Шановні колеги! Направляємо до вашого відома, використання в роботі та виконання постанови президії ЦК профспілки від 30. 10. 2013 року №П-23Скачати 458,3 Kb.
Сторінка1/3
Дата конвертації01.10.2017
Розмір458,3 Kb.
  1   2   3Одеська обласна організація

11


листопад 2013 р.

Постанови президії ЦК Профспілки працівників освіти і науки України від 30.10.2013 р.

Шановні колеги!

Направляємо до вашого відома, використання в роботі та виконання постанови президії ЦК Профспілки від 30.10.2013 року №П-23:
- «Про роботу Рівненської обласної, районних та міських рад, профкомів первинних профспілкових організацій щодо забезпечення виконання положень Галузевої угоди в частині нормування, оплати праці працівників загальноосвітніх, дошкільних, позашкільних навчальних закладів»
- «Про хід виконання постанови III Пленуму ЦК Профспілки від 30.11.2011 року, № Пл.-3-1 «Про реалізацію прав та повноважень членів Профспілки,

передбачених Конституцією України, Законом України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», Статутом галузевої профспілки щодо захисту духовних інтересів працівників освіти та студентів, розвитку культурно-масової та фізкультурно-спортивної роботи організаційними ланками Івано-Франківської області»


- «Про стан фінансового забезпечення галузі освіти в 2013 році»
- «Про проект постанови Кабінету Міністрів України «Про вдосконалення умов оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери»
- «Про ситуацію з коштами Фонду соціального страхування з тимчасової

втрати працездатності»_______________________________ПРЕЗИДІЯ
ПОСТАНОВА

30.10.2013 № П – 23-1
Про роботу Рівненської обласної, районних та міських рад, профкомів первинних профспілкових організацій щодо забезпечення виконання положень Галузевої угоди в частині нормування, оплати праці працівників загальноосвітніх, дошкільних, позашкільних навчальних закладів
Заслухавши інформацію голови обласної ради Рівненської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України Ю.І.Кравця та заступника голови Профспілки працівників освіти і науки України С.М.Романюка про роботу обласної, районних та міських рад, профкомів первинних профспілкових організацій щодо забезпечення виконання положень Галузевої угоди в частині нормування, оплати праці працівників загальноосвітніх, дошкільних, позашкільних навчальних закладів,

президія ЦК Профспілки працівників освіти і науки України постановляє:


1. Інформацію «Про роботу Рівненської обласної, районних та міських рад, профкомів первинних профспілкових організацій щодо забезпечення виконання положень Галузевої угоди в частині нормування, оплати праці працівників загальноосвітніх, дошкільних, позашкільних навчальних закладів» взяти до відома (додається).

2. Відзначити, що Рівненською обласною радою забезпечено врахування рекомендацій Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України з питань врегулювання трудових відносин, режиму праці, нормування і оплати праці, передбачених Галузевою угодою між Міністерством освіти, молоді та спорту України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2011-2015 роки, при укладенні Угоди між управлінням освіти і науки Рівненської облдержадміністрації та радою Рівненської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України на 2011-2015 роки.

3. Відмітити роботу Рівненської обласної ради із застосування різних форм соціального діалогу, організаційного, методичного, інформаційного забезпечення та навчання спільно з працівниками органів управління освіти профспілкового активу, що сприяє посиленню захисту трудових прав членів профспілки.

4. Відзначити роботу виборних органів Рівненської та Кузнецовської міських, Березнівської, Володимирецької, Рівненської, Дубровицької, Костопільської, Здолбунівської, Млинівської районних рад, спрямовану на підвищення статусу педагогічних та керівних працівників загальноосвітніх навчальних закладів та методичних служб; Березнівської, Володимирецької, Дубенської, Здолбунівської, Рівненської, Рокитнівської, Сарненської районних рад щодо оздоровлення непедагогічних працівників; Володимирецької Гощанської, Рівненської, Сарненської, Млинівської, Костопільської, Дубровицької, Зарічненської районних рад щодо фінансового забезпечення преміювання працівників навчальних закладів.

5. Рівненській обласній раді посилити контроль за роботою виборних органів організаційних ланок обласної організації з метою забезпечення відповідності положень колективних договорів нормам законодавства, Галузевої угоди, внесення відповідних змін і доповнень, повідомної реєстрації, забезпечення їх виконання, зокрема щодо виплати винагороди педагогічним працівникам за сумлінну працю і зразкове виконання обов’язків, критеріїв для такої виплати, збереження заробітної плати за час простою, індексації заробітної плати, оплати за роботу в нічний час, передбачення видатків на преміювання і стимулювання творчої праці, розподілу вивільнених годин між основними педпрацівниками, суміщення посад, розширення зони обслуговування тощо.

6. Кримському республіканському, обласним комітетам і радам, Київській міській раді Профспілки, профспілковим комітетам навчальних закладів та установ освіти:

6.1. Продовжити роботу з посилення соціального захисту працівників навчальних закладів, забезпечення їм законодавчо встановлених трудових, соціально-економічних гарантій, встановлення розміру посадового окладу працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки на рівні мінімальної заробітної плати, збільшення асигнувань для забезпечення своєчасної і в повному обсязі заробітної плати при внесенні змін до Державного бюджету на 2013 рік, наближення при прийнятті законопроекту про Державний бюджет на 2014 рік обсягів видатків на освіту до законодавчо встановленого рівня, забезпечити тісну співпрацю з народними депутатами України, іншими владними структурами.

6.2. Вживати заходів для безумовного забезпечення гарантованих ст.57 закону «Про освіту» виплат допомоги на оздоровлення при наданні щорічної відпустки та щорічної грошової винагороди за сумлінну працю зразкове виконання службових обов’язків педагогічним працівникам у розмірі одного посадового окладу.

6.3. Забезпечити контроль за виконанням чинного законодавства, Галузевої угоди, постанов пленумів, президії ЦК Профспілки в частині дотримання трудових, соціально-економічних прав та інтересів працівників.

7. Структурним підрозділам апарату ЦК Профспілки здійснювати у разі необхідності роз’яснення членам профспілки, працівникам виборних профспілкових органів положень чинного законодавства щодо трудових, соціально-економічних прав та інтересів працівників.

Голова Профспілки Г.Ф.Труханов

Інформація

про роботу Рівненської обласної, районних та міських рад, профкомів первинних профспілкових організацій щодо забезпечення виконання положень Галузевої угоди в частині нормування, оплати праці працівників загальноосвітніх, дошкільних, позашкільних навчальних закладів
Питання роботи Рівненської обласної, районних та міських рад, профкомів первинних профспілкових організацій щодо забезпечення виконання положень Галузевої угоди в частині нормування, оплати праці працівників загальноосвітніх, дошкільних, позашкільних навчальних закладів проаналізовано безпосередньо в Рівненській обласній раді, Млинівській районній (голова Шендера Г.Т.), Рівненській міській (голова Засєкіна З.Я.), Кузнецовській міській (голова Нікітчук В.А.) радах, профкомах первинних профспілкових організацій Берегівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Владиславівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, дошкільного навчального закладу №2 смт Млинів, загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5, навчально-виховного закладу №19, дошкільного навчального закладу №41 інтелектуального напрямку м. Рівне, Кузнецовської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4.

Рівненська обласна організація Профспілки об’єднує 51 профспілкову організацію: 15 районних, 1 районну(міську), 3 міських, 32 первинні профспілкові організації прямого підпорядкування.

Загальна чисельність працівників навчальних закладів та установ освіти області станом на 1 січня 2013 року становила 45933 особи, з них на профспілковому обліку перебувало 43288 осіб, що складає 94,2% від кількості працюючих. Упродовж трьох останніх років кількість членів Профспілки зменшилась на 259 осіб.

У 2013 році зареєстровано дві нові первинні профспілкові організації: Рівненського професійного ліцею та комунального закладу «Рівненська обласна психолого-медико-педагогічна консультація» Рівненської обласної ради.

Робота Рівненської обласної організації Профспілки здійснюється відповідно до затверджених постановами ради планів основних заходів на відповідні роки.

На засіданнях рад і президій протягом 2011-2013 років неодноразово розглядалися питання щодо забезпечення трудових і соціально-економічних прав працівників навчальних закладів. Зокрема питання «Про виконання регіональної Угоди між управлінням освіти і науки Рівненської облдержадміністрації та радою Рівненської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України на 2011-2015 роки» розглядалося двічі на спільних засіданнях колегії управління освіти і науки облдержадміністрації та ради обласної організації Профспілки. Питання щодо забезпечення виконання положень Угоди, які стосувалися нормування оплати праці працівників загальноосвітніх, дошкільних, позашкільних навчальних закладів, 6 разів виносилися на засідання президії обласної ради. Так розглядалися питання роботи Млинівської районної, Рівненської та Кузнецовської міських рад Профспілки, профкомів їхніх первинних профспілкових організацій.

З метою забезпечення громадського контролю за дотриманням трудового законодавства на засіданнях облради Профспілки слухалися питання про роботу Костопільської, Рокитнівської, Здолбунівської, Володимирецької, Дубенської районних та Дубенської міської організацій Профспілки, первинної профспілкової організації Острозького вищого професійного училища, державного професійно-технічного навчального закладу «Рівненський центр профтехосвіти сервісу та дизайну», Радивилівського професійного ліцею. Результатом їх розгляду стали відповідні рішення, спрямовані на посилення роботи щодо захисту трудових прав працівників навчальних закладів та установ регіону.

Інтереси спілчан Рівненської обласної організації Профспілки, в особі її голови, представлені членством у тристоронній соціально-економічній раді, раді освіти ЦК Профспілки працівників освіти і науки України, раді Федерації профспілок України, в Рівненському обласному відділенні Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, колегії управління освіти і науки облдержадміністрації.

Рівненською обласною радою систематично здійснюється моніторинг соціально-економічних аспектів галузі, результати яких доводяться до відома керівників управлінь та відділів освіти для відповідного реагування, використовуються на нарадах, конференціях освітян, колегіях, виступах в ЗМІ.

Упереджувальна робота профактиву, переговори з керівниками обласних та регіональних органів влади, звернення до органів влади вищих рівнів з питань фінансування галузі, оплати праці сприяли вчасній виплаті заробітної плати у 2011, 2012 роках та протягом 9 місяців поточного року.

Упродовж 2011-2013 років оргланками обласної організації Профспілки спрямовано десятки звернень на адреси Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, облдержадміністрації, Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, народних депутатів України, в яких наполягалося на необхідності збільшення обсягу видатків на утримання навчальних закладів, поліпшення соціально-економічного становища працівників, встановлення розміру посадового окладу працівника I тарифного розряду Єдиної тарифної сітки на рівні мінімальної заробітної плати із застосуванням його при визначенні розмірів посадових окладів і ставок заробітної плати за всіма тарифними розрядами, внесення змін до Положення про атестацію педагогічних працівників, тощо. Облрада Профспілки направила Президенту України, Голові Верховної Ради, Прем'єр-міністру України, народним депутатам України, галузевому міністерству десятки письмових звернень з питань відновлення редакції ст. 57 Закону України «Про освіту», оплати праці, встановлення посадового окладу працівника першого тарифного розряду на рівні не нижче законодавчо визначеної мінімальної зарплати.

Обласною радою Профспілки забезпечується навчання профспілкового активу з різних напрямків роботи, в тому числі з питань громадського контролю за виконанням колдоговірних положень через систему семінарів та інструктування. Ці питання висвітлюються і на шпальтах газети «За відродження».

В Інформаційних вісниках обласної ради публікуються роз’яснення з проведення тарифікації, формування штатних розписів, оплати праці, встановлення доплат і надбавок, індексації заробітної плати, атестації педагогічних працівників та інших. Посиленню поінформованості освітян регіону, поліпшенню умов роботи профспілкових працівників слугує комп'ютерна мережа, працює електронна пошта.

У практиці роботи обласної організації Профспілки є проведення спільних з управлінням освіти і науки облдержадміністрації, відділами освіти виїзних семінарів для голів профспілкових організацій, головних бухгалтерів, економістів, керівників закладів освіти, де висвітлюються зміни в нормативно-правових документах з питань компетенції соціальних партнерів, здійснюється обмін їх досвідом та практикою роботи. Такі форми соціального діалогу сприяють досягненню домовленостей, пошуку компромісу, зближенню позицій при прийнятті рішень, у тому числі з питань оплати та нормування праці.

Стала традиційною підготовка працівниками апарату обласної ради методичних рекомендацій з питань нормування і оплати праці, охорони праці, правового і соціального захисту працівників. Так упродовж 2011-2013 років облрадою підготовлено спецвипуски інформаційних вісників: «Правові підстави зміни назв посад у галузі освіти», «Атестація педагогічних працівників», «Методичні рекомендації щодо здійснення громадського контролю за виконанням роботодавцем законодавства про працю виборними органами первинної профспілкової організації на підприємстві, в установі, організації».

Обласною радою приділяється належна увага питанням розвитку колективно-договірного регулювання трудових, соціально-економічних прав та інтересів працівників навчальних закладів.

На основі Галузевої угоди між Міністерством освіти, молоді та спорту України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2011-2015 роки укладена Угода між управлінням освіти і науки Рівненської облдержадміністрації та радою Рівненської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України на 2011-2015 роки, яка набула чинності з 30 березня 2011 року.

Її положення, відповідаючи практично повною мірою Галузевій угоді, спрямовані на посилення захисту трудових прав працівників, а також підвищення авторитету профспілкових організацій, їх виборних органів.

Соціально-трудові, професійні права та інтереси працівників загальноосвітніх, дошкільних, позашкільних навчальних закладів області регулюються укладеними угодами і колективними договорами, які також координують дії органів місцевого самоврядування, управління освітою, керівників навчальних закладів та голів профспілкових органів на забезпечення прав працівників, у тому числі у сфері трудових відносин, оплати праці.

За наданою інформацією усі первинні профспілкові організації навчальних закладів забезпечені макетом Колективного договору, в якому відображено положення Галузевої угоди на 2011-2015 роки, а також методичними рекомендаціями з питань колдоговірної роботи. Укладенню регіональних Угод та колдоговорів у навчальних закладах передує переговорний процес.

Вивчення матеріалів засвідчує, що домовленості сторін Угод нижчого рівня та колдоговорів стосовно нормування та оплати праці у переважній більшості відображають положення Галузевої та обласної угод.

Домовленості сторін, передбачені цими регіональними Угодами та колдоговорами, в окремих випадках перевищують ті, що передбачені Галузевою угодою. Зокрема колективними договорами навчальних закладів передбачено такі додаткові пільги та гарантії, як встановлення мінімальних посадових окладів у розмірі не нижче мінімальної заробітної плати; надання грошової допомоги до ювілейних дат та у зв’язку з затратами на лікування, а також молодим спеціалістам, які призначені на роботу вперше; надання матеріальної допомоги в розмірі 1/12 середньорічної заробітної плати; компенсації працівникам за виконання позакласної та позашкільної роботи на громадських засадах днями відпочинку у канікулярний період тощо. В окремих колективних договорах є розділи, які передбачають особливості праці жінок, мають гендерні зобов’язання, в тому числі з питань оплати праці тощо.

Результатом колективно-договірного регулювання та соціального діалогу стало встановлення за погодженням з рай/міськрадами профспілкових організацій надбавки у розмірі до 50% посадового окладу завідувачам та методистам районних та міських методичних кабінетів (центрів), директорам загальноосвітніх навчальних закладів, заступникам директорів з навчальної, навчально-виховної роботи, виховної роботи міст Рівне, Кузнецовськ, а також Березнівського, Володимирецького, Рівненського Дубровицького районів. Такі надбавки встановлювались відповідно до рейтингу навчальних закладів, який визначається комісіями за результатами щорічного огляду, до складу яких входить голова ради первинної профспілкової організації.

В області забезпечується матеріальне стимулювання вчителів, які підготували призерів та переможців ІІІ-ІV етапів олімпіад з базових дисциплін та конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук, а також переможців конкурсів «Учитель року», «Класний керівник». Премії у розмірі ставки заробітної плати виплачено вчителям шкіл міст Рівне та Кузнецовськ, Рівненського, Дубровицького, Костопільського, Здолбунівського районів. З метою стимулювання учителів - лауреатів конкурсу «Учитель року», обласною радою з 2011 року запроваджено премію «За волю до перемоги» у розмірі 300 гривень. Такою премією щорічно відзначається 15 педагогів з різних районів, які стали лауреатами обласного етапу конкурсу.

Відповідно до положень колективних договорів учителям шкіл Володимирецького, Здолбунівського, Млинівського, Березнівського районів, а також міста Кузнецовська за високі досягнення у праці, пов’язані з найвищими показниками успішності учнів, виплачуються щомісячно надбавки в розмірі від 10 до 50% ставки заробітної плати.

З метою дотримання вимог законодавства та на виконання положень Галузевої, обласної угод відповідно до колективних договорів у 2012-2013 роках педагогічним працівникам усіх навчальних закладів області забезпечено виплату допомоги на оздоровлення при наданні щорічної відпустки у розмірі посадового окладу (ставки заробітної плати). У Березнівському, Володимирецькому, Дубенському, Рокитнівському, Сарненському районах забезпечується виконання колективно-договірних домовленостей щодо виплати допомоги на оздоровлення в розмірі посадового окладу також іншим, не педагогічним працівникам, а у Рівненському та Здолбунівському районах у розмірі 90 та 20% посадового окладу відповідно.

Практично у всіх навчальних закладах проводиться щомісячно індексація заробітної плати, яка виплачується одночасно з виплатою заробітної плати. В навчальних закладах Здолбунівського району індексація здійснюється лише окремим працівникам, а Дубенського району в 2013 році такі виплати не провадяться.

В повному розмірі за фактично відпрацьований робочий час здійснюється оплата праці вчителів та вихователів за заміну тимчасово відсутніх колег.

Доплата за завідування навчальними кабінетами в максимальному розмірі на рівні 13% ставки заробітної плати провадиться за погодженням з профкомами переважно вчителям, які завідують кабінетами природничо-математичного циклу, а також за завідування спортивними залами.

Учителі, зокрема ті, які здійснюють індивідуальне навчання дітей, залучаються до організаційно-педагогічної роботи влітку в межах кількості годин навчального навантаження, установленого при тарифікації до початку канікул.

На контролі виборних органів усіх рівнів знаходиться своєчасність виплати заробітної плати за час відпустки. Впродовж 2012-2013 років відпускні виплачувались не пізніше ніж за 3 дні до початку відпустки у повному розмірі.

Виборними органами первинних профспілкових організацій здійснюється контроль за виплатою педагогічним працівникам надбавки в розмірі 20% посадового окладу (ставки заробітної плати) за престижність педагогічної праці, надбавки за вислугу років, доплат та інших виплат.

Завдячуючи певним заходам голів рай/міських рад, профкомів первинних профспілкових організацій навчальних закладів, працівникам навчальних закладів здійснюється доплата за роботу в нічний час усіх районах в розмірі 40% за виключенням Гощанського та Корецького районів, де її розмір складає 35% посадового окладу.

На виконання положень Галузевої, регіональних угод та колективних договорів з профкомами погоджуються штатні розписи, кошториси, графіки відпусток, питання застосування підсумованого обліку робочого часу. Разом з профкомами здійснюється перегляд умов праці, робочого часу, графіків роботи, встановлення розмірів посадових окладів (ставок заробітної плати), доплат і надбавок, надання матеріальної допомоги, преміювання тощо.

Забезпечено дотримання норм законодавства та положень угод вищого рівня передбачення в кошторисах коштів на преміювання працівників у розмірі 2% від фонду оплати праці у Володимирецькому та Гощанському районах. У Рівненському районі на цю мету заплановано 1,5% від фонду оплати праці, а в Сарненському, Млинівському, Костопільському, Дубровицькому, Зарічненському - у обсязі від 0,2 до 0,5%.

У більшості навчальних закладів за вчителями зберігаються обсяги навчального навантаження та дотримується принцип наступності роботи та викладання предметів у класах, групах. В окремих випадках, коли виникають спірні питання, особливо в умовах скорочення класів та навчального навантаження, арбітрами виступають профкоми первинних організацій за участю представників обласної ради. У 2011, 2012 роках до облради надійшло 7 звернень від учителів - працюючих пенсіонерів щодо зменшення без їхньої згоди педагогічного навантаження. Після втручання обласної ради порушені права працівників було поновлено. Як результат, у 2013 році було лише 2 таких звернення.

Положення галузевої угоди та врахування їх в колективних договорах сприяють дотриманню прав переважної більшості вчителів початкових класів на встановлення обсягу навчального навантаження. Передача уроків фізичної культури, образотворчого мистецтва, музики учителям - предметникам здійснюється за їх письмовою згодою. За наявності відповідних звернень питання перерозподілу навчальних годин вирішується за участю профорганів, включаючи обласну раду.

Стало системним повідомлення педпрацівників про зміну обсягів навчального навантаження на наступний навчальний рік за два місяці. Попередня тарифікація провадиться заздалегідь у травні – червні.

Членами атестаційних комісій обов’язково є голови виборних органів профспілкових організацій. Вирішенню проблемних питань, в переважній більшості на користь працівників, сприяє участь заступника голови обласної організації в атестаційній комісії третього рівня.

Виборними органами організаційних ланок вживаються заходи для забезпечення учителів викладацькою роботою в обсязі не менше ставки заробітної плати, довантаження їх іншими видами організаційно-педагогічної та гурткової роботи.

Але за оперативними даними станом на жовтень 2013 року в області з неповним тижневим навантаженням працюють 23% педпрацівників. Зокрема у Дубенському районі з таким неповним навантаженням працюють 32%, у Корецькому - 24%, Рівненському – 21%, у м. Рівне - 15,6 %, у м. Кузнецовськ - 12% осіб.

Мають також місце випадки, коли при звільненні педагогічних працівників вивільнені години не розподіляються між основними працівниками, які мають неповне тижневе навантаження, а на ці вакантні години призначаються нові працівники. Такі дії зумовлені тим, що на обліку в центрі зайнятості перебуває близько 200 осіб, які приймаються на роботу за відповідними направленнями.

Відповідно до положень галузевої угоди обсяг навчального навантаження вчителям, вихователям та іншим педагогічним працівникам, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною, передбачається при тарифікації, чим гарантується його збереження на цей період. Тимчасово вільні години розподіляються між іншими педагогічними працівниками закладу.

Разом з тим, соціальним партнерам на рівні окремих районів не вдалося домогтися дотримання положень Галузевої та обласної угод. Зокрема в регіональних угодах та колективних договорах передбачаються рекомендації та зобов’язання про виплату педагогічним працівникам щорічної грошової винагороди за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків та допомоги на оздоровлення при наданні щорічних відпусток у розмірі до одного посадового окладу, збереження заробітної плати на час простою в розмірі не менше 2/3 посадового окладу або ж на рівні посадового окладу, а вчителям, які не виконують організаційно-педагогічну роботу під час відсутності занять з незалежних від них причин, - у розмірі ¾ тарифної ставки тощо. В окремих положеннях про надання педагогічним працівникам щорічної грошової винагороди за сумлінну працю і зразкове виконання обов’язків мають місце норми, які не відповідають вимогам відповідних нормативно-правових актів, а також критерії оцінювання діяльності педагогів, що не належать до їхніх функціональних обов’язків. Зокрема це проведення ремонтів, забезпеченість учнівською формою, навчально-методичною літературою, якість організації волонтерського руху та оздоровлення дітей, надання соціальної допомоги дітям-сиротам та іншим пільговикам тощо.

Наявні освітянські проблеми в регіоні значною мірою пов’язані з недостатнім фінансовим забезпеченням потреб навчальних закладів.

Зокрема в окремих районах та в містах Рівне і Дубно при затвердженні бюджетів на 2012 - 2013 роки не закладено кошти на заробітну плату для її стовідсоткової виплати. Видатки на виплату педагогічним працівникам винагороди за сумлінну працю і зразкове виконання обов’язків передбачені в незначних сумах. При затвердженні місцевих бюджетів допускаються відхилення обсягів видатків на освіту у бік зменшення від контрольної цифри Мінфіну. Зокрема, Дубенською міською радою в 2013 році затверджено видатки на заробітну плату в обсязі 86% від потреби, а в Дубенському районі – 87,5%. Аналогічна ситуація склалася у Корецькому, Здолбунівському, Млинівському районах. У зв’язку з цим ускладнюється питання виплати у повному розмірі винагороди за сумлінну працю і зразкове виконання обов’язків, індексації заробітної плати тощо.

Не вдалося домогтися реалізації положень Галузевої угоди щодо встановлення працівникам доплати за суміщення професій, посад, розширення зони обслуговування, за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників без звільнення від своєї основної роботи в розмірі, що перевищує 50 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати). Доплати за виконання додаткової роботи на таких умовах виплачувались у розмірі до 50% посадового окладу.

Права членів профспілки з питань нормування і оплати праці захищаються облрадою в судах, а також надаються відповідні роз’яснення та консультації. Лише в 2013 році в судовому порядку було забезпечено захист 6 членів профспілки. Загальна сума коштів, присуджених на користь позивачів, становить 27955 грн. У 2011 році надано – 1028 консультацій, в тому числі 153 письмово, в 2012 році – 1012, з них - 139 письмово, у поточному році – 889, із них 110 письмово.Голова Профспілки Г.Ф.Труханов
Про хід виконання постанови III Пленуму ЦК

Профспілки від 30.11.2011 року, № Пл.-3-1 «Про

реалізацію прав та повноважень членів Профспілки,

передбачених Конституцією України, Законом

України «Про професійні спілки, їх права та

гарантії діяльності», Статутом галузевої

профспілки щодо захисту духовних інтересів

працівників освіти та студентів, розвитку

культурно-масової та фізкультурно-спортивної

роботи організаційними ланками

Івано-Франківської області
Заслухавши та обговоривши інформацію заступника голови ЦК Профспілки Романюка С.М. та голови Івано-Франківської обласної організації Габорака М. М. «Про хід виконання постанови III Пленуму ЦК Профспілки від 30.11.2011 року, № Пл.-3-1 «Про реалізацію прав та повноважень членів Профспілки, передбачених Конституцією України, Законом України “Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності”, Статутом галузевої профспілки щодо захисту духовних інтересів працівників освіти та студентів, розвитку культурно-масової та фізкультурно-спортивної роботи організаційними ланками Івано-Франківської області»
Президія ЦК Профспілки постановляє:
1. Інформацію «Про хід виконання постанови III Пленуму ЦК Профспілки від 30.11.2011 року, № Пл.-3-1 «Про реалізацію прав та повноважень членів Профспілки, передбачених Конституцією України, Законом України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», Статутом галузевої профспілки щодо захисту духовних інтересів працівників освіти та студентів, розвитку культурно-масової та фізкультурно-спортивної роботи організаційними ланками Івано-Франківської області» взяти до відома (додається).
2. Відзначити практику роботи виборних профспілкових органів Івано-Франківської обласної організації Профспілки щодо захисту духовних інтересів працівників освіти та студентів, розвитку культурно-масової та фізкультурно-спортивної роботи в трудових колективах.
3. Бюро Президії ЦК Профспілки, виконавчому апарату ЦК Профспілки:
3.1. Спільно з Міністерством освіти і науки України, Федерацією профспілок України домагатися при формуванні й прийнятті державних бюджетів передбачення й виділення коштів на реалізацію ст. 44 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності».

3.2. Підготувати пропозиції щодо проведення міжобласних оглядів-конкурсів художньої самодіяльності, спартакіад та змагань з окремих видів спорту.

3.3. Продовжити практику проведення всеукраїнських спортивних змагань та культурно-масових заходів на базі дитячого санаторно-оздоровчого табору «Пуща-Водиця», для чого забезпечити комплекс заходів щодо удосконалення його матеріально-технічної бази.

3.4. Сприяти залученню освітянських та студентських колективів до участі в міжрегіональних, всеукраїнських та міжнародних оглядах-конкурсах та фестивалях художньої самодіяльності.

3.5. Підготувати, видати та розповсюдити збірник матеріалів з досвіду роботи організаційних ланок Профспілки щодо забезпечення духовних інтересів членів Профспілки, організації їх дозвілля, забезпечення здорового способу життя.
4. Кримській республіканській, обласним, Київській та Севастопольській міським організаціям Профспілки:
4.1. Продовжити практику розробки спільно з органами місцевої влади та управліннями освіти регіональних програм, спрямованих на забезпечення необхідних умов для організації дозвілля працівників освіти та студентів, фінансової підтримки культурно-освітніх та фізкультурно-спортивних закладів, колективів художньої самодіяльності й спортивних команд.

4.2. Домагатися виділення роботодавцями законодавчо визначеного рівня відрахувань первинним профспілковим організаціям коштів на культурно-масову, фізкультурну та оздоровчу роботу.

4.3. Вживати заходів щодо максимального й раціонального використання наявної матеріально-технічної бази, а також спортивних та оздоровчих таборів для проведення культурно-масових і фізкультурно-оздоровчих заходів, спортивних змагань.

Залучати до активних занять фізкультурою й спортом якомога більше працівників освіти та студентів, активніше пропагувати здоровий спосіб життя.

4.4. Запроваджувати районні, міські та обласні огляди-конкурси з культмасової та фізкультурно-оздоровчої роботи серед первинних та регіональних профспілкових організацій, передбачивши при цьому систему морального та матеріального стимулювання, а також вивчення, узагальнення й поширення кращого досвіду роботи.

4.5. Поглибити співпрацю профспілкових органів різних рівнів з обласними управліннями фізичної культури і спорту, спортивними товариствами в рамках проведення фізкультурно-масових заходів.

4.6. Покращити висвітлення подій культурно-мистецького та фізкультурно-оздоровчого характеру на сторінках профспілкової та освітянської преси, в теле- та радіопередачах місцевих та всеукраїнських телерадіокомпаній, на WEB-сторінках первинних, регіональних профорганів та ЦК Профспілки.

4.7. Надавати організаційне та фінансове сприяння районним та міським профорганам, профкомам навчальних закладів щодо:

проведення екскурсійних поїздок, туристичних походів, відвідуванні театрів, музеїв, історичних та пам’ятних місць України;

видання художніх, краєзнавчих творів та методичних матеріалів.

4.8. Систематично заслуховувати стан культмасової та фізкультурно-оздоровчої роботи на засіданнях профорганів різних рівнів та вживати заходів щодо її покращання.
5. Первинним профспілковим організаціям:
5.1. Посилити роботу щодо залучення членів трудових колективів до активних занять у гуртках художньої самодіяльності, творчих об’єднаннях, спортивних секціях та їх участі в конкурсах і змаганнях, що проводяться як на рівні навчальних закладів, так і на регіональному рівні.

5.2. Домагатися через колективні договори реалізації в повному обсязі законодавчо визначених прав та повноважень щодо захисту духовних інтересів працівників освіти та студентської молоді, забезпечення розвитку фізичної культури, спорту, туризму, проведення культурно-масових та фізкультурно-оздоровчих заходів.

5.3. Активізувати практику проведення екскурсій, туристичних поїздок, походів, відвідування пам’ятних місць свого регіону та країни.

5.4. Пропагувати на постійній основі здоровий спосіб життя, формувати у членів Профспілки повагу до народних традицій та звичаїв, національних, історичних та культурних цінностей України.


6. Контроль за виконанням даної постанови покласти на заступника голови Профспілки Романюка С.М.Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3

Схожі:

Шановні колеги! Направляємо до вашого відома, використання в роботі та виконання постанови президії ЦК профспілки від 30. 10. 2013 року №П-23 iconМатеріали 7 засідання президії ЦК профспілки працівників державних установ україни
...
Шановні колеги! Направляємо до вашого відома, використання в роботі та виконання постанови президії ЦК профспілки від 30. 10. 2013 року №П-23 iconЗміст зі святом вас, дорогі жінки!
Президія цп утосу постановою за №2–7 від 8 лютого призупинила виконання власної постанови від листопада минулого року Про проведення...
Шановні колеги! Направляємо до вашого відома, використання в роботі та виконання постанови президії ЦК профспілки від 30. 10. 2013 року №П-23 iconЗаходи щодо відзначення в 2010 році 90-річчя з дня народження тричі Героя Радянського Союзу Кожедуба І. М. На виконання постанови Верховної Ради України від 19. 01. 2010 р
На виконання постанови Верховної Ради України від 19. 01. 2010 р, №1810-уі про відзначення 90-річчя з дня народження тричі Героя...
Шановні колеги! Направляємо до вашого відома, використання в роботі та виконання постанови президії ЦК профспілки від 30. 10. 2013 року №П-23 iconСуми 2009 Шановні колеги!
Ліни Костенко, російського письменника Антона Павловича Чехова, визначного поета-пісняра Вадима Крищенка – ювілярів 2010 року. Також...
Шановні колеги! Направляємо до вашого відома, використання в роботі та виконання постанови президії ЦК профспілки від 30. 10. 2013 року №П-23 iconСуми 2010 Шановні колеги!
Пропонуємо до вашої уваги черговий випуск матеріалу «Письменники, діячі культури – ювіляри …року»
Шановні колеги! Направляємо до вашого відома, використання в роботі та виконання постанови президії ЦК профспілки від 30. 10. 2013 року №П-23 iconНаказ № с. Улянівка Про підсумки проведення Тижня охорони праці
На виконання наказу №6 від 06. 01. 2014р та на виконання пунктів плану роботи навчального закладу на 2013-2014 навчальний рік в період...
Шановні колеги! Направляємо до вашого відома, використання в роботі та виконання постанови президії ЦК профспілки від 30. 10. 2013 року №П-23 iconШановні друзі!
Для розширення можливостей представників громадських організацій, територіальної громади та підприємницького середовища щодо ознайомлення...
Шановні колеги! Направляємо до вашого відома, використання в роботі та виконання постанови президії ЦК профспілки від 30. 10. 2013 року №П-23 iconПоважні гості! Шановні колеги
Вітаю Вас у переддень початку нового навчального року з новим стартом. Радий бачити всіх здоровими, натхненними І готовими до нових...
Шановні колеги! Направляємо до вашого відома, використання в роботі та виконання постанови президії ЦК профспілки від 30. 10. 2013 року №П-23 iconШановні користувачі бібліотеки та колеги! Бюлетень «Увага! Нова книга»
...
Шановні колеги! Направляємо до вашого відома, використання в роботі та виконання постанови президії ЦК профспілки від 30. 10. 2013 року №П-23 iconШановні колеги! 6 травня (субота) 2017 рБаза даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка