Рішення 26 травня 2016 року Київ №1057/0/15-16 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно судді Вищого адміністративного суду України Цвіркуна Ю.ІСкачати 79,82 Kb.
Дата конвертації16.03.2018
Розмір79,82 Kb.
ТипРішення
УКРАЇНА

ВИЩА РАДА ЮСТИЦІЇ

РІШЕННЯ


26 травня 2016 року

Київ

1057/0/15-16
Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно судді Вищого адміністративного суду України Цвіркуна Ю.І.

Вища рада юстиції, розглянувши висновок та матеріали перевірки, проведеної членом Вищої ради юстиції за зверненням громадянина Мануйла Станіслава Сергійовича стосовно судді Вищого адміністративного суду України Цвіркуна Юрія Івановича,


встановила:
Цвіркун Юрій Іванович Указом Президента України від 25 грудня 2004 року № 1540/2004 призначений суддею Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду Київської області, Постановою Верховної Ради України від 15 квітня 2010 року № 2135-IV обраний на посаду судді Київського апеляційного адміністративного суду безстроково, Постановою Верховної Ради України від 2 грудня 2010 року № 2763-IV обраний на посаду судді Вищого адміністративного суду України безстроково.

До Вищої ради юстиції 26 січня 2015 року за вхідним № М-178/0/7-15 надійшло звернення громадянина Мануйла Станіслава Сергійовича (направлене Вищою кваліфікаційною комісією суддів України), яке також 27 січня 2015 року за вхідним № М-178/1/7-15 надійшло з Генеральної прокуратури України, стосовно того, що касаційна скарга, провадження за якою відкрито суддею Цвіркуном Юрієм Івановичем, тривалий час не розглядається Вищим адміністративним судом України (далі – ВАСУ).

У зверненні Мануйла С.С. зазначено, що 19 лютого 2014 року суддя ВАСУ Цвіркун Ю.І. ухвалив відкрити касаційне провадження за касаційною скаргою Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Запоріжжя у справі, ухвала. Цією ж ухвалою зупинено виконання постанови Запорізького окружного адміністративного суду від 21 лютого 2013 року та ухвали Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 30 жовтня 2013 року. На момент звернення Мануйла С.С. справа Вищим адміністративним судом не була розглянута, в чому він вбачає порушення вимог статті 2141 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) щодо строку розгляду касаційної скарги.

У зверненні заявником не зазначено, які конкретно порушення вчинив суддя ВАСУ Цвіркун Ю.І., натомість він просить надати оцінку дій або бездіяльності відповідальних осіб, у межах компетенції посприяти розгляду його справи у строк, встановлений статтею 2141 КАС України.

Відповідно до протоколів автоматизованого розподілу матеріалу між членами Вищої ради юстиції від 7 жовтня 2015 року звернення Мануйла С.С. передано члену Вищої ради юстиції для здійснення перевірки.

За наслідками перевірки член Вищої ради юстиції запропонував відмовити у відкритті дисциплінарної справи стосовно судді Вищого адміністративного суду України Цвіркуна Ю.І.

На засіданні 11 травня 2015 року дисциплінарна секція Вищої ради юстиції дійшла висновку рекомендувати Вищій раді юстиції прийняти рішення про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно судді Вищого адміністративного суду України Цвіркуна Ю.І.

Дослідивши матеріали перевірки, заслухавши доповідача – члена Вищої ради юстиції, врахувавши висновок дисциплінарної секції, Вища рада юстиції вважає, що слід відмовити у відкритті дисциплінарної справи стосовно судді Вищого адміністративного суду України Цвіркуна Ю.І. з огляду на таке.

Підставою перевірки стали викладені у зверненні Мануйла С.С. відомості про наявність ознак дисциплінарного проступку в діях судді ВАСУ Цвіркуна Ю.І., а саме: порушення встановленого статтею 2141 КАС України строку розгляду касаційної скарги.

Перевіркою матеріалів звернення Мануйла С.С. виявлені такі факти та обставини.

Мануйло С.С. звернувся до суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Запоріжжя Запорізької області Державної податкової служби про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити певні дії.

Постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 21 лютого 2013 року, залишеною без змін ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 30 жовтня 2013 року, позов задоволено у повному обсязі. Визнано протиправною бездіяльність Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Запоріжжя Запорізької області Державної податкової служби, яка виявилася у ненаданні до Управління Державної казначейської служби України в Ленінському районі м. Запоріжжя висновку про повернення ОСОБА_1 з бюджету надмірно сплаченої суми податку на доходи фізичних осіб згідно з декларацією про доходи за 2010 рік. Зобов’язано Державну податкову інспекцію у Ленінському районі м. Запоріжжя Запорізької області Державної податкової служби надати до Управління Державної казначейської служби України в Ленінському районі м. Запоріжжя, за додатково поданою заявою позивача, висновок про повернення ОСОБА_1 суми надмірно сплаченого до бюджету податку з доходів фізичних осіб, відображеного в декларації про доходи за 2010 рік, готівкою в розмірі 45208,34 грн. Стягнуто з Державного бюджету на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 479 грн 19 коп.

Не погоджуючись із рішеннями судів першої та апеляційної інстанцій, Державна податкова інспекція у Ленінському районі м. Запоріжжя Запорізької області Державної податкової служби звернулась до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою, в якій просила рішення судів попередніх інстанцій скасувати, прийняти нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовити, посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального права.

Ухвалою судді ВАСУ Цвіркуна Ю.І. від 11 листопада 2013 року вказану касаційну скаргу залишено без руху та надано скаржнику строк для усунення встановлених недоліків касаційної скарги.

Ухвалами судді ВАСУ Цвіркуна Ю.І. від 13 грудня 2013 року та 17 січня 2014 року скаржнику продовжено строк на усунення недоліків касаційної скарги.

Ухвалою судді ВАСУ Цвіркуна Ю.І. від 19 лютого 2014 року відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Запоріжжя Головного управління Міндоходів у Запорізькій області; замінено Державну податкову інспекцію у Ленінському районі м. Запоріжжя Запорізької області Державної податкової служби правонаступником – Державною податковою інспекцією у Ленінському районі м. Запоріжжя Головного управління Міндоходів у Запорізькій області; витребувано матеріали справи із Запорізького окружного адміністративного суду; проведено дії з підготовки справи до касаційного розгляду в порядку статті 215 КАС України.

Цією самою ухвалою вирішено клопотання Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Запоріжжя Головного управління Міндоходів у Запорізькій області про зупинення виконання оскаржуваних судових рішень задовольнити частково – зупинити виконання постанови Запорізького окружного адміністративного суду від 21 лютого 2013 року та ухвали Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 30 жовтня 2013 року у справі в частині зобов’язання Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Запоріжжя Запорізької області Державної податкової служби надати до Управління Державної казначейської служби України у Ленінському районі м. Запоріжжя, за додатково поданою заявою позивача, висновок про повернення ОСОБА_1 суми надмірно сплаченого до бюджету податку з доходів фізичних осіб, відображеного в декларації про доходи за 2010 рік, готівкою в розмірі 45208,34 грн, до закінчення касаційного провадження.

Зазначена ухвала ВАСУ надійшла до Запорізького окружного адміністративного суду 27 січня 2015 року.

29 січня 2015 року матеріали справи надійшли із Запорізького окружного адміністративного суду до Вищого адміністративного суду України.

Ухвалою судді ВАСУ Цвіркуна Ю.І. від 2 лютого 2015 року визначено провести попередній розгляд справи 9 лютого 2015 року.

Колегією суддів ВАСУ у складі Цвіркуна Ю.І., Кошеля В.В., Пилипчук Н.Г. 9 лютого 2015 року проведено попередній розгляд справи, призначено справу до розгляду в судовому засіданні на 23 лютого 2015 року.

У зв’язку із неприбуттям 23 лютого 2015 року в судове засідання належним чином повідомлених осіб, які беруть участь у справі, ця справа розглядалася у порядку письмового провадження згідно зі статтею 222 КАС України.

23 лютого 2015 року колегією суддів ВАСУ у складі Цвіркуна Ю.І., Ланченко Н.В., Пилипчук Н.Г. винесено постанову, якою касаційну скаргу задоволено частково, постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 21 лютого 2013 року у справі змінено, викладено абзац третій резолютивної частини в такій редакції: «Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 суму надмірно сплаченого до бюджету податку з доходів фізичних осіб, відображеного в декларації про доходи за 2010 рік, готівкою в розмірі 45 208, 34 грн». В іншій частині постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 21 лютого 2013 року у справі залишено без змін.

Ухвалу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 30 лютого 2013 року у справі щодо частини зміненої постанови суду першої інстанції скасовано, а в іншій частині залишено без змін.

Отже, касаційна скарга перебувала в суді касаційної інстанції з 8 листопада 2013 року по 23 лютого 2015 року, тобто більш ніж 1 рік 2 місяці.

Відповідно до стаття 2141 КАС України касаційна скарга має бути розглянута протягом одного місяця з дня одержання судом касаційної інстанції адміністративної справи.

Зазначена адміністративна справа одержана 29 січня 2015 року, розглянута судом касаційної інстанції 23 лютого 2015 року, тобто в межах строку, встановленого статтею 2141 КАС України.

За результатами перевірки встановлено, що справу розглянуто в межах строку, встановленого законом, в діях судді відсутні ознаки дисциплінарного проступку.

Поряд з цим адміністративна справа перебувала у Вищому адміністративному суді понад 1 рік 2 місяці. Перевіркою встановлено, що ухвалою судді ВАСУ Цвіркуна Ю.І. від 19 лютого 2014 року відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою та витребувано матеріали справи із Запорізького окружного адміністративного суду. Однак зазначена ухвала ВАСУ надійшла до місцевого адміністративного суду лише 27 січня 2015 року, тобто майже через 1 рік після її ухвалення. Саме це зволікання з витребуванням справи з місцевого адміністративного суду спричинило надмірний строк перебування справи у Вищому адміністративному суді.

Проте перевіркою не встановлено умисних дій чи бездіяльності судді ВАСУ Цвіркуна Ю.І., які можна було б кваліфікувати як невжиття саме ним заходів щодо розгляду касаційної скарги Мануйла С.С.

Під час проведення перевірки судді ВАСУ Цвіркуну Ю.І. запропоновано надати пояснення щодо обставин, викладених у зверненні Мануйла С.С.

Суддя ВАСУ Цвіркун Ю.І. у поясненнях послався на об’єктивні причини затримки у витребуванні матеріалів справи: велике навантаження на суддів та працівників суду у зв’язку з значною кількістю заяв та скарг, що надходять до ВАСУ, їхньою складністю та злободенністю; недостатня кількість та постійні зміни секретарів судових засідань; недостатність сховищ для зберігання судових справ, серед яких є багатотомні, тощо.

За результатами перевірки відомостей, викладених у зверненні Мануйла С.С., Вища рада юстиції вважає, що підстав для притягнення судді Вищого адміністративного суду України Цвіркуна Ю.І. до дисциплінарної відповідальності, визначених статтею 83 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (у редакції, що діяла на час вчинення дій, зазначених у зверненні), не встановлено, а доводи автора звернення перевіркою не підтверджено.

На підставі викладеного, керуючись статтями 27, 37 Закону України «Про Вищу раду юстиції» та статтею 95 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Вища рада юстиції


вирішила:
відмовити у відкритті дисциплінарної справи стосовно судді Вищого адміністративного суду України Цвіркуна Юрія Івановича.

Голова Вищої ради юстиції І.М. БенедисюкКаталог: content -> act
act -> Про відкриття дисциплінарної справи стосовно судді Оболонського районного суду міста Києва Луценка О. М
act -> Рішення 21 квітня 2016 року Київ №884/0/15-16 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого господарського суду України Корсака В. А., Данилової М. В., Данилової Т. Б
act -> Рішення 14 квітня 2016 року Київ №820/0/15-16 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних І кримінальних справ Кравченка С.І
act -> 16 червня 2016 року Київ №1220/0/15-16
act -> Рішення 14 квітня 2016 року Київ №792/0/15-16 Про відмову у внесенні подання Президентові України про звільнення Саніна Б. В
act -> Рішення 16 червня 2016 року Київ №1203/0/15-16 Про внесення подання до Верховної Ради України про звільнення Савченко В. О. з посади судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних І кримінальних справ у зв’язку з поданням
act -> 17 листопада 2015 року Київ №875/0/15-15
act -> Рішення 16 червня 2016 року Київ №1238/0/15-16 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно судді Вищого адміністративного суду України Бутенка В.І. та судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних І кримінальних справ Коротуна
act -> Рішення 24 березня 2016 року Київ №594/0/15-16 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних І кримінальних справ Касьяна О. П


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Рішення 26 травня 2016 року Київ №1057/0/15-16 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно судді Вищого адміністративного суду України Цвіркуна Ю.І iconРішення 16 червня 2016 року Київ №1238/0/15-16 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно судді Вищого адміністративного суду України Бутенка В.І. та судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних І кримінальних справ Коротуна
Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно судді Вищого адміністративного суду України Бутенка В.І. та судді Вищого спеціалізованого...
Рішення 26 травня 2016 року Київ №1057/0/15-16 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно судді Вищого адміністративного суду України Цвіркуна Ю.І iconРішення 03 вересня 2015 року Київ №440/0/15-15 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого адміністративного суду України Юрченка В. В., Кобилянського М. Г. Стародуба О. П., Амєліна С.Є. та Тракало В. В
Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого адміністративного суду України Юрченка В. В., Кобилянського...
Рішення 26 травня 2016 року Київ №1057/0/15-16 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно судді Вищого адміністративного суду України Цвіркуна Ю.І iconРішення 16 вересня 2016 року Київ 2354/0/15-16
...
Рішення 26 травня 2016 року Київ №1057/0/15-16 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно судді Вищого адміністративного суду України Цвіркуна Ю.І iconРішення 21 квітня 2016 року Київ №884/0/15-16 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого господарського суду України Корсака В. А., Данилової М. В., Данилової Т. Б
Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого господарського суду України Корсака В. А
Рішення 26 травня 2016 року Київ №1057/0/15-16 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно судді Вищого адміністративного суду України Цвіркуна Ю.І iconРішення 9 червня 2016 року Київ №1176/0/15-15 Про відмову у відкритті дисциплінарно справи стосовно судді Харківського окружного адміністративного суду Бідонька А. В
Про відмову у відкритті дисциплінарно справи стосовно судді Харківського окружного адміністративного суду Бідонька А. В
Рішення 26 травня 2016 року Київ №1057/0/15-16 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно судді Вищого адміністративного суду України Цвіркуна Ю.І iconРішення 24 березня 2016 року Київ №594/0/15-16 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних І кримінальних справ Касьяна О. П
Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних І кримінальних...
Рішення 26 травня 2016 року Київ №1057/0/15-16 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно судді Вищого адміністративного суду України Цвіркуна Ю.І iconРішення 27 вересня 2016 року Київ №2961/0/15-16 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних І кримінальних справ Хопти С. Ф., Гулька Б
Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних І кримінальних...
Рішення 26 травня 2016 року Київ №1057/0/15-16 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно судді Вищого адміністративного суду України Цвіркуна Ю.І iconРішення 14 квітня 2016 року Київ №820/0/15-16 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних І кримінальних справ Кравченка С.І
Вища рада юстиції, розглянувши висновок та матеріали перевірки, проведеної членом Вищої ради юстиції Лесько Аллою Олексіївною за...
Рішення 26 травня 2016 року Київ №1057/0/15-16 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно судді Вищого адміністративного суду України Цвіркуна Ю.І iconРішення 30 липня 2015 року Київ №345/0/15-15 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних І кримінальних справ Журавель В.І., Євграфової Є. П. та Завгородньої І. М
Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних І кримінальних...
Рішення 26 травня 2016 року Київ №1057/0/15-16 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно судді Вищого адміністративного суду України Цвіркуна Ю.І iconВища рада правосуддя
Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно судді Київського окружного адміністративного суду Василенко Г. Ю


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка