Сценарій обласного літературно-мистецького свята «Об’єднаймося ж, брати мої!», присвяченого 200-річчюСкачати 127,91 Kb.
Дата конвертації17.09.2017
Розмір127,91 Kb.
ТипСценарій

Сценарій

обласного літературно-мистецького свята «Об’єднаймося ж, брати мої!»,

присвяченого 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка

та Дню Соборності України
Дата проведення – 21 січня 2014 року

Місце проведення – Білоцерківський краєзнавчий музей

Кількість учасників – 120 осіб
У виставковій залі КЗ КОР «Білоцерківський краєзнавчий музей» розташовано експозицію дитячих творчих робіт обласного етапу Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої!» в номінаціях «Образотворче мистецтво» та «Декоративно-вжиткове мистецтво», який проводиться з метою популяризації творчої спадщини Т.Г.Шевченка, активізації виховної роботи з учнівською молоддю, збереження і розвитку інтелектуального потенціалу України, підтримки талановитої молоді та творчої праці педагогів.

Учасниками конкурсу є діти та учнівська молодь віком від 8 до 18 років загальноосвітніх, професійно-технічних, позашкільних навчальних закладів та закладів обласної комунальної власності Київщини.

На сценічному майданчику встановлено мультимедійний екран, акустичну систему, мікрофони, декорації, музичний інструмент.

Перед початком заходу на екрані демонструються світлини робіт переможців конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої!» попередніх років.

Звучать позивні.

На екрані проектується слайд – заставка з портретом Т.Г. Шевченка та напис

«Усі ми діти твої, Тарасе!»

Звучить лірична мелодія у виконанні бандуриста, вихованця школи мистецтв.

На фоні ліричної мелодії юнак декламує вірш Т.Г. Шевченка «Заповіт».

У цей час на екрані проектується напис:

У росяні вінки заплетені суцвіття

До ніг тобі, титане, кладемо,

Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття,

Тебе своїм сучасником звемо.

Без оголошення Надія Присяжнюк,вихованка Таращанського районного центру творчості дітей та юнацтва «Веселка» виконує авторську пісню

«Я народилася на Україні».

На екрані демонструються слайди зі світлинами куточків мальовничої України

Звучить жвава музика.

На сценічний майданчик вибігають 8 дітей у вишиванках, читають урочисто, піднесено:

Читець 1: У кожному серці під вишиванкою

Живе синьо-жовта надія й любов,Читець 2: І віра в добро, справедливість та людяність,

Що біди здолають усі знов і знов.Читець 3: Ми – діти країни, умитої сонцем,

Що усміхається хатами білими!Читець 4: Вона, наче писанка, світла та радісна,

Уквітчана щастям та вишнями стиглими!Читець 5: Ми славних героїв достойні нащадки:

Мудрих трипільців, козаків звитяжних.Читець 6: В нас дух гайдамаків і пісня кобзарська

Звучить, як колись у степах неосяжних.Читець 7: (тримає в руках довгу синьо-жовту стрічку; кожна дитина після своїх слів передає кінець стрічки іншому читцю,таким чином по завершенню виступів уся група дітей стає опоясаною по колу)

У нас – синьо-жовта душа українська,

Вона нас єднає, і захід, і схід!

Читець 8: І струнами кобзи звучить невмирущої

Разом: Слово Тараса крізь дві сотні літ!

Читець 1: На нашій землі, під сонцем привітним

Зростають достойні Тарасові діти!Читець 2: Тож щиро припрошуємо всіх завітати

Разом: На виставку нашу – Тарасу присвяту!!!
Звучить урочиста музика.

Діти посередині розрізають стрічку та розбігаються на два боки,

ніби відкриваючи виставку.

На екрані демонструється слайд - заставка заходу

На майданчик виходить ведуча

Ведуча: Невмируще слово, вражаючий художній талант, кипуча енергія вічного борця та незламний дух – ось головні штрихи у портреті великого сина України, її головного патріота та співця Тараса Григоровича Шевченка!

Шановні друзі! Ми раді вітати усіх на урочистому відкритті виставки робіт учасників ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої!» – літературно-мистецькому заході, присвяченому важливій для кожного українця даті: 200-річчю від дня народження нашого Кобзаря, співця, пророка українського народу. Організаторами свята є департамент освіти і науки Київської обласної державної адміністрації, управління культури, національностей та релігій, Центр творчості дітей та юнацтва Київщини.

Привітати учасників літературно-мистецького заходу та усіх шанувальників великого Кобзаря прибули почесні гості. Тож вітаємо їх!
Звучить фонова музика. Вітальне слово гостей та організаторів свята

Ведуча: Стало доброю традицією щороку відбирати кращі роботи, виплекані дитячими серцями та наповненими світлими ідеями миру, злагоди, любові до свого народу та вічної шани Кобзареві, та обирати кращих юних митців саме напередодні Дня Соборності України.

День Соборності України як державне свято встановлено у 1999 році і відзначається 22 січня. Це день проголошення у 1919 році Акту Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.

Слово «соборність» означає єдність і згуртованість.

Цьогорічна виставка стала найбільш масштабною, адже в ній взяли участь понад 300 дітей з усіх куточків багатої на обдарування Київщини. Юні митці, чиї роботи ви бачите перед собою, вже стали кращими у своїх містах і районах.

Сьогодні експозицію переглянули справжні визнані майстри живопису та обрали кращих з кращих юних художників Київщини. Давайте ж оплесками привітаємо тих, кому випало нелегке завдання – серед розмаїття представлених робіт обрати кращі: вітаймо наше журі!

Ведуча оголошує членів журі
І одразу я з величезним задоволенням хочу запросити до слова незмінного голову нашого журі.

Виступ голови журі

Після виступу голови журі на сценічний майданчик виходять

ведуча та читці
Ведуча: Що малюють діти? Чому присвячені їх рукотворні маленькі шедеври та що надихає юних художників на створення таких робіт? Це рідна природа з безмежними краєвидами, ніби накладеними широкими мазками ланів, гаїв та лісів. Це високе прозоре небо, з якого наче бере початок повноводний поважний Дніпро-Борисфен. Це прості звичайні люди з їх почуттями, бідами та радостями.

Читець 1: Творчість Тараса Григоровича Шевченка змалку живе у кожному з нас: у вивчених раз і на все життя рядках «Заповіту», у сходах на Чернечу гору, яку відвідуємо, мов найбільшу святиню, у квітах до пам’ятника Кобзарю.
На екрані демонструються слайди зі світлинами пам’ятника Т.Г.Шевченка на Чернечій горі та світлини церемонії нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої!» попередніх років.

Читець 2: Тарас Григорович народився та знайшов вічний спочинок на Черкащині. Саме там відбувається урочисте нагородження найкращих юних митців, переможців Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої!».

Читець 3: Мільйони людей припливають Дніпром, приходять пішки, приїздять із заходу та зі сходу, із півдня та з півночі, щоб побачити вилитого із бронзи невмирущого Тараса.

Читець 1: Час ще раз поринути в геніальну творчість великого Тараса!

Ведучі йдуть зі сцени. Без оголошення розпочинається театралізована мініатюра вірша Т.Г.Шевченка «Мені 13-ий минало…». Діючі особи: малий Тарас, дівчинка, яка плоскінь вибирала, малі пастушки.

Малий Тарас декламує вірш «Мені 13-ий минало…», на словах вірша «А дівчина при самій дорозі недалеко коло мене плоскінь вибирала, та й почула, що я плачу. Прийшла, привітала, утирала мої сльози…» до нього підходить дівчинка, втішає малого Тараса і виконує народну пісню «Співаночки». Завершуючи мініатюру, діти беруться за руки і радісно залишають сцену.
Ведуча: Багато плідних днів та ночей провів видатний син простого народу в мандрівках Україною, знаходячи вірних друзів, помічників, надихаючись на творчість, залишаючи по собі невмирущу пам’ять.

Тож сьогодні ми із задоволенням та надзвичайним душевним трепетом запрошуємо усіх вас у подорож «Київщина у житті і творчості Тараса Шевченка»!Читець 1: Київщина назавжди залишилася в біографії Кобзаря, закарбувавши у ній назви міст і сіл, які він відвідав.

Читець 2: Це і Березань, що надихнула поета на створення вірша «Розрита могила».

Читець 3: У селі В’юнище на Переяславщині Шевченко написав чимало поетичних творів: «І мертвим, і живим», «Холодний яр», «Давидові псалми», «Маленькій Мар'яні», «Минають дні, минають ночі» та «Три літа».

Читець 1: Незабутніми були подорожі до Богуслава, Потоку та Межигір’я. Всюди Тарас Григорович знаходив чарівні краєвиди, цікавих людей та змальовував ці образи у своїх творах.

Читець 2: Білу Церкву Тарас Григорович відвідував тричі. Вперше він потрапив у місто над Россю у юному віці, коли його, козачка пана Енгельгардта, забрано було від отчого дому у Вільно. Дорогою, яка пролягала через Васильків, Ксаверівку, Гребінки Енгельгардт зупинився на гостину у своїх родичів Браницьких. Допитливий юнак бачив «Олександрію» у її розквіті: статуї, чистенькі алеї, химерні стави.

Читець 3: Минули роки, і Тарас Шевченко ще двічі побував у місті. Про свій «транзит» він написав у повісті «Путешествие с удовольствием и не без морали».

Читець 1: Мандруючи далі Україною, ми потрапили до галасливого, яскравого та неперевершеного Києва! Він завжди вабив Кобзаря. Збереглося чимало зарисовок історичних пам'яток, виконаних художником у самому місті. Деякі з них згодом були використані Шевченком для офортів в альбомі «Живописная Украйна».

Читець 2: У листах до друзів він ділився з ними своїми бажаннями хоч перед смертю поглянути ще раз на Дніпро, на Київ, на Україну.

Читець 1: Саме в Києві були написані «Лілея» та «Русалка», відомі кожному маленькому та великому українцю. Про Київ є згадки у таких поетичних творах Шевченка як «Гайдамаки», «Слєпая», «Катерина».
Звучить лірична мелодія у виконанні бандуриста. На авансцену виходить дівчина в образі дівчини-лілеї та читає уривок з поеми Т.Г.Шевченка «Лілея».

Виходять ведуча та читці
Ведуча: Київщина подарувала Кобзарю прекрасні незабутні спогади. А сьогодні діти Київщини дарують Шевченкові свою вдячність, шану,талант і щиру любов маленьких нащадків Українського Прометея.

Читець 1: Кожен куточок нашого краю має свій пам’ятний знак Кобзареві.

Читець 2: У кожному серці є такий знак – пам’ятник великому синові нашого козацького роду, маленькому поневоленому хлопчику, який звільнився від пут та повів за собою цілу націю.

Читець 3: І нехай біля усіх шевченківських пам’яток завжди розквітають найкращі квіти – паростки волелюбності, самосвідомості та національної гідності українців!

Читець 4: А весь наш рід живе однією ідеєю: ідеєю миру, свободи та честі, як заповідав нам Тарас Григорович Шевченко.
Ведуча:Свою Україну любіть.
Любіть її… во врем'я люте,
В остатню, тяжкую мінуту
За неї Господа моліть.

Обніміте ж, брати мої,


Найменшого брата –
Нехай мати усміхнеться,
Заплакана мати.
Благословіть дітей своїх
Твердими руками
І діточок поцілує
Вольними устами…
І оживе добра слава,
Слава України,
І світ ясний, невечерній
Тихо засіяє…
Обніміться ж, брати мої,
Молю вас, благаю!
Ведуча та читці йдуть зі сцени.

На сцену виходить бандурист, який без оголошення виконує

«Віночок народних українських мелодій»

По закінченню виступу бандуриста на сцену виходять усі учасники свята.
Читець 1: Як макових зерняток,

як колосків

на неозорому полі,

як тих зірочок,

що нам сяють з небес,

і як піщинок у морі –

так нас, велелюбних нащадків козацьких

Разом: на рідних просторах довіку багацько!!!

Читець 1: Ми всі – як один Тарасові діти!

Прагнемо мріяти,Читець 2: жити,

Читець 3: творити,

Читець 4: світ збудувати

Читець 5: зі щастя та миру,

Разом : щоб кожному дню радіти в нім щиро!

Читець 1: Зростаємо, мов з першим своїм букварем,

З вічним натхненником –Разом: «Кобзарем»!

Читець 1: Ми – покоління нове, енергійне,

Світ неодмінно збудуємо вільний!Читець 6: Вільний від зла,

Читець 7: Чесний та справедливий,

Читець 8: І як у казці –

Разом: дійсно щасливий!!!

Читець 1. Тож вирушаймо, настав уже час

Всі. Творити країну, як мріяв Тарас!
Діти залишаються на сцені і без оголошення виконують фінальну пісню

«Пісня рідного краю» музика І.Іванціва,слова Г. Турелик

На екрані демонструється відеофільм «Мальовнича Київщина»
Ведуча(фінал) У нас - душа українська,

Вона нас єднає, і захід, і схід!

І струнами кобзи звучить невмирущої

Слово Тараса крізь дві сотні літ!Любі друзі, дякуємо усім, хто завітав на літературно-мистецьке свято «Об’єднаймося ж, брати мої!», присвячене 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка та Дню Соборності України. Бажаємо наснаги, творчості, натхнення та успіхів у справі розбудови незалежної України.


Автори сценарію: Марина Панченко, завідувач організаційно-масового відділу

КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини»;

Тетяна Юнцова, методист організаційно-масового відділу

КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини»


Каталог: wp-content -> uploads -> file
file -> Комунальний навчальний заклад Київської обласної ради
file -> Твої люди, фастівщино. Косовський володимир іванович гусак Олег, вихованець історико-краєзнавчого гуртка «Люби І знай свій рідний край»
file -> Навчально-тематичної екскурсії
file -> Академія неперервної освіти
file -> Київський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи
file -> Конкурс «юні екскурсоводи»
file -> Методичні рекомендації щодо організації та проведення виховної роботи у позашкільних та загальноосвітніх навчальних закладах з метою
file -> Іван Козловський, видатний російський співак, українського походження Низький уклін Вам, Маестро!
file -> П. Чайковський І Україна «Я хочу, щоб моя музика поширювалася, І все для більшої кількості людей вона була натхненням у житті»


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Сценарій обласного літературно-мистецького свята «Об’єднаймося ж, брати мої!», присвяченого 200-річчю iconМетодичні рекомендації до проведення Першого уроку, присвяченого 200-річчю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка
М. В. Остроградського направляє методичні рекомендації щодо проведення Першого уроку в 2012 ­– 2013 навчальному році, присвяченого...
Сценарій обласного літературно-мистецького свята «Об’єднаймося ж, брати мої!», присвяченого 200-річчю iconКуп’янська гімназія №1 Куп’янської міської ради Харківської області мій рідний край – моя земля
...
Сценарій обласного літературно-мистецького свята «Об’єднаймося ж, брати мої!», присвяченого 200-річчю iconСценарій вечора, присвяченого 150-річчю від дня народження Б. Грінченка Борис Грінченко

Сценарій обласного літературно-мистецького свята «Об’єднаймося ж, брати мої!», присвяченого 200-річчю iconУроку, присвяченого 200-річчю від дня народження Т. Г. Шевченка, тема першого уроку для учнів початкової та основної школи присвячена життю й творчості Тараса Шевченка

Сценарій обласного літературно-мистецького свята «Об’єднаймося ж, брати мої!», присвяченого 200-річчю iconСценарій мітингу пам’яті «Велика Перемога»
Сценарій мітингу пам’яті «Велика Перемога», присвяченого 65 річчю Перемоги у роки Великої Вітчизняної війни
Сценарій обласного літературно-мистецького свята «Об’єднаймося ж, брати мої!», присвяченого 200-річчю iconСценарій літературно-музичного вечора присвяченого українському патріоту І геніальній поетесі Ліні Костенко
Тецький талант будь-кого з поетів різних епох полягає в тому, щоб промовити до сучасників знайомим, але ніби вперше вимовленим, неповторним...
Сценарій обласного літературно-мистецького свята «Об’єднаймося ж, брати мої!», присвяченого 200-річчю icon119-річчю з дня народження Н.І. Махна (м. Гуляйполе, 11. 11. 2006 року)
Від минулого до сьогодення: історичний І політичний портрет Н.І. Махна. Матеріали Круглого Столу, присвяченого 119-річчю з дня народження...
Сценарій обласного літературно-мистецького свята «Об’єднаймося ж, брати мої!», присвяченого 200-річчю iconСценарій літературно-музичного вечора, присвячений 60-річчю від дня народження новелістки Галини Христан Підготувала: Раїса Грушецька
«Народна Воля» під керівництвом непересічної людини поета Нестора Чира. У спільному творчому доробку літстудійців біля 50-ти книг,...
Сценарій обласного літературно-мистецького свята «Об’єднаймося ж, брати мої!», присвяченого 200-річчю iconМетодичні рекомендації до відзначення Дня захисника України, присвяченого 75-річчю від початку формуванняБаза даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка