Штрихи з біографіїСкачати 68,22 Kb.
Дата конвертації19.03.2018
Розмір68,22 Kb.

Ганна Кравчук: «Ми не можемо стояти осторонь і чекати реформ»
Штрихи з біографії

Ганна Кравчук народилася в місті Еманжалінську Челябінської області (Росія). У 1976 році закінчила Тернопільський медичний університет. З 1977-го працювала терапевтом підліткового відділення, завіду­вачем терапевтичного відділення та заступником головного лікаря Луцької міської лікарні. З 1 січня 2000 року очолила Луцьку міську поліклініку №2. Депутатом Луцької міської ради обрана за партійним списком ВО «Батьківщина». Є головою постійної комісії міської ради з питань соціального захисту, охорони здоров’я, материнства та дитинства.
Одне з головних «медичних» питань, яке розглядали депутати не один раз протягом цієї каденції, стосувалося доцільності створення центрів первинної медико-санітарної допомоги. Який у кінцевому варіанті матиме вигляд медична реформа – про це спілкуємось із Ганною Кравчук на сторінках газети.
– Реформування первинної ланки не передбачає скорочення штатів і не призводить до зменшення мережі, – каже Ганна Іванівна, – бо побудова нових амбулаторій наблизить первинну медико-санітарну допомогу до людей на відстані пішохідної доступності. Сьогодні і в свідомості пацієнтів, і в свідомості лікарів потрібні зрушення. Люди мають зрозуміти, що здоров’я на 85% залежить від них самих – тобто від їхнього способу життя, харчування, від того, чи вони бодай раз на рік приходять на профілактичний медичний огляд у поліклініку. А сімейні лікарі повинні зрозуміти, що вони будуть відповідальні за роботу з певною кількістю населення. Нема де правди діти – на сьогодні своїм лікуванням керує сам пацієнт: задумав піти до невропатолога чи до гастроентеролога, і треба це йому чи ні, а йде. Має ж бути інакше: людина повинна прийти до сімейного лікаря, він огляне, визначить, які потрібні обстеження, і при потребі скерує пацієнта на другий рівень, тобто до вузькопрофільного спеціаліста. Буде працювати (і зараз вже є) попередній запис до лікаря, плануємо його комп’ютеризувати. Хіба це погано, коли людину спостерігатиме лікар амбулаторії, який стежитиме за здоров’ям усієї сім’ї та керуватиме лікуванням?

Крім того, що намагаємось поліпшити якість надання медичної допомоги на первинному рівні, то ще хочемо поліпшити умови праці сімейних лікарів: зараз вони обслуговують 2-3 тисячі населення, а ми прагнемо цю цифру зменшити до 1,5 тисячі (в середньому це 500 сімей), до того ж лікарю допомагатимуть дві медсестри. В амбулаторії у межах пішохідної доступності буде зосереджено фізіотерапевтичну апаратуру, і вже людині не доведеться їхати з вулиці Наливайка у поліклініку, аби отримати якусь просту процедуру. Потрібно зрозуміти, що ми працюємо на благо людей і хочемо, аби їм було краще. І треба чітко розуміти, що це все ж таки підготовчий етап переходу до страхової медицини. Бо хоч у нашій роботі поєднуються кошти державного та місцевого бюджету, спонсорів й пацієнтів, нинішній стан охорони здоров’я не задовольняє нікого. Бачимо досвід білорусів, де розвивається страхова медицина. І повинні бути готові до введення страхової медицини.

Багато громадян не знають, що представлятиме страхова медицина. Поясніть, будь ласка, чи йдеться про цілком платну охорону здоров’я чи якась допомога надаватиметься безоплатно?

– У кожної людини буде страховий поліс. За тих, хто працює, сплачуватиме підприємство. На рівні держави вирішиться, чи це буде ще один податок. За пенсіонерів, очевидно, платитиме Пенсійний фонд. Ще може людина мати приватний поліс. У Канаді, наприклад, є страхові поліси від роботодавців та приватних страхових компаній. Згідно з полісом, пацієнту гарантується певний обсяг допомоги, а якщо він захоче щось більше, то мусить доплатити. Можна від поліса відмовитись, а можна мати їх декілька від різних страхових компаній. Проте передбачаються великі обмеження – якщо ти куриш, випиваєш, не виконуєш рекомендацій сімейного лікаря, значить, страховку можуть не виплатити, а страховий внесок буде більшим. Тобто громадян змусять турбуватися про своє здоров’я. Безоплатною залишиться екстрена медична допомога всім громадянам, навіть при відсутності страхового полісу.

До кінця цього року поліклініка нібито має стати центром первинної медико-санітарної допомоги з окремою амбулаторією. Наскільки готовий колектив до таких змін?

– Ми готові до створення центру. На сьогодні замовлено проектну документацію на амбулаторії, що з’являться на вулицях Наливайка та Рівненській і які будуть підпорядковуватись нашому центру. На засіданні медичної ради та в кожному підрозділі обговорювалось це питання, і його підтримали. Ми – єдиний колектив, рухаємось у єдиному напрямі. Мене вже запитують лікарі, хто в центрі працюватиме. Розумієте, ми не можемо стояти осторонь і чекати реформ. Все-таки завдяки грамотній політиці міського управління охорони здоров’я при поліклініках було створено пункти невідкладної допомоги, і в цьому ми були першими в області. Так само колись при нашій поліклініці №2 вперше на Волині було створено денний стаціонар. Скільки тоді було затрачено сил і нервів, тому що ми відстоювали право лікувати у поліклініці пацієнтів. А зараз це нормально сприймається.

Що дасть сусідство медичному закладу з новобудовою «Волиньфарму» на 5 поверхів і коли ж закінчиться будівництво? Попередньо говорилось, що там розміститься аптечний заклад.

– Коли закінчиться будова – ми не знаємо. Це ж не наша споруда. У початковому задумі це мала бути аптека. Та що там розмістять згодом, інформація відсутня. У нашій поліклініці є три аптеки: «Волиньфармпостач», «Сальве» і «Волиньфарм». По сусідству ще одна є. Це здорова конкуренція. Для людини досить зручно отримати в поліклініці рецепт, тут же придбати ліки, а не блукати містом у пошуку медикаментів.

А коли варто очікувати на ремонт поліклініки?

– Нам минулого року виділили 100 тисяч гривень, за які ми завершили ремонт 4-го поверху. Надіємось, що нам виділять кошти, аби зробити внутрішню амбулаторію сімейного типу. Розміщуватиметься вона на другому поверсі. Хочу подякувати міській владі за те, що робиться зараз водовідведення з території лікарні та поліклініки, аби не повторилась стихійна біда, яка була улітку. У липні нам затопило склади медичного призначення, архів, вода стояла на півтора метра. На сьогодні в цокольному приміщенні потрібен капітальний ремонт. Ось зараз готуємо листи з проханнями, щоб внесли в бюджет на 2014 рік кошти на ремонт. Із рештою ми справляємось, постійно піднімаємо професійний рівень лікарів, проводимо конференції і семінари. Тобто все, що від нас залежить, ми робимо, а на ремонтні роботи потрібні гроші.

Поліклініці №2 конче також замінити старий рентген-апарат, і на одній з обласних нарад допомогти у цій справі ви просили начальника обласного управління охорони здоров’я Ігоря Ващенюка. Він тоді обіцяв посприяти. Зрушення є?

– Наша депутатська комісія заслуховувала це питання, робила відповідне звернення, аби виділили кошти на придбання рентген-апаратури в медичні заклади міста (теперішнє обладнання 1977-89 років). Але ситуація не змінилася. Окрім того, є ще гостра проблема з УЗД-апаратами із кардіодатчиком для дитячої і дорослих поліклінік. Поки що коштів нема, а вартість рентген-апарата становить 1,2 млн гривень, тож сума немаленька. Та хочу сказати, що в останні роки все-таки з бюджету міста виділяють значні кошти на зміцнення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я. Уперше, скільки я працюю, було закуплено нові автомобілі для невідкладної медичної допомоги. Цього року наша депутатська комісія звернулась, аби додатково забезпечити пацієнтів з рідкісними захворюваннями (фенілкетунорія, муковісцидоз, важка форма червоного вівчака і так далі) життєво необхідними медикаментами. Для цієї мети було виділено спочатку 200 тисяч гривень, а потім ще для однієї дитини – 30 тисяч гривень. Крім того, додатково ще профінансували на 20 тисяч 800 гривень придбання наркотичних препаратів для знеболення онкохворих пацієнтів поліклініки №1 і для імунопрофілактики туберкульозу та гепатиту А малих пацієнтів дитячої поліклініки.

Обговорюючи на засіданні колегії охорони здоров’я нагальні проблеми, лікарі вказали на потребу забезпечення ліками пацієнтів пільгових категорій. Згадувалось, до прикладу, що у поліклініці №2 повністю забезпечені лише хворі на цукровий діабет. А як же бути, зокрема, епілептикам?

– Це проблема не лише нашої області. Пільгових категорій стільки, що їх усіх неможливо забезпечити повністю медикаментами. За державною програмою, діабетики забезпечуються стовідсотково від потреби. З рідкісними хворобами – на 100%, решта справді забезпечуються не в повному обсязі, наприклад, епілептики – на 35-40%. Торік до мене за допомогою на лікування звернулося 189 громадян, цього року – вже 130. До слова, я веду прийом громадян тричі на тиждень (понеділок, середа і п’ятниця) з 10 до 12 години з різних питань.

Яке питання на останній сесії зачепило вас найбільше?

– Мене вразила ситуація з вкладниками «Західінкомбанку». Я щиро їм співчуваю. Я вважаю, що кожна порядна людина, яка взяла кредит, мусить його повернути. Якщо якийсь простий громадянин не віддає борг, то часто-густо в нього банк забирає квартиру. До мене, до речі, зверталась одна жінка, яка не могла погасити кредит, з проханням дати довідку про стан здоров’я, аби їй реструктуризували сплату. А тут чуємо від боржників: «У мене закінчилися зобов’язання у 2012 році». Це на їхній совісті! Я була вкладником збанкрутілого «Укрпромбанку», і тоді Юля Тимошенко через банк «Родовід» повертала нам гроші. Тому розумію, що переживають вкладники, бо часто це люди небагаті, які збирають собі гроші на вирішення якоїсь критичної ситуації.

Час від часу з’являються повідомлення, що такий-то депутат пролобіював свої інтереси, вирішив особисті питання, придбав нерухомість завдяки своєму статусу. А ви собі «виписали» земельну ділянку або місце під гараж?

– За цю каденцію, як і за попередні, – ні. Але коли я не була депутатом, п’ять років тому мені надали земельну ділянку під забудову. Чесно скажу – просила, як раніше була депутатом, проте відмовили. Як депутат, жодних преференцій не маю і нічого особисто собі не вимагаю. Я тільки намагаюсь вирішити питання фінансування медицини міста.

За останній місяць багато мовиться про пілотний проект із ліками для гіпертоніків. Поясніть популярно, що корисного він дасть населенню.

– Держава задля профілактики гіпертонічної хвороби виділила кошти для того, щоб компенсувати вартість медикаментів. На сьогодні основний показник у цілому світі – це тривалість і якість життя. А про яку якість життя можна говорити при гіпертонії, яка дає ускладнення, інсульти та інфаркти? Тому нам треба їх попередити. Держава пішла назустріч у цьому питанні. Враховуючи, що медикаменти від гіпертонії дорогі, людям пропонують звернутися до лікаря, який проведе обстеження, встановить діагноз і випише ліки. У цьому пілотному проекті є 300 найменувань препаратів, і список їх розширюється. Є медикаменти, вартість яких держава відшкодовує на 90%, є що на 30%, на 40%. Надалі пацієнт повинен контролювати свій тиск і відвідувати сімейного лікаря.


Вела розмову Ольга ХАРІВ
Каталог: sites -> default -> files -> u107
files -> Інформація про готелі для учасників конференції Адреса, контактні телефони 12 жовтня (вівторок) 10 00 13 00 Пленарне засідання
files -> Худзік Марта
u107 -> Ігор Поліщук: «Єдине, чим повинен займатися депутат, – це вирішення проблем виборців та господарських проблем міста»
u107 -> Бєлкіна Алла Василівна
u107 -> Ім’я цього послідовного представника «Батьківщини», а віднедавна – секретаря Луцької міської ради Сергія Григоренка – пов’язане з чималою кількістю галузей: журналістика, природоохоронна робота, комерційна діяльність, звісно, політика
u107 -> З цього й розпочалася наша розмова
u107 -> Депутата-свободівця Луцької міської ради Олександра Магеровського по праву можна вважати основоположником партійних засад. Він має понад двадцятирічний стаж членства у цій політичній структурі
u107 -> Антон Сосновський: «Аби потім не казали, що не така міська рада, – ходіть на вибори» Сторінки з біографії Антон Сосновський народився 18 лютого 1982 року. У 17 років створив «Асоціацію Молодих Реформаторів (АМоРе)»
u107 -> Руслан Ніколайчук: «Наше місто не бідне й не обділене, тут є усі можливості для розвитку» Штрихи з біографії


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Штрихи з біографії iconРуслан Ніколайчук: «Наше місто не бідне й не обділене, тут є усі можливості для розвитку» Штрихи з біографії
Итуті. У 1987-1989 роках проходив строкову службу в Збройних силах. З 1995 року є приватним підприємцем. Член Всеукраїнського об’єднання...
Штрихи з біографії iconШтрихи до біографій івана боберського та петра І тараса франків
Анотація. Епістолярні джерела з фонду родини Грушевських Центрального державного історичного архіву України у м. Києві доповнюють...
Штрихи з біографії icon1 План біографії письменника. Чим характерна історична епоха, в яку жив письменник?
Життєві віхи біографії (дати). Скласти опорний конс­пект у вигляді хронологічної таблиці
Штрихи з біографії iconБіографія закарпатського поета Івана Ірлявського
Неспокійні будні Івана Ірлявського. Штрихи життєвого І творчого шляху поета, публіциста, борця за Соборну Україну
Штрихи з біографії iconВінницький районний методичний центр закладів освіти
Штрихи пишуться за наступними правилами: -й рядок. іменник й рядок прикметники й рядок дієприкметники. 4-й рядок дієслова. 5-й рядок...
Штрихи з біографії iconПрофесор Ганна Кирилівна Швидько: штрихи до портрету ювілярки
Ювілей Г. К. Швидько – це гарний привід для того, щоб іще раз звернутися до її особистості й хоча б у жанрі коротких нотаток донести...
Штрихи з біографії iconТарас шевченко у творчій біографії миколи бажана
Важливе місце у творчій біографії бажана посідає Т. Г. Шевченко. Поезія світоча полонила Бажана пафосом, істинною народністю, чарівною...
Штрихи з біографії iconЛітературне резюме як одна із форм роботи у процесі вивчення біографії письменника Методична розробка «Літературне резюме як одна із форм роботи у процесі вивчення біографії письменника»
Ьменника є яскравим свідченням науково-методичних пошуків викладача-філолога, який прагне дієвою та доступною формою наблизити навчальний...
Штрихи з біографії iconСторінками біографії Автопортрет, 1840

Штрихи з біографії iconО. І. Борзенко, М. П. Сподарець біографії українських письменниківБаза даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка