Презентація присвячена 60-річчю правління королеви Великобританії Єлизавети ІІСкачати 125,37 Kb.
Дата конвертації26.08.2017
Розмір125,37 Kb.

Презентація присвячена 60-річчю правління королеви Великобританії Єлизавети ІІ

1

Територія, на якій знаходиться сучасна Англія, в 55 році до нашої ери була заселена кельтськими племенами, які називали себе бриттами. Після вторгнення військ Юлія Цезаря вся територія, де знаходиться сучасна Англія і Уельс, називалась Римською Британією. Після розпаду Римської імперії бритти звернулись до варварів – германців, щоб ті захистили їх від кельтських племен.2

Германські племена складались із 3 груп: сакси, англи, та юти. Згодом вони відтіснили бриттів на територію Уельс і сформували свої королівства. Згодом ці королівства сформували Союз семи королівств, який називався «Англо-саксонська гертархія» Королівства були розділені і часто воювали між собою. Деякі історики вважають, що об’єднання настало після нашестя вікінгів, яке спонукало всі англійські королівства об’єднатися для захисту. Першим королем всієї Англії вважають короля Уессекса Егберта, який помер в 839 році.

3

Але історія Англії говорить про те, що титул «Король Англії виник в період правління Альфреда Великого (871-899 роки).4

В 1066 герцог Нормандський Вільгельм Завойовник загарбав Англію , став королем і заснував династію Англо-норманів. Він не став засновником Англії і не об’єднав країну, а лише ввів в ній франко-норманське правління.

Потім до влади прийшла династія Плантагети (1164 – 1485рр). В цей час Англія історія Англії була відзначена столітньою війною з Францією .

5

З 1485 по 1603 рік в Англії правила династія Тюдорів, яка завершилась правлінням Єлизавети І, яка затвердила англійську церкву. Єлизавета І відома тим, що правила не будучи одруженою протягом 45 років і підписала смертний вирок королеві Шотландії Марії.6

В 1603 році до влади прийшла династія Стюардів, яка була династією шотландських і англійських королів. Король Яків змінив на державному троні Єлизавету І. Цей період був знаменитий громадянською війною, яка виникла в результаті революційної кризи, якою керував Олівер Кромвель.

В 1714 році прийшли Ганновери.

7

З 1837 по1901 р правління перейшло до королеви Вікторії. Цей період вважається вершиною розквіту Британії. Вона правила Британською імперією протягом 64 років.8

З 1917 року правлячою династією стала Віндзорська династія. Вона є правлячою династією в наші дні.

В кінці першої світової війни 14 липня 1917 року Георг V відмовився за себе і за свою сім’ю від всіх німецьких титулів і звань а також від родового маєтку , прийнявши прізвище «Віндзор» за назвою Віндзорського маєтку.

9

Єлизаве́та ІІ (Елізабет Александра Мері Віндзор, англ. Elizabeth II, Elizabeth Alexandra Mary Windsor; — королева і голова держави Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, голова держави в країнах Британської Співдружності (Канаді, Австралії, Новій Зеландії, Ямайці, Барбадосі, Багамських Островах, Гренаді, Папуа-Новій Гвінеї, Соломонових Островах, Тувалу, Сент-Люсії, Сент-Вінсенті і Гренадинах, Антигуа і Барбуді, Белізі, Сент-Кітсі і Невісі). У всіх цих країнах, окрім Сполученого Королівства, її представляють генерал-губернатори, що призначаються нею.10

Вона також: Голова Співдружності Націй, Верховний Головнокомандувач Збройних Сил, Лорд Острова Мен, Верховний управитель Церкви Англії, Захисниця віри, Герцог Нормандії, Верховний вождь Фіджі. Формально Єлизавета ІІ — наймогутніший монарх світу.

Єлизавета народилася на Бретон-Стріт, 17 у Лондоні, 21 квітня 1926 року, у родині принца Альберта, герцога Йоркського та його дружини герцогині Йоркської (Елізабет Боуз-Лайон, майбутньої королеви-матері).

На момент свого народження вона займала третє місце в порядку престолонаслідування, після свого дядька Едварда, принца Уельського та батька — герцога Йоркського, молодшого брата принца Уельського. На той час ніхто не вважав її майбутньою королевою.


Вона росла, будучи оточеною любов'ю та піклуванням своїх рідних. Майбутня королева отримала домашню освіту, в основному з гуманітарним нахилом.

11

Король Едуард VIII зрікся престолу і королем став її батько, який узяв собі ім'я

12

Георга VI. Таким чином принцеса Єлизавета стала спадкоємицею за припущенням.13

Друга Світова Війна почалася, коли принцесі Єлизаветі було тринадцять років.. У той же час принцеса організовувала пантоміми разом із дітьми персоналу Королівського дому у Віндзорі, а в 1940 р. вона зробила своє перше радіозвернення під час Дитячої години Бі-Бі-Сі, в якому вона зверталася до евакуйованих дітей. В тринадцять років вона познайомилась з Філіпом Маунтбаттеном, кадетом Дортмундського військово-морського училища та сином грецького принца Андрія і закохалась у нього. Вони вели постійне листування під час його служби в Королівському флоті.

У 1945 Єлизавета змогла вмовити батька, щоб він дозволив їй внести свій безпосередній вклад у боротьбу за перемогу. Вона приєдналась до Жіночої Допоміжної Територіальної Служби, де була відома як № 230873 другий субалтерн (Second Subaltern) Елізабет Віндзор і вивчилась на водія. Це був перший випадок в історії королівської родини, коли жінка служила у військовому підрозділі.

14

20 листопада 1947 р. вона одружилась із герцогом Единбурзьким Філіпом (при народженні принцом Грецьким та Данським), який одночасно є її чотириюрідним братом (вони обидва пра-правнуки короля Данії Крістіана IX) і він також пра-правнук королеви Вікторії. Багато хто виступав проти одруження через те, що принц Філіп був православним, не мав грошей, а його сестри вийшли заміж за німецьких принців-прихильників нацистів. Навіть мати принцеси була проти і навіть, як свідчать останні біографії, називала Філіпа «гуном».

20 листопада 2011 королева та герцог відсвяткували 64річницю подружнього життя.

15


14 листопада 1948 вона народила свою першу дитину — принца Чарльза. Раніше, спеціальною відкритою грамотою, король дарував право дітям герцога Едінбурзького та принцеси Єлизавети, герцогині Единбурзької іменуватися принцами. А 15 серпня 1950 р. у них народилася друга дитина — принцеса Анна.

Здоров'я її батька протягом 1951 р. погіршувалось, і Єлизавета почала виконувати деякі його офіційні обов'язки.

Новина про смерть короля Георга VI 6 лютого 1952 р. від раку легенів застала їх у Кенії.

Королева знаходилась в готелі Трітопс Готел неподалік від Найробі, коли їй повідомили про смерть батька. Це було вперше після Якова І, коли монарх спадкував престол, перебуваючи поза межами Великої Британії.

16

Проголошення її королевою Таємною радою відбулося у вівторок, 7 лютого, у Сент-Джеймському палаці.Сама коронація, яка вважається однією з найпишніших в історії, відбулась 2 червня 1953 р. в Вестмінстерському абатстві. Це була перша коронація, що транслювалась телебаченням, хоча спочатку ідея телетрансляції мала багато ворогів, які вважали, що вона порушить сакральність моменту.

19 лютого 1960 р. народилася третя дитина королеви — принц Ендрю, герцог Йоркський, а 10 березня 1964 р. — принц Едвард, граф Ессекський.

17

Офіційною резиденцією королеви є Букінгемський палац,На сьогодні королева є однією з найпопулярніших осіб Великобританії. За останніми опитуваннями, її підтримують близько 80 % підданих.

18

В часи правління королеви Єлизавети ІІ завершився розпад Британської Імперії і повністю формалізувалася Співдружність Націй, яка об'єднала більшість колишніх британських володінь. Тепер головною роллю голови Співдружності, якою є королева, стала необхідність підтримувати зв'язки країн Співдружності між собою та з колишньою метрополією. Королева часто грала важливу роль у відновлені порушених відносин із країнами Співдружності та згладжуванні протиріч.Формально королеві належить законодавча, виконавча і судова влада в державах, які вона очолює, але фактично її роль скоріше церемоніальна через те, що вона завжди діє за порадою Кабінету міністрів, а прем'єр-міністром найчастіше призначає голову партії, що перемагає на виборах. Іноді монарх може призначити прем'єра, який має сформувати уряд на основі абсолютної більшості в Палаті громад, але така практика застосовується лише в критичних ситуаціях (останій раз — в 1940 р., коли король Георг VI призначив прем'єр-міністром Вінстона Черчіля).

19

Британські прем'єри зустрічаються з королевою щотижня, до чого ставляться дуже серйозно. Один з прем'єр-міністрів навіть сказав, що до зустрічей з королевою він готується серйозніше, ніж до засідань парламенту, тому що королева більш обізнана в більшості питань. Крім того, королева має постійні зустрічі з іншими міністрами та прем'єрами держав Співдружності, коли вони перебувають у Великобританії.Традиції королівського двору найчастіше вдягаються у форму різних церемоній, що виконуються королевою і її сім'єю.

20

ВІДКРИТТЯ ПАРЛАМЕНТУКоролева офіційно відкриває нову сесію парламенту щороку, зазвичай в жовтні або листопаді. Вона разом з Герцогом Единбурзьким відправляється з Букінгемського палацу до Вестмінстерського у державній кареті (State Coach).

21

Перед тим, як королева і її оточення заходять в будівлю парламенту, палацові варти (the Yeomen of the Guard) обшукують підвали будівлі. Ця традиція дотримується з 1605 року, коли група змовників намагалася висадити будівлю парламенту. У наші дні у пошуках вибухівки палацовим правоохоронцям допомагають офіцери поліції.НАГОРОДЖЕННЯ (Investitures)

Нагородження проводяться в Букінгемському палаці 20 разів на рік. Іноді вони також проводяться в Единбурзькому палаці і за межами Сполученого Королівства. Кожну церемонію нагородження відвідують до 150 кандидатів, кожен з яких може запросити до трьох гостей. Королева входить в зал у супроводі двох офіцерів. Грає військовий оркеств. Королева або інший член королівської сім'ї, який проводить церемонію, стоїть впродовж всієї процедури нагородження, яка триває трохи більше години. Після того, як оркестр зіграв державний гімн, Лорд-камергер по черзі називає ім'я кожного кандидата і причину, по якій він нагороджується. Потім королева прикріплює до грудей щасливчика нагороду і поздоровляє його. На цій церемонії королева також присвячує в лицарі.

22

ПРИЙОМИ в королівському саду

Більше 30 тисяч людей відвідують прийоми в Королівському саду щороку. Кожне літо проводиться принаймні три прийоми в Букінгемському палаці і один у Палаці Холірудхаус (the Palace of Holyroodhouse) в Единбурзі. Ці прийоми проводяться з 1860-х років. У 50-х роках нашого 20-го століття кількість прийомів в саду Букингемського палацу збільшили з двох до трьох на год.Іногда королева дає додатковий прийом в саду, який проводиться для великої національної організації, яка відзначає круглу дату, наприклад, Червоний Хрест, або , наприклад, щоб відзначити рік Інваліда. Для прийому вибираються люди з усіх сфер життя суспільства: з уряду, озброєних сил, дипломатичного корпусу. Запрошення розсилаються Лорд-камергера (Lord Chamberlain) від імені королеви. На прийомі, час проведення якого зазвичай з 4 до 6 год вечора, присутні до 8 тисяч гостей.

Королева і герцог Едінбурзький разом з іншими членами королівської сім'ї походжають між гостями після того, як зіграють національний гімн Великобританії. Кожен з представників королівської сім'ї йде по саду своїм шляхом з такою метою, щоб у кожного з гостей була можливість бути представленими і поспілкуватися з царственими особами. Під час прийомів музику грають по черзі два військові оркестри. Корольова та інші члени її сім'ї врешті-решт прибувають до королівського тенту, де вони п'ють чай. Також на прийомі ставлять окремий тент для дипломатичного корпусу і всіх інших гостей. Подається чай і солодощі. Близько 6 години вечора королівська сім'я покидає сад, а оркестр грає гімн Великобританії ще раз, щоб відзначити кінець прийому.

23

ОФІЦІЙНІ візити


Королева є офіційною главою Сполученого Королівства, а також Британської Співдружності Націй. Міністерство закордонних справ Великобританії розсилає запрошення главам інших держав. Зазвичай в рік королева приймає представників двох іноземних держав. Кожен з таких візитів продовжується з вівторка по п'ятницю, під час якого глава іноземної держави не тільки встигає зустрітися з королевою, прем'єр-міністром, міністрами, лідерами політичних партій і главами дипломатичних місій в Лондоні, але також побувати на державному банкеті в його честь, дати відповідь банкет і провести день поза Лондоном та Единбурга, під час якого він або вона знайомиться з іншими аспектами життя британців.

ІНШІ ЦЕРЕМОНІЇ

Церемонія в день пам'яті загиблих в Уайтхоллі проводиться в другу неділю листопада, коли весь народ разом з королевою віддає дати загиблим в двох світових війнах і інших військових конфліктах двадцятого століття. Корольова, інші члени королівської сім'ї, представники збройних сил і лідери політичних партій країни проводять дві хвилини мовчання біля пам'ятника загиблим в Уайтхоллі. Потім королева і всі присутні кладуть вінки біля пам'ятника, після чого проводиться коротка служба, оркестр грає гімн Великобританії і королева виїжджає. Ветерани війн марширують повз пам'ятник, віддаючи шану загиблим. Різдвяне звернення монарха до свого народу почав транслювати по радіо ще Джордж V в 1932 році. Королева Єлизавета II передала своє перше повідомлення по радіо в 1952, а по телебаченню в 1957 році. Раніше звернення проходили в прямому ефірі, але з 1960 року вони записуються заздалегідь і лише транслюються в день Різдва. Існує традиція роздачі милостині монархом ('Maundy money') у Великий Четвер на страсному тижні. Ця церемонія проводиться в одному з соборів або абатств країни, і гроші віддаються пенсіонерам, які живуть в парафії. Ця традиція бере початок в 13 столітті, коли королі роздавали бідним і хворим їжу і одяг, і навіть омивали їм ноги.

24

Чарльз, принц Уельський – найстарший син королеви, спадкоємець Британського престолу. Має особистий герб. Цікаві факти: В честь народження принца названий відкритий у 1948 році острів Принц-Чарльз. По батькові праправнук російського імператора Миколи І(через онучку Миколи, Ольгу , дружину короля Греції.Принц Чарльз активно займається благодійністю, наносить офіційні візити. Останнім часом виконує багато королівських обов’язків, у зв’язку з похилим віком батьків.

25

В 1981 році Одружився на леді Діані Спесер, яка отримала шалену популярність у Великобританії та за кордоном. В Великобританії завжди вважалась найпопулярнішим членом королівської сім’ї, її називали королевою сердець. Займалась благодійністю, була активісткою в боротьбі зі СПІДом.26

Від цього шлюбу народилось 2 сина – принц Уільям та принц Генрі. Відносини між подружжям з часом погіршувались і з 1992 року вони жили окремо. І в 1996 році вони розлучились.

27

В 2005 році принц Чарльз одружився на Камілі Паркер Боулз.28

Принц Уильям, герцог Кембриджский старший син принца Уельского Чарльза та його першої дружини Принцеси Діани., онук королеви Великобританії Єлизавети II. Спадкоємець трону після батька. Навчався в Кембрідському університеті, займається громадською діяльністю, пройшов службу на посаді пілота рятувального гелікоптера.29

29 квітня 2011 року одружився на Кейт Міддлтон, їм присвоєний титул герцога та герцогині Кембрідзьких.


6 лютого виповнилося 60 років, відколи на британський престол зійшла королева Єлизавета II після передчасної смерті її батька, короля Георга VI.
Каталог: files -> docs -> 2015
2015 -> Програма факультативного курсу «Літературна мозаїка»
docs -> Тернопільський міськрайонний суд тернопільської області
docs -> Зміст навчального матеріалу Кількість годин
docs -> Хорол — районний центр Полтавської обла­сті — має багату й цікаву історію. Старовинне місто було свідком визначних історичних подій, бачило на своєму віку багатьох великих людей — І. П. Котляревського, Т
2015 -> Уолт Уїтмен. Збірка Листя трави
2015 -> Урок 11. Дата Тема: Нідерланди
2015 -> І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Презентація присвячена 60-річчю правління королеви Великобританії Єлизавети ІІ icon«Жінки в історії Великобританіі : Єлизавета ІІ та Маргарет Тетчер»
Мета полягає в розкритті процесу формування й реалізації принципів зовнішньої та внутрішньої політики урядів М. Тетчер та королеви...
Презентація присвячена 60-річчю правління королеви Великобританії Єлизавети ІІ icon808_MOVNIY_ZAGIN.pptx [біографія королеви великобританії]
А також діти працювали над створенням куточка загону та режимом дня. Потім весь загін взяв активну участь у заходах табору – спортивних...
Презентація присвячена 60-річчю правління королеви Великобританії Єлизавети ІІ icon"Я з пісні народної виріс" Олександр Білаш
Літературно-музична композиція, присвячена 85-річчю з Дня народження видатного українського композитора, поета
Презентація присвячена 60-річчю правління королеви Великобританії Єлизавети ІІ iconУроку, присвяченого 200-річчю від дня народження Т. Г. Шевченка, тема першого уроку для учнів початкової та основної школи присвячена життю й творчості Тараса Шевченка

Презентація присвячена 60-річчю правління королеви Великобританії Єлизавети ІІ iconПрограма конференції 20 березня
...
Презентація присвячена 60-річчю правління королеви Великобританії Єлизавети ІІ iconРр. – правління Карла V 1519-1556 рр. – правління Карла V

Презентація присвячена 60-річчю правління королеви Великобританії Єлизавети ІІ iconКнига присвячена 60-річчю початку націо-нально-визвольного руху в Україні періоду Другої світової війни. У повісті в художній та публіцистичній формах розкрито умови визрівання національно-патріотичної свідо-мості громадян у західному регіоні України та
Третьої Тернопільської Військової Округи «Лисоня», курінного упа омеляна Польового
Презентація присвячена 60-річчю правління королеви Великобританії Єлизавети ІІ iconУрок на тему:,, Перемога щирих людських стосунків над багатствами Снігової королеви
Тема.«Снігова королева». Перемога щирих людських стосунків над багатствами Снігової королеви
Презентація присвячена 60-річчю правління королеви Великобританії Єлизавети ІІ iconДовідка «Василь Стус негаснуча зірка української літератури»
Бібліографічна довідка «Василь Стус – негаснуча зірка української літератури» присвячена 75-річчю від дня народження Василя Семеновича...
Презентація присвячена 60-річчю правління королеви Великобританії Єлизавети ІІ iconVii короленківські читання збірник наукових праць О. Ніколенко щоденник в. Г. Короленка 1917 року
Присвячується 155-річчю В. Г. Короленка та 95-річчю Полтавського державного педагогічного університету


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка