Позакласний захід з української мови Підготувала Болюк Валентина ОлексіївнаСкачати 222,27 Kb.
Дата конвертації19.04.2017
Розмір222,27 Kb.Позакласний захід з української мови

ПідготувалаБолюк Валентина Олексіївна,

вчитель української мови і літератури

Капулівської ЗОШ І – ІІІ ступенів

Виховний захід призначений для використання у позакласній роботі з української мови. Він містить цікаву інформацію про перетворення слів із власних назв у загальні. Представлений матеріал допоможе учням почерпнути чимало знань із мовної скарбниці , сприятиме виробленню інтересу до вивчення мови, а також розвиватиме дослідницькі навички .

Для учнів середньої школи та всіх шанувальників рідного слова.

Учениця


У слова свої закони вічно мінливого руху,

У слова свої ознаки світла, тепла, ваги.

Слово - клітина мислі, артерія сили духу.

Тільки воно єднає людські береги.


Учень.

Уся наша планета оповита невидимими шляхами, що ними мандрують слова. Адже всі народи в усі часи навчалися один в одного, навчаються і сьогодні.


( На мультимедійному проекторі демонструються речі, про які йде мова, та портрети вчених чи винахідників )
Учень .

Чому ми пишемо Ампер і ампер, Герц і герц, Джоуль і джоуль, Кулон і кулон, Ом і ом по-різному? Тобто з великої і малої букви? Бо написанням з малої букви відзначаємо великі зміни у житті слова. З великої букви тут пишуться прізвища. І перестали бути прізвищами ті слова, які починаємо з малої букви. Що з'явилося на світ раніше — прізвища чи передані тими самими звуками не прізвища?

А було це так.
Учень

Жили собі великі вчені у різних країнах і робили наукові відкриття. У минулому та і в нашому столітті наука перетворювала чимало прізвищ славетних учених у свої наукові поняття — терміни, які затверджували всесвітні конгреси. Ось французький фізик і математик Андре-Марі Ампер (1775—1836) і названа його прізвищем одиниця сили електричного струму — ампер. Від прізвища німецького фізика Генріха-Рудольфа Герца (1857— 1894) пішов у світ герц — одиниця частоти коливань.


Учениця

Славнозвісний англійський фізик Джеймс-Прескотт Джоуль (1818—1889) спричинився до народження від його прізвища терміна джоуль — одиниці енергії та роботи. Коли ми говоримо про кулон як одиницю кількості електрики, то не обов'язково згадуємо французького фізика Шарля Огюстена Кулона (1736—1806), з прізвищем якого пов'язане виникнення цього терміна. Порівняйте ще прізвище німецького фізика Георга Сімона Ома (1787—1854) і ом — одиницю електричного опору. У цьому ж ряду стоять також італійський фізик Алессандро Вольта і вольт — одиниця електричної напруги, англійський винахідник Джеймс Уатт (1736—1819) і ват — одиниця потужності та інші.


Учень

У громадді слів постійно ідуть перетворення: загальні назви народжують власні, а власні — загальні. Такі зміни слів розпочалися не сьогодні, не вчора. Це трапляється з давніх-давен. Інколи важко уявити, що за звичною назвою ховається чиєсь ім'я або прізвище. Помандруємо з цього приводу у сиву давнину, у 4—3 століття до нашої ери. У ці часи в Стародавньому Римі надзвичайно шанобливо ставилися до богині Юнони-Монети, тобто Юнони-Порадниці, яка була дружиною Юпітера — бога головного, бога неба, світла, дощу, грому і блискавки. Пророкування богині багато важили у скрутних випадках державного життя.


Учениця

Легенда розповідає, що під час однієї з невдалих воєн римляни звернулись до богині Юнони-Монети з проханням передбачити наслідки війни. Найдошкульнішою у них була нестача грошей для захисту країни. Мудра богиня запевнила римлян в успішному закінченні війни, якщо вони будуть боротися справедливо. Вдячні за правдиве передбачення, римляни створили при храмі Юнони-Монети майстерню, де карбували грошові знаки із зображенням богині. Через деякий час металічні круглі знаки з образом Монети стали називати монетами. І пішло слово монета по світу, стерши в пам'яті людській своє першоджерело — ймення богині. Дивна біографія слова!

Учень

Звернімося до ближчих часів. Уявімо Італію 16— 18 століть з її віртуозними скрипковими майстрами. Хто не знає Аматі — прізвища родини італійських майстрів смичкових інструментів, що жили в північноіталійському місті Кремоні?! Цю родину прославили її музичний патріарх Андреа Аматі — один із творців класичного типу скрипки, його сини Андреа-Антоніо і Джіроламо. Найвидатнішим скрипковим майстром став внук Андреа Аматі Ніколо, який був учителем Андреа Гварнері і Антоніо Страдіварі. З уст знавців музичних інструментів можна почути слово аматі, що називає знамениту скрипку з красивим і ніжним звучанням і походить від прізвища відомої на весь світ родини. А чарівник скрипки Антоніо Страдіварі, який дав життя непереверше-ному творінню страдиварі, що відзначається довершеністю форми, силою і красою звукового забарвлення! Створене талановитими руками диво вічно житиме у слові, звеличуючи Майстра і нагадуючи про себе прийдешнім поколінням. Переосмислюється прізвище, переливається барвами у назві витворів видатної людини, а отже, не вмирає.


Учениця

Під супровід чарівливих звуків скрипки поринемо у справи дещо буденніші — у здобутки техніки. Ви неодмінно натрапляли на слово кардан — назву пристрою, що забезпечує обертання двох валів. Як потрапило це слово до нас? Його запозичено із західноєвропейських мов, у яких походить від прізвища італійського філософа, лікаря і математика Джероламо Кардано (1501 —1576).


Учень

Тішить наше око мансарда — приміщення на горищі будинку, утворюване схилами високого даху. Свій родовід веде найменування від прізвища французького архітектора. Це Франсуа Мансар (1598—1666).


Учениця

У фільмах привертає увагу залізничний візок, який приводять у рух вручну. Його називають дрезина за прізвищем німецького винахідника К. Ф. Дреза (1785—1851). Тепер, звичайно, дрезини без ручного приводу, з двигуном внутрішнього згоряння.


Учень

Чотирьохосьовий пасажирський або вантажний вагон пульман завдячує своїм існуванням і звуковим оформленням американському інженерові Дж. Пульманові (1831 —1897). Біля мартенів стоять мужні і суворі люди, що виплавляють сталь. Піч для виплавлення сталі мартен і французький металург П'єр Мартен (1824—1915). Першим було прізвище чи загальна назва? Звичайно, прізвище. На честь німецького інженера і винахідника Рудольфа Дізеля (1858—1913) було названо також двигун внутрішнього згоряння дизель, де впорскнуте рідке паливо самозаймається від високої температури повітря, стиснутого поршнем. Рудольф Дізель у 1892—1893 роках запропонував ідею цього двигуна і 1897 року втілив свій задум...


Учениця

Прізвища, прізвища, прізвища і створювані на їх основі загальні назви...

Прізвища переходять також на деякі назви одягу людини. Різні обставини впливають на появу таких слів. Розглянемо три слова: макінтош, галіфе, френч.
Учень

Якось шотландець Чарлз Макінтош, хімік за професією, винайшов прогумовану тканину. Ця тканина була непромокальною, бо складалася з двох шарів матерії, з'єднаних каучуковим розчином. Почали шити з прогумованого матеріалу плащі. Вони відомі під назвою макінтошів. І знову прізвище винахідника допомогло назвати конкретний предмет.


Учениця

У кінці 19 століття маркіз Гастон-Огюст Галіфе, французький генерал, захоплювався удосконаленням військових штанів, назва яких походить якраз від генералового прізвища. Галіфе являє собою штани особливого покрою, що облягають коліна і розширюються догори. Подейкують, що заповзятливий генерал так побивався біля того фасону штанів, щоб за їх допомогою приховати свої фізичні вади. Але як би там не було, а чудернацькі військові штани було пошито. Слідом за ними виникла й назва галіфе від прізвища генерала. Поширився фасон штанів по білому світу, прихопивши з собою нове слово. Маркіза Гастона-Огюста Галіфе люди, звичайно, забули. Та й не треба було спогадувати добрим словом одного з катів Паризької Комуни, який насолоджувався жорстокістю. А галіфе прийшлося до вподоби багатьом нашим командирам під час громадянської війни і пізніше. І наша мова люб'язно прийняла іншомовне слово. Хіба має відповідати воно за негідні вчинки генерала?!


Учень

Не байдужою виявилася до військового одягу ще одна людина. Але давайте по порядку. В англійській мові слово френч переважно виступає прикметником і має значення французький. І є іменник френч, що вказує на кітель відповідного покрою. Чи є безпосередній зв'язок між прикметником та іменником? Ні, нема. Іменник френч походить від іншого іменника — прізвища. Це прізвище належало містерові Джонові Дентону Френчу, який нічим особливим не виділявся до початку першої світової війни. А у війну йому всміхнулася неймовірно висока військова кар'єра. Та коли по правді сказати, то не було у Джона Дентона Френча ні яскравого обдарування, ні тим більше очевидних військових заслуг. А бажана кар'єра прийшла: він став головнокомандуючим британських військ на тодішньому Західному фронті.


Учениця

Проте стрімке просування щасливця по щаблях військової кар'єри не врятувало б його від забуття. Навіть не думалося, не гадалося, що станеться інакше. Однак сталося. І приніс на деякий час славу Джону Дентону Френчу не бойовий успіх, а такий на перший погляд незначний предмет, як військова куртка. Головнокомандуючому чомусь дуже подобався фасон куртки з хлястиком і чотирма великими кишенями. Вона стала модною в багатьох арміях світу. Назвали одяг прізвищем головнокомандувача-англійця. Найменування френч запозичила й українська мова. Не тільки було запозичено слово. Раніше у нас ці френчі носили. Згодом перестали пов'язувати із словом френч прізвище не вельми шанованого воєначальника. Ми ж запам'ятаємо, що назва цього фасону куртки бере свій початок від Джона Дентона Френча, від його прізвища.


Учень

Ми вкладаємо тепер позитивний зміст у слово силует. Це або обриси людини, тварин і предметів, подібні до їхньої тіні, або профільні портрети тощо. А колись було по-іншому. У 18 столітті у Франції жив-поживав міністр фінансів Етьєн де Сілует. Він став рідкісною скнарою. Етьєн де Сілует на всі лади комбінував, щоб зменшити витрати двору, замінював дорогі товари на дешеву непотріб і запопадливо економив на всьому. Через його дії обурювалося дворянство. На нього і робили карикатури у вигляді тіньового профілю, і глузували з нього, і глумилися. Аж доки не досягли свого, поваливши ненависного фінансиста. Продовжуючи кпини, стали називати його іменем усе погане, дешеве, фальшиве, неякісне. Закріпилась навіть манера у мандрівних художників Парижа малювати за такий-сякий дріб'язок тіньові контури, профілі, обриси людей, як-небудь заляпуючи їх тушшю. Тоді не було в пошані і слово силует, що пішло від прізвища Етьєна де Сілуета.


Учениця

Бігли коні часу, і залишалося позаду все, що нагадувало про скупердягу Етьєна де Сілуета. Загубилося в нетрях минувшини ім'я фінансиста, але вижило похідне від прізвища слово, побраталося зі словами інших мов, збагатилося новими значеннями. Воно, викупане у хвилях натхнення, інколи перегукується з сонцем, з красою і смутком світу. Надпоетично вдаряє по струнах ніжності слово силует у вірші Ліни Костенко:


Учень

Місто, премісто, прамісто моє!

Стійбище людське з асфальту й бетону.

Як там не буде, а все-таки є

той силует у вікні золотому!

Ось я проходжу, і ось я пройду.

Може, й навік, але справа не в тому —

тільки б не танув, як тінь на льоду,

той силует у вікні золотому!

Скільки душа прориває тенет!

З моря і суші — додому, додому!

Там, де у мене є той силует, той силует у вікні золотому!


Учениця

Чи ви спостерегли, що в західноєвропейських мовах прізвище людини і відпрізвищне загальне ім'я, назва предмета дуже часто повністю збігаються? А в українській мові прізвище, перетворюючись на загальну назву, переважно «обростає» всілякими суфіксами, префіксами та іншими морфемами. Наприклад, від прізвищ великого полководця О. В. Суворова і видатного флотоводця П. С. Нахімова утворилися слова суворовець, нахімовець. Розвиваються характерні для нашої доби і такі назви, як літак Ту-154 за прізвищем авіаконструктора Андрія Миколайовича Туполева і літак АН-24 за прізвищем авіаконструктора Олега Костянтиновича Антонова. Такі скорочені слова містять у собі прізвища людей у прихованому вигляді.


Учень

Як розгадать, звідкіль походить слово,

Що дивиться на тебе загадково

Розкрить його бува нехитра штука,

Коли воно – наслідування звука.

А якщо назви не звукоподібні -

Зусилля додаткові тут потрібні.
Учениця

Буває слово: вдаєтесь до нього –

Не промовляє спершу вам нічого.

А назва не звичайна, не безлика,-

У ній прихована краса велика.

Та щоб збагнути слова суть чудесну,

Теж треба вергати руду словесну.

Як роблять це невтомні і натхненні

Талановиті мовознавці-вчені.

ДОДАТКИ


Андре-Мари Ампер

фр. Andre Marie Ampere
Дата рождения:

22 января 1775(1775-01-22)

Место рождения:

Лион

Дата смерти:

10 июня 1836(1836-06-10) (61 год)

Место смерти:

Марсель

Страна:

Франция

Научная сфера:

физика, математика, химия

Место работы:

Политехническая школа
Коллеж де Франс

Известен как:

классик электродинамики


Ампе́р (обозначение: А) — единица измерения силы электрического тока в системе СИ, а также единица магнитодвижущей силы и разности магнитных потенциалов (устаревшее наименование — ампер-виток)[1].

1. Ампером называется сила тока, при которой через проводник проходит заряд 1 Кл за 1 сек, или плотность тока при которой через 1 м² рассматриваемой поверхности проходит заряд 1 Кл за 1 сек.

2. Ампером называется сила постоянного тока, текущего в каждом из двух параллельных бесконечно длинных бесконечно малого кругового сечения проводников в вакууме на расстоянии 1 метр, и создающая силу взаимодействия между ними 2×10−7 ньютонов на каждый метр длины проводника.

Ампер назван в честь французского физика Андре Ампера.
Генрих Рудольф Герц

Heinrich Rudolf Hertz
Дата рождения:

22 февраля 1857(1857-02-22)

Место рождения:

Гамбург, Германия

Дата смерти:

1 января 1894(1894-01-01) (36 лет)

Место смерти:

Бонн, Германия

Страна:

Германия

Научная сфера:

Физика, Электротехника

Место работы:

Университет в Киле
Университет Карлсруэ
Университет в Бонне

Альма-матер:

Мюнхенский университет
Берлинский университет

Научный руководитель:

Гельмгольц


Герц (позначається Гц, Hz) походить від імені німецького фізика Генріха Герца, одиниця виміру частоти у системі СІ. Один герц дорівнює одному коливанню (періоду) на секунду.

1 Гц = 1/с.

  • Кулон (одиниця СІ), одиниця вимірювання електричного заряду Міжнародної системи одиниць СІШарль Оґюстен Кулон


Народився

14 червня 1736
Ангулем

Помер

23 серпня 1806
Париж

Місце проживання

Франція

Громадянство

Франція

Галузь наукових інтересів

фізика

Відомий у зв'язку з:

закон КулонаДжеймс Прескотт Джоуль


Народився

24 грудня 1818
Солфорд, Ланкашир

Помер

11 жовтня 1889
Сейл, Великий Манчестер

Громадянство

Сполучене Королівство

Галузь наукових інтересів

фізика

Відомий у зв'язку з:

закон збереження енергії, закон Джоуля-Ленца

Примітки

член Лондонського королівського товариства

На його честь названа одиниця вимірювання енергії - Джоуль, що застосовується у міжнародній системі СІ.Во́льт (В, V) — одиниця виміру електричної напруги, електрорушійної сили та різниці потенціалів в системі СІ.

Один вольт дорівнює електричній напрузі, яка викликає в електричному колі з постійним струмом силою один ампер при потужності один ват. В той же час один вольт дорівнює потенціалу точки електричного поля, в якої електричний заряд в один кулон має потенційну енергію один джоуль.

В = Вт·А-1 = м2·кг·с-3·А-1 = Дж·Кл-1.

Одиниця названа на честь італійського фізика і фізіолога Алессандро Вольта.Джеймс Ватт


Народився

19 січня 1736
Ґрінрок, Шотландія

Помер

19 серпня 1819 (191 рік)
Гандворт

Галузь наукових інтересів

Фізика

Джеймс Ватт (англ. James Watt; 19 січня 1736, Ґрінрок — †19 серпня 1819, Гандворт) — шотландський винахідник-механік, член Лондонського королівського товариства, творець універсальної парової машини подвійної дії. Його ім'ям названа одиниця потужностіВат та Університет Геріот-Ватт в Единбурзі

Джеймс Ватт народився в 1736 році в Англії. Він не здобув спеціальної освіти, але був кваліфікованим майстром-інструментальником і працював при університеті в Глазго.


Ама́ті — родина італійських майстрів смичкових музичних інструментів 16—17 ст. у м. Кремоні (Північна Італія).

Засновник кремонської школи Андреа Аматі (*бл. 1533 — †бл. 1612) створив класичну форму скрипки, добившись високої якості звучання. Його сини Антоніо і Джіроламо (Джеронімо) розвивали кращі традиції батька.

Син Джіроламо — Ніколо Аматі (*1596— †1684)— найвидатніший представник родини. Його учнями були Антоніо Страдіварі та Андреа Гварнері і син Ніколо — Джіроламо (*бл. 1649 — †1740).


Галифе́ (от фр. Galliffet) — брюки, облегающие голени и сильно расширяющиеся на бёдрах. Названы по имени французского генерала Г. Галифе (1830—1909), который ввёл их для кавалеристов. Позже галифе были заимствованы другими армиями. В 1980-х годах галифе вошли в женскую моду.

История изобретения

Французский кавалерийский генерал Гастон Огюст Галифе во время франко-прусской войны (1870—1871) получил ранение, из-за которого его правое бедро оказалось изуродованным и неестественным образом искривленным. Так как военной формой кавалеристов были облегающие лосины, то генерал стал редко выходить в свет. Но однажды к нему в гости пришёл старый боевой товарищ — полковник Ковенкюр, который принёс приглашение на бал, устраиваемый правительством французской республики. Полковника сопровождала его дочь Анна-Мари, которой удалось уговорить генерала Галифе туда поехать.

На балу генерал появился в совершенно неожиданных брюках, которые были чрезвычайно свободны в бёдрах, но сильно заужены от колена. Несмотря на такой покрой, брюки комического эффекта не создавали[источник не указан 93 дня], а Анна-Мари, послав генералу через весь зал воздушный поцелуй, сказала: «Ах, генерал, какая прелесть! Вам так идёт этот наряд!». Через несколько месяцев генерал женился на ней.


Мода


Сейчас галифе используют в танцевальных стилях Electro или более популярных, как Tecktonik. Они обтягивают ноги, что даёт возможность лучше чувствовать их. Также они свободные от бёдер до колен, не сковывают движения и позволяют пластично двигаться. В них удобно тренироваться в танцах или просто ходить по улице. Есть множество разных видов: бриджи, штаны и даже джинсы, украшенные яркими узорами и надписями. Так же они делятся на женские и мужские, но бывают и такие, которые может носить человек любого пола.


Джероламо Кардано

итал. Girolamo Cardano
Дата рождения:

24 сентября 1501(1501-09-24)

Место рождения:

Павия

Дата смерти:

21 сентября 1576(1576-09-21) (74 года)

Место смерти:

Рим

Страна:

Италия

Научная сфера:

математик, инженер

Альма-матер:

Падуанский университет

Известен как:
Джерола́мо (Джироламо, Иероним) Карда́но (лат. Hieronymus Cardanus, итал. Girolamo Cardano, Gerolamo Cardano; 24 сентября 1501, Павия — 21 сентября 1576, Рим) — итальянский математик, инженер, философ, медик и астролог, в его честь назван карданный вал. Побочный сын адвоката Фачио (Facio) Кардано.С юности Джероламо обуревала жажда славы. На склоне лет он писал в своей автобиографии:

Цель, к которой я стремился, заключалась в увековечении моего имени, поскольку я мог этого достигнуть, а вовсе не в богатстве или праздности, не в почестях, не в высоких должностях, не во власти.

Учился в университетах Павии и Падуи. Занимался сначала исключительно медициной, но в 1534 стал профессором математики в Милане, позже — в Болонье, хотя доходное врачебное занятие не бросил и завоевал репутацию одного из лучших европейских врачей. Подрабатывал также составлением астрологических альманахов и гороскопов.

За составление и публикацию гороскопа Иисуса Христа был обвинён в ереси (1570), провёл несколько месяцев в тюрьме и был вынужден уехать в Рим просить у Папы отпущение грехов.

Женился в 1531 году. Старший сын Кардано был осуждён за убийство изменницы-жены и казнён (1560), из-за чего Кардано и переехал в Болонью. Младший сын стал игроком и воровал деньги у отца.

Согласно легенде, Кардано предсказал день своей смерти и, чтобы оправдать своё предсказание, покончил с собой.


Данная версия страницы не проверялась участниками с соответствующими правами. Вы можете прочитать последнюю стабильную версию, проверенную 1 сентября 2010, однако она может значительно отличаться от текущей версии. Проверки требует 1 правка.

Пьер-Эмиль МартенПьер-Эмиль Мартен (фр. Pierre-Émile Martin) (18 августа 1824, Бурж, департамент Шер, — 25(?) мая 1915, Фуршамбо, департамент Ньевр) — французский металлург. Биография

Френч — куртка, названная по имени британского фельдмаршала Джона Дентона Френча.

К революции 1917 г. русская армия подошла в кителях самого разнообразного покроя. Соответствие уставу наблюдалось только в штабах, тыловых организациях, а также во флоте. Однако усилиями нового военного и морского министра А. Ф. Керенского был уничтожен даже этот относительный порядок. Сам он носил китель-френч произвольного образца, вслед за ним его надели многие руководители армии.

В период Первой мировой войны 1914—1918 годов в армии широкое распространение получили кители произвольных образцов — подражания английским и французским моделям, получившие общее наименование «френч» — по имени английского генерала Джона Френча. Особенности их конструкции, в основном, заключались в конструкции воротника — мягкого отложного, или мягкого стоячего с застежкой на пуговички подобно воротнику русской гимнастёрки; регулируемой ширине обшлага (с помощью хлястиков или разрезной манжеты), больших накладных карманах на груди и полах с застежкой на пуговицы. Среди авиаторов ограниченное распространение получили френчи английского офицерского типа — с открытым воротом для ношения с рубашкой и галстуком.

Дрезина — тележка, передвигаемая механически по рельсам и служащая для поездок работников железнодорожного транспорта с целью осмотра железнодорожного пути и по другим служебным надобностям. В прежние годы дрезины, как правило, не оборудовались сцепками, либо были приспособлены только для буксировки специально приспособленных прицепов. В настоящее время все дрезины оборудуются сцепками и для пересылки на большие расстояния могут включаться в состав поездов.

Название своё дрезина получила по имени лесничего Карла Дреза, который в 1817 изобрёл самокат (двухколёсный экипаж) для собственного передвижения, прототип современного велосипеда.


Дрезины с мускульным приводом


Велодрезина (железнодорожный велосипед)«Классическая» дрезина в нынешнем её виде введена на железных дорогах в 1839 году. Она состоит из лёгкой рамы на четырёх колёсах, имеющих реборды наподобие колёс железнодорожных вагонов. В передней части дрезины утверждена скамейка с подножкой, представляющая место для двух-трёх человек. Сзади помещаются рабочие, из которых двое приводят дрезину в движение вращением рукояток, а двое для смены. На дрезине хорошей конструкции при весе её около 650 килограммов, приводимой в движение двумя рабочими, может быть на подъёме в 1:2000 достигнута скорость от 25 до 30 километров в час. Для возможности езды с большими скоростями (50 до 70 километров в час) были введены паровые дрезины.

Велодрезины


Были построены также дрезины, сходные по конструкции с велосипедами и приводимые в движение с чрезвычайной лёгкостью, так как сопротивление их качению по рельсам очень незначительно. Четырёхколёсный экипаж такого рода был испытан на французской Восточной железной дороге. На нём могут поместиться два человека. Один рабочий может снять его с пути. Лёгкость удаления дрезины с рельсов имеет большое значение, так как иногда приходится соскочить с дрезины и снять её с пути в виду приближающегося поезда. В наши дни велодрезины (железнодорожные велосипеды) используются на многих закрытых железных дорогах Европы для развлечения туристов.Каталог: uploads -> editor
editor -> Тема. Адам Міцкевич. «Кримські сонети». Тл: сонет Мета
editor -> Методичні рекомендації щодо викладання української мови та літератури в навчальних закладах в 2016/2017н р
editor -> Тема. Олександр Олесь (О. Кандиба). Життя І творчість, світоглядні Переконання. Прагнення гармонії людини й природи, майстерність у відтворенні настрою І почуття в поезіях «З журбою радість обнялася»,
editor -> Па́уль Цела́н нім. Paul Celan; справжнє ім'я Пауль Анчель
editor -> Креативний підхід вчителя до підготовки уроків читання
editor -> Розділ 1 Загальні відомості
editor -> Урок №3 Тема. Гійом Аполлінер як чільна постать європейського авангарду
editor -> Тема. Шекспірівський театр. Трагедія «Гамлет»: її філософсько-етична проблематика. Особливості конфлікту, зображення світу у творі. Мета


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Позакласний захід з української мови Підготувала Болюк Валентина Олексіївна iconУрок української літератури в 9 класі
Підготувала І провела вчитель української мови та літератури Салата Валентина Іванівна
Позакласний захід з української мови Підготувала Болюк Валентина Олексіївна iconСценарій літературного альманаху ( позакласний захід із світової літератури ) Підготувала
Святково прибраний зал, столики для кожної пари, на них – запалені свічки у підсвічниках, старовинні речі
Позакласний захід з української мови Підготувала Болюк Валентина Олексіївна iconПозакласний захід з математики телепередача «Битва екстрасенсів. Шкільна версія. Великі математики України»
Тема: Позакласний захід з математики телепередача «Битва екстрасенсів. Шкільна версія. Великі математики України»
Позакласний захід з української мови Підготувала Болюк Валентина Олексіївна iconТехнології розвитку критичного мислення: зміст, прийоми, методи навчання
Кобяк Валентина Олексіївна – вчитель зарубіжної літератури Пісківської загальноосвітньої школи І –іі ступенів Лубенського району...
Позакласний захід з української мови Підготувала Болюк Валентина Олексіївна icon«Ознаки сталості, зростання та спадання функції»
Підготувала Ханіна Надія Олексіївна, викладач Дніпродзержинського металургійного коледжу, спеціаліст вищої категорії
Позакласний захід з української мови Підготувала Болюк Валентина Олексіївна iconПозакласний захід “юні магеллани !” Мета: Пізнавальна
Обладнання: мальовані прапори, емблеми команд, бейджики з емблемою команди кожному учаснику, кепки для капітанів
Позакласний захід з української мови Підготувала Болюк Валентина Олексіївна iconІнтеграція педагогічних технологій на уроках словесності: активізація творчого потенціалу учня Підготувала вчитель української мови та літератури Чаплинської сзш І – ІІ ступенів Тарасова Тетяна Петрівна
Пріритетні завдання в формуванні особистості на уроках української мови та літератури
Позакласний захід з української мови Підготувала Болюк Валентина Олексіївна iconЗагальноосвітній навчальний заклад І – ІІІ ступенів опитування учнів на уроках української літератури у 7 класі методичнийпосібни к
...
Позакласний захід з української мови Підготувала Болюк Валентина Олексіївна iconПозакласний захід з математики (для учнів 9 – 11 класів) Мета
Обладнання: маленькі прапорці (копії державних прапорів Франції, Англії, Греції, України), карта Європи, портрети видатних математиків,...
Позакласний захід з української мови Підготувала Болюк Валентина Олексіївна iconВолодимир Лис – феномен сучасності
Мандрика Валентина Михайлівна Балаклеївська спеціалізована школа І – ІІІ ступенів №1 імені Євгенії Гуглі, учитель української мови...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка