Т. Г. Шевченко геніальний поет, мислитель, пророк національного відродження в Україні



Скачати 43.63 Kb.
Дата конвертації29.05.2017
Розмір43.63 Kb.

КЗО «Криничанська СЗШ Солонянської районної ради Дніпропетровської області»

Урок української літератури у 9 класі

Т.Г.Шевченко – геніальний поет, мислитель, пророк національного відродження в Україні



Підготувала

вчитель української мови та літератури

Ремез Тетяна Андріївна

Тема: Т.Г.Шевченко – геніальний поет, мислитель, пророк національного відродження в Україні.

Мета: допомогти учням усвідомити життєвий подвиг поета, проникнутися повагою до нього, зацікавитися творчістю;

Розвивати ораторські навички, здатність виділяти головне, висловлювати власні судження;

Виховувати патріотизм, громадянську свідомість та активну життєву позицію.

Обладнання: портрет письменника, ілюстративні матерали до життєвого і творчого шляху Т.Г.Шевченка, аудіозапис пісні «Думи мої, думи мої…», картки «Так», «Ні», шкала оцінювання «Термометр», смайли.

Тип уроку:засвоєння нових знань

Методи й прийоми навчання: розповідь учителя, бесіда, презентація, «Займи позицію», «Доміно», «Мозковий штурм».

Очікувані результати: після уроку учні зможуть усвідомити величний подвиг поета; систематизувати і поглибити раніше отримані знання про письменника.

Хід уроку
І.Організаційний момент.

1. Визначення психоемоційного стану учнів.

Учні отримують смайлики 3 видів: веселий, сумний, нейтральний.Потім показують однокласникам свій настрій.

ІІ.Мотивація навчальної діяльності.

Звучить мелодія «Думи мої, думи мої…»

1.Вступне слово вчителя.

Напевно, в Україні немає людини, яка б була байдужою до поетичного слова Т.Г.Шевченка – великого сина нашої землі, геніального поета, творчість якого ніколи не перестане хвилювати і вчити, вчити любити всій край, свій народ, бути чесним, вірним, мужнім.

ІІІ.Оголошення теми й завдань уроку

Цей урок присвячується пам’яті безсмертного Кобзаря.

Сьогодні ми з вами ставимо перед собою завдання, які повинні виконати до кінця уроку.

Завдання уроку:


  1. Систематизувати і поглибити раніше отримані знання про Т.Г.Шевченка;

  2. Виховувати повагу до поетичного слова митця;

  3. Розвивати ораторські здібності;

  4. Навчитися чітко формулювати і висловлювати свої думки.

ІV.Актуалізація опорних знань учнів.

1.Міні-доповіді про життєвий і творчий шлях Т.Г.Шевченка

Учням дається випереджувальне завдання. Вони повинні підготувати невеличкі доповіді про життєвий і творчий шлях Т.Шевченка. Учні по черзі виходять до дошки та презентують свої доповіді.

V.Сприйняття й засвоєння учнями навчального матеріалу.

1.Прослухавши доповіді один одного, ви відновили в своїй пам’яті деякі відомості із життя великого митця, а про нові ви щойно дізналися.

2. Складання «Доміно»

Отже, давайте з вами складемо на основі почутого «Доміно» до постаті Т.Г.Шевченка

«Доміно»


Т.Г.Шевченко поет драматург прозаїк…

2.Слово вчителя.

Т.Г.Шевченко зробив значний та вагомий внесок в розвиток української літератури, збагативши її своїми неповторними поетичними та прозовими творами. Зараз ми з вами зробимо огляд літературного доробку поета.

3.Огляд «Літературного доробку Т.Шевченка»

Коментування вчителем схеми.

4. Запис у зошити.

Творчість Т.Г.Шевченка умовно поділяють на чотири періоди:

І.1837-1843 – рання творчість

ІІ.1843-1847 – період «Трьох літ»

ІІІ. 1847-1857 – період заслання

ІV.1857-1861 – пізній період

Всі ці періоди окремо та їхнє значення ми будемо розглядати на наступних уроках.

5.Інтерактивна вправа «Мозковий штурм»

Яке значення творчої спадщини Т.Шевченка?

6.Гра- змагання на кращого знавця дат , подій у житті Т.Шевченка.

(На картках надруковані дати, діти повинні вказати, що відбулося в цей рік.)

1814-народився Т. Шевченко

1836-познайомився з І.Сошенком

1838- викуп із кріпацтва

1840-видав збірку під назвою «Кобзар»

1843-перша подорож до України

1845- друга подорож до України

1858 – третя подорож до України

1861 - помер

VІ.Закріплення знань, умінь та навичок.

1. Слово вчителя.

Т.Шевченко відомий не тільки в Україні, але й далеко за її межами. На честь Великого Кобзаря у багатьох містах України та за кордоном встановлено пам’ятники.

2.Демонстрація плакату з фотографіями пам’ятників.

3.Пошукове завдання.

Заповніть пропуски у висловлюванні одного з американських президентів, Джона Кеннеді, на відкритті пам’ятника Шевченкові у Вашингтоні 1964 року.

«Я радий, що можу можу додати свій голос до тих, що … великого українського поета Тараса Шевченка. Ми вшановуємо його за … вклад у культуру не тільки України, яку він дуже … і так промовисто описував, а й культуру світу. Його творчість є благородною частиною нашої історичної спадщини».

А. вшановують, великий, любив;

Б. люблять, малий, любив;

В. цінують, незначний, ненавидів;

Г. цікавить, великий, не згадував.
4.Складання сенкану.

Сенкан - вірш з 5 рядків:1)назва; 2)опис теми; 3)дія; 4)ставлення до теми; 5)перефразування сутності.

Зачитування складених учнями сенканів.

VІІ.Підбиття підсумків уроку.

1.Інтерактивна вправа «Займи позицію»

Чи став би Т.Шевченко знаменитим поетом, якби не був викуплений з кріпацтва?



або

Учні висловлюють свою позицію.

2.Слово вчителя

3.Оцінювання учнів

Самооцінка учнів за допомогою намальованого «Термометра» зі шкалою «градусів-балів». Учні ставляють собі оцінку на стікері, потім наліплюють його на шкалу балів.

4.Слово вчителя. Підійшов до завершення урок. І хочеться вірити, що мудрі Шевченкові думки увійшли у ваші серця, і ви не будете байдужими, пам’ятатимете вогненні слова Нашого Кобзаря:


Любітеся, брати мої,

Свою Україну любіте.

І за неї безталанну,

Господа моліте…

5. Рефлексія визначення психоемоційного стану учнів.

VІІІ.Домашнє завдання



Вивчити біографію Т.Г.Шевченка, знати основні віхи творчості. Підготувати комп’ютерну презентацію «Мій шлях до Шевченка»



Каталог: attachments
attachments -> Урок-роздум після знайомства з інтимною лірикою Анни Ахматової та Ліни Костенко
attachments -> Вступ Література кінця XIX
attachments -> Усний журнал
attachments -> України Львівський коледж транспортної інфраструктури
attachments -> Проблема особистості людини у творчості А. П. Чехова
attachments -> Уроку : Антон Павлович Чехов «Товстий і тонкий»
attachments -> Позакласний захід із світової літератури На гостину до ювіляра
attachments -> Костенко Ліна Василівна
attachments -> Конспект відкритого уроку в 11 класі


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Т. Г. Шевченко геніальний поет, мислитель, пророк національного відродження в Україні iconКонспект уроку з української літератури
Тема: Тарас Шевченко – геніальний поет, мислитель, пророк національного відродження в Україні. Його винятково велике значення. Життєвий...
Т. Г. Шевченко геніальний поет, мислитель, пророк національного відродження в Україні iconН. М. Сусоєва Збірник інтернет-завдань за творчістю Т. Г. Шевченка для учнів 9-х класів Зміст Передмова
Тема Т. Шевченко – геніальний поет, мислитель, пророк національного відродження в Україні. Вісь неперервності історичного часу «До...
Т. Г. Шевченко геніальний поет, мислитель, пророк національного відродження в Україні iconТ. Г. Шевченко-геніальний поет, мислитель, пророк. Життєва дорога поета
Кобзаря. Вчити працювати з додатковими матеріалами, розвивати вміння працювати з мемуарно-художньою літературою
Т. Г. Шевченко геніальний поет, мислитель, пророк національного відродження в Україні iconПлан-конспект бінарного уроку української літератури та іноземної мови для 9 класу
Тема. Т. Г. Шевченко – геніальний український поет, мислитель, визнаний у всьому світі
Т. Г. Шевченко геніальний поет, мислитель, пророк національного відродження в Україні iconУроку : Вільям Шекспір геніальний англійський драматург і поет доби
Тема уроку: Вільям Шекспір геніальний англійський драматург І поет доби Відродження. Заглиблення в людську психологію, поетизація...
Т. Г. Шевченко геніальний поет, мислитель, пророк національного відродження в Україні iconТема. «Серце поета – осердя світу» (Г. Гете). Шекспір – геніальний драматург І поет доби Відродження. Мета
Тема. «Серце поета – осердя світу» (Г. Гете). Шекспір – геніальний драматург І поет доби Відродження
Т. Г. Шевченко геніальний поет, мислитель, пророк національного відродження в Україні iconУроку: В. Шекспір геніальний поет і драматург доби Відродження. Таємниці шекспірівських сонетів. Поетизація людини та краси її почуттів, оспівування кохання і дружби
Тема уроку: В. Шекспір – геніальний поет І драматург доби Відродження. Таємниці шекспірівських сонетів. Поетизація людини та краси...
Т. Г. Шевченко геніальний поет, мислитель, пророк національного відродження в Україні iconКонспект уроку з зарубіжної літератури 8 клас
Вільям Шекспір (1564–1616) — геніальний англійський драматург І поет доби Відродження. Сонети. Основні теми сонетів В. Шекспіра –...
Т. Г. Шевченко геніальний поет, мислитель, пророк національного відродження в Україні iconКонкурс шкільних газет «Рідна мова барвінкова» (5-11 кл.) Випуск шкільної газети «Т. Г. Шевченко художник, поет, мислитель»
Цикл бесід на тему: «Українські достойники», присвячені видатним діячам української культури, науки, видатним українським спортсменам...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка