Презентація Книги… «До своїх Киселів повертаюся знов…»Дата конвертації05.10.2017
Розмір51,9 Kb.

Презентація Книги…

«До своїх Киселів повертаюся знов…»

В.Г.Корчемний

Світлого сонячного недільного дня ( у день святих апостолів Петра і Павла ) 12 липня 2009 року у Киселях у сільському будинку культури відбулася незвичайна подія – Свято Поезії, Свято Книги на честь презентації нової книги «Моє рідне село Киселі» нашого славного земляка – члена-кореспондента Української екологічної академії, члена Національної Спілки журналістів України, члена Всеукраїнської Спілки краєзнавців, почесного члена Всеукраїнського товариства охорони природи України, почесного громадянина м. Хоростків, відмінника охорони природи України, заслуженого працівника сільського господарства України, полковника Українського козацтва, засновника і творця Хоростківського державного дендропарку, автора більше трьох десятків книжок і брошур про природу і рідний край – Василя Григоровича Корчемного.

З самого дитинства спочатку рідні, а потім учителі в школі прищеплювали у хлопця любов до хліборобської праці, до чарівної природи, до всього прекрасного, до рідного краю, рідної Батьківщини. Тому і присвятив Василь Григорович все своє життя служінню прекрасному. Як творець і патріот, бібліофіл і краєзнавець, культурний і громадський діяч та літератор, він і донині працює на благо своєї рідної України.

Доля розпорядилася так, що Василь Григорович не проживає в Киселях, але душею він завжди з нами. Майже у кожній своїй збірці віршів, оповідей він пише про рідний край, про земляків-киселівчан, про родину, про чарівну природу Поділля, про рідне село, де впізнав світ краси і добра та взяв його з собою у дорогу на все життя.

Радо вітали дорогого земляка киселівчани. На свято з’їхалося багато гостей. Було сказано чимало добрих теплих слів Василю Григоровичу про його діяльність і творчість ветеранами освітянської ниви Журавель Л.І. та Шевчуком І..Ю. Із словами подяки та шани звернувся до автора працівник державного історико-культурного заповідника ( маєток Самчики )

О. М. Пажимський.

Нашому селу не пошкодував Всевишній ні краси, ні багатства. Багате воно добрими звичаями, гостинністю, гарними талановитими людьми. На святі заворожила своїми ліричними віршами, в яких прозвучала любов до рідного села, до киселівчан, до своєї домівки, рідних, матусі, до хліба святого наша землячка, поетеса, вчителька української мови та літератури

м. Старокостянтинова Л.І.Ярохно. Вразив усіх присутніх виступ зовсім юних талантів: авторські пісні прозвучали із уст Олени та Олексія Мельників.

Учасників урочистостей привітали художній колектив сільського будинку культури та учні Киселівської школи. У програмі прозвучали вірші та пісні про Україну, про отчий край, про козаків. Адже родина Корчемних походить із древнього козацького роду Івана Тулубця.

Разом із своїми друзями – ветеранами освітянської ниви – Журавель Л.І. та Шевчук О.Р. Василь Григорович відвідав місцеву школу, де гостей щиро зустрічав педколектив школи. Зворушлива зустріч відбулася в музеї книги, який носить ім’я Корчемного В.Г. Учителі та гості обмінювалися враженнями про музей та нові книги Василя Григоровича, які автор знову подарував для музею. Адже цей музей є неповторною перлиною школи і села, де відвідувачі бачать щедрість душі людини, його працю і талант.

У виступах учасників дійства звучали рядки віршів В.Г.Корчемного. Мені найбільше запали в душу слова « До своїх Киселів повертаюся знов…». І дійсно, якби там не склалася доля кожного з нас – киселівчан, у душі ми будемо завжди з рідними Киселями, з рідною землею, де ми можемо напитися чистої води з цілющих джерел, які живитимуть нас протягом нашого земного буття.

То ж живи у віках шмат святої землі,

Колосіться в хлібах, ви мої Киселі!..

( Швець Л.П. – вчителька української

та літератури Киселівської ЗОШ І-ІІ ст.

2009 рік,)
« Ж у р а в л и н а е л е г і я»
( під такою назвою проведено у Великомацевицькій школі літературно-музичну композицію на честь нової збірки члена Національної спілки письменників України, лауреата літературної премії імені М.Годованця М.З. Клеца «Журавлі над планетою» )

Щасливі ми, що народилися і живемо на такій чудовій, мальовничій землі – в нашій славній Україні. Тут жили наші прадіди, діди, тут живуть наші батьки, тут свято шанують і бережуть народні звичаї і традиції. І де б ми не були, скрізь відчуваємо поклик рідної землі, хвилюємося, зачувши рідне слово.

Однією із традицій українського народу є свято рідного слова – День української писемності та мови, яке відзначається 9 листопада в День вшанування пам’яті Преподобного Нестора - літописця, великої людини, батька української історії.

Саме на свято Слова, на свято Поезії, на зустріч із прекрасним поетом, прозаїком, із людиною творчої ліричної душі Миколою Захаровичем Клецом погожого осіннього дня – 9 листопада – злетілися журавлиними ключами до Великомацевицької школи шанувальники поетичного слова: учителі-словесники Старокостянтинівщини, методист відділу освіти райдержадміністрації А.Березовська, митці слова Хмельниччини. Радо зустрічали гостей господарі школи на чолі з милою, привітною директоркою О.Ю. Куйдан.

Вельми зворушливо вітали улюбленого письменника М.З. Клеца учні школи, читали його поетичні твори, виконували пісні на його вірші, музику до яких написала вчителька музики даної школи Т.Якуба. Схвильовані слухачі дякували виконавцям дружними оплесками.

Пишаються учні та вчителі Великомацевицької школи, що живе поруч з ними у Малих Мацевичах така Богом обдарована талановита людина – Микола Клец. Адже кожна його нова збірка – особлива подія у школі. ( В його доробку – вісім літературно-художніх видань). От і ця трепетна зустріч відбулася з нагоди виходу дев’ятої поетичної збірки М.З.Клеца «Журавлі над планетою».

З вітальними словами зверталися до Миколи Захаровича присутні на святі його добрі друзі, літературні побратими В. Горбатюк, М.Мачківський, І.Шмурикова, А.Ненцінський, П. Макаренко. Вони читали свої твори, дарували книги з автографами. Особливим гостем для М.Клеца був його давній друг, член Національної спілки художників України – Микола Панасюк, виставка робіт якого була представлена в школі. Свої поезії, уривки з етюдів читав і сам автор – Микола Захарович Клец.

Коли слухаєш його чи читаєш його твори, то відчуваєш, що перед тобою справжній поет, із дитинства, із колискової глибинного мальовничого села; романтичний майстер високохудожнього поетичного слова з неповторним власним самобутнім стилем, відмінним від інших; неординарна людина з особливим даром – чуттям, думками, мисленням. Мимоволі переконуєшся, що поет живе у світі образів, що оточують його, надихається ними, визбирує їх і в лузі зеленім на березі річки, і в пшеничних полях, із стрункої тополі та похиленої верби, що стоять при дорозі, на розкішній калині з жевріючими гронами, що росте в дворі, у весняно-осінніх борознах, у вишнево-яблуневих садах, на споришевих листочках, у вранішній росі, у вечірньому зоряному небі, у тиші вечоровій… Він одухотворює ці образи, переосмислює їх та, ніби казковий чарівник, заселяє ними свої книги і роздаровує ту красу людям.

Саме за дарунками краси завітали шанувальники творчості М.Клеца на зустріч з поетом і отримали їх сповна. Адже кожен мав можливість доторкнутися до живого Клецового слова, після якого мимоволі стаєш добрішим, кращим, людянішим.

Злагоджені виступи і школярів, і директора школи О.Куйдан, і вчительки школи Г. Гнап, і методиста відділу освіти райдержадміністрації А.Березовської, і літературних побратимів письменника зачарували всіх присутніх. А особливою чарівницею постала пані Поезія, яка є вірною супутницею життєвої долі Миколи Захаровича Клеца.

Швець Л.П. – вчителька української

мови та літератури КиселівськоїЗОШ І-ІІ ст.. \ 2010 рік \
Каталог: Files -> downloads
downloads -> «Це склад книжок» так скептик говорив, «Це храм душі» естет йому відмовив, Тут джерело всіх радощів земних, І їх дарують нам без цінним словом…»
downloads -> Для вчителів зарубіжної літератури
downloads -> Методичні рекомендації щодо викладання світової літератури в загальноосвітніх навчальних закладах у 2013-2014 навчальному році // Зарубіжна літератури в школах України. 2013. №7-8
downloads -> Талант людини це божий дар
downloads -> Василь Стус постать,що єднає
downloads -> Антон павлович чехов
downloads -> Остап Вишня. Трагічна доля українського гумориста. Моя автобіографія
downloads -> Урок 1 т ема. Вступ. Роль художньої літератури у формуванні життєвих цінностей людини


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Презентація Книги… «До своїх Киселів повертаюся знов…» iconУрок літератури рідного краю. Шкільна літературна творчість
Обладнання: мультимедіа, роздавальний матеріал, книги письменників Волині, аудіозаписи, мультимедійна презентація
Презентація Книги… «До своїх Киселів повертаюся знов…» iconКонкурс «Найкращий конспект уроку з позакласного читання сучасної української літератури»
Тема. Урок позакласного читання. Презентація книги Л. Ворониної «Прибулець з Країни нямликів»
Презентація Книги… «До своїх Киселів повертаюся знов…» iconУрок. Презентація книги Василя Шкляра«Чорний Ворон»
В рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання проходив День історії. Відбувся усний журнал «Наша історія» по книзі В. Шкляра «Чорний...
Презентація Книги… «До своїх Киселів повертаюся знов…» iconСенча 2013- методичний коментар
Світ є цілісним у своїй різноманітності, багатстві проявів. Його осягнення можливе через пізнання людиною себе, своїх можливостей,...
Презентація Книги… «До своїх Киселів повертаюся знов…» iconУрок з вивчення літератури рідного краю Мета: ознайомити учнів із творчістю Катерини Барановської
Тип уроку: урок-презентація для учнів 5 класу книги казок Катерини Барановської «Таємниця великого каменю»
Презентація Книги… «До своїх Киселів повертаюся знов…» iconКнига в нашому житті. Історія книги. Структура книги. Значення малюнків для розкриття змісту книги. Мета
Книга в нашому житті. Історія книги. Структура книги. Значення малюнків для розкриття змісту книги
Презентація Книги… «До своїх Киселів повертаюся знов…» iconПрезентація книги платона білецького «апостол україни»
П. О. Білецького про Тараса Шевченка «Апостол України. Життя І творчість Тараса Шевченка». Ініціювали захід кафедра української мови...
Презентація Книги… «До своїх Киселів повертаюся знов…» iconТернопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 Тернопільської міської ради Тернопільської області Заняття «Школи лідера»
Така форма роботи дозволяє відстежувати актуальні проблеми, які є в учасників,,які є в суспільстві сприяє усвідомленню ними своїх...
Презентація Книги… «До своїх Киселів повертаюся знов…» iconЗагальні правила створення презентацій Що таке електронна презентація?
Електронна презентація (від англ. Рresentation представлення) набір слайдів певної тематики
Презентація Книги… «До своїх Киселів повертаюся знов…» iconПовідомлення про походження книги, про мистецтво читання. Вивчити читацькі інтереси школярів за допомогою питань: Твій улюблений письменник? Твій улюблений літературний герой? Про що ти читаєш найбільше охоче?
Мета: розширювати знання учнів про роль книги в житті людини, прищеплювати навички читацької культури, виховувати дбайливе відношення...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка