Повідомлення №1. Ім’я Тарас походить із грецького tarasso, що означає бентежу, турбую; отже, ТарасСкачати 74,18 Kb.
Дата конвертації14.05.2017
Розмір74,18 Kb.
ТипПовідомлення

Повідомлення №1.

Ім’я Тарас походить із грецького tarasso, що означає бентежу, турбую; отже, Тарас – «бунтівник».

Повідомлення №2.

Одна із найкращих наукових біографій Тараса Шевченка, написана видатним українським літератором і громадським діячем О.Кониським, називається «Тарас Шевченко-Грушівський. Хроніка його життєпису». Грушівські – це вуличне прізвисько Шевченків у рідному селі.


Повідомлення №3.

Перше видання «Кобзаря, здійснене 1840 року, проілюстровано товаришем Т.Шевченка – Василем Штернбергом.
Повідомлення №4.

Після закінчення Академії мистецтв Т.Шевченка було запрошено на посаду викладача Київського університету. Т.Шевченко повинен був викладати малювання.


Повідомлення №5.

На весіллі Ганни Барвінок (справжнє прізвище - Олександра Білозерська) Т.Шевченко був старшим боярином, бо товаришував з її нареченим – Пантелеймоном Кулішем. Згодом Ганна Барвінок пожертвувала свій шлюбний посаг на поїздку Т.Шевченка до Італії, але арешт поета став цьому на заваді.
Повідомлення №6.

Коштом відомого мецената Платона Симиренка було здійснено друге видання «Кобзаря» 1860 року.
Повідомлення №7.

Т.Шевченко присвятив Марку Вовчку (Марія Вілінська) твори «Сон» («На панщині пшеницю жала»), «Інститутка», «Марку Вовчку».Повідомлення №8.

Відомий український композитор і співак, автор першої української опери Семен Гулак-Артемовський, присвятив Т.Г.Шевченку свою пісню, що стала народною, – «Стоїть явір над водою»


Повідомлення №9.

Т.Шевченко помер у Петербурзі 10

березня, був похований на Смоленському кладовищі (у Петербурзі), а 22 травня 1861 року його було перепоховано в Україні на Чернечій горі.Повідомлення №10.

Афоризми Тараса Шевченка

  • «У всякого своя доля і свій шлях широкий».

  • «…Хто матір забуває, того Бог карає, того діти цураються, в хату не пускають…».

  • «Дружба без достатніх доказів – порожнє, лукаве слово».

  • «Наша дума, наша пісня не вмре, не загине..»


Повідомлення №11.

Твори Тараса Шевченка німецькою мовою переклав український письменник Іван Франко.
Повідомлення №12.

У середині XIX століття три вулиці Києва, згідно з народною легендою, було названо на честь трьох побратимів, видатних українців – Тараса Шевченка, Пантелеймона Куліша й Миколи Костомарова. Зараз ці вулиці називаються Тарасівська, Паньківська та Микільсько-Ботанічна.

Повідомлення №13.

Перший пам’ятник Тарасові Шевченку (в Україні) встановила у своїй садибі в Харкові Христина Алчевська в 1899 році.
Повідомлення №14.

У ХХ столітті було знято три біографічні фільми про Тараса Шевченка: «Тарас Шевченко (1926), «Тарас Шевченко» (1951), та «Сон» (1964).


Повідомлення №15.

Першу оперу, в основу якої було покладено поему «Катерина» Тараса Шевченка, створив Микола Аркас.
Повідомлення №16.

Один із найвидатніших німецьких поетів – Райнер-Марія Рільке – у 1900 році відвідав Україну. Огляд посмертної маски Т.Шевченка надихнув його на написання вірша «Смерть поета».


Повідомлення №17.

«Щоденник» Т.Шевченка іноді називають «Журналом». Це відбувається тому, що так його називав автор, бо «Журнал» у перекладі з французької – «щоденник».
Повідомлення №18.

У саморобні книжечки Тарас Шевченко переписував твори Григорія Сковороди.

Повідомлення №19.

Тарас Шевченко створив портрети таких видатних осіб: Євгена Гребінки, Василя Кочубея, Пантелеймона Куліша, Айри Олдріджа, Михайла Максимовича, Михайла Щепкіна, Федора Толстого, Івана Крилова, Карла Брюллова та ін.
Повідомлення №20.

Пам’ятку давньоруської літератури

«Слово о полку Ігоревім» Т.Шевченко мав намір перекласти українською мовою в повному обсязі, але встиг відтворити лише два уривки із неї.


Повідомлення №21.

У 1964 році побачив світ двотомний «Словник мови Шевченка», у якому зареєстровано 10116 слів.

Повідомлення №22.

Найбільше пам’ятників у світі встановлено Тарасу Шевченку - близько шести тисяч.

Повідомлення №23.

У Тараса було двоє братів і п’ять сестер: Катерина, Марія, Микита, Ярина, Марія, Йосип і зведена сестра Марія (від мачухи).

Повідомлення №24.

Перебуваючи у Вільні, Тарас Шевченко вчився малювати у професора Яна Рустема, що жив по сусідству із Енгельгардтом.

Повідомлення №25.

Уперше Шевченко прибув до Петербурга в лютому 1831 року. У 1832 році пан Енгельгардт законтрактував Тараса Шевченка в науку до маляра Ширяєва, де він виконував складні роботи – розписи театрів та аристократичних будинків.
Повідомлення №26.

22 квітня 1838 року Тараса Шевченка було викуплено з кріпацтва. Піклувалися про його визволення Сошенко, Мокрицький, Жуковський, Григорович, Венеціанов, Вієльгорський, Брюллов.

Повідомлення №27.

Перше видання творів Т.Шевченка «Кобзар» містило 8 творів: «Думи мої, думи мої», «Перебендя», «Катерина», «Тополя», «Думка», «До Основ’яненка», «Іван Підкова», «Тарасова ніч».
Повідомлення №28.

В Академії мистецтв у Петербурзі Т.Шевченко одержав нагороди – три срібні медалі.

Повідомлення №29.

Шевченка заарештували 5 квітня 1847 року на переправі через Дніпро в Києві. Серед відібраних при арешті речей - рукописна книга «Три літа», малюнки, вірші. Формальний привід арешту - участь у Кирило-Мефодіївському товаристві.
Повідомлення №30.

Микола Лисенко написав близько 100 музичних творів на слова Тараса Шевченка.

Повідомлення №31

Першими Диплом та Почесний знак лауреата Шевченківської премії 9 березня 1962 року отримали Павло Тичина, Олесь Гончар у галузі літератури і Платон Майборода в галузі музики.
Повідомлення №32

Художник Ілля Рєпін ілюстрував поему «Кавказ», узявши за епіграфо слова: «Споконвіку Прометея там орел карає…»
Повідомлення №33

Заселення Кирилівки почалося дуже давно. Це село було запорозьким зимівником. З архівних джерел відомо, що в 1600-х р.р. в селі проживав Іван Швець. У нього була одна донька – Єфросинія. Січовик Андрій (прапрадід поета) пристав у прийми до Єфросинії і став прозиватися Шевченком (бо в ті часи прибирали жінчине прізвище).
Повідомлення №34

Шевченка іноді називають українським Рембрандтом. І не дарма: Тарас Григорович опановував малярську майстерність, зокрема і на зразках творів великого голландця. Шевченко зробив кілька офортів із картин Рембрандта, між іншим, і офорт «Притча про робітників на винограднику», за який 1860 року Академія мистецтв надала йому звання академіка


Повідомлення №36

У поемі «Гайдамаки» Т.Шевченко, прагнучи показати відданість Івана Гонти ідеї повстання, показом убивства ватажком повсталих своїх покатоличених їхньою матір’ю-полькою синів вдається до вимислу. Насправді Гонта не вбивав свого сина, бо той був православним, як і його мати.
Повідомлення №37

Т.Шевченко, крім віршів, писав і повісті, зокрема: Наймичка», «Варнак», «Капитанша», «Художник», «Музикант», «Прогулка с удовольствием и не без морали».

Каталог: wp-content -> uploads -> 2014
2014 -> Біографія: Максим Рильський
2014 -> Спортивна слава україни (довідково-інформаційний матеріал для лекторсько-просвітницьких груп народних домів про спортсменів Героїв України)
2014 -> Управління культури, національностей та релігій київської облдержадміністрації київська обласна бібліотека для юнацтва «Світлий шлях духовного прозріння»
2014 -> Святе Письмо Старого та Нового Завіту / перекл о. Івана Хоменка, Львів: «Місіонер» убт «Свічадо», 2007 (1-е вид.: Рим: видавництво оо. Василіян, 1963). Барщевський Т. П’ятикнижжя конспект
2014 -> Тема. Джон Кітс- англійський поет-лірик. Сонет «Про коника та цвіркуна»
2014 -> Програма навчальної дисципліни
2014 -> Конкурсу за обраним фахом Галузь знань 02 «Культура і мистецтво» Спеціальність 025 «Музичне мистецтво»
2014 -> При мзс україни


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Повідомлення №1. Ім’я Тарас походить із грецького tarasso, що означає бентежу, турбую; отже, Тарас icon«Тарас Шевченко»
У статті досліджується питання зацікавленості творчістю Т. Г. Шевченка російськими письменниками. Увага зосереджена на повістях В....
Повідомлення №1. Ім’я Тарас походить із грецького tarasso, що означає бентежу, турбую; отже, Тарас icon4 клас Вчителя початкових класів Горішньослобідської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Іванців Ярослави Олексіївни Тема. Великий Кобзар. Вступ до теми “Тарас Шевченко”. Матеріал уроку. „ Тарас Шевченко”
Матеріал уроку. „ Тарас Шевченко” (про нього). Т. Г. Шевченко „ Вітер з гаєм розмовляє…”, „Садок вишневий коло хати”
Повідомлення №1. Ім’я Тарас походить із грецького tarasso, що означає бентежу, турбую; отже, Тарас iconТарас Григорович Шевченко Великий м
Тарас Шевченко народився 9 березня 1814 року в с. Моринцях Звенигородського повіту Київської губернії
Повідомлення №1. Ім’я Тарас походить із грецького tarasso, що означає бентежу, турбую; отже, Тарас iconБіографія: Тарас Шевченко (1814 — 1861)
Тарас Григорович Шевченко народився 25 лютого (9 березня за н ст.) 1814р в с. Моринці Звенигородського повіту Київської губернії
Повідомлення №1. Ім’я Тарас походить із грецького tarasso, що означає бентежу, турбую; отже, Тарас iconТарас Григорович Шевченко Тарас Шевченко, автопортрет. 1840-1841 рр
Хата Григорія Івановича І катерини Якимівни Шевченків у Кирилівці. Малюнок Тараса Шевченка
Повідомлення №1. Ім’я Тарас походить із грецького tarasso, що означає бентежу, турбую; отже, Тарас iconТарас Григорович шевченко
За два роки Тарас навчився читати й писати І засвоїв деякі знання з арифметики. Читав він дещо й крім Псалтиря. У поезії "А. О. Козачковському"...
Повідомлення №1. Ім’я Тарас походить із грецького tarasso, що означає бентежу, турбую; отже, Тарас iconТарас Григорович Шевченко (1814 1861)
Тарас Григорович Шевченко народився 25 лютого (9 березня за н ст.) 1814р в с. Моринці Звенигородського повіту Київської губернії
Повідомлення №1. Ім’я Тарас походить із грецького tarasso, що означає бентежу, турбую; отже, Тарас iconТарас григорович шевченко (1814 — 1861) біографія
Тарас Григорович Шевченко народився 25 лютого (9 березня за н ст.) 1814р в с. Моринці Звенигородського повіту Київської губернії
Повідомлення №1. Ім’я Тарас походить із грецького tarasso, що означає бентежу, турбую; отже, Тарас iconТема. Дитячі роки Тараса Шевченка. О. Іваненко «Тарас у наймах». Мета
Ми домовились, що новий розділ будемо вивчати у вигляді засідань науковців у дослідницькій літературній лабораторії. Отже, наша лабораторія...
Повідомлення №1. Ім’я Тарас походить із грецького tarasso, що означає бентежу, турбую; отже, Тарас iconПовідомлення має бути точним, нейтральним, швидким, повним, цікавим, містким
Кожне повідомлення має містити джерело. Якщо джерело сумнівне або неточне, перевага віддається надійності, а не швидкості. Отже треба...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка