Рішення 30 липня 2015 року Київ №345/0/15-15 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних І кримінальних справ Журавель В.І., Євграфової Є. П. та Завгородньої І. МСкачати 76,15 Kb.
Дата конвертації23.07.2017
Розмір76,15 Kb.
ТипРішення
УКРАЇНА

ВИЩА РАДА ЮСТИЦІЇ

РІШЕННЯ


30 липня 2015 року

Київ

345/0/15-15
Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Журавель В.І., Євграфової Є.П. та Завгородньої І.М.

Вища рада юстиції, розглянувши матеріали перевірки, проведеної членом Вищої ради юстиції за відомостями, викладеними у зверненні Тарабукіної Вікторії Василівни, стосовно суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Журавель Валентини Іванівни, Євграфової Єлизавети Павлівни та Завгородньої Ірини Миколаївни, з висновком дисциплінарної секції Вищої ради юстиції від 14 липня 2015 року,


встановила:
Журавель Валентина Іванівна Указом Президента України від 17 червня 1998 року № 647/98 призначена на посаду судді Дніпровського районного суду м. Києва в межах п’ятирічного строку. Указом Президента України від 21 лютого 2002 року № 163/2002 переведена на посаду судді апеляційного суду м. Києва. Постановою Верховної Ради України від 9 липня 2003 року № 1072-IV обрана суддею цього суду безстроково. Постановою Верховної Ради України від 23 грудня 2010 року № 2871-VI обрана на посаду судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.

Євграфова Єлизавета Павлівна Указом Президента України від 25 грудня 2004 року № 1540/2004 призначена суддею господарського суду Київської області в межах п’ятирічного строку. Указом президента України від 13 травня 2009 року № 319/2009 переведена на посаду судді Київського апеляційного господарського суду в межах п’ятирічного строку. Постановою Верховної Ради України від 1 квітня 2010 року № 2009-VI обрана на посаду судді цього суду безстроково. Постановою Верховної Ради України від 21 жовтня 2010 року № 2639-VI обрана на посаду судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.

Завгородня Ірина Миколаївна з 1993 року працювала народним суддею Краснолуцького міського народного суду. Постановою Верховної Ради України від 2 грудня 1999 року № 1264-XIV обрана на посаду судді Залізничного районного суду м. Києва безстроково. Указом Президента України від 23 жовтня 2001 року № 1004/2001 переведена на посаду судді Солом’янського районного суду м. Києва. Постановою Верховної Ради України від 23 грудня 2010 року № 2871-VI обрана на посаду судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.

До Вищої ради юстиції 17 лютого 2014 року надійшло спрямоване з Вищої кваліфікаційної комісії суддів України звернення Тарабукіної В.В. від 7 лютого 2014 року щодо дій суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ (далі – ВССУ) Журавель В.І., Євграфової Є.П., Завгородньої І.М. при розгляді справи № 6-41509ск13 за касаційними скаргами ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на рішення апеляційного суду Полтавської області від 10 вересня 2013 року у справі № 553/1009/13ц (провадження № 22-ц/786/2793/2013) за позовом ОСОБА_1 до Публічного акціонерного товариства «Тепловозоремонтний завод» (далі – ПАТ «ТРЗ»), третя особа – ОСОБА_2, про усунення перешкод у користуванні майном, вселення в кімнату і визнання права користування кімнатою та зустрічним позовом ПАТ «ТРЗ» до ОСОБА_1, ОСОБА_2про переселення та зобов’язання не чинити перешкод у переселенні.

Скарга обґрунтована тим, що судом касаційної інстанції не дотримано вимог статті 330-1 Цивільного процесуального кодексу України (далі – ЦПК України) щодо строків розгляду касаційної скарги. Ухвалою ВССУ від 3 жовтня 2013 року прийнято до провадження касаційну скаргу Тарабукіної В.В., однак станом на 7 лютого 2014 року скаргу не розглянуто.

Перевірку відомостей, викладених у зверненні, щодо наявності підстав для відкриття дисциплінарного провадження стосовно вказаних суддів було доручено провести члену Вищої ради юстиції за дорученням Голови Вищої ради юстиції.

На підставі пункту 3 Розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні» з дня набрання чинності цим Законом (11 квітня 2014 року) повноваження членів Вищої ради юстиції, крім тих, які перебувають у цьому органі за посадою, припинені.

Новий повноважний склад Вищої ради юстиції було сформовано 4 червня 2015 року та матеріали за зверненням були передані члену Вищої ради юстиції для продовження перевірки.

За результатами перевірки відомостей, викладених у вказаному зверненні, член Вищої ради юстиції встановив, що у діях судді ВССУ Журавель В.І. вбачаються ознаки дисциплінарного проступку, з огляду на порушення вимог статті 330-1 ЦПК України щодо строків розгляду касаційної скарги. В діях суддів Євграфової Є.П. та Завгородньої І.М. такі ознаки відсутні. Однак член Вищої ради юстиції дійшла висновку про недоцільність відкриття дисциплінарної справи стосовно вказаних суддів у зв’язку із спливом строків притягнення їх до дисциплінарної відповідальності.

На засіданні 14 липня 2015 року дисциплінарна секція рекомендувала Вищій раді юстиції прийняти рішення про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів ВССУ Журавель В.І., Євграфової Є.П. та Завгородньої І.М.

Дослідивши матеріали перевірки, заслухавши доповідача – члена Вищої ради юстиції, врахувавши висновок дисциплінарної секції, Вища рада юстиції дійшла висновку прийняти рішення про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно вказаних вище суддів з таких підстав.

Перевіркою матеріалів встановлено, що до ВССУ на рішення апеляційного суду Полтавської області від 10 вересня 2013 року у вказаній вище справі надійшли касаційні скарги: від ОСОБА_1 – 26 вересня 2013 року та від ОСОБА_2– 30 вересня 2013 року.

Ухвалами судді ВССУ Журавель В.І. від 2 та 3 жовтня 2013 року у справі № 6-41509ск13 відкриті касаційні провадження за скаргами ОСОБА_1та ОСОБА_2 відповідно.

21 листопада 2013 року ВССУ у складі суддів Журавель В.І., Євграфової Є.П. та Завгородньої І.М. постановив ухвалу, якою касаційну скаргу ОСОБА_1 відхилено, а рішення апеляційного суду Полтавської області від 10 вересня 2013 року залишено без змін.

При цьому рішення за касаційною скаргою ОСОБА_2 ВССУ не приймалось.

6 грудня 2013 року відділом обліку судових документів управління забезпечення діяльності судової палати у цивільних справах ВССУ справа повернута до Ленінського районного суду м. Полтави.

Зазначеним вище відділом ВССУ 27 лютого та 17 березня 2014 року до суду першої інстанції направлені запити з проханням терміново надіслати до ВССУ вказану справу. Вказана справа надійшла 4 квітня 2014 року.

Ухвалою колегії суддів ВССУ у складі Журавель В.І., Євграфової Є.П. та Завгородньої І.М. від 9 квітня 2014 року касаційну скаргу ОСОБА_1 відхилено, а рішення апеляційного суду Полтавської області від 10 вересня 2013 року залишено без змін.

У письмових поясненнях судді ВССУ Журавель В.І., Євграфова Є.П. та Завгородня І.М. зазначили, що канцелярією даного суду при виконанні відправки сторонам завірених копій ухвали суду від 21 листопада 2013 року, винесеної за результатами розгляду касаційної скарги ОСОБА_1, було помилково повернуто справу до суду першої інстанції, а не судді-доповідачу для розгляду касаційної скарги ОСОБА_2.

Відповідно до статті 54 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (в редакції, яка діяла на час прийняття рішення колегією суддів) суддя зобов’язаний своєчасно, справедливо та безсторонньо розглядати і вирішувати судові справи відповідно до закону з дотриманням засад і правил судочинства.

З огляду на встановлені при проведенні перевірки обставини та факти вбачається, що відсутні підстави для притягнення суддів ВССУ Євграфової Є.П. та Завгородньої І.М. до дисциплінарної відповідальності.

При цьому в діях судді Журавель В.І. мають місце порушення норм процесуального права, які можуть свідчити про наявність ознак дисциплінарного проступку, передбаченого пунктом 2 частини першої статті 83 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» в редакції, яка діяла на момент прийняття суддею рішення, проте з моменту вчинення нею зазначених дій сплив строк застосування дисциплінарного стягнення.

Згідно з пунктом 8 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд» (набрав чинності 29 березня 2015 року) заяви і скарги, подані до набрання чинності цим Законом, а також дисциплінарні провадження щодо суддів, розпочаті до набрання чинності цим Законом, здійснюються відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» у редакції, що діяла на момент подачі відповідної заяви (скарги), відкриття відповідного дисциплінарного провадження.

Пунктом 14 статті 86 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (у редакції, що діяла на час прийняття рішення колегією суддів) визначено, що Вища рада юстиції здійснює дисциплінарне провадження стосовно суддів Верховного Суду України та суддів вищих спеціалізованих судів у порядку, встановленому Законом України «Про Вищу раду юстиції».

Водночас стаття 43 Закону України «Про Вищу раду юстиції» (у редакції, що діяла на час прийняття рішення колегією суддів) передбачала, що дисциплінарне стягнення до судді застосовується Вищою радою юстиції не пізніше шести місяців після виявлення проступку, не враховуючи часу тимчасової непрацездатності судді або перебування його у відпустці, але не пізніше року з дня вчинення проступку.

При цьому, згідно з частиною четвертою статті 96 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (у редакції Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд» від 12 лютого 2015 року № 192-VІІІ) дисциплінарне стягнення щодо судді застосовується не пізніше трьох років із дня вчинення проступку без урахування часу тимчасової непрацездатності або перебування судді у відпустці.

Однак з дня прийняття ухвали суддями ВССУ Журавель В.І., Євграфовою Є.П. та Завгородньою І.М. від 9 квітня 2014 року минуло більше одного року.

Відповідно до статті 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи.

Оскільки дії судді Журавель В.І., стосовно яких Тарабукіною В.В. подано скаргу, мали місце до втрати чинності статтею 43 Закону України «Про Вищу раду юстиції» (виключена згідно із Законом України «Про забезпечення права на справедливий суд» від 12 лютого 2015 року № 192-VІІІ), яка передбачала коротші строки застосування дисциплінарного стягнення, ніж чинне законодавство, то частина четверта статті 96 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (у редакції Закону України від 12 лютого 2015 року № 192-VІІІ) не має зворотної дії в часі.

Частиною дев’ятою статті 95 цього Закону передбачено, що у разі відсутності підстав для притягнення судді до дисциплінарної відповідальності, закінчення строку давності притягнення або виявлення обставин, передбачених частиною п’ятою статті 93 цього Закону, орган, що здійснює дисциплінарне провадження щодо суддів, приймає рішення про відмову у відкритті дисциплінарної справи щодо судді.

Вища рада юстиції дійшла висновку про недоцільність відкриття дисциплінарної справи стосовно судді ВССУ Журавель В.І., оскільки закінчилися строки застосування до неї дисциплінарного стягнення, щодо суддів Євграфової Є.П. та Завгородньої І.М. – у зв’язку з відсутністю підстав для притягнення їх до дисциплінарної відповідальності.На підставі викладеного, керуючись статтями 24, 27 Закону України «Про Вищу раду юстиції», статтею 95 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Вища рада юстиції
вирішила:
відмовити у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Журавель Валентини Іванівни, Євграфової Єлизавети Павлівни та Завгородньої Ірини Миколаївни.


Голова Вищої ради юстиції І.М. Бенедисюк


Каталог: content -> act
act -> Про відкриття дисциплінарної справи стосовно судді Оболонського районного суду міста Києва Луценка О. М
act -> Рішення 21 квітня 2016 року Київ №884/0/15-16 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого господарського суду України Корсака В. А., Данилової М. В., Данилової Т. Б
act -> Рішення 14 квітня 2016 року Київ №820/0/15-16 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних І кримінальних справ Кравченка С.І
act -> 16 червня 2016 року Київ №1220/0/15-16
act -> Рішення 14 квітня 2016 року Київ №792/0/15-16 Про відмову у внесенні подання Президентові України про звільнення Саніна Б. В
act -> Рішення 16 червня 2016 року Київ №1203/0/15-16 Про внесення подання до Верховної Ради України про звільнення Савченко В. О. з посади судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних І кримінальних справ у зв’язку з поданням
act -> 17 листопада 2015 року Київ №875/0/15-15
act -> Рішення 16 червня 2016 року Київ №1238/0/15-16 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно судді Вищого адміністративного суду України Бутенка В.І. та судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних І кримінальних справ Коротуна
act -> Рішення 24 березня 2016 року Київ №594/0/15-16 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних І кримінальних справ Касьяна О. П


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Рішення 30 липня 2015 року Київ №345/0/15-15 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних І кримінальних справ Журавель В.І., Євграфової Є. П. та Завгородньої І. М iconРішення 24 березня 2016 року Київ №594/0/15-16 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних І кримінальних справ Касьяна О. П
Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних І кримінальних...
Рішення 30 липня 2015 року Київ №345/0/15-15 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних І кримінальних справ Журавель В.І., Євграфової Є. П. та Завгородньої І. М iconРішення 27 вересня 2016 року Київ №2961/0/15-16 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних І кримінальних справ Хопти С. Ф., Гулька Б
Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних І кримінальних...
Рішення 30 липня 2015 року Київ №345/0/15-15 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних І кримінальних справ Журавель В.І., Євграфової Є. П. та Завгородньої І. М iconРішення 16 червня 2016 року Київ №1238/0/15-16 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно судді Вищого адміністративного суду України Бутенка В.І. та судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних І кримінальних справ Коротуна
Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно судді Вищого адміністративного суду України Бутенка В.І. та судді Вищого спеціалізованого...
Рішення 30 липня 2015 року Київ №345/0/15-15 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних І кримінальних справ Журавель В.І., Євграфової Є. П. та Завгородньої І. М iconРішення 14 квітня 2016 року Київ №820/0/15-16 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних І кримінальних справ Кравченка С.І
Вища рада юстиції, розглянувши висновок та матеріали перевірки, проведеної членом Вищої ради юстиції Лесько Аллою Олексіївною за...
Рішення 30 липня 2015 року Київ №345/0/15-15 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних І кримінальних справ Журавель В.І., Євграфової Є. П. та Завгородньої І. М icon17 листопада 2015 року Київ №875/0/15-15
Про відкриття дисциплінарної справи стосовно судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних І кримінальних справ...
Рішення 30 липня 2015 року Київ №345/0/15-15 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних І кримінальних справ Журавель В.І., Євграфової Є. П. та Завгородньої І. М iconРішення 21 квітня 2016 року Київ №884/0/15-16 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого господарського суду України Корсака В. А., Данилової М. В., Данилової Т. Б
Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого господарського суду України Корсака В. А
Рішення 30 липня 2015 року Київ №345/0/15-15 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних І кримінальних справ Журавель В.І., Євграфової Є. П. та Завгородньої І. М iconРішення 03 вересня 2015 року Київ №440/0/15-15 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого адміністративного суду України Юрченка В. В., Кобилянського М. Г. Стародуба О. П., Амєліна С.Є. та Тракало В. В
Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого адміністративного суду України Юрченка В. В., Кобилянського...
Рішення 30 липня 2015 року Київ №345/0/15-15 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних І кримінальних справ Журавель В.І., Євграфової Є. П. та Завгородньої І. М iconРішення 16 червня 2016 року Київ №1203/0/15-16 Про внесення подання до Верховної Ради України про звільнення Савченко В. О. з посади судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних І кримінальних справ у зв’язку з поданням
Про внесення подання до Верховної Ради України про звільнення Савченко В. О. з посади судді Вищого спеціалізованого суду України...
Рішення 30 липня 2015 року Київ №345/0/15-15 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних І кримінальних справ Журавель В.І., Євграфової Є. П. та Завгородньої І. М iconРішення 30 червня 2016 року Київ №1314/0/15-16
Вакім О. В., Апеляційного суду міста Києва Єфімової О.І., Сітайло О. М., Фрич Т. В., Юрдиги О. С., Бартащук Л. В., Беця О. В., Коваль...
Рішення 30 липня 2015 року Київ №345/0/15-15 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних І кримінальних справ Журавель В.І., Євграфової Є. П. та Завгородньої І. М icon7 липня 2016 року Київ №1331/0/15-16
Про відкриття дисциплінарної справи стосовно суддів Вищого адміністративного суду України Донця О.Є., Мороза В. Ф. та залишення без...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка