Рішення іменем україни 19 червня 2008 року Печерський районний суд м. Кигва в складі: головуючої судді Супрун Г. БСкачати 49,56 Kb.
Дата конвертації04.08.2017
Розмір49,56 Kb.
ТипРішення

К О П І Я справа № 2-1517/08
РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 червня 2008 року Печерський районний суд м. Кигва в складі:

головуючої - судді Супрун Г.Б.

при секретарі- Демченко Т.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві цивільну справу за позовом Авдакова Сергія Вікторовича до ГО «Комітет протидії корупції та організованої

злочинності» про захист честі, гідності, ділової репутації та відшкодування моральної

шкоди,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом і просить зобов'язати відповідача вилучити неправдиву інформацію з його сайту. розміщену в інтернеті та спростувати відомості, також стягнути моральну шкоду у розмірі 5000 грн. Мотивує позов тим, що в січні 2007 р. сайті ГО «Комітет протидії корупції їй оріанізованої злочинності” було розміщено Інформаційний матеріал з його фотокарткою під назвою «Мошенник». н також йот біографію, в яких були розміщені неправдиві відомості стосовно нього. Такі дії відповідача принижують його честь, гідність, ділову репутацію, завдають страждань. Страждання Тривають і досі, оскільки інформація знаходиться на сайті до цього часу.

В судовому засіданні представники позивача Дзюба А.В. та Сливоцький Р.В. позов підтримали, надавши аналогічні пояснення в обґрунтування позовних вимог.

Відповідач, належно повідомлений про день та час розгляду справи, про що спілчан, розписки, свого представника в судове засідання не направив, причини неявки суду не повідомив, тому суд вважає можливим розглянути справу за його відсутності

Суд, вислухавши пояснення представників позивача, дослідивши письмові докази. прийшов до наступного висновку.

19 січня 2007 р. на сайті ГО «Комітет протидії корупції та організованої злочинності», що знаходиться за адресою: http//kpk.org.ua було поширено інформаційний матеріал з фотокарткою Авдакова С.В., в якому були розміщені такі відомості: «Следователь Печерського РУВД, 17.08.2006 приостановил уголовное дело № 56-1323 по факту совершения мошенничениских действий за отсутствием лица совершившего престунление. Попросту говоря, мошенник Цуканов-Авдаков «кинул» больше 15 человек, достоверно известяо где находится мошенник. а следователь Глоба не может его найти. Но біл Новьій год на носу, позтому надо бьіло пристановить. 20.10.2006 приостановлено дело, вот так расследуют уголовне дела.»

Окрім цього матеріалу також на вказаному сайті була розміщена біографія позивача, в якій вказується, що «Цуканов Сергей Викгорович бьіл на подписке о невьіезде (сч, 190 ч. .. мошенничество); В Августе 2001 года Цуканов С.В, обьявлялся в межгосударственньїй розыск Ворошиловским РОВД г. Донецка. как скрьівшийся от суда... В России он также обьявлялся в розьіск в 2000 году. Цуканов по материачам дела проходил как уроженец России».

З копії свідоцтва про зміну імені (а.с. ЗО) вбачається, що Цуканов Сергій Вікторович ] 7.05.1967 року народився в м. Київ, 14.07.2004 р. змінив своє прізвище на «Авдаков >. З копії паспорту позивача та довідки форми № 3 (а.с. 28-29) вбачається, що Авдакчп (Мі. прописаний та проживає за адресою: м. Київ. вуя. А.Ахматової 43. кВ. 387.

Згідно довідки ВАТ «Інженерна компанія «Досвід», позивач з 13.03.2006 р. і по лапни час працює в даному товаристві на посаді заступника голови правління.

Згідно довідки Міністерства внутрішніх справ України форми ІП-1 серії ИІК № 093884 (а.с. 31), станом на 30.05.2008 р. позивач на території України засудженим за кримінальними справами не значиться та в розшуку не перебуває.

Відповідно до сі. 211 ЦК України фізична особа, особисті немайнові права якої порушено внаслідок поширення про неї недостовірної інформації , має право на відповідь . а також на спростування цієї інформації. Вважається, що негативна інформація, поширена про особу, є недостовірною.

Відповідно до п.17 Постанови Пленуму Веховного Суду України №7 від 28.09.1990р. «Про застосування судами законодавства, що регулює захист честі, гідності, і ділової репутації громадян та організацій» на позивача покладається обов»язок довести лише факт поширення відомостей , які його порочать, особою, до якої пред»явлений позов, а те. що поширені відомості відповідають дійсності, повинен довести відповідач.

На підставі встановлених в судовому засіданні обставин суд вважає, що розповсюджена інформація є недостовірною. У суду відсутні підстави вважати, що дана інформація є достовірною, оскільки даний факт відповідачем не доведений.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що інформація, яка була розміщена на сайті відповідача стосовно позивача є неправдивою.

Відповідно до статей З, ч. 4 ст. 32 Конституції України, людина, її життя і здоровя, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю, та кожному гарантується судовий захист права спростувати недостовірну інформацію про себе і членів своєї сім»ї та права вимагати вилучення будь-якої інформації, а також право на відшкодування матеріальної і моральної шкоди, завданої поширенням такої недостовірної інформації.

Відповідно до п. 6 ч. 2 ст. 47 Закону України «Про інформацію» відповідальність за порушення законодавства про інформацію несуть особи, винні у поширенні відомостей, що не відповідають дійсності, ганьблять честь і гідність особи.

Позивач просив суд стягнути моральну шкоду у розмірі 5000 грн., що передбачено вимогами ч. 1 ст. 1 1 67 ЦК України.

Визначаючи розмір моральної шкоди, а також враховуючи глибину і характер моральних, страждань, постійно переживає, що будь-хто з його знайомих, друзів може прочитати неправдиву інформацію, до нього з недовірою ставляться його партнери, що негативно впливає на ділові стосунки, керуючись принципами справедливості, поміркованості, розумності, суд важає, що моральну шкоду слід частково задовольнити в розмірі 1000 грн.

Підстав застосовувати строк позовної давності в один рік не вбачається, оскільки такої заяви, передбаченої ст.267 ЦК України, в суді до винесення рішення зроблено не було.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. З, 32 Конституції України, ст.ст. 277, 280. 1167, ст. 47 Закону України «Про інформацію», ст. ст. 8,10,60,88,208,212,213,214, 215 ЦПК України, Постановою Пленуму Веховного Суду України №7 від 28.09.1990р. «Про застосування судами законодавства, що регулює захист честі, гідності, і ділової репутації громадян та організацій», суд,-ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

Зобов’язати ГО «Комітет протидії корупції та організованої злочинності» вилучити неправдиву інформацію, яка була розміщена 19.01.2007р. в Інтернеті на сайті httр:/ крк.огg.uа під назвою «vnimanie rozisk moshennika» та розмістити інформацію на цьому ж сайті про її спростування.

Стягнути з ГО «Комітет протидії корупції та організованої злочинності» на користь Авдакова Сергія Вікторовича моральну шкоду в розмірі 1000грн.Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подане протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява та апеляційна скарга подаються до Апеляційного суду м. Києва через Печерський суд м. Києва.

Суддя:
Каталог: news
news -> Урок позакласного читання в 2 класі за повістю-казкою В. Нестайка
news -> Дубовенко Ірина Володимирівна, Скремінська Світлана Миколаївна, класні керівники днз «Житомирське вище професійне технологічне училище»
news -> Я це хтось інший…
news -> Памятка для кожного учня (додаток ); листок з початками речень для гри «Продовж речення»(додаток 4); листки для роботи в парах (додаток 5); листочки з словами для складання розповіді (додаток 6), читанка клас, ІІ частина
news -> Світова література клас Усього – 0 годин; розвиток мовлення – години; позакласне читання – години; контрольних робіт – годин
news -> Тема: олександр олесь. Поезії з книги «Княжа Україна»
news -> Тема. Тема спадкоємності поколінь, вірності волелюбним традиціям народу, збереження світлої пам’яті про захисників І борців за волю рідної землі. Г. Могильницька «Цвіт неспалимий»
news -> «Семінар читачів» (знайомство з творчістю Олександра Олеся)
news -> Методичні рекомендації щодо вивчення зарубіжної літератури в загальноосвітніх навчальних закладах у 2009-2010 навчальному році лист мон


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Рішення іменем україни 19 червня 2008 року Печерський районний суд м. Кигва в складі: головуючої судді Супрун Г. Б iconПостанова іменем україни 4 липня 2011 року м. Київ Верховний Суд України у складі
Ковтюк Є.І., Колесника П.І., Короткевича М.Є., Косарєва В.І., Кривенка В. В., Лященко Н. П., Маринченка В. Л., Охрімчук Л.І., Панталієнка...
Рішення іменем україни 19 червня 2008 року Печерський районний суд м. Кигва в складі: головуючої судді Супрун Г. Б iconРішення від 13 червня 2013 року
Новомиргородським районним судом Кіровоградської області (далі – районний суд) було винесено постанову про дозвіл на проведення обшуку...
Рішення іменем україни 19 червня 2008 року Печерський районний суд м. Кигва в складі: головуючої судді Супрун Г. Б iconРішення 20 червня 2017 року Київ №1639/0/15-17 Про звільнення Вербицької О. В. з посади судді Вищого адміністративного суду України у відставку
Про звільнення Вербицької О. В. з посади судді Вищого адміністративного суду України у відставку
Рішення іменем україни 19 червня 2008 року Печерський районний суд м. Кигва в складі: головуючої судді Супрун Г. Б iconРішення 16 червня 2016 року Київ №1238/0/15-16 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно судді Вищого адміністративного суду України Бутенка В.І. та судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних І кримінальних справ Коротуна
Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно судді Вищого адміністративного суду України Бутенка В.І. та судді Вищого спеціалізованого...
Рішення іменем україни 19 червня 2008 року Печерський районний суд м. Кигва в складі: головуючої судді Супрун Г. Б iconРішення 27 червня 2017 року Київ №1792/0/15-17 Про внесення подання Президентові України про призначення Васильченко Т. В. на посаду судді господарського суду міста Києва
Про внесення подання Президентові України про призначення Васильченко Т. В. на посаду судді господарського суду міста Києва
Рішення іменем україни 19 червня 2008 року Печерський районний суд м. Кигва в складі: головуючої судді Супрун Г. Б iconРішення 16 червня 2016 року Київ №1203/0/15-16 Про внесення подання до Верховної Ради України про звільнення Савченко В. О. з посади судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних І кримінальних справ у зв’язку з поданням
Про внесення подання до Верховної Ради України про звільнення Савченко В. О. з посади судді Вищого спеціалізованого суду України...
Рішення іменем україни 19 червня 2008 року Печерський районний суд м. Кигва в складі: головуючої судді Супрун Г. Б iconРішення 19 червня 2017 року Київ №1563/2дп/15-17 Про притягнення судді Дарницького районного суду міста Києва Набудович І. О. до дисциплінарної відповідальності
Про притягнення судді Дарницького районного суду міста Києва Набудович І. О. до дисциплінарної відповідальності
Рішення іменем україни 19 червня 2008 року Печерський районний суд м. Кигва в складі: головуючої судді Супрун Г. Б iconРішення 9 червня 2016 року Київ №1176/0/15-15 Про відмову у відкритті дисциплінарно справи стосовно судді Харківського окружного адміністративного суду Бідонька А. В
Про відмову у відкритті дисциплінарно справи стосовно судді Харківського окружного адміністративного суду Бідонька А. В
Рішення іменем україни 19 червня 2008 року Печерський районний суд м. Кигва в складі: головуючої судді Супрун Г. Б iconРішення 26 травня 2016 року Київ №1057/0/15-16 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно судді Вищого адміністративного суду України Цвіркуна Ю.І
Вища рада юстиції, розглянувши висновок та матеріали перевірки, проведеної членом Вищої ради юстиції за зверненням громадянина Мануйла...
Рішення іменем україни 19 червня 2008 року Печерський районний суд м. Кигва в складі: головуючої судді Супрун Г. Б iconРішення 14 квітня 2016 року Київ №820/0/15-16 Про відмову у відкритті дисциплінарної справи стосовно судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних І кримінальних справ Кравченка С.І
Вища рада юстиції, розглянувши висновок та матеріали перевірки, проведеної членом Вищої ради юстиції Лесько Аллою Олексіївною за...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка