Тема. Світ природи рідного краю в творчості членів літературно-мистецькогоСкачати 125,7 Kb.
Дата конвертації16.06.2017
Розмір125,7 Kb.

Тема. "Світ природи рідного краю в творчості членів літературно-мистецького

об'єднання "Горицвіт"

Мета: Популяризація  і знайомство з членами літературно-мистецького об'єднання "Горицвіт" , ознайомити учнів з творчістю земляків, осмислити їхній творчий доробок, з′ясувати особливості бачення світу. Формувати громадянську компетентність. Виховувати любов і повагу до рідного краю, до поетичного слова, повагу до національних символів, вчити оптимістично сприймати світ.

 Матеріал до уроку: виставка книг, мультимедійна презентація, роботи членів об'єднання.

Хід урокуМоє село - земля моя у росах,

Моє село - дитинства береги.

Та я тебе не збагну і досі,

Чому близьке і рідне серцю ти.

Слово вчителя

Доброго дня усім присутнім гостям, вчителям та учням. Сьогодні ми зустрілися не просто так. Кожен з нас має шанс на відкриття.  Хтось відкриє для себе цікаві сторінки з біографії наших славетних  земляків, хтось – їх твори.Ведуча

Тож пропонуємо вашій увазі короткий огляд про наших односельців, членів літературно-мистецького об'єднання "Горицвіт"Ведуча

Об'єднання "Горицвіт" існує уже 7 років - з осені 2008 року. Спочатку воно мало назву Літературно-музичне ТО, бо спочатку до його складу входили літератори та музиканти. Але згодом до об'єднання долучилися митці інших мистецьких напрямів, тому у 2012 році воно переіменовано у літературно-мистецьке.Ведуча

Включає в себе 10 діючих членів, які мають активну життєву позицію, ведуть громадську роботу. За ці роки зроблено немало: видано 3 альманахи "Барви горицвіту" (2010, 2013, 2014), близько 30 індивідуальних книг: поезій, пісень, публіцистичних матеріалів, 10 СD-дисків. Автори друкуються у районній, обласній, республіканській та міжнародній пресі (газети, журнали, піручники), діяльність "Горицвіту" регулярно висвітлюється на шпальтах районної газети "Вісник Жовтневщини".Ведуча

Іван Баклицький

Голова літературно-мистецького об'єднання "Горицвіт". Автор майже двох десятків поетичних збірок. Народився в селі Михайло-Заводському Апостолівського району Дніпропетровської області. Закінчив Харківський зоотехнічний інститут та Київський інститут нетрадиційної медицини.

Лауреат Всеукраїнського літературного конкурсу "Струни душі", володар Гран-прі конкурсу "Перлини півдня", дипломат цього конкурсу в номінаціях "Поезія" і "Авторська пісня".

Оскільки за станом здоров’я Іван Олексійович не може вести активну діяльність, співголовою обрано Олєйнікову Анну Олексіївну

Ведуча

Анна Олєйнікова

Насамперед для нас Анна Олексіївна - учитель музики нашої школи, керівник вокальної студії "Джерельце".

Але небагатьом відомо, що це автор 11 нотних збірок дитячих пісень, 10 СD-дисків. Член Національної Всеукраїнської музичної спілки. Лауреат культурологічної премії ім. М. Аркаса, Всесоюзного фестивалю народної творчості, обласного конкурсу "Джерело творчості". Народилася у м. Арсеньєв Приморського краю (Росія). Закінчила Миколаївське культосвітнє училище та МДУ ім. В.О. Сухомлинського.Ведуча

Дмитро Жарський (Заступник голови об`єнання)

Народився на Миколаївщині. Закінчив Олександрівську загальноосвітню школу Вознесенського району, Миколаївське культосвітнє училище та Ленінградську Вищу Профспілкову Школу культури. Художній керівник Народного фольклорного ансамблю "Горицвіт" Полігонівського Будинку культури.

Ведуча

Олена Гончар

Народилася на Миколаївщині в с.Богданівка, закінчила Миколаївський педінститут, багато років працювала вчителем української мови та літератури у школах Жовтневого району, з них останні 43 роки - в нашій школі. Олена Василівна займалася дослідницькою роботою з історії села, була керівником музею та історико-краєзнавчого гуртка "Рідний край", написала книгу "Моє село - моя історія жива" .

Ведуча

Інна Сумінська

Народилася в Києві, з 1961 року мешкає в селі Полігон. Закінчила Херсонський с/г інститут та Ленінградську Вищу профспілкову школу культури. Багато років пропрацювала директором нашого Будинку культури. Має чималий творчий доробок сценаріїв масових заходів та свят.Керівник дит.театральної студії Полігонівської ДМШ.

Ведуча

Володимир (Валентинович) Шпорт

Мала батьківщина - с. Сальниця Хмельникського району Вінницької області. Закінчив Уманський сільськогосподарський інститут, вчений агроном. Учасник бойових дій В'єтнамської кампанії.

Потомственний козак, продовжувач славного козацького роду кошового отамана Максима Шпорти, автор книги "Мої літа".Ведуча

Наталія Коваль

Народилася в селі Полігон. Директор Полігонівського Будинку культури, автор сценаріїв масових заходів, автор-виконавець власних пісень, лауреат обласного конкурсу "Гітарний синдром". Веде творчу роботу по розвитку культури на селі.

Ведуча

Тетяна Заблоцька

Майстер народної вишивки та вчителька нашої школи. Лауреат Всеукраїнського фестивалю народної творчості, нагороджена Грамотою Міністерства освіти України. Автор власних методичних розробок технологій вишивки різними техніками і матеріалами.

Народилася у с. Положево Любомльського району Волинської області. Керівник гуртка художньої вишивки "Оберіг" та одноіменного клубу сімейного дозвілля при Полігонівському Будинку культури.Ведуча

Катерина Єгорова-Гоманюк

Завідувач Полігонівської бібліотеки-філії. Брала участь у випуску друкованого видання - проспекту до 90-річча с. Полігон (видавництво "Іліон" м. Миколаїв, 2011), автор сценаріїв масових заходів, творчих вечорів ТО "Горицвіт", автор газетних статей про діяльність об`єднання, брошур для користувачів бібліотеки на соціальні та мистецькі теми.

Ведуча

Леонід Барей

Поет, священник Української православної церкви, протоієрей.

Народився в с.Буцинь Волинської області. Закінчив Львівський державний університет (біологічний факультет)Ведуча

На жаль, за ці роки об'єднання "Горицвіт" вже зазнало втрати.


8 січня 2014 - Після тяжкої хвороби пішов з життя один з горицвітівцій - Владислав Іщенко, поет, науковець, агроном, кандидат с/г наук. 

Автор 5 поетичних збірок та повісті "Небесний сокіл".Ведуча

Як науковець він розумів, що земля - це чи не єдиний скарб, котрий потрібно берегти, берегти заради дітей-онуків-правнуків, не шкодувати сил та статків задля підвищення родючості наших ґрунтів.

Цій роботі Владислав Андрійович віддав значну життя. Багато часу агроном проводив на полях, а потім ті спогади і роздуми ставали рядками його поезій. Одна з яких -"Роздуми про землю"


"Роздуми про землю"

Лани просторі, неозорі,

Земля дідів, батьків земля.

Де світять нам вечірні зорі

Й проміння сонця на поля.
Коли ще скіфи воювали

В ту сивочолу давнину,

Вони наш степ своїм прозвали,

Коли вдивлялись в далину.


Ординців полчища снували,

Земля горіла і гаї,

Земельні чвари затихали

І замовкали солов’ї.


Пройшли віки. Мов в вир упали,

Спіралі круг летить здаля.

І знов питання те настало -

Чия земля? Кому земля?


Немало крадіїв, бандитів

(А їх у нас вже ціла рать).

Наразі оптом, без кредитів,

Спішать земельку загрібать.


Клинки вже б’є магнат литовський.

Та є ж господар, він не зник,

Не дядько Сем, не пан Бжезинський, -

А український трудівник.


У серці біль - може не стати

Мого біленького села,

І тих стежин не протоптати,

Де вперше мати провела.


Щоб пам’ятали дітей діти,

Один мудрець зумів сказать:

Нею не можна володіти -

Землю потрібно поважать. Ведуча

Дійсно, тема землі, любові до неї, її цінності для людини - вічна...

ЩОБ У СЕРЦІ ЖИЛО РІДНЕ СЕЛО

Рідний край... Це поняття, мабуть, закладається в людині з народження. Буває, що ніби нічого особливого в тій місцевості й немає, а от найближче, найрідніше. І чомусь завжди чуєш в душі поклик рідного краю. Тягне туди, хочеться поїхати... Мабуть, через те, що рідний край завжди асоціюється з домом, матір'ю, родиною, друзями. Саме тут, у рідному краї, починається освоєння та пізнання світу, тут проходять перші кроки в навчанні, перше почуття та перші найсильніші враження. Тому таким дорогим є рідний край для кожної людини - як спогад про дитинство, як зв'язок з минулим. Ось чому ми так любимо рідні місця. У кого немає цієї любові - на зміну приходять історичне безпам'ятство, духовна пустота.

Хочеться, щоб кожен із наших односельців, куди б його доля не закинула, через все життя проніс любов до рідного краю. Щоб кожен міг сказати, як поет:

Де б не бував у світі я,

а серцю мила ця земля.

Так пише у своїй книзі "Моє село - моя історія жива" наша колега - Гончар Олена Василівна.Ведуча

З Полігоном пов'язав свою долю ще один наш гість, Шпорт Володимир Валентинович, агроном. Учасник бойових дій В'єтнамської кампанії. Потомственний козак, продовжувач славного козацького роду кошового отамана Максима Шпорти...

Володимире Валентиновичу, така насичена біографія. Розкажіть, будь ласка, про себе і про вашу книгу.

(розповідь)

Ведуча

Слова: Володимир Шпорт, музика: Анна Олєйнікова "Живу я на півдні".

Ведуча

Напевне, кожен письменник і поет писав про рідний край і нашу спільну батьківщину - Україну. А його голос прославив її на цілий світ. Звичайно, мова йде про Тараса Шевченка.  Ним пишалася б будь-яка країна, але він наш, український! Його називають пророком... І справді, не зважаючи час, який нас розділяє, його слова актуальні і сьогодні.Минулого року вся країна відзначала 200-річчя від дня народження Кобзаря. І "Горицвіт" не залишився осторонь такої події. Володимире Валентиновичу, а як саме?

(відповідь)

Ведуча

Слова: Володимир Шпорт, музика: Анна Олєйнікова "Кобзареві".

Ведуча

В творчому доробку Володимира Валентиновича є чимало віршів-вітань. І є навіть вітання рідному селу, адже 2011 року Полігон відзначав своє 90-річчя. Давайте послухаємо поезію "Моєму селу".

Ведуча

Ще зі своїх шкільних років я пам'ятаю вірш Івана Баклицького з однієї з його перших збірок "Окраєць хліба".Я іду по землі запашній

Навпростець до нескошених нив,

Де гойдає жита вітровій

Після теплих задумливих злив.


Ти візьми оцю грудку землі,

Вогкувату, важку від роси,

У мандрівки великі й малі

Біля серця її пронеси...


Вірю я - й через тисячу літ

Мій нащадок отут, на ріллі,

Повернувшись з далеких орбіт,

Низько вклониться рідній землі.Ведуча

Про рідне село писав і Василь Григорович Барановський. Він не дожив до часу, коли утворився "Горицвіт", але дожили його вірші. Цей талант успадкувала його донька, Сенченко Олена Василівна, наш незамінний соціальний педагог і дуже творча людина. А Христина Запорожець є двоюрідною онукою Василя Григоровича і прочитає нам одну з його поезій.
Рідне село

На південним небокраєм

Сходить сонце, пригріває.

По землі іде весна,

На полях туманом бродить

І купає в росах промінь

Надії, щастя і добра.

Ми родились в цьому краї,

Де ланів широкі далі.

Тут наш дім: де ми зросли,

Де живуть чудові люди,

Люблять працю, пісню люблять.

Хліборобі-трударі.

Ми родились в Полігоні,

Тут навчались в рідній школі

І дитинство весни пронесли...

Хтось поїде в світ широкий,

На незвідані дороги,

Та не забуде Полігон.

Вже зростають наші діти,

Розквітають, наче квіти,

Діти радості, надій.

І залишать тут коріння

Молодого покоління

Звеличати Полігон


Ведуча

Як уже сьогодні говорилось "Горицвіт" з літературно-музичного згодом було переіменовано на літературно-мистецьке, адже до нього долучились митці інших напрямів. Серед них і наша невсипуща трудівниця Заблоцька Тетяна Пилипівна.Ведуча

Тетяно Пилипівно, а чи пам'ятаєте ви, як зблизилися з горицвітянами?(відповідь)

Вже багато років ви є керівником гуртка художньої вишивки "Оберіг" та одноіменного клубу сімейного дозвілля при Полігонівському Будинку культури. Як же вам вдається стільки часу не розгубити своїх учнів, а з часом лише збільшувати їх кількість?(відповідь)

Ведуча

Ми знаємо, що в вас дуже співоча родина. Без пісні не обходиться жодне свято у вашій великій родині. Наскільки нам відомо ви були навіть у Києві. Як потрапили туди?(відповідь)

Тож давайте пригадаємо, як звучав колись ще тоненький голос вашої онуки. Слова: Наталя Іванова, музика: Анна Олєйнікова "Рушники".Ведуча

Не лише до пісень, які виконувались сьогодні, а й до багатьох інших музику, слова написала вчитель музики нашої школи Олєйнікова Анна Олексіївна. Така тендітна вона є справжнім двигуном "Горицвіту".

Іноді на уроках ми використовуємо метод "Інтерв'ю з письменником ". А сьогодні маємо можливість взяти справжнє. Кореспондентом буде наш Максим , він підготував питання. Тож прошу до нас.


Максим.

Доброго дня. Скажіть, будь ласка, чому пов'язали своє життя з музикою?

Анно Олексіївно, а за що ви були нагороджені?

А скільки збірок у вашому творчому доробку?

В якій пресі ви друкувались?

А як щодо підручників?

Переглядаючи у соціальній мережі (ВКонтакті) сторінку групи "Горицвіт", я помітив чимало людей на фото. А з ким з поетів, письменників та інших творчих особистостей ви співпрацюєте?

Дякую за ваші відповіді. До побачення.Ведуча

І ми дякуємо Максимові за інтерв'ю. Можливо ще у когось є питання до наших гостей. Не соромтеся. Думаю, вони радо дадуть відповідь.

Ведуча

Сподіваюся, що кожен з вас сьогодні під час нашого заходу відкрив для себе щось цікаве і нове. Можливо, у когось виникне бажання якомога більше дізнатися про життя і творчість людей, які у своїй творчості оспівують красу нашого краю, нашого села.Дякуємо нашим гостям за візит. Бажаємо вам творчої наснаги, великих успіхів і здобутків у всіх справах, натхнення, затишку у родинному колі та вірних друзів. Каталог: attachments -> article -> 4795
article -> Проблема особистості людини у творчості А. П. Чехова
article -> Позакласний захід із світової літератури На гостину до ювіляра
article -> Люботинський професійний ліцей залізничного транспорту
article -> «Сто років з Андрієм Малишком»
article -> Рими. Андрій Малишко «Вихопивсь дощик поміж заграв»
article -> “Слов’янство поки що дало світові в кінематографі одного великого митця, мислителя і поета Олександра Довженка”, зазначав Чарлі Чаплін
article -> Схеми. Таблиці 9 клас новий час
article -> Опорна схема


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Тема. Світ природи рідного краю в творчості членів літературно-мистецького iconТема. Природа рідного краю в поезії Якова Щоголіва
Слобожанщини у творчості Я. Щоголіва; навчити учнів спостерігати рослинний І тваринний світ
Тема. Світ природи рідного краю в творчості членів літературно-мистецького icon5 клас Світ природи рідного краю Лесі Сидорович
Обладнання: фотографія Лесі Сидорович, книжкова виставка творів поетеси, ноти її пісень (композитор Б. Гірський), дидактичні картки,...
Тема. Світ природи рідного краю в творчості членів літературно-мистецького iconУроки літератури рідного краю: технологія підготовки та проведення Кіровоград 2015
У посібнику вміщено конспекти уроків та методичні рекомендації членів творчої групи вчителів української мови та літератури з проблеми...
Тема. Світ природи рідного краю в творчості членів літературно-мистецького iconМета. Формувати в дітей любов до рідного краю, свого народу, поваги до його побуту, звичаїв, традиції, любові й бережного ставлення до рідної природи – основи нашого життя; прилучати дітей до невмирущої спадщини рідного краю; розширювати знання про символи
...
Тема. Світ природи рідного краю в творчості членів літературно-мистецького iconТаємниці катерини білокур година спілкування Мета
Катерини Білокур. Викликати інтерес до творчості народної майстрині, бажання малювати за її творами. Вчити бачити незвичайне в звичайному...
Тема. Світ природи рідного краю в творчості членів літературно-мистецького iconВсеукраїнська акція«Моя Батьківщина Україна»
Вивчення історії рідного краю, звичаїв І традицій українського народу, славних імен земляків залишається найголовнішим завданням...
Тема. Світ природи рідного краю в творчості членів літературно-мистецького icon«Вулицями нашого міста» Мета
Батьківщини, до рідного краю І особистої причасності до всього, чим живе народ; прищеплювати бережливе ставлення до природи, до памяток...
Тема. Світ природи рідного краю в творчості членів літературно-мистецького iconПоезія Григорія Прокоповича Бідняка «Материнське серце» за книгою «Вербовий край»
Виховувати любов, повагу І шану до матері, батька, членів своєї родини, почуття доброти, взаємодопомоги, любові до рідного краю,...
Тема. Світ природи рідного краю в творчості членів літературно-мистецького iconПроекту «Література рідного краю. Яблуневий цвіт душі Володимира Затуливітра»
Мета: отримати творчий продукт досліджуваної теми, поділитися інформацією про виучуваний предмет; виховувати любов до рідного краю,...
Тема. Світ природи рідного краю в творчості членів літературно-мистецького iconУрок 1 Тема. Література рідного краю. Літературна Воловеччина
Мета: ознайомити учнів із поетами та письменниками рід-ного краю; розвивати навички виразного читання; вихову-вати любов до рідної...


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка