Руслан Ніколайчук: «Наше місто не бідне й не обділене, тут є усі можливості для розвитку» Штрихи з біографіїСкачати 65,72 Kb.
Дата конвертації04.05.2018
Розмір65,72 Kb.

Руслан Ніколайчук: «Наше місто не бідне й не обділене, тут є усі можливості для розвитку»
Штрихи з біографії

Руслан Ніколайчук народився 1 січня 1969 року в селищі Іваничі Волинської області. Освіту здобув у Нововолинському ПТУ №11 та Луцькому індустріальному інституті. У 1987-1989 роках проходив строкову службу в Збройних силах. З 1995 року є приватним підприємцем. Член Всеукраїнського об’єднання «Свобода» та однойменної фракції. До міської ради обраний в мажоритарному окрузі №19. Працює у постійній комісії з питань земельних відносин та земельного кадастру.

Руслане Олексійовичу, як оцінюєте президентські вибори-2014? Не розчарував низький результат Олега Тягнибока?

– Ці вибори показали, що український виборець переважно голосував за один тур. Я спілкувався з багатьма людьми, і всі вони говорили приблизно однаково: що будуть підтримувати «Свободу» на виборах до Верховної Ради, а на президентсь­ких голосуватимуть за Порошенка задля першого туру, бо «в країні все-таки війна». Передвиборча технологія таки спрацювала. Звичайно, коли побачили результат нашого кандидата, певне розчарування було. Проте згодом прийшло усвідомлення, що результат виборів не найгірший. Через те, що балотувалося багато кандидатів, електорат, звичайно, розпорошився. Зараз основне завдання – врятувати і зберегти Україну. Не час витрачати енергію на внутрішнє поборювання. Партійні інтереси на фоні державних відходять на другий план.

Як вважаєте, чи вдасться новообраному Президентові змінити Україну на краще?

– Новообраному Президенту доведеться змінювати Україну, якщо він, звісно, хоче залишитися Президентом упродовж п’яти років і не повторити долю Ющенка. Чи вдасться йому реалізувати прагнення українців, покаже час. З одного боку, формально у Порошенка є задатки управлінця. З ним спілкуються на Заході. З другого – важливі питання, чи здатний Порошенко здолати прогнилу корумповану й антиукраїнську систему влади, чи наважиться провести люстрацію, чи буде боротися із засиллям олігархів в економіці та політиці. Відповіді на них ми отримаємо згодом. Тоді і стане зрозуміло, чи був виправданий вибір українців 25 травня.

Однією з перших гучних заяв нового Президента стала обіцянка розпустити парламент. Як думаєте, чи потрібно це?

– Розпуск Верховної Ради зараз на часі, бо цей парламент, який маємо, не дієвий у силу того, що там є багато колишніх «регіоналів», які то взагалі не відвідують сесію, то підтримують сепаратистів і грають роль п’ятої колони Кремля. У парламент повинні прийти свідомі та чесні політики. Я думаю, що на осінь таки будуть призначені вибори до Верховної Ради. Вони мають продемонструвати зміну свідомості українців й очистити парламент від комуністів та «регіоналів». Ми нарешті зрозуміли, що від нас щось залежить і ми можемо дещо змінити. У нас має бути здоровий, дієздатний парламент, який зможе ухвалити низку рішень, що допоможуть країні вийти з кризи, здійснити люстрацію та очиститися від колоніального минулого.

Ваш колега Олег Чернецький пройшов за списком «Свободи» у Київраду. Вже привітали його?

– Так, і не лише я та представники «Свободи», але й інші депутати тиснули руку, вітали, жартували, що наступним кроком має бути висування його кандидатури на мера Києва, бо має схоже прізвище на «Черновецький». На що пан Олег відповів, що не є космонавтом, а залишається землянином. Тож побажали колезі успішної і продуктивної роботи у Києві.

Якого типу питання, що виносять на сесію, вважаєте найважливішими?

– Найважливішим питанням має бути наповнення місцевого бюджету та пошук рішень, як влаштовувати благоустрій у місті. На жаль, воно якось гальмується. Було питання про комісію, яку створили для вирішення ситуації щодо Завокзального ринку. На минулу сесію до нас приходили підприємці, які в дуже жорсткій формі сварили депутатів, які не згодні з рішенням забрати в облспоживспілки оренду. Це – важливе питання, що стосується наповнення бюджету. Позиція нашої фракції щодо цього полягає в тому, що має бути створене комунальне підприємство, яке буде займатися орендою земельних ділянок. Гроші не повинні йти через посередників, як це було за увесь час правління Партії регіонів, а направлятись прямо у міський бюджет через комунальні підприємства, це має відбуватись прозоро і чисто. Я вважаю, що на минулій сесії була допущена помилка, коли ухвалили рішення стосовно комунального підприємства, не спитавши підприємців. Вони прийшли перестрашені, введені в оману, бо їм хтось сказав, що у них можуть забрати місця для торгівлі, які вони орендують. Насправді це зовсім не відповідає дійсності. Треба пояснювати людям, показати статут підприємства, внести пункт, що земля комунальна, і її не можна продавати чи передавати у приватні руки. Підписати з ними договір, щоб вони могли спокійно працювати, сплачувати податки, давати людям робочі місця. Ми спілкувалися на минулій сесії із підприємцями, й у дечому нам вдалося знайти порозуміння, хоча люди були дуже категорично налаштовані. Вважаю, що треба надавати ваги питанням, які стосуються збагачення місцевої скарбниці.

Які альтернативні шляхи наповнення місцевого бюджету можна було б використовувати?

– Треба розробляти механізми для збільшення бюджету Луцька. Альтернативні шляхи наповнення бюджету є. Наше місто не бідне й не обділене, тут є усі можливості для розвитку. На жаль, у нас усі кошти йдуть через посередників. Один із таких альтернативних шляхів – оренда землі. Я вважаю, що мають бути прозорі схеми сплати орендної плати за землю через створені комунальні підприємства. Другий шлях – аби запрацювали підприємства, що з якихось причин припинили роботу. Її необхідно підняти з нульового рівня, щоб вони почали давати дохід у місцеву скарбницю. Продавати у Луцьку нема чого: ні нерухомості, ні земельних ділянок. Я сподіваюсь, що над цими питаннями ми плідно попрацюємо тим складом депутатського корпусу, який є сьогодні. Впевнений, що з часом питання наповнення бюджету міста вирішуватимуть позитивно.

Розкажіть про роботу на вашому виборчому окрузі №19.

– На окрузі у багатьох будинках протікають дахи, а схема, коли вартість ремонту оплачують по половині мешканці й ЖКГ, на жаль, не діє, бо люди не мають таких грошей. У будинках живуть багато пенсіонерів, які не мають коштів, а молоді сім’ї теж не можуть взяти всі витрати будинку на себе. Шукаємо разом із мешканцями спонсорів. В основному вирішую побутові, житлово-комунальні проблеми. Неодноразово подавав запити щодо пішохідного переходу на вулиці Ветеранів біля Державного архіву Волинської області. Там великий потік пішоходів, зокрема, дітей. Був запит щодо зупинки громадського транспорту на вулиці Карпенка-Карого, де є потреба у зупинці на вимогу. Поки що це питання вирішити не вдалось, але воно на часі. Незважаючи на мої багаторазові депутатські запити і звернення, міжбудинкові дороги у виборчому окрузі №19 ще не зроблені. За адресами Соборності, 23, 13, 19 у дворах просто жахливі ями. Навіть був випадок взимку, що людина зламала ногу. Я неодноразово звертався й до Івана Кубіцького, директора департаменту ЖКГ, проте віз і нині там. Дороги у деяких мікрорайонах ремонтують, але мій округ поки минають.

З якими питаннями і у який спосіб до вас звертаються виборці?

– В основному виборці мене знаходять через оргвідділ міської ради та офіс нашої організації, де можна отримати мобільний телефон. Працює також інтернет-приймальня. Часто прийом громадян веду на офісі місцевої організації «Свободи». Туди приходять люди і не з мого округу, але якщо проблеми стосуються земельних питань, я їх консультую. Співпрацюю з нашими депутатами через офіс. От, наприклад, звертаються люди з якимись питаннями, що стосуються здоров’я. Зрозуміло, що я не фахівець у цьому, але у нашій фракції є Любов Серба, яка є медиком, зрозуміло, що вона кваліфікована у таких питаннях, тому перенаправляю інколи людей до неї. Стараємось допомогти людям, чим можемо. Часто приходять люди з такими питаннями, які депутат не може вирішити. Звичайно, не можна виставити людину за двері. Тож часом доводиться бути таким собі психологом й елементарно вислухати людину й поспівчувати їй. Бачу, що це також цінують. На жаль, багато лучан не розуміють суті громадської роботи й роботи депутата, зокрема. Для багатьох стає справжнім відкриттям, що роботу депутатів місцевих рад не оплачують. Часто закидають, мовляв, та за що вам зарплату платять?! І коли кажеш, що зарплати нема, люди дуже дивуються. Проте з цим розумінням виборці стають лояльнішими до депутатів.

Що можете розказати про роботу в комісії?

– На кожному засіданні земельної комісії розглядаємо близько ста питань, інколи 120-140. В основному це звернення громадян, які приватизовують ділянки, міняють їх цільове призначення, поновлюють договори оренди підприємців. Нещодавно ми почали проводити додаткове засідання комісії, де розглядаємо питання, які виникають протягом часу формування порядку денного наступної сесії, бо деякі люди не встигають подати документи, і завжди є щось термінове. То минулого місяця ми збиралися додатково ще десятого числа і розглядали питання, які вже були винесені на минулу сесію. Є засідання комісії, де розглядають чергові питання. Також окреме засідання проводимо за скаргами громадян. Це завжди емоційні засідання, бо там часто сусід із сусідом сперечаються за межі території. Багато проблем зумовлено недосконалістю земельного законодавства, ухваленого в 2012 році. Воно не полегшило нам життя, а тільки його ускладнило. Земельна комісія завжди має великий обсяг роботи.

Що ви найбільше любите у громадській роботі?– Найбільше люблю, коли щось вдається реалізувати. Коли ти приходиш до людини й показуєш їй результат своєї роботи, коли вдається вирішити якесь проблемне питання. Тоді людина усміхається, не має жодної агресії, дякує і тисне руку. Тішать слова, мовляв, оце справжній депутат, депутат від «Свободи», ми були і будемо за вас. Це, мабуть, найприємніший бік нашої депутатської роботи. Заради таких моментів варто працювати. Наостанок хочеться побажати читачам газети та мешканцям міста миру. Дай, Боже, процвітатиУкраїні загалом і місту Луцьку зокрема. Лучани мають жити достойно, так, як вони на те заслуговують. Хочеться побажати, щоб якнайшвидше закінчилась ця складна ситуація, щоб ми більше не хоронили усією громадою молодих хлопців, щоб на теренах нашої держави не проливалась кров. Україна завжди платить дуже високу ціну за свою свободу – людські життя. А нема нічого ціннішого за життя. Тож миру і спокою всім.
Вела розмову

Ірина САСОВСЬКА
«Луцький замок», 5 червня 2014 року
Каталог: sites -> default -> files -> u107
files -> Інформація про готелі для учасників конференції Адреса, контактні телефони 12 жовтня (вівторок) 10 00 13 00 Пленарне засідання
files -> Худзік Марта
u107 -> Ігор Поліщук: «Єдине, чим повинен займатися депутат, – це вирішення проблем виборців та господарських проблем міста»
u107 -> Бєлкіна Алла Василівна
u107 -> Ім’я цього послідовного представника «Батьківщини», а віднедавна – секретаря Луцької міської ради Сергія Григоренка – пов’язане з чималою кількістю галузей: журналістика, природоохоронна робота, комерційна діяльність, звісно, політика
u107 -> З цього й розпочалася наша розмова
u107 -> Депутата-свободівця Луцької міської ради Олександра Магеровського по праву можна вважати основоположником партійних засад. Він має понад двадцятирічний стаж членства у цій політичній структурі
u107 -> Антон Сосновський: «Аби потім не казали, що не така міська рада, – ходіть на вибори» Сторінки з біографії Антон Сосновський народився 18 лютого 1982 року. У 17 років створив «Асоціацію Молодих Реформаторів (АМоРе)»
u107 -> Штрихи з біографії


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Руслан Ніколайчук: «Наше місто не бідне й не обділене, тут є усі можливості для розвитку» Штрихи з біографії iconДовідка про походження назви міста Офіційна символіка Структура населення
А мандрувати ми будемо вулицями І площами рідного міста – міста Чернівці. Тут народились ви І ваші батьки, тут народяться І ваші...
Руслан Ніколайчук: «Наше місто не бідне й не обділене, тут є усі можливості для розвитку» Штрихи з біографії iconНіколайчук Т. А. – методист кабінету координації методичної роботи Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Волосюк А. А
Нноваційні підходи до формування та розвитку професійної компетентності педагогічних працівників
Руслан Ніколайчук: «Наше місто не бідне й не обділене, тут є усі можливості для розвитку» Штрихи з біографії iconЛітература рідного краю
До збірки увійшли вірші про наше місто Іллі Синенка, Римми Катаєвої, Володимира Родионова, Наталі Ланге, Павла Тичини
Руслан Ніколайчук: «Наше місто не бідне й не обділене, тут є усі можливості для розвитку» Штрихи з біографії iconШтрихи з біографії
Луцької міської лікарні. З 1 січня 2000 року очолила Луцьку міську поліклініку №2. Депутатом Луцької міської ради обрана за партійним...
Руслан Ніколайчук: «Наше місто не бідне й не обділене, тут є усі можливості для розвитку» Штрихи з біографії iconДержавний вищий навчальний заклад
Наше місто має багатовікову історію І є одним з найдавніших міст світу, а Дністровський лиман не так давно ще був перлиною Бессарабського...
Руслан Ніколайчук: «Наше місто не бідне й не обділене, тут є усі можливості для розвитку» Штрихи з біографії iconПроект «Усі ми різні, але нас єднає Добро»
Милосердя… це слово, до якого ми останнім часом звертаємося все частіше. Чому? Тому, що наше суспільство втомилося вже від грубощів,...
Руслан Ніколайчук: «Наше місто не бідне й не обділене, тут є усі можливості для розвитку» Штрихи з біографії iconШтрихи до біографій івана боберського та петра І тараса франків
Анотація. Епістолярні джерела з фонду родини Грушевських Центрального державного історичного архіву України у м. Києві доповнюють...
Руслан Ніколайчук: «Наше місто не бідне й не обділене, тут є усі можливості для розвитку» Штрихи з біографії iconСофії Андрухович «Фелікс Австрія»
Екстові ілюстративно-декоративного характеру, водночас формують образ Станислава як живого рухливого багатоголосого організму. І...
Руслан Ніколайчук: «Наше місто не бідне й не обділене, тут є усі можливості для розвитку» Штрихи з біографії iconПилипенко
В. Підмогильного (“Добрий Бог”, “Старець”, “Місто”, “Невеличка драма”), М. Хвильового (“Життя”, “Із Вариної біографії”, “Іван Іванович”,...
Руслан Ніколайчук: «Наше місто не бідне й не обділене, тут є усі можливості для розвитку» Штрихи з біографії iconЗ повагою та найкращими побажаннями редакційна колегія
Рівень науки та освіти в усі часи виступав індикатором потенційних можливостей розвитку будь-якого суспільства. Сьогодні для успішного...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка