|
 Рекомендаційний список літератури на допомогу викладачам української мови та літератури, класним керівникам та майстрам виробничого навчання
|
Дата конвертації | 28.06.2017 | Розмір | 132,4 Kb. |
|
Навігація по даній сторінці:
- РОЗДІЛ І : Твори Т.Г.Шевченка
- «Кобзар Т. Шевченка» / Т. Г. Шевченко ; післямова В. Бородін. – К., 1962. – 124 с.
- Шевченко Т. Вірші / Т. Шевченко. – К. : Молодь, 1950. – 42 с.
- Шевченко Т. Г. Катерина / Т. Г. Шевченко. – К. : Художня література, 1981. – 26 с.
- Шевченко Т. Кобзар : Вірші / Т. Г. Шевченко ; ред. А. Дейча, М. Рильського, Н. Ушакова. – М. : Художественная литература, 1974. – 744 с. – (рус. яз.).
- Шевченко Т. Г. Наймичка / Т. Г. Шевченко. – К. : Художня література, 1981. – 20 с.
- Шевченко Т. Г. Малий Кобзар : Вибрані поезії для дітей / Т. Г. Шевченко. – К. : Веселка, 1979. – 384 с.
- Шевченко Т. Г. Повести / Т. Г. Шевченко ; вступ. ст. Ю. А. Ивакина ; прим. В. С. Бородина ; ил. В. В. Василенко. – К. : Днипро, 1986. – 455 с. : ил. – (рус.яз).
- Шевченко Т. Г. Повне зібрання творів : у 12 т. / редкол. : М. Г. Жулинський (голова) та ін. – К. : Наук. думка, 2001.
- Шевченко Т. Г. Поеми / Т. Г. Шевченко. – К. : Дніпро, 1982. – 189 с.
- Шевченко Т. Г. Поетичні твори : у 5 т. / вступ. ст. В. Бородин. – К. : Дніпро, 1978.
- Шевченко Т. Три літа : поєзії : для середнього та старшого шкільного віку / Т. Шевченко ; упоряд., передм. та приміт. В. Є. Шубравського. – К. : Веселка, 1987. – 191 с. : іл.
- РОЗДІЛ ІІ: Література про життя і творчу діяльність Т.Г.Шевченка
- Большаков Л. Н. Повість про вічне життя : наук.-худож. кн. / Л. Н. Большаков ; худож. Ю. Г. Кудь ; авториз. пер. з рос. Н. К. Ніколенко. – К. : Веселка, 1990. – 214 с. : іл..
- Вадецкий Б. Акын Терези : Шевченко в ссылке : роман / Б. Вадецкий. – М. : Художественная литература, 1961. – 304 с. – ( на рус. яз.).
- Гомон П. Л. Тарас Шевченко і харківяни / П. Л. Гомон. – Х. : Митець, 2003. – 92 с.
- Дзюба І. Тарас Шевченко / І. Дзюба ; за ред. В. Смолія. – К. : Альтернативи, 2005. – 704 с. : іл. – (Особистість і доба).
- Зайцев П. І. Життя Тараса Шевченка / П. І. Зайцев ;
- Лисенко В. Легенди про Тараса / В. Лисенко ; передм. Л. Різника ; худ. М. Попович. – Львів : ЛА «ПІРАМІДА», 2004. – 136с. з іл.
- Рильський М. Поезія Тараса Шевченка. / М. Рильський. – К. : Радянський письменник, 1961. – 68 с.
- У Вільні, городі преславнім… : художньо-документальний диптих / за ред. Т. Г. Соломаха. – К. : Дніпро, 1988. – 352 с. : іл..
- Хинкулов Л. Ф. Тарас Шевченко / Л. Ф. Хинкулов ; 2-е изд., перераб. – М. : Молодая гвардия, 1960. – 399 с. ; фото, портр. – (Жизнь замечательных людей).
- Шевченко Т. Г. Дневник / Т. Г. Шевченко. – К. : Молодь, 1963. – 278 с. – (рос. мовою).
- Шевченко Т. Г. Художник : повесть / Т. Г. Шевченко. – К. : Художественная література, 1963. – 113 с. : ил.
- «Я дуже щиро Вас люблю…» : Шевченко у розповідях сучасників / упоряд., передм., прим. О. В. Ковалевського. – Х. : Прапор, 2004. – 352 с.
- РОЗДІЛ ІІІ: Методичні розробки виховних заходів на допомогу педагогічним працівникам
Шлях Кобзаря – це шлях народу
(до 200-річчя від дня народження)
Рекомендаційний список літератури на допомогу викладачам української мови та літератури, класним керівникам та майстрам виробничого навчання
Харків 2013
Тарас Григорович Шевченко – великий український народний поет, геніальний митець-новатор, основоположник нової української літератури та української літературної мови. Видатний поет був водночас і драматургом, і повістярем, і фольклористом, і одним з найвидатніших майстрів українського живопису та графіки.
Т.Г.Шевченко – центральна постать українського літературного процесу XIX ст. Його творчість мала вирішальне значення в становленні й розвитку нової української літератури, утвердивши в ній загальнолюдські демократичні цінності та піднісши її до рівня передових літератур світу. У своїй поезії Шевченко звернувся до тем, проблем та ідей (соціальних, політичних, філософських, історичних, художніх), які до нього ще не порушувалися в українській літературі або порушувалися надто несміливо й соціальне обмежено.
Збагачуючи українську літературу новими життєвими темами й ідеями, Шевченко став новатором і в пошуках нових художніх форм та засобів. Автор "Кобзаря" виробляв і утверджував нове художнє мислення. Його роль в історії української літератури більша, ніж роль Пушкіна в російській, Міцкевича – в польській літературі. Його значення в розвитку передової вітчизняної суспільної думки, соціальної і національної свідомості народу не менше, ніж в історії поезії.
Наша дума, наша пісня
Не вмре, не загине...
От, де люде, наша слава,
Слава України!
Без золота, без каменю,
Без хитрої мови,
А голосна та правдива,
Як Господа слово.
Рекомендаційний список літератури допоможе класним керівникам, майстрам виробничого навчання у підготовці та проведенні виховних заходів до святкування 200-річчя від дня народження поета.
Література розташована у 3 розділах: Твори Т.Г.Шевченка; Література про життя і творчу діяльність Т.Г.Шевченка; Методичні розробки виховних заході.
РОЗДІЛ І :
Твори Т.Г.Шевченка
|
«Кобзар Т. Шевченка» / Т. Г. Шевченко ; післямова В. Бородін. – К., 1962. – 124 с.
«Кобзар Т.Шевченка» є фотомеханічним перевиданням унікального поза цензурного примірника 1840 р., що зберігається в Науковій бібліотеці ім.. М.Горького (Ленінград, нині Петербург). Книжка була надрукована у типографії Є.Фішера.
|
|
Шевченко Т. Вірші / Т. Шевченко. – К. : Молодь, 1950. – 42 с.
Уже для багатьох поколінь українців – і не тільки українців – Шевченко означає дуже багато, але щоб краще зрозуміти його як нашого сучасника, треба повністю осягнути його як сучасника людей, проблем, суспільства XIX століття. Він сам приходить у наш день. Але й ми повинні йти в його час. Лише так між нами й ним буде глибше взаєморозуміння...
|
|
Шевченко Т. Г. Катерина / Т. Г. Шевченко. – К. : Художня література, 1981. – 26 с.
Молода українська дівчина Катерина зустрічається з російським офіцером і закохується в нього. А її коханий тим часом поїхав на війну в Туреччину, вона чекає його повернення, але він так і не повертається.Катерина після народження її сина-байстрюка стає ганьбою для своїх батьків і посміховиськом для чужих людей. Засмучені батьки проганяють її геть з дому разом з дитиною. Дівчина йде шукати свого коханого аж у Москву…
|
|
Шевченко Т. Кобзар : Вірші / Т. Г. Шевченко ; ред. А. Дейча, М. Рильського, Н. Ушакова. – М. : Художественная литература, 1974. – 744 с. – (рус. яз.).
З-поміж безлічі книг поодиноко виділяються ті, що ввібрали в себе науку віків і мають для народу значення заповітне.До таких належить «Кобзар», книга, яку народ український поставив на перше місце серед успадкованих з минулого національних духовних скарбів. Книга формувалася поступово, рік за роком, формувало її саме поетове життя, і все найістотніше із цього життя ввібрав у себе цей збірник поезій. Відтоді, впродовж багатьох десятиріч, книга ця буде настільною книгою кожного українця. У «Кобзарі» поет висловив насамперед самого себе, свою особистість, від першого й до останнього рядка книга виповнена індивідуальним поетовим почуттям. Тут його, Шевченків, темперамент, його щира й беззахисна у своїй відкритості душа…
|
|
Шевченко Т. Г. Наймичка / Т. Г. Шевченко. – К. : Художня література, 1981. – 20 с.
У світовій ліриці більше немає митця, який би з такою любов’ю і таким сумом оспівав жінку-матір, сестру, кохану, їхнє тяжке життя в експлуататорському суспільстві. Для Шевченка жіноча недоля була згустком болю, що запікся в його серці, кріпацька неволя – це доля рідної матері, яку передчасно «у могилу нужда та праця положила», доля сестер Катрі, Ярини, Марії – голубок молодих, у яких коси в наймах побіліють, це трагічна доля його першої трепетної любові – Оксани Коваленко, доля всіх нещасних жінок, що «німі на панщину ідуть».
Для жінки – велике щастя народити і виховати дитину, але на що можуть перетворити материнське щастя жорстокі звичаї!?. Цю проблему поет відобразив і в своєї поемі • «Наймичка».
«Такого полум’яного культу материнства, такого апофеозу жіночого кохання і жіночої муки не знайти ні в одного з поетів світу», – писав М. Рильський.
|
|
Шевченко Т. Г. Малий Кобзар : Вибрані поезії для дітей / Т. Г. Шевченко. – К. : Веселка, 1979. – 384 с.
Малий Кобзар – видання, в якому опубліковані окремі поетичні твори Тараса Шевченка. Видрукувана 1922 в м. Кременець у друкарні братів Юзефових. Тут вміщенні 22 твори, в тому числі вірші, уривки з поем, зокрема «Заповіт», «Думи мої…», «Псалми», «Катерина», «Тарасова ніч» та ін. Деякі озаглавлені не за автографами Шевченка. «Малий Кобзар» – бібліографічна рідкість.
|
|
Шевченко Т. Г. Повести / Т. Г. Шевченко ; вступ. ст. Ю. А. Ивакина ; прим. В. С. Бородина ; ил.
В. В. Василенко. – К. : Днипро, 1986. – 455 с. : ил. – (рус.яз).
Повести: Наймичка; Варнак; Княгиня; Музикант; Близнецы; Художник – проникнуты идеей борьбы против феодально-крепостнического строя, представляют собой интересный биографический материал, раскрывают внутренний мир писателя.
|
|
Шевченко Т. Г. Повне зібрання творів : у 12 т. / редкол. : М. Г. Жулинський (голова) та ін. – К. : Наук. думка, 2001.
Т.1: Поезія 1837-1847 / Перед. слово І.М.Дзюби, М.Г.Жулинського . – 784 с.: портр.;
Т. 2: Поезія 1847-1861. – 784 с. : портр;
Т. 3: Драматичні твори. Повісті. – 2003. – 592 с. – портр.
Т. 4: Повісті. – 600 с. : портр.
Т. 5: Щоденник. Автобіографія. Статті. Археологічні нотатки. «Букварь южнорусский». Записки народної творчості. – 496 с. : портр.
Т. 6: Листи. Дарчі та власницькі надписи. Документи, складені Т.Шевченком або за його участю. – 2003. – 632 с. : портр.
|
|
Шевченко Т. Г. Поеми / Т. Г. Шевченко. – К. : Дніпро, 1982. – 189 с.
Поеми : Катерина; Гайдамаки; Гамалія; Сон («У всякого своя доля…»); Єретик; Наймичка;Кавказ; Варнак; Неофіти; Марія.
|
|
Шевченко Т. Г. Поетичні твори : у 5 т. / вступ. ст. В. Бородин. – К. : Дніпро, 1978.
Т.1: Поетичні твори (1837-1847) / Передмова В.Бородін. – 374 с. : порт.;
Т.2: Поетичні твори (1847-1861). – 365 с.
Т.3: Драматичні тврори ( Назар Стодоля; Никита Гайдай); Повісті (Наймичка; Варнак; Княгиня; Музыкант; Несчастный; Капитанша). – 416 с. – рус.яз.
Т.4: Повісті (Близнецы; Художник; Прогулка с удовольсвием и не без морали). – 444 с. – рус.яз.
Т.5: Автобіографія; Щоденник; Вибрані листи. – 567 с.
|
|
Шевченко Т. Три літа : поєзії : для середнього та старшого шкільного віку / Т. Шевченко ; упоряд., передм. та приміт. В. Є. Шубравського. – К. : Веселка, 1987. – 191 с. : іл.
«Три літа» – поетична збірка Тараса Григоровича Шевченка, написана у 1843–1845 роках. Протягом цього періоду він двічі побував в Україні, побачивши скруту рідного народу. Під цим емоційним впливом поет написав свої геніальні поеми "І мертвим, і живим, і ненарожденим...", "Кавказ", "Сон", "Розрита могила", "Великий льох." Через антикріпосницькі мотиви та гостру сатиру самодержавства, Шевченко не подавав свою збірку до друку, вона побутувала у рукописних примірниках. Під час арешту Тараса Шевченка 5 грудня 1847 рукописний примірник, який поет мав при собі, став головним доказом його причетності до "Кирило- Мефодіївського братства" і його антикріпосницьких настроїв…
|
РОЗДІЛ ІІ:
Література про життя і творчу діяльність Т.Г.Шевченка
|
Большаков Л. Н. Повість про вічне життя : наук.-худож. кн. / Л. Н. Большаков ; худож. Ю. Г. Кудь ; авториз. пер. з рос. Н. К. Ніколенко. – К. : Веселка, 1990. – 214 с. : іл..
Автор – відомий дослідник життя і творчості Великого Кобзаря. У своїй книжці, побудованій як літопис, письменник розповідає про найважливіші події у житті поета, його особисті й творчі зв’язки з представниками братніх культур, його посмертну славу.
|
|
Вадецкий Б. Акын Терези : Шевченко в ссылке : роман / Б. Вадецкий. – М. : Художественная литература, 1961. – 304 с. – ( на рус. яз.).
Жизнь и деятельность Тараса Шевченко – великого украинского поэта – давно привлекает внимание художников слова. Вот и эта книга рассказывает об одном из драматических эпизодов жизни поэта – ссылке в Киргизию…
|
|
Гомон П. Л. Тарас Шевченко і харків'яни / П. Л. Гомон. – Х. : Митець, 2003. – 92 с.
У цій книзі здійснена спроба синтезувати маловідомі у літературному краєзнавстві матеріали щодо зв’язків Т.Шевченка з харків’янами, виявити в архівах і старих виданнях нові факти, описати й витрактувати з позицій сучасного прочитання, відтак заповнити очевидні на сьогодні прогалини у шевченківській орбіті літературної Слобожанщини.
|
|
Дзюба І. Тарас Шевченко / І. Дзюба ; за ред. В. Смолія. – К. : Альтернативи, 2005. – 704 с. : іл. – (Особистість і доба).
Пропонована книга є спробою поєднати докладну розповідь про життєвий шлях Тараса Шевченка з текстологічним аналізом його поетичних і прозових творів та коротким оглядом малярської спадщини.
Автор прагнув охопити весь об'єм літературної та громадянської діяльності великого сина України в широкому історичному контексті, розкрити центральне місце Шевченка в усьому національному житті.
Книжка розрахована на широке коло читачів.
|
|
Зайцев П. І. Життя Тараса Шевченка / П. І. Зайцев ; упор., комент. та іл. Ю. Іванченко ; передм. В. Шевчука ; худ І. Динник. – К. : Мистецтво, 1994.– 352 с. : іл.
Це – перевидання книги, що побачила світ 1955 р. накладом НТШ та Бібліотеки Українознавства в Парижі – Нью-Йорку – Мюнхені. П. І. Зайцев (1886–1965) – один з найвидатніших шевченкознавців сучасності, – на противагу радянським літературознавцям, що замовчували і фальшували факти біографії поета, підносить значення Шевченка як національного пророка, під впливом ідей якого розвивалася і досі ведеться боротьба за цілковиту незалежність України. Видання доповнене значною кількістю кольорових та чорно-білих ілюстрацій – архівних матеріалів, фото, репродукцій художніх творів як самого Шевченка, так і його сучасників.
|
|
Лепкий Б. Про життя і твори Тараса Шевченка / Б. Лепський ; худ. Т. Канарська. – К. : Україна, 1994. – 173 с. : іл.
Книга про геніального українського народного поета, художника, мислителя Тараса Шевченка належить перу Богдана Лепкого (1872–1941), чий багатий доробок на ниві української літератури після довгих десятиліть забуття знову повертається читачам України.
|
|
Лисенко В. Легенди про Тараса / В. Лисенко ; передм. Л. Різника ; худ. М. Попович. – Львів : ЛА «ПІРАМІДА», 2004. – 136с. з іл.
На біографічних фактах, а також через власне сприйняття великої постаті Шевченка автор створює легенди, які охоплюють дитинство, юнацькі роки та роки зрілості поета. Велика увага приділяється казахському періоду життя Тараса Григоровича.
|
|
Рильський М. Поезія Тараса Шевченка. / М. Рильський. – К. : Радянський письменник, 1961. – 68 с.
До книжки увійшли публікації автора . «Мета доповіді – поділитися тими спостереженнями і думками про великого поета, які виникали у людини, що протягом усього свідомого життя уважно читала книгу… «Кобзар», людиною, що не раз виступала усно і в пресі з приводу цієї книги, і нарешті, людини, безмірно зобов’язаній Тарасові Шевченку у власній літературній праці».
|
|
У Вільні, городі преславнім… : художньо-документальний диптих / за ред. Т. Г. Соломаха. – К. : Дніпро, 1988. – 352 с. : іл..
Книга вперше з такою повнотою розкриває маловідомі «вільнюські сторінки» біографії молодого Тараса Шевченка. Збірник склали повість «Провесінь над Вілією» Георгія Метельського, російського письменника, який проживає у Вільнюсі, та художньо-документальне есе українського вченого Анатолія Непокупного, написане на матеріалі багатолітніх пошуків науковця в архівах Москви, Ленінграда, Києва, Вільнюса, Риги, Казані та інших міст. Видання щедро ілюстроване документальними знімками та репродукціями, значна частина яких публікується вперше.
|
|
Хинкулов Л. Ф. Тарас Шевченко / Л. Ф. Хинкулов ;
2-е изд., перераб. – М. : Молодая гвардия, 1960. – 399 с. ; фото, портр. – (Жизнь замечательных людей).
Биография великого украинского поэта содержит много интересного и поучительного для читателя.
Гениальный певец нужд и стремлений своего народа в тоже время был и выразителем дум и чаяний всех трудящихся России.
Рассказать о жизни Шевченко, о его эпохе и его современниках стремился автор этой книги. В ней нет и капли вымысла: все основано на архивных документах, письмах, мемуарах.
Эта книга не монография. Это живой и непосредственный рассказ о судьбе художника и борца.
|
|
Шевченко Т. Г. Дневник / Т. Г. Шевченко. – К. : Молодь, 1963. – 278 с. – (рос. мовою).
«Дневник» складається з таких розділів: самі записи поета щоденно з 12 червня 1857 року по 13 липня 1858 року тоді, коли він знаходився у киргизьких степах; автобіографія; примітки; список ілюстрацій.
|
|
Шевченко Т. Г. Художник : повесть / Т. Г. Шевченко. – К. : Художественная література, 1963. – 113 с. : ил.
Автобиографическая повесть о годах обучения Т.Г.Шевченко в Петербурге в Академии художеств.
|
|
«Я дуже щиро Вас люблю…» : Шевченко у розповідях сучасників / упоряд., передм., прим. О. В. Ковалевського. – Х. : Прапор, 2004. – 352 с.
Основою збірника стала повість княжни В.М.Репіної про Т.Г.Шевченка, з яким вона познайомилася в своєму родовому маєтку 1843 року в Яготині на Полтавщині. Почуття, яке спалахнуло у неї до поета, розкрило її літературний дар. Повість «Безмовна любов» стала першим твором про Шевченка, а авторка стала першою, хто назвав тоді ще 35-літнього поета генієм.
Крім повісті, в книгу включено лист Репніної до Шарля Ейнара. Доповнює збірник цілий масив спогадів сучасників Шевченка про нього: П. Кулиша, М.Костомарова, І.Тургенева, М.Лєскова та багато інших. Хронологічна послідовність у розташуванні цих матеріалів дає виразну картину життєвого і творчого шляху поета, є безцінним джерелом ґрунтовного вивчення його біографії.
|
РОЗДІЛ ІІІ:
Методичні розробки виховних заходів на допомогу педагогічним працівникам:
Великого народу син : методична розробка виховного заходу // Позакласний час. – 2010. – № 2. – С. 147-148.
Вильчинська О. В. Жіноча доля у творчості Т. Г. Шевченка / О. В. Вильчинська // Позакласний час. – 2008. – № 2. – С. 19-20. – (Шевченківські дні).
Витюк Г. В. Благослови мене, друже, славою святою : методична розробка відкритого виховного заходу / Г. В. Витюк // Позакласний час. – 2010. – № 2. – С. 11-12.
Живописних справ майстер : методична розробка вікторини // Позакласний час. – 2008. – № 2. – С. 26-29. – (Шевченківські дні).
Залеська Л. «І оживе добра слава України…» : методична розробка змагань команд знавців життя та творчості Т. Г. Шевченка / Л. Залеська // Позакласний час. – 2008. – № 2. – С. 24-25. – (Шевченківські дні).
Красицький Д. Шевченківська вікторина / Д. Красицький. – К. : Молодь, 1964. – 112 с.
Шевченківська вікторина складається з питань до біографії, поезії, прози та мистецьких творів поета і відповідей на них.
Крижанівський Д. Реве та стогне Дніпр широкий : Історія пісні / Д. Крижанівський // Позакласний час. – 2008. – № 2. – С. 30-31. – (Шевченківські дні)
Літературний цитатник: Т. Г. Шевченко «Гайдамаки», П. О. Куліш «Чорна рада», Марко Вовчок «Інститутка», І. С. Нечуй-Левицький «Кайдашева сім'я», І. Я. Франко «Перехресні стежки», О. Ю. Кобилянська «Земля» // Позакласний час. – 2010. – № 10. – С. 92-100. – (Вікторини).
Шипелюк Л. Шлях Кобзаря – це шлях народу : методична розробка виховного заходу / Л. Шипелюк, Ю. Запальська // Позакласний час. – 2013. – № 19-20. – С. 44-46.
На струнах Кобзаревої душі : Шевченківські дні у школі // Позакласний час. – 2012. – № 3. – С. 33-38:
• Огієнко І. (Митрополит Іларіон).Тарасове серце : вірш / І. Огієнко (Митрополит Іларіон) // Позакласний час. – 2012. – № 3. – С. 29;
• Макух І. В. Шлях до Кобзаря : Міський учнівський творчий конкурс : методична розробка / І. В. Макух // Позакласний час. – 2012. – № 3. – С. 30-31;
• Попова І. М. Трагедія та покликання Шевченківського кохання : П’єса шкільного театру : методична розробка, сценарій / І. М. Попова // Позакласний час. – 2012. – № 3. – С. 31-34;
• Гагула-Гринчак С. О. Свіча запалена від серця : Шевченківський вечір : методична розробка / С. О. Гагула-Гринчак // Позакласний час. – 2012. – № 3. – С. 35-37;
• Хаперська М. В. Пишаємося славою твоєю! : Литературно-музична композиція : сценарій / М. В. Хаперська // Позакласний час. – 2012. – № 3. – С. 38;
На Тарасове Різдво : методична розробка відкритого уроку у музею // Позакласний час. – 2008. – № 2. – С. 63-66. – (Не журись).
Подранецька Н. І. Орлиний злет Шевченкового духа : методична розробка літературної гри / Н. І. Подранецька // Позакласний час. – 2008. – № 2. – С. 19-20. – (Шевченківські дні).
Сидун Л. П. Кобзарем його ми звемо : На допомогу класним керівникам : методична розробка / Л. П. Сидун // Позакласний час. – 2006. – № 3-4. – С. 48-51.
Українські пісні на слова Т. Г. Шевченка : Методична розробка виховного заходу / О. В. Вильчинська // Позакласний час. – 2008. – № 2. – С. 19-21.
Фецатчин Г. С. Ми – нащадки Кобзаря : методична розробка / Г. С. Фецатчин // Позакласний час. – 2013. – № 21-22. – С. 4-5.
Цимбалюк А. В. Ми тебе не забули, Тарасе : Литературно-музична композиція / А. В. Цимбалюк // Позакласний час. – 2008. – № 2. – С. 19-20. – (Шевченківські дні).
Чуйко Л. М. Конкурс знавців життя і творчості Т. Г. Шевченко : методична розробка / Л. М. Чуйко // Позакласний час. – 2011. – № 2. – С. 80-81.
Шатківська Л. І. Шевченкіана : методична розробка гри / Л. І. Шатківська // Позакласний час. – 2010. – № 10. – С. 101-102.
Шлях до Тараса : методична розробка відкритого бінарного уроку (історія України, українська література) // Позакласний час. – 2008. – № 2. – С. 63-66. – (Не журись).
Огляд літератури було створено на основі тих видань, які містить бібліотека Харківського професійного ліцею машинобудування бібліотекарем ліцею Кохно Є.І.
Бажаємо цікавого читання!
Поділіться з Вашими друзьями: |
Схожі: | Карпатська Україна: документи І матеріали, хроніка подій” Рекомендаційний список на допомогу класним керівникам, майстрам виробничого навчання, викладачам історії
|  | Єдині вимоги до оформлення методичної літератури Методичний посібник на допомогу викладачам та майстрам вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації / Упоряд.: І. В. Іванова...
|  | Інформації щодо можливостей їх співпраці з громадськими організаціями та музеями; включено список літератури, що орієнтує керівника гуртка на ознайомлення із сучасним музеєзнавством На допомогу керівникам гуртків позшкільних навчальних закладів, керівникам шкільних музеїв
|  | України / Рекомендаційний список літератури із циклу «На допомогу молодому вчителю І майбутньому педагогу» Рекомендаційний список літератури із циклу «На допомогу молодому вчителю І майбутньому педагогу»
|  | Методичні рекомендації щодо оформлення навчального кабінету із зарубіжної літератури На допомогу керівникам закладів освіти, завідувачам навчальних кабінетів, керівникам шкільних мо, кафедр пропонуємо матеріали, що...
|  | Рекомендаційний список літератури із циклу «На допомогу молодому вчителю І майбутньому педагогу» Випуск 7 «На допомогу молодому вчителю І майбутньому педагогу». – Вип. 7 / уклад. Л. А. Бережна; окз «харківська обласна бібліотека для юнацтва»....
|  | Рекомендаційний список літератури (анотований) для викладачів загальноосвітніх предметів До Вашої уваги – рекомендаційний список публікацій, який було надруковано в журналі «Відкритий урок: розробки, технології, досвід»...
|  | Розробка відкритого уроку української літератури спеціаліста вищої категорії Степанової Світлани Вікторівни Тема уроку: Краса врятує світ Портрет О. Довженка, його батьків. Книжкова виставка по творчості письменника, рекомендаційний список літератури
|  | Програма співбесіди для осіб, які мають базову або повну вищу освіту з української мови І літератури для громадян України, іноземних громадян та осіб без громадянства, при вступі на навчання для здобуття ступеня Програму з української мови та літератури для вступників розроблено на основі чинних програм з української мови для 5-11 класів,...
|  | На допомогу вчителям предметникам. Анотований рекомендаційний список навчальних посібників, методичної та довідкової літератури. Українська мова та література Бернадська Н.І. Українська література XX століття: навч посібник для старшокласників, вступників до вищих навч закладів та викладачів...
|
|
|