Рішення 03 вересня 2015 року Київ №440/0/15-15 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого адміністративного суду України Юрченка В. В., Кобилянського М. Г. Стародуба О. П., Амєліна С.Є. та Тракало В. ВСкачати 87,37 Kb.
Дата конвертації20.08.2017
Розмір87,37 Kb.
ТипРішенняУКРАЇНА

ВИЩА РАДА ЮСТИЦІЇ

РІШЕННЯ


03 вересня 2015 року

Київ

440/0/15-15


Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого адміністративного суду України Юрченка В.В., Кобилянського М.Г. Стародуба О.П., Амєліна С.Є. та Тракало В.В.
Вища рада юстиції, розглянувши матеріали перевірки, проведеної членом Вищої ради юстиції Лесько Аллою Олексіївною за відомостями, викладеними у скарзі Мелінишин Тетяни Василівни від 03 лютого 2014 року стосовно суддів Вищого адміністративного суду України Юрченка Василя Васильовича, Кобилянського Миколи Генріховича, Стародуба Олександра Павловича, Амєліна Сергія Єгоровича та Тракало Валентини Володимирівни, і висновок дисциплінарної секції Вищої ради юстиції від 28 липня 2015 року,
в с т а н о в и л а:
Юрченко Василь Васильович працює на посаді судді з 1976 року. Спочатку працював народним суддею Бродівського районного народного суду Львівської області, потім народним суддею Радехівського районного народного суду. Постановою Верховної Ради України від 01 червня 2000 року № 1779-ІІІ обраний суддею Радехівського районного суду Львівської області безстроково. Постановою Верховної Ради України від 14 грудня 2000 року № 2150-ІІІ звільнений з посади судді вказаного вище суду у зв’язку з поданням заяви про відставку. Постановою Верховної Ради України від 12 січня 2006 року № 3330-IV обраний на посаду судді Вищого адміністративного суду України безстроково.

Кобилянський Микола Генріхович рішенням Житомирської обласної ради народних депутатів від 10 лютого 1993 року, прийнятим на чотирнадцятій сесії ХХІ скликання, обраний народним суддею Андрушівського районного народного суду. Постановою Верховної Ради України від 10 січня 2002 року обраний на посаду судді апеляційного суду Житомирської області безстроково. Постановою Верховної Ради України від 16 березня 2006 року № 3565-IV обраний на посаду судді Вищого адміністративного суду України безстроково.

Стародуб Олександр Павлович Указом Президента України від 04 серпня 2003 року № 802/2003 призначений строком на п’ять років на посаду судді Личаківського районного суду м. Львова. Постановою Верховної Ради України від 30 жовтня 2008 року № 628-VI обраний на посаду судді Львівського апеляційного адміністративного суду. Постановою Верховної Ради України від 02 грудня 2010 року № 2763-VI обраний на посаду судді Вищого адміністративного суду України.

Амєлін Сергій Єгорович працює на посаді судді з 1988 року. Спочатку працював народним суддею Дніпровського районного суду м. Києва. Постановою Верховної Ради України від 23 грудня 1993 року № 3775-ХІІ обраний суддею Київського міського суду. Постановою Верховної Ради України від 04 березня 2004 року № 1589-IV обраний на посаду судді апеляційного суду м. Києва безстроково. Постановою Верховної Ради України від 12 січня 2006 року № 3330-IV обраний на посаду судді Вищого адміністративного суду України безстроково.

Тракало Валентина Володимирівна працює на посаді судді з 1988 року. Спочатку працювала в.о. народного судді, народним суддею Васильківського районного народного суду Київської області. Указом Президента України від 04 вересня 1995 року № 816/95 призначена суддею Київського обласного суду. Постановою Верховної Ради України від 08 липня 2005 року № 2788-IV обрана на посаду судді цього ж суду безстроково. Постановою Верховної Ради України від 21 жовтня 2010 року № 2636-VI обрана на посаду судді Вищого адміністративного суду України.

До Вищої ради юстиції 14 лютого 2014 року з Вищої кваліфікаційної комісії суддів України надійшла скарга Мелінишин Т.В. від 03 лютого 2014 року щодо наявності підстав для відкриття дисциплінарного провадження стосовно суддів Вищого адміністративного суду України Юрченка В.В., Кобилянського М.Г., Стародуба О.П., Амєліна С.Є., Тракало В.В. у зв’язку з порушенням вимог законодавства під час розгляду касаційної скарги Мелінишин Т.В. на постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 14 січня 2011 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 24 березня 2011 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Прикарпатського юридичного інституту Львівського державного університету внутрішніх справ про скасування наказів, поновлення на роботі, стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди.У скарзі автор зазначила, що вказаними суддями в порушення вимог статті 214-1 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) порушено встановлений законом строк розгляду її касаційної скарги, що є підставою для притягнення їх до дисциплінарної відповідальності.

Відомості, викладені у вказаній скарзі, стали підставою для проведення перевірки, яка здійснювалась членом Вищої ради юстиції Винокуровим С.М. за дорученням Голови Вищої ради юстиції Лавриновича О.В. від 21 лютого 2014 року № 22/0/4-14.

На підставі пункту 3 Розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні» з дня набрання чинності цим Законом (11 квітня 2014 року) повноваження членів Вищої ради юстиції, крім тих, які перебувають у цьому органі за посадою, припинено.

Новий повноважний склад Вищої ради юстиції сформовано 04 червня 2015 року.

У зв’язку з цим матеріали за вищевказаною скаргою були передані члену Вищої ради юстиції Лесько А.О. для продовження перевірки.

За результатами проведеної перевірки член Вищої ради юстиції Лесько А.О. дійшла висновку, про те, що доводи скарги Мелінішин Т.В. щодо суддів Вищого адміністративного суду України Кобилянського М.Г., Стародуба О.П., Амєліна С.Є. та Тракало В.В. не підтвердилися, а в діях судді Вищого адміністративного суду України Амєліна С.Є. вбачається порушення норм процесуального права, які можуть свідчити про наявність ознак дисциплінарного проступку.

На засіданні 28 липня 2015 року дисциплінарна секція Вищої ради юстиції дійшла висновку рекомендувати Вищій раді юстиції прийняти рішення про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого адміністративного суду України Юрченка В.В., Кобилянського М.Г., Стародуба О.П., Амєліна С.Є. та Тракало В.В.

Дослідивши матеріали перевірки, заслухавши доповідача – члена Вищої ради юстиції Лесько А.О., врахувавши висновок дисциплінарної секції Вищої ради юстиції, письмові пояснення судді Юрченка В.В., Вища рада юстиції погоджується з висновком члена Вищої ради юстиції Лесько А.О. з огляду на таке.

Постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 14 січня 2011 року, залишеною без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 24 березня 2011 року у справі № 2а-4240/10, у задоволенні позову ОСОБА_1 відмовлено.

05 травня 2011 року ОСОБА_1 звернулася до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою на вказані вище рішення судів першої та апеляційної інстанцій і клопотанням про поновлення строку на касаційне оскарження даних судових рішень.

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 01 червня 2011 року заяву ОСОБА_1 про поновлення строку на касаційне оскарження задоволено.

Цього ж дня ухвалою судді Юрченка В.В. відкрито касаційне провадження та витребувано адміністративну справу.

Відповідно до статті 214-1 КАС України касаційна скарга має бути розглянута протягом одного місяця з дня одержання судом касаційної інстанції адміністративної справи.

Проте лише 03 березня 2014 року суддею Юрченком В.В. вказану справу було призначено до касаційного розгляду в порядку письмового провадження на 12 березня 2014 року.

З інформації від 02 липня 2015 року, наданої головою Вищого адміністративного суду України Нечитайлом О.М., вбачається, що ухвалою суду від 12 березня 2014 року касаційну скаргу ОСОБА_1 задоволено частково. Постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 14 січня 2011 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 24 березня 2011 року скасовано, справу направлено на новий розгляд до суду першої інстанції.

У своїх письмових поясненнях від 12 березня 2014 року суддя Вищого адміністративного суду України Юрченко В.В. зазначив, що причиною порушення строку розгляду касаційної скарги ОСОБА_1 було надмірне навантаження суддів. Справу за касаційною скаргою ОСОБА_1 призначено у порядку черговості.

Проте вказані пояснення судді не спростовують факту порушення суддею строків розгляду касаційної скарги.

Аналогічну позицію щодо надмірного навантаження та затримування розгляду касаційних скарг також викладено в листі в.о. голови Вищого адміністративного суду України Цуркана М.І. від 27 березня 2014 року.

Доводи скарги Мелінишин Т.В. щодо наявності підстав для притягнення суддів Вищого адміністративного суду України Кобилянського М.Г., Стародуба О.П., Амєліна С.Є., Тракало В.В. до дисциплінарного відповідальності не підтвердились, оскільки вказані судді лише брали участь у колегіальному розгляді клопотання ОСОБА_1 про поновлення строків на касаційне оскарження постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 14 січня 2011 року та ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 24 березня 2011 року, а питання призначення справи до касаційною розгляду вирішувалося суддею-доповідачем у даній справі Юрченком В.В.

Згідно з пунктом 2 частини першої статті 83 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (у редакції чинній на час відкриття касаційного провадження у даній справі) суддю може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності у порядку дисциплінарного провадження з таких підстав, зокрема, невжиття суддею заходів щодо розгляду заяви, скарги чи справи протягом строку, встановленого законом.

Враховуючи викладене, Вища рада юстиції вважає, що в діях судді Вищого адміністративного суду України Юрченка В.В. мають місце порушення процесуального права щодо строку розгляду касаційної скарги, які можуть свідчити про наявність ознак дисциплінарного проступку.

Разом з цим пунктом 8 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд» передбачено, що заяви і скарги, подані до набрання чинності цим Законом, а також дисциплінарні провадження щодо суддів, розпочаті до набрання чинності цим Законом, здійснюються відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» у редакції, що діяла на момент подачі відповідної заяви (скарги), відкриття відповідного дисциплінарного провадження.

У частині чотирнадцятій статті 86 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (редакція закону на момент вчинення суддею дій, щодо яких подана скарга) зазначено, що Вища рада юстиції здійснює дисциплінарне провадження стосовно суддів Верховного Суду України та суддів вищих спеціалізованих судів у порядку, встановленому Законом України «Про Вищу раду юстиції».

Відповідно до статті 43 Закону України «Про Вищу раду юстиції» (у редакції, чинній на час постановлення суддею Вищого адміністративного суду України Юрченком В.В. ухвали від 12 березня 2014 року) дисциплінарне стягнення до судді застосовується Вищою радою юстиції не пізніше шести місяців після виявлення проступку, не враховуючи часу тимчасової непрацездатності судді або перебування його у відпустці, але не пізніше року з дня вчинення проступку.

Згідно з частиною четвертою статті 96 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (у редакції Закону від 12 лютого 2015 року № 192-VІІІ) дисциплінарне стягнення щодо судді застосовується не пізніше трьох років із дня вчинення проступку без урахування часу тимчасової непрацездатності або перебування судді у відпустці.

Відповідно до статті 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Дії судді, які, на думку автора скарги, є підставою для притягнення до дисциплінарної відповідальності, мали місце до втрати чинності статтею 43 Закону України «Про Вищу раду юстиції» (виключена згідно із Законом України від 12 лютого 2015 року № 192-VІІІ), яка передбачала коротші строки застосування дисциплінарного стягнення ніж чинне законодавство, тому частина 4 статті 96 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» у редакції Закону від 12 лютого 2015 року № 192-VІІІ не має зворотної дії в часі.

Частиною дев’ятою статті 95 цього Закону передбачено, що у разі відсутності підстав для притягнення судді до дисциплінарної відповідальності, закінчення строку давності притягнення або виявлення обставин, передбачених частиною п’ятою статті 93 цього Закону, орган, що здійснює дисциплінарне провадження щодо суддів, приймає рішення про відмову у відкритті дисциплінарної справи щодо судді.

Оскільки строки застосування дисциплінарного стягнення щодо судді Вищого адміністративного суду України Юрченка В.В., передбачені наведеною вище редакцією статті 43 Закону України «Про Вищу раду юстиції», сплинули, у відкритті дисциплінарної справи щодо судді Вищого адміністративного суду України Юрченка В.В. слід відмовити.

У зв’язку з тим, що обставини викладені у скарзі Мелінишин Т.В. від 03 лютого 2014 року стосовно суддів вказаного вище суду Кобилянського М.Г., Стародуба О.П., Амєліна С.Є. та Тракало В.В. не підтвердилися, підстав для притягнення даних суддів до дисциплінарної відповідальності немає.

Вища рада юстиції, враховуючи викладені вище обставини, керуючись статтею 27 Закону України «Про Вищу раду юстиції» та статтею 95 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»,


вирішила:
відмовити у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого адміністративного суду України Юрченка Василя Васильовича, Кобилянського Миколи Генріховича, Стародуба Олександра Павловича, Амєліна Сергія Єгоровича та Тракало Валентини Володимирівни.

Голова Вищої ради юстиції І.М. Бенедисюк
Каталог: content -> act
act -> Про відкриття дисциплінарної справи стосовно судді Оболонського районного суду міста Києва Луценка О. М
act -> Рішення 21 квітня 2016 року Київ №884/0/15-16 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого господарського суду України Корсака В. А., Данилової М. В., Данилової Т. Б
act -> Рішення 14 квітня 2016 року Київ №820/0/15-16 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних І кримінальних справ Кравченка С.І
act -> 16 червня 2016 року Київ №1220/0/15-16
act -> Рішення 14 квітня 2016 року Київ №792/0/15-16 Про відмову у внесенні подання Президентові України про звільнення Саніна Б. В
act -> Рішення 16 червня 2016 року Київ №1203/0/15-16 Про внесення подання до Верховної Ради України про звільнення Савченко В. О. з посади судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних І кримінальних справ у зв’язку з поданням
act -> 17 листопада 2015 року Київ №875/0/15-15
act -> Рішення 16 червня 2016 року Київ №1238/0/15-16 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно судді Вищого адміністративного суду України Бутенка В.І. та судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних І кримінальних справ Коротуна
act -> Рішення 24 березня 2016 року Київ №594/0/15-16 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних І кримінальних справ Касьяна О. П


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Рішення 03 вересня 2015 року Київ №440/0/15-15 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого адміністративного суду України Юрченка В. В., Кобилянського М. Г. Стародуба О. П., Амєліна С.Є. та Тракало В. В iconРішення 21 квітня 2016 року Київ №884/0/15-16 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого господарського суду України Корсака В. А., Данилової М. В., Данилової Т. Б
Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого господарського суду України Корсака В. А
Рішення 03 вересня 2015 року Київ №440/0/15-15 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого адміністративного суду України Юрченка В. В., Кобилянського М. Г. Стародуба О. П., Амєліна С.Є. та Тракало В. В iconРішення 27 вересня 2016 року Київ №2961/0/15-16 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних І кримінальних справ Хопти С. Ф., Гулька Б
Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних І кримінальних...
Рішення 03 вересня 2015 року Київ №440/0/15-15 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого адміністративного суду України Юрченка В. В., Кобилянського М. Г. Стародуба О. П., Амєліна С.Є. та Тракало В. В iconРішення 24 березня 2016 року Київ №594/0/15-16 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних І кримінальних справ Касьяна О. П
Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних І кримінальних...
Рішення 03 вересня 2015 року Київ №440/0/15-15 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого адміністративного суду України Юрченка В. В., Кобилянського М. Г. Стародуба О. П., Амєліна С.Є. та Тракало В. В iconРішення 30 липня 2015 року Київ №345/0/15-15 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних І кримінальних справ Журавель В.І., Євграфової Є. П. та Завгородньої І. М
Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних І кримінальних...
Рішення 03 вересня 2015 року Київ №440/0/15-15 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого адміністративного суду України Юрченка В. В., Кобилянського М. Г. Стародуба О. П., Амєліна С.Є. та Тракало В. В iconРішення 16 червня 2016 року Київ №1238/0/15-16 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно судді Вищого адміністративного суду України Бутенка В.І. та судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних І кримінальних справ Коротуна
Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно судді Вищого адміністративного суду України Бутенка В.І. та судді Вищого спеціалізованого...
Рішення 03 вересня 2015 року Київ №440/0/15-15 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого адміністративного суду України Юрченка В. В., Кобилянського М. Г. Стародуба О. П., Амєліна С.Є. та Тракало В. В iconРішення 26 травня 2016 року Київ №1057/0/15-16 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно судді Вищого адміністративного суду України Цвіркуна Ю.І
Вища рада юстиції, розглянувши висновок та матеріали перевірки, проведеної членом Вищої ради юстиції за зверненням громадянина Мануйла...
Рішення 03 вересня 2015 року Київ №440/0/15-15 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого адміністративного суду України Юрченка В. В., Кобилянського М. Г. Стародуба О. П., Амєліна С.Є. та Тракало В. В iconРішення 16 вересня 2016 року Київ 2354/0/15-16
...
Рішення 03 вересня 2015 року Київ №440/0/15-15 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого адміністративного суду України Юрченка В. В., Кобилянського М. Г. Стародуба О. П., Амєліна С.Є. та Тракало В. В iconРішення 9 червня 2016 року Київ №1176/0/15-15 Про відмову у відкритті дисциплінарно справи стосовно судді Харківського окружного адміністративного суду Бідонька А. В
Про відмову у відкритті дисциплінарно справи стосовно судді Харківського окружного адміністративного суду Бідонька А. В
Рішення 03 вересня 2015 року Київ №440/0/15-15 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого адміністративного суду України Юрченка В. В., Кобилянського М. Г. Стародуба О. П., Амєліна С.Є. та Тракало В. В iconРішення 14 квітня 2016 року Київ №820/0/15-16 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних І кримінальних справ Кравченка С.І
Вища рада юстиції, розглянувши висновок та матеріали перевірки, проведеної членом Вищої ради юстиції Лесько Аллою Олексіївною за...
Рішення 03 вересня 2015 року Київ №440/0/15-15 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого адміністративного суду України Юрченка В. В., Кобилянського М. Г. Стародуба О. П., Амєліна С.Є. та Тракало В. В icon7 липня 2016 року Київ №1331/0/15-16
Про відкриття дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого адміністративного суду України Донця О.Є., Мороза В. Ф. та залишення без...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка