Тема. Літературний калейдоскоп. Хороша книга МетаСкачати 116,29 Kb.
Дата конвертації17.10.2017
Розмір116,29 Kb.

Тема. Літературний калейдоскоп. Хороша книга

Мета: Сприяти формуванню читацьких смаків, Розширювати читацькі інтереси учнів; заохочувати до читання книг; розвивати пам'ять учнів, уміти переказувати та розповідати цікаві уривки з прочитаних творів; виховувати любов до книги.

Обладнання: Книжкова виставка «Вернісаж книжкових новинок», Правила читання для учнів, прислів’я та приказки:

«Книга робить людину мудрішою»;

«Читання годує розум»;

«Одна хороша книга краще тисяч скарбів»;

«Книги не люблять коли їх почитають, а люблять коли їх читають»;

«Читати не думаючи, те саме, що їсти не пережовуючи»;

«Подивись, що він читає, і ти дізнаєшся, хто він».
Бібліотекар. Доброго дня, дорогі читачі. Запрошую вас поговорити про книги. Чи задумувались ви, яке місце у вашому житті займає книга, як треба її берегти і шанувати? Герої наших улюблених книг завжди з нами. Вони дуже різні - розумні, хоробрі і сміливі. Вони завжди ведуть нас за собою.
1 Книголюб. Доброго дня. Я дуже люблю читати книги. Уявляєте, сів за столом, розгорнув книжку, читаєш, гортаєш сторінку за сторінкою, і уявляєш ніби ти сам є учасником тих подій…
Хлопчик (із залу) Я вважаю що необов’язково читати книги. Сьогодні існує стільки електронних носіїв інформації, що потреба в книжках скоро зовсім зникне.
Дівчинка (із залу) Я цілком погоджуюся. Переглянути на моніторі домашнього комп’ютера ту чи іншу книгу швидше і легше, аніж іти до бібліотеки, шукати її в картотеці, а потім ще й на полицях.
Бібліотекар Цікава думка. Проте я хочу запросити вас у магічний світ, створений не комп’ютером, а книгами.
1 Книголюб Зрозумійте: книга – як і людина. Вона народжується, має свою неповторну біографію. Її життя іноді буває не лише дивним, а просто фантастичним. Історія створення книги древня, і в кожного народу своя.
Хлопчик До речі, мені відомо, що книжка ще за часів Київської Русі була у великій шані у наших пращурів. Київський князь Володимир Святославович відкривав школи, спеціальні майстерні, де переписували і розмножували книги.
Дівчина А за часів князювання Ярослава Мудрого у Києві при Софійському соборі засновується перша в Київській Русі бібліотека.

Бібліотекар Так у всі часи книга була в пошані. Український народ здавна поважав книгу – це невичерпне джерело знань і склав про неї та про читання багато прислів’їв та приказок. Ось деякі із них:

«Книга робить людину мудрішою»;

«Читання годує розум»;

«Одна хороша книга краще тисяч скарбів»;

«Книги не люблять коли їх почитають, а люблять коли їх читають»;

«Читати не думаючи, те саме, що їсти не пережовуючи»;

«Подивись, що він читає, і ти дізнаєшся, хто він».

Наші книголюби підготували розповіді про свої улюблені книги. Давайте їх послухаємо.


2 Книголюб Що не кажіть, а найкращі книжки у світі – це казки! Я прочитала їх багато: »Колобок», «Рукавичка», «Котигорошко». Люблю казки Олександра Пушкіна, Наталі Забіли, Шарля Перро.

Недавно я прочитала (показує книгу) казкову повість шведської письменниці Сельми Лагерльоф «Мандрівка Нільса з дикими гусьми»

І скільки б не читала, іще хочеться. Усе життя читала б …

Пісня «Казкові сни»
3 Книголюб А я люблю читати вірші. Саме у віршах найбільш точно виражена думка автора, його переживання.

І головне – для читання віршів не потрібно багато часу, варто лише зосередитися…

Ось послухайте вірш про друга – книгу.

« Любий друг »

До друзів час, по вулиці

Вже втоптана доріжка,

Але до них я не іду –

Зі мною друг мій, книжка.

Вона розказує про все,

Чого я ще не знаю,

Із нею линемо ми враз

Аж ген, до світу краю.

У світ веселкових казок

Пливемо тишком – нишком,

Там позбавляємось турбот –

Я й друг мій любий, книжка.
4 Книголюб А я мрію, як виросту, бути лісником. І зараз зміг би, та, кажуть, малий ще. А я усе знаю, кожне деревце, кущик, травинку. І про мурах дізнався багато, і чого птахи відлітають…

Ліс – це чудо. Я можу прожити в лісі скільки завгодно, бо знаю що можна їсти, і що з чого можна приготувати. А все книжки.

Ось вони, мої вчителі: Олександр Копиленко, Віталій Біанкі,Анатолій Давидов.
5 Книголюб Анатолій Давидов також написав казку для дітей «Про Озивайка, лісовий люд та їхні незвичайні пригоди»(показує книгу). Головний герой – хлопчик Озивайко. Він лісовичок, добрий друг лісу, оберігає дерева, кущі, трави, дбає про звірів і пташок. З’явився Озивайко перед Петриком, коли той, заблукавши в лісі, кликав когось на допомогу. Вони подружилися – Петрик, Його друзі та Озивайко. Лісовичок відкриває хлопчикам таємниці лісу, що зайченят не можна брати в руки, бо їх перестане годувати зайчиха, відчувши людський дух, і вони помруть з голоду, і що білка підказує якою буде зима: її чималий запас горішків та добре утоплене гніздо свідчить, що зима буде люта.

Чимало лісових секретів знає Озивайко і розповідає про них нам, читачам.


Пісня «Лесной олень»
6 Книголюб Ну, ви бачили таке – як кулики: кожний своє хвалить. А ми хто? Школярі! Тож мені до вподоби книжки про школярів. Бажаєте веселі вірші? Будь ласка, відкрийте книжечки Грицька Бойка, Дмитра Білоуса. Хочете оповідання – так це твори Всеволда Нестайка, Миколи Носова. З них дізнаєшся і про себе, і своїх товаришів багато чого цікавого…
7 Книголюб Грицько Бойко

«Відпочити ніколи»

Розпочались канікули,

А відпочити ніколи.

Лиш наступає ранок -

За книжку і на ганок.

А з гінку стежка – стрічка

Веде мене до річки.

Там на піску читаю,

Читаю й загоряю,

І так я зачитався –

За три дні й не скупався.

А тут іще морока:

Попік і спину й боки.

Тепер лежу у ліжку

І знов читаю книжку.

Розпочались канікули,

А відпочити ніколи.

8 Книголюб А російський письменник Микола Носов пише дітям також багато цікавих оповідань. Подивіться інсценівку до одного із оповідань письменника.
Автор Якось ми з Мишком були в іграшковій крамниці й побачили чудову іграшку – телефон. У великій дерев’яній коробці лежали два телефонних апарати, дві трубки, що в них говорити і слухати, і ціла котушка дроту. Продавець пояснила нам, що коли один телефон поставити в одній квартирі, а другий – у сусідів і зєднати обидва апарати дротом, то можна перемовлятися.

Ми з Мишком надумалися складати гроші, щоб купити телефон. Два тижні поспіль ми не їли морозива, не ходили в кіно – все гроші відкладали. Нарешті наскладали скільки було потрібно й купили телефон. Примчали з крамниці додому з коробкою. Один телефон у мене поставили, другий – у Мишка і від мого телефону протягли дріт через кватирку вниз, просто до Мишкового телефону.Мишко Ну, спробуймо розмовляти. (кричить) Алло!Алло!

Миколка Алло!

Мишко Чути щось?

Миколка Чути. А тобі чути?

Мишко Чути. От здорово! Тобі добре чути?

Миколка Добре. А тобі?

Мишко І мені добре! Ха – ха - ха! Чути як я сміюся?

Миколка Чути. Ха – ха – ха! А тобі чути?

Мишко Добре, що купили телефон! Правда?

Миколка Правда

Мишко От якби не купили, було б погано. Правда?

Миколка Правда.

Мишко Ну?

Миколка Що «ну»?

Мишко Чому ж ти не розмовляєш?

Миколка А ти чому не розмовляєш?

Мишко Та я не знаю про що розмовляти.

Миколка Давай ось що: подумаємо, а коли придумаємо, тоді потелефонуємо.

Мишко Гаразд.

Автор Цілий вечір ми з Мишком телефонували один одному і вигадували усякі штуки: співали, кричали, гарчали, мукали, навіть пошепки розмовляли – все було чути. Уроки закінчив пізно й думаю:

«Потелефоную ще раз Мишкові». Потелефонував, а він не відповідає. Невже телефон зіпсувався?

Прибігаю до нього.. Він телефон поклав на стіл і ламає. Батарею із апарата витяг, дзвоника розібрав і вже слухавку розгвинчує.

Миколка Стій! Ти навіщо телефон ламаєш?

Мишко Та я не ламаю. Я тільки хочу подивитись, як його збудовано. Розберу, а потім складу назад.

Миколка Та хіба ти складеш? Це ж тямити треба!

Мишко Ну я й тямлю. Що тут не тямити!

Автор Що було далі дізнаєтесь коли почитаєте оповідання Миколи Носова «Телефон».

Бібліотекар Давайте книголюбчики перевіримо чи читаєте ви книжки з героями, популярними ледь не у всьому світі. Проведемо з вами літературну вікторину. Хто знає відповідь піднімайте руки. За правильну відповідь отримаєте зірочку. Хто збере найбільшу кількість зірочок, той і буде переможцем вікторини.

Ваше завдання полягатиме в тому, аби визначити за уривками, які ви почуєте, хто автор казкової повісті, як ця повість називається і яке ім’я її головного героя?

Отож – зосереджуйтеся, затихайте… Увага, починаємо!..
1. «У місті Стокгольмі, на звичайній собі вулиці, у звичайному собі будинку мешкає звичайна собі родина Свантесонів. Це звичайний собі тато, і звичайна собі мама, і троє звичайних собі дітей – Боссе, Бетан і Малий…»(Астрід Ліндгрен «Малий і Карлсон що живе на даху»)

2. «Цибуліно був сином Цибулоне і мав семеро братів. Звали їх Цибулетто, Цибулотто, Цибулучча та іншими подібними іменами, найкращими в шановній цибулиній родині. Та й не дивно: де цибуля, там і сльози…»(Джані Родарі «Пригоди Цибуліно»)


3. - Що ти залишив після себе? – питає у старого Чоловіка один дід. – Є в тебе син чи дочка? (В. Сухомлинський «Який слід залишила після себе людина»)
4.От чи скоро чи не скоро приключилося їм горе:

Хтось у поле став ходить і пшеницю толочить. (П. Єршов «Горбоконик»)

5. Після того як з Незнайка не вийшло художника, він вирішив зробитися поетом і складати вірші. (М. Носов «Пригоди Незнайка та його друзів» розділ « як Незнайко складав вірші»)
6. Хлопчик зайшов у палац і одразу відчув себе як удома – стільки давніх знайомих побачив він. Тут жили герої всіх казок, які тільки є на світі. (В. Нестайко «В країні Сонячних Зайчиків» розділ «В палаці чарівних казок»)
7. Дівко, заглянь мені в ліве вухо, а в праве виглянь. Вона й заглянула. А там – один ліс, такий густий і зелений. (Народна казка «Кобиляча голова»)
8. – Слухайте що є в світі ситніш, прудкіш, миліш над усе? Завтра прийдете, скажете. (Народна казка «Мудра дівчина»)
9. Ховайтеся, казала лисичка, - бо він як прийде, то розірве нас! (Народна казка «Пан Коцький»)
10. – Тепер я бачу, чого з тебе люди сміються, розказуючи, як ти сім літ по воду ходив та й ту на порозі розлив. (Народна казка «Лисиця та рак»)
11. Стоять вони за коморою, коли дивляться, аж із хати виходить дівчина із коромислом: така гарна, така гарна. (Народна казка «Кривенька качечка»)
12. З того часу розбійники боялися в дім повертатися, й вони залишились. (Брати Грімм«Бременські музиканти»)
13.Цар дивиться у вікно - аж хтось прилетів на золотім кораблі. (Народна казка «Летючий корабель»)

14.- Я пораджу, - сказала маленька. –Прив’яжімо до його шиї дзвіночок, тоді здалека будемо чути, як він біжить; і повтікаємо. (Народна казка «Мишача рада»)

15. У чиє царство потрапив Кай? (У царство Снігової королеви, Г- К. Андерсен «Снігова королева»)

16. Дівчинка з блакитним волоссям (Мальвіна, О. Толстой «Золотий ключик, або пригоди Буратіно»)


17. Як звали хлопчика,який виріс серед вовків? (Мауглі, Р. Кіплінг «Мауглі»)
18. Найменший казковий хлопчик (Хлопчик – мізинчик, Ш. Перро «Хлопчик-мізинчик»)

19. Найменша дівчинка у світі (Дюймовочка, Г-К. Андерсен «Дюймовочка»)


20. Прізвище Кирила, який м’яв кожу (Кожум яка Народна казка «Кирило Кожумя ка)
21. Який кіт ходить по ланцюгу на дубі? (Учений, О. Пушкін «Руслан і Людмила»)
22. Казка, назва якої складається з двох букв (Народна казка «Ох»)
23. Наречений Мухи – Цокотухи (Комар, К.Чуковський «Муха - Цокотуха»)
24. Дівчинка, яка перебувала в країні кривих дзеркал (Аліса, Л. Керролл «Пригоди Аліси в країні чудес»)
25. Трава, з якої Еліза в’язала сорочки для своїх зачарованих братів (Кропива, Г-К. Андерсен «Дикі лебеді»)
26. В Якій казці взимку росли підсніжники? (С. Маршак «Дванадцять місяців»)
27. Хто тягнув віз із Лебедем та Раком?(Щука, Л. Глібов «Лебідь, Рак та Щака»)
28. З якої рослини добра фея зробила карету для Попелюшки? (З гарбуза, Кропива, Г-К. Андерсен «Попелюшка»)
Бібліотекар: Підібємо підсумки і визначимо хто з вас спритний, розумний, уважний.

(Нагородження переможців вікторини)

Бібліотекар:А зараз послухайте правила читання про які вам розкажуть наші книго любчики.
Правила читання для учнів
1. Якщо хочеш розвинути свій інтелект, кругозір,намагайся читати не менше ніж півгодини на день.
2. Намагайся не читати лежачи, вибери зручну для читання.
3. Під час читання прибери предмети, що відволікають, вимкни телевізор. Якщо ти цього не зробиш, твоя праця буде даремна.
4. Читаючи, не квапся, звертай увагу на деталі тексту, цікаві факти, порівняння. Вони допоможуть краще запам’ятати зміст книжки.
5. Якщо звертатимеш увагу на годинник під час читання, незабаром забудеш зміст тексту, який читаєш.
6. Якщо тебе захопила книжка і тобі хочеться почитати ще деякий час, зроби невелику перерву, а потім продовж читання.
7. Звертай увагу на вчинки героїв, аналізуючи їхні вчинки, роби для себе висновки.
8. Навчайся в героїв прочитаних книжок хороших манер і гарних вчинків.
9. Ділися із друзями інформацією про цікаву й захоплюючу книжку.
10. Якщо тобі трапилися цікаві фрази в книжці, не полінуйся їх виписати в окремий зошит. Можливо колись ти повернешся до цих слів, виконуючи завдання вчителя або за власним бажанням.
Бібліотекар( Огляд книжкової виставки «Вернісаж книжкових новинок»)

Вірш, який ви зараз почуєте, це звернення до вас та до ваших батьків.Читання знову стане в моді
1 Книголюб Повторюємо день і ніч найважливішу в світі річ:

Не треба дітям дозволяти до телевізора сідати.


2 Книголюб Цю штуку хай би взагалі не знали дітлахи малі.

По всіх світах з самого рана вони сидять біля єкрана.3 Книголюб І не відходять до півночі, аж їм на лоба лізуть очі.

(Ми якось у одній з кімнаток знайшли таких очей з десяток.)


4 Книголюб Вони стають, звичайно милі – тякі чемненькі, неспесеві,

Не б’ються і не бешкетують вас не чіпають, не дратують,

Так все снодійно і похвально…І це, по вашому, нормально?

5 Книголюб Чи знають татусі і мами що робить телик з дітлахами?

Усі зникають почуття Й таке сумне стає дитя,6 Книголюб Що не сприймає чарівні казки, фантазії й пісні!

А мозок, як швейцарський сир,у мозку тім – мільйони дір.

Порожні очі, згаслий зір!
7 Книголюб «Гаразд – ви скажете, ми згодні екран розбити хоч сьогодні,

Та як ми будем розважати своїх дітей? Чим забавляти?»


8 Книголюб У відповідь спитаєм вас: а що робили діти в час,

Коли екранів не було? Що втіху й радість їм несло?


9Книголюб Забули вже? Вам нагадати? Ми ладні по складах сказати:

Вони ЧИ - ТА – ЛИ …КНИЖЕЧКИ!


10 Книголюб Тому вас хочемо благати – той ящик викиньмо із хати!

Вночі. Дитя щоб і не знало, що телевізора не стало.


11 Книголюб Не знаючи що їм робити потягнуться до книжки діти.

Ще тиждень – два – і відірвати від книг не зможе й рідна мати!12 Книголюб Читання знову стане в моді і буде їм збагнути годі,

Чим вабило оте залізо, що називалось телевізор!І будуть дуже вдячні діти що ви таке змогли зробити.

Пісня «Світ чудес»
Бібліотекар Читайте! Хай не буде у вас жодного дня, щоб ви не про читали бодай однієї сторінки з нової книги. До нових зустрічей!
Каталог: doc -> files -> news
news -> Урок позакласного читання в 2 класі за повістю-казкою В. Нестайка
news -> Дубовенко Ірина Володимирівна, Скремінська Світлана Миколаївна, класні керівники днз «Житомирське вище професійне технологічне училище»
news -> Я це хтось інший…
news -> Памятка для кожного учня (додаток ); листок з початками речень для гри «Продовж речення»(додаток 4); листки для роботи в парах (додаток 5); листочки з словами для складання розповіді (додаток 6), читанка клас, ІІ частина
news -> Світова література клас Усього – 0 годин; розвиток мовлення – години; позакласне читання – години; контрольних робіт – годин
news -> Тема: олександр олесь. Поезії з книги «Княжа Україна»
news -> Тема. Тема спадкоємності поколінь, вірності волелюбним традиціям народу, збереження світлої пам’яті про захисників І борців за волю рідної землі. Г. Могильницька «Цвіт неспалимий»
news -> «Семінар читачів» (знайомство з творчістю Олександра Олеся)
news -> Методичні рекомендації щодо вивчення зарубіжної літератури в загальноосвітніх навчальних закладах у 2009-2010 навчальному році лист мон


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Тема. Літературний калейдоскоп. Хороша книга Мета iconКонкурсу «Туристський калейдоскоп»
Обласний заочний творчий конкурс «Туристський калейдоскоп» проводиться в заочній формі з 01. 01. 2015 р по 15. 03. 2015 р
Тема. Літературний калейдоскоп. Хороша книга Мета iconКраєзнавчий калейдоскоп
Вчитель: Сьогодні у нас незвичайний урок. Всі ви добре знаєте маленьку іграшку – калейдоскоп. Ми з вами спробуємо розповісти про...
Тема. Літературний калейдоскоп. Хороша книга Мета iconКалейдоскоп знаменних дат
Калейдоскоп знаменних дат на 2014 рік : І півріччя / уклад. Н. Гуцул, С. Настенко; ред. С. Чачко, В. Кучерява, Н. Лінкевич; дз «Держ...
Тема. Літературний калейдоскоп. Хороша книга Мета iconПроект на тему: Книга, без якої я не уявляю свого життя Вишневе 2014 Зміст
Проект на тему: «Книга, без якої я не уявляю свого життя Вишневе 2014 Зміст: ① мета, очікуаний результат проекту; ② коротка біографія...
Тема. Літературний калейдоскоп. Хороша книга Мета iconКнига состоит из двух частей: «Из секретов переводческих» и«Языково-литературный калейдоскоп»
Вторая часть раскрывает происхождение и значение многих отдельных слов, преимущественно иностранного происхождения, а также «тайны»...
Тема. Літературний калейдоскоп. Хороша книга Мета iconНащадки великого Езопа (6 клас) Літературний поєдинок Історична тема в художній прозі,7 кл. Мета
Мета: перевірити рівень засвоєння учнями навчаль­ного матеріалу; розвивати логічне мислення, вміння правильно та лаконічно відповідати...
Тема. Літературний калейдоскоп. Хороша книга Мета iconТема. Українська драматургія І театр 70-90 років ХІХ ст
Мета. Ознайомлення з непростим процесом становлення українського театру в умовах заборон І переслідувань. Розвивати вміння аналізувати...
Тема. Літературний калейдоскоп. Хороша книга Мета iconО. О. Пальчикова калейдоскоп культур кривий Ріг 2014 З. П. Бакум, О. О. Пальчикова калейдоскоп культур (рівень В1) Навчальний посібник
Бакум З. П. Калейдоскоп культур (рівень В1) : [навчальний посібник] / З. П. Бакум, О. О. Пальчикова. – Кривий Ріг, 2014. – 101 с
Тема. Літературний калейдоскоп. Хороша книга Мета iconЛітературний вечір «Без тебе немає мене» Мета
Мета: Познайомити учнів із цікавими сторінками біографії класиків, кращими зразками інтимної лірики


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка