Сценарії відкритих позакласних заходів, присвячених 140-річчю Лесі УкраїнкиСторінка1/7
Дата конвертації09.10.2017
Розмір1,01 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7

Її промінь

так гордо горить
Сценарії відкритих позакласних заходів, присвячених 140-річчю Лесі Українки

Автори розробок : вчителі української мови та літератури

загальноосвітніх навчальних закладів міста:

Валентина Федорівна Мальцева (НВК),

Ірина Леонідівна Рожок (ЗОШ №2),

Світлана Павлівна Классович (ЗОШ №3),

Алла Василівна Калюжникова (СШ №4),

Анжеліка Адамівна Савченко (ЗОШ №5),

Надія Григорівна Китовська (ЗОШ №6),

Ірина Никифорівна Ляшук (ЗОШ №7),

Тетяна Василівна Остаповець (ЗОШ №8),

Зінаїда Дмитрівна Опанасюк (ЗОШ №9),

Олена Владиславівна Ульянова (ЗОШ №10),

Людмила Євгеніївна Волошина (колегіум)

Упорядники: П.К.Ліневич, завідуючий інформаційно-методичним центром;

О.В.Огородник, методист інформаційно-методичного центру

© Інформаційно-методичний центр управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради
На виконання постанови Верховної Ради України від 21 жовтня 2010 року № 2633-VІ, Плану організації виконання постанови ВРУ «Про відзначення 140-річчя з дня народження видатної української поетеси, громадського діяча Лесі Українки», листа Міністерства освіти і науки України від 23.02.11 №1.4\18-526 у всіх загальноосвітніх навчальних закладах міста проведено ряд позакласних заходів (радіолінійки, усні журнали, літературні вітальні, вікторини, КВК, уроки-інтерв’ю, уроки-мандрівки, уроки-портрети, літературно-мистецькі композиції, шкільні конкурси читців-декламаторів та юних поетів, конкурси на кращу літературну газету, на кращого знавця творчості Лесі Українки та ін.). Проведено панораму і відкритих заходів.

У НВК «Гімназія ім. Лесі Українки – школа І ступеня» відбулася гра «Що? Де? Коли?» (за матеріалами життя і творчості родини Косачів-Драгоманових) для старшокласників міста (автор ідеї – В.Ф.Мальцева).

В музеї родини Косачів пройшла традиційна науково-практична конференція «Життя і творчість Лесі Українки – невичерпний потенціал виховання і формування молодої генерації, відданої служінню національній ідеї». Серед виступаючих – С.В.Куценко, директор будинку-музею родини Косачів, Г.Г.Осадчук, вчитель-методист НВК, гімназисти, учні ЗОШ №№ 3, 6, студенти медичного та економіко-гуманітарного коледжів. Ведуча конференції – завідувачка кафедри філології НВК В.Ф.Мальцева.

Вийшла в світ збірка творів юних гімназистів «Звягельські перлинки», проведено інтернет-міст «Україна – Грузія: нас Леся Українка навіки об’єднала».

У рамках святкування ювілею Лесі Українки у 8-А класі ЗОШ №2 (вчитель - І.Л.Рожок) спільно з Центральною дитячою бібліотекою було проведено усний журнал під назвою «Дочка Вкраїни Леся Українка в слові спалахнула, як зоря».

Журнал складався з трьох сторінок: «Слово про Лесю», «Вічно живий голос», «Єдина! На всю Україну!» Кожна сторінка цього видання ознайомила учнів з творчістю великої поетеси, торкнулися ширше її життєвого шляху та творчості. Біографія Лесі мелодійно перепліталася з декламацією її поетичних творів. Як зачаровуюче звучали такі до болю знайомі рядки: «Хто вам сказав, що я слабка», «Надія», «Хотіла я тебе, мов плющ, обняти», «На шлях я вийшла ранньою весною» та багато інших! А з якою невимовною тугою звучав лист Лесі до Сергія Мержинського! Весь урок був пронизаний легким сумом, присутнім у ліричній поезії, глибокою любов’ю до рідної землі, неньки України.

«…Вона була, є і буде. Дякуймо за це долі, що зродила на нашій землі Лесю Українку, яка стала символом і гордістю нашої України, яка вірила у своє безсмертя і стала безсмертною», - щиро промовляли юні поціновувачі Лесиного слова, учні ЗОШ №3, під час відкритого заходу «З ім'ям Лесі сонце сходить», який підготували і провели вчитель української мови та літератури С.П.Классович та працівники бібліотеки.

«Вона в віки майбутні йти повинна». Саме під такою назвою у літературно-меморіальному музеї Лесі Українки пройшло свято, проведене вчителем початкових класів ЗОШ №3 О.В.Новиченко та учнями З-А і 7 класів. Гордо звучало живе Лесине слово про велику любов до рідної землі, її вболівання за долю народу.

У «Літературну кав'ярню» СШ №4, крім представників 5-11 класів та філологів школи, завітали вчителі української мови та літератури всіх ЗНЗ міста, а також поважна гостя – Валентина Ксендзук. У невимушеній обстановці (за чашкою кави) відвідувачі кав'ярні, господинею якої була вчитель української мови та літератури А.В.Калюжникова, читали поезії, співали пісень, насолоджувалися майстерними танцями та інсценівками.

Три Лесі (маленька, юна і зріла) зустрілися в музеї родини Косачів у літературно-музичній вітальні «До тебе, наша Лесю, серце лине», до якої запросили гостей учителі та учні ЗОШ №5.

«Ні долі, ні волі у мене нема, зосталася тільки надія одна», - говорила не по роках розумна маленька Леся. Леся молода розповідала про свої почуття, про велике кохання до Сергія Мержинського, Леся зріла, хвора на туберкульоз, страждала за коханим, якого втратила назавжди, але була щасливою, тому що розділила з ним останні миті життя.

В ЗОШ №6 пройшла літературно-поетична конференція «Безсмертна Леся Українка була і є повік жива» (вчитель – Н.Г.Китовська).

Вчитель української мови та літератури І.Н.Ляшук подарувала учням ЗОШ №7 свято «Живе й зоріє поміж нас щире Лесине слово».

Сплелися калиново музика і слова у літературно-музичній вітальні ЗОШ №8, яка перенесла гостей у справжню легенду, де жила і творила Леся, С.Мержинський, де блукали в лісі Мавка і Лукаш. «Обернуся в легенду». Таку назву дала заходу його автор – вчитель української мови та літератури Т.В.Остаповець.У 6–Б класі ЗОШ №9 відбулося літературно-музичне свято «Безсмертна донька Прометея». «Ніжна, але сильна духом, пройнята прометеївським вогнем любові до людей, Леся Українка — неперевершений поет боротьби, поет-патріот. Саме тому Лесю Українку називають дочкою Прометея, бо саме вона перейняла від Тараса Шевченка й понесла далі естафету правди, добра, людяності, - з великою шаною зазначала Зінаїда Дмитрівна Опанасюк, - саме ми, як ніхто інший, щасливі з того, що це на нашій святій звягельській землі народилась Лариса Петрівна Косач, щоб щебетати світу Лесею Українкою, щоб увійти в літературу як співець мужності і боротьби…»

О.В.Ульянова, вчитель української мови та літератури ЗОШ №10, запросила гостей, серед яких поети-земляки Валентина Ксендзук та Анатолій Клюско, на Урок Поета. Тепла атмосфера зустрічі сприяла спілкуванню: запитання і відповіді, спогади і роздуми, презентації нової книги і вірші, вірші, вірші…

У колегіумі пройшла науково-практична конференція (за участю кандидата філологічних наук, доцента РДГУ Н.В.Антипчук) «Олена Пчілка у друкованих виданнях Житомирщини» (вчитель – Л.Є.Волошина).

З метою відзначення 140 річниці з дня народження Лесі Українки, популяризації творчої спадщини славетної землячки, утвердження її духовних заповідей; активізації виховної та патріотичної роботи серед учнівської молоді, збереження і розвитку інтелектуального потенціалу міста, підтримки талановитої молоді інформаційно-методичним центром управління освіти і науки проведено міський конкурс на кращий літературний твір будь-якого жанру «До Лесі наша думка лине…» , видано збірку учнівських творів «До Лесі наша думка лине…», підготовлено збірку конспектів уроків вивчення творчості Лесі Українки «Спорідненість душ звягельських», збірку сценаріїв позакласних та позашкільних заходів, присвячених Лесі Українці «Твоєму йменню вічно пломеніти».

Для обміну досвідом, цікавої розмови та корисного спілкування відстань не є проблемою. У цьому переконалися учасники Skype-конференції з Новограда-Волинського та Тульчина (Вінницька область). 22 лютого в інформаційно-методичному центрі управління освіти і науки нашого міста та в центральній районній бібліотеці Тульчина зібралися працівники бібліотек, освітяни, представники творчої інтелігенції задля того, щоб у режимі on-line провести конференцію, присвячену 140-річчю від дня народження Лесі Українки. 

Понад 40 учасників з обох сторін мали нагоду поділитися накопиченим досвідом про успішну організацію вивчення життя та творчості нашої славетної землячки в школах, розповісти один одному про свої міста, про досвід діяльності бібліотек з пропаганди творчості Лесі Українки. Новоград-волинці розповіли своїм співрозмовникам про історію нашого міста (директор краєзнавчого музею О.М. Жовтюк), діяльність музею родини Косачів (директор С.В.Куценко), роботу навчальних закладів міста у напрямку вивчення творчості поетеси (завідувач ІМЦ П.К.Ліневич, заступники директорів ЗОШ №3 та НВК Т.С. Вознюк, Н.М. Шлапак, вчитель української мови та літератури СШ №4 Н.П. Ковальчук), систему роботи бібліотек нашого міста (директор ЦБ В.Я. Михацька). Яскравим було поетичне привітання поетеси В.А.Ксендзук. НВК «Гімназія імені Лесі Українки – школа І ступеня»

Вітальні слова до учасників скайп-конференції

«Новоград-Волинський – Київ – Сурамі»

Доброго дня, шановні друзі, шанувальники Лесиного слова, її генію!

З нагоди великого свята – 140-ї річниці від дня народження Лесі Українки прийміть від учителів-філологів гімназії, що носить ім’я славетної поетеси, щирі вітання і глибоку вдячність всім грузинам за те, що ви, грузини, так шануєте нашу землячку. Воістину мудрі слова:

Нас навік поєднала Леся


І любов до Вкраїни свята.

Кожен народ гордиться своїми звичаями, традиціями, людьми, що його прославляють. Ми, новоград-волинці, пишаємося тим, що наша поліська земля стала колискою геніальної дочки українського народу Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач). У Житомирському облдержархіві і до тепер зберігається метрична книга Соборної Преображенської церкви м. Новограда-Волинського за 1871 рік, де є запис про те, що 13 лютого за старим стилем, а за новим - 25 лютого народилася у подружжя Косачів дівчинка , яку нарекли Ларисою. Сьогодні цей будинок - музей Лесі Українки.Цього будиночка привітні стіни,

Домашня тишина його тепла

Були найпершим місцем для дитини,

Що народилась тут і тут зросла.

Прожила Леся у нашому місті з 1871 року по 1879 рік. Але саме ці роки, прожиті у Новограді-Волинському, стали основою її найвеличнішого творіння - драми-феєрії “Лісова пісня”, хоча, як говорила сама Леся, вона «тую Мавку все життя виношувала”.

Ми, земляки Лесі, маємо за честь ходити вулицями, де колись маленькою вона бігала, милуватися чудовими поліськими краєвидами, які так зачаровували маленьку дівчинку. Вона, ця маленька дівчинка, стала великою Лесею Українкою, гідною носити таке високе звання - Українка.


Каталог: Files -> downloadcenter
downloadcenter -> Наталія звольська
downloadcenter -> Перекази І легенди Звягельщини
downloadcenter -> Уроках читання. Презентація творчих знахідок учителів молодших класів. Тема уроку: Літературні казки про тварин. Іван Франко «Лисичка і Журавель»
downloadcenter -> Методичні рекомендації до проведення заходів оформлення експозицій книжково-журнальних виставок Тема бесіди для учнів старших класів
downloadcenter -> До Антології увійшли поетичні та прозові твори письменників міста Катеринослава – Січеслава – Дніпропетровська, написані для дітей І про дітей, для юнацтва І про юнацтво за період 1883-2012 рр
downloadcenter -> Сценарій за іншими джерелами Методичні рекомендації до проведення заходів


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7

Схожі:

Сценарії відкритих позакласних заходів, присвячених 140-річчю Лесі Українки iconЗбірник сценаріїв тематичних культурно-мистецьких заходів, присвячених 200-річчю від дня народження
«Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття…»: збірник сценаріїв тематичних культурно-мистецьких заходів, присвячених 200-річчю від дня...
Сценарії відкритих позакласних заходів, присвячених 140-річчю Лесі Українки icon«На гостину до Лесі Українки»
Лесі Українки; викликати інтерес до творчості Лесі Українки, до українського фольклору; прищеплювати зацікавленість до характеру...
Сценарії відкритих позакласних заходів, присвячених 140-річчю Лесі Українки iconСонячний класик Всеволод Нестайко
Методичний матеріал містить інформацію про життєвий та творчий шлях українського дитячого письменника В. Нестайка, сценарії заходів...
Сценарії відкритих позакласних заходів, присвячених 140-річчю Лесі Українки iconЗміст Вступ Життєвий шлях Лесі Українки Поезія Лесі Українки Новаторство поетеси та заклик до боротьби Біблійні легенди та їх співзвучність сучасності Інтимна лірика Передчуття революції Ліроепос Лесі Українки Висновок Список літератури
Спочатку тільки шум І потріскування. Потім, мов крізь бурю, мов крізь товщу сповнених великих історичних зрушень років, які відділяють...
Сценарії відкритих позакласних заходів, присвячених 140-річчю Лесі Українки icon„Життя і творчість Лесі Українки
У грі бере участь команди (капітан + гравців): партія шанувальників творчості Лесі Українки
Сценарії відкритих позакласних заходів, присвячених 140-річчю Лесі Українки iconМетодичні рекомендації для проведення у загальноосвітніх навчальних закладах Ніжинського району заходів, присвячених 120-річчю
«О. П. Довженко – письменник, режисер, кіномитець і художник», «Особливості вивчення окремих творів Олександра Довженка на уроках...
Сценарії відкритих позакласних заходів, присвячених 140-річчю Лесі Українки iconПейзажна та інтимна лірика лесі українки. Ст0яла я І слухала весну
Обладнання: виставка творів Лесі Українки, альбом «Леся Українка», презентаційні матеріали, цитатний матеріал «Геній в умовах заблокованої...
Сценарії відкритих позакласних заходів, присвячених 140-річчю Лесі Українки iconТиждень географії в школі. Розробки позакласних заходів
В даній роботі подано ряд виховних заходів, які можна провести в рамках проведення тижня географії в школі
Сценарії відкритих позакласних заходів, присвячених 140-річчю Лесі Українки iconЛеся Українка
Мета: ознайомити учнів із поезією Лесі Українки “Співець”, здійснити ідейно-тематичний аналіз вірша; розвивати зацікавлення поетичним...
Сценарії відкритих позакласних заходів, присвячених 140-річчю Лесі Українки iconЗустріч у літературній вітальні «Зорій довіку поміж нас» Вечір-спогад до дня народження Лесі Українки
Обладнання: портрет Лесі Українки; вислови про поетесу; виставки «Джерела безсмертного слова», «Лесин дивосвіт», «Народною творчістю...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка