Свята україни цілі виховного заходу: практичнаДата конвертації11.04.2017
Розмір445 b.


СВЯТА УКРАЇНИ


Цілі виховного заходу:

ПРАКТИЧНА:

розвивати комунікативні навички учнів;

формувати вміння підтримувати бесіду, використовуючи лексику з даної теми;

розвивати культуру спілкування;

вчити учнів презентувати свої доповіді з даної теми;

ОСВІТНЯ:

розвиток і освіта учнів засобами української мови, через знання учнів культури, історії, традицій;

РОЗВИВАЮЧА:

розвиток комунікативної культури і соціально-культурної освіти учнів;

розвиток пам'яті та логічного мислення учнів;

ВИХОВНА:

виховувати в учнів інтерес до традицій України;

виховувати почуття патріотизму, гордості за рідну культуру та повагу до традицій України;

виховувати в учнях толерантність, доброту, взаємоповагу.

У кожній країні є свята, що вшановують важливі події її історія. Багато історичних подій дуже важливі для народів і країн у всьому свті. Ми живемо в Україні і маємо свої власні звичаї, традиції, свята і торжества. Деякі з них – національні, інші – міжнародні, які святкують у багатьох країна.

СВЯТА УКРАЇНИУКРАЇНСЬКІ ДЕРЖАВНІ СВЯТА

1 січня Новий рік

7 січня Різдво Христове

8 березня Міжнародний жіночий день

дати по роках Великдень

1 Травня День Праці

9 травня День Перемоги

дати по роках  Трійця

28 червня День Конституції України

24 серпня День Незалежності УкраїниНАРОДНІ СВЯТА

7 січня Різдво Христове. Святвечір. Коляда

13-14 січня Свято Маланки (Щедрий вечір) та Василя (Старий Новий рік)

19 січня Водохреща

29 січня Петра Вериги

30 січня Антон Перезимник

14 лютого День святого Валентина

15 лютого Стрітення

1 квітня День сміху

7 квітня Благовіщення Масляна Великий піст Великдень  Трійця.

7 липня Івана Купала

2 серпня Пророка Іллі

19 серпня Преображення або Другий (Яблучний) Спас

11 вересня Усікновення (Головосік)

27 вересня Здвиження

14 жовтня Покрова

4 грудня Введення. Третя Пречиста

7 грудня День Катерини

13 грудня День Андрія

19 грудня Свято Миколая

НОВИЙ РІК

На терени Київської Русі традицію святкування Нового року 

 • На терени Київської Русі традицію святкування Нового року 

1 січня  приніс цар Петро І у 1700 році, запозичивши її в Голландії та інших країнах Західної Європи. Причому, як і раніше, літочислення продовжувало вестися за юліанським календарем, який зберігався на всій території Російської імперії до 1918 року. Через це тривалий час Новий рік на землях, що входили до її складу, не збігався із західноєвропейським.В Україні традиційним святковим символом на Новий рік тривалий час була не зелена ялинка, а «дідух». Виготовляли його з кулів або з першого зажинкового снопа. Кільканадцять пучків, окремо обплетених соломинками, ув'язували в пишний вінок. Знизу робили розгалуження, щоб «дідух» міг стояти. Верхівка новорічного вінка нагадувала конусоподібний сніп з колоссям. Гілки «дідуха» — за них правили зібрані докупи пучки, що зверху відповідно розгалужувались, — обрамлювали кольоровими стрічками, паперовими чи засушеними квітами, кожен на свій смак. У світлиці його ставили напередодні багатої куті. Свою обрядову роль він виконував протягом усіх різдвяних свят. Дідух символізував спільного предка.

 • В Україні традиційним святковим символом на Новий рік тривалий час була не зелена ялинка, а «дідух». Виготовляли його з кулів або з першого зажинкового снопа. Кільканадцять пучків, окремо обплетених соломинками, ув'язували в пишний вінок. Знизу робили розгалуження, щоб «дідух» міг стояти. Верхівка новорічного вінка нагадувала конусоподібний сніп з колоссям. Гілки «дідуха» — за них правили зібрані докупи пучки, що зверху відповідно розгалужувались, — обрамлювали кольоровими стрічками, паперовими чи засушеними квітами, кожен на свій смак. У світлиці його ставили напередодні багатої куті. Свою обрядову роль він виконував протягом усіх різдвяних свят. Дідух символізував спільного предка.

Як святкують новий рік у світі.

 • При всьому розмаїтті, новорічні свята в різних країнах мають спільні риси: це прощання зі старим роком, сподівання, що неприємності залишаться в минулому, а в новому році все зміниться на краще. Але, не зважаючи на це, кожна країна дотримується своїх традицій.У Румунії

в новорічні пироги прийнято запікати маленькі порцелянові фігурки, каблучки, стручки гіркого перцю. Знайдена в солодощах каблучка має принести багато щастя. А стручок перцю розвеселить тих, кому він не дістався.

 • У Франції під Новий рік запікають у пряник біб (на щастя). А традиційний новорічний подарунок у сільській місцевості – колесо.

 • У Шотландії напередодні Нового року підпалюють смолу в бочці і котять її по вулицях. Шотландці вважають це символом спалення старого року. Після цього дорога Новому рокові відкрита. Перша людина, що ввійшла в будинок після настання Нового року, приносить щастя або невдачу. Темноволосий чоловік з подарунком – на щастя. • В Уельсі, відправляючись у гості на зустріч Нового року, варто захопити шматочок вугілля і кинути його в розпалюваний у новорічну ніч камін. Це свідчить про дружні наміри гостей. Рівно опівночі потрібно розчинити навстіж двері, щоб випустити Старий і впустити Новий рік.

В Японії переддень Нового року називають “золотим тижнем”. У цей час не працюють установи й фірми, урядові організації, великі універмаги. Навіть банки зачиняються о 12-й дня 31 грудня і відпочивають перші три дні Нового року. Обов’язковим є звичай проводів Старого року, що включає організацію прийомів і відвідування ресторанів. У момент настання Нового року японці починають сміятися. Вони вірять, що сміх принесе їм удачу. У храмах відбивають 108 ударів у дзвін. З кожним ударом, як вважають японці, йде все погане, що не повинно повторитися в Новому році. Щоб відігнати злих духів, японці вішають пучки соломи перед входом у будинок. У будинках на видному місці кладуть рисові коржі, поверх них – мандарини, що символізують щастя, здоров’я і довголіття.

 • На Кубі в Новий рік годинник б’є тільки 11 разів. Оскільки 12-й удар приходиться саме на Новий рік, годиннику дають відпочити і спокійно зустріти свято разом з усіма. Опівночі кубинці вихлюпують воду через відчинені вікна на вулицю, бажаючи, щоб Новий рік був таким же світлим і чистим, як вода.

 • В Італії напередодні Нового року прийнято викидати старі речі й купувати замість них нові. А якщо старих речей немає, то доводиться викидати нові, інакше щастя обійде дім стороною. • Жителі Греції, йдучи в гості святкувати Новий рік, беруть із собою камінь, який залишають біля порога будинку, куди прийшли. Якщо камінь важкий, говорять: “Нехай багатство хазяїна буде важким, як цей камінь”. А якщо камінь маленький, то бажають: “Нехай негаразди в домі господаря будуть такими ж незначними, як цей камінь”.

 • У Бірмі й Таїланді Новий рік святкують у найбільшу спеку, тому люди при зустрічі поливають одне одного водою. Це своєрідне побажання щастя в Новому році.

 • Болгари, зібравшись на Новорічне торжество, на кілька хвилин гасять світло. Ці хвилини називають хвилинами новорічних поцілунків, таємницю яких зберігає темрява.

 • У Монголії Новий рік зустрічають біля ялинки, щоправда, монгольський Дід Мороз приходить до дітлахів у костюмі пастуха. У новорічне свято проводяться спортивні змагання, ігри, перевірка спритності та сміливості.РІЗДВО ХРИСТОВЕ

 • 7 січня особлива духовна радість обіймає кожного з нас, бо цей день – незвичайний. Ми прославляємо одну з найвеличніших подій Священної історії щирим і сповненим радості привітанням: „Христос рождається – славіте Його!”ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИДень СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА

 • 14 лютого. Це свято важко назвати релігійним, хоча Валентин був монахом, також важко назвати народним, хоча воно дуже популярне. Це свято закоханих - особливої касти людей.Арешт його був викликаний нібито тим, що римський імператор Юлій Клавдій II не дозволяв солдатам імперських легіонів закохуватися і одружуватися, а Валентин таємно вінчав легіонерів.

Арешт його був викликаний нібито тим, що римський імператор Юлій Клавдій II не дозволяв солдатам імперських легіонів закохуватися і одружуватися, а Валентин таємно вінчав легіонерів.

Коли Валентин сидів у в’язниці, він нібито закохався у сліпу дочку свого ката – і зцілив її. Говорять, правда, що все відбувалося навпаки: наглядач попросив Валентина вилікувати дочку, а та закохалася в священика. Перед стратою він залишив їй прощальну записку і підписався: «Твій Валентин». Звідси і листівки «валентинки» (у ході з 1800-х рр.), і саме свято. Дата страти cв. Валентина співпала з римськими торжествами на честь Юнони, богині кохання. Цей день в Римі вважали початком весни.

ДЕНЬ ЗАХІСНИКА ВІТЧИЗНИ

23 лютого Україна святкує День захисника Вітчизни, свято, яке із Дня Радянської армії перетворилося на всенародний чоловічий день. Це свято виникло у 1918 році як день народження Червоної Армії після перемоги над німецькими військами під Нарвою та Псковом.

8 БЕРЕЗНЯ

8 березня – Міжнародний жіночий день. Його було встановлено в 1910 році на другій міжнародній конференції соціалістів за пропозицією Клари Цеткін, як день міжнародної солідарності трудящих жінок в боротьбі за рівноправність з чоловіками.

У 1913 році міжнародний жіночий день 8-го березня вперше відзначили в Росії. Сталось це в Петербурзі під гаслом боротьби за економічну й політичну рівноправність жінок з чоловіками. Коли це свято вкоренилось в Україні, нам невідомо.

Зараз День 8-го березня ми відзначаємо як свято радості і весни, забувши про історію його виникнення.

День міжнародної солідарності трудящих

1 травня 1886 року американські робітники організували страйк із вимогою 8-годинного робочого дня. Страйк і демонстрація закінчилися кровопролитним зіткненням з поліцією. У липні 1889 року Паризький конгрес II Інтернаціоналу в пам'ять про виступ робітників Чикаго прийняв рішення про проведення 1 травня щорічних демонстрацій. Уперше день міжнародної солідарності трудящих був відзначений у 1890 році в Австро-Угорщини, Бельгії, Німеччині, Данії,  Іспанії, Італії, США, Норвегії, Франції, Швеції і деяких інших країнах.ВЕЛИКДЕНЬ

Великдень – це найбільше релігійне свято, яке відзначають навесні. У цей день, згідно з християнською легендою, воскрес Ісус Христос після того, як його було розіп’ято на хресті. Це чудо символізує звільнення від гріхів для віруючих людей. У народному уявленні це свято оновлення землі та природи. Підготовка до свята займає цілий тиждень, кожен день якого має особливе значення, та який відзначають проведенням певних обрядів. Передує Великодню Великий семитижневий піст.

Дата Великодня має випадати на першу неділю після першого весняного повного місяця, яка наступає після весняного рівнодення. Якщо станеться так, що на цю неділю припаде і єврейська Пасха, то святкування Великодня переноситься на наступну неділю. Щоб уникнути помилки при визначенні Великодньої неділі, постановлено також, що єпископ Александріх повинен повідомляти дату Великодня щороку наперед.

Дата Великодня має випадати на першу неділю після першого весняного повного місяця, яка наступає після весняного рівнодення. Якщо станеться так, що на цю неділю припаде і єврейська Пасха, то святкування Великодня переноситься на наступну неділю. Щоб уникнути помилки при визначенні Великодньої неділі, постановлено також, що єпископ Александріх повинен повідомляти дату Великодня щороку наперед.

ДЕНЬ ПЕРЕМОГИ

 Державне свято Радянского Союзу, що відзначалося щорічно 9 травня «на згадку про переможне завершення Великої Вітчизняної війни радянского народу проти Німецько-фашиських загарбників. Дата пов'язана з прийняттям капітуляції Німеччини у війні за московським часом. Встановлене указом президії Верховної Ради СРСР від 8 травня 1945 року як день «всенародного торжества». 1965 року отримав статус державного свята й неробочого дня. Супроводжувався урочистими військовими парадами радянської армії на Червоній площі в Москві. Також святкувався у деяких країнах Варшавського договору. З 1991  року, після розвалу СРСР, продовжує святкуватися в низці пострадянських країн — Росії, Білорусії, Україні, Казахстані тощо. 

ТРІЙЦЯ

ТРІЙЦЯ (П'ятидесятниця, Зелені свята) — одне з найбільших християнських свят.  Свято Святої Тройці — це пам'ять про зішестя Святого Духа на апостолів і прославляння Святої Трійці. Воно називається П'ятидесятницею, тому що зішестя Святого Духа на апостолів відбулося саме на п'ятдесятий день після Воскресіння Христового. 

День Конституції України

День Конститу́ції України — державне свято України. Святкується щорічно 28 червня на честь прийняття Конституції  в 1996 році.

День Конституції України — єдине державне свято, що встановлено власне Конституцією.

День Незалежності України

День Незалежності України — головне державне свято України, яке відзначається щороку 24 серпня на честь прийняття Верховною Радою УСРС Акту проголошення незалежності, що прийнято вважати датою утворення держави Україна в її сучасному вигляді.

АКТ ПРОГОЛОШЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ

Виходячи із смертельної небезпеки, яка нависла була над Україною в зв'язку з державним переворотом в СРСР

19 серпня 1991 року,

– продовжуючи тисячолітню традицію державотворення на Україні,

– виходячи з права на самовизначення, передбаченого Статутом ООН та іншими міжнародно-правовими документами,

– здійснюючи Декларацію про державний суверенітет України, Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки урочисто

н е з а л е ж н і с т ь У к р а ї н и та створення самостійної української держави – УКРАЇНИ.

України є неподільною і недоторканною.

Віднині на території України мають чинність виключно Конституція і закони України.

Цей акт набирає чинності з моменту його схвалення.

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

24 серпня 1991 року

ІМЕНИНИ

 • До нас повертається чудове свято – іменини або день ангела.

 • Як і багато інших культурних традицій, іменини останні кілька десятиліть не святкувалися, більше того, у 20-30 роки офіційно були заборонені. Але іменини – свято особливе, його можна назвати днем духовного народження, оскільки воно пов'язане перш за все з таїнством Хрещення і з іменинами, які носять наші одноіменні небесні покровителі. • В минулому іменини вважалися важливим святом, аніж день “тілесного” народження, крім того, в багатьох випадках ці свята практично збігалися, оскільки традиційно дитину несли охрещувати на восьмий день – це символ Царства Небесного, до якого приєднуються охрещуваний.

 • Пізніше, особливо в містах, стали називати іменами, які подобаються.ВІКТОРИНА

 • Хто започаткував традицію святкування Нового року?

 • У якому році це відбулось?

 • У кого запозичив святкування Нового року цар Петро I ?

 • Який торадиційний святковий символ на Україні був до ялинки?

 • Хто вніс пропозицію святкувати день міжнародної солідарності трудящих жінок в боротьбі за рівноправність з чоловіками?

 • Свято, яке мжна назвати днем духовного народження людини?

 • Одне з головних свят не лише українців, а багатьох інших народі? • Найбільше релігійне свято, яке відзначають на весні?

 • Яке свято відзначають на згадку про переможене завершення Великої Вітчизняної війни радянського нарду проти німецько-фашиських загарбників.

 • В якому році відбулось?

 • Скільки років йшла війна?

 • Державне свято, яке святкується щорічно на честь прийняття Конституції в 1996 році? • Коли святкується День Конституції?

 • Головне державне свято України?

 • Коли святкують?Каталог: Files -> downloads
downloads -> «Це склад книжок» так скептик говорив, «Це храм душі» естет йому відмовив, Тут джерело всіх радощів земних, І їх дарують нам без цінним словом…»
downloads -> Для вчителів зарубіжної літератури
downloads -> Методичні рекомендації щодо викладання світової літератури в загальноосвітніх навчальних закладах у 2013-2014 навчальному році // Зарубіжна літератури в школах України. 2013. №7-8
downloads -> Талант людини це божий дар
downloads -> Василь Стус постать,що єднає
downloads -> Антон павлович чехов
downloads -> Остап Вишня. Трагічна доля українського гумориста. Моя автобіографія
downloads -> Урок 1 т ема. Вступ. Роль художньої літератури у формуванні життєвих цінностей людини


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Свята україни цілі виховного заходу: практична iconСценарій виховного заходу "10 найвідоміших жінок України"
Отже, давайте знайомитися із 10 найвідомішими та найвпливовішими жінками в історії нашої країни. 10 місце у рейтингу найвідоміших...
Свята україни цілі виховного заходу: практична icon«Видатні сини України в ракетно- космічній галузі»
Сценарій виховного заходу присвячений до Дня космонавтики на тему: «Видатні сини України в ракетно-космічній галузі»
Свята україни цілі виховного заходу: практична iconЦілі заходу: створення іншомовного
Зацікавити дітей іноземними мовами, а не перетворити його роботу на продовження навчання, де акцент ставиться на практичну частину...
Свята україни цілі виховного заходу: практична iconСценарій виховного заходу до 200-річчя від дня народження
Закріпити знання учнів про життя І творчість Т. Г. Шевченка, сприяти вихованню національної самосвідомості учнів
Свята україни цілі виховного заходу: практична iconКонкурс на кращий сценарій виховного заходу
«Хто попереджений, той захищений», саме так говорить французьке прислів’я сьогоднішня акція – це попередження всім про болючу рану...
Свята україни цілі виховного заходу: практична iconСценарій виховного заходу у формі радіопередачі «Твоє життя твій вибір»
Мета: озброєння учнів знанням про шкідливість тютюнопалінням, алкоголю, наркотиків. Формування у них правильних поглядів на соціальне...
Свята україни цілі виховного заходу: практична iconСценарій виховного заходу до дня села
Йду рідним селом де панує І буяє весна, де весело шепочуть з вітром рідні тополі. А онде, понад річкою, пишається своєю дивною вродою...
Свята україни цілі виховного заходу: практична iconСценарій виховного заходу «Моє село колиска мого дитинства»
Оформлення сцени: книжковий куток з краєзнавчою лутературою, стенд «Мандрівка Миньковеччиною» — фотопанорама села з висоти пташиного...
Свята україни цілі виховного заходу: практична iconСценарій відкритого виховного заходу
Ведуча: Адже свято любові, свято найкращого почуття, яке окрилює, дає сили І натхнення, радість І захоплення. Завдячуючи якому продовжується...
Свята україни цілі виховного заходу: практична iconСценарій виховного заходу для учнів 5-6 класів Мета
Мета: розширити уявлення дітей про особистість Марка Твена, його творчість; розвивати творчі здібності; закріпити знання за змістом...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка