|
 Шарль де Голль
|
Дата конвертації | 16.03.2018 | Розмір | 445 b. |
|
Шарль де Голль
Шарль Андре́ Жозе́ф Марі́ де Голль (фр. Charles André Joseph Marie de Gaulle) (22 листопада 1890 — 9 листопада 1970) — французький генерал, перший президент П’ятої республіки в 1958–1969.
П'ята Республіка (фр. Cinquième République) - вид французького республіканського режиму, встановленого з прийняттям Конституції 1958 року.
План Дитинство. Початок кар’єри Перша світова війна 1920-і роки. Сім’я Військовий теоретик Друга світова війна і лідер Опору Контроль над колоніями. Рада Оборони Імперії. Розвиток опору Конфлікт з союзниками Тимчасовий режим Нова конституція Четверта республіка Блок партій «третьої сили» «Випробування пустелею» П’ята республіка. Вирішення «алжирської проблеми». Голлізм Спадок
Дитинство Шарль де Голль народився 22 листопада 1890 року в місті Ліллі. Його батько викладав філософію та літературу в паризькому коледжі єзуїтів. Батьки своїх п’ятьох дітей виховували в дусі католицизму та патріотизму.
Будинок в Ліллі, де народився Шарль де Голль
Навчання Після року підготовчих навчань у паризькому коледжі Станісля у 1901 році його зарахували до Спеціальної військової школи в Сен-Сірі як піхотинця. У 1912 році у званні молодшого лейтенанта закінчив Сен-Сір із відмінною атестацією. Продовжив освіту у Вищій військовій школі в Парижі.
Будинок в Сен-Сірі, який академія Займала в 1806-1940 рр.
Шарль де Голль і Перша світова війна
Битва Верденська - сукупність бойових дій німецьких і французьких військ під час Першої світової війни на Західному фронті. Одна з найбільших, одна з найкровопролитніших і одна із найбезглуздіших військових операцій в історії Першої світової війни, яка увійшла в історію як Верденська м'ясорубка.
Шарля Ланрезака Шарль Ланрезак (фр. Charles Louis Marie Lanrezac; 30 липня 1852 (18520730) - 18 січня 1925) - французький військовий діяч, дивізійний генерал (1911), учасник Франко-прусській та Першої світової воєн.
Ма́ршал Радя́нського Сою́зу Ма́ршал Радя́нського Сою́зу — військове звання в Збройних Силах Радянського Союзу з 1935 до 1991 рр.
Тухаче́вський Миха́йло Микола́йович (*4 (16) лютого 1893 — †12 червня 1937) - радянський військовий діяч. З 1931 р. — заступник народного комісара військсправ і заступник голови Реввійськради СРСР. У 1935 р. Тухачевському присвоєно звання Маршал Радянського Союзу, таким чином, він став наймолодшим із п'яти перших радянських маршалів.
1920-і роки. Сім’я
Анрі Філіпп Петен (фр. Henri Philippe Pétain, 24 квітня 1856 - 23 липня 1951) - французький військовий і політичний діяч.
Радянсько-польська війна Радянсько-польська війна (пол. wojna polsko-bolszewicka (wojna polsko-rosyjska), укр. Польсько-радянська війна) - збройний конфлікт між Польщею та Радянською Росією, Радянської Білорусією, Радянською Україною у 1919-1921 роках під час громадянської війни в Росії.
Військовий теоретик У 1930-і роки підполковник, а згодом полковник де Голль стає значним військовим теоретиком. Його роботи того часу: «За професійну армію», «На вістрі шпаги», «Франція та її армія» та інші. В них ідеться про необхідність розвитку танкових військ, його роботи подібні до робіт німецького теоретика Гудеріана. На жаль, книги де Голля не зацікавили французьких головнокомандувачів.
Гейнц Вільге́льм Гуде́ріан Гейнц Вільге́льм Гуде́ріан (нім. Heinz Wilhelm Guderian; 17 червня 1888 — 14 травня 1954), генерал-полковник німецької армії (1940), військовий теоретик.
Друга світова війна
Філі́пп Пете́н Філі́пп Пете́н (повне ім'я — Анрі́ Філі́пп Беноні́ Оме́р Жозе́ф Пете́н фр. Henri Philippe Benoni Omer Joseph Pétain; * 24 квітня 1856, Коші-а-ля-Тур — † 1951) — французький військовий і політичний діяч. Маршал Франції з 1918 року. У 1940 році, після поразки Франції, став на шлях колабораціонізму з нацистською Німеччиною. Засновник так званого режиму Віші (фр. régime de Vichy).
“Вільна франція” Саме цей момент став переломним у біографії де Голля. У «Мемуарах надії» він пише: «18 червня 1940 року, відгукуючись на заклики своєї батьківщини, позбавлений будь-якого шансу на порятунок своєї душі і честі, де Голль, один, нікому не відомий, мав взяти на себе відповідальність за Францію». У цей день BBC передає радіозвернення де Голля «До всіх французів» («A tous les Français») з заявою: «Франція програла битву, але це не означає, що вона програла війну! Ми нічого не втратили, адже ця війна — світова. Прийде день, коли Франція поверне собі свободу і велич… Ось чому я звертаюсь до всіх французів об’єднатися навколо мене в ім’я дії, самопожертви і надії». Генерал звинувачував уряд Петена у зраді і заявив, що «з повним усвідомленням обов’язку виступає від імені Франції». З’явилися й інші заклики де Голля. Так де Голль встав на чолі «Вільної Франції» — організації, покликаної чинити опір окупантам і колабораціоністському режиму Віші.
Режим Віші (фр. Régime de Vichy), офіційна назва Французька держава (фр. État français) — колабораціоністський уряд Франції, сформований після поразки у війні з нацистською Німеччиною (1940).
Формування «Вільної Франції» було затяжним. Але хто знає, щоб було б, як би за нього не поручився прем’єр-міністр Британії Вінстон Черчілль. Саме прагнення Черчілля створити альтернативу вішістським капітулянтам привело його до того, що він визнав де Голля «главою всіх вільних французів» (28 червня 1940 року). Великим успіхом «Вільної Франції» стало встановлення безпосередніх контактів з СРСР 22 червня 1941 року. За 1941–1942 роки розросталася мережа партизанських організацій в окупованій Франції. З жовтня 1941, після перших масових розстрілів заручників німцями, де Голль закликає французів до загального страйку і до масових акцій непокори.
Ві́нстон Че́рчилль Ві́нстон Че́рчилль (англ. Winston Leonard Spencer-Churchill; *30 листопада 1874 — †24 січня 1965) — державний діяч Великобританії, письменник, найбільше відомий як прем'єр-міністр цієї країни у роки Другої світової війни. Нобелівська премія в галузі літератури 1953 року.
Контроль над колоніями. Рада Оборони Імперії. Розвиток опору У воєнному відношенні головна задача полягала у переведенні на сторону французьких патріотів «Французької імперії» — значних колоніальних володінь в Африці, Індокитаї, Океанії. Після невдалої спроби захопити Дакар де Голль створює в Бразавілі (Конго) Раду Оборони Імперії, маніфест про створення якої починається зі слів: «Ми, генерал де Голль (фр. nous général de Gaulle), голова вільних французів, постановляємо…» До Ради входять антифашистські налаштовані воєнні губернатори французьких колоній (переважно африканських
Конфлікт з союзниками
Тимчасовий уряд
Дії Тимчасового уряду
Тимчасовий уряд
RPF
Нова конституція
Четверта республіка 16 січня 1947 року відбулися вибори президента Французької республіки. Ним став правий соціаліст Венсан Оріоль. Так розпочала своє існування Четверта республіка.
Блок партій «третьої сили»
«Випробування пустелею»
П’ята республіка.
“Алжирська проблема”
Голлізм. Особливості
Державно-правова доктрина
Економічна доктрина
Соціальна доктрина Ідея «асоціації праці, капіталу і кадрів» як основа ”третього шляху» розвитку, орієнтованого на соціальне партнерство.
Зовнішньополітична доктрина
9 листопада 1970 о сьомій годині вечора Шарль де Голль раптово помер у Коломбе-ле-дез-Егліз від розриву аорти. На похороні 12 листопада (на сільському кладовищі в Коломбе поряд з дочкою Анною) були присутні, відповідно до складеного ще у 1952 році заповітом генерала, тільки найближчі родичі та товариші по Опору.
Поділіться з Вашими друзьями: |
Схожі: | Зітканий із суперечностей поет Шарль Бодлер У дев'ять років Шарль пішов у коледж у Ліоні. Допитливий І здатний, він мав украй живий, неспокійний розум, що заважав посидючості...
|  | Шарль П'єр Бодлер Розмаїтого Дмитра, 10-а клас Шарль П'єр Бодлер Париж † 31 серпня 1867, Париж французький поет, літературний критик та перекладач, один з найвпливовіших представників французької...
|  | Шарль П'єр Бодлер Один із “проклятих поетів”?
|  | Шарль Бодлер пізній романтик І предтеча символізму
|  | Шарль Бодлер французький поет другої половини ХІХ ст., пізній романтик І один із зачинателів символізму
|  | Шарль Перро (Perrault Charles 1628 – 1703) Академік, французький письменник, поет, критик, основоположник жанру літературної казки
|  | Шарль Перро як основоположник європейської літературної казки Кашуба, вчитель-методист Малорублівської зош І іі ступенів Котелевського району Полтавської області
|  | Шарль Бодлер 1821-1867 Зміст Заміжжя матері наклало важкий відбиток на характер Шарля, який в підлітковому віці І в юності в піку думкам вітчима та матері часто...
|  | Урок зарубіжної літератури у 10 класі Шарль Бодлер пізній романтик І предтеча символізму Квіти зла" й проаналізувати вірш "Альбатрос"; розвивати навички виразного читання, усного мовлення, критичного мислення, аналізу...
|  | Урок позакласного читання. 3 клас Тема. Із скарбниці казкарів світу. Шарль Перро Попелюшка, або соболевий черевичок Мета. Ознайомити учнів з творчістю Шарля Перро; активізувати читацьку пам’ять; формувати навички аналізу художнього твору та складання...
|
|
|