Розповіді про українських письменників сьогодення Київ 2013Скачати 166,89 Kb.
Дата конвертації22.07.2017
Розмір166,89 Kb.


Управління культури, туризму та збереження культурної спадщини
Солом’янської районної у м. Києві державної адміністрації

Бібліотека ім. І. Багряного для дітей
Таланти рідної землі


Київщина літературна

Розповіді про українських письменників сьогодення

Київ - 2013
На Київській землі народилося, працювало або побувало багато видатних особистостей , передусім, один із засновників Києво-Печерської лаври Феодосій Печерський, святі Борис і Гліб, Микола Святоша, княгиня Ольга, Володимир Святий, Ярослав Мудрий, Володимир Мономах; гетьмани України Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, богатир Ілля Муромець; філософ Григорій Сковорода; фольклорист та етнограф, автор гімну «Ще не вмерла Україна» Павло Чубинський; інженер літакобудування Ігор Сікорський; письменники Марко Вовчок, Іван Нечуй-Левицький, Михайло Булгаков, Павло Тичина, Олесь Гончар, Максим Рильський, Андрій Малишко; художники Алімпій, Володимир Боровиковський, Микола Пимоненко; народні художниці Марія Приймаченко та Катерина Білокур; театральний діяч Лесь Курбас; співак Іван Козловський та інші. Їх імена знають і пам’ятають нащадки.

А ми хочемо розповісти про українських письменників, місцем народження яких є саме Київ або Київщина.


Володимир Арєнєв (народився в 1978 році)
Справжнє ім’я та прізвище цього письменника, літературного критика та журналіста – Володимир Пузій. Саме так він підписує свої публіцистичні твори. Перший художній твір було надруковано у 1998 році. Тоді ж видавець запропонував молодому автору скористатися псевдонімом.

Навчаючись у школі майбутній літератор найбільше захоплювався біологією, відвідував гурток юннатів при Київському зоопарку, серйозно займався тераріумістикою – утримував екзотичних амфібій та комах. Після закінчення школи робив спробу поступити на біологічний факультет, але марно. Через рік вступає до Інституту журналістики при Київському національному університеті, який успішно (з червоним дипломом магістра) закінчив у 2002 році.

Як літератор Володимир Арєнєв працює в широкому спектрі жанрів і тем: фентезі, сюрреалізм, містика, наукова фантастика, дитячі казки, фантастичні гуморески. Його творчий доробок складає більш, ніж півтора десятка книг, сотні публікацій в збірках і періодиці. Публікується російською, українською, литовською та польською мовами. Літературно-критичні праці Володимира Пузія та літературні твори Володимира Арєнєва

неодноразово були відзначені преміями. Цікаві для читання дітьми такі твори письменника: «Книгоїд», «Дикі володарі», «Магус» та інші.Леся Вороніна (народилася в 1955 році)
Справжнє ім`я письменниці Олена Анастасіївна Вороніна. Літературні псевдоніми – Гаврило Ґава, Ніна Ворон, Олена Вербна.

Народилася Леся Вороніна у 1955 році в Києві. Під час навчання в школі захопилася українським фольклором, співала у хорі «Гомін», займалася східним двобоєм та йогою. Закінчила філологічний факультет Київського університету. Під час навчання багато мандрувала автостопом Україною, а Польщею – на байдарці. Працювала в різних місцях: редактором в журналах «Україна» та «Соняшник»; автором та ведучою програм на радіо. Член Спілки письменників України. Добре володіє польською мовою. З польської перекладала твори Станіслав Лема, Анни Ковальської, Славоміра Мрожека та ін. Пише для дітей. Під псевдонімом Ґава впродовж 13 років написала понад сто сюжетів коміксів для журналу «Соняшник». Вважає, що основна задача літератури – робити людей кращими. Леся Вороніна Лауреат багатьох Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів. Славу авторці принесла книга «Сни Ганса-Християна». На початку 2011 р. очолила щойно створене дитяче видавництво «Прудкий равлик».Ніна Воскресенська (народилася в 1960 році)
Письменниця народилася у Києві, а її справжнє ім`я – Мацабула Ніна Василівна. Дитинство Ніни пройшло на Воскресенці, лівобережному районі Києва. Звідси і псевдонім авторки. Свою першу казку дівчинка напила ще будучи другокласницею. На жаль вона не збереглася.

Професія, яку майбутня дитяча письменниця отримала після закінчення Одеського гідрометереологічного інституту, океанолог, здавалося б далека від літературної творчості. Та вона давала можливість багато подорожувати, набиратися вражень, зустрічатися з різними людьми. Багатий життєвий досвід насичує твори письменниці справжніми подробицями, риси характеру казкових персонажів набувають дивовижної схожості з реальними людьми. Крім творів для дітей у творчому доробку Ніни Воскресенської також: наукові статті, комп’ютерні програми, тексти для енциклопедій та шкільних підручників. Такі твори письменниці як: «Останнє бажання короля», «Легенда про Бовдура Великого», «Руда ворона», «Першокласні історії» та ін. цікаві для прочитання не тільки дітям, але й батькам. Ніна Воскресенська - дипломант багатьох Всеукраїнських конкурсів. Друкується в журналах «Професор Крейд», «Пізнайко».


Сергій Грабар (народився в 1954 році)
Український письменник і перекладач народився у Києві. Закінчив українське відділення філологічного факультету Київського державного педагогічного університету імені М. Драгоманова. Пише прозу, поезії, історичні розвідки, публіцистичні нариси, сценарії, краєзнавчі та культурологічні статті. Автор збірок сонетів «Натхнення» та «Пелюстки надії», збірок новел «Від першої особи», «Стан душі» та інші. Перекладає з хорватської, македонської, російської. Лауреат премії імені І. Огієнка. Сергій Грабар любить і вміє працювати зі словом. Попри філософський зміст його інтелектуальної прози читається вона легко і з цікавістю. Тексти творів вирізняються лаконічністю форми, тонким психологізмом та уважністю до деталі.


Лариса Денисенко (народилася в 1973 році)
Українська письменниця литовсько-грецького походження. Народилася в Києві, 17 червня. Ще з дитинства любить спорт, музику, театр. Мала гарні оцінки в школі, завжди знаходила час для спілкування з друзями, підлітком любила пустощі та різноманітні забави. Росла в російськомовній сім`ї. Українську мову опанувала у 23 роки, коли почала працювати в Міністерстві юстиції України. А до цього закінчила юридичний факультет Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка, потім було навчання в Центрально-Європейському університеті в Празі та студіювання курсу законопроектування при Міністерстві юстиції Нідерландів. Адвокат, має ліцензію здійснювати практику В Торонто та в Оттаві щодо справ, пов’язаних з біженцями та мігрантами. Лариса Денисенко є одним з адвокатів, які представляють інтереси громадян в Європейському суді з прав людини в Страсбурзі. Працювала також директором департаменту міжнародного права в Міністерстві юстиції України, радником Міністра юстиції, науковим консультантом парламентських комітетів. На даний час веде адвокатську практику, а також є автором і ведучою культурологічних передач на телебаченні.

Літературна кар’єра Лариса Денисенко розпочалася з перемоги у конкурсі Коронація слова - 2002 за роман «Забавки з плоті та крові». Книга «Танці в масках» посіла перше місце у рейтингу Краща українська книга в жанрі белетристики журналу «Кореспондент» за 2007 рік. Мала авторські колонки в «Жіночому журналі» та дитячому журналі «Соняшник», працювала як сценарист на телевізійних проектах. Крім названих, широко відомі також такі твори письменниці: «Кавовий присмак кориці», «Корпорація ідіотів», «Помилкові переймання або життя за розкладом вбивць». Для дітей нею написані: «Ліза та Цюця П», «Сарабанда банди Сари», «Ліза та Цюця П зустрічаються», низка біографій із серії «Життя видатних дітей». Як вдається письменниці вести таку напружену творчу та професійну діяльність? «Все залежить від нас!»: - вважає вона.Ґузєєва Наталя (народилася в 1952році)Автор літературних героїв Капітошки та Петрика П´яточкіна, дитяча письменниця, сценаристка, перекладачка.

Народилась у м. Києві в родині акторів. Батько - Анатолій Ґузєєв , один з перших дикторів українського телебачення, режисер, доцент Університету культури. Мати - Олена Ґузєєва , акторка, дикторка, солістка Київської філармонії.

У 6 років написала перший серйозний твір «Ми - добрі люди». У цьому листі-посланні голові міськвиконкому юна авторка розповіла про свою родину, вимушену мешкати за шафою в кімнаті родичів у комунальній квартирі.

Випробовувала себе у різних жанрах - вірші, оповідання, казки та есе.

Систематичні заняття літературою не завадили їй завершити математичну школу-ліцей №145 «Лідер», відділення структурної та математичної лінгвістики факультету кібернетики Київського Державного Університету ім. Т. Г. Шевченка, школу перекладачів з англійської, курси крою і шиття, курси машинопису, школу художньої гімнастики Альбіни Дерюгіної. А також освоїти школу їзди верхи, відвідувати секції плавання та фігурного катання. Крім того, стати піонером-артеківцем, почесним донором, директором бомбосховища, інженером, перекладачем науково-технічної літератури, журналістом, кореспондентом газети «На екранах України», редактором відділення мультиплікації студії «Київнаучфільм», членом Комітету літераторів м. Києва, членом Союзу Кінематографістів України.

З купи написаного в радянські та пострадянські роки вдалось реалізувати літературні сценарії до мультиплікаційних фільмів «Капітошка», «Капітошко, повертайся!», «Як Петрик П´яточкін слоненят рахував», «Кохання і смерть картоплі звичайної», «Твір про дідуся», «Що то є таке?», «Солодке життя», «Було сумно», «Тополя», науково-популярні фільми «Хто прокинеться півнем?», «Подряпина на льоду»), чимало з яких відзначено нагородами різних міжнародних фестивалів. З 1985 року її книжки впродовж 7 років регулярно видавались єдиним українським дитячим видавництвом «Веселка». Їх загальний наклад понад 7 млн. примірників.

Тільки після вимушеної творчої паузи, починаючи з 2004 року, у авторки в Росії, Україні та Казахстані вийшли наступні книжки: «Капітошка», «Пригоди Капітошки», «Жила-была девочка Леночка», «Петя Пяточкин и Дед Мороз», «Як Петрик П´яточкін слоненят рахував», «Миша и Лунная Фея», «23 обиды Пети Пяточкина», «23 образи Петрика П´яточкіна», «Любовь и 17 страданий Пети Пяточкина», «Петя Пяточкин и веселая суматоха».


Олександр Дерманський (народився у 1976 році)
Малою батьківщиною Олександра є село Гайворон Володарського району на Київщині. Він став відомим в Україні як дитячий письменник, поет і прозаїк, казкар, викладач, літературний редактор.

Перші спроби писати вірші робив навчаючись у школі. Вищу освіту здобув у Національному педагогічному університеті імені. М. Драгоманова у Києві за спеціальністю учитель української мови і літератури, зарубіжної літератури. Викладає у Київському технікумі електронних приладів за фахом, літературний редактор дитячого журналу «Стежка». Одружений. Має двох доньок.

У 2001 р. були опубліковані перші вірші письменника. Деякі твори виходили під псевдонімами Сашко Володарський та Назар Діброва. У жовтні 2004 р. вийшла друком перша книжка автора – повість-казка «Володар Макуци або пригоди вужа Ониська». Член національної спілки України з 2006 року. Широкою популярністю серед дитячої аудиторії користуються наступні твори автора: «Король буків або Таємниця Смарагдової книги», «Бабуся оголошує війну», «Чудове чудовисько», «Корова часу» та ін. Уже видано 14 друкованих книг, 1 аудіо-книга, 2 інтерактивні книги для дітей. О. Дерманський - дипломант Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів. Деякі його твори готуються до видання за кордоном.


Катерина Єгорушкіна (народилася в 1984 році)
Молода письменниця, поетка, казко-терапевт народилася в м. Бровари Київської області. За освітою – філолог, психолог. Має ступінь бакалавра та магістра, здобувши їх у

Київському національному університеті ім. Т. Г. Шевченка та Національному університеті «Києво- Могилянська академія». Працює з дітьми та дорослими у царинах казко-терапії та книго-терапії за авторськими методиками. Веде передачу «Чарівний світ казок» на радіо «Марія».

Вірші почала писати уже з дев’яти років, а перша поетична збірка «Пульсація миті», видана на Грант Президента України, вийшла у 2006 році. У 2010 році вийшла друком книжка «Музична подорож Золотого Каштанчика», а у 2011 році побачили світ одразу дві книги авторки «Країна Сніговія» та «Будиночок з води», написані у співпраці з музичним терапевтом Стефаном Недерицею та композитором Дмитром Красноуховим.

Серед постійних зацікавлень Каті Єгорушкіної – дитяча література, психологія, арт-терапія, казко-терапія, біоенергетика. В числі її захоплень також – йога, танці в стилі

контемп. Письменниця є також автором проекту «Майстерня Доброї казки» та «Синій птах».

Богдан Жолдак (народився в 1948 році)
Без перебільшення можна сказати, що Богдан Жолдак – найбільший письменник в Україні. Його вага 154 кілограми! Народився в Києві, в сім`ї, за його словами, «письменників-незаможників» Олеся Жолдака та Єви Нарубіної. Закінчив філологічний факультет Київського університету ім. Т. Г. Шевченка.

По закінченню навчання в Університеті, викладав українську мову та літературу в середній школі, а трохи згодом організував дві дитячі кіностудії. Писати прозові твори почав ще у 60-ті роки минулого століття, але опублікувати тоді їх не вдалося. Публікуються в той час лише його карикатури. У 1982 році утвердився як драматург. Його Гопак-опера «Конотопська відьма» витримала 207 аншлагів у Київському академічному театрі ім. І. Франка. П’єси драматурга неодноразово перемагали у республіканських конкурсах. Богдан Жолдак – автор сценаріїв до відомих кінофільмів: «Козаки йдуть», «Відьма», «Іван та кобила», «Дорога на Січ» та безлічі короткометражних, ігрових, анімаційних, документальних, відеофільмів. Потроху починає опубліковувати прозові твори, причому не тільки в українській пресі, але й перекладних альманахах США, Канади, та Німеччини. Одночасно пише і публікує мистецтвознавчі статті, плідно працює в галузі мистецтвознавчого оповідання, має чималий доробок у специфічному жанрі – «мистецтвознавстві через пародію», де предмет дослідження аналізується за допомогою гротескової пародії на нього. Митець був ведучим кількох телевізійних програм та радіопрограм, співпрацював із закордонними радіостанціями. Уперше в Україні за участі Богдана Жолдака було створено майстер-класи із кінодраматургії на кіно факультеті КНУ театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенко-Карого. Член національної Спілки письменників та Спілки кінематографістів України.

З великою відповідальністю майстер слова ставиться до написання творів для дітей, розуміючи, що «література є чи не найголовніше в житті кожної дитини». Для наймолодшої читацької аудиторії ним написані такі твори: «Про чисті ручки», «Гаряча Арктика», «Куцяткові цятки», «Капосні капці», «Коли генії плачуть», «Казкарик, або Казковий конструктор».

На даний момент Богдан Жолдак працює на кіностудії «Рось», викладає сценарну майстерність у КНУ театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенко-Карого.


Олесь Ільченко (народився в 1957 році)
В дитинстві мріяв бути археологом, палеонтологом, біологом, письменником. «Землі хочеться бачити більше, ніж дозволяє обрій» - така життєва позиція митця. Цікаво, що все, про що мріялось в дитинстві, справдилося! Олесь Ільченко – письменник, журналіст, фотоаматор, захоплюється біологією. Має дві вищі освіти. Закінчив Київський педагогічний університет ім. М. Драгоманова та Московський літературний інститут ім. М. Горького. Автор численних публікацій в пресі на культурологічні теми. Лауреат телевізійних премій «Тэффи» та «Телетріумфатор».Член асоціації українських письменників, член Спілки письменників України та Спілки журналістів України. Олесь Ільченко пише вірші та сценарії. По одному із сценаріїв знято художній фільм «Я той, хто є». Поезія перекладена на різні мови. Поетичні збірки виходили друком у США, Сербії, Росії, Литві.

На пропозицію Лесі Вороніної написати будь що для дітей, відповів згодою, і «отримав цілком несподіване, а тому й неймовірно приємне задоволення після написання казок для дітей та детективів для підлітків». Олесь Ільченко є автором наступних творів для дітей: «Де живуть тварини?», «Козак, король, Крук», «Мандрівка дощинки», «Як крокодилу зуби лікували», «Таємниця старої обсерваторії»; науково-популярних оповідань «Дерева». Найпершим читачем, критиком а також консультантом з «молодіжних питань» є син письменника. Син і батько впевнені - « Дітям потрібні прості і світлі історії».


Євгенія Кононенко (народилася в 1959 році)
Сучасна письменниця і перекладачка, киянка за місцем народження Євгенія Кононенко прийшла в літературу досить пізно. Перше оповідання «Драні колготки» було написано в 32 роки. А до цього закінчила механіко-математичний факультет Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка та французьку філологію Київського інституту іноземних мов. Володіє п’ятьма мовами. Працює науковим співробітником центру культурних досліджень. Та «література – це важлива сторінка мого життя, може й головна» - ділиться сокровенним Євгенія. Вона є членом Національної Спілки письменників та Асоціації українських письменників. Євгенія Кононенко - автор низки новел та багатьох перекладів. Перекладає з французької та англійської мов. За переклад антології французького сонета стала Лауреатом премії ім. М. Зерова. Читацька аудиторія авторки досить широка. Серед Ії читачів люди різного віку та соціальних груп. Письму Євгенії Кононенко притаманні динамічний сюжет та витончена іронія. Читачу знайомі такі твори письменниці: «Повість для нецілованих дівчат», «Імітація»; поетична збірка «Вальс першого снігу»; твори для дітей та підлітків «Бабусі також були дівчатами», «Неля, яка ходить по стелі». Прозові твори Євгенії перекладено на англійську, французьку, польську, німецьку, російську, хорватську, чеську, фінську, білоруську, японську мови.
Дзвінка Матіяш (народилася в 1978 році)
Дзвенислава Матіяш – молода українська письменниця і перекладачка. Народилася в Києві, навчалася в Національному університеті «Києво-Могилянська академія» та в аспірантурі Європейського колегіума польських та українських університетів у Польщі. Авторка двох романів «Реквієм для листопаду» та «Роман про батьківщину», перекладачка збірки поезій Яна Твардовського «Гербарій». Першу книжку для дітей, «Казки П`ятинки», написала на прохання сина своїх друзів. ЇЇ казки увійшли також до збірки «Зросла собі квіточка». «Життя – це як шматок книги, або фільму» - вважає письменниця.
Леся Мовчун (народилася в 1969 році)
Талановита поетеса також народилася в Києві. Після школи поступила на філологічний факультет педінституту. Ще студенткою викладала в школі. У 2000 році захистила дисертацію за спеціальністю «Українська мова». У 2004 – 2008 роках вона – автор та ведуча передачі «Цікаве мовознавство» на телебаченні. Любов та дбайливе ставлення до мови, за словами Лесі Мовчун, у неї від батька, на чиїх байках та казках вона виросла; від мами – педагога; від бабусі-німкені, яка заради дідуся переїхала в далеке село на Вінниччині і перейняла українську мову і культуру; а ще любов до слова – від словників, які з дитинства любила читати.

Поетичний талант маленької Лесі розкрився в дев’ятирічному віці, коли вона написала і «видала» в єдиному примірнику «Вірші про природу». Цю свою першу книжечку юна поетеса подарувала татові на день його народження.

Юним читачам Леся Вікторівна знайома публікацій в журналі «Барвінок», де вона постійно веде рубрику «Наш скарб – рідна мова». Окрім цього Леся Мовчун має понад 100 публікацій в таких журналах для дітей як: «Соняшник», «Пізнайко», «Малятко», «Однокласник», «Стежка», «Веселка», а також так є авторкою цікавих книжок для дітей. «Неслухняні яблучка», (1997 р.), «Чепуриться черепаха» (1999 р.), «Для чемних ведмежат» (1999 р.), «Кактусове королівство» ( 2007 р.), «Ви такого ще не чули?» (2008 р.), «Мовна лікарня», «Пригоди Лєрки Сєврючки і цікаві завдання з культури мови» (2009 р.), «Усе підростає» (2010р.), «Арфа для павучка» (2011 р.) – такий творчий доробок письменниці. Своїм найголовнішим завданням як дитячої письменниці Леся Мовчун вважає – «показати маленькі і великі дива у звичайних предметах і явищах». Дорослих читачів Леся Мовчун порадувала поетичними збірками – «Боса троянда» (1998 р.), «Відцвітають птахи» (2005 р.).
Катерина Паньо (народилася в ? році)
Рік свого народження письменниця не розголошує. Відомо, що трапилося це в Києві, в березні місяці. Від самого свого народження майбутня письменниця жила у будинку з вивіскою «Дитячий світ». З юного віку намагалася грати на скрипці, хоча, як чесно визнавала сама, хисту до цього у неї було вкрай мало. Поза те за першою освітою стала вчителем музики. За кілька років втекла від музики і викладання та вступила на гуманітарний факультет Національного університету «Києво- Могилянська академія». На третьому курсі навчання почала займатися журналістикою. Відтоді і дотепер працює у тижневику «Дзеркало тижня». Народила дитину, і тепер твори, написані авторкою для дітей, отримали свого найпершого читача. Літературний доробок письменниці становлять книги для дитячого читання: «Сонечко для мами Лу», «Полювання на сліпса», «Цвіт мандрагори». Всі три книги – напрочуд світлі та щемкі історії із казкового світу. Вони неодмінно стануть захопливими не лише для кмітливих малюків, але й для їхніх мислячих батьків.
Світлана Поваляєва (народилася в 1974 році)
Українська письменниця і журналістка також народилася у Києві, 20 березня. Зростала на Шулявці. Будинок, де жила дівчинка знаходився неподалік зоопарку. Скільки себе пам’ятає, а пам’ятає вона себе, як стверджує сама, з трьох місяців від народження – мріяла ніким не бути і нічого не робити. Успішно втілювала свою мрію у середній школі№71. Будучи ученицею, ненавиділа математику, проте обожнювала танці, займалася балетом. Найбільше вподобання – аргентинське танго. У 14 років зачитувалася французькою класикою, закінчила музичну школу. Грає на гітарі і фортепіано. Навчалася на факультеті журналістики Київського університету ім. Т. Г. Шевченка. Успішно працювала на телебаченні та у журналі «Пік». Має двох синів.

Світлану Поваляєву називають однією з не багатьох сучасних письменниць, які створюють справді цікаву для читання літературу. «Я ніколи не думаю, якою буде реакція на мої книги, а просто пишу тому, що мені пишеться» - розказує про таємниці своєї творчості авторка. Її вірші та прозові твори публікуються у збірках, антологіях, літературних часописах. У 1998 році Світлана Поваляєва одержала першу премію у поетичному конкурсі «Молоде вино»; у 1999 – другу премію у Всеукраїнському літературному конкурсі видавництва «Смолоскип»; перемагає у конкурсі молодих митців «Старт», а у літературному конкурсі «Відродження» у номінації «Література» посіла друге місце за книжку «Ексгумація міста». Крім цієї книжки широко відомі і такі твори письменниці: «Замість крові», «Орігамі-блюз», «Камуфляж в помаді».

«Не хочу дорослішати!» - запевняє мама двох синів, і пише повість-казку «Вррум-чарівник», в якій її діти, Василь і Ромчик, і є героями книги. Юні читачі разом із синами авторки та виноградним слимачком Вррумом поринуть у дивовижний світ пригод, а їхні заклопотані батьки отримають купу ненав’язливих порад, щодо організації дитячого дозвілля.
Про яких авторів йде мова в посібнику

(Прізвища чи літературні псевдоніми письменників

розташовані в абетковому порядку)
Арєнєв Володимир

Вороніна Леся

Воскресенська Ніна

Грабар Сергій

Гузєєва Наталя

Денисенко Лариса

Дерманський Олександр

Єгорушкіна Катя

Жолдак Богдан

Ільченко Олесь

Кононенко Євгенія

Матіяш Дзвінка

Мовчун Леся

Паньо Катерина

Поваляєва Світлана

Хто ще з літераторів народилися на Київській землі

Багряна Анна 1981 р. н.

Бойко Богдана 1977 р. н.

Герасименко Микола 1931 р. н.

Драч Іван 1936 р. н.

Дяченки Марина 1968 р. н. та Сергій 1945 р. н.

Кирпа Галина 1950 р. н.

Костенко Ліна 1930 р. н.

Мовчан Павло 1939 р. н.

Рута (Чередниченко) Оляна 1977 р. н.

Семенюченко Анна 1982 р. н.

Хорунжий Юрій 1937 р.н.Список використаної літератури
Кодлюк, Я. П., Одинцова Г. С. Розповіді про письменників: Посібник для вчителів початкових класів. – Тернопіль: Підручники і посібники, 1997. – 128 с.

Література України. – Харків: Фоліо, 2006. - 319 с.

Мовчун, Леся. Відцвітають птахи: Поезії. – К.: Вид. центр «Просвіта», 2005. – 96 с.

Оліфіренко, С. М., Оліфіренко В. В. Оліфіренко Л. В. Універсальний літературний словник-довідник. – Донецьк: ТОВ ВКФ «БАО», 2007. – 432 с.Радосинь: Антологія. – К.: ПВП «Задруга», 2004. – 552 с.

http://uk.wikipedia.org/wiki/
http://www.grani-t.com.ua/
http://ababahalamaha.com.ua/
http://www.starlev.com.ua/
http://bukvoid.com.ua/info/
http://www.avtura.com.ua/writer/11/
http://egorushkina.ho.ua/forkids
http://screenplay.com.ua/authors
Каталог: Files -> downloadcenter
downloadcenter -> Наталія звольська
downloadcenter -> Перекази І легенди Звягельщини
downloadcenter -> Уроках читання. Презентація творчих знахідок учителів молодших класів. Тема уроку: Літературні казки про тварин. Іван Франко «Лисичка і Журавель»
downloadcenter -> Методичні рекомендації до проведення заходів оформлення експозицій книжково-журнальних виставок Тема бесіди для учнів старших класів
downloadcenter -> До Антології увійшли поетичні та прозові твори письменників міста Катеринослава – Січеслава – Дніпропетровська, написані для дітей І про дітей, для юнацтва І про юнацтво за період 1883-2012 рр
downloadcenter -> Сценарій за іншими джерелами Методичні рекомендації до проведення заходів


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Розповіді про українських письменників сьогодення Київ 2013 iconМета: розкрити учням значення творчості "празької школи" українських письменників у розвитку національного літературного процесу, ознайомити із доробком окремих письменників. Тип уроку
Празька школа українських письменників. Українські письменники в діаспорі, інтелектуальна лірика поетів «празької школи». Стисла...
Розповіді про українських письменників сьогодення Київ 2013 iconУправління культури І туризму, національностей та релігій облдержадміністрації
Одеса в творчій долі українських письменників: бібліогр покажчик / уклад. Л. М. Олійник; відп за вип. Л. Ф. Пономаренко; Одес обл...
Розповіді про українських письменників сьогодення Київ 2013 iconЛюдмила кулішенко
Стаття присвячена розгляду епістолярію українських літераторів П. Грабовського та В. Стуса. На основі листів проаналізовано формули...
Розповіді про українських письменників сьогодення Київ 2013 iconМайорчикова Вікторія Вікторівна 2011 рік нестандартний урок
Мета: поглибити знання учнів про сучасних українських письменників, а саме про творчість Івана Андрусяка, вдосконалювати вміння читати...
Розповіді про українських письменників сьогодення Київ 2013 iconЛітературні українські казки Розробка уроку позакласного читання 3 клас
«Казки українських письменників», розширити уявлення учнів про літературну казку
Розповіді про українських письменників сьогодення Київ 2013 iconПро павла штепу та його книгу
Журавков В. В. Про павла штепу та його книгу «Українець І москвин: дві протилежності». Електронна версія. Серія «державність україни:...
Розповіді про українських письменників сьогодення Київ 2013 iconЗакарпатська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Федора Потушняка Відділ краєзнавства
Україна. Верховна Рада. Про відзначення 00-річчя з дня народження Василя Свиди : постанова… від 16 трав. 2013 р. №258-vii м. Київ...
Розповіді про українських письменників сьогодення Київ 2013 iconО. І. Борзенко, М. П. Сподарець біографії українських письменників

Розповіді про українських письменників сьогодення Київ 2013 iconКиїв очима українських та зарубіжних митців Літературна вітальня
Багато пережив він – пограбування, пожежі, спроби знищення. Не раз Київ називали другими Афінами, руським Єрусалимом, православним...
Розповіді про українських письменників сьогодення Київ 2013 iconО. І. Борзенко, М. П. Сподарець біографії українських письменників вестаБаза даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка