«Сонечко в долонях» «Раз добром зігріте серце вік не прохолоне…»Скачати 165,16 Kb.
Дата конвертації08.03.2018
Розмір165,16 Kb.

Великоолександрівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2

Обласна благодійна акція«Сонечко в долонях»

«Раз добром зігріте серце вік не прохолоне…»

(волонтерський рух у школі)

d:\olimpus\ветеран\новое изображение.bmp

2015 р.

«Шана мудрості й досвіду»

Робота з людьми похилого віку

Спасибі всім і кожному окремо

Вам, ветерани праці, від душі!

Сьогодні ми любов свою несемо,

Даруємо Вам квіти і вірші.

Промчали роки, навіть трохи щемно,

За горизонти молодість сплива.

Вклоняємось вам, дорогі, доземно.

Бажаємо здоров’я і тепла.

c:\documents and settings\админ\рабочий стол\новая папка\p1150007.jpg
Тут ви знайдете інформацію, яка допоможе вам зрозуміти, що добра справа залишає добрий слід у наших душах.

Ще за часів Київської Русі в «Поученії дітям» Володимира Мономаха було закладено такі норми людського життя як добро, працелюбність, чемне ставлення до старших. Із такими якостями хотів би бачити своїх синів Володимир Мономах. А якими хочуть бачити батьки сьогодні своїх дітей?

Ми живемо на зламі тисячоліть. Закінчилося ХХ століття. Як тільки його не називали: і атомне, і космічне, і комп’ютерне. Але є у нього і важлива особливість, яка дозволяє його називати віком спілкування.

Членам загонів милосердя, які діють на базі 5-11 класів Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 пощастило не лише спілкуватися, але й надавати посильну допомогу одиноким громадянам нашого селища, ветеранам Великої Вітчизняної війни, інвалідам, мешканцям будинку для престарілих «Ветеран» ( 741000 смт Велика Олександрівка, вул.. Леніна, 208 (05532 – 2-11-47), керівник – Волчецька Тетяна Василівна).

Як би наша держава не піклувалась про людей, їй одній не під силу огорнути турботою кожного. Тому ми і виховуємо в собі такі людські почуття, які не купити і не позичити – милосердя і доброту.

У нашій школі з допомогою вчителів ми навчилися розуміти: людині потрібна допомога. На класних годинах нам розповідають про добрі вчинки не тільки на прикладах великих людей, а звичайних, тих, які нас оточують. «Якою б скромною не була б добра справа, вона залишає добрий слід у душі», - цей вислів має носити із собою кожна людина з дитинства. Найбільшої нашої уваги і допомоги потребують люди похилого віку.

Вдумайтесь у такі факти:


  • В Україні проживає майже 2 млн. одиноких людей;

  • Близько 200 тис з них цілком або частково нездатні обслуговувати себе;

  • 15 тис із них проживають у будинках – інтернатах, їх об’єднує немічність і самотність.

Близько 20 чоловік мешкає у стаціонарному відділенні постійного проживання «Ветеран» при Великоолександрівській ЦРЛ.

Поспішайте робити добро сьогодні, бо завтра може бути пізно.

У житті багато залежить від нас, то лише в казках жива вода змиває рани, даруючи людині силу та здоров’я. Ми не маємо живої води з її чудодійними властивостями. Але ми повинні, просто зобов’язані захистити когось від розпачу, від гірких думок і болю. І повинні про це завжди пам’ятати.

Бо як говорить Біблія : «Хто знає, як вчинити добро та не чинить, той має гріх».

Озирніться навколо себе, зверніть увагу на одиноку, немічну людину, яка живе на одній з вами вулиці. Подаруйте їй хоч краплинку душевного тепла. Якщо маєте змогу, поділіться з нею шматочком хліба, тарілкою свіжого супу чи борщу. Коли ж немає зайвого, у нагоді стане добре слово, що його можна віднайти завжди.
c:\documents and settings\админ\рабочий стол\новая папка\p1150009.jpg
У святковий день – букетик бузку і щира пісня

c:\documents and settings\админ\рабочий стол\новая папка\pb010007.jpg
Разом у будь-яку пору року
c:\documents and settings\админ\рабочий стол\новая папка\100 днів, педрада, новий рік 183.jpg

d:\olimpus\ветеран\p6100064.jpg
Людям поважного віку – наша шана, любов і повага

d:\olimpus\ветеран\p6100075.jpg

c:\documents and settings\админ\рабочий стол\новая папка\p1010513.jpg
Зі святом, шановні!


Волонтерський загін 7 А класу

Класний керівник Шуруба Л.Б.

Командир загону Колихалов Валентин

Учні 7 А класу надають шефську допомогу Новіковій Ользі Данилівні. Діти прибирають у саду, на подвір’ї та за двором: згрібають та виносять листя, підмітають. Семикласники не лише допомагають старенькій, а й вітають її зі святами: Днем людей похилого віку, з новорічними та Різдвяними святами, Міжнародним жіночим днем та травневими святами.

Ольга Данилівна завжди рада бачити учнів. Вона пригощає дітей солодощами та дякує за зроблену роботу.
d:\olimpus\ветеран\волонтерські загони.jpg
Новікова Ольга Данилівна народилася в с. Мала Олександрівка 20 липня 1923 року.

У 1931 році пішла до першого класу, а в грудні цього ж року батьки переїхали до міста Чистякове Донецької області (зараз місто Торез).

У місті Торез Ольга Данилівна закінчила перший клас і вчилася включно до п’ятого.

d:\olimpus\ветеран\p6100057.jpg
Батько працював на шахті, мама виховувала чотирьох дітей. Коли настали важкі воєнні часи – повернулися в рідне село Мала Олександрівка. Це був 1942 рік – родина з чотирма дітьми пішки повертається додому (цілий місяць були в дорозі). Батьки працювали в колгоспі ім.Котовського.

Батька, Данила Степановича, призвали на захист Батьківщини в 1943 році, у 1944 р. – загинув на війні, на Одещині.

Ольга Данилівна здобула восьмирічну освіту в Малоолександрівській школі. У 1943 році одружилася і проживала в с. Іщенка Великоолександрівського району. Має двох доньок. Працювала в с. Іщенка у колгоспі ім..Горького на будівельних роботах, у бригаді – на різних польових роботах. Багато років працювала комірником на складі в колгоспі.

Чоловік помер у 1983 році, а в 1988 р. Ольга Данилівна вийшла заміж вдруге та переїхала у Велику Олександрівку. Вийшла на пенсію у 1978 році.

Найактивнішим волонтером 7 А класу є Колихалов Валентин. Кожного дня у хлопця по 6-7 уроків, але, не дивлячись на таку зайнятість, він знаходить час, щоб відвідати стареньку жінку. Учень виконує посильну роботу на подвір’ї та по господарству: згрібає і виносить опале листя, сміття, копає грядки, підмітає. Ольга Данилівна дуже привітна жінка, яка вміє дякувати за допомогу і завжди з радістю зустрічає свого помічника. А після роботи Валентин любить поговорити з бабусею. Пройшовши довгу життєву дорогу, вона захоплююче розповідає про пережиті нею події, віхи історії нашого народу ніби оживають, стають ближчими, більш зрозумілими.

Привітна і доброзичлива господиня рада бачити у своїй оселі хлопця і напередодні календарних та обрядових свят. Він завжди приходить з гостинцями та побажаннями довгих-довгих років життя при доброму здоров’ї. Діяльність Колихалова Валентина дозволяє одинокій пенсіонерці позбавитися безпорадності й самотності, дає відчуття потрібності.

Первинною ветеранською організацією Великоолександрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 кандидатура Колихалова Валентина була представлена на звання «Найкращий волонтер 2013 року».

Учень і сьогодні активно продовжує свою волонтерську діяльність. Добре, що є такі добрі і щедрі люди, які підтримають, розрадять і допоможуть.d:\olimpus\шуруба\p1010519.jpg

Волонтерський загін 8 Б класу

Класний керівник Сидоренко Н.М.

Командир загону Цвігуненко Сергій

Учні 8 Б класу надають шефську допомогу Сидоренко Олені Олексіївні, 1925 року народження.

Олена Олексіївна проживає одна у приватному будинку. Чоловік та молодший син померли, старший син проживає у Москві і навідує маму один раз на рік. Старенька жінка не може розраховувати на сторонню допомогу, хоча дуже її потребує. Гарною господинею називають її сусіди. Протягом усього літа на її присадибній ділянці полум’яніють троянди. Та з роками поратись по господарству стає усе важче. Олена Олексіївна стала часто хворіти. Отож на допомогу прийшли школярі.

c:\documents and settings\админ\рабочий стол\новая папка\p4160024.jpg
Учні 8 Б класу вітають самотню жінку зі святами, виконують її дрібні доручення. Восени, коли опадає листя, вони відвідують її щотижня, допомагають своєчасно підготувати город до зими. А навесні діти прибирають біля будинку, на подвір’ї, біля двору. Особливо добросовісно до цієї справи ставиться Поспілько Олена. А після роботи дівчина радо спілкується з бабусею, переймається станом її здоров’я, цікавиться фактами її біографії. Таке ставлення до людини поважного віку дозволяє одинокій пенсіонерці відчувати себе потрібною людям, додає їй фізичних сил і гарного настрою. Первинною ветеранською організацією Великоолександрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 кандидатура Поспілько Олени була представлена на звання «Найкращий волонтер 2014 року».
c:\documents and settings\админ\рабочий стол\новая папка\p4160021.jpg

Серед багатьох наук, без яких не обійтися людям, є дуже особлива і необхідна для всіх – наука поваги один до одного. Коли людина одинока, вона йде за допомогою до іншої людини. Яку відповідь вона зустріне? Чи знайдеться ця добра і щедра душа, яка підтримає її, розрадить, допоможе?

Це залежить від кожного із нас.


Волонтерський загін 9 А класу

Класний керівник Кордюк С.Б.

Командир загону Михальченко В.
Учні 9 А класу надають шефську допомогу Ігнатенку Борису Яковичу, який народився 25 грудня 1937 року в с. Іщенка Великоолександрівського району Херсонської області. Навчався в Іщенській школі, закінчив курси трактористів, працював у колгоспі.

Одружився на Косяковій Раїсі Кирилівні, яка народилася 9 травня 1944 року в с. Лубни Брянської області, а в роки Великої Вітчизняної війни переїхала разом із батьками на Великоолександрівщину.

Пізніше подружжя переїхало до районного центру. Борис Якович та Раїса Кирилівна мають двох дочок, трьох онуків. Вийшли на пенсію. У кінці 2014 року, на жаль, Раїси Кирилівни не стало. Борис Якович хворіє. Невід’ємною частиною його життя є спілкування з молодим поколінням. Це дуже привітний чоловік, який з радістю зустрічає помічників, уміє дякувати за допомогу. Діти відчувають цю любов і завжди із задоволенням допомагають старенькому та вітають його зі святами.

d:\olimpus\ветеран\p6100060.jpg

Волонтерський загін 11 А класу

Класний керівник Зима О.М.

Командир загону Цибульський А.

Наші підшефні – Борис Дмитрович і Тамара Макарівна Шпаковські. У минулому – вчителі Великоолександрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2. Борис Дмитрович викладав трудове навчання і малювання, а Тамара Макарівна була вчителем початкових класів, а ще протягом багатьох років працювала організатором позакласної роботи у школі. Скількох учнів вони випустили з-під свого крила!

Виховали двох синів, діждалися онуків. Життя йде розміреним шляхом, хоча здоров’я вже підводить обох.

Учителі-пенсіонери – цікаві співрозмовники, добрі порадники. Ми із задоволенням відвідуємо їх, розпитуємо про здоров’я, приносимо вітання у святкові дні. Вони раді зустрічі з нами, привітні у спілкуванні. Учні нашого класу завжди пропонують свою допомогу по господарству та на присадибній ділянці.


d:\olimpus\ветеран\новое изображение.bmp
Учні 11 А класу увійшли до складу комісії «Самодопомога» ради учнівського самоврядування при комісії з увічнення пам’яті захисників Вітчизни районної ради ветеранів для надання допомоги по благоустрою скверу Слави.

c:\documents and settings\админ\рабочий стол\11 а\photo0008.jpg
c:\documents and settings\админ\рабочий стол\11 а\photo0009.jpg
Волонтерський загін 8 А класу

Класний керівник Лукянцева І.А.

Командир загону Дворак Артем

c:\documents and settings\админ\рабочий стол\dscf4398.jpg

Щетиніна Л.З. завжди рада спілкуванню з учнями 8 А класу

c:\documents and settings\админ\рабочий стол\dscf2859.jpg
«Дивись на нас, як на рівних»

Робота з дітьми з особливими потребами

Якщо ногами босими в росу ти

На світанку би могла ступити,

То дякуй долі і згадай людей

Багато, що не можуть це зробити.

То прошу подивіться навкруги

І милосердні будьте до чужого

Болю, а нарікати не спішіть і

Не спішіть жалітися на долю.

c:\documents and settings\админ\рабочий стол\новая папка\p5300458.jpg

У дітей немає ні минулого, ні майбутнього, проте, на відміну від нас, дорослих, вони вміють жити в сьогоденні.

Одним із найважливіших чинників прогресивного розвитку суспільства є гуманне, милосердне та дбайливе ставлення до дітей, які не можуть повноцінне життя внаслідок вад фізичного та психічного розвитку.

Найголовнішими проблемами, які потребують негайного вирішення, залишаються питання соціальної ізольованості дітей з особливими потребами й надзвичайно складні умови існування сімей, які виховують дітей-інвалідів.

Останнім часом в Україні активізувалася робота, спрямована на адаптацію дітей-інвалідів у суспільстві. Супровід дітей з особливими потребами вимагає створення спеціальних умов усередині школи. Особливим завданням педагогів, психолога є створення емоційно-когнітивного відношення до дітей з особливими потребами : перевага має віддаватись не жалю, а турботі, чуйній, тактовній взаємодії з ними, ставленню до таких дітей як до рівноправних членів колективу.

У нашій школі навчається 12 дітей-інвалідів. Троє з них навчаються на дому, інші відвідують заняття у школі. Вхід до школи облаштовано пандусом, на першому поверсі є спеціальна кімната з широкими дверима для занять з дітьми-інвалідами у візочках. Ми вважаємо, що застосування терміну «людина з особливими потребами» (під якими розуміємо особу, яка внаслідок порушення здоров’я потребує спеціальних умов для організації сімейного та соціального оточення й самореалізації) є гуманнішим та менш емоційно забарвленим.

Діти з особливими потребами повністю включені у навчально-виховний процес. Якщо така дитина вчиться у колективі звичайних здорових дітей, це позитивно впливає як на дітей-інвалідів (їхній розвиток пришвидшується, в майбутньому їм легше стати повноцінними членами суспільства), так і на інших дітей (вони стають більш терпимими, толерантними). Батьки дітей з особливими потребами, які навчаються у нашій школі, не бояться того, що з їхніх дітей будуть сміятися. Внаслідок роботи психологічної служби школи, батьківського комітету, класних керівників батьків «звичайних» дітей не турбує той факт, що у класі навчається дитина-інвалід, що вчитель буде надто багато часу приділяти їй і не зможе давати знання відповідного рівня для класу. Такі дітки – бажані гості і на годинах спілкування, виховних заходах.

Як почувають себе діти з особливими освітніми потребами у звичайній школі? Що раніше така дитина приходить у шкільний клас, то легше їй адаптуватися. У 1-3 класах адаптація проходить досить легко – діти у цей період дуже допитливі та демократичні, у них ще немає стійких упереджень щодо того, хто як виглядає, що вміє робити і чого не вміє. В одних є окуляри, у інших є веснянки, у когось – смішні хвостики, тобто якогось певного стандарту немає, і негативно ставитись до свого однокласника-інваліда діти не будуть.c:\documents and settings\админ\рабочий стол\новая папка\p5300453.jpg
Велієв Тимофій ( ДЦП) на ляльковій виставі у 2 А класі

Лише треба, щоб таким же толерантним і добрим було і ставлення дорослих, адже діти у цей період певним чином копіюють дорослих.


c:\documents and settings\админ\рабочий стол\новая папка\img_20150225_094828.jpg

Урок математики за індивідуальною програмою, Гандзій

Юлія (вади зору)

У школі навчаються діти з особливими потребами, які мають вади слуху, зору, опорно-рухового апарату, серцево-судинної системи, внутрішніх органів. Загалом хвору дитину характеризує зосередженість на своїй хворобі: проблеми у спілкуванні, звичка до опіки дорослих, несамостійність. Крім того, відмічається ще й специфічні особливості, пов’язані з певним захворюванням. Так, для дітей з діагнозом ДЦП, окрім рухових дефектів, характерна й загальна недорозвиненість, порушення мовлення, психіки, проблеми в самообслуговуванні. Але під час навчання вони добре все засвоюють. Тому поряд із лікувальними заходами важливою є психолого-педагогічна й соціальна адаптація дитини.( див. відео «Сапсай Максим. Адаптація дитини з порушенням опорно-рухового апарату до навчання у школі»)
c:\documents and settings\админ\рабочий стол\новая папка\20150205102125.jpg

Деркач Ростислав, 3 А кл. (прогресуюча м’язова дистрофія Дюшена зі стійкими помірно вираженими руховими порушеннями, порушення акту ходи). Участь у конкурсі інсценізованої казки


«Сонечко в долонях»

Робота з дітьми, позбавленими батьківського піклування

Зупинись.

Не лишай мене, тебе благаю,

Над моєю долею схились.

За тобою я думками лину

І зігріюсь лиш теплом твоїм.

Не лишай мене, свою дитину,

Забери з собою в рідний дім.

h:\миколай\img_20141219_130645.jpg
Інформація про дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які виховуються у прийомних сім’ях внесена до соціального паспорту школи. Станом на 01.01.2015 р. у школі навчається 10 дітей позбавлених батьківського піклування та 6 учнів, які виховуються у прийомних сім’ях. Протягом 2014-2015 н.р. обстежено матеріально-побутові умови родин, де проживають ці діти. Усі учні отримують безкоштовне харчування.

На виконання Державної цільової програми «Молодь України» на 2009-2015 рр. ці діти залучаються до участі у Всеукраїнських олімпіадах з базових дисциплін (Макуріна А., Сердюк А.), різноманітних творчих конкурсах та турнірах (Потапова В., Пліскіна О., Дмитренко О.), спортивних заходах шкільного та районного рівнів (Ковальчук С., Шаргородський В., Голубєва А.),, волонтерському русі ( Вертель Є., Колихалов В.), учнівському самоврядуванні (Бурмістрова А., Федоренко В.).c:\documents and settings\админ\рабочий стол\новая папка\pb120225.jpg
Макуріна А., дитина з прийомної сім’ї.

Конкурс інсценованої української пісні

«За покликом серця»

Надання матеріальної та шефської допомоги

Людина починається з добра,

З уміння співчувати, захистити

Це розуміти всім давно пора,

Бо ми прийшли у світ добро творити.

Людина починається з добра

Із світла, що серця переповняє.

Ця істина, як світ, така стара,

А й досі на добро нас надихає.
c:\documents and settings\админ\рабочий стол\новая папка\p1030256.jpg
Коли один з найбагатших людей світу Білл Гейтс заснував разом із дружиною Меліндою благодійний фонд – «Фонд Білла і Мелінди Гейтс», а у липні 2008 року пішов з поста голови Ради директорів Microsoft щоб цілком присвятити себе управлінню Фондом, здавалося, що нечувана доброта Гейтса так і залишиться примхою багатія, як раптом відразу кілька десятків дуже багатих людей США оголосили про своє бажання жертвувати свої мільйони для боротьби з хворобами та фінансування нових медичних дослідних центрів.

В Україні головними благодійниками значаться політики, зірки шоу-бізнесу та ін. Та залишимо в стороні відомих, публічних людей. Останнім часом молодь почала брати активну участь у благочинності. Учні школи відгукуються на чужу біду, збирають кошти, іграшки, теплі речі.  • У зв’язку з необхідністю допомоги людям, які були змушені покинути свої домівки в зонах збройних конфліктів у Луганській, Донецькій областях та АР Крим, Товариство Червоного Хреста України звернулося до всіх тих, кому не байдужі людський біль та горе із закликом допомогти жертвам збройного конфлікту. Учнівський і педагогічний колектив зробили свій вклад – 850 грн.

  • На сьогодні батьки чотирьох учнів школи перебувають у зоні АТО (Фисюн С, 5 А кл., Побережнюк А., 2 В кл., Галач К., 1 Б кл., Ситник В., 11 А кл.). Коли закінчиться війна, зараз ніхто не знає. Та допомога українським воякам потрібна вже сьогодні. Волонтерський загін школи з числа членів учнівського самоврядування організував збір коштів і у грудні 2014 року було зібрано 1500 грн. та передано нашому земляку, який перебуває в зоні АТО Масинцю М.М.

У лютому 2015 р. учнями-волонтерами зібрано 1500 грн. для придбання бінокля для нічного бачення воїну АТО Ситнику Миколі.

  • 1 лютого 2015 року в смт Велика Олександрівка відбулося прощання з загиблим бійцем 22-річним Гаїцьким Олександром, який загинув 25 січня 2015 року в зоні АТО. Учнівський та педагогічний колективи школи взяли участь у траурній процесії, живому коридорі та надали фінансову допомогу рідним у сумі 1300 грн.

  • Тільки разом, об’єднавши зусилля, ми можемо ефективніше творити добро. У лютому 2015 року, дізнавшись про важку хворобу 9-річного учня Малоолександрівської ЗОШ Брижатого Даніїла, колектив школи перерахував на банківський рахунок батьків хлопчика 250 грн.

  • 3 грудня 2014 року у районному будинку культури відбувся благодійний концерт з нагоди Міжнародного дня інвалідів. Серед тих, хто відгукнувся на запрошення організаторів концерту були учні нашої школи. Придбано квитків на 1100 грн.

  • 27 лютого 2015 року у рамках акції «Діти – воїнам АТО» відбудеться благодійний концерт з метою збору коштів для воїнів-земляків, які перебувають в зоні АТО. Оргкомітет : рада учнівського самоврядування Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2

h:\dsc02985.jpg
Зустріч з воїном АТО Черепахою О. та воїнами-афганцями Болбасом В.О., Богуном А.В., Торлаком О.П.

«Шляхом людяності і милосердя»

Участь у благодійних акціях

Той, хто приймає щось,

Отримує людську радість.

Той, хто дає –

Отримує радість божественну»
Преподобний Серафим Саровський

h:\img_20150211_124620.jpg

Сьогодні десятки тисяч патріотів нашої держави знаходяться на передовій, захищаючи свободу, незалежність та територіальну цілісність України. На жаль, сотні з них отримали поранення і знаходяться на лікуванні у шпиталях та лікарнях. Усім їм, як ніколи, потрібні увага, добре слово, повага та любов небайдужих людей.

Свою увагу, тепло і підтримку в цей складний час дарують захисникам Вітчизни діти Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2.

Учні пишуть листи, малюють малюнки, власноруч виготовляють обереги (янголи, ляльки-мотанки, патріотична атрибутика, дитячі долоньки з побажаннями), які передають бійцям АТО та пораненим, що знаходяться на лікуванні.

Наші діти небайдужі до долі своєї Батьківщини!

Підтримаймо один одного у такий нелегкий для усіх українців час та молімося за долю нашої неньки-України!h:\img_20150211_131825.jpg

Учні 3 В та 8 Б класів у процесі виготовлення оберегів для воїнів АТО
Каталог: Files -> downloads
downloads -> «Це склад книжок» так скептик говорив, «Це храм душі» естет йому відмовив, Тут джерело всіх радощів земних, І їх дарують нам без цінним словом…»
downloads -> Для вчителів зарубіжної літератури
downloads -> Методичні рекомендації щодо викладання світової літератури в загальноосвітніх навчальних закладах у 2013-2014 навчальному році // Зарубіжна літератури в школах України. 2013. №7-8
downloads -> Талант людини це божий дар
downloads -> Василь Стус постать,що єднає
downloads -> Антон павлович чехов
downloads -> Остап Вишня. Трагічна доля українського гумориста. Моя автобіографія
downloads -> Урок 1 т ема. Вступ. Роль художньої літератури у формуванні життєвих цінностей людини


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

«Сонечко в долонях» «Раз добром зігріте серце вік не прохолоне…» icon«Добротою себе виміряй»
Бібліотеці розвішені плакати з висловами: «Раз добром зігріте серце вік не прохолоне» (Т. Г. Шевченко), «Чим людина розумніша, тим...
«Сонечко в долонях» «Раз добром зігріте серце вік не прохолоне…» iconРаз добром налите серце ввік не прохолоне

«Сонечко в долонях» «Раз добром зігріте серце вік не прохолоне…» iconУрок читання А. Дімаров «Для чого людині серце?»
Києві. Не дивлячись на свій вік, Анатолій Андрійович дуже активна людина з веселою вдачею, гострим розумом, почуттям гумору І великою...
«Сонечко в долонях» «Раз добром зігріте серце вік не прохолоне…» iconТереза та парабола This body holding me
В цю секунду тріумфу сонечко видавалося сяючою планетою, що затулила сонце. На півкулі маренового в чорну горошину панцира лищали...
«Сонечко в долонях» «Раз добром зігріте серце вік не прохолоне…» iconЛишь жить в себе самом умей
Це було поранене серце, раз на все життя, незагоєна рана ця І була джерелом всієї його поезії, всієї пристрасної любові цієї людини...
«Сонечко в долонях» «Раз добром зігріте серце вік не прохолоне…» iconО. Довженко Люди, трудівники землі, рідний народ – от хто мав вирішальне значення на формування характеру Олександра Довженка…
Якими лишень епітетами не наділене наше століття: стрімке, бурхливе, суперечливе й безкомпромісне, вік комп’ютерів І новітніх технологів....
«Сонечко в долонях» «Раз добром зігріте серце вік не прохолоне…» iconТарасове серце Гаряче й глибоке Тарасове серце, й широке, немов синє море, – То тихе й лагідне, як раннє озерце, То грізнобурливе й суворе! Тарасове серце за Долею плаче, За Щастям свойого народу, – І лине до Неба, орел той неначе
Т. Г. Шевченка відкриваються й перед нами – мешканцями Чернігівщини, адже він – особлива постать у житті нашого суспільства, чи не...
«Сонечко в долонях» «Раз добром зігріте серце вік не прохолоне…» iconГумільов Микола Степанович
«сад» (іноді «зоологічний» сад «небесних звірів»,як вони названі в прозі Гумільова), Чумацький Шлях, комети раз у раз виникаютьв...
«Сонечко в долонях» «Раз добром зігріте серце вік не прохолоне…» iconПророк Мусій Вернигора – між людиною та міфом
Горині напоять своїх коней, І москалі двічі наголову будуть розбиті: раз під Батовим біля Семи могил, другий раз під Старим Костянтиновим...
«Сонечко в долонях» «Раз добром зігріте серце вік не прохолоне…» iconРоберт Бернс «Моє серце в верховині…»
Бернса; із особливостями культури Шотландії; на основі аналізу вірша «Моє серце в верховині» підвести до висновку про патріотизм...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка