«Порядок денний»Скачати 68,47 Kb.
Дата конвертації16.03.2018
Розмір68,47 Kb.

19.01.2015 «Порядок денний»


В студії працює Юрій Табаченко. Сьогодні поговоримо про переговори щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Це ми умовно позначаємо тему розмови, вона, звісно, буде значно ширша, включаючи в себе і загострення ситуації на фронті в попередні дні, і зрив або перенесення кілька разів переговорів в нормандському, в мінському форматі, в усіх, власне, форматах, ми загалом спробуємо поговорити про позиції сторін і про очікування від майбутнього, про тактику, про стратегію сторін і, власне, головне про нашу, що нам робити для того, аби вийти з цієї ситуації на свою користь. Олексій Коломієць – президент центру європейських та трансатлантичних студій - в студії Українського радіо. Переговори, які планувалися на певні дати, вони переносилися, загалом ситуація не дуже зрозуміла пересічній людині, ситуація доволі непрозора, це і зрозуміло, бо іншою вона бути не може. Але хотілося б спробувати уявити, зібравши до купи ті різні факти, які ми отримуємо з інформаційних повідомлень, з офіційних, і не офіційних, і змалювати картинку, які позиції сторін на сьогодні?

КОЛОМІЄЦЬ: На мій погляд, вже зараз можна чітко казати, або запитати – якщо б не було Мінська, чи була б зараз повномасштабна війна, я не знаю. Ми знаємо чітко – був Мінськ, були ці антидержавні ганебні умови, і зараз ми маємо повномасштабну війну. На мій погляд, вже немає значення вести мову про формат. Які наступні будуть формати – костромські, де народився пан Клімкін. Коли вже повномасштабна війна – про формати не йдеться. Йдеться про пошук союзників. Наразі це, на мій погляд, фундаментальне питання. Чи будемо ми вести війну вже відкрито, війну проти Росії наодинці. Чи, все ж таки, знайдуться країни і лідери світу, які можуть стати разом з Україною. Щодо форматів… Так, ми повинні обговорити, але є єдине – ці формати призвели до нинішньої війни. І головне – це Мінськ. Мінськ – це абсолютно антиконституційні документи, які не були утверджені ні Верховною Радою, ні Кабінетом Міністрів, вищим виконавчим органом України згідно нинішньої Конституції, а ні, навіть, Указом Президента, або указом Президента на основі рішення РНБО. Був підписаний абсолютно ганебний документ без жодної юридичної сили. Дуже якось по-людськи і жалко, і незрозуміло. Двічі президент України Леонід Данилович Кучма сидів в Мінську з терористами, вбивцями і бандитами і підписував ті документи.

ВЕД: Все, що ви перерахували, безумовно, не є новиною, і ніхто взагалі не хотів цієї ситуації, ніхто не хотів цієї війни в Україні. Але ситуація була створена Росією, агресором і нам потрібно було щось робити. Про це переговорено багато чого. Хотілося б, насамперед, оцінювати факти такими, як вони є, бо кожне необережне слово, кожна необґрунтована паніка, панічний настрій, вони тільки підігрують нашому ворогу. І тут треба, очевидно, виходити із тих позицій, які у нас є на сьогодні, і навряд чи можемо звинуватити наші структури РНБО та інші інформаційні джерела, з яких ми отримуємо інформацію про реальний стан речей сьогодні на сході, і щодо визначення повномасштабна війна, чи не повномасштабна. Ми знаємо і про кількість техніки, ЗС з одного і з іншого боку, про кількість вбитих і поранених, до речі, з іншого боку, і з нашого боку, варіант мирних переговорів в цій ситуації, як неправильний.

КОЛОМІЄЦЬ: Питання мети переговорів. Я, жодним чином, не вів мову про те, більше того, навіть зараз заборонено вести мову про деталі, або ситуацію на фронті. Це взагалі повинно бути табу. Тим більше, для нас, як для аналітиків, фактично взагалі не маємо права вторгатись в суто військові речі, які межують з питаннями розвідки, які напряму виходять на рівні національної безпеки і оборони. Для нас, для аналітиків, тих, хто займається міжнародною безпекою, діяльністю міжнародних організацій і структур, ми ведемо мову про те, що відбулось, і зараз ми чітко констатуємо – жоден із форматів не зміг зупинити агресію, а навпаки… Я глибоко переконаний, що ці формати, з одного боку – були абсолютно неефективними, і ми бачимо це реально…

ВЕД: На інші Росія не йшла…

КОЛОМІЄЦЬ: Абсолютно правильно. Росія не хотіла цього. Ще коли пан Порошенко не був президентом, і тільки тоді формувався, так званий, нормандський формат, для мене було абсолютно зрозуміло, що тоді розподіл був наступний – три проти одного. Франція, Німеччина і Росія – по один бік барикад, і по другий бік барикад Україна. В принципі, так воно і трапилось.

ВЕД: Багато аналітиків оцінюють це по-іншому.

КОЛОМІЄЦЬ: Надалі, на моє глибоке переконання, вже сенс був втрачений, і, навіть, я глибоко переконаний, зараз. Якщо лунають пропозиції повернутись до женевського формату, з нинішньою американською адміністрацією, навіть женевський формат втратив сенс.

ВЕД: Звісно, ми всі хотіли б якийсь ідеальний варіант. Щоб ми завтра придумали такий форма, яким би змусили Путіна забрати все те, що він сюди завіз зайвого, і щоб у нас був мир. Однак, навряд чи ми придумаємо такий формат, і адміністрація американська така, як є, і Путін такий, як є, і світ такий, як є… Тому, ми виходимо з того, що є.

КОЛОМІЄЦЬ: Я погоджуюсь з вами, але мир – це війна. Ми отримали цю війну. Мир Порошенка – це війна. Ми її отримали. Я вже десятки разів казав…

ВЕД: А хіба ми можемо другу частину цього висловлювання, що війна – це мир, сказати, хіба це так?

КОЛОМІЄЦЬ: Ми повинні виходити з іншого алгоритму - перемога – це мир.

ВЕД: Всі знають, що ми зараз не можемо отримати перемогу. Про це говорив Президент, що розстановка сил така, що ні з одного, ні з іншого боку, ніхто не може вести ефективні наступальні дії.

КОЛОМІЄЦЬ: Ми знаємо факти. Під час першого перемир»я, коли було оголошено перше перемир»я, це була перша фатальна помилка, і вже тоді було зрозуміло, що це було використано для того, щоб максимально посилити ще тоді дуже слабких бандитських формувань. 10 днів пройшло перемир»я, хто пам»ятає текст першого мирного плану Порошенка, - звільнення адміністративних будівель, здачу зброї. Про це треба пам»ятати, про це треба говорити.

ВЕД: Власне, він і залишається, мінські домовленості основані на ньому… Вони не суперечать цьому плану.

КОЛОМІЄЦЬ: Це не мінські домовленості. Відповідь, або питання – скільки адміністративних будинків звільнено? Відповідь наступна, за час між першим і другим перемир»ям, підконтрольна територія російським військам і угрупованням ДНР і ЛНР, збільшилась на 30 відсотків. Оце відповідь першому перемир»ю.

ВЕД: Знову ж таки, це не ми одні. Тут дві сторони…

КОЛОМІЄЦЬ: Ці розмови про мир лише заохочують, умиротворення заохочує… Невже ми не пам»ятаємо Мюнхен, коли Чемберлен, зараз ми можемо чітко порівнювати, на жаль, Порошенка і його команду з Чемберленом і прем»єром Франції, коли вони повертались в Париж і Лондон, особливо Чемберлен, і розмахували папірцем і казали, що ми привезли вам мир. Оці от мінські угоди привезли Україні війну.

ВЕД: Хочу вас попросити прокоментувати також такі обставини: Росія після ситуації в аеропорту, після того, як ми відбили численні атаки і він залишився під нашим контролем, висловилось бажання, в усякому разі, ми не знаємо їх справжні мотиви, але офіційно це звучало так, бажання негайних нових мирних переговорів. Звісно, вони по-своєму це бачать, кажуть, що аеропорт повинен залишитися під сепаратистами і т.д., але бажання термінових переговорів. Наш Президент також підтвердив, висловив і своє бажання мирних переговорів, однак, звісно, на наших умовах. Аналітики часто на цих вихідних, перед вихідними, говорили про те, що у Путіна залишається мало часу, що переговори йому насправді потрібні на його умовах, але вони йму потрібні, оскільки економіка його втрачає постійно, і для нього важливо ситуацію вирішити і якимось чином стабілізувати в найближчий час. Що ви можете сказати з цього приводу?

КОЛОМІЄЦЬ: Я переконаний, що мінські угоди, які принесли це безумство на українську територію, фактично з юридичної точки зору, я переконаний, що вони не існують, зараз вони вже майже зруйновані. Чи можливо якимось чином знайти новий формат? Я переконаний, що ні. Чому? Що вразило? Вночі, яке спів падіння, з одного боку – брутальна заява МЗС Росії, що аеропорт повинен належати бандитам – згідно мінських угод. Перед цим вночі із заявою виступає МЗС України, особисто Клімкін, який заявляє. Що ми повинні виконувати мінські угоди. З Москви лунає, що згідно мінських угод аеропорт повинен там, і, немовби, підтвердження від Клімкіна.

ВЕД: Чому? Сьогодні були повідомлення від кількох різних осіб про те, що мінські угоди не передбачають передачу аеропорту іншій стороні.

КОЛОМІЄЦЬ: Я кажу про факти, які були вночі. Я згоден з тим, що сьогодні вдень з»явилась дійсно серйозна заява МЗС. Як воно змінюється… Вночі заява Клімкіна щодо Мінська, одночасно з Лавровим, і є чітка інформація, що Лавров розглядає Клімкіна, як свого одного з найближчих друзів.

ВЕД: Зараз ми не можемо аналізувати якісь персоналії, і їхню біографію розглядати без них, і, тим паче, яка не ґрунтується на якихось фактах. Не можемо ми цього робити.

КОЛОМІЄЦЬ: Факти є інші, просто часу на це немає. Але, коли загальна картина вкладається в політичні координати, тоді перед нами майже розкривається спільна, загальна геостратегічна картина, і всі ці елементи повинні бути на місці. Для мене до сих пір не зрозуміло, які основні стратегічні лінії щодо Астани. Я майже схильний вести мову про те, що в Астані планувалось примусити українського Президента на декапітуляцію. Наступ російських військ розпочався не в ці вихідні, хоча апофіоз вже в ці вихідні. Це однозначно. Не на Різдво, хоча цей апофіоз наростав. За моїми спостереженнями, наступ розпочався за тиждень нового року, і він йшов по висхідній, по неймовірно потужній висхідній. І він не зупиниться. Тут важко зараз вести мову про те, чому, Слава Богу, Астана не відбулась, але що готувалось в Астані? Формат. Керівник концтабору під назвою «Казахстан» – один із найбільш брутальних диктаторів у світі Назарбаєв. Це один із найближчих союзників Путіна. Він готував цю астанську конструкцію, і там готувався формат наступний: Назарбаєв, Путін, Оланд, Меркель – проти України.

ВЕД: Я б хотів, щоб ви висловили свої пропозиції. Що Україні робити в цій ситуації?

КОЛОМІЄЦЬ: Зараз головне – громадянське суспільство повинно знову сконцентруватись і зібратись із силами. Ми бачимо, що нинішнє керівництво, особливо угруповання Порошенка…

ВЕД: По-моєму, це мрія Путіна розхитати ситуацію всередині України.

КОЛОМІЄЦЬ: Ситуацію розхитують не ті, хто пропонували і пропонують, і ті хто казали, що Мінськ завершиться ситуацією нинішньою. Ситуацію розхитали і довели до нинішнього стану, ті, хто це зробив. Прізвища відомі. Зараз громадянське суспільство сконцентруватись, і абсолютна підтримка армії і всіх силових структур. Зараз це можливо єдиний стрижень, який тримає і Україну, який виконує свої прямі конституційні обов»язки. Я думаю, ці дві складові є зараз необхідністю.ВЕД: Я переконаний, що армію і ЗС України зараз підтримує кожен свідомий українець. Я дякую вам за розмову. Олексій Коломієць був в студії Українського радіо. Провів програму Юрій Табаченко.
Каталог: img -> src
img -> Проект змін до програми Робоча група
img -> Портрети українських та зарубіжних письменників 4 клас Літературне читання 4клас у країні давнини
img -> Програма література (російська та зарубіжна)
img -> Програма факультативного курсу «Вчись думати» (основи практичної психології) для учнів 5(6) класів Укладач Глушко Марина Геннадіївна, методист науково-методичного центру
img -> Зі змінами, внесеними у 2015 році для 8-9 класів пояснювальна записка
img -> Районний семінар учителів іноземної мови
img -> Улас самчук
src -> «Святитель Василь Великий»
src -> «Становлення Української Греко-Католицької Церкви»


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

«Порядок денний» iconЛьвівська обласна рада порядок денний 64 засідання комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації

«Порядок денний» iconПорядок денний
Про підсумки проведення оздоровлення та відпочинку дітей протягом 2014 року на території Обухівської міської ради
«Порядок денний» iconПроект порядок денний №2 засідання Вищої ради юстиції 18 березня 2014 року
Розгляд матеріалу щодо внесення подання Президентові України про призначення кандидата на посаду судді місцевого загального суду
«Порядок денний» iconПроект порядок денний засідання дисциплінарної секції Вищої ради юстиції 08 грудня 2015 року
Юрченко В. Ю. від 19 листопада 2014 року щодо дій судді Красногвардійського районного суду міста Дніпропетровська Дружиніна Костянтина...
«Порядок денний» iconСпівпраця Олександра Барвінського І Пантелеймона Куліша над підручниками з літератури
Вітніх потреб українського суспільства в Галичині поставив на порядок денний проблему оновлення навчальної книжки з літератури, яка...
«Порядок денний» iconРішення щодо його направлення в сесійну залу в другому читанні, для прийняття в другому читанні і в цілому
Зараз ми ще, у нас є вже, ще одного члена комітету, зараз підійде Олександр І ми можемо починати. Попередньо нам представлено порядок...
«Порядок денний» iconРозпорядження голови львівської обласної державної адміністрації від "22" лютого 2010 року №138 /0/5-10 м. Львів
Затвердити Порядок фінансування видатків на пільгове медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи...
«Порядок денний» iconПовідомлення до контролюючого органу. Зазначений порядок визначено пунктом 4. статті 44 Кодексу
Дф та Порядку його заповнення. Зазначені зміни передбачають порядок відображення податковим агентом за звітний квартал загальної...
«Порядок денний» iconРозпорядження голови райдержадміністрації 21. 10. 2014 № р-390/01-08/14 Порядок ведення особових справ державних службовців апарату та структурних підрозділів Юр’ївської районної державної адміністрації
Цей Порядок визначає перелік документів, що складають особову справ державного службовця (далі працівника) апарату та структурних...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка