Тема: Мандрівка в чарівний світ роману Джоан Ролінг «Гаррі Поттер»Дата конвертації29.12.2017
Розмір94 Kb.

ТЕМА: Мандрівка в чарівний світ роману Джоан Ролінг

« Гаррі Поттер ».


МЕТА: дати поняття про літературу фентезі, формувати уявлення учнів про відмінності художнього світу казки , фентезі від реального світу, розвивати вміння переказувати прочитане, виховувати у дітей співчуття, повагу до дружби, благородство, доброту.


ОБЛАДНАННЯ: слайди, відеофільм «Гаррі Поттер і філософський камінь».


ЕПІГРАФ: «Книжки! Розум!

Є важливіші речі – дружба,

відвага і …»

Дж. К. Роулінг


ХІД УРОКУ:

Організаційний момент


Оголошення теми та мети уроку


ВСТУПНЕ СЛОВО ВЧИТЕЛЯ:


Народна мудрість говорить: «Сонце зійде – оживає природа, книгу прочитаєш – просвітлюється розум». Ця мудрість свідчить про споконвічну повагу людей до книги – золотого джерела знань. Але сьогодні, у ХХІ ст., книги поступово відтісняються іншими джерелами інформації: світ заполонили телевізори, комп’ютери, плеєри тощо. На перший погляд здається, що інтерес до книги зажди втрачається дітьми і нічим їх вже не примусити читати. І от з’являється книжка для дітей, якою зачитуються і молодші школярі, і старшокласники, і навіть дорослі із захопленням читають книжку за книжкою, з нетерпінням чекаючи наступної. Але спочатку давайте дізнаємося, кому ми зобов’язані появі у сучасній дитячій літературі такого феномену, як казкові історії про Гаррі Поттера. Передусім ми адресуємо подяку англійській письменниці Джоан Кетлінг Роулінг. Сьогодні вона у нас в гостях і радо поділиться розповіддю про себе та твори про Гаррі Поттера.


1297294542_ovcwek61hotcqzf.jpeg

rowling_200711021125090.jpg Рольова гра


Ведучий Доброго дня, Джоан ! Ми раді вітати, сьогодні, вас на нашому уроці .Розкажіть , будь ласка , де ви народилися та як проходило ваше дитинство?

Джоан: У дитинстві я була схожа на Герміону : багато читала і гарно вчилася; а на Гаррі , бо ходила в окулярах. А народилася у невеликому містечку Чіппінґ Содбері 31 липня 1965 р. .Доречі, день народження у мене тоді, коли і в Гаррі Поттера. Після закінчення школи навчалася на філологічному факультеті (спеціальність «Французька мова та література») провінційного університету м. Ексетер, а потім працювала секретарем лондонського відділу організації «Міжнародна амністія». Звідти мене звільнили, бо я використовувала їхній комп’ютер, аби писати власні твори.(сміється).

Ведучий: А коли у вас з’явилася ідея про Гаррі Поттера?

Джоан: У поїзді «Манчестер-Лондон» мені уперше явився образ хлопчика в окулярах з чарівною паличкою. Цей образ я привезла з собою в Португалію, де писала ранками, бо уроки мала в другій половині дня. Писала в сирому Единбурзі, де не було для цього ніяких умов. Писала не на комп’ютері, навіть не на друкарській машинці, а звичайною кульковою ручкою у звичайному учнівському зошиті. Ось так і народжувався чудовий герой.

Ведучий: В якому році видана перша книга про Гаррі?

Джоан: Першу книгу серії — «Гаррі Поттер і філософський камінь» («Harry Potter and the Philosopher's Stone»), котра вийшла друком у Великобританії в 1997 p., —я писала п'ять років. Закінчити роман вдалося завдяки Шотландській раді у справах мистецтв, яка виділила мені невеликий грант у рамках підтримки дитячих письменників.

Ведучий : Я чув , що за цю книгу ви отримали нагороди?

Джоан: Так, це правда. Це були «Найкраща дитяча книга року» і «Золота медаль» за найкращу книгу для дітей віком від 9 до 11 років.

Ведучий: Ми дуже дякуємо вам за ваше інтерв’ю, за те, що завітали до нас сьогодні. Бажаємо вам творчих успіхів, нових героїв та особистого щастя. Допобачення.

Джоан : І я була рада зустрічі з вами . До зустрічі , друзі.

Вчитель: Це не всі сюрпризи на нашому уроці. Зараз я хочу запросити до слова самого Гаррі Поттера ( підготовлений та переодягнений учень від імені Гаррі Поттера розповідає про його життя в родині Дурслів., про чудернацькі речі, які іноді з ним траплялися.)

Вчитель : Все змінилося одного чудового дня. Відтоді життя Гаррі потекло іншим руслом. Як це було???

ПЕРЕГЛЯД УРИВКУ З КІНОФІЛЬМУ «ПОЯВА ХАГРІДА В ХАТИНЦІ ПОСЕРЕД МОРЯ».

Вчитель: Давайте уявімо себе на місці Гаррі. Що б ви відчули на його місці? Чого б боялися? Про що мріяли? Чому Гаррі було важче за інших дітей?

(Діти висловлюють свої думки)

Запитання до учнів «Уважний читач»

 1. Номер будинку, в якому жили Дурслі. (№ 4).

 2. Як звали місіс Дурслі? (Петунія).

 3. Як звали батька Гаррі? (Джеймс).

 4. За який період відросло волосся Гаррі після
  стрижки тітки Петунії? (За ніч).


 5. Де спав Гаррі у будинку Дурслів? (У комірчині під сходами).

 6. У який день тижня почалася історія, описана у казці Дж. Ролінг? (У вівторок).

 7. Як звали матір Гаррі? (Лілі).

 8. Як звали брата Гаррі Поттера? (Дадлі).

 9. Хто такі магли? (Звичайні люди).

 10. Хто привіз маленького Гаррі в дім тітки та дядька? (Гагрід, професорка Макгонегел , професор Дамблдор).

 11. Що залишилось у Дадлі після зустрічі з
  Гагрідом? (Поросячий хвіст).


 12. Вік Гаррі, коли загинули його батьки? (Один рік).

47735_12056_img_lrg.jpg

Вчитель: Ми вже знаємо, як жилося Гаррі Поттеру у дядька Вернона і тітки Петунії. Цей дім ніколи не буде для нього рідним. Тільки у школі чаклунства Хогвартс Гаррі знайде справжніх друзів серед ровесників і дорослих, зрозуміє головні цінності життя.

ПЕРЕГЛЯД УРИВКУ З КІНОФІЛЬМУ «МАНДРІВКА ДО ХОГВАРДСА. СОРТУВАЛЬНИЙ КАПЕЛЮХ».

Вчитель : Хто ж були справжніми друзями Гаррі?

(учні коротко розповідають та характеризують друзів Гаррі Поттера, демонструють фото , або портрети персонажів)

Учень 1:Герміона Грейнджер1247903434_1.jpg

Народилася 19 вересня 1979 року. Її батьки — маґли (стоматологи) — і сама вона, відповідно, маґлонароджена чарівниця, за зневажливим визначенням чистокровних слизеринців — «бруднокровка». Герміона вчиться в Гоґвортсі. У Герміони карі очі і каштанове волосся. Зовнішність її в книзі «Гаррі Поттер і філософський камінь» описана так: «дівчинка з густим каштановим волоссям. Має кота Криволапика, якого купила на гроші, отримані на день народження від батьків.Наполеглива, вчиться на відмінно, вірна подруга.Учень2 Рон Візлі

1247903536_1.jpg

Рон — шоста дитина в небагатій сім'ї чистокровних магів. Брати завжди і у всьому затьмарюють Рона. У нього завжди мало грошей, проте він володіє тим, чого не можна купити ні за які гроші, - добрим серцем і невичерпним оптимізмом. Рон вірний друг та щира людина.Учень3 : А ще добрим, великим товаришем був Рубеус Геґрід

1247903207_1.jpg

- викладач догляду за магічними істотами, зберігач ключів та лісник в школі чарівництва й чарівництва «Гоґвортс». Любить доглядати за різними магічними істотами. Хвилюється та вболіває за Гаррі Поттера.Учень 4 : Джіні Візлі

1247903255_1.jpg

Сьома дитина і єдина дівчинка в сім'ї Візлі. Її батьки — Артур і Молі Візлі, брати — Білл, Чарлі, Персі, Фред, Джордж і Рон Візлі. Джіні — симпатична дівчинка з карими очима і рудим (як і у всіх Візлі), довгим до плечей волоссям, талановита чарівниця. Дуже спокійна і врівноважена, слухняна, скромна в спілкуванні. Як і всі молодші, мріє бути незалежною. Віддана своїй сім'ї і друзям.

Учень5: А ще опікував Гаррі , підтримував у важкі хвилини директор школи чародійства та магії Албус Дамблдор

сканирование0013

Дамблдор — мудра людина, що розуміє, що Гаррі мусить засвоїти деякі жорсткі уроки для того, щоб підготуватися до того, що станеться в його житті. Він дозволяє Гаррі те, що не дозволив би іншому учневі та намагається огородити Гаррі від того, від чого він його може захистити.

ПРИЙОМ «АКВАРІУМ»:

Учні об’єднуються у 4 групи. Одна сідає в центрі класу, утворює маленьке коло (акваріум), отримавши завдання, починає його обговорювати. На це відводиться 4-5 хвилин. Решта класу слухають, не втручаючись в обговорення. Коли час вичерпано, група займає своє місце, а клас обговорює запитання: • Чи погоджуєтеся ви з думкою групи?

 • Який аргумент ви вважаєте найпереконливішим?

Після цього місце в «акваріумі» займає інша група та обговорює наступне завдання.

ЗАВДАННЯ:

 1. Друзі і вороги Гаррі Поттера. Хто вони?

 2. Заважав чи допомагав Гаррі квіддич?

 3. Філософський камінь – символ добра чи зла?

 4. Як допомогло Гаррі дзеркало бажань?. «Про кого йдеться?».

Зачитується по три висловлювання про одного й того самого літературного героя казки Дж. Роулінг. Командам треба після кожного висловлювання відповісти, про кого мовиться.

  1. Висловлювання: « Він був високий, худорлявий і, здається, дуже старий...».

  2. Висловлювання: його «довге сиве волосся й бороду можна було заткнути йому за пояс».

  3. Висловлювання:«... Його довга пурпурова мантія волочилася по землі, ховаючи черевики з пряжками на високих підборах. За окулярами, що скидалися на два півмісяці, іскрилися голубі очі, а ніс був страшенно довгий і гачкуватий, неначе його перебили принаймні двічі. Звали цього чоловіка...» (АлбусДамблдор).   1. Висловлювання: «... мав худе обличчя, гострі коліна, чорне волосся...»

   2. Висловлювання: «Він носив круглі, обмотані скотчем окуляри...»

   3. Висловлювання: «... мав тонесенький шрам на чолі у формі блискавки».(Звичайно, це Гаррі Поттер).

СЛОВО ВЧИТЕЛЯ: Ми бачимо, що на долю Гаррі Поттера випало чимало пригод. Спробуйте пригадати їх.

Демонструються малюнки із зображенням героїв та епізодів кінофільму «Гаррі Поттері філософський камінь». Завдання – відгадати зображеного героя, або героїв та епізод. (додаток 1).
А тепер завдання для груп. Потрібно створити протягом 5 хвилин та презентувати рекламний ролик за казкою Дж. Ролінг «Гаррі Поттер і філософський камінь».

ПІДСУМКОВА БЕСІДА:

 • Чим відрізняється фільм «Гаррі Поттер і філософський камінь» від книги?

 • Які події книги зображені найбільш яскраво?

 • Якими ви уявляєте викладачів школи?

 • Навчання в Хогвартсі цікаве? Чому?

 • Хогвартс став рідним домом для Гаррі?

 • З яким почуттям він залишав його?

 • Попередження про що отримав кожен учень Хогвартса в кінці навчального року?

 • Що найцікавіше в світі чарівників?

 • Чи хотіли б ви вчитися в Хогвартсі?

 • Який персонаж і чому вам найбільше сподобався?

 • Що цінував у Гаррі Дамблдор?

СЛОВО ВЧИТЕЛЯ: Ось і підходить до завершення мандрівка в чарівний світ Гаррі Поттера.

Що чарівного, фантастичного ми побачили в ньому?

Що допомогло Гаррі стати переможцем?
ОЦІНКА ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ:

1.Намалювати ілюстрації до роману «Гаррі Поттер і філософський камінь», скласти до твору кросворд та запитання для вікторини.

2.Додатково, за бажанням( створити мультимедійну презентацію до твору)Додаток1

1294263463_h6phbfjytc98sq7.jpeg

Яку роль виконали дані предмети у розповідях про Гаррі Поттера?

47735_12053_img_lrg.jpg

Як називалася спортивна гра у чаклунів в якій Гаррі був ловцем

Як звали юного чарвника , який не любив Гаррі Поттера


1247903366_1.jpg

Хто зрадив родину Поттерів ? Через кого загинули батьки Гаррі?

1271943492_014.jpg

Як звали темного лорда?

1247903133_1.jpg


ЦІКАВО :
сканирование0033
Каталог: bitstream -> 123456789 -> 1001
123456789 -> Творчість А. Міцкевича апогея польського романтизму
123456789 -> Ключове запитання: Справжній Митець… Який він? Для реалізації проекту було створено групи „Біографи”
123456789 -> В. Стефаник. Новаторство письменника. Експресіонізм у його творчості
123456789 -> Урок 1 Тема. Як не любить той край Матеріал уроку. Володимир Сосюра "Як не любить той край "
123456789 -> Конспект уроку із світової літератури для 7 класу Тема. Поетизація давньоруської минувшини в баладі О. С. Пушкіна «Пісня про віщого Олега»
123456789 -> 5 клас Тема уроку. Шлях Мауглі від вихованця джунглів до їх володаря. Мета уроку
1001 -> Сьома дитина І єдина дівчинка в сім'ї Візлі. Її батьки Артур І Молі Візлі, брати Білл, Чарлі, Персі


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Тема: Мандрівка в чарівний світ роману Джоан Ролінг «Гаррі Поттер» iconМандрівка в чарівний світ роману Джоан Ролінг
Мета: дати поняття про літературу фентезі, формувати уявлення учнів про відмінності художнього світу казки, фентезі від реального...
Тема: Мандрівка в чарівний світ роману Джоан Ролінг «Гаррі Поттер» iconДжоан К. Ролінґ Гаррі Поттер І напівкровний принц
Як швидко плине час! Із кожною новою книжкою про Гаррі Поттера сотні мільйонів читачів у світі дорослішають разом з головним героєм....
Тема: Мандрівка в чарівний світ роману Джоан Ролінг «Гаррі Поттер» iconДжоан К. Ролінґ Гаррі Поттер І смертельні реліквії
У цій заключній І чи не найяскравішій зі всієї "поттеріани" книзі Дж. К. Ролінґ дає довгоочікувані відповіді на багато запитань....
Тема: Мандрівка в чарівний світ роману Джоан Ролінг «Гаррі Поттер» iconМета: розширити коло читання творів Дж. Роулінг про хлопчика-чарівника Гаррі Поттера, поглибити сприймання серії романів; збагатити знання учнів з міфології; порівняти літературні та екранні образи ге­роїв; виховувати вдумливого читача
Поттер І таємна кімната", dvd програвач, відеоматеріали із фрагментами художнього фільму Кріса Каламбуса "Гаррі Поттер І таємна кімната",...
Тема: Мандрівка в чарівний світ роману Джоан Ролінг «Гаррі Поттер» iconСьома дитина І єдина дівчинка в сім'ї Візлі. Її батьки Артур І Молі Візлі, брати Білл, Чарлі, Персі
Володіє непоганим почуттям гумору. Зрозуміти Гаррі їй дуже легко, навіть коли це не вдається Рону І герміоні (у "Гаррі Поттер І орден...
Тема: Мандрівка в чарівний світ роману Джоан Ролінг «Гаррі Поттер» iconТема. Подорож у чарівний світ природи за поезією П. Тичини «Гаї шумлять» Творча майстерня поета

Тема: Мандрівка в чарівний світ роману Джоан Ролінг «Гаррі Поттер» iconУрок екологічного спрямування за технологією 3 по 30 хвилин. Тема: О. П. Довженко. " Зачарована Десна ". Видатний український кінорежисер І письменник. Великий І чарівний світ дитинства в " Зачарованій Десні "
О. П. Довженко. " Зачарована Десна ". Видатний український кінорежисер І письменник. Великий І чарівний світ дитинства в " Зачарованій...
Тема: Мандрівка в чарівний світ роману Джоан Ролінг «Гаррі Поттер» iconМарина Іваніна Цветаєва,,Книги в червоній палітурці. Чарівний світ літератури І мистецтва у вірші
Тема: Марина Іваніна Цветаєва,,Книги в червоній палітурці”. Чарівний світ літератури І мистецтва у вірші
Тема: Мандрівка в чарівний світ роману Джоан Ролінг «Гаррі Поттер» iconМарина Іванівна Цвєтаєва (1892-1941). «Книги в червоній палітурці». Чарівний світ літератури й мистецтва у вірші М.І. Цвєтаєвої
...
Тема: Мандрівка в чарівний світ роману Джоан Ролінг «Гаррі Поттер» iconІ письменник» «Зачарована Десна»
Тема о. Довженко – видатний український кінорежисер І письменник. «Зачарована Десна». Великий І чарівний світ дитинства у «Зачарованій...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка