Сценарій свята присвячений Дню космонавтики, а також вірші І веселі конкурси для проведення та святкування Дня космонавтики та авіаціїСкачати 86,36 Kb.
Дата конвертації15.03.2018
Розмір86,36 Kb.
ТипКонкурс


День космонавтики сценарій

Сценарій свята присвячений Дню космонавтики, а також вірші і веселі конкурси для проведення та святкування Дня космонавтики та авіації.

Ведучий:
Космос манить і кличе
Все людство в політ.
Мріють в космос полетіти
І дорослі і діти

Здійсниться нехай мрія


На всьому величезному світі.
Космічні кораблі на старт відправте швидко
І нехай вітає Місяць космічних туристів!

- Сьогодні незвичайне свято. 12 квітня перша людина полетіла у далекий космос. Юрій Гагарін відкрив дорогу в безкінечний простір, який до нього був просто недосяжним. Сьогодні і ми вирушимо в захоплюючу космічну подорож. Ракети на старт!Конкурси до Дня космонавтики

Конкурс 1. «Будуємо ракету»
Ведучий запрошує дві пари, в кожній з яких є хлопець і дівчина. Хлопці встають прямо і піднімають руки вгору, склавши долоні разом – це ракета. Дівчата повинні якнайшвидше обмотати хлопців паперовим рушником, який їм дає ведучий.
В результаті має вийти справжня ракета, причому обличчя хлопцям замотувати не можна, так як вони «космонавти». Та пара, яка впорається з будівлею швидше, перемагає. У нагороду отримують медалі «Головний конструктор космічного корабля!»

Ведучий:
- Отже, ракети готові, потрібно запастися їжею і напоями. Ви, звичайно, знаєте, що в космосі дуже складно їсти через невагомість. Тому космонавтам доводиться їсти особливу їжу з тюбиків і спеціальних баночок. А їм так хочеться свіжих фруктів! Давайте спробуємо з’їсти їх в невагомості.

Конкурс 2. «Сніданок космонавта»
Двоє високих хлопців тримають мотузку, на якій на нитках підвішені чотири яблука. Ведучий запрошує чотирьох учасників, які повинні якнайшвидше з’їсти своє яблуко, не торкаючись до нього руками, захованими за спиною. Переможцю вручається медаль «Космонавт-випробувач!»

Ведучий:
Дивна річ!
Можна в космос полетіти!
Дивна річ!
Можна там і їсти, і співати!

Можна спортом займатися,


Можна просто солодко спати.
І всім людям на планеті
Сто привітів передати!

Конкурс 3. «Привіт від космонавта»
Всі гості діляться на дві команди. Придумують назви і повідомляють їх ведучому. За 2 хвилини кожна команда повинна придумати лист космонавта з відкритого космосу. Воно повинно складатися тільки з слів, що починаються на букву «П».
Переможе так команда, яка придумає листа з використанням більшої кількості таких слів. Воно повинно бути не простим перерахуванням, а цікавим і пізнавальним.

Ведучий:
- Як відомо, перед тим як відправитися в космос людина довго тренується і особливо важливо, щоб у неї був добре розвинений вестибулярний апарат. Зараз ми перевіримо, хто з гостей – справжній космонавт.

Конкурс 4. «Справжній космонавт»
Кількість гравців за бажанням. Ведучий кладе на підлогу мотузку довжиною 3 метри. Кожен учасник встає біля її початку, повертається 5 разів навколо себе, а потім повинен пройти ногами по мотузці, не ступивши повз неї. Перемагає той, хто виконає це в точності. Йому медаль «Справжній космонавт!»

Ведучий:
Сьогодні ми дізнались точно
Хто космонавтом може бути.
Хто підкорить простір всесвіту
І космос весь Пройде.
Бажаю всім побільше щастя,
Здоров’я міцного сповна.
Веселощів, творчості, терпіня
В душі весняного тепла.

З днем авіації та космонавтики!

ДЕНЬ КОСМОНАВТИКИ 12 КВІТНЯ

Мета: познайомити з історією святкування  Всесвітнього дня авіації і космонавтики,ознайомити з  біографією першого космонавта України – Леонідом Каденюком, розвивати  творчі здібності, мислення, знання про космос, фізичні основи польоту, прививати цікавість до пізнання космічних просторів
Обладнання: виставка газет, малюнки учнів, портрети Ю.Гагаріна, Л.Каденюка, яблука, обручі

Хід заходу

І Організаційний момент

ІІ Проведення виховної години

1. Оголошення теми

12 квітня все людство відмічає Всесвітній день авіації та космонавтики. Це свято з'явилось на честь першого польоту у космос людини і тим самим воно підкреслює нестримну жагу людського роду до пізнання нових знань. Бажаю і Вам у цей день замислитись над своїм існуванням і від душі захотіти дізнатися про навколишній світ більше!


Ера польотів людини спочатку на літаку, а потім і у космічному кораблі відкрила для людства принципово нові можливості у подоланні відстані та швидкості руху. У цей знаменний день варто пам'ятати, що можливості нашого пізнання не обмежені, і за наявності наполегливої праці та терпіння ми можемо здолати будь-які перешкоди.

До космічних ви висот


Прагнете щодня,
Поважає вас народ
Тішиться рідня,
Бо найближче до зірок
Ви з усіх із нас.
Вас вітаємо тепер
В цей зірковий час.

Історія свята

Всесвітній День Авіації та Космонавтики 12 квітня

В цей день, 12 квітня, у 1961 році громадянин СССР старший лейтенант Юрій Олексійович Гагарін на космічному кораблі "Восток" вперше в світі здійснив орбітальный політ навколо Землі, відкривши епоху пілотуємих космічних польотів. Він здійснив один виток довкола земної кулі, який тривав 108 хвилин.


Розвиток польотів в колишньому союзі проходило поетапно. Від перших пілотуємих кораблів та орбітальних станцій до багатоцільових космічних, які пілотували орбітальні комплекси.
За рішенням Міжнародної авіаційної федерації (ФАІ)  12 квітня святкується як "Всесвітній день Авіаціїї та Космонавтики".

"УКРАЇНА – КОСМІЧНА ДЕРЖАВА”Україна і космос - нероздільні. Зв'язок цей міцно встановився на зорі космонавтики, і витравити його зараз просто неможливо. Українське походження мали такі творці теорії польотів у світовому просторі, як Костянтин Ціолковський (до речі, повне прізвище Циолковський-Наливайко), Микола Кибальчич, Юрій Кондратюк. 
У Київському політехнічному свого часу вчилися Сергій Корольов і Володимир Челомей (конструктор відомої ракети-носія "Протон"). Ракетна техніка взагалі пішла із просторів "неньки": перші у світі бойові ракети (після китайських дослідів) створив нащадок українських козаків генерал-лейтенант Олександр Засядько, він же організував у російській армії першу ракетну роту. А іменами Янгеля і, пізніше, Уткіна (генеральних конструкторів КБ "Південне" у Дніпропетровську, творців серії балістичних ракет, включаючи "Сатану" і "Скальпель") на Заході починаючи з 50-х рр. лякали діточок.
Хоча порох та ракети власне винайшли хитромудрі китайці, але перший поштовх для розвитку ракетної техніки в Європі дав українець - генерал-лейтенант Олександр Засядько, який ще у середині 19 століття розробив цілу серію різних бойових ракет та створив у російській армії ракетну роту. 
Першим, хто додумався використати ракети для польоту людини у космос теж був українець - Микола Кибальчич. Народився він на Чернігівщині в сім’ї місцевого священика. Свого часу Кибальчич прославився головним чином тим, що виготовив унікальну бомбу, якою народовольці прикінчили російського імператора Олександра ІІ. Пристрій для реактивних польотів Кибальчич розробив у останні дні свого життя - ескіз космічного корабля було видряпало уламком ?ґудзика на стіні тюремного каземату. Перед самою стратою Кибальчичу вдалося передати папери з розробками реактивного літального апарату адвокатові, але їх вилучила царська "охранка”. Унікальний винахід надовго було поховано в архівах спецслужб... 
Лише після революції світ дізнався, що Ціолковський був не першим і що його майже на три десятиріччя випередив страчений 3 квітня 1881 року українець Микола Кибальчич. До речі, Ціолковський теж не був 100% русаком і мав добрячу частину української крові. Зокрема серед його українських предків був Северин Наливайко.
Житомирянин Сергій Корольов,той самий,  чия ракета 12 квітня 1961 року виведе у космос першу людину планети. 
Мало хто знає, але свій шлях "любимый лунный трактор” СРСР до Місяця розпочав в Україні. Для підготовки команди, що керувала "Луноходом”, та для випробовувань самого апарату в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний "місяцедром”. 
На Місяць було запущено усього два "трактори” - "Луноход-1” (1970 р.) та "Луноход-2” (1973 р.). Під час виконання місячної місії "трактористи” теж знаходилися у Криму - у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів "Союз”, брали участь у здійснення першої міжнародної стиковки "Союз”-”Аполон”, відстежували перший, і єдиний політ радянського "човника” "Буран”

Космічне сьогодення

За роки незалежності Україна впевнено посіла своє місце серед провідних космічних держав світу. Сьогодні ми випускаємо найрізноманітніші ракетоносії. Від "космічної малолітражки” - типу "Циклон-3” (супутники до 600 кг), до важкої "космічної фури” "Зеніт-2 SLВ”, здатної вивести на орбіту до 14 тонн. На базі балістичної ракети SS-18 "Сатана” створено мирні космічні носії серії "Дніпро”. Усього на трьох закордонних космодромах - Байконур, Плесецьк і "Сі Ленч” - експлуатуються п’ять українських ракетно-космічних комплексів: "Циклон-2”, "Циклон-3”, "Зеніт-2”, "Зеніт-3SL”, "Дніпро”, якими, з 1991 року здійснено майже вісім десятків пусків, та виведено на орбіту понад півтори сотні супутників. На сьогодні Україна контролює 10% ринку космічних послуг. 


Чудовим вираженням міжнародного співробітництва в освоєнні Всесвіту, пізнанні його таємниць став політ українського космонавта Леоніда Каденюка на борту американського корабля «Шаттл», я кий стартував 19 листопада 1997 року. Цей політ тривав 16 діб.
Останнім часом з’явилася інформація про те, що НКАУ планує разом з НАСА розпочати нову спільну Місячну програму... Адже сьогодні космічні дослідження - це не лише престиж держави, але й надзвичайно прибутковий та перспективний бізнес. Потенціал поки що є.

Звучить пісня на мотив пісні „Справжній друг”

1. Хочеш все про всесвіт знать -2р


Треба більш читати.
І тоді в небесний світ -2р.
Будеш ти пірнати.

ПРИСПІВ:
Ні дощі, ні вітри, зорепади не страшні,


Якщо до знань усім іти -2р

2. Астрономом станеш ти -2р.


Вивчиш все про космос.
Будеш знати про зірки -2р.
Про сузір’я й Сонце

ПРИСПІВ


Ми живемо на Землі -2р
Завдяки всі Сонцю.
Про це вчені довели -2р.
Космонавти також.

ПРИСПІВ:


В планетарій ходим ми,
З телескопом   дружим всі,
Щоб побільше знати.
Мрієм в космос полетіть,
І зірки нові відкрить.
Відомими,  щоб стати.

Ведучий: Цього дня у 1961 році Юрій Гагарін на космічному кораблі "Восток" здійснив перший в історії людства політ навколо орбіти Землі. Політ тривав 180 хвилин. Хто з дітей в залі підкаже скільки це годин?

Ведучий: Правильно! І ці нещасні три години перевернули хід науки! Те, що раніше вважалося неймовірним, стало дійсністю. Це все одно що ви, діти, побачили б на власні очі чаклунство Гаррі Поттера! Тепер ми знаємо як виглядає поверхня Місяця і навіть Марса!!! Хтозна, можливо коли ви підростете, то зможете подорожувати космосом так само вільно, як і Україною. І якщо це трапиться, то ви маєте знати, що таке космос і що саме там можна відвідати. Саме тому я і пропоную вам пофантазувати і здійснити уявний тур по сонячній галактиці!!!

Небо зорями рясніє 


Небо зорями рясніє,
Таємниче і глибоке,
Всесвіт нам бентежить мрії,
Спонукаючи до дії,
Розум радує і око.

Оксамитова безодня


Так притягує до себе!
Пригадаємо сьогодні
Тих, кому скорилось небо.

Романтичних, геніальних


Винахідників сміливих,
Завдяки яким реально
В кожній хаті маєм диво.

Про супутники космічні


Ми говоримо буденно.
Допомогою їх звично
Користуємось щоденно.

Інтернет, зв'язок мобільний,


Телебачення, прогноз,
Спілкування з світом вільне -
Змінює життя всерйоз! 

Пригадаймо відчайдуха,


Хлопця першого з Землі,
Всесвіт мовчазний він слухав,
Всміхнено епоху рухав
На космічнім кораблі.

Щира шана тим землянам,


Що на Місяці колись,
Прапори Землі на славу
Встановити спромоглись!

З космосу - Земля тендітна,


Невелика і блакитна,
І кордони непомітні - 
Ніби спільно всі живуть...
Мабуть так колись і буде,
Бо як в космос вийшли люди, 
Й на Землі лад наведуть!                 

Ведучий:  Будь-який космонавт довго тренується перед тим, як відправитись у космос. Тому і ми перед своїм польотом маємо перевірити наскільки ви готові до невагомості. Хто з вас знає що це таке?

Відповідь учнів:Ведучий: У невагомості люди літають як пір'я на вітру. Їх крутить у різні боки і дуже важко владнати зі своїм тілом, адже в космосі ви стаєте буквально невагомими, тобто нічого не важите!!! Отже виходьте до мене і ми будемо тренуватися до польоту в космос.

Конкурс 1: Тренування до невагомості

Учні мають виконати завдання. Хто з завданням краще справиться, той стане капітаном космічного корабля.Завдання - Поставити ніжки одна перед одною так, щоб п'ятачка торкалася носочка другою ніжки, заплющити очі і розставити прямі ручки в сторони. Потім за командою ведучого учні  мають кожною рукою по черзі торкатися кінчика носа. Хто перший не втримає рівновагу, тобто поставить другу ніжку вбік - той програв. Хто виявився найвитривалішим - той капітан корабля.

Команди краще давати не "ліва" та "права" (йдеться про руки), а "Сонце" та "Місяць" (Сонце - ліва рука, Місяць - права). Тоді варто слідкувати і за увагою .До конкурсу можна запросити батьків. Це завжди весело.


http://1uholiday.biz/?p=275
Каталог: uploads -> editor -> 1444 -> 91428
editor -> Методичні рекомендації щодо викладання української мови та літератури в навчальних закладах в 2016/2017н р
editor -> Тема. Олександр Олесь (О. Кандиба). Життя І творчість, світоглядні Переконання. Прагнення гармонії людини й природи, майстерність у відтворенні настрою І почуття в поезіях «З журбою радість обнялася»,
editor -> Па́уль Цела́н нім. Paul Celan; справжнє ім'я Пауль Анчель
editor -> Креативний підхід вчителя до підготовки уроків читання
editor -> Розділ 1 Загальні відомості
editor -> Урок №3 Тема. Гійом Аполлінер як чільна постать європейського авангарду
editor -> Тема. Шекспірівський театр. Трагедія «Гамлет»: її філософсько-етична проблематика. Особливості конфлікту, зображення світу у творі. Мета
91428 -> Методичні рекомендації для загальноосвітніх навчальних закладів


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Сценарій свята присвячений Дню космонавтики, а також вірші І веселі конкурси для проведення та святкування Дня космонавтики та авіації iconОрієнтовний план заходів для відзначення Дня авіації та космонавтики
Дню авіації та космонавтики «Вперед у майбутнє: відкриваємо таємниці космосу» (1-11кл.), «12 квітня – Всесвітній День Космонавтики...
Сценарій свята присвячений Дню космонавтики, а також вірші І веселі конкурси для проведення та святкування Дня космонавтики та авіації iconУсний журнал «Всесвітній день авіації І космонавтики»
Мета: познайомити з історією святкування Всесвітнього дня авіації І космонавтики,ознайомити з біографією першого космонавта України...
Сценарій свята присвячений Дню космонавтики, а також вірші І веселі конкурси для проведення та святкування Дня космонавтики та авіації iconВнесок українських вчених у розвиток космонавтики
Розвивати пізнавальні здібності учнів І зацікавленість історією космонавтики та її майбутнім;
Сценарій свята присвячений Дню космонавтики, а також вірші І веселі конкурси для проведення та святкування Дня космонавтики та авіації iconСценарій урочистого свята, присвячений дню
Ведуча Першими привітати вас хочуть найменші учні нашої школи, хореографічний колектив «Шарм», вальс, художній керівник Кравченко...
Сценарій свята присвячений Дню космонавтики, а також вірші І веселі конкурси для проведення та святкування Дня космонавтики та авіації icon«Видатні сини України в ракетно- космічній галузі»
Сценарій виховного заходу присвячений до Дня космонавтики на тему: «Видатні сини України в ракетно-космічній галузі»
Сценарій свята присвячений Дню космонавтики, а також вірші І веселі конкурси для проведення та святкування Дня космонавтики та авіації iconУрок-занурення «реактивний рух. Розвиток космонавтики. ВНЕСОК УКРАЇНСЬКИХ УЧЕНИХ У Розвиток космонавтики.»
К. Е. Ціолковського та українських учених про використання ракет для космічних польотів
Сценарій свята присвячений Дню космонавтики, а також вірші І веселі конкурси для проведення та святкування Дня космонавтики та авіації iconВклад українських вчених в розвиток космонавтики
Він майже на три десятиріччя випередив Ціолковського, серед ук-раїнських предків якого був сам Северин Наливайко. Далі майже всі...
Сценарій свята присвячений Дню космонавтики, а також вірші І веселі конкурси для проведення та святкування Дня космонавтики та авіації iconВсесвітній День Авіації та Космонавтики 12 квітня
В цей день, 12 квітня, у 1961 році громадянин СССР старший лейтенант Юрій Олексійович Гагарін на космічному кораблі "Восток" вперше...
Сценарій свята присвячений Дню космонавтики, а також вірші І веселі конкурси для проведення та святкування Дня космонавтики та авіації iconСценарій математичного вечора для учнів 8-х класів, присвячений 120-річчю з дня народження найвизначнішого українського математика ХХ сторіччя Михайла Пилиповича КравчукаБаза даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка