Сценарій літературного свята для учнів класівСкачати 238.79 Kb.
Дата конвертації21.04.2017
Розмір238.79 Kb.
ТипСценарій


Чернігівська міська централізована бібліотечна система

Центральна бібліотека для дітей ім. О.П.Довженка


Презентація імені

Сергій Дзюба – прозаїк, поет, журналіст

Сценарій літературного свята для учнів 5 – 7 класів

(З досвіду роботи центральної бібліотеки для дітей імені О.П.Довженка Чернігівської міської ЦБС)


Чернігів 2010
ББК 74.200.5

П – 71

П71 Сергій Дзюба – прозаїк, поет, журналіст : сценарій літературного свята для учнів 5 – 7 класів : (з досвіду роботи центральної бібліотеки для дітей О.П.Довженка Чернігівської міської ЦБС) / матеріал підг. Г.Маджуга; ред., відп. за випуск Г.Сурніна. - Чернігів. – 2010. 28с. – (Презентація імені)

Видання центральної бібліотеки для дітей ім. О.П.Довженка Чернігівської міської ЦБС присвячене творчості відомого чернігівського письменника, журналіста і громадського діяча Сергія Дзюби.

Розраховано на бібліотечних працівників, вчителів, вихователів, студентів, краєзнавців, на широке коло читачів, всіх тих, хто цікавиться сучасною українською літературою.ББК 74.200.5

Матеріал підг. Г.Маджуга

Ред., відп. за вип. Г.Сурніна

Комп’ютерний набір………… Г.Сурніна

Комп’ютерне макетування В.Марченко

«Я щодня прагну прочитати

бодай одну книжку»

Сергій Дзюба

(з інтерв’ю)

Передмова
Сьогодні Сергій Дзюба – один з найвідоміших , найцікавіших українських письменників. Член Національної спілки письменників, голова Чернігівської міської організації Національної спілки журналістів України, лауреат багатьох літературних конкурсів, літературних премій. Друкується у багатьох вітчизняних та закордонних виданнях.

Народився Сергій Вікторович Дзюба на Полтавщині. Закінчив факультет журналістики Київського державного університету імені Т.Г.Шевченка.

Ось як описує історію про вступ Сергія Дзюби в найпрестижніший університет України письменник Олександр Стусенко: «Романтичний сімнадцятирічний юнак із Пирятина в далекі й не дуже романтичні вісімдесяті вирішив вступати на факультет журналістики Київського університету. Мало хто вірив у його успіх, бо, за пирятинськими мірками, то було «вище, ніж папа римський». Проте вчителька хімії, вкотре переконавшись, що хлопець і в її предметі ні бум-бум, хоча «бум» на лабораторній міг улаштувати ще й який, запропонувала йому поспілкуватись із її донькою, котра якраз закінчила журфак і приїхала зі своїм немовлям до Пирятина. Молода пані охоче розповіла юнакові про те, які підступи чекають його на творчому конкурсі, поділилась улюбленими «фішками» викладачів.

Тому перед комісією Сергій постав уже належним чином озброєний. Він мусив, зокрема, назвати столиці всіх (!) соціалістичних країн. Ну і, звичайно, забув про В’єнтьян – столицю Лаосу. «Ага, забули?!» – зловтішався якийсь дідусь із приймальної комісії. «Так, забув, – доброзичливо усміхнувся юнак. – А ви хіба все пам’ятаєте?» Що міг відповісти доктор наук, сивочубий професор? Звичайно, що пам’ятає він усе! «Тоді назвіть столицю Гондурасу», – спокійно мовив майбутній спецагент. І коли комісія вклякла, сам її назвав (Тегусигальпа). Так Сергій Дзюба став студентом журфаку. До слова кажучи, доньку хімічки, яка поділилася з ним секретами, звали Ольга Герасим’юк…». (Відома українська журналістка).

Після завершення навчання в столичному університеті Сергій Дзюба живе в Чернігові.

Творчість і громадська діяльність письменника, фахового журналіста надзвичайно багатопланова. Він президент громадської організації «Чернігівський інтелектуальний центр» (який об’єднує 45 головних редакторів, власних кореспондентів, журналістів преси, радіо і телебачення, науковців, письменників), керівник школи молодого журналіста та обласної літературної студії, голова журі щорічних обласних конкурсів для дітей та молоді - літературного і журналістського.

Сергій Дзюба автор майже тридцяти збірок поезій, прози та публіцистики, повістей-казок, збірок чудових пародій, літературний критик, упорядник, видавець багатьох антологій сучасної української поезії і прози, перекладач. Кожну книгу «з любов’ю та ніжністю» присвячує дружині Тетяні. Крім того, Сергій Дзюба поет-пісняр, автор оригінальних мелодій на вірші українських і зарубіжних поетів та на власні вірші, які виконує акомпануючи собі на гітарі.

А ще він – батько кленового бога Кракатунчика. Трилогія для дітей про хлопчика Сергійка та Кракатунчика відразу ж стала українським бестселлером. З одного інтерв’ю Сергія Дзюби дізнаємося: «... Я до двох років не сказав жодного слова, не зробив жодного кроку. …А потім... Я шукав на свою голову пригод. Ще зі шкільної лави. Тож мій Сергій – це наполовину я, наполовину мій персонаж. Це збірний образ. Я тут нічого не вигадував.».

«Тест дорослих на щирість» - такою фразою характеризують книгу для дітей «Душа на обличчі», події якої розгортаються у Чернігові. Критики вважають що, це не просто дитяча книга, а справжня дитяча енциклопедія в формі художнього тексту. Допитливих і безпосередніх її героїв чекають не тільки веселі пригоди, а й розкриття таємниць дорослого життя.

В 2010 році Сергію Дзюбі присуджено премію імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики за книгу «Замінований рай». Неординарна книга про героїзм українських миротворців, які нерідко ціною власного життя рятували десятки тисяч людей. Сергій Дзюба сильно, з пристрастю пише про українських миротворців, які визволяли наших моряків із захопленого піратами корабля, за допомогою гелікоптерів знімали з дерев тубільців під час повені в Ліберії, невтомно перевозили біженців у джунглях Сьєрра-Леоне, спілкувалися з племенем канібалів, під шаленим шестигодинним обстрілом захищали найважливіші об’єкти в іракському місті Ель-Кут, розміновували ліванські землі, ризикували життям у Косовому, Ефіопії, Еритреї, Грузії. Кажуть, ці історії могли б претендувати на «Оскар», якщо їх екранізувати.

Надзвичайною є робота міського радіо телерадіоагенції «Новий Чернігів». редакцію якого очолює Сергій Дзюба. Матеріали ефірів студії завжди актуальні, якісні, високомайстерні.

«Як я був агентом ЦРУ», «Ловець снів», «Заєць, мавка і кулемет»…. Спочатку ці історії народилися як радіопередачі, потім як аудіозаписи, і нарешті побачили світ друковані. Всі ці історії неймовірні, але цілком реальні. Такий факт: коли Сергій Дзюба відзначав двадцятип’ятиріччя своєї журналістської та літературної діяльності, на свято завітали майже всі персонажі книжки «Ловець снів»

«Ловець снів» – це той випадок, коли береш із купи новопридбаних книжок одну, яка привабила тебе провінційно ґламурною обкладинкою, збираєшся копирснути її оком на ходу, а потім ловиш себе на тому, що стоячи прочитав ледь не половину ….Лягаєш на канапу і вже не відриваєшся до кінця» (Олександр Стусенко).

На думку критика Тетяни Дігай з Тернополя, одне з найскладніших завдань журналіста – перетворити слухача (глядача) на читача. Вона вважає, що Сергієві Дзюбі це вдалося. Спілкування з його книгами знайомить читача з величезним числом людських доль, а долі ці складаються у світогляд і досвід.


Видання «Сергій Дзюба – прозаїк, поет, журналіст» містить біографічні довідки про життя і творчість Сергія Дзюби та його музи - дружини Тетяни, бібліографічний список основних творів письменника. Також вміщено рецензії, інтерв’ю, публікації про Сергія Дзюбу, в тому числі в мережі Інтернет, за період з 2005 року.

Пропонуємо сценарій літературного свята «Презентація імені» з досвіду роботи бібліотеки для дітей імені О.П.Довженка Чернігівської міської ЦБС. Захід, що відбувся в бібліотеці, викликав великий інтерес у юних читачів, їх батьків. Таку форму роботи можна використати для презентації творчості інших письменників.

Матеріали видання стануть у нагоді бібліотекарям, вчителям, вихователям, студентам, краєзнавцям, всім, хто цікавиться сучасною українською літературою.


Біографічні довідки літературного подружжя

Сергія і Тетяни Дзюби
ДЗЮБА СЕРГІЙ ВІКТОРОВИЧ
Народився 20 вересня 1964 року у місті Пирятин Полтавської області. Служив у війську, закінчив факультет журналістики Київського національного університету імені Т.Г.Шевченка. Нині мешкає в Чернігові.

Працював кореспондентом обласної молодіжної газети «Гарт», керівником прес-служби обласного управління культури, редактором інформагенції «Медіа-простір», завідувачем відділу видання облдержадміністрації «Чернігівський вісник», заступником головного редактора газети «Чернігівські відомості», головним редактором приватної «Нашої газети», власкором радіо «Свобода», газети «Молодь України» та журналу «Україна», директором видавництва «Чернігівські обереги». Очолював Чернігівський медіа-клуб (за його керівництва це об’єднання журналістів набуло офіційного статусу і отримало 5 грантів від міжнародних фундацій).

Нині - президент громадської організації «Чернігівський інтелектуальний центр», голова Чернігівської міської організації Національної спілки журналістів України, завідувач редакції радіо телерадіоагенції «Новий Чернігів», керівник школи молодого журналіста та обласної літературної студії. Голова журі щорічних обласних конкурсів для дітей та молоді - літературного і журналістського.

Сергій Дзюба - почесний професор Луцького інституту розвитку людини Університету «Україна», член Національної спілки письменників України, лауреат міжнародних, всеукраїнських та обласних премій і конкурсів: імені М.М.Коцюбинського, імені Григорія Сковороди («Сад божественних пісень»), імені Миколи Гоголя («Тріумф»), імені В.Стуса, імені Д.Нитченка (Україна - Австралія), імені І.Кошелівця (Мюнхен, Німеччина), імені В.Чорновола (премія Державного комітету телебачення та радіомовлення України за кращу публіцистичну роботу року), імені М.Лукаша (всеукраїнський конкурс гумору та сатири «Шпигачки»), «Смолоскип», «Гранослов», «Відродимо забутий жанр» (всеукраїнський конкурс сучасної радіоп’єси), «Рукомесло» (двічі, перші місця в поезії та прозі), «Краща книга року» (двадцять п’ять разів, перші місця - як поет, прозаїк, дитячий письменник, журналіст, драматург, режисер-постановник, актор, літературознавець, літературний критик, перекладач, пародист та упорядник антологій і збірників), «Видавець року» (п’ять разів), «Журналіст року» (двічі - в номінаціях «газета» та «радіо»), «Волонтер року», переможець літературних конкурсів журналу «Дніпро», газети «Молодь України» та інших видань. Десять книг письменника увійшли до всеукраїнського резонанс-рейтингу «Чудова сімка» за версією експертів видання «Книжник – Review».

Нагороджений відзнакою міністра оборони України - медаллю «За сприяння Збройним Силам України», почесними грамотами Кабінету міністрів України та Спілки письменників Білорусі. Переможець Спартакіади журналістів-спортсменів.

Всі 29 книг Сергія Дзюби присвячені його дружині Тетяні (на думку фахівців, це єдиний такий випадок у світовій літературі), зокрема збірки поезій «Колись я напишу останнього вірша», «Сонце пахне снігом і яблуками» та «У липні наших літ»; книжки пародій «Любов з тролейбусом», «Зима така маленька, мов японка» та «Кожній жінці хочеться…. на Марс»; казкові повісті «Кракатунчик – кленовий бог», «Гопки для Кракатунчика» і «Душа на обличчі. Нові пригоди Кракатунчика та його друзів»; книги спецрепортажів з радіоверсіями «Тато у декретній відпустці», «Як я був агентом ЦРУ», «Ловець снів», «Замінований рай», «Заєць, мавка і кулемет» та «Королі і «капуста». Неймовірні пригоди українця Павлюка». У співавторстві з Іриною Кулаковською написав роман із радіоверсією для дітей «Потягуськи».

Упорядник антологій сучасної української поезії «Пастухи квітів», «Станція Чернігів», «Під небом Полісся» та антології сучасної української прози «Чернігівський шлях»; перекладач, упорядник і видавець книг білоруської письменниці Лілії Бондаревич (Черненко) «Жінка, яка дещо знає», «Відьма з майбутнього», «На берегах любові» та «Ми всі – подорожні»; співавтор збірника «Готель на розі паралелей» (серія «СКІФ»: спецслужби, кримінал, історія, фантастика. Випуск перший) та довідника «Чернігівщина»; упорядник і видавець збірників «Настя Каменська з вулиці Вишневої» та «Друже мій, кате» («СКІФ», випуски другий і третій); упорядник та видавець збірників поезії, прози і літературної критики молодих письменників «Кава для янголів» та «Кава для янголів. Випуск другий».

В ефірі звучить 35 радіоп’єс Сергія Дзюби, де він - водночас драматург, режисер-постановник та один з акторів. Разом із заслуженим артистом України, композитором Миколою Збарацьким написав цикл пісень «Здрастуйте, рідні!». Автор музики пісень на вірші Бориса Пастернака, Тетяни Дзюби, Олександра Кабанова, Юрія Бедрика та інших українських і зарубіжних поетів.

Поезії Сергія Дзюби перекладали іноземними мовами: англійською (Богдан Бойчук), німецькою та португальською (Віра Вовк), словацькою (Іван Яцканин), російською, на іврит (Шауль Рєзнік, Адіф Екроні), естонською. Також російською перекладено і його казкову трилогію про Кракатунчика й роман «Потягуськи».

Друкувався у багатьох вітчизняних та закордонних виданнях, зокрема в антології сучасної української поезії «Лоза», яка побачила світ у Бразилії українською й португальською мовами (упорядник - Віра Вовк), міжнародному українсько-естонському поетичному проекті «Червона книга України» (українською, англійською та естонською мовами), антології сучасної української поезії «Тумани» (Ізраїль, іврит), часописах США, Канади, Німеччини, Росії, Білорусі, Ізраїлю, Словаччини, Австралії.

У 2005 році, зусиллями науковців Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника Михайла Коцюбинського, побачив світ рекомендаційний бібліографічний покажчик «Сергій Вікторович Дзюба».

Представлений у сьомому томі Енциклопедії сучасної України, над створенням якої працює Інститут енциклопедичних досліджень Національної Академії Наук України.

Чернігівський інтелектуальний центр — це громадська організація, яка об’єднує 45 головних редакторів, власкорів та журналістів преси, радіо і телебачення, а також науковців і письменників. Інтелектуальний центр проводить зустрічі, презентації, конференції, «круглі столи», організовує виставки, займається літературною, науковою, просвітницькою, правозахисною та видавничою діяльністю. Юридична адреса: 14000, м.Чернігів, вул. Коцюбинського,3. Адреса для листування: 14000, м.Чернігів, Головпошта, а/с 68, Дзюбі Сергію Вікторовичу. Дом.тел: (0462) 60-18-04, сл.тел. (0462) 67 - 28 - 11, моб.тел: 096 - 7505686. Е-mail: sergiydzuba@yandex.ru
ДЗЮБА (МУРЗЕНКО) ТЕТЯНА АНАТОЛІЇВНА
Народилась у селі Брусниця Кіцманського району Чернівецької області. Виросла на Житомирщині. Закінчила з відзнакою факультет журналістики Київського національного університету імені Т.Г.Шевченка та аспірантуру Інституту літератури Національної Академії Наук України. Кандидат філологічних наук, доцент.

Працювала завідувачем відділу Чернігівської обласної газети «Гарт», власкором газети «Молодь України» у Чернігівській області, викладачем Київського інституту «Слов’янський університет» та Чернігівського державного педагогічного університету ім. Т. Шевченка. Нині мешкає в Чернігові.

Докторант Інституту журналістики Київського національного університету ім. Т.Шевченка. Письменниця, літературознавець. Член Національної спілки письменників України та Національної спілки журналістів України.

Поетичні добірки друкувались у літературно-художніх журналах, альманахах, антологіях, зокрема в антології сучасної української поезії «Лоза», яка побачила світ у Бразилії українською й португальською мовами (упорядник - Віра Вовк), міжнародному українсько-естонському поетичному проекті «Червона книга України» (українською, англійською та естонською мовами), антології молодої поезії «Початки» (К.: Смолоскип, 1998), збірнику текстів переможців Міжнародного конкурсу «Гранослов» - «Гранослов запалює зірки» (К.: Гопак, 2003). Поетичні тексти вміщували також часописи Білорусі, США і Німеччини.

Автор збірки поезій «Акомодація до часу» та літературознавчої книги «Талант як міра ваги», упорядник антологій сучасної української поезії «Пастухи квітів» і «Станція Чернігів» та збірників поезії, прози і літературної критики молодих письменників «Кава для янголів» та «Кава для янголів. Випуск другий». Численні літературно-критичні й літературознавчі розвідки Тетяни Дзюби опубліковані в наукових виданнях. Співавтор радіоп’єси «Знайшла собі тата», яка звучить в ефірі Українського радіо. На вірші Тетяни Дзюби написали пісні заслужений артист України, композитор Микола Збарацький і Сергій Дзюба.

Лауреат міжнародних, всеукраїнських та обласних премій і конкурсів: імені М.Коцюбинського, імені Г.Сковороди («Сад божественних пісень»), імені М.Гоголя («Тріумф»), імені Б.Нечерди, імені Д.Нитченка (Україна - Австралія), імені І. Кошелівця (Мюнхен, Німеччина), «Краща книга року» (п’ять разів, перші місця), «Жінка року» (двічі). Відзначена на Всеукраїнському конкурсі сучасної радіоп’єси «Відродимо забутий жанр», фестивалі журналістів «Золотий передзвін Придесення» та на Міжнародному літературному конкурсі «Гранослов». Нагороджена почесною грамотою Спілки письменників Білорусі.

Поезії Тетяни Дзюби перекладали іноземними мовами: англійською (Богдан Бойчук), німецькою та португальською (Віра Вовк), словацькою (Іван Яцканин), російською і на іврит (Шауль Рєзнік), естонською.

Представлена в сьомому томі Енциклопедії сучасної України, над створенням якої працює Інститут енциклопедичних досліджень Національної Академії Наук України.Сценарій

літературного свята «Презентація імені»
Шановні гості!
Сьогодні ви є учасниками нашого масового заходу, який називається «Презентація імені». Ми довго думали про кого б нам розповісти, кого представити як цікаву людину. І ми знайшли. Це людина, енергії і працелюбству якої можна щиро позаздрити. Він встигає трудитися по 16 годин на добу: у журналістиці, громадській і видавничій діяльності, політиці, культурі і при цьому ще пише вірші, прозу, казки, літературно – критичні статті, пародії. Листується і активно спілкується з відомими і видатними людьми з США, Канади, Німеччини, Австралії, Словаччини, Києва, Луцька, Івано-Франківська, Львова, Тернополя.

А ще не забуває про головне в житті – кохання. Та ще й яке! Кожна жінка позаздрить тій, яку він кохає. Адже всього себе, всю свою творчість він присвятив, як він пише: «Моїй дорогій дружині», «Моїй дивовижній дружині», «Моєму чарівному Таненяточку», «Моїй красивій дружині…». Мабуть, саме про таке кохання в свій час писав Володимир Сосюра:


Так ніхто не кохав,

Через тисячі літ

Лиш приходить подібне кохання.
І це дійсно так. Інакше не було б такого вірша:
Це – просто дощ, а Ти така красива!

Таку Тебе створив для мене день.

Я знав Тебе, сто років знав до зливи…

Мені б себе не бачити лишень.


Дивлюся, як дитина із колиски,

Немов чернець, який прийшов у храм.

Це – просто дощ. І небо зовсім близько,

Та я йому Твій погляд не віддам.


Так урочисто, ідеально зримо,

Щиріше всіх шедеврів і уяв!

Це – просто дощ із карими очима,

І ні краплини я не змарнував!

Здавалося б, що вже все ми знаємо про нього і в то й же час це – людина загадка, бо ми не знаємо, в якій іпостасі він виступить завтра. Сьогодні він - поет, завтра – прозаїк, гуморист, чи радіожурналіст. Як ви вже здогадались, мова йде про Сергія Вікторовича Дзюбу.

Чому саме про нього? А тому, що він - активний читач нашої бібліотеки і не тільки читач, а й найщиріший її друг, він – учасник багатьох наших заходів. Крім того, він виступає і в ролі мецената, бо завжди свої книги і книги з домашньої бібліотеки передає до нашої бібліотеки. Тож, сьогодні ми ще ближче познайомимося з ним, з багатогранністю його таланту і пройдемось стежками його життєвого і творчого шляху.

Народився він 20 вересня 1964 року у місті Пирятин.
На Полтавщині в містечку,

що зветься Пирятин,

Народився наш герой

Мудрий і завзятий.


Як і всі, ходив до школи,

У війську службу відбував.

А в Києві стольнім граді

Згодом він студентом став.


Як погриз граніт науки,

Став він журналістом.

І приїхав працювати

В наше древнє місто.


Та приїхав не один,

а з своїм коханням,

яке ніжно називає:

моя мила Таня.


Кредо має він таке,

Скажу вам між іншим:

«Хай добре буде і мені,

Хай добре буде іншим».


А на музу надихав

Його край полтавський

«І найбільше, - каже він,

- це острів Масальський».


І тепер його у нас

Усі добре знають,

Всюди його зустрічають

І радо вітають.


Ще додамо, працював кореспондентом обласної молодіжної газети «Гарт», керівником прес-служби обласного управління культури, завідувачем відділу видання облдержадміністрації «Чернігівський вісник», заступником головного редактора газети «Чернігівські відомості» та інше. З його літературною та журналістською діяльністю ви зможете більше ознайомитись, переглянувши рекомендаційно-бібліографічний покажчик «Сергій Вікторович Дзюба» (Чернігів, 2005).

Люди, як зорі полишають свій слід на землі, особливо люди талановиті. Мовби крізь серпанок років проступає до нас образ поета, образ ніжний і чистий. Інколи - веселий, частіше – в задумі чи смутку. Інакше, як пояснити:


Ми з тобою згаснем молодими:

Може, влітку, може, навесні,

Переживши всі несправжні зими

І такі сумні осінні дні.


І не буде зморшок падолисту,

І не треба в чергу – за теплом.

Тихо у колись чужому місті

Доля прошепоче нам псалом.


Візьмемо лиш спогади і рими

Найщиріших віршів і пісень…

Може, ми й не згаснем молодими,

Тільки, як у Гріна, - воднодень.


Або такий вірш:
Колись я напишу

останнього вірша

і не доживу

до старості:


впаду собі на дорогу

осіннім листям

і мені буде легко.
Не хвилюйся.

Я все одно прийду

на побачення з Тобою,
зваблений

тоненькою свічкою

у храмі…
Але, на нашу думку, не дивлячись на смуток, поет щасливий. Бо щастя – це поняття умовне. Одні вбачають щастя в грошах, в багатстві, а Сергій Вікторович щасливий тим, що пише, бо його смуток «у сукні з незабудок».

Саме так називається розділ його збірки «Колись я напишу останнього листа».


І вічний смуток у очах

Крізь тишу, і слова, і літо, -

Мов келих з кришталю розбито –

На наше щастя чи мій страх.


Ця благодать очей твоїх –

Моя солодка, вічна рана, -

Лиш трішки хочеться омани,

Де просто спокій, просто сміх.


І просто скло, немов кришталь…

Пора. У сукні з незабудок

Пішов прекрасний, мудрий смуток,

І, Боже мій, яка печаль!


Безперечно, талант у Сергія Вікторовича багатогранний. І, спілкуючись з ним за різних обставин, ми кожного разу відчуваємо цю особливість його поетичної натури. В його доробку вживаються різні жанри: проза, поезія, гумор. Напрочуд вдалими є його пародії. (Читаємо 2 – 3 пародії).

Ще цікава грань його таланту – поет-пісняр, бо багато його віршів покладено на музику. (Виконуються пісні на слова і музику С.Дзюби, інших авторів - на вибір:Батько, не сумуй!, Пісня про батька, Здрастуйте, рідні! Тещенька моя хороша, Не знаю я, Чарівна криниця, Побудь на моїх устах / муз. М.Збарацького;

Білі ангели / муз. С.Дзюби, сл. Т.Дзюби; Я намалюю сон / муз. С.Дзюби, сл. Ю.Бедрика;

цикл пісень на вірші Олександра Кабанова / муз. С.Дзюби;.

Намисто і струна, «Ми з тобою…» / муз. Т.Чабан, вик. сестри І. і Т.Чабан).

Не забуває Сергій Вікторович і про наших юних читачів. Для них він написав повісті-казки «Кракатунчик - кленовий бог», «Гопки для Кракатунчика» та «Душа на обличчі», які стали зразу ж хрестоматійними і користуються великою популярністю серед читачів.

«Любий, найдорожчий Кракатунчику! Я пишу тобі цього листа, бо ти мені дуже сподобався… Я прагну бути схожою на тебе і дуже хочу з тобою познайомитися. Твоя подруга Олена Светельник».

«Кракатунчику, ти – казковий, але для мене ти - справжній. Якби я була твоєю подругою, то ніколи в житті не ображалася б на тебе. Оля Хомич».

«Якщо кленовому богу захочеться мати маму – я із задоволенням стану нею. Оксана Пільгуй».

«Любий Кракатунчику! На світі немає кращого, ніж ти».

Це тільки декілька відгуків про Кракатунчика, а їх більше сотні. Великою популярністю у читачів користується і книга «Потягуськи», яку він написав разом з Іриною Кулаковською. (читають 2 – 3 потягуськи)

Сергій Дзюба – невтомний оборонець рідного слова, поет, перекладач, працівник радіо «Новий Чернігів». Його книги, професійно перекладені з інших мов, читаються легко і невимушено.

А тепер настала черга запросити до слова самого автора. (Виступ Сергія Дзюби).

Дорогі діти, ви були дуже уважними і активними. Давайте перевіримо чи зможете ви відповісти на питання нашої вікторини:


1. Де народився Сергій Вікторович Дзюба?

(місто Пирятин)

2. Де вчився письменник?

(у місті Києві, в університеті)

3. Кому присвячує всі свої твори Сергій Дзюба?

(дружині)

4. Де працює він сьогодні?

(радіо «Новий Чернігів»)

5. Як звали хлопчика, який живе в Чернігові по вулиці Яблуневій, 49 із казки Сергія Дзюби «Кракатунчик – кленовий бог»?

(Сергійко)

6. Як звали його подругу?

(Таня)


7. Як називається роман у міні-новелах, створений разом з Іриною Кулаковською?

(«Потягуськи»)

8. Які книги Сергія Дзюби ви знаєте?

9. Які літературні жанри використовує Сергій Дзюба?

(казки, повісті, новели, поезію, гумор, пародію, радіоверсії)
А тепер зверніть увагу на книжкову виставку, де представлені книги не тільки про життя і творчість, а його твори, бо саме вони, як ніхто розкажуть про автора (огляд книжкової виставки «Сергій Дзюба – прозаїк, поет, журналіст»).
І на прощання вам хочемо таке сказати:

Сергія Дзюби книги варто прочитати.


Твори Сергія Дзюби
Гопки для Кракатунчика : повість для дітей / С.В.Дзюба. – Чернігів: Десн. правда, 2003. – 184 с.

Душа на обличчі : казкові повісті про Кракатунчика («Кракатунчик – кленовий бог», «Гопки для Кракатунчика», «Душа на обличчі . Нові пригоди Кракатунчика та його друзів») / Дзюба С. - Луцьк : Твердиня, 2007. - 400с.

Замінований рай : Чернігівські миротворці у джунглях Африки, пустелях Азії та горах Європи. З радіоверсією на CD - диску / С.В.Дзюба . – Чернігів : Чернігівські обереги, 2009. - 144с.

Заєць, мавка і кулемет: Дивовижні люди. Неймовірні історії, які відбуваються насправді. З радіоверсією на CD - диску / С.В.Дзюба . - Чернігів: Чернігівські обереги, 2010. - 440с.

Зима така маленька, мов японка : пародії та віршики / С.В.Дзюба. – Чернігів: Чернігівські обереги, 2004. – 80 с.

Кожній жінці хочеться…на Марс : пародії та віршики / С.В.Дзюба . - Ніжин: Аспект-Поліграф. - 2005. - 168 с.

Кракатунчик – кленовий бог : повість-казка для дітей/ С.В.Дзюба; передмова Ю.Крисанова. – Чернігів: Десн. правда. – 1999. – 120 с.: іл.

Ловець снів: Дивовижні люди. Неймовірні історії, які відбуваються насправді. З радіоверсією на CD-диску /Дзюба С. - Чернігів : Чернігівські обереги, 2009. - 248с.

Колись я напишу останнього вірша : поезії / С.В.Дзюба; післямова Р.Харчук. – К.: Смолоскип, 1995. – 126 с.: портр.

Потягуськи : роман для дітей. З радіоверсією на CD-диску / С.В.Дзюба, Кулаковська І. - Луцьк: Твердиня, 2008. - 356 с.

Сонце пахне снігом і яблуками: поезії / С.В.Дзюба. – К.: Гранослов,1997. – 32 с.

Тато у декретній відпустці: Дивовижні люди. Неймовірні історії, які відбуваються насправді. З радіоверсією на CD-диску / С.В.Дзюба. - Ніжин: Аспект-поліграф.- 2007. - 224.

У липні наших літ : поезії / С.В.Дзюба - Ніжин : Аспект-Поліграф. - 2006.-152 с.

Як я був агентом ЦРУ: Дивовижні люди. Неймовірні історії, які відбуваються насправді. З радіоверсією на CD-диску / С.В.Дзюба. – Ніжин: Аспект-поліграф, 2008. – 356 с.
Бондаревич (Черненко) Л. Ми всі – подорожні : вибране / упоряд. С.В.Дзюба, пер. із білоруської С.Дзюба, Т.Дзюба / Бондаревич (Черненко) Л.- Чернігів: Чернігівські обереги, 2009. - 364 с.

В 2011 році вийде з друку:Королі і «капуста». Неймовірні пригоди українця Павлюка. З радіоверсією на CD-диску / С.В.Дзюба. - Чернігів: Вид. Лозовий В.М., 2011. - 424с.
Про життя і творчість Сергія Дзюби


 • Баран Є. Поет, якого я вигадав… / Є.Баран // Сіверянський літопис. - 2007. - № 2. - С.128 – 129.

 • Баран Є. Сергій Дзюба «Сучлітпроцес у мене, в основному, асоціюється зі словом «сучий…» / Є.Баран // Дзюба С. Як я був агентом ЦРУ. – Ніжин: Аспект-Поліграф, 2008. – С.228 – 236.

 • Бондаревич (Черненко) Л. Гопки для дітей та дорослих / Л.Бондаревич (Черненко) // Ми всі подорожні. - Чернігів: Чернігівські обереги, 2009. - С.21 - 24.

 • Буряченко В. Історія, якою ми маємо право пишатися! / В.Буряченко // Дзюба С. Замінований рай. - Чернігів: Чернігівські обереги, 2009. - С.4 - 6.

 • Гарачковська О. Дивосвіт казок Сергія Дзюби / О.Гарачковська // Вісник Київського славістичного університету / редколегія: Ю.Алексєєв, В.Кузьменко та ін. - К.: КСУ,2009. - № 40. - 244с.- укр., рос.

Один із розділів кандидатської дисертації О.О.Гарачковської присвячений творчості Сергія Дзюби.

 • Гранич Н. Гопки про Кракатунчика / Н.Гранич // Дзюба С. Душа на обличчі. - Луцьк: Твердиня, 2007. - С.385 - 386.

 • Коваль В.Сергій Дзюба: «Я живу за принципом : хай буде добре мені і … всім іншим!» / В. Коваль // Дзюба С. Кожній жінці хочеться… на Марс. – Ніжин: Аспект-Поліграф, 2005. - С.149 – 159.

 • Коваль В. Наша відповідь Гаррі Поттеру / В.Коваль // Дзюба С. Душа на обличчі. - Луцьк: Твердиня, 2007. - С.390 - 393.

 • Крисанов Ю. Чесний і благородний Кракатунчик живе у Чернігові / Ю.Крисанов // Дзюба С. Душа на обличчі. – Луцьк: Твердиня, 2007.- С.384 - 385.

 • Леус В. Поет професор / В.Леус // Десн.правда. – 2010. – 20 квіт. – С.44

 • Леус В. Сергій Дзюба – лауреат премії імені В’ячеслава Чорновола / В.Леус // Чернігівські відомості. – 2010. – 20 жовт. – С.8.

 • Леус В. Дошпигачнув до «срібла» / В.Леус // Десн.правда. – 2010. 18 груд. – С.4.

 • Слапчук В. Дзюба Сергій Вікторович / В.Слапчук // Інститут енциклопедичних досліджень НАН України. Енциклопедія сучасної України в 25 томах. - Т.7 (Г-Ді). - С.556.

 • Сергій Вікторович Дзюба : рекомендаційний бібліографічний покажчик. – Чернігів: Чернігівські обереги, 2005. – 56 с.

 • Слапчук В. Душа на обличчі / В.Слапчук // Дзюба С. Душа на обличчі. - Луцьк : Твердиня, 2007. - С.387 - 389.

 • Слапчук В. Вірші на піску / В.Слапчук // Сів.літопис. - 2008. - № 2. - С.150-151.

 • Стусенко О. Гарантія порушеного спокою / О.Стусенко // Десн. правда. - 2009. - 12 груд. - С.3.
 • Вербич В. Батько кленового бога. – Режим доступу: http://www.simya.com.ua/articles/2/5478/6/
 • Дігай Т. Pro et contra Сергія Дзюби . - Режим доступу : http://www.bukvoid.com.ua/reviews/books/2010/04/23/120755.html;
 • Стусенко С. Порушник спокою: про Ловця Снів. – Режим доступу :

http://litakcent.com/2009/06/28/porushnyk-spokoju-pro-lovcja-sniv.html


 • Стусенко С. Агент, який погорів на власному жарті. – Режим доступу : http://litakcent.com/2008/10/17/oleksandr-stusenko-ahent-jakyj-pohoriv-na-vlasnomu-zharti.html
 • Сергій Дзюба : творча зустріч: відео. – Режим доступу: http://video.tochka.net/197756-sergiy-dzyuba


Зміст

Передмова 3
Біографічні довідки літературного подружжя Сергія

і Тетяни Дзюби: 6
Дзюба Сергій Вікторович 6

Дзюба (Мурзенко) Тетяна Анатоліївна 8
Сценарій літературного свята «Презентація імені» 10
Твори Сергія Дзюби 15

Про життя і творчість Сергія Дзюби 16

Сергій Дзюба – прозаїк, поет, журналіст

Сценарій літературного свята для учнів 5 – 7 класів

(З досвіду роботи центральної

бібліотеки для дітей О.П.Довженка

Чернігівської міської ЦБС)


Відп. за вип.: Г.Сурніна

Комп’ютерне макетування: В.Марченко


Чернігівська центральна бібліотека для дітей

імені О.Довженка

Адреса: 14000 м. Чернігів, вул. Кирпоноса, 22, I поверх

Тел.: (0462) 77-51-29, (0462) 4-40-99

E-mail: dovzhenkocentr@ukr.net

Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Сценарій літературного свята для учнів класів iconСценарій літературного свята для читачів учнів 1-4 класів
Разом з першими словами матері чує дитина поетичні слова дитячих віршів, написаних спеціально для дітей. І кожен крок в її житті...
Сценарій літературного свята для учнів класів iconСценарій шкільного свята для учнів початкових класів Зал святково прикрашений. Плакати
Математику вже навіть задля того треба вивчати, що вона розум до ладу приводить. М. В. Ломоносов
Сценарій літературного свята для учнів класів iconСценарій свята для учнів класів Мета
України, розширити уявлення про красу І багатство рослинного світу; розвивати пізнавальні інтереси, кругозір; виховувати любов та...
Сценарій літературного свята для учнів класів iconСценарій математичного вечора для учнів 8-х класів, присвячений 120-річчю з дня народження найвизначнішого українського математика ХХ сторіччя Михайла Пилиповича Кравчука

Сценарій літературного свята для учнів класів iconСценарій проведення першого уроку „ніхто, крім нас!” для учнів 5–6 класів
Ато за захист Вітчизни; розуміння своєї причетності до всіх подій, які відбуваються в Україні; розвивати в учнів бажання брати посильну...
Сценарій літературного свята для учнів класів iconХрестоматія з літературного читання для 3 класу
Пропонована хрестоматія укладена у відповідності до вимог чинної Програми (1-4 кл., 2011 р.). Учитель початкових класів зекономить...
Сценарій літературного свята для учнів класів iconСценарій свята присвячений Дню космонавтики, а також вірші І веселі конкурси для проведення та святкування Дня космонавтики та авіації

Сценарій літературного свята для учнів класів iconСценарій позакласного заходу (для учнів 5-6-х класів) „У гостях у дідуся Кенира Підготувала: Черниш Світлана Миколаївна
Обладнання: зал прикрашений портретом Л. Глібова; виставкою його книг; обладнаний відеотехнікою. Виступи ілюструються слайдами
Сценарій літературного свята для учнів класів iconСценарій виховного заходу для учнів 5-6 класів Мета
Мета: розширити уявлення дітей про особистість Марка Твена, його творчість; розвивати творчі здібності; закріпити знання за змістом...
Сценарій літературного свята для учнів класів iconСвята україни цілі виховного заходу: практична
У кожній країні є свята, що вшановують важливі події її історія. Багато історичних подій дуже важливі для народів І країн у всьому...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка