Рішення від 015 року № м. Новий Буг сесія скликання Про хід виконання районної Програми розвитку сільського, зеленого туризму в НовобузькомуСкачати 307,48 Kb.
Дата конвертації13.02.2018
Розмір307,48 Kb.
ТипРішення
У К Р А Ї Н А

МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСТЬ

НОВОБУЗЬКА РАЙОННА РАДА
РІШЕННЯ

від _________ 2015 року № ____


м. Новий Буг _____ сесія 6 скликання

Про хід виконання районної

Програми розвитку сільського,

зеленого туризму в Новобузькому

районі на 2011-2016 роки »

Заслухавши інформацію першого заступника голови райдержадміністрації Завальнюк Н.В. щодо виконання в 2014 році районної Програми розвитку сільського, зеленого туризму в Новобузькому районі на 2011-2016 роки, враховуючи рекомендацію постійної комісії районної ради з питань охорони здоров»я, освіти, культури, молоді, фізкультури та спорту від _______2015 року № ____ , відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада


ВИРІШИЛА:


  1. Інформацію першого заступника голови райдержадміністрації Завальнюк Н.В.

про хід виконання районної Програми розвитку сільського, зеленого туризму в Новобузькому районі на 2011-2016 роки взяти до відома ( Додаток 1) .

2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань охорони здоров’я, освіти, культури, молоді, фізкультури та спорту (Куліш К.А.).

Голова районної ради Ю.М.Бондар

Додаток 1

до рішення районної ради

від____________№___

Виконання заходів районної Програми розвитку сільського, зеленого туризму

в Новобузькому районі за 2014 рік
№ №

Заходи

Термін виконання

Стан виконання
1.Місцеве регулювання туризму1.1.

Забезпечення удосконалення структури управління у туристичній галузі на місцевому рівні , координації дій місцевих органів виконавчої влади з цього питання

Постійно

Діяльність органів виконавчої влади та місцевого самоврядування в туристичній галузі району здійснюється відповідно до рішень районної ради :

- від 20.05.2011 р. № 91 « Про затвердження Програми економічного і соціального розвитку Новобузького району на 2011-2014 роки « Новобужжя – 2014 », яким передбачено Розділ ІІ «Підвищення стандартів життя» , підрозділи  2.11. Розвиток «зеленого» туризму » та  2.12. Розвиток використання природних ресурсів та надрокористування » ;

- від 29.03.2011 р. « Про затвердження районної Програми розвитку сільського, зеленого туризму в Новобузькому районі на 2011-2016 роки » ;

- від 16.08.2011 р. « Про затвердження Програми розвитку туризму в Новобузькому районі на 2011-2015 роки » .

З 1.07.2013 року повноваження щодо координації дій з цього питання в районі покладено на першого заступника голови райдержадміністрації , відділ економічного розвитку, торгівлі і туризму райдержадміністрації , відділ освіти райдержадміністрації , сектор культури , національностей і релігій райдержадміністрації , виконавчі комітети міської та сільських рад .

Регіональний ландшафтний парк “Приінгульський”- державний об’єкт природно-заповідного фонду України місцевого значення, який належить до комунальної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області. Парк відноситься до сфери управління Департаменту економічного розвитку, торгівлі і туризму Миколаївської облдержадміністрації та повністю утримується за рахунок обласного бюджету і є бюджетною неприбутковою установою.

Сектор з питань надзвичайних ситуацій та розвитку інфраструктури райдержадміністрації координує свої дії по питанню туристичної роботи з Новобузьким районним сектором ГУ ДСНС України у Миколаївській області.


1.2.

Створення умов для залучення іноземних і вітчизняних інвестиційних та кредитних коштів у розвиток матеріально-технічної бази туристичної галузі

2011-2016

роки


В Інвестиційному паспорті району планується впровадження інвестиційного проекту по створенню кемпінгового містечка для відпочинку туристів. На території району підприємства-аналоги відсутні, тому є доцільним реалізація даного проекту. При реалізації проекту заплановано надання та розвиток туристичних послуг та забезпечення робочими місцями сільського населення. Облаштування майданчика, придбання матеріалів та обладнання (намети, катамарани, теплоізоляційні коврики, матраци, рюкзаки, рятувальні жилети,шоломи,обладнання для дитячих майданчиків ).

Розроблено проект „Популяризація краси та неповторності малої батьківщини, перлини Новобужжя - с. Пелагеївки” .1.3.

Проведення оцінки впливу розвитку туристичної сфери на розвиток громад

2011-2016

роки


В межах Новобузького району створено 4 території природно-заповідного фонду (ПЗФ), які займають площу 4150,20 га, з них 2 об'єкти ПЗФ загальною площею 540,50 га входять до складу регіонального ландшафтного парку без зміни категорії, тому фактична площа ПЗФ в районі становить 3609,70 га, або 2,9 % від площі району, з категорій об'єктів ПЗФ тут представлено три: один регіональний ландшафтний парк, два заказники, одне заповідне урочище (табл.1). Території ПЗФ загальнодержавного значення в районі відсутні. Таблиця 1

Перелік об’єктів ПЗФ, розташованих в межах Новобузького району

Назва об’єкту ПЗФ

Площа, га

Рішення про створення

1

Регіональний ландшафтний парк “Приінгульський”

3152,70

Рішення обласної ради від 17.12.02 № 7

2

Гідрологічний заказник “Софіївське водосховище”

417,00

Рішення сесії обласної ради від 11.12.90 № 281

3

Ботанічний заказник “Пелагеївський”

123,50

Рішення сесії обласної ради від 12.03.93 № 11

4

Заповідне урочище “Чабанка”

457,00

Рішення виконкому обласної ради від 21.07.72 № 391,

Перезатверджено рішенням від 23.10.84 № 448


В районі наявні перспективи щодо збільшення площі природно-заповідного фонду. Доцільним є розширення тих територій ПЗФ, де наявні дирекції та здійснюється догляд за територією - в районі це регіональний ландшафтний парк «Приінгульський». Перспективи розширення площі РЛП наводяться в табл.2.

Таблиця 2.

Перспективи розширення площі РЛП “Приінгульський”


Назва адміністративної одиниці

Орієнтована площа, га

Новобузька міська рада

300

Розанівська сільська рада

350

Кам’янська сільська рада

350

Софіївська сільська рада

150

Всього

1150

У разі розширення території РЛП «Приінгульський», площа ПЗФ в Новобузькому районі збільшиться до 3,8 % від площі району.

Враховуючи, що відповідно до ст. 55 Закону України «Про природно-заповідний фонд України» процедура резервування є аналогічною до процедури створення об’єктів ПЗФ, то більш доцільним є безпосереднє заповідання земельних ділянок.

Розпорядженням голови райдержадміністрації від 20.08.2009 року №536-р “Про погодження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж регіонального ландшафтного парку “Приінгульський” в натурі (на місцевості) в межах території Кам’янської, Софіївської, Розанівської сільських та Новобузької міської рад” погоджено технічну документацію із землеустрою щодо встановлення меж регіонального ландшафтного парку “Приінгульський“ загальною площею 3267,72 га. Направлено клопотання до облдержадміністрації про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж регіонального ландшафтного парку “Приінгульський”.

Протягом 2013 року РЛП «Приінгульський» отримано висновок Державного агентства земельних ресурсів України від 12.04.2013 № 184-13 на проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок в постійне користування для природоохоронного призначення в межах територій Кам’янської, Софіївської, Розанівської сільських та Новобузької міської ради Новобузького району Миколаївської області. Проведено роботи щодо усунення зауважень, викладених у висновку, а саме: долучено додаткові матеріали, погодження Миколаївського обласного управління водних ресурсів від 21.08.2013 № 07/16/8, Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства від 27.09.2013 № 1698 та ін. Документація готується для подання до головного управління Держземагентства у Миколаївській області.
1.4.

Залучення фермерських та особистих господарств до надання послуг у сфері сільського зеленого туризму


2014-2016 роки

На території Новобузького району не зареєстровано суб»єкта підприємницької діяльності щодо надання послуг у сфері сільського зеленого туризму.
2.Розвиток матеріальної бази сільського, зеленого туризму2.1.

Проведення інвентаризації об»єктів туристичної інфраструктури, які належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Новобузького району

2011 рік

Відповідно до листа Миколаївської облдержадмінстраціії від 09.08.2012 року № 1114/0/05-3/1-12 « Про паспортизацію та інвентаризацію туристичних ресурсів » станом на 1.03.2014 року в районі паспортизовано слідуючі об»єкти :

1. Софіївське водосховище , Новобузький район , с.Новоантонівка , природно-заповідний об»єкт ;

2. Садибний будинок ХІХ ст. Новобузький район , с.Баратівка, історико-культурний об»єкт ;

3. Новобузький дендрарій, Новобузький район , м.Новий Буг, природно-заповідний об»єкт ;

4. Регіональний ландшафтний парк (РЛП) Приінгульський, Новобузький район , с.Софіївка , природно-заповідний об»єкт ;

5. Баратівський ліс, Новобузький район, с.Баратівка, природно-заповідний об»єкт ;

6. Траншейний водовипуск, Новобузький район, с.Софіївка, гідровузол Софіївського водосховища, природно-заповідний об»єкт ;

7. Річка Інгул, Новобузький район, с.Софіївка, природно-заповідний об»єкт ;

8. Церква святих Петра і Павла , Новобузький район , м.Новий Буг, вул..Заозерна,2, історико-культурний об»єкт ;

9. Долина річки Інгул , Новобузький район, с.Софіївка, природно-заповідний об»єкт ;

10. Щорсівський парк, Новобузький район, с.Щорсове , історико-культурний об»єкт ;

11. Храм Преподобного Сергія Радонежського, Новобузький район,

с. Новоюр»ївка , історико-культурний об»єкт ;

12. Долина річки Інгул біля с.Розанівка, Новобузький район,

с. Розанівка, історико-культурний об»єкт ;

13. Новобузький коледж Миколаївського національного аграрного університету , Новобузький район , м.Новий Буг, вул.Леніна,46, історико-культурний об»єкт ;

14. Пам»ятник видатному народному поету Т.Г.Шевченко , м.Новий Буг, вул.Леніна,46, історико-культурний об»єкт ;

15. Адміністративний будинок сер.ХІХ ст. - ХХ ст. , , м.Новий Буг, вул.Леніна,32, історико-культурний об»єкт .
2.2.

Розроблення і виконання проекту інвестиційної програми розбудови інфраструктури туризму в туристично-рекреаційних зонах

2011-2016

роки


Для створення сучасного туристського продукту РЛП «Приінгульський» планується :

  1. Створити туристський комплекс «Садиба Тропіних», як один із центрів реалізації турпродукту та надання основних турпослуг (проживання, харчування).

  2. Облаштувати екологічні стежки і туристські маршрути.

  3. Створити місця відпочинку на природі, що вписуються в місцевий ландшафт (оглядові майданчики, турзупинки, кемпінги та ін.).

  4. Розвивати сільський зелений туризм.

  5. Створити «зелений» туристичний острів.

  6. Закласти живий лабіринт Приінгулля.

  7. Проводити традиційні масові заходи.

  8. Розвивати іншу туристичну інфраструктуру.

Туристський комплекс «Садиба Тропіних» пропонується створити на базі старовинного будинку, що знаходиться у власності РЛП «Приінгульський» та потребує суттєвої реконструкції. Комплекс повинен складатися із візит-центру, офісу парку, музею, міні-готелю типу хостелу на 20 осіб , сауна, дитячий майданчик, зоокуточок свійських тварин, конюшня, старовинний льодник та місце для соління овочів - це основа для просування туристського продукту РЛП «Приінгульський», надання основних послуг (проживання, харчування).

Поруч із садибою розташовані об’єкти для відвідування - підвісний міст на р. Інгул, Щорсівський парк. В парку можна відпочивати туристам, що зупинятимуться в туркомлексі.

Поза рекреаційним сезоном садиба Тропіних може використовуватися як екологічний центр для дітей з прилеглих сіл (с. Щорсове, Софіївка – пішохідне сполучення).

Екологічні стежки – облаштовані прогулянко-пізнавальні маршрути - прокладаються по місцевості з оглядом мальовничих пейзажів, видатних місць.

По маршруту екостежки встановлюються малі архітектурні форми, інформаційні щити, облаштовуються оглядові майданчики .

На території регіонального ландшафтного парку «Приінгульський» пропонується зробити екостежки по балці Таборній, Каламурзиній, вздовж Софіївського гідровузла, по Сагайдацькому каньйону, на плато Чортів міст та ін.

Пішохідні, водні, комбіновані туристські маршрути з відвідуванням найбільш привабливих для пізнання об’єктів на території регіонального ландшафтного парку «Приінгульський» :

Маршрут для одноденного туру:

Зустріч групи в м. Новий Буг – штучний водоспад – рукотворний каньйон – ботанічний заказник «Пелагеївський» – Свято-Михайлівський храм – сплав на плоту по Софіївському водосховищу, до порожок – переїзд на відпочинок на облаштованій галявині - від’їзд до м. Новий Буг.Маршрут для дводенного туру:

1-й день: м. Новий Буг – скеля Стовп – плато Чортів міст – Рябчуків сад – скеля Пугач - штучний водоспад – рукотворний каньйон - садиба Тропіних (парк, міст) – вільний відпочинок. Ночівля (рекомендовано в туристському комплексі садиба Тропіних).

2-й день: Свято-Михайлівський храм – сплав на плоту по Софіївському водосховищу, до порожок – вільний відпочинок - від’їзд до м. Новий Буг.

Водні маршрути (сплав на плоту):

1. Після огляду Свято-Михайлівського храму – сплав на плоту по Софіївському водосховищу – Сагайдацький каньйон - порожки – повернення (рис. 5).

2. Після огляду Свято-Михайлівського храму – сплав на плоту по Софіївському водосховищу – острів – берег кам’яних химер – повернення.

3. Після огляду Свято-Михайлівського храму – сплав на плоту по Софіївському водосховищу – Сагайдацький каньйон - порожки – острів – берег кам’яних химер – повернення.

Перспективиними є екскурсії на байдарках.

Кінні прогулянки, велосипедні маршрути, прогулянки на водних велосипедах – додаткові туристичні послуги, що робитимуть більш різноманітним та цікавим відпочинок.

Оглядові майданчики пропонується створити в місцях, з яких відкриваються найбільш мальовничі ландшафти зі встановленням спеціальних малих архітектурних форм .

Облаштування місць відпочинку (рекреаційних пунктів) передбачає вибір, облаштування, підтримання в належному санітарному стані ділянок, придатних для відпочинку вихідного дня, пікнікових виїздів, встановлення наметових таборів. На галявинах встановлюються стіл, лави, альтанки, сміттєзбірники, туалети, розчищаються від захаращеності площадки для ігр з м’ячем, встановлення наметів та ін.

Суттєвою проблемою відпочинку на природі, яку необхідно вирішувати, є питання про туалети.Створення кемпінгів – послуга для туристів-автомобілістів, відпочиваючих, що подорожують на власному автотранспорті. Таким чином вирішуються питання проживання, перевезень по території. В регіональному ландшафтному парку «Приінгульський» є декілька ділянок, придатних для створення кемпінгів, з урахуванням інтересів відпочиваючих та потреб збереження природи. Але небхідним є спеціальне облаштування площадок.

Благоустрій питних водозаборів сприятиме забезпеченню якісною питною водою відпочиваючих і є важливим питанням для організації комфортного відпочинку. На території РЛП «Приінгульський» є 2 джерела, воду яких використовують для пиття, тому на них необхідно облаштувати водозабори (зробити каптаж).

Автостоянку необхідно створити для впорядкування руху автотранспорту по заповідній території, створення безпечних умов для стоянки машин під час тривалого відпочинку їх власників . Площадку для її будівництва планується обладнати біля комплексу садиба Тропіних для надання комплекту туристських послуг.
Для розвитку сільського туризму на території РЛП «Приінгульський» пропонується облаштувати одну пілотну садибу в с. Розанівка та показати на прикладі місцевим жителям можливості та перспективи її використання (в сільській місцевості такий метод агітації є більш переконливим). Прилеглі села, де можна розвивати сільський туризм, – це Розанівка, Кам’янка, Новорозанівка, Пелагеївка, Софіївка, Щорсове.

Передбачається створення «Зеленого» туристичного острову посередині Софіївського водосховища, з якого відкриваються види на Пелагеївську церкву, прилеглу акваторію та береги Софіївського водосховища . В майбутньому це центр розваг в природних умовах, музей під відкритим небом, «острів екологічної просвіти», візит-центр під відкритим небом чи ін.Живий лабіринт «Приінгулля» можна зробити як ексклюзивну екскурсію . Для її впровадження необхідно посадити вічнозелені кущі, дерева у формі лабіринту. Лабіринт спочатку можна використовувати для ігр з дітьми, з часом – для прогулянок усіх бажаючих.

Традиційні масові заходи доцільно проводити для пропагування екологічного туризму, а саме щорічне відзначення давньо слов’янського свята Івана-Купали, фестивалю юшки, конкурсу бардівської пісні та ін.

Іншими додатковими напрямами розвитку туризму можуть бути такі:

-виготовлення та реалізація сувенірів, поліграфічної продукції інформаційно-довідкового характеру, карт, схем, путівників, буклетів, що є невід’ємною частиною послуг в туристичних місцях;

-організація турів добровольців - за певну природоохоронну роботу в якості волонтерів на території парку - безкоштовно екскурсія та відпочинок.


2.3.

Підготовка проектів створення соціальної та господарської інфраструктури природно-заповідних територій та об»єктів, які використовуються для провадження туристичної діяльності

2011 рік

В 2011 році відділом культури і туризму райдержадміністрації розроблено проект на Всеукраїнський конкурс програм розвитку місцевого самоврядування „Популяризація краси та неповторності малої батьківщини, перлини Новобужжя - с. Пелагеївки”


2.4.

Розроблення методики відбору кращих інноваційних проектів у туристичній галузі та проведення щорічного конкурсу з метою надання їм фінансової підтримки

2011-2016

роки


Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2011 року № 1049 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених громадськими організаціями та творчими спілками, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка» діє рішення районної ради « Про затвердження Положення про конкурс щодо реалізації соціального замовлення» від 21.03.2012 р. № 285 .

Вищезазначене Положення призначене для використання управліннями та відділами райдержадміністрації , в тому числі і відділом культури і туризму райдержадміністрації по відбору кращих інноваційних проектів у туристичній галузі та проведення щорічного конкурсу з метою надання їм фінансової підтримки .
2.5.

Виконання робіт з відновлення ландшафтів та поліпшення упорядкування рекреаційних територій
Територія РЛП «Приінгульський» займає 87 % від площі природно-заповідного фонду Новобужжя . Для відпочинку облаштовано 11 рекреаційних дільниць. Встановлено лісові меблі, сміттєзбірники. Періодично видаляється сміття. Підтримуються в належному стані інформаційно-охоронні знаки. Фахівці з рекреації та екоосвіти проводять екскурсії, організовують еколого-освітні акції. Наукові співробітники здійснюють спеціальні дослідження, укладають літописи природи.
В 2014 ргоці відремонтовано 12 інформаційних знаків та аншлагів по території РЛП, в т.ч. на протипожежну тематику. Установлено 2 нових аншлаги .2.6.

Створення матеріально-технічної бази аварійно-рятувальних служб з метою забезпечення безпеки туристів

2011-2012 роки

Наявність аварійно-рятувальних служб у штаті РЛП не передбачено. Державна служба охорони природно-заповідного фонду РЛП «Приінгульський» здійснює патрулювання території та нагляд за природноохоронного режиму.

Щорічно розробляється план заходів на пожеженебезпечний весняно-літній період, який погоджується зі Службою цивільного захисту Новобузького району ТУ МНС України у Миколаївській області, Новобузьким РС УДІТБ у Миколаївській області.
2.7.

Поліпшення туристичної привабливості національних природних та культурно-історичних визначних місць

Постійно

Регіональним ландшафтним парком «Приінгульський» складено перелік об»єкітів-визітівок парку, цікавих для відвідування. Підготовлено короткий їх опис та інформаційні матеріали .

Плато «Чортів міст» - кам’янисте припідняте над місцевістю плато, з якого відкриваються мальовничі пейзажі на Софіївське водосховище, цілинні ділянки степу, сплетіння річок Стовпова та Інгул. Можна доторкнутися до вікового каміння віком 1,8-2,1 млрд. років. Кам’яні залишки чудернацького «мосту» розташовані в гирловій ділянці р. Стовпова.

Назва території пов’язана з історією про двох братів-турків, які влаштували тут платну переправу через річку. Смаглявих турків місцеві жителі прозивали чортами, так і увішла у вжиток назва «Чортів міст».


Скеля Стовп (інші назви - Скеля скам’янілих богатирів, Богатирі, Кам’яні богатирі, Хазарська) - поважно височіє на острові між мальовничими петлями річок. Тут проглядаються контури кількох (вважають сімох) скам’янілих богатирів, які захищали свій край від набігів завойовників, але були зачаровані хазаро-іудейським чаклуном. Він скам’янів разом з воїнами. Профіль чаклуна, витворений природою з фрагментів захисників, розташований зверху скелі. Обриси найкраще проглядаються з правого берега р. Інгул та з гирла р. Стовпової.
Берег кам’яних химер – казкове місце, своєрідний міні-аналог «Долини привидів», що в Автономній республіці Крим. Це - виходи крислалічних порід, що сильно вивітрені. Ними, нерукотворниим кам’яними композиціями, можна милуватись годинами, вишукаючи на правому березі «Рибу», «Кам’яну черепаху», «Камінь-тюлень», «Сім’ю Хімеріад», на лівому - «Крокодила», «Сплячу красуню», «Білу фортецю». Геологічний вік цих порід становить біля 2 млрд. років.

Острів розташований посередині Софіївського водосховища він який утворився після його заповнення у 1967 р. Це - виходи вивітрених кристалічних порід. Південний берег острова вкритий деревно-чагарниковою рослинністю, решта — трав’янистою.
Скеля Пугач має чудернацькі форми через структуру порід та результати процесів вивітрювання. Залежно від кута зору, положення сонця та багатства уяви спостерігача тут вимальовуються чудернацькі образи. З лівого берега Софіївського водосховища можна побачити профіль людини, піднявшись вище по схилу - дівоче обличчя, з правого берега – жінку з довгим волоссям.

З цією місцевістю пов’язані легенди, які передаються і донині. Назва скелі, ймовірно, походить від страшного профілю велетенської людини, хоча є й інші легенди: про закоханих, що втопились і тепер лякають людей, про велетенську сову-пугача, що оселилась на скелі і ночами кричить несамовитим голосом.


Порожки – уступи у кристалічній породі, де вода р. Сагайдак, переходячи гранітну плиту (в народі - поріг), спадає невеликим водоспадом. Це - неповторна краса поєднання кам’яних брил, води та рослинності. На правому березі річки — груда брил, що нагадують доісторичних тварин. Тут розташований небезпечний, але надзвичайно цікавий для споглядання великий «живий» камінь.
Рукотворний каньйон – приховане серед степу творіння з прямовисними скелями, бурхливим водотоком. Це – частина діючого Софіївського гідровузла. Водоскид (нове русло) збудований методом вибухів. Таке рішення для пропуску зливових і талих вод з водосховища застосовується нечасто, тому гідровузол, як технічний обєкт, є унікальним в цьому відношенні. Підпірна стіна Софіївського водосховища після бурхливого танення снігу чи сильних злив перетворюється у величний водоспад. Потужний потік води несеться по гранітному каньйону.

Штучний водоспад завершує рукотворний каньйон. Кристалічні брили, магія води зачаровуюють відвідувачів. Це – найбільший штучний водоспад у Миколаївській області. Його потужність залежить від попуску води із Софіївського водосховища. Водоспад є найбільш привабливим для споглядання навесні та після злив. Влітку це - улюблене місце купання.
Садиба Тропіних – повернутися в минуле можна на території колишнього панського маєтку. Старовинний будинок 1912 року з підсобними приміщеннями потребують суттєвої реконструкції, але тут панує особлива атмосфера - не панська, а спокою, простору, минулого. За радянських часів будинок використовували для розміщення контори колгоспу, пізніше - радгоспу. Після 1992 року його старанно грабували: було вийнято двері, вікна, зірвано дубову підлогу. Збереглася частина даху, вкритого італійською черепицею початку ХХ ст., яку зроблено в Марселі. Сьогодні будівлі придбані за кошти громадян та подаровані парку «Приінгльський». Вже власними силами відновлено погріб, який вражає якістю будівництва, тут приємно в літню спеку нестандартно провести обідню годину. Поруч знаходиться парк, підвісний міст через р. Інгул.
Щорсівський парк - унікальний парк зі столітніми тополями діаметром більше метра, кленами, шовковицями, що добре зберігся недалеко від колишнього панського маєтку. Зараз парк занедбаний, заріс паростю акації та інших дерев. Дослідники вважають, спираючись на розповіді старожилів, що це був сад, по периметру обсаджений гледичією трьохколючковою, а алеї – тополями.


Свято-Михайлівський храм Свято-Михайлівського Пелагеївського жіночого монастиря – місце паломництва та поновлення життєдатних сил з мальовничою природою довкола. Це - трьохпристольна, дванадцятикупольна церква, пам’ятник архітуктури поч. XX ст. з неповторними архітектурними рішеннями. Будівництво храму завершено 1904 року. Його зводили брати Андрій і Михайло Дуриліни в пам’ять про матір Пелагею, яка трагічно загинула. Церковна служба проводилась до 1932 року, далі,  аж до 1986 року храм  використовувався як комора, завдяки чому не був зруйнований. У Велику Вітчизняну війну в нього потрапив лише один снаряд, не спричинивши великої шкоди. Церковна служба відновилась 25 квітня 1992 року. З 1996 року тут організовано жіночий монастир. Двічі в 2000 і 2004 роках мироточила ікона Володимирської Божої Матері. Ікона XVI ст. із зображенням страждань Іісуса Христа, пошкоджена часом, почала проявляти раніше не бачені деталі малюнка. Тут були випадки божественного зцілення прихожан від страшних хвороб.

За архітектурним рішенням храм дуже схожий на Храм Василя Блаженного (Собор Покрова Божої матері), що на Червоній площі в Москві.


Підвісний міст через р. Інгул – дерев’яний місток на тросах через р. Інгул для пішохідного сполучення жителів с. Щорсове та с. Софіївки. Такий міст викликає захоплення у відпочиваючих, оскільки таких споруд збереглося дуже мало. Це – одне з улюблених місць фотографування туристів.
Для поліпшення туристичної привабливості дирекцією РЛП «Приінгульський» вживаються заходи щодо реконструкції садиби Тропініних на околиці с.Щорсове для створення туристського, освітнього центру . Визначні природні та історичні місця популяризуються через мережу інтернет , поширення фотоматеріалів, буклетів .

РЛП «Приінгульський» проводить екскурсії . Минулого року проведено 18 екскурсій . За регіональним принципом розподіл екскурсантів такий : м.Миколаїв 5 екскурсій, м.Новий Буг та Новобузький район 10 екскурсій , Снігурівський район 1 екскурсій , Єланецький район 1 екскурсія , екологічний десант «Пізнаємо рідний край з Ніка-Террою » 1 екскурсія .

2.8.

Встановлення притулків та місць для тимчасового відпочинку туристів
Співробітниками служби державної охорони здійснювався догляд та контроль за рекреаційними дільницями на території РЛП «Приінгульський». Їх облаштовано території РЛП «Приінгульський» 11 шт. Проведено поточний ремонт лісових меблів. Періодично збиралося та видалялося сміття за межі заповідної території, яке вивозилося на Новобузький полігон.

Лісівниками ДП «Баштанське ЛГ» в урочищі створено 5 місць відпочинку, де є альтанка, столики, лавки, стільці, місця для розведення багать, смітники, туалет, одним словом, місця облаштовано спеціально для якісного відпочинку відвідувачів лісу.
2.9.

Створення сприятливих умов, відповідної інфраструктури та туристичних маршрутів для розвитку перспективних тематичних напрямів туризму, зокрема культурно-пізнавального, мисливського та рибальського, релігійного, спортивно-оздоровчого та інших

Постійно

З метою створення умов для ефективного туризму, відпочинку та інших видів рекреаційної діяльності в природних умовах з додержанням режиму охорони заповідних природних комплексів і об'єктів, а також сприяння екологічній освітньо-виховній роботі на території регіонального ландшафтного парку «Приінгульський» розроблено екотуристичні маршрути, а саме:

"Знайомство з Приінгуллям"


Шлях туристичної подорожі: м. Новий Буг (переїзд) – Свято-Михайлівський храм Свято-Михайлівського Пелагеївського жіночого монастиря (переїзд) - плато «Чортів міст» - «Скеля скам’янілих богатирів або «Стовп», р. Стовпова, верхів’я Софіївського водосховища (переїзд) – «Берег кам’яних химер», Рябчуків сад – відпочинок на облаштованій галявині.
«Стежками Приінгулля»

Шлях туристичної подорожі: м. Новий Буг (переїзд) – Свято-Михайлівський храм Свято-Михайлівського Пелагеївського жіночого монастиря (переїзд) – штучний водоспад, рукотворний каньйон (переїзд) – руїни панського маєтку Тропіна, Щорсівський (панський) парк, підвісний міст через р. Інгул (переїзд) – балка Таборна, відпочинок на облаштованій галявині.

Бажаючі можуть здійснити пішохідну прогулянку вздовж мальовничої ділянки р. Інгул, помилуватися природним руслом річки, зеленими островами, виходами скель.


«Мозаїка природи»

Шлях туристичної подорожі: м. Новий Буг (переїзд) – Свято-Михайлівський храм Свято-Михайлівського жіночого монастиря – переправа групи на плоту на лівий берег Софіївського водосховища – відпочинок на облаштованій галявині – пішохідна прогулянка прилеглими місцями, прогулянка на плоту по Софіївському водосховищу – переправа – повернення.

Функціонує офіційний сайт парку (http://pryingul.inf.ua). Інформацію про заповідний об’єкт можна дізнатися в електронній енциклопедії Вікіпедія (Wikipedia) (російсько та англомовні версії), відеоролики переглянути на www.youtube.com, чисельні фотоматеріали – в системі GoogleЕarth, карту парку – на Wikimapia (http://wikimapia.org). Сторінку РЛП «Приінгульський» оформлено у великій соціальній інтернет-мережі Facebook.


- Новобузьким районним історичним народним музеєм розроблено історико-краєзнавчий маршрут «Окраса нашого міста » :

1. вул. Леніна \ колишній торговий ряд побудований на поч. 20 ст.\

2. старовинні склади Бронштейна \ батька Троцького \ ,м. Новий Буг

3. Церква Петра і Павла, поч. 9 ст. м.Новий Буг

4. Особняк \ нині гімназія \ кін. 19 ст. м.Новий Буг
Крім того, на території району розташовано ряд історичних пам»яток світового значення :

1. Свято – Михайлівська церква, с.Пелагеївка, поч. 20 ст.

2. Свято – духівська церква с.Новодмитрівка

3. Садибний будинок 19 ст. с.Баратівка

4. Панський маєток Тропініна с.Софіївка
У Новобузькому районі діють:

-Новобузький районний історичний народний музей ;

-етнографічний музей Новобузької ЗОШ № 10;

-історико-краєзнавчий музей «Це наша з тобою біографія » Новобузької ЗОШ № 7;

-музей освіти Центру позашкільної роботи дітей та юнацтва відділу освіти Новобузької райдержадміністрації ;

-музей трудової і бойової слави с.Новополтавка Новобузького району ;

-музей історії навчального закладу Новобузького педколеджу ;

-кімната бойової і трудової слави Новобузького коледжу Миколаївського Національного аграрного університету ;

-історико-краєзнавчий музей Баратівської ЗОШ ;

-Кам»янський шкільний краєзнавчий музей .

Завдяки прекрасним краєвидам та природним умовам район має унікальні можливості стати центром рекреаційного туризму, приватний сектор готовий розвивати сільський зелений туризм та екотуризм. Значного розвитку набуває історичний, культурно-пізнавальний,тематичний, екологічний туризм.

Заклади культури (музеї, бібліотеки) організовують краєзнавчі екскурсії, презентації, круглі столи, тематичні години, літературно-мистецькі вечори, науково-ознайомчі семінари та майстер-класи для студентів, учнів шкіл, гостей міста та району, за участю митців, науковців, методистів художньо-етнографічних жанрів мистецтва, народних умільців, майстрів народної творчості. Культурно-мистецькому відпочинку для мешканців, гостей району та міста сприяють: концерти до державних свят, святкові імпрези до Дня міста та Днів села, вечори відпочинку, творчі звіти мистецьких колективів, які організовуються впродовж року закладами культури.

Вже традиційно проводяться:

- Районне свято «День козацтва» ;

- Районне свято «Проводи масляної» ;

- Районне свято « День міста » ;

- сільські свята с.Кам»яне та с.Софіївка «Свято Івана Купала » ;

- Районне свято « Різдвяні зустрічі в Солохи» ;

-       Районний огляд-конкурс поезії присвячений пам’яті великого Кобзаря;

-       Районний огляд-конкурс танцювальних колективів району до Міжнародного дня танцю .

Співробітниками музеїв району , місцевими краєзнавцями ведеться відповідна робота щодо пропагування туристичних можливостей району, а також для підвищення поінформованості населення в Новобузькій районній газеті «Вперед» видаються спецвипуски під назвою «Земле моя заповідна», тематичні статті й замітки. Друкуються матеріали про діючі виставки, подаються рекламні блоки про екскурсії, День відкритих дверей музеїв у м.Новий Буг 18 травня щороку , для жителів та гостей міста.


2.10

Розроблення заходів щодо підтримки організації туристично-оздоровчої та екскурсійної роботи серед дітей, підлітків та молоді

2011

В загальноосвітніх навчальних закладах освіти в 2014-2015 навчальному році працює 29 туристсько-краєзнавчих гуртків різних напрямів (468 вихованців): історичного краєзнавства – 2 , географічного краєзнавства – 1, музеєзнавства – 6, пішохідного туризму – 17.

Основними показниками, що характеризують стан розвитку туризму в районі, є кількість здійснення походів, їх географія, категорійність. Керівники туристичних гуртків разом з вихованцями освоюють ступеневі походи: Жовтнева зош, зош №10, №7, ЦПРДЮ провели похід ІІІ ступеня складності (75-90 км.); Жовтнева зош - похід ІІ ступеня (50-75 км.). Розширюється географія екскурсій, походів. Здійснено туристичну екскурсію до Приінгульського ландшафтного парку, одноденний похід в Дібровський лісок, одноденний похід до братських могил с. Діброва, с. Новоселівка – Вільнозапорізька зош. Гуртківцями ЗОШ №1 здійснено 3 пішохідних походи до Приінгульського ландшафтного парку, 2 екскурсії до Пелагеївки, 2 поїздки з ночівлею до річки Інгул, 3-х денні походи до Софіївського водосховища практикують туристи ЗОШ №7, ступеневі походи І, ІІ і ІІІ рівнів складності здійснено гуртківцями Баратівської ЗОШ – всі по Новобузькому району.

Важливим фактором розвитку дитячо-юнацького туризму є проведення традиційних форм масової роботи з туризму, які удосконалюються, модернізуються. На першому місці – змагання, під час яких юні туристи демонструють свої знання і вміння, набуті під час навчання в гуртках. Районні змагання стали традиційними, проводяться щорічно. Із кожним роком рівень проведення змагань та рівень підготовки учасників значно покращується. Юні туристи Жовтневої ЗОШ були учасники Чемпіонату області з пішохідного туризму серед юніорів (жовтень 2014 р.), де зайняли 5 місце серед команд області.

У грудні 2014 року гуртківці Жовтневої зош брали участь в заняттях – змаганнях школи юних краєзнавців «З думою про рідний край», проведених в м. Миколаєві, де отримали призові результати: І місце в грі-квесті з орієнтування «Визначні місця міста розповідають», ІІ місце – в конкурсі «Вузли», в загальному заліку серед старших груп – І загальнокомандне місце. Також високі результати демонструють вихованці ЗОШ №7 - протягом останніх 3 років учасники обласних змагань.

Призерами районних змагань із року в рік є вихованці ЗОШ №1, ЗОШ №4, гімназії, 4-5 місця займають вихованці Ганнівської ЗОШ, Баратівської ЗОШ, ЗОШ №10.

Вихованці туристичних гуртків шкіл району є активними учасниками районних туристичних змаганнях, військово-патріотичної гри «Зірниця» та дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл-Джура».

Ще одним важливим показником рівня розвитку туризму є участь керівників гуртків у методичних конкурсах: на кращий методичний матеріал з туристсько-краєзнавчої тематики, кращий заочний турпохід: ЗОШ №1, Жовтнева, Баратівська, гімназія, ЗОШ №4.2.11

Визначення переліку садиб для сільського «зеленого» туризму2014-2016 роки

Новобузькою райдержадміністрацією направлено запити на міську та сільські ради-відповідь не надійшла щодо визначеного переліку садиб для сільського «зеленого» туризму .


2.12

Щорічно передбачати з місцевого бюджету обсяги фінансування на впровадження заходів з розвитку туристичного та рекреаційного потенціалу району , а також очистки та впорядкування шляхів (маршрутів) активного туризму


2014-2016 роки

Новобузькою райдержадміністрацією направлено запити на міську та сільські ради-відповідь не надійшла , що передбачено в місцевих бюджетах обсяги фінансування на впровадження заходів з розвитку туристичного та рекреаційного потенціалу району , а також очистки та впорядкування шляхів (маршрутів) активного туризму .

3.Удосконалення рекламно-інформаціної діяльності у туристичній галузі, поліпшення іміджу Новобузького району на території України3.1.

Створення та постійне оновлення Інформаційного банку даних про інвестийні проекти в туристичній галузі в Новобузькому районі

2011-2016

роки


Відповідно до Інвестиційного паспорту району планується впровадження інвестиційного проекту по створенню кемпінгового містечка для відпочинку туристів. На території району підприємства-аналоги відсутні, тому є доцільним реалізація даного проекту. При реалізації проекту заплановано надання та розвиток туристичних послуг та забезпечення робочими місцями сільського населення. Облаштування майданчика, придбання матеріалів та обладнання (намети, катамарани, теплоізоляційні коврики, матраци, рюкзаки, рятувальні жилети,шоломи,обладнання для дитячих майданчиків ).

3.2.

Затвердження туристичної символіки Новобузького району, створення високоякісної рекламної продукції та проведення рекламних кампаній туристичного продукту на внутрішньому та міжнародному ринку

2011-2016 роки

З метою популяризації туристичного потенціалу Новобузького району дирекцією регіонального ландшафтного парку «Приінгульський» надаються статті в Новобузьку районну газету «Вперед» щодо парку, охорони довкілля, садиби Тропіних, 44 замітки розміщено на сторінці парку в Facebook. Підготовлено інформацію про парк, яку розміщено на сайті http://ukrainaincognita.com/ - подорожі, невідомі та заповідні місця України. Ознайомитися можна за посиланням http://ukrainaincognita.com/mykolaivska-oblast/novobuzkyi-raion/sofiivka/regionalnyi-landshaftnyi-park-pryingulskyi.

На обласному телебаченні в телевізійних новинах Миколаївщини вийшов сюжет про РЛП «Приінгульський», який декілька разів повторювався в ефірі.

Відомості про парк розміщено в книзі А. Третяк «Допитливій малечі про цікаві речі». Подорож по Україні (видавництво Авіаз, м. Київ, 2013).

Видано буклет про парк накладом 1 тис. примірників. Виготовлено інформаційний матеріал для білборду, тематичного стенду про парк та природно-заповідний фонд Новобузького району.


Вдосконалено структуру офіційного сайту http://pryingul.inf.ua. Розширено розділи «Публікації» - «Статті РЛП» та «Освітні матеріали». На постійній основі проводиться моніторинг динамічної складової сайту. Підтримується та оновлюється сторінка в соціальній мережі Facebook https://www.facebook.com/Pryingulsky.Park.

Розпочато SEO-кампанію по підвищенню рейтингу сайту РЛП у пошукових системах Інтернет.3.3.

Розроблення карт, схем туристичних об»ектів і схем розміщення пунктів сервісу в туристично-рекреаційних зонах

2011-2016 роки

Приінгулля багате на мальовничі куточки природи та видатні об’єкти. Тут можна знайти привабливі для себе місця: водойми з повільною та бурхливою течією, невеличкі водоспади, цілинні степові ділянки, штучний каньйон, виходи гранітів, чудернацькі скелі, загадковий острів посередині водосховища, лісові насадження (рис. ). Регіональним ландшафтним парком «Приінгульський» розроблено карту-схему привабливих для відвідування місця та об’єкти

Рис. Привабливі для відвідування місця та об’єктиНайбільш цікавими для відвідування є плато «Чортів міст», скеля Стовп, берег кам’яних химер, острів, скеля Пугач, порожки, рукотворний каньйон, штучний водоспад, Садиба Тропіних, Щорсівський парк, підвісний міст через р. Інгул та ін.
Начальник відділу економічного розвитку, торгівлі і туризму райдержадміністрації Н.О.Хриплива
Каталог: store -> files -> file
files -> Інформація Про діяльність служби у справах дітей облдержадміністрації у сфері захисту суспільної моралі при обігу комп’ютерних ігор на території області
files -> Повідомлення до контролюючого органу. Зазначений порядок визначено пунктом 4. статті 44 Кодексу
files -> Рішення про припинення підприємницької діяльності, поновила реєстрацію протягом поточного року, то така особа вважається платником інших податків і зборів
files -> Влада для людей
file -> Конкурсу «кращий державний службовець»
file -> Рішення №1 17 На аркушах перелі к рішень, прийнятих на І сесії Вознесенської районної ради


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Рішення від 015 року № м. Новий Буг сесія скликання Про хід виконання районної Програми розвитку сільського, зеленого туризму в Новобузькому iconРішення тридцятої сесії шостого скликання 28 лютого 2014 року Ізяслав №
Заслухавши інформацію про хід виконання районної Програми розвитку історичної, культурної спадщини та зеленого туризму в Ізяславському...
Рішення від 015 року № м. Новий Буг сесія скликання Про хід виконання районної Програми розвитку сільського, зеленого туризму в Новобузькому iconРішення травня 2016 року Про звіт голови районної державної адміністрації про виконання Програми економічного і соціального розвитку Котелевського району, районного бюджету
Колоса В. П. про виконання Програми економічного І соціального розвитку Котелевського району, районного бюджету та делегованих районною...
Рішення від 015 року № м. Новий Буг сесія скликання Про хід виконання районної Програми розвитку сільського, зеленого туризму в Новобузькому iconІнформація про хід виконання «Міської комплексної програми розвитку культури та туризму за 2017-2019 роки»
Забезпечувати виконання Конституції України щодо розвитку культури, законів України, що діють у сфері культури І мистецтва
Рішення від 015 року № м. Новий Буг сесія скликання Про хід виконання районної Програми розвитку сільського, зеленого туризму в Новобузькому iconДвадцять сьома сесія Знам`янської міської ради сьомого скликання рішенн я від 17 лютого 2017 року №718
Розглянувши інформацію секретаря міської ради Н. Клименко про стан виконання рішень міської ради станом на 01. 01. 2017 року, аналізуючи...
Рішення від 015 року № м. Новий Буг сесія скликання Про хід виконання районної Програми розвитку сільського, зеленого туризму в Новобузькому iconРішення №2016 року сесія 7 скликання
Про затвердження Договору №2 про передачу коштів з районного бюджету на здійснення видатків обласного бюджету
Рішення від 015 року № м. Новий Буг сесія скликання Про хід виконання районної Програми розвитку сільського, зеленого туризму в Новобузькому iconРішення щодо виділення коштів на відшкодування вартості пільгового проїзду автомобільним транспортом загального користування у міжобласному І міжміському внутрішньо обласному сполученні учасникам ато у повному обсязі
Про хід виконання районної програми на 2015-2017 роки щодо соціальної підтримки, адаптації військовослужбовців, учасників антитерористичної...
Рішення від 015 року № м. Новий Буг сесія скликання Про хід виконання районної Програми розвитку сільського, зеленого туризму в Новобузькому iconТуристичний потенціал Новобузького району
Баратівка; Народний історичний музей м. Новий Буг; садиба Тропіних в с. Щорсово та Щорсівський парк; будівля Новобузької гімназії...
Рішення від 015 року № м. Новий Буг сесія скликання Про хід виконання районної Програми розвитку сільського, зеленого туризму в Новобузькому iconРозпорядження міського голови №7-р від 11. 01. 2017 «Про утворення робочої групи по напрацюванню Проекту програми розвитку туризму в м. Канів на 2017-2020 роки»
Проекту програми розвитку туризму в м. Канів на 2017-2020 роки, з метою покращення поінформованості туристів про м. Канів та наявні...
Рішення від 015 року № м. Новий Буг сесія скликання Про хід виконання районної Програми розвитку сільського, зеленого туризму в Новобузькому iconДодаток до рішення районної ради від 2015 року № Програма
Стійке економічне зростання на основі інноваційного розвитку багатогалузевої економіки 6
Рішення від 015 року № м. Новий Буг сесія скликання Про хід виконання районної Програми розвитку сільського, зеленого туризму в Новобузькому iconПорядок денний
Про хід виконання заходів Програми правової освіти населення міста Обухів на 2015-2018 р р за 2017 рік


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка