Телефон: 2-16-56, 2-17-75 Факс: 2-16-56 Електронна адресаСкачати 82,81 Kb.
Дата конвертації14.02.2018
Розмір82,81 Kb.

Томашпільська центральна районна лікарня
Адреса: 24200 Вінницька область, Томашпільський район,

смт. Томашпіль вул. Леніна,103Телефон: 2-16-56, 2-17-75

Факс: 2-16-56

Електронна адреса: tm_crl@i.ua

Головний лікар: Краківська Олена Миколаївна - керівник з 23.05.2014.

Народилась 21 березня 1962 р. в с. Ратуш

Закінчила педіатричний факультет Вінницького медичного університету ім. Пирогова у 1986 році .

Історична довідка:

В 1856 р. на весь Томашпіль був лише один лікар, який займався приватною практикою.


В кінці 19 ст. на поч. 20 ст. в Томашполі сталися деякі зміни: в 1894 р. при Троїцькому приході відкрилась школа, єврейське початкове училище, поштово –телеграфна контора, нараховувалось 6 заїзджих дворів.
Повітова управа ставила питання перед земельним зібранням дозволити їй із загальних коштів виділити їм на ремонт доріг міста. Було вирішено привести в порядок ґрунтові дороги, що вели до повітової дороги Вапнярка-Томашпіль і до дороги Томашпіль – Журавлівка. З’явились деякі лікувальні заклади: заводська лікарня, амбулаторія для селян, єврейська лікарня, аптека тощо. Зростало населення Томашполя. За пів століття воно збільшилося майже в 4 рази і в 1908 р. перевищило 8000 чоловік .
Коли в 1914 р. в Ямпільському повіті спалахнула епідемія холери, перші ознаки її зареєстрували саме в Томашполі. З 25 вересня по 18 жовтня зареєстровано було 20 хворих, з яких більшість померли .

Після звільнення території Томашпільського району від німецько-фашистських загарбників (березень 1944 року ) районна лікарня почала свою діяльність з 1-го квітня 1944 року. Лікарня була розташована в старому приміщенні, в якому було 5 палат для хворих на 35 ліжок.Обслуговували хворих 2 лікаря, 8 медсестер та 17 інших працівників. До складу районної лікарні входили: стаціонар на 35 ліжок,поліклініка, жіноча і дитяча консультації,пологове відділення.До 1941 року головним лікарем в Томашпільській лікарні працював Михайло Жванецький, батько відомого сатирика і гумориста Михайла Михайловича Жванецького.

Після війни в Томашпільському районі працювали на керівних посадах заслужені лікарі України: Постоловський Андрій Костянтинович, Обухов Анатолій Трохимович, Марковський Степан Антонович, Чорний Володимир Митрофанович, Олійник Микола Григорович, заслужений лікар України кандидат медичних наук Берко Василь Григорович – учень академіка А. Ілізарова.

В селі Комаргород головним лікарем протитуберкульозної лікарні пропрацював більше сорока років Дроздовський Андрій Петрович, кавалер ордена Леніна, ордена Трудового Червоного Прапора, Ордена Знак Пошани і медалей. В тій же лікарні працювала лікарем-фтизіатром Кошик Анісія Данилівна депутат Верховної Ради УРСР. В Паланській дільничній лікарні майже 40 років пропрацював лікар-хірург Бербець Максим Трохимович, полковник медичної служби, якому нещодавно виповнилось 90 літ.

У 1949 році фельдшер Гнатківської дільничної лікарні ( ветеран війни ) Рузяк Іван Васильович виграв по облігації 10 тисяч карбованців і на ці кошти побудував Яланецьку дільничну лікарню, в якій пропрацював санітарним фельдшером до 1998 року. Виховав двох дітей: син - Валерій Іванович – головний лікар Крижопільського РТМО, донька - Тамара Іванівна – начальник управління охорони здоров’я Вінницького міськвиконкому.

Уродженцями Томашпільщини є два визначних учених: лікар гінеколог-онколог, професор Ю.К.Коваль, заслужений лікар України, заслужений діяч науки, професор, в минулому ректор Вінницького медінституту імені М.І.Пирогова Білик В.Д.

В Рожнятівці функціонував дитячий будинок, який у 1954 році перепрофільований у обласну психлікарню № 2. Деякий період заклад очолював Клочко В.Л., нинішній обласний психіатр.

В даний час до складу районної охорони здоров’я входять Томашпільська ЦРЛ на 160 ліжок, Вапнярська МЛ на 30 ліжок, Рожнятівська, Гнатківська, Комаргородська, Яланецька сільські лікарні амбулаторії загальної практики- сімейної медицини, 20 фельдшерсько-акушерських пунктів та 3 фельдшерських пункти.

Медичну допомогу населенню району надає 81 лікар, 19 з них мають вищу категорію, 307середніх медичних працівників, 169 з них мають вищу категорію.

В 2007 році при поліклініках Томашпільської ЦРЛ та Вапнярської МЛ відкрито відділення сімейної медицини. Підготовлено 16 сімейних лікарів та 26 сімейних медсестер.


За останні роки обладнано газове опалення Томашпільської ЦРЛ, Вапнярської МЛ, Комаргородської сільської лікарської амбулаторії загальної практики-сімейної медицини, Яришівського, Липівського, Раківського, Антонівського ФАПів.

Проведено капітальні ремонти хірургічного віділення ЦРЛ, райполіклініки, відділення сімейної медицини, харчоблоку ЦРЛ, обладнано палати підвищеного комфорту для ветеранів та інвалідів війни в терапевтичному відділенні; пологові сімейні зали в акушерсько-гінекологічному відділенні.

Сучасний стан:З метою підвищення ефективності медичного обслуговування сільського населення району, рішенням 2 сесії 6 скликання № 24 від 15.12.2010 року було утворено комунальну установу «Томашпільський районний медичний центр первинної медико-санітарної допомоги».


Рішенням 3 сесії 6 скликання № 30 від 30.12.2010 року прийнято у спільну власність територіальних громад району Вапнярську міську лікарню, сільські лікарські амбулаторії загальної практики – сімейної медицини, фельдшерсько-акушерські пункти, фельдшерські пункти та майно, яке знаходиться в їхньому користуванні. За 2011-2012 роки проведено ряд заходів щодо забезпечення закладів первинної медицини району проточною та теплою водою , зроблено ремонти в приміщеннях та вирішено проблеми по опаленню.

Система охорони здоров’я району включає:

Районний медичний центр первинної медико-санітарної допомоги

Вапнярська та Томашпільська амбулаторії загальної проктики - сімейної медицини,

4 сільські лікарські амбулаторії загальної практики - сімейної медицини,

20 фельдшерсько-акушерських та 3 фельдшерських пунктів.

Центральна районна лікарня - поліклініка, хірургічне, реанімаційне, дитяче, гінекологічне, терапевтичне, інфекційне, стоматологічне, пологове відділення.
КУ “Томашпільська ЦРЛ” обслуговує населення  Томашпільського району чисельністю 33867 осіб. Дорослого населення 27714 осіб, дитячого населення  6153 осіб.
В ЦРЛ  працює 53 лікарі, з них з вищою категорією 13, першою 26, другою 6.
Середніх працівників 140 чол. З вищою категорією 57, першою 19, другою 12.

Кількість ліжкового фонду Томашпільської ЦРЛ:

В лікарні  розгорнуто 121 ліжко. • Терапевтичне відділення на 40 ліжок

 • Хірургічне відділення на 20 ліжок

 • Травматологічне відділення на 5 ліжок

 • Неврологічне відділення на 15 ліжок

 • Дитяче відділення на 15 ліжок

 • Інфекційне доросле відділення на 5 ліжок

 • Інфекційне дитяче відділення на 5 ліжок

 • Пологове відділення на 7 ліжок

 • Гінекологічне відділення на 7 ліжок

 • Відділення патології вагітних на 7 ліжок

 • Реанімаційне відділення на 6 ліжок

  Придбано 25 штативів медичних, два отоскопи у відділення невідкладних станів та кабінет отоларинголога, два лобних рефлектори. Придбано системний блок, монітор та

  В 2015 році для удосконалення лікувально –діагностичного процесу придбано:

-реєстратор добової електрокардіограми

-алкотестер Alco;

- 5 утилізаторів для голок та шприців 

-2 сумки холодильники

-2 великих криптонових лампи

-камеру Горяєва 4-х  секційну-;

-2 опромінювача бактерицидних;

-реєстратор натискань програмований СЧ-12;

-термометр ТТЖ-М;

-8 юлайзерів небулайзерів компресорних;

-5 планшетів  для серологічних реакцій .

- прилад добового моніторингу артеріального тиску


-реєстратор добової електрокардіограми.

  Отримано ліцензію рентген кабінет, проведена акредитація клініко-діагностичної лабораторії

 

 

 

Дитяче відділення - для наших найменших пацієнтів. оснащене пульсоксиметрами з дитячими датчиками, достатньою кількістю юлайзерів - небулайзерів компресорних, у відділенні налагоджена подача кисню. 

 

 

  Перепланована 1 палата і реконструйована у 2 палати підвищеного комфорту в дитячому відділенні. Відремонтовано ординаторську і кабінет старшої медсестри.   

  Створена повноцінна жіноча консультація, проведений якісний ремонт кабінетів консультації, щоб жінки і вагітні могли обстежуватись і лікуватись в комфортних цивілізованих умовах.

 

  Пологове відділення оснащене пульсоксиметром НЕАСО з двома датчиками в т.ч. неонатальним, фетальним монітором, опромінювачем фізіотерапевтичним для фототерапії, дитячим матрацом з підігрівом, перфузором - інфузоматом.


  Виготовлено сертифікати на два інкубатори для новонароджених фірми “Драгер” наданих голандцями в якості гуманітарної допомоги.  

 

 

 

    В хірургічному відділені проведений ремонт перев’язочної, придбаний апарат вак-терапії для швидкого загоєння ран вартістю 26тис. грн. 
 

 

 Закуплено 3 комп’ютери з комплектуючими та два принтери. Завдяки оновленню комп'ютерної техніки в закладі ведеться реєстр хворих на цукровий діабет, реєстр онкохворих, реєстр хворих на серцево-судинну патологію.Персоналії:
З березня 1997 по травень 2014 року районну охорону здоров’я очолював Служивий Олександр Петрович, лікар вищої категорії. Дата народження: 26.05.1956р.

Освіта: вища , закінченчив Вінницький медичний інститут у 1983р., кваліфікація: лікар-хірург. Нині очолює Вінницький обласний клінічний протитуберкульозний диспансер.

Сумлінна праця Олександра Петровича відзначена почесною грамотою Кабінету Міністрів України, в 2005 році його ім’я було занесено на Дошку пошани “Звитяга і доблесть Томашпільчини”.

Лікар-педіатр Задояна Олена Іванівна пропрацювала в районі 40 років, нагороджена знаком “Відмінник охорони здоров’я СРСР” та орденом “Знак пошани”.

Майже 30 років незмінним завідуючим хірургічним відділенням працює Гріненко Олександр Олексійович, професійна майстерність якого як лікаря-хірурга далеко за межами району, за що його ім’я було занесено на обласну Дошку пошани.

Світлу пам’ять та добрі слова колеги та жителі району зберігають про передчасно пішовших із життя Медяного Володимира Григоровича - завідуючого терапевтичним відділенням ЦРЛ та Недомовного Євгена Васильовича – начмеда з 20-ти літнім стажем, райтерапевта.Вони користувались високим авторитетом як в колективі так і серед хворих. Смерть вирвала з лав медпрацівників старшу медсестру терапевтичного відділення Колесник Лідію Василівну, яка доклала багато зусиль для створення умов та організації лікування хворих в терапевтичному відділенні.

Понад 30-40 років сумлінно працюють лікарі: Іванова Галина Сергіївна, Поплавський Геннадій Іванович, Гніденко Зоя Олексіївна, Гріненко Тетяна Львівна, Зеліков Володимир Миколайович.

Прикладом професійності та принциповості, сумлінного ставлення до своїх обов’язків є Заграй Ганна Степанівна, яка пропрацювала понад 40 років головною медсестрою ЦРЛ, по сьогодні працює архіваріусом ЦРЛ.

Вагомий внесок в справу охорони здоров’я вносять лікарі Вапнярської МЛ: Виязловський Василь Степанович, Боровський Леонід Іванович, Шевчик Майя Володимирівна, Рабоконь Євгена Павлівна та інші.

Все трудове життя пропрацювали в Гнатківській лікарні Дубінська Любов Яківна та Тріскач Олена Сергіївна.

В останні роки на районну Дошку пошани “Звитяга та доблесть Томашпільчини” занесені Щетніцька Людмила Валентинівна, Матієнко Олександр Олександрович, Миронишена Олена Миколаївна, Олійник Михайло Дмитрович.

В 2004 році райпедіатр Миронишена Олена Миколаївна нагороджена почесною грамотою Міністерства охорони здоров’я.Великий колектив медичних працівників сьогодні працює над виконанням галузевих медичних програм, наданням кваліфікованої та своєчасної медичної допомоги населенню району.


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Телефон: 2-16-56, 2-17-75 Факс: 2-16-56 Електронна адреса iconТелефон/ факс : 2-33-40 Електронна адреса
Сивак В. П. після закінчення в 979 році Вінницького медичного інституту по спеціальності – лікувальна справа, був направлений на...
Телефон: 2-16-56, 2-17-75 Факс: 2-16-56 Електронна адреса iconТелефон : 4352 43 92 Факс : 04352 40 31 Електронна адреса
Брикуля Лілія Іванівна народилась у с. Сумівка Бершадського району, навчалась у Бершадській середній школі №1. Після закінчення Вінницького...
Телефон: 2-16-56, 2-17-75 Факс: 2-16-56 Електронна адреса icon5 лютого 2015 року клас Українська мова
Найпоширеніші види ґаджетів: мобільний телефон, смартфон, портативна ігрова приставка, gрs-навігатор, електронна книжка
Телефон: 2-16-56, 2-17-75 Факс: 2-16-56 Електронна адреса iconТелефон: (04333) 2-12-33 Факс: (04333) 2-14-56 Головний лікар
Вінницькій обласній дитячій лікарні та в Вінницькій центральній міській клінічній лікарні №2. З 2009 року по 2011 рік працював головним...
Телефон: 2-16-56, 2-17-75 Факс: 2-16-56 Електронна адреса iconКласифікатор з української літератури 11 клас Вчитель: Тавлуй Раїса Миколаївна Електронна адреса
Література. Українська література. Підручник для 10 класу загальноосвітніх навчальних закладів
Телефон: 2-16-56, 2-17-75 Факс: 2-16-56 Електронна адреса iconРезюме Прізвище, ім’я, по-батькові Контактна інформація
Контактна інформація: вкажіть свій телефон, адреса електронної пошти та домашньої сторінки (якщо є). Вказувати домашню адресу бажано,...
Телефон: 2-16-56, 2-17-75 Факс: 2-16-56 Електронна адреса iconЯ, піб, число, місяць, рік І місце народження (місто, село, район, область), де проживає (повна адреса), телефон домашній, мобільний
У якому році пішов у 1 клас, якої школи, у якому році закінчив середню школу, місце її знаходження
Телефон: 2-16-56, 2-17-75 Факс: 2-16-56 Електронна адреса iconЗагальні правила створення презентацій Що таке електронна презентація?
Електронна презентація (від англ. Рresentation представлення) набір слайдів певної тематики
Телефон: 2-16-56, 2-17-75 Факс: 2-16-56 Електронна адреса iconТема. Пошук інформації в Інтернеті
У вікні Адреса введіть з клавіатури адресу. Завершіть роботу клавішею Enter. Якщо така адреса є у списку, виберіть її І натисніть...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка