Серія «Імениті письменники сучасної України»; вип. 1). Від упорядниківСкачати 372.37 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації26.06.2017
Розмір372.37 Kb.
  1   2


Юрій Андрухович : біобібліогр. покажч. / уклад.: А. Вінницька, Є. Руденко ; ред. Л. Голубенко ; Миколаїв. обл. універс. наук. б-ка ім. О. Гмирьова. – Миколаїв, 2015. – 37 с. (Серія «Імениті письменники сучасної України» ; вип. 1).Від упорядників
Даним виданням Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека ім. О. Гмирьова започатковує випуск серії бібліографічних покажчиків «Імениті письменники сучасної України», присвяченої сучасним майстрам слова – поетам і прозаїкам.

Перший покажчик серії має на меті розкрити грані таланту українського поета-авангардиста, прозаїка, перекладача, есеїста Юрія Ігоровича Андруховича. Творчість письменника має великий вплив на сьогоднішній літературний процес в Україні. Його творчі доробки першими викликали зацікавлення українською літературою на Заході. Західні критики визначають Андруховича як одного із найяскравіших представників постмодернізму, порівнюючи за значущістю з Умберто Еко.

Бібліографічний покажчик складається з передмови, біографічного нарису, розділів: «Твори Ю. Андруховича», «Література про Ю. Андруховича», «Публікації про твори Ю. Андруховича», довідкового апарату та додатку. У межах розділів та підрозділів матеріали розташовані за алфавітом авторів та назв творів.

До посібника увійшли описи окремих видань, публікацій у періодичних виданнях і збірниках та ресурсів мережі Інтернет. Бібліографічний опис здійснено за ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 «Бібліографічний запис. Бібліографічний опис. Загальні вимоги та правила складання», ДСТУ 3582:2013 «Бібліографічний опис скорочення слів і словосполучень українською мовою. Загальні вимоги та правила» та ГОСТ Р 7.0.12–2011 «Библиографическая запись. Сокращение слов и словосочетаний на русском языке. Общие требования и правила».

Довідковий апарат складається з хронологічного покажчика праць Ю. Андруховича та іменного покажчика, до якого включено прізвища авторів, укладачів та редакторів, що зустрічаються у бібліографічних описах.

Завершує видання додаток, до якого увійшли переліки музичних альбомів та дисків, де звучать твори Ю. Андруховича, та музичних творів на слова Ю. Андруховича.

Відбір матеріалу закінчено у вересні 2015 р.

Посібник розрахований на філологів, літературознавців, вчителів-словесників, бібліотечних фахівців, студентів, а також стане у пригоді читачам, які цікавляться творчістю Ю. Андруховича та переймаються проблемами сучасної української літератури.


«Ми є – і цим усе сказано».

Ю. Андрухович


Біографічний нарис


Андрухович Юрій Ігорович народився 13 березня 1960 р. у м. Станіславі (нині м. Івано-Франківськ), де сьогодні живе і працює.

Навчався в спеціалізованій школі № 5 з поглибленним вивченням німецької мови. У 1982 р. закінчив редакторське відділення Українського поліграфічного інституту у Львові. Його поетичний дебют розпочався у першій половині 80-х рр. і завершився виходом у світ збірки «Небо і площі» (1985), прихильно зустрінутої критикою. У 1985 р. за результатами публікації віршів був прийнятий до Спілки письменників України. Того ж року разом із Віктором Небораком (м. Львів) та Олександром Ірванцем (м. Київ) заснував поетичну групу «Бу-Ба-Бу» (скорочено від «Бурлеск-Балаган-Буфонада»). Проте друга поетична збірка автора «Середмістя» (1989) носить швидше не «бубабуїстський», а «елегійно-класицистичний» характер. «Балаганно-ярмарковою» можна вважати третю збірку поета «Екзотичні птахи і рослини» (1991), що волею автора мала б носити підзаголовок «Колекція потвор». З прозових творів письменника першим був опублікований цикл оповідань «Зліва, де серце» (1989).

У 1991 р. Андрухович закінчив Вищі літературні курси при Літературному інституті ім. О. М. Горького в Москві і почав публікуватися у великих літературних журналах України. Цього ж року за ідейним переконанням він вийшов зі складу Спілки письменників України разом з декількома колегами і стає ініціатором створення Асоціації українських письменників. У 1991 р. з'являється друком параісторичне оповідання «Самійло з Немирова, прекрасний розбишака». Потім з-під його пера вийшли романи «Рекреація» (1992), «Московіада» (1993) та «Перверзія» (1996).

У 1992 р. режисер Андрій Дончик зняв за мотивами оповідань Андруховича кінофільм «Кисневий голод».

У 90-ті рр. Юрій Ігорович працював газетярем, деякий час очолював відділ поезії Івано-Франківського часопису «Перевал», був співредактором часопису текстів і візій «Четвер», певний час був радником мера Івано-Франківська з питань культури.

У 1994 р. захистив кандидатську дисертацію за творчістю класика української поезії першої половини XX ст. Богдана-Ігоря Антонича та став сценаристом фільму «Амур і демон». За творчістю американських поетів-бітників написав Докторську дисертацію. У 1997-1999 рр. займав посаду віце-президента Асоціації українських письменників.

У 2003 р., після тривалої перерви у творчому житті Юрія Андруховича, вийшов роман «Дванадцять обручів». У 2004 р. побачила світ збірка поезій «Пісні для мертвого півня», що її він почав писати у 1999 р. У 2007 р. з’явилася книжка «Таємниця. Замість роману» – найбільш автобіографічний з усіх творів письменника.

11 березня 2007 р. у Молодому театрі у Києві відбулася прем'єра вистави «Нелегал Орфейський» за мотивами роману «Перверзія». Автор брав участь у постановці п'єси і сам зіграв одну з ролей.

У 2013 р. поет презентував збірку вибраних поезій «Листи в Україну», що її почав писати восени 1990 р. під час свого перебування у Москві.

Андрухович – зачинатель моди на есеї, тексти яких виникають наприкінці 1990-х рр. внаслідок його частих подорожей до інших країн і поступово складаються в майбутню «книгу спостережень». Есеїстика видана двома збірками «Дезорієнтація на місцевості» (1999) та «Диявол ховається в сирі» (2006). Разом із польським письменником Анджеєм Стасюком видав книгу «Моя Європа: два есеї про найдивнішу частину світу». Есе Ю. Андруховича носить назву «Центрально-східна ревізія» і є спробою гранично відвертого осмислення свого власного «часу і місця». Декілька років Андрухович співпрацює з газетою «День», на сторінках якої опублікував понад 70 есеїв.

Твори письменника перекладені на багато європейських мов і видані у Польщі, Німеччині, Канаді, Угорщині, Фінляндії, США, Швеції, Іспанії, Італії, Росії‚ Австрії.

Андрухович є автором перекладів з англійської (п'ятий український переклад «Гамлета» В. Шекспіра, книжка перекладів американської поезії бітників 50-60-х рр. «День смерті пані День»), польської (Т. Конвіцький, Б. Шульц), німецької (Р. М. Рільке, Ф. фон Герцмановскі-Орландо, Р. Вальзер) та російської (Б. Пастернак, О. Мандельштам, А. Кім).

Поезія Юрія Ігоровича Андруховича займає чільне місце у творчості українських рок-гуртів «Плач Єремії», «Мертвий півень» та польського експериментально-інструментального гурту «Karbido».
Нагороди
1993 – лауреат літературної премії «Благовіст»;

1996 – лауреат премії Рея Лапіки;

2001 – лауреат Премії Гердера;

2005 – лауреат Премії миру ім. Еріха Марії Ремарка;

2006 – лауреат премії Книжкового ярмарку у Лейпцігу «За європейське взаєморозуміння», лауреат літературної премії Центральної Європи «Angelus»;

2014 – лауреат Премії імені Ханни Арендт.


Твори Ю. Андруховича
Романи


 1. Дванадцять обручів : роман. – Вид. 5-те. – Київ : Критика, 2007. – 274, [1] с.

 2. Дванадцять обручів : роман. – Київ : Часопис «Критика», 2003. – 317 с. : іл. – (Критичні тексти / за ред. А. Мокроусова).

 3. Двенадцать обручей / пер. с укр. А. Красюка. – Харьков : Кн. клуб «Клуб Семейного Досуга» ; Белгород : ООО «Кн. клуб «Клуб семейного досуга», 2008. – 318 с.

 4. Московіада : роман жахів. – Івано-Франківськ : Лілея-НВ, 2000. – 137, [1] с.

 5. Перверзія : роман. – Львів : Класика, 1999. – 290 с.

 6. Таємниця. Замість роману. – Харків : Фоліо, 2007. – 476, [2] с. – (Література).

 7. Тайна. Вместо романа / пер. с укр. З. Р. Баблояна. – Харьков : Фолио, 2008. – 472, [2] с. : ил. – (Литература).

***


 1. Московіада : роман жахів // Сучасність. – 1993. – № 1. – С. 40–84 ; № 2. – С. 10–53.

 2. Перверзія : роман // Сучасність. – 1996. – № 1. – С. 9–85 ; № 2. – С. 9–80.

 3. Рекреации : роман / пер. с укр. Ю. Ильиной-Король // Дружба народов. – 2000. – № 4. – С. 9–58.

 4. Рекреації : (уривки з роману) // Українське слово : хрестоматія укр. літ. та літ. критики ХХ ст. : у 4 кн. / упоряд., фахове ред. та бібліогр. довідки В. Яременка. – 2-ге вид., змін., доопрац., допов. – Київ, 2001. – Кн. 4 : Культурно-історична епоха модернізму. Пізній модернізм (1961-1991). Постмодерна література дев'яностих років. – С. 440–461.

***


 1. Дванадцять обручів [Електронний ресурс] ; Московіада ; Рекреації : романи // ModernLib.Ru. – Режим доступу: http://modernlib.ru/books/ andruhovich_yury/, вільний (дата звернення: 10.09.2015). – Назва з екрана.

 2. Дванадцять обручів [Електронний ресурс] ; Московіада ; Рекреації : романи; Ефекти гальорки : [есе] ; Промовляння Самотній : вірш // УКРЛІТ.ORG : публічна електронна бібліотека української художньої літератури. – Режим доступу: http://ukrlit.org/andrukhovych_yurii_ihorovych/ tvory, вільний (дата звернення: 10.09.2015). – Назва з екрана.

 3. Дванадцять обручів [Електронний ресурс] ; Московіада ; Рекреації ; Таємниця. Замість роману: романи ; Лексикон інтимних міст : [збірка оповідань] // ЛитМир - Электронная Библиотека. – Режим доступу: http://www.litmir.co/a/?id=592 /, вільний (дата звернення: 16.09.2015). – Назва з екрана.


Оповідання та есе


 1. Лексикон інтимних міст [Звукозапис] : аудіокнига ; читає : Ю. Андрухович. – Київ : Наш формат, 2011. – 1 електрон. опт. диск.

 2. Лексикон інтимних міст. Довільний посібник з геопоетики та космополітики. – Київ : Meridian Czernowitz, 2011. – 478 с. : іл.

***


 1. Аве, «Крайслер»! : пояснення очевидного // Сучасність. – 1994. – № 5. – С. 5–15.

 2. Альберт, або Найвища форма страти // Сучасність. – 2009. – № 9. – С. 142–150.

 3. Ангели і демони периферії // Дзеркало тижня. – 2004. – 25 верес.-1 жовт. (№ 38). – С. 17.

 4. Берлін як нотатник : листки з розмитими датами : оповідання // Україна. – 2008. – № 1. – С. 109–112.


 1. Берлін, сторінки щоденника (62) // Дзеркало тижня. – 2006. – 13-19 трав. (№ 18). – С. 18 ; 27 трав.-2 черв. (№ 20). – С. 18.

 2. Бо все, що в мене є, – це мої сумніви // Слово і час. – 2001. – № 8. – С. 67–69.

 3. Велике океанічне плавання Б.-І. Антонича // Всесвіт. – 1990. – № 2. – С. 135–141.

 4. До полного ностальгизма! : [о кн. авторов посткоммунистических стран «Ностальгия»] // Зеркало недели. – 2002. – 27 июля-2 авг. (№ 28). – С. 18.

 5. Ерц-герц-перц : [спогади, роздуми] // Дивослово. – 2006. – № 12. – С. 30–32.

 6. З погляду риб // Дзеркало тижня. – 2004. – 21-27 серп. (№ 33). – С. 18.

 7. Зліва, де серце : оповідання // Прапор. – 1989. – № 7. – С. 43–101. – Зміст: Зліва, де серце ; Королівські лови ; Зима і сни вартового ; Як ми вбили Пятраса ; О’кей, Саламандра! ; Незначна пригода з демобілізованим ; Свято активного споглядання.

 8. Иной язык // Зеркало недели. – 2005. – 12-18 февр.(№ 5). – С. 20.

 9. Итальянский лексикон. Избранное : из будущей книги «Лексикон інтимних міст» // Дружба народов. – 2011. – № 8. – С. 183–192.

 10. К завершению года: водка с пивом // Зеркало недели. – 2003. – 20-26 дек. (№ 49). – С. 20.

 11. Кохання і смерть по-лицарськи: Визволення панни // Сучасність. – 1994. – № 1. – С. 69–75.

 12. Лексикон інтимних місць : з майбутньої книжки // Шо. – 2010. – № 5/6. – С. 18–25.

 13. Місто-корабель // Київські відомості. – 1997. – 16 трав. – С. 21.

 14. О невозможности любви // Зеркало недели. – 2003. – 17-24 окт. (№ 40). – С. 19.

 15. Показывать язык : [о языковой проблеме в Крыму] // Зеркало недели. – 2002. – 2-8 нояб. (№ 42). – С. 19.

 16. Поляки. З перспективи наближеного // Всесвіт. – 2014. – № 1/2. – С. 245–251.

 17. Роман с провинцией // Зеркало недели. - 2005. – 12-18 марта (№ 9). – С. 17.

 18. Россия и надежда // Литературная газета. – 2005. – 16-22 февр. (№ 6). – С. 11.

 19. Средство передвижения и журнал : [о журнале «Потяг-76» (м. Чернівці)] // Зеркало недели. – 2002. – 7-13 сент. (№ 34). – С. 18.

 20. Старший брат // Дзеркало тижня. – 2004. – 7-13 серп. (№ 31). – С. 17.

 21. Трохи риби в мертвій воді // Дзеркало тижня. – 2004. – 3-10 верес. (№ 35). – С. 19.

 22. У потязі Базель-Берлін, 23. 10. 2006 // Дзеркало тижня. – 2006. – 4-10 листоп. (№ 42). – С. 19.

 23. Центрально-східна ревізія // Сучасність. – 2000. – № 3. – С. 5-32.

 24. Швейцарська Швейцарія // Дзеркало тижня. – 2004. – 24-30 лип. (№ 29). – С. 18.

***


 1. Гра з випадковими числа [Електронний ресурс] : [з книги «Письменники про футбол»] // ЛитМир - Электронная Библиотека. – Режим доступу: https://www.litmir.co/br/?b=202065&p=1#section_3, вільний (дата звернення: 12.09.2015). – Назва з екрана.

 2. Жлоби з телевізора [Електронний ресурс] : [з книги «Жлобологія»] // ЛитМир - Электронная Библиотека. – Режим доступу: https://www.litmir.co/br/?b= 202067&p=2, вільний (дата звернення: 12.09.2015). – Назва з екрана.

 3. Чувирла і чудовисько [Електронний ресурс] : [з книги «100 тисяч слів про любов, включаючи вигуки»] // ЛитМир - Электронная Библиотека. – Режим доступу: https://www.litmir.co/br/?b=225939, вільний (дата звернення: 12.09.2015). – Назва з екрана.

 4. Як ми вбили Пятраса [Електронний ресурс] ; Зима і сни вартового : [з книги : «Українська мала проза ХХ століття» : оповідання] // ЛитМир - Электронная Библиотека. – Режим доступу: https://www.litmir.co/br/? b=204096&p=257#section_124, вільний (дата звернення: 12.09.2015). – Назва з екрана.


Поезії


 1. День смерті Пані День: американська поезія 1950-60-х років у перекладах Юрія Андруховича / дизайн О. С. Рубановської. – Харків : Фоліо, 2007. – 205 с.

 2. Екзотичні птахи і рослини : поезії / [худож. В. Я. Кауфман]. – Київ : Молодь, 1991. – 101, [1] с. : іл.

***


 1. Вірую в життєву силу світла : вірші // Жовтень. – 1982. – № 5. – С. 10.

 2. [Вірші 80-х років] // Десять українських поетів. Десять українських прозаїків / упоряд., передмова, бібліогр., літ. ред. В. Медвідя. – Київ, 1995. – С. 7–16.

 3. Из цикла «Криминальные сонеты» ; Вольф Мессинг. Изгнание голубей : [стихи] / [пер. с укр. А. Макарова-Кроткова, И. Кручика] // Дружба народов. – 1994. – № 1. – С. 145–146.

 4. Із циклу «Листи в Україну» : [вірші] // Сучасність. – 1993. – № 2. – С. 54–60.

 5. Індія : [поетичний цикл] // Сучасність. – 1994. – № 5. – С. 15–18.

 6. Літо. Спогад ; Алхімія ; «Серед невизнаних і визнаних…» : вірші // Дніпро. – 1983. – № 7. – С. 18.

 7. Минаємо щомиті : [балади, вірші] // Жовтень. – 1989. – № 9. – С. 2–4.

 8. Напруга русла : [вірші] // Вітчизна. – 1988. – № 11. – С. 13–17.

 9. Поезії // Українська мова і література. – 2008. – Квіт. (№ 13/16). – С. 92–94.

 10. Різдвяні вакації : [поезія] // Дніпро. – 2009. – № 12. – С. 98.

 11. Стихи // Дружба народов. – 1994. – № 1. – С. 145–146.

 12. Три гобелени : з циклу «Середньовічний звіринець» // Українське слово : хрестоматія укр. літ. та літ. критики ХХ ст. : у 4 кн. / упоряд., фахове ред. та бібліогр. довідки В. Яременка. – 2-ге вид., змін., допрац., допов. – Київ, 2001. – Кн. 4 : Культурно-історична епоха модернізму. Пізній модернізм (1961-1991). Постмодерна література дев'яностих років. – С. 462–467.

 13. Этюд старого завода : стихи ; пер. с укр. И. Кручика // Литературная учеба. – 1989. – № 4. – С. 30.

***


 1. Андрухович Юрій : Творчість [Електронний ресурс] : вірші // Клуб Поезії : рожевий сайт сучасної поезії. – Режим доступу: http://www.poetryclub.com.ua/metrs. php?id=258&type=tvorch, вільний (дата звернення: 10.09.2015). – Назва з екрана.

 2. [Вірші] [Електронний ресурс] // Поетичні майстерні. – Режим доступу: http://maysterni.com/user. php?id=107&t=1&sf=1, вільний (дата звернення: 10.09.2015). – Назва з екрана.

 3. Екзотичні птахи і рослини з додатком «Індія» [Електронний ресурс] : [поезії] // ЛитМир - Электронная Библиотека. – Режим доступу: https://www.litmir.co/bd/?b=225945, вільний (дата звернення: 12.09.2015). – Назва з екрана.

 4. Листи в Україну [Електронний ресурс] // ЛитМир - Электронная Библиотека. – Режим доступу: https://www.litmir.co/bd/?b=204092, вільний (дата звернення: 12.09.2015). – Назва з екрана.

 5. Пісні // Українські пісні. – Режим доступу: http://www.pisni.org.ua/persons/190.html, вільний (дата звернення: 10.09.2015). – Назва з екрана.

 6. Поетика [Електронний ресурс] : антологія альтернативної української поезії зміни епохи / упоряд.: Т. Доній, Ю. Лисенко // Поетичні майстерні. – Режим доступу: http://ukrart.lviv.ua/biblio1/andrychov.php, вільний (дата звернення: 10.09.2015). – Назва з екрана.

 7. Середмістя [Електронний ресурс] ; Світловий рік ; Відозви сурмача ; Ефект високої башти ; Екзотичні птахи і рослини ; Індія ; Листи в Україну : [поетичні збірки ] // Поетика : бібліотека української поезії. – Режим доступу: http://poetry.uazone.net/andrukhovych/, вільний (дата звернення: 14.09.2015). – Назва з екрана.


Література про Ю. Андруховича
Життєвий шлях


 1. Андрухович Юрій (народився 1960 року) // Українські письменники : довідник : біогр., огляди творчості, літ. напрямки і течії, літературознавчий слов. – Київ, 2013. – С. 306–307.

 2. Берлин, страницы дневника (19): [спогади про батька і улюблені кн.] // Зеркало недели. – 2005. – 22-28 окт. (№ 41). – С. 20.

 3. Демченко, В. М. Андрухович Юрій / В. М. Демченко // Українознавчий словник. Вип. 1 / В. М. Демченко. – Харків, 2013. – С. 5. – (Б-ка журн. «Вивчаємо українську мову та літературу» ; вип. 11 (120)).

 4. Зірка року : письменник Юрій Андрухович // Голос України. – 2007. – 29 груд. – С. 11.

 5. Любовь к жизни усилится // Столичные новости. – 1999. – 8-15 июня (№ 21). – С. 11.

 6. Моренець, В. П. Андрухович Юрій Ігорович / В. П. Моренець // Енциклопедія Сучасної України : енциклопедія. Т. 1. – Київ, 2001. – С. 509–510.

 7. Мороз, А. Юрий Андрухович / А. Мороз // Корреспондент. – 2003. – № 11. – С. 14–15.

 8. Назарчук, Д. Ремарк вітає Андруховича / Д. Назарчук // Голос України. – 2005. – 18 берез. – С. 5.

 9. Юрій Андрухович // Усі українські письменники: довідник / упоряд.: Ю. І. Хізова, В. В. Щоголева. – Харків, 2009. – С. 338–339. – (Іду на урок).

 10. Юрій Андрухович нар. 1960 року // Новий довідник : українська мова, українська література / відп. ред. Н. Крупчан, Т. Корольова. – Київ, 2005. – С. 814.

***


 1. Андрухович Юрій Ігорович [Електронний ресурс] // Бібліотека української літератури. – Режим доступу: http://www.ukrlib.com.ua/bio/printit.php?tid=1509, вільний (дата звернення: 16.09.2015). – Назва з екрана.

 2. Андрухович Юрій Ігорович [Електронний ресурс] // ukrfoto.net. – Режим доступу: http://ukrfoto.net/people_208.html, вільний (дата звернення: 16.09.2015). – Назва з екрана.

 3. Ю. Андрухович біографія скорочено [Електронний ресурс] // Довідник цікавих фактів та корисних знань. – Режим доступу: http://dovidka.biz.ua/yu-andruhovich-biografiya-skorocheno/, вільний (дата звернення: 16.09.2015). – Назва з екрана.

 4. Юрій Андрухович [Електронний ресурс] // Український центр. – Режим доступу: http://ukrcenter.com, вільний (дата звернення: 10.09.2015). – Назва з екрана.

 5. Юрій Андрухович «Творчість – це вічний пошук» [Електронний ресурс] / У. Й. Книш // Косівська центральна районна бібліотека. – Режим доступу: http://kosivlibrary.if.ua/2010/12/25/164/, вільний (дата звернення: 10.09.2015). – Назва з екрана.

 6. Юрій Андрухович. Життєвий та творчий шлях [Електронний ресурс] // Українська література. – Режим доступу: http://www.ukrlitzno.com.ua/yuriy-andruhovich-zhittya-tvorchist/, вільний (дата звернення: 16.09.2015). – Назва з екрана.


Творча та громадська діяльність


 1. Андрухович привіз у Європу нелегала і ледь не став актором : [сценарій для вистави «Нелегал Орфейський»] // Всесвіт. – 2006. – № 3/4. – С. 174.

 2. Горова, Д. Все буде Андрухович! : кореспондент «УМ» побувала на прем’єрі ще однієї інсценізації «Перверзій» Юрія Андруховича – у Лейпцигу / Д. Горова // Україна молода. – 2006. – 5 жовт. – С. 14.

 3. Жук, О. Нагнали самогону : [Ю. Андрухович із пол. гуртом Karbido у Києві презентували «муз. напій»] / О. Жук // Україна молода. – 2008. – 17 верес. – С. 3. 1. «Малі українці виявилися більшими, ніж думала влада» : з виступу на слуханнях в Європарламенті в Страсбурзі // Кіно-Театр. – 2005. – № 1. – С. 4.

 2. Перепадя, В. Нові ролі Юрія Андруховича : [про участь в діяльності незалеж. недерж. орг. «Європейський парламент культури» і вип. часопису «Потяг» ] / В. Перепадя // Всесвіт. – 2003. – № 7/8. – С. 170–174, 176.

 3. Процюк, О. Андрухович і політика / О. Процюк // Літературна Україна. – 2005. – 19 трав. – С. 6.

 4. Терен, Т. «Мертві півні» - це збірна України : [спільне турне з гуртом «Мертвий півень» Східною Україною] / Т. Терен // Україна молода. – 2008. – 2 лип. – С. 9.

***


 1. Андрухович і Karbido презентують музично-літературний проект [Електронний ресурс] // Music in UA. – Режим доступу: http://musicinua.com/andruhovych-i-karbido-prezentuyut-muzych-no- literaturnyj-proekt/, вільний (дата звернення: 29.09.2015). – Назва з екрана.

 2. Шутяк, Л. Про політичне, публіцистичне і Юрія Андруховича [Електронний ресурс] / Л. Шутяк. – Режим доступу: http://culture3.net/wp-content/uploads/2013/10/Liliya-Shutyak.-Pro-politychne-publitsystychne-i-Yuriya-Andruhovycha. pdf/, вільний (дата звернення: 29.09.2015). – Назва з екрана.


Інтерв’ю


 1. «Жили, немов співали...» : [підвальне інтерв'ю з Юрієм Андруховичем] / записав О. Куценко // День. – 2009. – 1 жовт. – С. 8.

 2. «Праця письменника – це розповідання історій...» / [розмовляв О. Ірванець] // Україна. – 2008. – № 1. – С. 106–107.

 3. Добрий пес Франик : [інтерв'ю з письменником про м. Івано-Франківськ / розмовляв Д. Десятерик] // День. – 2007. – 9 листоп. – С. 22–23.

 4. Останнє і втрачене. Юрій Андрухович: «Це покоління політиків має йти на смітник» / бесіду вів О .Вергеліс // Дзеркало тижня. – 2006. – 19-25 серп. (№ 31). – С. 1, 17.

 5. Песни патриарха / беседовала И. Илюшина // Корреспондент. – 2008. – № 33. – С. 65.

 6. Таемница открыта / беседовала И. Илюшина // Корреспондент. – 2007. –№ 10. – С. 58-60.

 7. Таємниця, що не потребує розгадки / [бесіду вів С. Бондаренко] // Київські відомості. – 2007. – 27 квіт.-3 трав. (№ 17). – С. 17.

 8. Юрій Андрухович: «Для мене література – це перш за все спілкування» / інтерв’ю підготувала Т. Терещенкова // Березіль. – 2007. – № 7/8. – С. 134–140.

 9. Юрій Андрухович: «Коли «Цинамон» пахне «Карбідо» // ШО. – 2010. – № 5/6. – С. 64–67.

 10. Юрій Андрухович: «Література мала б викладатись як дуже вільна і персональна дисципліна» / бесіду вела Н. Коваль // Українська мова та література. – 2014. – Листоп. (№ 21). – С. 5–8.

 11. Юрій Андрухович: «Можливо, я дочекаюся вже завтра?» / розмову вела Л. Тарнашинська // Літературна Україна. – 1998. – 29 жовт. – С. 6.

 12. Юрій Андрухович: «Там, де закінчується гра, митцеві вже немає що робити» / бесіду вів С. Жадан // ШО. – 2011. – № 9/10. – С. 70–79.

 13. Юрій Андрухович: «Українська література нині, особливо молода, цілком гідна, цікава й потужна...» : [інтерв'ю взяла Н. Писарська] // Голос України. – 2007. – 25 січ. – С. 12.

***


 1. [Інтерв'ю 2010-2015 рр.] [Електронний ресурс] // Інтерв'ю з України. – Режим доступу: https://rozmova.wordpress.com/ category, вільний (дата звернення: 26.09.2015). – Назва з екрана.

 2. Інтерв’ю [Електронний ресурс] // Юрій Андрухович. – Режим доступу: http://andruhovych.info/category/interview/, вільний (дата звернення: 26.09.2015). – Назва з екрана.Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2

Схожі:

Серія «Імениті письменники сучасної України»; вип. 1). Від упорядників iconНайпопулярніші письменники сучасної України

Серія «Імениті письменники сучасної України»; вип. 1). Від упорядників iconКнига 13 Серія І. Українське відродження: історія І сучасність Вип. 1-2
Бібліотека журнала „Пам'ятки України. Книга 13 Серія І. Українське відродження: історія І сучасність Вип. 1-2
Серія «Імениті письменники сучасної України»; вип. 1). Від упорядників iconУкраїни для дітей Серія «Дитячі письменники України». Вип. Серію засновано 2009 р. Борис Комар: «Найдорожчий маєте скарб добру душу» Біобібліографічний нарис Київ 2013
Борис Комар: «Найдорожчий маєте скарб — добру душу» : біобібліогр нарис / Нац б-ка України для дітей; авт уклад. Н. В. Загайна, О....
Серія «Імениті письменники сучасної України»; вип. 1). Від упорядників iconЛисти до рідних від упорядників
Василя Стуса, автографи листів до друзів І знайомих — переважно у Відділі рукописних фондів та текстології Інституту літератури нан...
Серія «Імениті письменники сучасної України»; вип. 1). Від упорядників iconВипуск 7 Серія: філософські науки
Наукові записки кутеп: Збірник наукових праць. Серія: філософські науки. Вип. 7 / Редкол. Пазенок В. С. (голова). К.: Кутеп, 2010....
Серія «Імениті письменники сучасної України»; вип. 1). Від упорядників iconСвідоцтво про атестацію від 23. 11. 2012 року №пт 444/12 8
Свідоцтво Державного комітету України з питань науки, інновацій та інформатизації від 16 липня 2012 року, серія вб, №01692 5
Серія «Імениті письменники сучасної України»; вип. 1). Від упорядників iconСерія “Історики та краєзнавці Чернігівщини”
Володимирович Ткаченко: (Біобібліогр покажч.) /Скл. І. Я. Каганова, Л. В. Студьонова; Відп за вип. П. В. Грищенко. Чернігів, 2004....
Серія «Імениті письменники сучасної України»; вип. 1). Від упорядників iconСерія “Історики та
Олександрович Русов: (Біобібліогр покажч.) /Скл. І вступ стаття О. Я. Рахна; Наук ред. О. Б. Коваленко; Відп за вип. П. В. Грищенко....
Серія «Імениті письменники сучасної України»; вип. 1). Від упорядників iconУкраїни в умовах сучасної системної реформи ХVIII всеукраїнська студентська науково-практична конференція 03 квітня 2015 року м. Дніпропетровськ Україна
Пріоритетні напрями розвитку економіки та фінансів України в умовах сучасної системної реформи
Серія «Імениті письменники сучасної України»; вип. 1). Від упорядників iconВісник львів. Ун-ту серія філологічна. 1999. Вип. 27. С. 155-164
...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка