого Пустовгара, знає, що він історик? Хоч би за освітою? у яких наукових колах знають про це? Схоже, йому подобається бути посміховиськом. Це вже ознаки неадекватності.Пустовгар - історик за освітою - ха-ха... Він учився заочно і дня не робив за фахом. Листівки крадькома по Полтаві клеїв. Взагалі , як це представники партії без довіри виборців нами керують. нонсенс. та нав’язують свою думку про НАТО, Шухевичів, Петлюр та задрипанця Мазепи та інших
До Вашого відома, я закінчив історичний факультет Полтавського державного педагогічного університету за спеціальністю "Всесвітня історія". Між іншим, якось сталося, що на вступних і випускних іспитах з Історії України мені потрапили питання саме про Мазепу. Іспити я склав успішно.
Любове ніжна моя, мій Пустовгарику! Я - струнка висока національно-свідома брюнетка-патріотка. Коли я бачу Вас, моє серце переповнює щастя і невимовна ейфорія. Я хочу притиснути твоє обличчя, облагородждене інтелектуальністю та національною свідомістю справжнього Українця до своїх пишних грудей. Я хочу бути завжди поряд. Н-у в-і-з-ь-м-і-т-ь м-е-н-е до себе на роботу в Головне управління. Я готова виконувати будь-які накази. Слава Україні!
Щоб працювати в нашому Управлінні і взагалі на держслужбі, потрібна вища освіта. Конкурси проводяться згідно з чинним законодавством. Між іншим, переважна більшість працівників нашого Управління мають червоні дипломи. Вам необхідно стежити за оприлюдненням оголошень про конкурс на заміщення вакантних посад, а розповідь про пишні груди тут не чого, та й національна свідомість теж, головне - професіоналізм.


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

\"Полтавська битва: українська трагедія\". Наводимо відповіді депутата на запитання користувачів іа «Новини Полтавщини» iconПане Олеже! Вітаємо з підвищенням! Ви тепер, окрім питань інформаційного простору, опікуєтеся ще й внутрішньою політикою. Які плани на 2009?
Головного управління інформаційної т а внутрішньої політики облдержадміністрації О. Пустовгар провів online-відео-конференцію на...
\"Полтавська битва: українська трагедія\". Наводимо відповіді депутата на запитання користувачів іа «Новини Полтавщини» iconГреко перські війни
«поліси», Фемістокл, Марафонська битва, Фермопільська битва, Саламінська битва, Афінський морський союз
\"Полтавська битва: українська трагедія\". Наводимо відповіді депутата на запитання користувачів іа «Новини Полтавщини» icon7 клас Українська література І. Напишіть твір-роздум на одну з поданих тем
Дайте відповіді на запитання, дотримуючись чіткості й лаконічності у висловлюваннях
\"Полтавська битва: українська трагедія\". Наводимо відповіді депутата на запитання користувачів іа «Новини Полтавщини» icon7 клас Українська література І. Напишіть твір-роздум «Любить свій край – це для народу жити»
Дайте відповіді на запитання, дотримуючись чіткості й лаконічності у висловлюваннях
\"Полтавська битва: українська трагедія\". Наводимо відповіді депутата на запитання користувачів іа «Новини Полтавщини» iconПолтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №9 Полтавської міської ради Полтавської області Предмет Світова література
Тема: Давньогрецький театр та його особливості. Есхіл як видатний давньогрецький драматург. Трагедія «Прометей закутий»
\"Полтавська битва: українська трагедія\". Наводимо відповіді депутата на запитання користувачів іа «Новини Полтавщини» iconTest завдання Прочитайте шість оголошень про роботу. Дайте відповіді на запитання (1-11) після тексту, оформивши відповідь не більш ніж п’ятьма словами. Впишіть відповіді у відповідні клітинки. На початку наведено приклад – 0
Завдання 1 Прочитайте шість оголошень про роботу. Дайте відповіді на запитання (1-11) після тексту, оформивши відповідь не більш...
\"Полтавська битва: українська трагедія\". Наводимо відповіді депутата на запитання користувачів іа «Новини Полтавщини» iconКонтрольна робота за творчістю В. Вітмена, Ш. Бодлера, П. Верлена, А. Рембо. Тести, відповіді на запитання
Тема: Контрольна робота за творчістю В. Вітмена, Ш. Бодлера, П. Верлена, А. Рембо. Тести, відповіді на запитання
\"Полтавська битва: українська трагедія\". Наводимо відповіді депутата на запитання користувачів іа «Новини Полтавщини» icon«О. Аракчєєв», «Марія Терезія»,
Б: параграф 13, п. 117, 119, стор. 202, відповіді на запитання, формули, №43 (1,3), 44
\"Полтавська битва: українська трагедія\". Наводимо відповіді депутата на запитання користувачів іа «Новини Полтавщини» iconУчні передають уявний мікрофон один одному, дають відповіді на запитання вчителя або діляться враженнями від уроку

\"Полтавська битва: українська трагедія\". Наводимо відповіді депутата на запитання користувачів іа «Новини Полтавщини» icon6 клас Інформатика: 6-Г
Опрацювати §49 вивчити ключові терміни І поняття; дати відповіді на запитання с. 200 (усно), повторити географічні об’єкти практичної...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка