Р. Ціни на паливо 4 квітня Ціни вказані в гривніСкачати 226,89 Kb.
Дата конвертації21.03.2018
Розмір226,89 Kb.

Аграрний бюлетень управління агропромислового розвитку Станично-Луганської РДА.

04.04.2017 р.

Ціни на паливо 4 квітня

Ціни вказані в гривні.
А-98   - 29.40 ДТ      - 22.34

А-95+ - 26.29 ДТ+    - 25.00

А-95   - 24.95 Газ     - 10.67

А-92   - 24.02За даними Все АЗС

Встановлено новий світовий рекорд врожайності пшениці

Версія для друку

Новозеландські фермери Ерік і Макин Ватсон побили світовий рекорд з врожайності пшениці.

Вони зібрали 167,91 ц пшениці з одного га, перевершивши попередній рекорд (165,19 ц / га), який протягом двох років утримували фермери з Великобританії.

Новий рекорд був зафіксований в Книзі рекордів Гіннеса. Зараз Новії Зеландії належить два рекорди з врожайності зернових. Два роки тому інший новозеландський фермер встановив рекорд з врожайності ячменю.

Ерік Ватсон займається сільським господарством протягом останніх сорока років. Раніше він вже отримував дуже високу врожайність, але ніколи не встановлював рекорд.

Для посіву він використовував сорт Oakley, виведений у Великобританії. Рекомендації по потребам пшениці в добривах були розроблені компанією Yara. Компанія Bayer надала новий фунгіцид. У період зростання пшениці два рази використовувалося зрошення. Урожайність зрошуваної пшениці в Новій Зеландії в середньому становить 120 ц / га.

За матеріалами: Зерно Он-Лайн 

Україні розпочав роботу єдиний реєстр відшкодування ПДВ
Версія для друку

Відсьогодні, з першого робочого дня квітня, стартувала робота електронного сервісу відшкодування податку на додану вартість. Поки що він працює в тестовому режимі. Про це повідомляє прес-служба Мінфіну.

Реєстр створюється Державною фіскальною службою України за заявками від підприємств. Після цього на узгодження суми відводиться не більше 30 днів (у передбачених законом випадках – 60 днів) і відбувається автоматичне відшкодування на наступний день після закінчення цього строку.

Відшкодування відбувається в хронологічному порядку (підприємець, який перший подав, першим отримує кошти за всіх інших рівних умов) та на щоденній основі. Тепер кожен підприємець зможе в онлайн-режимі перевірити, на якому етапі перебуває його платіж.

Раніше ПДВ відшкодовували в останні 5 днів місяця.  Тепер повертати ПДВ будуть в будь-який день місяця після узгодження суми, тому бізнес зможе краще планувати свою діяльність та отримає додаткові оборотні кошти, починаючи з 10-х чисел кожного місяця. Уряд виділив 30 млн грн на меліорацію

Версія для друку

З метою фінансування реконструкції зрошувальних і осушувальних меліоративних систем в Україні ввели нову бюджетну програму з обсягом видатків 30 млн грн. Відповідна постанова від 29 березня 2017 року № 205 опублікована на Урядовому порталі.

Кошти в 2017 році виділено вперше з часу дії Загальнодержавної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 р.

Планується, що прийняття цієї постанови сприятиме впровадженню держполітики в сфері управління водними ресурсами, спрямованої на розвиток меліорації земель і забезпечення продовольчої безпеки української держави.

Згідно постанови головним розпорядником бюджетних коштів призначено Мінприроди, а відповідальним виконавцем бюджетної програми і розпорядником бюджетних коштів нижчого рівня стане Держводагентство.Тваринники вимагають від уряду затвердити покрокову стратегію подолання АЧС

Версія для друку

У Асоціації тваринників України (АТУ) спільно з науковцями НААН, експертами галузі напрацювали комплекс короткотермінових та довгострокових заходів, що дозволять зупинити розповсюдження АЧС. А у кінцевому підсумку – оздоровити українське свинарство від цієї небезпечної хвороби.

Тваринники взяли ініціативу на себе та разом з представниками експертного середовища розробили покрокову стратегію подолання АЧС. Це вимушений крок, бо держава і надалі продовжує чи то навмисно, чи то просто не розуміючи глибину проблеми, гальмувати процес боротьби з африканкою.

Розробка державної Програми профілактики та боротьби з поширенням захворювання африканської чуми свиней на території України на 2017-2022 роки фактично почалась з ініціативи Асоціації тваринників України. Організація ще в листопаді минулого року провела всеукраїнський круглий стіл та разом з експертами та виробниками виступила з вимогою до уряду розпочати процес підготовки державної стратегії подолання АЧС. Далі відповідно до наказу Міністерства агарної політики та продовольства України від 26.12.2016 № 569 була створена Робоча група, що має займатись розробкою проекту Програми. За підсумками 26 лютого Держпродспоживслужба офіційним листом № 602-113-10/3390 подала розроблений проект документу на розгляд Міністерства агарної політики та продовольства України. Але для того, щоб Програма стала дійсно якісним документом, реалізація якого матиме конкретні практичні результати, проект стратегії ще має бути доповнений переліком конкретних заходів, які наразі розроблені АТУ. 

Разом з тим, минуло вже більше місяця, а зрозумілої відповіді від Мінагропроду ще немає. Проект Програми поданий до міністерства, лежить чи під сукном, чи просто припадає пилом, а АЧС все продовжує ставити нові антирекорди та додавати українській державі нових антирейтингів. 

Тому, Асоціація тваринників України публічно звертається до Кабінету Міністрів України, Міністерства аграрної політики та продовольства України з тим, щоб у найкоротші терміни визначити подальші кроки щодо доопрацювання проекту Програми, спільної розробки комплексу заходів з подолання АЧС, визначення обсягів фінансування. Також звертаємось до Максима Мартинюка, першого заступника міністра агарної політики та продовольства України, голови робочої групи з розробки Програми подолання АЧС терміново скликати засідання вищезазначеної Робочої групи та за участю провідних вітчизняних фахівців доопрацювати проект Програми та затвердити перелік заходів її реалізації. Наводимо відповідний відкритий публічний лист з пропозиціями конкретних заходів Програми. Також звертаємось до уряду та безпосередньо до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана взяти під особистий контроль процес затвердження та реалізації державної Програми подолання АЧС в Україні.

Ще раз наполягаємо на якнайшвидшому затвердженні запропонованої покрокової стратегії, бо будь-яке затягування часу може призвести до вкрай негативних наслідків для тваринництва та масштабних економічних втрат як для держбюджету, так для фермерських та приватних господарств. 

«За прогнозами експертів галузі сукупні збитки від епізоотії АЧС цього річ можуть сягнути до 1,5 млрд. гривень. Такі темпи розповсюдження хвороби, що є на сьогодні, ставлять під загрозу існування свинарські господарства у всіх регіонах України. Тому ми звертаємось до аграрного міністерства і наполягаємо якомога швидше затвердити заходи програми подолання АЧС в Україні, забезпечити їх фінансування та якнайшвидше приступити до їх реалізації. Інакше ми поставимо під загрозу продовольчу безпеку країни», - наголошує Ірина Паламар, голова Асоціації тваринників України.
Ситуація з АЧС в Україні залишається вкрай складною. З 2012 року в Україні зареєстровано 208 випадків АЧС. При чому, тільки у з початку 2017 року зафіксовано 60 спалахів. Для повіряння - за весь 2016 рік - 91 спалах. Експерти оцінюють вже завдані прямі та непрямі економічні збитки у понад 1,1 млрд. гривень. За прогнозами Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (FAO), збитки державного бюджету України через спалахи АЧС в 2017 році можуть скласти більше 1,5 млрд. гривень. При цьому у 2017 році кількість спалахів смертельного вірусу АЧС може суттєво збільшитися . З моменту появи хвороби у 2012 році в Україні вже знищено понад 120 тис. голів свиней.
Через АЧС експорт української свинини вже заборонили Молдова, Румунія, Вірменія, Білорусь.

Земельна реформа, безпечність продуктів та органічний ринок - пріоритети розвитку АПК до 2020 року

Версія для друку

Земельна реформа, безпека та якість харчових продуктів, розвиток органічного виробництва були визначені основними напрямками АПК в рамках проекту «Про затвердження середньострокового плану пріоритетних дій Уряду до 2020 року та плану пріоритетних дій Уряду на 2017 рік». Цей план був ухвалений сьогодні, 3 квітня, на засіданні Кабінету Міністрів України.

«Сьогодні всі реформи, всі дії, які ми робимо, направлені на інтереси простих українців. Окрім земельної реформи, великий акцент ми робимо на безпеку та якість харчових продуктів, що стане запорукою підвищення експортного потенціалу України. Також ми активно працюємо над розвитком органічного ринку», - наголосив міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий.

У розрізі земельної реформи має бути здійснене законодавче забезпечення земельного ринку за моделлю, визначеного шляхом національного обговорення та спрощення процедури реєстрації земельних ділянок. Особливу увагу буде приділено тому, що земля має належати українцям (фізичним особам), а не юридичним особам, іноземцям чи агрохолдингам.

Також заплановано удосконалення механізмів стимулювання розвитку агропромислового комплексу. Це має здійснюватися за рахунок забезпечення продовольчої безпеки, прогнозованості та стабільності товарних ринків шляхом підвищення конкурентоспроможності малих і середніх сільгоспвиробників. 

«В рамках аграрного сектору ми вже зробили конкретні зміни в контексті держпідтримки аграріїв. Це 5 років підтримки в рамках 1% виробництва валової продукції сільського господарства. Також буде зроблено акцент на збільшення обсягів виробництва сільськогосподарської продукції з високою доданою вартістю та на диверсифікації бізнес-можливостей в АПК», - прокоментував міністр.

У питанні підвищення якості та безпечності харчових продуктів, продовжиться робота із гармонізації національного законодавства до європейських стандартів, Директив та Регламентів ЄС. Зокрема, це стосується сфери ветеринарної та фітосанітарної безпеки. 

Розвиток органічного ринку має бути забезпечений за рахунок належного державного контролю у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції. Це має спростити вихід української «органіки» на зарубіжні ринки та надати можливість розвивати експортний потенціал у цій сфері.

«Вперше в нас з’явився розвиток органічного ринку. Це той ефективний шлях, який дуже зараз популярний в світі. Я думаю, український агропромисловий сектор може досягнути дуже гарних результатів у органіці», - зазначив Тарас Кутовий.Дефіцит добрив у 34% призведе до втрати $ 2,5 млрд експортної виручки

Версія для друку

Дефіцит мінеральних добрив у розмірі 34% може призвести до втрати 2,5 млрд. доларів експортної виручки. Про це йдеться у аналітичному дослідженні Федерації роботодавців України та Союзу хіміків України, повідомляє прес-служба ФРУ.

Нестача 278 тисяч тон аміачної селітри, 140 тисяч тон КАС та 258 тисяч тон карбаміду склалась через простій українських хімічних підприємств та припинення імпорту мінеральних добрив з Росії.

«Поставки імпортних добрив за демпінговими цінами з Росії призвели до нечесної конкуренції, внаслідок якої вітчизняні підприємства змушені були зупинити виробництво. Однак імпортери не змогли задовільнити попит, і не зможуть ліквідувати дефіцит протягом найближчого місяця, який залишився до закінчення посівної», – зазначив генеральний директор Федерації роботодавців України Руслан Іллічов.

Крайній строк довнесення добрив через ранню весну спливає 30 квітня. Для задоволення потреб аграріїв необхідно негайно запустити хімічні підприємства. Компенсувати дефіцит за рахунок імпортних поставок не вдасться, оскільки максимальні одномоментні поставки добрив з Росії не перевищували 80 тисяч тонн аміачної селітри, 80 тисяч тонн карбаміду, поставки КАС наразі взагалі неможливі. За підрахунками експертів ФРУ та Союзу хіміків України, недонесення добрив може призвести до зменшення врожаю пшениці на 10 млн. тонн, кукурудзи – на 5 млн. тонн, врожай цукрового буряка та сої знаходиться під загрозою.

Відповідно можуть суттєво зменшитись обсяги експорту, що призведе до зменшення експортної виручки на 2,5 млрд. доларів. Серед наслідків такої ситуації – зростання інфляції до 12% при прогнозі у 9,1%, відсутність традиційного сезонного зниження на продовольства та курсу валют через активний експорт сільгоспропдукції.

Падіння експорту агропродукції може стати однією з причин того, що курс долара у 30-32 гривні за долар може бути досягнутий не у грудні, як планувалось, а у вересні-жовтні. Зростання цін на паливно-мастильні матеріали запустить цикл зростання цін на всі групи товарів та послуг. «Єдиний вихід – негайне відновлення газопостачання українських хімічних підприємств та введення в дію рішення про запровадження антидемпінгового мита на імпортні добрива з Росії», – зазначається у дослідження ФРУ та Союзу хіміків України."Кернел" купує великий агрохолдинг

Версія для друку

Група "Кернел" закінчує процес купівлі холдингу "Українські аграрні інвестиції", що зробить холдинг Андрія Веревського найбільшим власником земельного банку України.

Про це LIGA.net повідомили інвестбанкір і два учасники ринку.

За даними співрозмовників видання, агрохолдинг чекає дозволу від Антимонопольного комітету України.

"Менеджмент УАІ вже на валізах, чекають, що ось-ось Кернел поставить своїх", - говорить один зі співрозмовників.

У прес-службі Kernel побічно підтвердили інформацію, зазначивши, що раніше Веревський відкрито заявляв про намір розширювати земельний банк.

Нагадаємо, до цього Кернел отримав дозвіл від АМКУ на придбання частки в статутному капіталі 10 аграрних підприємств, які належать Renaisco B.V. – дочірній компанії Glencore International.

За наявними даними, земельний банк Glencore становить 70 тис. га, УАІ - понад 240 тис. га.

Після покупки активів Kernel може стати найбільшим землекористувачем в Україні з зембанком близько 700 тис. га.

Кернел - один з найбільших українських агрохолдингів. Компанія є також найбільшим в світі виробником і експортером соняшникової олії.

Вертикально-інтегрована структура компанії будується на тісно пов'язаних між собою бізнес-сегментах: виробництво, експорт і внутрішній продаж соняшникової олії; рослинництво; експорт зернових культур; надання послуг зі зберігання і перевалки зерна на елеваторах і портових терміналах.

На даний момент земельний банк агрохолдингу становить близько 390 тис. га.

За матеріалами: Економічна правда

Новопокровський комбінат хлібопродуктів виставлять на продаж
Державне підприємство «Новопокровський комбінат хлібопродуктів» (Харківська область) буде виставлено на продаж.

Згідно з постановою уряду № 204 від 29 березня, таке рішення дасть можливість Фонду держмайна підготувати об'єкт до продажу, створити сприятливі умови для інвесторів.

Нині підприємство перебуває в підпорядкуванні Міністерства аграрної політики та продовольства.

Новопокровський КХП є одним із найбільших в Україні зернопереробних підприємств. Елеватор КХП на 54 тис. тонн здійснює прийом зерна з автомобільного та залізничного транспорту, очищення, зберігання та передачу його на млин.

Для сушіння вологого зерна є зерносушарний агрегат ДСП потужністю 32 тонна/година.

Потужність комбінату з переробки зерна становить 500 тонн на добу. Основними видами продукції є борошно пшеничне вищого та першого ґатунку, крупа манна, висівки.

На комбінаті працює лінія фасування борошна в пакети вагою 2 кг.

До структури КХП входить комбікормовий завод виробничою потужністю 1,050 тис. тонн на добу. Основним видом продукції є повнораціонні комбікорми для всіх видів сільськогосподарських тварин, птиці, риби.За матеріалами: Інтерфакс-Україна

Володимир Гройсман хоче передати землю навколо сіл громадам

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що пріоритетним підходом до вирішення питання користування землею навколо населеним пунктів є її передача об'єднаним територіальним громадам.

Про це він заявив на зустрічі із представниками регіональних ЗМІ.

"До користування землею є два підходи - роздати всім, навіть маленьким селам, другий підхід – роздати об'єднаним територіальним громадам., я вважаєю, що більш ефективне використання – це віддати управління ОТГ – такий закон є в парламенті, скоро депутати ухвалять рішення, в цьому році сподіваємось поставити крапку з цим питанням", - сказав Володимир Гройсман.

За матеріалами: Depo.ua
Аграрії будуть забезпечені добривами: проблему з Ostchem обіцяють вирішити

Версія для друку

В Кабінеті міністрів України 28 березня відбулася нарада, на якій прийнято рішення про негайний запуск в роботу хімічних підприємств, які виробляють міндобрива в Україні. Виробництво добрив буде здійснюватися на давальницьких умовах шляхом поставки газу ПАТ «Аграрний фонд». Про це повідомляє УАК.

Нарада відбулася під головуванням першого віце-прем’єр-міністра України Степана Кубіва за участі віце-прем’єр-міністра Володимира Кістіона. В нараді взяли участь народні депутати України, представники міністерств, відомств, керівники «Аграрного фонду», компанії Ostchem та «Нафтогазу України».

Уряд розгляне можливість того, що добрива, які «Аграрний фонд» отримає від Черкаського «Азоту» та «РівнеАзоту», будуть передані сільськогосподарським підприємствам в основному на умовах зустрічної поставки продукції майбутнього урожаю.

"В такий спосіб планується врегулювати проблему заборгованості компанії Ostchem перед сільгосппідприємствами, які здійснили передоплату, але не змогли отримати міндобрива", - повідомив Леонід Козаченко, народний депутат України, президент Української аграрної конфедерації.

Також планується, що міндобрива будуть поставлені іншим сільгосппідприємствам, які зможуть здійснювати передоплату «Аграрному фонду», а також без передоплати з кредитуванням цих підприємств на умовах поставки продукції майбутнього урожаю.

Також розглянута можливість держпідтримки для подальшої роботи Черкаського «Азоту» та «РівнеАзоту».Маржинальні культури для України - кукурудза і соняшник

Версія для друку

Світова тенденція - основні виробники скорочують площі під пшеницею, вибираючи більш маржинальні культури. Для України такими можуть бути кукурудза і соняшник. Таку думку висловив генеральний директор консалтингового агентства «УкрАгроКонсалт» Сергій Феофілов.

«Основним критерієм для вітчизняних господарств залишаються валові показники. Так, Україна зробила прорив, отримала доступ до глобального ринку, але інвестори зацікавлені в довгостроковому прибутку. Це недооцінюється на рівні міністерств», - підкреслив експерт.

Також він зазначив, що якщо Україна змогла реалізувати свій експортний потенціал по зерну в поточному сезоні, то Росія увійде в новий сезон з рекордними запасами зернових. Факторів для зростання світових цін на зерно не передбачається. Ціни будуть стабільні але низькими, - прогнозує Сергій Феофілов.

Аграрний експерт упевнений: для підвищення прибутковості традиційні підходи (зростання виробництва і експорту) вже не діють. Потенціал 2017-го було закладено півроку тому, його можна оцінити за обсягами закупівлі насіння і пального. «Урожай був сформований ще 4-6 місяців тому. Прогнози щодо врожаю в цьому році райдужні - на рівні 60-65 млн т», - переконаний керівник «УкрАгроКонсалту».

За оцінкою експертів «УкрАгроКонсалту», попередні розрахунки свідчать, що рентабельність в середньому по культурах виросла на 2% і становить близько 28%. Трохи знизилася рентабельність по соняшнику, але він, як і раніше, залишається однією з найбільш рентабельних культур. По 2016 року «вистрілив» рапс - через загибель посівів ціна на нього виросла.

За попередніми прогнозами, в 2017-му собівартість виробництва зерна виросте як мінімум на 10%. Якщо ціни залишаться на торішньому рівні, то рентабельність як зернових, так і олійних знизиться. За матеріалами: ПропозиціяРейтинг областей України за елеваторними потужностями

Версія для друку

У 2016 році елеваторні потужності України склали близько 42 млн т. У трійку лідерів увійшли Полтавська, Одеська і Кіровоградська області. Інформація про елеваторні потужності України надано обласними адміністраціями, управліннями статистики і департаментами АПР областей.

 


 • 1  Полтавская область 4 000 600 т

 • 2  Одесская область 3 888 970 т

 • 3  Кировоградская область 3 200 000 т

 • 4  Николаевская область 2 819 600 т

 • 5  Винницкая область 2 784 340 т

 • 6  Харьковская область 2 359 310 т

 • 7  Днепропетровская область 2 200 300 т

 • 8  Хмельницкая область 2 165 150 т

 • 9  Черкасская область 2 162 260 т

 • 10  Сумская область 2 084 000 т

 • 11  Киевская область 2 058 580 т

 • 12  Черниговская область 1 972 300 т

 • 13  Тернопольская область 1 767 000 т

 • 14  Херсонская область 1 700 220 т

 • 15  Запорожская область 1 651 700 т

 • 16  Житомирская область 1 384 400 т

 • 17  Донецкая область 937 120 т

 • 18  Луганская область 708 500 т

 • 19  Ровенская область 701 500 т

 • 20  Волынская область 600 000 т

 • 21  Львовская область 552 200 т

 • 22  Ивано-Франковская область 457 100 т

 • 23  Черновицкая область 250 000 т

 • 24  Закарпатская область 26 т

 

 За матеріалами: elevatorist.com


Які напрямки інвестицій в агротехнології є найбільш перспективними?

Версія для друку

Зараз для інвестицій у сільське господарство, особливо в агротехнології, настав момент істини. За даними Бостонської консалтингової групи та компанії AgFunder, в 2016 році загальні інвестиції в агротехнології з боку агробізнесу та венчурних компаній досягли історичного максимуму — $20-25 млрд.

«Сільське господарство — дуже широка галузь, де можна застосувати дуже багато нових цікавих технологій», — говорить співзасновниця AgFunder Меліса Тілні. Іншими словами, низка нових технологій — дрони, сенсори, безпілотні наземні транспортні засоби, 3D-принтери, виявлення генетичних характеристик на ранніх стадіях розвитку — не з’явилася в сільському господарстві, але знайшла там широке застосування. Останньому сприяло здешевлення цих технологій останніми роками.

Якщо навіть невелика частина цих інвестицій матиме своїм наслідком появу успішних технологій, спричинена ними хвиля інновацій виведе загальну врожайність на рівень, незрівнянний з тим, що спостерігався на початковому етапі механізації. Хвиля інвестицій в агротехнології вивела сільське господарство на поріг нової зеленої революції.

Які ж конкретні напрямки інвестицій в агротехнології є найбільш багатообіцяючими? Бостонська консалтингова група та AgFunder опитали більш ніж півсотні високопосадовців провідних міжнародних агрокомпаній і 15 фахівців з інвестицій з венчурних компаній, що спеціалізуються на агротехнологіях, з приводу їхніх інвестиційних пріоритетів. Перша п’ятірка мала такий вигляд: • великі масиви даних (big data) та аналітика;

 • безпека і прослідковуваність продуктів харчування;

 • біотехнології;

 • апаратні засоби для оптимізації;

 • сенсори і засоби зв’язку.

Великі масиви даних (big data) включили в першу п’ятірку своїх пріоритетів 46 з 50 високопосадовців агрокомпаній, що представляли найрізноманітніші сфери — виробництво обладнання для ферм, добрив, ЗЗР, селекцію, переробку. Різні агротехнології оптимізують кожен із 4 етапів обробки великих масивів даних: фіксацію, збір, аналіз і вироблення можливих подальших дій. Це вимагає, щоб низка технологій працювала спільно: дрони, сільгосптехніка та обладнання, сенсори, камери, програмне забезпечення тощо.

Автоматизація й роботизація знаходяться у списку пріоритетів трохи нижче: їх назвали серед 5 найважливіших 45% опитаних.

«Якщо ви спостерігаєте за тим, як вдосконалюються зразки роботів, ви можете уявити зовсім іншу систему сільського господарства в майбутньому. Подумайте тільки, як сильно роботи змінять ринок праці і капітальні затрати», — говорить Меліса Тілні.

Агротехнології також можуть змінити весь ланцюжок постачання, оптимізувавши низку процесів, таких як зберігання продукції, упаковку, термін придатності продукту, безпечність і прослідковуваність продуктів, використання основних та транспортних засобів.

Деякі агротехнології створюють нові способи ведення бізнесу. Приклади таких технологій — шерингове володіння обладнанням і ферми в містах, у повністю закритих приміщеннях. Інтернет-комерція теж поступово відкриває для фермерів нові ринки й нових клієнтів.

Попри рекордні інвестиції, Тілні відзначає, що багато агрокомпаній зберігають досить консервативний підхід до інвестування. Більшість виконує дослідницькі та дослідно-конструкторські роботи власними силами, перш ніж вивчити можливість створення спільних підприємств або передати щось на аутсорсинг.За матеріалами: Пропозиція

Сертифікація насіння повністю відновлена


 

ФотSuperAgronom.comНасіннєвий матеріал кукурудзи

В Україні розпочалася сертифікація насіння новим уповноваженим органом. За перший день роботи ДП «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції» видано 192 сертифіката.

Про повне відновлення процесу сертифікації насіння повідомляє прес-служба Мінагропроду.

Враховуючи затримку сертифікації, що була викликана адміністративними процедурами реформування Держсільгоспінспекції, яка здійснювала цю роботу раніше, процес сертифікації відбувається в максимально інтенсивному режимі. 1 березня набула чинності постанова Кабміну, якою був затверджений Порядок сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал та форм сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал.

В перший день набрання чинності постанови, державним підприємством Державний центр сертифікації та експертизи сільськогосподарської продукції, яке уповноважено на виконання функції із сертифікації насіння і садивного матеріалу видано 192 сертифіката. По всій території України працює 51 випробувальна лабораторія. Відбір та аналізування проб здійснюють 140 лаборантів та агрономів–інспекторів. Відібрано та опрацьовується 3 000 зразків.

Як зазначив перший заступник міністра агрополітики Максим Мартинюк, Міністерство на першому етапі здійснюватиме посилений контроль процесу сертифікації, зокрема методом «таємного покупця», щоб гарантувати максимальну оперативність процесу.«На початковому етапі реформування Держсільгоспінспекції було втрачено багато часу, тому фактично організовувати процес нам довелось з нуля. На сьогодні процес видачі сертифікатів іде ритмічно та у повній відповідності з потребами бізнесу. Можу запевнити, що жодних адміністративних перепон для успішного та вчасного проведення посівної кампанії наразі немає», – сказав він.


На Луганщині йде боротьба з насіннєвою корупцією

 www.greenmoll.info 

На Луганщині йде боротьба з насіннєвою корупцією

Держпродспоживслужба Луганщини вживає заходи із запобігання правопорушень під час торгівлі насінням овочевих та баштанних культур. Про це повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби.

"З метою зменшення обігу неякісного насіннєвого матеріалу на ринках області Головне управління Держпродспоживслужби в Луганській області з січня місяця поточного року проводить заходи, спрямованні на запобігання адміністративних правопорушень законодавства України у сфері насінництва при здійсненні оптової та роздрібної торгівлі насінням овочевих та баштанних культур", - йдеться в повідомленні.

За даними проведення заходів було вивчено ринок реалізації продукції насінництва овочевих та баштанних культур на території Луганської області.  

У ході моніторингу встановлено, що станом на 31 березня 2017 року із 126 суб’єктів підприємницької діяльності 60 підприємців (48%) на день проведення заходу здійснювали торгівлю насінням овочевих та баштанних культур без документів, які б підтверджували якість насіннєвого матеріалу, або з документами, які не відповідають вимогам чинного законодавства України у сфері насінництва.

Під час проведення заходів підприємцям Луганщини надавалася консультативна допомога з питань дотримання порядку та умов ведення насінництва при здійсненні торгівлі насінням овочевих та баштанних культур.   

Станом на сьогодні Держпродспоживслужба області продовжує роботу, спрямовану на попередження та запобігання адміністративних правопорушень законодавства України у сфері насінництва та розсадництва. 


KUHN РОЗРОБИВ НОВУ СІВАЛКУ ESPRO 6000 RCkuhn.com


Сівалка Kuhn Espro 6000 RC

Компанія Kuhn розробила нову сівалку з мінімальним обробітком ґрунту, складну модель Espro 6000 RC. Про це повідомляє profi.com.

На відміну від попередніх версій сівалок Espro з мінімальним обробітком ґрунту, складна модель 6000 RC шириною 6 м дозволяє здійснювати висів насінин та внесення добрив за один прохід. Як і інші причіпні машини в цій лінійці (зокрема, фіксована модель 3000 шириною 3 м, складні моделі 4000 R та 6000 R шириною 4 та 6 м відповідно), модель 6000 RC має два ряди культивуючих дисків, за якими йде один ряд прикатуючих котків діаметром 900 мм.

Нова сівалка відрізняється тим, що у неї є додатковий ряд однодискових сошників за робочими дисками, який вносить добриво або інший сорт насіння прямо перед прикатуючими котками, і знаходиться на однаковій відстані від двох основних рядів з насінням. В компанії стверджують, що внесення добрива на такому точному рівні гарантує, що насінина отримає всі важливі поживні речовини на ранніх стадіях розвитку, а також зводить до мінімуму ризик, що молоді рослини будуть випалені, маючи прямий контакт з добривом.

Модель RC оснащена 5500-літровим бункером на два відділення, які розділені по принципу 60:40 (добриво:насіння). Завдяки двом окремим вимірювальним та дозувальним системам можливе використання кількох різних режимів роботи, зокрема, і можливості висіву: одного виду насіння з обох відділень; насіння та добрива з різних відділень; двох видів основної культури; суміші двох видів насіння, яке висівається на різну глибину.

Також можна додати комплект фронтальних прикатуючих котків з можливістю регулювання їхнього тиску з кабіни. Вони забезпечують рівну поверхню ґрунту перед робочими дисками і запобігають осіданню машини на вологих чи легких ґрунтах. Коштує Espro 6000 RC від £132 323.


Жито повертається до розряду високорентабельних культур


 Фото: SuperAgronom.comОзиме жито

Українські агрономи все частіше цікавляться вирощуванням жита, яке останніми роками стає дуже рентабельною культурою.

Про свій інтерес до вирощування жита та наміри спробувати ввести цю культуру до сівозміни SuperAgronom.com неодноразово чув від агрономів з різних регіонів.

Переважно заважає поширенню цієї культури відсутність досвіду та знань, нарікають агрономи — доводиться покладатись на рекомендації представників насіннєвих компаній. Проте ті, хто вже зібрав 2-3 врожаї озимого жита, не намірені відмовлятись від його вирощування.

Серед переваг культури відзначають значно вищу його зимостійкість, стійкість до хвороб, бур'янів та закислених ґрунтів. Це дозволяє рослинам формувати високий урожай навіть на низьких агрофонах.

Як говорять агрономи з Черкащини та Київщини, жито дозволяє без проблем і з мінімальними вкладеннями отримати 40-45 ц/га зерна, не витрачаючись на добрива, пальне й дорогий насіннєвий матеріал. А якщо подбати про хороше живлення, то можна зібрати й 70-80 ц/га. Завдяки цьому жито стає однією з високорентабельних культур, особливо для не дуже заможних господарств.Не виникає і проблем зі збутом, говорять виробники. Наприклад на Київщині вже цієї весни господарства укладають договори на продаж майбутнього урожаю жита по ціні понад 4000 грн/т.

Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Р. Ціни на паливо 4 квітня Ціни вказані в гривні iconАпарат верховної ради україни інформаційне управління
Та все ж вона уповільнюється! А доходи поки що ростуть все ж таки швидше за ціни. І слава Богу 26
Р. Ціни на паливо 4 квітня Ціни вказані в гривні iconВ 29 квітня 1918р.; Г 31 квітня 1918р Виберіть правильне твердження: а брест-Литовський мирний договір з Німеччиною підписав С. Петлюра; б денікінський режим утвердився на більшій території України навесні 1919р
А 9 квітня 1918р.; Б 21 квітня 1918р.; В 29 квітня 1918р.; Г 31 квітня 1918р
Р. Ціни на паливо 4 квітня Ціни вказані в гривні iconПлан-конспект Народився 3 квітня 1918р в с. Ломівці, в передмісті Дніпропетровська
Народився видатний украЇнський радянський письменник, літературний критик, громадський діяч Олександр (Олесь) Терентійович Гончар...
Р. Ціни на паливо 4 квітня Ціни вказані в гривні iconВсесвітній День Авіації та Космонавтики 12 квітня
В цей день, 12 квітня, у 1961 році громадянин СССР старший лейтенант Юрій Олексійович Гагарін на космічному кораблі "Восток" вперше...
Р. Ціни на паливо 4 квітня Ціни вказані в гривні icon5 квітня 2012 р. Чернівці 2012
Букова віть: Матеріали ІІ міжвузівської студентської конференції, Чернівці, 5 квітня 2012 р. / [Упоряд: М. В. Мандрик, Г. В. Чайка]....
Р. Ціни на паливо 4 квітня Ціни вказані в гривні iconДовідка-характеристика музею гімназійної освіти Білої Церкви з квітня 2010 по жовтень 2013 рр. Музей гімназійної освіти Білої Церкви 1847 1920 років був
Музей гімназійної освіти Білої Церкви 1847 – 1920 років був відкритий при гімназії №1 м. Біла Церква 25 квітня 2007 року
Р. Ціни на паливо 4 квітня Ціни вказані в гривні iconОснови теорії військової справи та бойових мистецтв”, м. Запоріжжя, 20 квітня 2007 р
Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції “Основи теорії військової справи та бойових мистецтв”, м. Запоріжжя, 20 квітня...
Р. Ціни на паливо 4 квітня Ціни вказані в гривні iconЕ. Золя народився 2 квітня 1840 р

Р. Ціни на паливо 4 квітня Ціни вказані в гривні iconАвтобіографія я, Остапчук Анатолій Миколайович, народився 5 квітня 1960 року в селі Жолобне Новоград-Волинського району Житомирської області. Громадянин України. Упродовж останніх 23 років проживаю на території України. Освіта вища
Я, Остапчук Анатолій Миколайович, народився 5 квітня 1960 року в селі Жолобне Новоград-Волинського району Житомирської області
Р. Ціни на паливо 4 квітня Ціни вказані в гривні iconРішення міської ради від 07 квітня 2011р. №215 "Про День міста Сарни", виконком міської ради виріши в: Утворити організаційний комітет з підготовки та відзначення 131-ї річниці міста Сарни у складі, згідно додатку
Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", відповідно до рішення міської ради від 07 квітня 2011р. №215 "Про День міста...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка