Позакласний захід “юні магеллани !” Мета: Пізнавальна



Скачати 137.59 Kb.
Дата конвертації21.03.2018
Розмір137.59 Kb.

ПОЗАКЛАСНИЙ ЗАХІД “ЮНІ МАГЕЛЛАНИ !”

МЕТА:

1.Пізнавальна- закріпити, узагальнити знання з теми “Географічне пізна-

ння Землі”, перевірити знання з відкриттів материків нашої планети, роз-

глянути внесок найвідоміших мандрівників в історію освоєння планети Земля, від стародавньої епохи до сучасності.

2.Виховна – виховати доброзичливого, ввічливого учня

3.Розвивальна – розвивати образне і логічне мислення, вміння висловлю-

вати думки, пам'ять, мислення, вміння зв'язного мовлення, розвивати ко-

мунікабельність.

Обладнання:мальовані прапори, емблеми команд, бейджики з емблемою команди кожному учаснику, кепки для капітанів.

ХІД ЗАХОДУ

ВСТУП

УЧЕНЬ 1:

Ми сьогодні - Магеллани,

Відкривай скоріше крани,

Напускай води у клас,

В мореплавстві хто з нас ас ?

УЧЕНЬ 2:

Ну якщо казать серйозно,

Треба вивчить скурпульозно,

Що до нас відкрили люди,

Які плавали усюди ?

Хто відкрив Новий нам світ ?

Хто на індіанців навів гніт ?

Хто пройшов Сибір весь пішки ?

Хто нових земель ще трішки,

Долучив ось до корони,

Щоб багатіли герцоги й барони ?

Хто дістався Антарктиди ?

Хто в Америку кориду,

Сам завіз того не знаючи,

Лише багатсв нових вимагаючи ?

УЧЕНЬ 3:

Так, питань у нас багато,

Працюватимем завзято,

Щоб усе скоріш пізнати.

Все про мандрівників взнати.

УЧЕНЬ 4:

Ми хоча і ще й маленькі

Та манять обрії синенькі.

Підіймай скоріше прапор

І перетинай екватор.

Плями білі відшукаєм,

Їх природу ми пізнаєм,

Адже юні магеллани,


Хоч синочки папи й мами,
Але сильні, заповзяті,

Знавці природи є затяті.



УЧЕНЬ 5:

То ж бережись Колумб великий,

Нас манить світ багатоликий.

Твої заслуги поважаєм,

Та потіснить тебе бажаєм.

Але щоб це усе здійснити,


Перш за все слід твої надбання розучити:

Де плавав, що відкрив, коли ?

Заслуги то у чому твої ?

Та не образимо да Гаму,

Ще й Піссарро, честь Магеллану,

Всіх мореплавців ми розглянемо,

І гідним праці їх ми станемо.

Все це засвоїм, занотуєм,

А потім - світом …

УЧНІ (разом) : Помандруєм.
ХІД ЗАХОДУ

Учитель:

Доброго дня , шановні друзі ! Сьогодні ми зібрались тут , щоб позмага-

тися, погратися і дійсно вирішити, яка з команд має право носити високе звання “Юних Магелланів”. А вирішемо ми це питання в ході нашого

змагання. Нехай переможе найдостойніший !

Просимо команди представитися.

Команда 1.”На гребені хвилі”

Ми команда заповзята,

Разом ми не тільки в свята.

Ми виносливі й кмітливі,

Краєвиди серцю милі

Озирнем невпинним оком

І подумаєм ну доки
Доки дома ще сидіти,
Краще разом порадіти,

Як на хвилях океану,

Українські магеллани,

Розсікають миль блакить,

І ще раз, іще на мить,

Зазирнуть в безодню вод,


І скоріш шукать пригод !

Команда 2.”Кличуть обрії синенькі”

Безліч справ у нас є вдома,

Але ж це усе відомо !

А розпрямивши вітрила,

Полетіть пташкой на крилах,
У незвіданні простори,

Нашим маленьким дозором,

Ми бажаєм, ми жадаєм,
Обрій синій поважаєм.

Кличе нас він, полонить,

Речі ми зберем у мить,

І пливем туди, де світ

Відкриває синь воріт !

1.ГРА “ Портрет”– командам видаються роздаткові картки,кожна з яких містить шість тверджень про мандрівника, який зробив вагомий внесок в пізнання нашої планети . Необхідно за відведений проміжок часу упізна-

ти дослідника і правильно вказати його прізвище.За кожну вірно розга-

дану картку журі нараховує 5 балів.

Команда 1.”На гребені хвилі”

КАРТКА №1

1.Цього мандрівника , за зроблений ним внесок в географічне пізнання Землі і площу земель, які він відвідав ,називали ” Геродотом середньовіч-чя”.

2.Книгу, яку написав цей дослідник,взяв в свою мандрівку через Атлан-тичний океан Христофор Колумб.

3.Цього мандрівника сучасники називали “ мілліонщік”,тому що під час своїх розповідей про казкові багатства країн Сходу він дуже часто вжи-вав це слово.

4 .Ця людина 17 років прослужила монгольському хану Хубілаю,онуку Чінгісхана, який особливо цінував цього венеціанця за розум і кміт-ливість.

5.Цей природодослідник здійснив мандрівку до Китаю, пройшовши сухо-долом тисячі кілометрів, а повертався назад морським шляхом.

6.Під час написання книги про свої мандрівки він поміж реальних опові-

дей вставляв багато фантастичних сказів.



Відповідь:МАРКО ПОЛО

КАРТКА №2.

1.Мандрівник здійснив 4 подорожі, які фінансувалися іспанською коро-левою Ізабеллою.

2 .Під час першої мандрівки дослідник досягнув берегів одного з Ба-

гамських островів, який отримав назву Сан – Сальвадор ( Святий спаси-тель ).

3.Мандрівник відкрив острівні території в Карибському басейні (Великі і Малі Антильські острови ).

4 .Першу мандрівку, яка розпочалась в серпні 1492 року, здійснив на 3 кораблях - “Санта Марія”, “Нінья” і “Пінта” .

5.В біографії даного мандрівника ще до цього часу збереглись білі

плями, наприклад , вже декілька десятків років за честь назватися його

Батьківщиною змагаються Іспанія і Італія.

6.Він вважав, що земля має форму кулі, а тому, якщо пливти на захід, обов'язково можна досягти берегів казково багатої Індії.



Відповідь:ХРИСТОФОР КОЛУМБ

Команда 2.”Кличуть обрії синенькі”

Картка №1

1.Ця людина була португальцем за походженням, але служила іспансь-кій короні.

2.Цей мореплавець здійснив першу навколосвітню мандрівку.

2.Навколосвітня мандрівка під керівництвом цього дослідника виявилась дуже важкою, не вистачало харчів і питної води, від нестачі вітамінів по-

ширилась цинга. З 265 членів команди на Батьківщину повернулись лише 18.

3.Ця людина , під час своєї мандрівки , дала назву архіпелагу Вогняна Земля , що розташовується біля південного узбережжя Південної Амери-ки.

4.Метою його навколосвітньої мандрівки було досягнення західним шля-хом Молукських островів (”островів прянощів”).

5 .Мореплавець під час мандрівки загинув на Філіпінських островах, в сути

чці з місцевим населенням.

Відповідь:ФЕРНАН МАГЕЛЛАН

Картка №2

1.Мореплавець отримав гарну освіту і був знатоком мусульманського права, а тому в країнах , які відвідував дуже часто виконував обов'язки мусульманського судді (каді).

2 .Першоджерелом всіх його мандрівок було бажання побачити мусуль-манські святині в інших арабських країнах.

3.Написав книгу” Подарунок допитливим про дивовижі міст і чудеса мандрів” .

4.За 25 років цей мандрівник по суші і по морю пройшов 130 тисяч кіло-метрів.

5.Під час однієї з своїх мандрівок дослідник відвідав українські землі

насамперед, Крим, де його здивувала звичайна для нас метелиця.

6.Цей мандрівник - араб з Марокко.



2.ГРА Відома дата :встановіть відповідність між відомими подіями,

датами в історії географічних відкриттів і мандрівниками і ви розшиф-руєте слово.За вірно виконане завдання нараховується 5 балів.







Подія, дата




Мандрівник

Зашифрована

літера


1.

1519-1522 рр.

А

Васко да Гама

У

2.

1492-1504 рр.

Б

Джеймс Кук

Н

3.

1497-1498 рр.

В

Абель Тасман

Н

4.

1768-1779 рр.

Г

Беллінсгаузен і Лазарєв

С

5.

1803-1806 рр.

Д

Роберт Пірі

Е

6.

1819-1820 рр.

Е

Фернан Магеллан

А

7.

1909 р.

Ж

Крузенштерн і Лисянський

Д

8.

1642 р.

З

Христофор Колумб

М


Відповідь:1-Е;2-З;3-А;4-Б;5-Ж;6-Г;7-Д;8-В

Зашифроване слово -АМУНДСЕН

Прийом Мозковий штурм :Що вам відомо про норвежського приро-

додослідника Руаля Амундсена ? Розкажіть про його внесок в сучасну

географію ?За вірну відповідь - 5 балів.

3.ГРА “Швидше, хутчіше “: обом командам роздаються розрізані на однакову кількість частин контурні карти певних материків.Необхідно

якомога скоріше скласти фрагменти і отримати зображення материка,на-звати його і розповісти про історію його відкриття і освоєння.За вірно

виконане завдання нараховується 10 балів.

Команда 1.”На гребені хвилі”

Материк - Піденна Америка



Команда 2.”Кличуть обрії синенькі”

Материк - Африка



4.ГРА Римована мандрівка:обидві команди-учасниці отримують рими

для написання географічних віршів.Необхідно скласти власний вірш.

Оцінюється літературність віршів і цікавість їхнього географічного зміс-ту.Максимальна оцінка - 10 балів.

РИМИ :

КАПІТАН- МАГЕЛЛАН

ПОРТ- БОРТ

ЕКВАТОР - ІЛЮМІНАТОР

КАРТА- ПАРТА

ЗНАННЯ- ВЧЕННЯ

НАУКА- МУКА

ЗЕМЛЯ- ВОДА

ОКЕАН- ТИТАН

МЕРИДІАН- ОКЕАН

ОСТРІВ- МОНСТРІВ

ВУЛКАН- УРАГАН

АФРИКА- АТЛАНТИКА

5. ГРА Подумай ,поміркуй : командам-учасницям задається питання,

відповідає команда ,капітан якої першим підняв руку.В разі неправильної

відповіді право на відповідь переходить до команди-суперниці.Кожна

правильна відповідь на питання додає в скарбничку команди 5 балів.

1.Чому острівні території в Карибському морі називають Вест – Індія( Західна Індія ) ?

2.Чому корінне населення Північної і Південної Америки отримало наз-ву індіанці ?

3.Чому Христофор Колумб, який намагався досягти Індії плив не на схід,

а на захід ?

4.Чому частину світа Америка назвали саме так, а не на честь першо-відкривача – Христофора Колумба?

5.Чому Фернан Магеллан намагався досягнути саме Молукських остро-вів ?Чому він плив не на схід, а на захід ?

6.Чому дехто з відомих географів вважає, що Христофора Колумба не

можна вважати повноправним першовідкривачем Америки ?Висловіть

свою думку з даного питання.

6.ГРА Складне питання:питання однакове для обох команд ,дається

5 хвилин на обговорення, за які команди тезісно занотовують свою від-

повідь на ватмани, а після по черзі презентують.Максимальна оцінка за

конкурс – 10 балів.



Питання: Розкрийте основні причини, які сприяли пошукам нових неві-домих територій в епоху Великих Географічних Відкриттів ?

7.ГРА “Мандруючи співаєм”:

Учитель : під час будь-якої мандрівки ви зустрінете безліч природних

об'єктів на своєму шляху.Ваше завдання: на загаданий природний об'єкт

заспівати рядки з будь-якої пісні, де він згадується.Наприклад,”ветер” –

Алена Винницкая “Ветер перемен, ветер северный нас уносит, унесет лю-

бовь и не спросит”.Можна перекладати слова на російську мову і співа-

ти російських пісень.За кожну проспівану пісню командам нараховується

5 балів.

Слова до гри (природні об'єкти ): хмара, хвиля, море,схід,сонце,земля,

течія, захід,північ, південь,острів, океан.



8.ГРА ”Він тут був” :командам надається роздатковий матеріал - перелік мандрівників з вказаними територіями , які ті відвідали під час своїх по-

дорожей. Необхідно виправити помилки і закреслити території, географіч-ні об'єкти , на які нога дослідника не ступала.Максимальна оцінка за ко-

курс - 15 балів ( по 5 за кожного мандрівника ).

ХРИСТОФОР КОЛУМБ – Аргентина,Багамські острови,Індія, Філіпінські острови,Китай,Гаіті,Куба, Ямайка,півострів Камчатка,Марокко,Нідерланди.

МАРКО ПОЛО – Китай, Індія, Бенгалія,Венеція, Бразилія,Мексика,Сирія, Персія, острів Цейлон,острів Суматра, Росія,Венесуела,Австралія, острів Гаіті.

ДЖЕЙМС КУК – Гавайські острови, Філіпінські острови,Росія,Велика Британія,Китай, Індія,Болівія, острів Нова Гвінея,півострів Крим, Австралія, Південний полюс.

9.ГРА “Хвилинка-цікавинка” :команди отримали випереджаюче завдан-

ня, підготувати якомога більше цікавих фактів з історії відкриття і ос-воєння материків.Команди по черзі розказують свої цікавинки. Виграє команда ,яка назве якомога більше цікавих фактів, що заінтересують су-перників та журі. За кожен цікавий факт нараховується – 5 балів.



Декілька орієнтовних цікавинок для гри ( як приклад):

1.Під час однієї з своїх мандрівок Христофор Колумб, який був гарним знавцем асторономії, зупинився на острові Ямайка, щоб провести астро-номічні спостереження. Місцеве населення поставилося до європейців вороже і тоді Колумб, щоб якось виправити цю ситуацію, сказав: ” Якщо ви не зміните своє ставлення до нас, то я вкраду у вас Місяць”.Туземці не повірили,але коли через деякий час сталося місячне затемнення і не-

бесне світило зникло, вони прибігли до мандрівника ,прохаючи цього всемогутнього білолицього повернути Місяць і не гніватись на них, простих смертних.Ось так знання асторономії допомогло Колумбу при-пинити чвари з місцевим населенням.

2.Роберт Пірі, який 6 квітня 1909 року досягнув Північного полюсу, доро-го заплатив за це відкриття. Він зробив 5 спроб і лише п'ята закінчилась перемогою.Під час однієї з таких невдалих спроб він відморозив пальці на ногах і 8 із них довелося ампутувати.

3.Марко Поло, який ще в 13 столітті відвідав Китай,після повернення на Батьківщину, свої враження від мандрівки відобразив в ”Книзі Марко Поло”.Книга містила багато легенд і повір'їв ( про песиголових людей, про птаха Рух, який може підняти в повітря трьох слонів), але були і достовірні відомості із життя Китаю, які дуже дивували європейців. Нап-риклад,вони не вірили, що існує країна в якій користуються паперовими грошима, де є гаряче водопостачанняґ, гарна розвинута транспортна систе-ма.Достовірні відомості, які зустрічалися у цій книзі,дивували і виклика-

ли нерозуміння в європейців, в той час як фантастичні оповіді приймали-

ся за “чисту монету”.

4.Арабський мандрівник Ібн Баттута,який за 30 років пройшов 130 тисяч кілометрів, здійснював свої мандрівки дуже цікавим способом : він з со-бою в подорож він брав усіх своїх дружин, дітей, усю свою челядь, усі необхідні йому речі. В такому цікавому складі він перетнув навіть пус-телю Сахару.

5.З легкої руки Фернана Магеллана архіпелаг Вогняна Земля отримав таку цікаву назву. А було це так : якось ввечері Магеллан пропливав бі-ля узбережжя архіпелагу, його здивувало те , що він був повністю осяя-ний вогнями. Як стало відомо пізніше, місцеве населення просто не уміло добувати вогонь і тому один раз запалений ,його було необхідно постій-но підтримувати.

6.Під час третьої, останньої мандрівки Джеймса Кука, корабель кинув якір на західному березі острова Гаваї.Місцеві аборигени прийняли Кука за бога Лоно, захисника землеробів і хранителя світу, а тому вожді і жреці шанобливо привітали Кука, передали дарунки і запросили прий-няти участь в урочистій церемонії. Через деякий час мандрівникам дове-лося знову повернутися на цей же острів, але прийом виявився гіршим, почастішали крадіжки. Якось тубільці викрали лодку, а європейці, щоб повернути човен, захопили заручника. Виникла сутичка, під час якої і загинув Джеймс Кук.Після тривалих переговорів тубільці повернули рештки тіла Кука.



10.ГРА Геграфічна словозуха: для участі у грі потрібні дві особи ,учні стають один навпроти одного.Позаду одного з учнів стає учитель і тримає в руках картки з назвами тварин якогось континенту, таким чи-ном, щоб один з учнів їх не бачив зовсім, а для іншого вони були добре помітні.Завдання :учень, який не бачить загадані слова, повинен по словес-ним підказкам іншого учня відгадати загадане слово.Після того як учні

відгадали всіх тварин, вони повинні вказати в мандрівці до якого конти-

ненту ми можемо познайомитися з такою фауною.За кожну відгадану

тварину команді нараховується -3 бали.



Команда 1.”На гребені хвилі”

Материк - Піденна Америка:броненосець, мурахоїд, кондор,лама,ягуар,лі-

нивець,папуга,мавпочка.



Команда 2.”Кличуть обрії синенькі”

Материк - Африка: бегемот, носоріг, лев, гієна, шакал,жирафа, зебра,ге-пард.

Підведення підсумків гри

УЧЕНЬ :

Разом світом мандрували,

Всі таємниці його пізнали,

Безліч вмінь набули вправно,

Ще й погралися ми славно,

Час переможця вже назвати,



Щоб усім разом його привітати !

Журі підводить підсумки і нагороджує переможця.

Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Позакласний захід “юні магеллани !” Мета: Пізнавальна iconПозакласний захід з математики (для учнів 9 – 11 класів) Мета
Обладнання: маленькі прапорці (копії державних прапорів Франції, Англії, Греції, України), карта Європи, портрети видатних математиків,...
Позакласний захід “юні магеллани !” Мета: Пізнавальна iconПозакласний захід із світової літератури На гостину до ювіляра
Мета: ознайомити учнів із життям та творчістю світових письменників ювілярів 2015 року, формувати вміння створювати власні презентації,...
Позакласний захід “юні магеллани !” Мета: Пізнавальна iconПозакласний захід з математики телепередача «Битва екстрасенсів. Шкільна версія. Великі математики України»
Тема: Позакласний захід з математики телепередача «Битва екстрасенсів. Шкільна версія. Великі математики України»
Позакласний захід “юні магеллани !” Мета: Пізнавальна iconТворці фізики Позакласний захід для учнів 10-х та 11 класів
Мета: поглибити й закріпити знання учнів, одержані на уроках фізики; виявити знання про вчених, активізувати І розвивати творчу активність,...
Позакласний захід “юні магеллани !” Мета: Пізнавальна iconСценарій літературного альманаху ( позакласний захід із світової літератури ) Підготувала
Святково прибраний зал, столики для кожної пари, на них – запалені свічки у підсвічниках, старовинні речі
Позакласний захід “юні магеллани !” Мета: Пізнавальна iconЛітературний інформаційний вісник Тиждень світової літератури. Позакласний захід
Своїм талантом та вміннями ми демонструємо надзвичайні можливості, розкриваємо таємниці світу, являємо оточенню дарований природою...
Позакласний захід “юні магеллани !” Мета: Пізнавальна iconПозакласний захід з української мови Підготувала Болюк Валентина Олексіївна
Він містить цікаву інформацію про перетворення слів із власних назв у загальні. Представлений матеріал допоможе учням почерпнути...
Позакласний захід “юні магеллани !” Мета: Пізнавальна iconАнотація власного досвіду роботи керівника гуртків: «Юні екологи», «Основи екологічних знань» та «Юні охоронці природи»
Працюючи керівником екологічних гуртків уже 4-й рік маю життєве кредо І план дій як педагога : “ Працювати відповідально І жити по...
Позакласний захід “юні магеллани !” Мета: Пізнавальна iconПозакласний захід. Літературно-мистецька композиція «Родинний архів» Слово вчителя
Чи любимо ми заглядати в родинний архів, в якому живе невпинний час, ні, він не зупиняється, а просто залишає свої сліди. Пропоную...
Позакласний захід “юні магеллани !” Мета: Пізнавальна iconПодорож містом математичних загадок позакласний захід для учнів 7 класу
Не забудьте взяти із собою в дорогу дружбу, спритність, кмітливість І гарний настрій. Все зібрали? Здається, гарного настрою обмаль....


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка