Сучасна жінка: яка вона? Тренінг-занятя для дівчат-старших підлітківДата конвертації13.09.2017
Розмір59,3 Kb.


СУЧАСНА ЖІНКА: ЯКА ВОНА?

Тренінг-занятя для дівчат-старших підлітківМета: допомога в формуванні життєвих пріоритетів та норм етичної поведінки на основі домінування моральних якостей, властивих жінці; сприяння підвищенню самооцінки; засвоєння навичок толерантного спілкування, спільного вирішення проблем; підвищення загальної культури учасниць.
Обладнання: 2 великих плакати (один - із зображенням сонця з променями відповідно до кількості учасниць, інший - із зображенням символічного дерева з 8-10 гілками); репродукції жіночих портретів художників епохи відродження, класицизму, модернізму, імпресіонізму, сюрреалізму; бланки з цитатами (для кожної пари учасниць).
ХІД ЗAНЯТТЯ

На дошці - репродукції картин та 2 великих плакати з символічним сонцем та деревом. Звучить класична музика.


Вступне слово
Психолог

Жінка ... Подруга, кохана, дружина, мати.

Скільки ролей доводиться грати їй у складному сценарії Долі! Чи завжди вона почувається щасливою? Яка запорука жіночого щастя? У чому полягає призначення сучасної жінки?

На ці запитання ми спробуємо сьогодні знайти відповіді разом. Але спочатку привітаймо одне одного.


Привітання
Кожній з учасниць тренінгового заняття пропонують назвати своє ім'я, а також рису, притаманну їй, яка б починaлacя на ту саму літеру, що й ім'я: Наталка - надійна, Оксана - оптимістична, Жанна - жіночна, Надія - наполеглива, Віра - відверта, впевнена тощо.
Імена та риси записують на презентаційному плакаті у вигляді променів сонця.
Інформаційний блок
Психолог

Існує одна жартівлива легенда. Після того, як чоловік звернувся до Бога і

заявив про свою нудьгу, Бог замислився, з чого зробити жінку, якщо весь людський матеріал пішов на чоловіка. І створив жінку З кількох яскравих променів сонця, чарівних барв зорі, краси лебедя, грайливості кошеняти, граціознocri газелі, притягальної сили магніту. Змішав він усе разом, а потім додав холодного блиску зірок, в'їдливості мухи, впертості осла, ревнивості тиrриці, отруйності змії та невблаганності стихії.

Саме цю жінку Бог і передав чоловікові, кажучи: «Бери її такою, якою вона вийшла, і не намагайся її переробити, відчувай з нею щастя впродовж життя і терпи муки від неї до самої смерті».

У цій легенді є частка істини. «Усі протилежності сходяться в серці жінки», - сказав Вольтер.
Спробуймо на кілька хвилин зазирнути в минуле й простежти, як упродовж століть змінювалась роль жінки в суспільстві.
На ранньому етапі розвитку людського суспільства роль жінки була керівною. Згадайте історію про матріархат: саме жінка береrла домашнє вогнище, шила одяг, булла на чолі сім'ї та роду.

Мабуть, із тієї далекої епохи матріархату й пішло уявлення про головний обов'язок жінки - бути берегинею домашнього вогнища.


Середні віки увійшли в іcroрію як жахлива епоха інквізиції. Македонський собор 1585 року обговорював питання: «Чи можна жінку вважати людиною?. Сотнi жінок, звинувачували у чаклунстві та змові з дияволом, були спалені на вогнищах.
Але водночас з'являється лицарство. Жіночий ідеал набуває нового тлумачення (до наших часів актуальною є метафора «лицарський», яка означає поважне та шанобливе ставлення до жінки).
У ХІХ ст. ідеал жінки - романтична, ніжна, вишукана особа, яку треба оберігати. Але поряд з цим ідеалом поширене явище емансипації (бажання рівних прав чоловіків та жінок), яке у хх ст. часто набуває крайніх форм.

Ми з вами живемо в непрості часи. Епоха страху тоталітарного режиму вже закінчилась, а епоха совісті ще не настала. І вам починати своє доросле життя саме зараз - коли нерідко задля досягнення життєвої мети необхідні такі риси, як агресивність, ігнорування інтересів інших, безтактність.


Що стосується жінки, то явище емансипації призвело до того, що жінки почали втрачати жіночі риси. Сучасні дівчата часто поводяться надто розкуто, переймаючи чоловічу манеру поведінки. Довгий час навіть існувала мода на стиль агресивної «жінки- вамп».

Але зараз на Заході модний здоровий спосіб життя та жіночність. І, звичайно, завжди цінується гармонійне поєднання трьох складових: зовнішність, інтелект, характер.


- А хто для вас є ідеалом жінки?
Діалог «Мій жіночий ідєал»
Учасницям пропонують розповісти про свій ідеал жінки, а також символічно намалювати цю людину.

Триває обговорення: для когось із дівчат ідеалом є мати, для інших - співачка, героїня серіалу або фотомодель, для декого улюблена вчителька.

Учасниці називають риси, притаманні цим жінкам. Усі названі риси записують на плакаті (можна у вигляді символічного дерева).

Наприкінці діалогу роблять висновок про основні риси, притаманні ідеальній жінці.


Розмова про красу

Психолог

Давно помічено парадоксальний факт: особливо красиві люди часто бувають самотніми та нещасливими в особистому житті. Доля таких красунь, як Єлени, цариці Спарти, та Клеопатри, Мерилін Монро та принцеси Діани, щасливими не назвеш. Давні мислителі пояснювали цю особливість ревнощами та заздрощами богів.

Існує також стереотип про те, що красива жінка не може бути розумною, а красивий чоловік - ненадійний і теж не вирізняється особливими розумовими здібностями.
- Як ви гадаєте, чи насправді це так?

-А взагалі, що таке краса?


До речі, якщо ви звернете увагу на репродукції картин, то зрозумієте, наскільки різним був ідеал жіночої краси в різні епохи.

Учасниці обмінюються думками. Під час обговорення психолог зачитує уривок з роману у віршах О.Пушкіна «Євгеній Онєгін. (портрет Тетяни Ларіної):


Она была нетороплива,

Не холодна, не говорлива,

Без взора наглого для всех,

Без притязаний на успех,

Без зтих маленьких ужимок,

Без подражательных затей,

Все тихо, просто было в ней.

Никто б не мог ее прекрасной

Назвать; но с ГОЛОВЬІ до ног

Никто БЬІ в ней найти не мог

Того, что модой самовластной

В высоком лондонском кругу

Зовется vulgaro

Психолог

Звичайно, епоха жінок, оспіваних Пушкіним, минула. Але рівноправність чоловіків та жінок не означає тотожності, однаковості. Ми різні, і саме це цінують чоловіки.


Обговорення цитат у парах

Учасницям для обговорення пропонують бланки з висловлюваннями видатних людей про сутність ролі жінки. Поділившись на пари, дівчата ознайомлюються з висловлюваннями та готують відповідь на запитання:


- Чи згодні ви з автором? Чому? (Кожна пара презентує свою відповідь.)
Висловлювання:
• М.Реріх: «Коли в домі важко, то звертаються до жінки. Коли злі сили беруть гору, тоді кличуть жінку».
• Наполеон: «Красива жінка подобається очам, а добра - серцю; одна - прекрасна річ, а інша - скарб».
• Ф.Ніцше: «Досконала жінка є вищим типом людини, ніж досконалий чоловік, але й значно рідкіснішим».
• Г.Ібсен: «Жінка - наймогутніше в світі створіння: вона спрямовує чоловіка туди, куди його хоче повести Бог».

• Ж. - Ж.Руссо: «Царство жінки - це царство ніжності, витонченості й терпіння».


• Талейран: «Жінки мають з нами рівні права, але вони зацікавлені в тому, щоб не користатися з цих прав»

.

• Р.Рільке: «Терпіння - дар жінки».


Заключне слово

Психолог

Сьогодні ми обговорювали проблеми жіночності. Я хочу побажати вам завжди бути мудрими й терплячими, природними та відвертими. А ще сподіваюсь на те, що ви завжди будете усвідомлювати величезну відповідальність, яку несе в собі кожна жінка. Відповідальність за власне щастя і щастя свого оточення. І головне - намагайтеся бути завжди оптимістичними.


Моцарт сказав: «Життя це завжди посмішка, навіть коли по обличчю течуть сльози».
Рефлексивна вправа

Враження від тренінгового заняття.Особливості емоційного стану кожної з учасниць після тренінгу.

Висловлювання побажань усім учасникам
Каталог: avatar
avatar -> Повідомлення теми, мети, завдань уроку. Залучити учнів до цілеспрямованої навчальної діяльності можна за умови, якщо вони чітко знають, усвідомлюють, що саме будуть вивчати на уроці, якого результату повинні досягнути
avatar -> Календарно-тематичне планування уроків з української літератури 11 клас (академічний рівень) ІІ семестр
avatar -> В. Симиренко відоме І невідоме про володимира симиренка
avatar -> Психологічні рекомендації вчителям щодо роботи з дітьми-переселенцями у конфліктний та постконфліктний період
avatar -> Тарас Григорович Шевченко народився 25 лютого (9 березня за н ст.) 1814р в с. Моринці Звенигородського повіту Київської губернії
avatar -> Формувати вміння висловлювати судження про письменника і його творчість на основі аналізу його біографії й оцінки іншими мит-цями
avatar -> Клас І. Побудуйте роздум у публіцистичному стилі (об­сяг: 0,5 – сторінка), ствердивши або спростувавши одну з таких тез
avatar -> Творчість Блока вершина російського символізму
avatar -> Практикум частина перша 2004 передмова


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Сучасна жінка: яка вона? Тренінг-занятя для дівчат-старших підлітків iconРічна контрольна робота Варіант 1
«Золото – не дівка! Красива, розумна, моторна і до всякого діла дотепна, яке у неї добре серце, як вона поважає матір свою; шанує...
Сучасна жінка: яка вона? Тренінг-занятя для дівчат-старших підлітків iconЖіноча доля у творчості Т. Шевченка. «Катерина»,
У тогочасному суспільстві жінка не народжувалася для того, щоб бути повністю щасливою. Вона ловила мить щастя, а потім усе життя...
Сучасна жінка: яка вона? Тренінг-занятя для дівчат-старших підлітків iconПоїзд у ніщо (замість передмови)
Підійшовши до вікна вона не бачить ні неба, ні птахів, ні свого відображення на склі. Їй нічого не потрібно. Вона чує биття свого...
Сучасна жінка: яка вона? Тренінг-занятя для дівчат-старших підлітків iconРозв’язання завдань ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з математики у місті Києві 2015-2016 рік
На першому курсі факультету кібернетики навчаються 40% дівчат та 60% юнаків. Відомо, що 20% юнаків не люблять математичний аналіз,...
Сучасна жінка: яка вона? Тренінг-занятя для дівчат-старших підлітків iconНавчальний посібник для старших класів Зміст Вступ Мовчання світу Раціонал Аналіз документів
За точку відліку ми беремо не абстрагованого персонажа, а конкретну людину – яка до війни була добрим сусідом, гарним приятелем,...
Сучасна жінка: яка вона? Тренінг-занятя для дівчат-старших підлітків iconВалентин Лукич Чемерис Анна Київська – королева Франції Історія України в романах
Владна І мудра, вона розуміла свою роль в управлінні країною. Франція стала її державою, а французи назавжди запам’ятали її як королеву...
Сучасна жінка: яка вона? Тренінг-занятя для дівчат-старших підлітків iconПрактичної психології І соціальної роботи тренінг для лідерів шкільного самоврядування

Сучасна жінка: яка вона? Тренінг-занятя для дівчат-старших підлітків iconВідбулася восьма церемонія нагородження Всеукраїнської Премії «Жінка III тисячоліття» 22 листопада 2015 року — perohanych Організатори Всеукраїнської Премії «Жінка ІІІ тисчоліття»
Жінка ІІІ тисчоліття» вкотре доводять, що жіноча «слабкість» здатна перевернути гори І здійснити неможливе! Сильні, самодостатні,...
Сучасна жінка: яка вона? Тренінг-занятя для дівчат-старших підлітків iconСучасна загальноосвітня школа має багато проблем, І найболючіша серед них зростаючі труднощі у вихованні дітей І підлітків, збільшення кількості асоціаних проявів у поведінці, правопорушень, злочинів
Актуальність проблеми поглиблюється пропорційнозбільшенню проявів грубощів у ставленні до вчителів, батьків та однолітків, недисциплінованості...
Сучасна жінка: яка вона? Тренінг-занятя для дівчат-старших підлітків iconМоніторинг І оцінка тренінг для представників місцевої влади та нуо
Проект "Посилення співпраці влади та громадянського суспільства заради розвитку громади"


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка