Тема. Світова література скарбниця духовних багатств людства. Література як мистецтво слова. Роль книги в житті людин



Сторінка1/7
Дата конвертації22.10.2017
Розмір1,35 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7

Урок-знайомство з новим навчальним предметом

Тема. Світова література — скарбниця духовних багатств людства. Література як мистецтво слова. Роль книги в житті людин


Мета: зацікавити учнів новим навчальним предметом; дати початкове поняття про всесвітній літературний процес, оригінальну та перекладну літературу, автора та перекладача літературного твору; розвивати в учнів інтерес до літератури різних народів світу; розкрити значення книги для розвитку людства; виховувати любов і бережливе ставлення до книги.

Обладнання: виставка книг дитячих зарубіжнних письменників, кращих читацьких щоденників і зошитів учнів попереднього року навчання, карта світу.

Хід уроку

слово вчителя

- Погляньте на карту світу. Скільки тут різних країн, яка різноманітна місцевість! Тут рівнини й гори, суша і річки та моря, ліси й пустелі, крижані простори й спекотні, непрохідні джунглі. До речі, й народи, що населяють ці краї, за зовнішністю, за мовою, побутом, звичаями й традиціями так само різні. Зміст роботи



З
Зошит

для контрольних робіт із світової літератури

учня 8-А класу

Мукачівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 20

Кучеренка Захара

аведення зошитів та «літературознавчих словничків» на перших двох сторінках. Ознайомлення з підручником, його структурою, передмовою-зверненням до п’ятикласників*.


Робота з епіграфами до уроку.

  • Словникова робота: світова література, всесвітня література, оригінал, переклад, художній образ, зміст і форма твору.

  • Робота з підручником. Читання вступної статті підручника.

Записи до літературознавчого словничка

Оригінал – текст, з якого роблять переклад іншою мовою. Переклад художнього твору – відтворення змісту і форми літературного твору, написаного однією мовою за допомогою засобів іншої мови.

Художня література – один із видів мистецтва, що образно відтворює життя за допомогою слова, мови; за допомогою уяви, фантазії письменників створює нову реальність.

(З’ясування запитання за допомогою інтерактивної гри. Виходять до дошки три учні (за бажанням), по черзі роблять крок уперед, називаючи якусь країну. Переможцем буде той, хто пройде якнайдалі.



  • Бесіда за запитаннями.

  • Як ви розумієте словосполучення “світова література”, “всесвітня література”?

  • У чому полягає особливість цього предмета ?

  • Що таке оригінал і переклад ?

  • Розкажіть, що ви дізналися про секрети перекладацької справи.

  • Назвіть відомих українських перекладачів.

  • Що означає “вміти читати” ?



  • Запитання до класу:

–– Про який період свого життя згадує поетеса у цьому вірші? Чим вона любила займатися у вільний від уроків час?

  • Хто може назвати твори, про героїв яких розповідається у вірші?

  • Хто автори цих книг? (Якщо ніхто з дітей не зможе назвати, це зробить учитель).

  • Про що розповідається у творах, з якими ви познайомилися на уроках у 3-му класі?

  • А що прочитали ви під час літніх канікул?

  • Які книги особливо вам запам’яталися? Хто автор цих творів?




  • Підсумкова бесіда. Як поводитися з книгою ( спогади Аріадни Ефрон про ставлення до книг М. Цвєтаєвої ).

  • Які книги зарубіжних авторів ви читали? Розкажіть про твори, що найбільше вам сподобались.

  • Дуже приємно, що ви читаєте і можете відтворити текст, відповідати на запитання… А чи знаєте ви, як треба поводитися з книгами?




  • Домашнє завдання. Дібрати українські народні приказки і прислів’я про книгу. Скласти план усної розповіді “Що означає “вміти читати”?” та “Роль книги в житті людини” ( за варіантами ).


Урок№2

Тема : Фольклор. Його характерні ознаки. Фольклорні жанри різних народів. ТЛ. Фольклор

Мета: Розширити знання учнів про казки як вид усної народної творчості;

пов'язати розвиток духовного багатства людства з розвитком фольклору і

літератури; удосконалювати навички виразного читання та розуміння

прочитаного; розвивати усне мислення; виховувати скромність, щирість, доброту, повагу , бережливе ставлення до книг.

ПЛАН УРОКУ



I. Організаційний момент.

II. Оголошення теми, мети уроку.

III. Актуалізація опорних знань.

IV. мотивація навчальної діяльності.

V. Опрацювання нового матеріалу.

VI. Підсумок уроку.

VII. Домашнє завдання.

ХІД УРОКУI. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.

II. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ УРОКУ.

III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ.

1. Перевірка домашнього завдання:

-Що вивчає світова література?

-чому вчить байка про Езопа ?

—Що таке оригінал і переклад ?

-яку літературу ми називаємо національною ?
ІV. ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.

Читаючи твори світової літератури, ми не просто довідуємося про життя людей далеких країн, але й доторкуємося до невичерпної скарбниці духовності. Однак для всіх людей спільним є віра в добро, боротьба з різними проявими зла, несправедливості, насильства, прагнення до любові, щастя, милосердя, взаєморозуміння.

А зараз давайте пограємо у вікторину "Чи знаєш ти казкових персонажів"

- Що це за дівчинка, яка могла поміститися у горіховій шкарлупці?

- Як звали наймогутнішу королеву, котра хотіла зробити крижаним увесь світ?

- В якій казці живе принцеса, що відчула горошину через дванадцять перин?

- Як звали хлопчика, від котрого плачуть усі злі люди королівства?

- Назвіть ім"я дівчинки, що носила найяскравіший капелюшок?

- Хто загубив кришталевий черевичок?

- Чи відомі вам троє веселих поросят, що перемогли вовка?

2.Робота з підручником

. Закріплення вивченого матеріалу

- Що таке фольклор?

- Які жанри фольклору вам відомі?

Згадайте з якого слова походить термін "література"

Фольклор -від слів народ і мудрість у широкому значенні - усі види народного мистецтва, а також звичаї, вірування. У вужчому значенні - усна поетична творчість народу.

Фолькло тісно пов"язаний із життям народу.Наприклад: під спів материнської колискової засинають малюки. Серед жанрів фольклору слід назвати пісні, легенди, казки, повір"я, загадки.

Література як вид мистецтва слова виникла значно пізніше. Її пов"язують з появою писемності, адже й саме це слово походить від латинського "Іітега" -буква. Література за допомогою слова відображає життя людини в усій його багатогранності й мінливості. Письменники саме через слово намагаються передати людству таємниці вічних істин.



ІІІ. Робота з висловами про книгу.

1. Книги - кораблі думки, що пливіть на хвиляк часу й обережно несуть свій дорогоцінний вантаж від покоління до покоління. Ф. Бекон, англійський учений-гуманіст

2. Книги - це своєрідні листи, написані людьми минулого майбутнім поколінням. Гекалп, турецький поет.

Закріплення :

Отже назвіть жанри фольклору

_Спробуйте розповісти казку чи прислів’я

Підсумок

Домашня робота

Опрацювати матеріал

Та підготувати 3-4 загадки і написати їх на папірцях

Підготувати презентацію улюбленої книги із світової літератури

Урок№3


Тема: Прислів’я, приказки, загадки. Пряме та переносне значення прислів'я. Гуманістичні цінності, втілені у фольклорних творах різних народів.

Мета: дати поняття про прислів’я та приказки як малі жанри

фольклору; учити вдумливо, виразно їх читати, тлумачити

переносне значення; розвивати навички влучно й образно висловлювати свої думки; виховувати відповідно до моральноетичних норм, закріплених у прислів’ях та приказках.

Обладнання: збірки прислів’їв і приказок народів світу, ілюстрації до них;

зразки читацьких щоденників; виставка улюблених творів

зарубіжної літератури.

Теорія літератури: прислів’я, приказки.

Хід уроку

I. Мотивація навчальної діяльності школярів

— Здавна люди помічали смішне, дивне, розумне чи нерозумне в діях і вчинках інших, у різних явищах життя, влучно це характеризували короткими висловами, які запам’ятовувалися, передавалися з покоління в покоління й дійшли до нашого часу. Наприклад, англійці говорять, що «дим рідної країни

ясніший від вогню чужини», італійці — «не вір, що за морем на виноградній

лозі сосиски ростуть», в’єтнамці — «щоб бути людиною — учись невпинно»,

шведи — «не натрудиш рук, не натрудиш і зубів», японці — «дужий той, хто

самого себе перемогти може». Сьогодні й ми зачерпнемо мудрості із бездонної

криниці, ім’я якій — усна народна творчість, фольклор.

II. Оголошення теми і мети уроку



III. Актуалізація опорних знань

1. Експрес-опитування у вигляді клоуз-тестів

· Література — це…

· Є такі види літератури…

· Фольклор — це…

· Пізнати літературу інших народів нам допомагають…

· Твір, з якого здійснюється переклад, називається…

· Я знаю таких найвідоміших перекладачів:…

· Зі статті підручника я дізнався (дізналася) про такий цікавий факт,

· запам’ятав (запам’ятала) таку цікаву думку…

2. Презентація учнями своїх улюблених книжок зарубіжної літератури

IV. Сприйняття й засвоєння учнями нового матеріалу



1. Робота з підручником

Самостійне опрацювання або читання вголос статті підручника.

2. Евристична бесіда

· Що таке прислів’я?

· Чим приказка відрізняється від прислів’я?

· Які в прислів’ях з можуть бути значення, крім переносного?

· Чому прислів’я багатьох різних народів схожі за змістом?

· Які прислів’я, приказки запам’яталися вам найбільше, чому?



3. Записи до літературознавчого словничка

Прислів’я — це стислий влучний народний вислів повчального змісту, побудований як завершене судження.

Приказка — це образний вислів, який дає яскраву оцінку певного явища;

побудований як незакінчена думка, але містить натяк на висновок.

4. Демонстрація збірок прислів’їв народів світу (серія «Народна мудрість»)

5. Виразне читання прислів’їв народів світу (с. 16–18 — за підручником

Ю. І . Ковбасенка, Л. В. Ковбасенко; с. 22–24 — за підручником Є. Волощук)

Отже, що ж називається загадкою?



загадка – це дотепне метафоричне запитання, поставлене у формі хитромудрого короткого опису будь-якого предмета чи явища.

* Загадка є свідченням гостроти розуму людини, яскравого, образного сприйняття й розуміння ними світу. Саме слово загадка вказує на те,що цей вид фольклору апелює до людської думки — гадки. Умінню відгадувати загадки колись надавали великого значення. Воно було мірилом мудрості і розуму. Від цього вміння залежала подальша доля людини.

* Пригадайте прочитані народні казки, де персонажі рятують когось або себе від лиха, відгадуючи поставлені їм загадки?(«Мудра дівчина», «Котигорошко»)

* У сиву давнину відгадування загадок було частиною весільного обряду, своєрідним екзаменом на розумову зрілість нареченої чи нареченого. У ліричних піснях, широко відомих і нині, живуть спогади про цю давню традицію.

«Що то за один, що виліз на тин, спати не любить і усіх будить» (півень)



6. Інтерактивна вправа «Ланцюжок мудрості»

Учні по черзі пояснюють зміст прислів’я, яке найбільше сподобалося, або

змальовують ситуацію, у якій воно може використовуватися.

7. Виділення прислів’їв та приказок, які мають яскравий національний

характер (на зразок «Язик до Делі доведе» (інд.) чи «Сакура цвіте лише сім

днів» (япон.))

V. Закріплення вивченого матеріалу

Зачитайте підготовлені загадки



Знайдіть українські відповідники.

Не знаючи курсу, не піднімай вітрил (італійське). (Не знаючи броду, не лізь

у воду.)

Гілка завжди схожа на дерево, з якого виросла (іспанське). (Яблучко від

яблуньки недалеко котиться.)

Цап леопардові не товариш (африканське). (Ситий голодного не розуміє.)



VI. Домашнє завдання

Навчитися виразно читати й пояснювати прислів’я та приказки; за бажанням вивчити кілька напам’ять. Вивчити визначення понять із літературознавчого словничка.



VII. Підбиття підсумків уроку

Інтерактивна вправа «Займи позицію»

Підводяться з місця ті, хто вважають, що прислів’я та приказки — це справді духовний скарб кожного народу, обґрунтовують свою позицію.

Підводяться з місця ті, хто мають протилежну думку, обґрунтовують її.

Підводяться ті, хто не визначилися з думкою, пояснюють чому.



Урок№4

Тема:. Жанрова специфіка фольклорної і літературної казки. Різновиди казок.

Мета: засвоїти поняття про казку як жанр фольклору та її різновиди; розвивати навички переказу прочитаного, усного зв"язного мовлення; виховувати у школярів інтерес до читання

Тип уроку: комбінований

Хід уроку

Епіграф


Говорячи ніби про звірів, вона одною бровою

підморгує на людей... Ів. Франко.

І. Актуалізація опорних знань учнів

1. Застосовування вивчених напам"ять прислів"їв та приказок.

- Розкрийте значення прислів"їв та приказок.

- Чим відрізняється приказка від прислів"я.

З якої казки уривки? Назвіть автора творів.

ІІ.Робота над темою уроку

Назвіть відомий персонаж

1. Він живе під горою в корінні Дерева життя. У нього безліч слуг, які стережуть колодязь із цілющою водою. Його легко можна обдурити, але він мстивий і на зло відповідає злом. Може викликати посуху, насилати на людей мор, коли його не вшановують і не приносять йому жертви. З ним пов»язано багато казкових сюжетів. (Змій-Горинич)

2. Зустріч із нею небезпечна та непередбачувана. Адже її вважають посередницею між живими та мертвими. А хатинка її - ворота в мертве царство. Через це такий важкий буває шлях, підказаний нею. Не всякому випадаєповернутися назад цілим і неушкодженим. (Баба Яга).

3. Це ім»я демона зими, що часто використовувалось в слов»янських оповідях, казках, переказах. Ім»я цього казкового персонажа пов»язували із загуслими хмарами, які не дають родючого дощу; з кам»яною, неплідною землею, що мріє про сонце; з виттям заметілі; адже походить воно від старослов»янського слова «кощ», що перекладається як «сухий,худий, хирлявий». (Кощій Безсмертний).

4. (Він), забувши про втому, біг попереду карети і всім, кого зустрічав по дорозі, наказував одне й те саме, так що король був дуже задоволений, що у маркіза Карабаса такі володіння. ( Кіт у чоботях)

2. Слово вчителя


Молодці, ви гарно справилися із завданням. Персонажі які живуть у чарівній скрині надовго залишать нам приємний спогад. Тепер ми закриємо нашу чарівну скриньку. Сьогодні ми з вами поговорими про казки...

1. Вступне слово вчителя.


Уся ми колись були маленькими, і тому дуже любимо казки. Тоді під ласкаву мамину казку ми засинали, а з роками самі навчилися читати й поринули в цей дивовижний захоплюючий світ.

2. Словникова робота.

Казка виникла дуже давно.. Це один з найстаріших жанрів фольклору.

Казка - один з основних жанрів народної творчості. Це епічний художній твір усного походження, в основі якого - захоплюючі розповіді про вигадані події та явища, котрі сприймаються і переживаються як реальні.

3. Слово вчителя (продовження)

Казка з давніх-давен відображала віру й сподівання людей на краще життя, на щастя. Саме тому добро в ній завджди перемагало зло, розумні, чесні, працелюбні герої були сильнішими за ледарів та брехунів.

Часто-густо реальні події поєднувалися з вигадкою, фантастикою. Тому позитивним персонажам допомагали і килим-самоліт, і чоботи-скороходи, і шапка-невидимка, і жива та мертва води.

-Давайте ще раз із зошита зачитаємо визначення казки. (кілька учнів зачитують запис, решта мовчки слідкує за прочитаним) Індивідуальна форма навчання

Загальноприйнятними є поділ казок на три групи:




Найдавнішим різновидом є казки про тварин. Улюблені герої цих творів - хитрунка-лисиця, полохливий заєць, вовк-лихоманець, вайлуватий ведмідь. Боротьба звірів за своє існування нагадує життя людей, їхні позитивні риси або вади.

Чарівні казки беруть свій початок у міфічних обрядах. У цих казках відобразилося прагнення людей протистояти силам природи, мрії про краще життя, про полегшення важкої фізичної праці.



У побутових казках відбилося реальне життя людей, соціальні конфлікти, що виникали в суспільстві. Тут бідний перемагає багатого, кмітливий солдат стає царем і править справедливо, молодший брат, якого всі вважають дурнем і нікчемою, завдяки своєму доброму серцю, кмітливості, розумові, отримує, на відміну від середнього та старшого, щастя й багатство.
Усі казки мають типову побудову, до її елементів відносяться зачин, кінцівка, повтори(у більшості випадків трикратні).

- Отже давайте ще раз пригадаємо, на які три групи поділяються казки. (опитування учнів, діти які не можуть висловити своєї думки зачитують) (Індивідуальна форма навчання)

Казка

Зачин Основна частина Кінцівка



- Відомі зачини та кінцівки казок

- за калинови\ім мосту,

на малиновом кусту

калачі медові росли

та пряники з начинкою.

- Де-не-десь, у деякім царстві, у деякім государстві жили були собі цар та цариця...

- Колись було не так, як тепер; колись усякі дива робились на світі; колись і самий світ не той був, що тепер... Тепер нічого нема...

- Отак вони собі живуть і хліб жують, а я там була мед-вино пила, по бооді текло, а в роті не було - коромислом сіно возять, оберемком воду носять, а хазяїни на усю губу.

- Як був собі цар та цариця, а в їх дворі криниця, а в криниці - кірець, моїй казці кінець.

4. Бесіда з учнями. (Дітей можна розділити на групи і у вигляді гри провести бесіду) (Групова форма навчання)

- Назвіть відомі вам казки.

- Спробуйте поділити їх на групи.

- Переказ учнями прочитаних казок народів світу (які приказки і прислів"я можна до них використати).

ІУ. Закріплення вивченого матеріалу.

Запитання і завдання для контролю.

- Дайте визначення казки.

- Визначте теми народних казок.

- Які ви знаєте групи казок?

- Як ви гадаєте, чому найдавнішим різновидом казок є казки про тварин?

- Яка побудова казки?

- На сьогоднішньому уроці ми з вами дуже плідно попрацювали , ми поринули з вами у світ казки, у світ дитинства, дізналися які типи казкок бувають, згадали під час гри улюблених персонажів. Дуже надіюсь, що урок для вас був цікавий, та змістовний. Тому на домашнє завдання я пропоную вам...

Домашнє завдання:. Вивчити літературні терміни та прочитати Індійська народна казка «Фарбований шакал»



Урок №5

Тема. Індійська народна казка «Фарбований шакал»

Мета: ознайомити учнів зі змістом казки, розвивати навички самостійного опрацювання та преказу т тексту, вчити аналізувати вчинки героїв, мислення, розвивати навички усного мовлення, переказу, виразного читання, акторські здібності, зв’язне мовлення, творчого сприйняття тексту; виховувати високі моральні якості учнів.

Обладнання: текст казки, ілюстрації

Тип уроку: зв’язного мовлення
Хід уроку
І. Мотивація навчальної діяльності школярів.

Оголошення теми й мети уроку.

Учитель. Навряд чи знайдеться серед нас хтось, хто б не любив слухати казки, читати їх, мріяти про чарівні речі, казкові пригоди й дива. Лише на перший погляд, казка — забава й розвага для малечі. Але й дорослі можуть знайти в народних казках багато повчального для себе, у чому ми переконаємося, ближче, познайомившись з індійською казкою «Фарбований шакал» (учні записують тему уроку в зошиті).
Пояснення епіграфу Заглядає в шибку казка сивими очима,

Материнська добра ласка в неї за плечима.

В. Симоненко

II. Актуалізація опорних знань

1. Евристична бесіда

Що таке народна казка? (Усна народна оповідь про вигадані події)

На які види за змістом поділяються казки? Чарівні, про тварин, соціально – побутові)

З яких частин складається казка (Зачин, основна частина, кінцівка)


IV. Сприйняття й засвоєння нового матеріалу

1. Словникова робота.

Шива – давньоіндійське божество. Втілення руйнівного начала Всесвіту.

Брахман - в індійській релігії: космічне духовне начало, що є основою всього сущого.

Раджа – індійський титул можновладця, князя або царя.

2. Ознайомлення з текстом індійської народної казки «Фарбований шакал»

Учитель Казки про тварин уважаються найдавнішими, бо раніше люди жили серед

природи, тож їх існування часто залежало від вдалого чи невдалого полювання

на диких тварин. Інколи тварин навіть обожнювали, складали про них легенди

й казки. зі змістом однієї такої казки ми познайомимося зара

3. . Складання плану до казки (запис плану в зошит)

І. Життя Шакала до пригоди в місті.

ІІ. Чудове перетворення.

ІІІ. Царювання Шакала в лісі.

VI. Виявлення правди.

4. Переказ казки (лінійка кожен переказує почерзі поки вчитель не зупинить ,а тоді підхоплює інший)



ІІІ Закріплення.

Гра « Про якого персонажа йдеться мова?»

Учитель. Які з поданих прислів’їв та приказок можна можна використати для характеристики Чандарави, а які - для інших дійових осіб?

«Не давай сам на себе кия»,

«Знай , козо, своє стайло»,

«У чужий черевик ноги не сунь»,

«У страха очі великі»,

«Лякана ворона і куща боїться»

«За дурною головою і ногам немає спокою»

VI. Домашнє завдання.Опрацюватитекст казки
Урок№6

Тема. Індійська народна казка «Фарбований шакал»

Мета: ознайомити учнів зі змістом казки, розвивати навички самостійного опрацювання тексту, вчити аналізувати вчинки героїв, мислення, розвивати навички усного малювання, переказу, виразного читання, акторські здібності, зв’язне мовлення, творчого сприйняття тексту; виховувати високі моральні якості учнів.

Обладнання: текст казки, ілюстрації до неї, таблиця для компаративного аналізу для кожного учня.

Тип уроку: комбінований


Хід уроку
І. Мотивація навчальної діяльності школярів.

II. Актуалізація опорних знань

1. Евристична бесіда

Що таке народна казка? (Усна народна оповідь про вигадані події)

На які види за змістом поділяються казки? Чарівні, про тварин, соціально – побу-тові)

-До якого типу можна віднести казку «Фарбований шакал»?

ІІІ.Сприйняття й засвоєння нового матеріалу

1. Ознайомлення з текстом індійської народної казки «Фарбований шакал»

Учитель Казки про тварин уважаються найдавнішими, бо раніше люди жили серед

природи, тож їх існування часто залежало від вдалого чи невдалого полювання

на диких тварин. Інколи тварин навіть обожнювали, складали про них легенди

й казки. зі змістом однієї такої казки ми познайомимося зараз.

3. Короткий переказ казки (фронтальне опитування)

4. Робота з текстом твору.

• Знайдіть і зачитайте в тексті уривок, де ми вперше зустрічаємось з шакалом. Яким він постає перед нами?

• Знайдіть і зачитайте уривок , як поводиться Чандарава в місті. Яким він тут постає перед нами?

• За яких обставин Шакал перефарбувався?

• Як герой скористувався із цієї ситуації?

• Як Шакал себе виказав?

• Як його було покарано?

• Чи сподобався вам головний герой казки? Поясніть свою відповідь.

6. Компаративний аналіз.

Ознайомлення з казкою І.Франка « Фарбований Лис» .

Складання таблиці за сюжетом казок.




10 оповідання 1 – ої книги «Пачатантри»

Казка «Фарбований Лис» І.Франка

1. У лісі жив шакал Чандарава.

1.У лісі жив хитрий Лис Микита.

2.Від голоду він подався до лісу.

2.Похвалився ,що в білий день вкраде на базарі курку.

3.Сутичка з собаками по дорозі до міста.

3. Лис у передмісті, сутичка з собаками.

4. Рятуючись. Вскочив у казан із синьою фарбою.

4. Рятуючись. Вскочив у казан із синьою фарбою.

5.Шакал у лісі – переполох; його хутро синє, як у бога Шіви.

5.Лис у Лісі – переполох.

6.Шакал каже, що створений Брахманом і помазаний на царство.

6.Лис каже, що виліплений Святим Миколаєм із небесної глини і помазаний на царювання.

7. Шакала роздерли на дрібні шматки за ошуканство.

Микиту роздерли на дрібні шматки за ошуканство.

5.Знайомство з поняттям «мандрівний сюжет»

Учитель.

Мандрівні сюжети — це спільні, однакові історії, пригоди, які зустрічаються у фольклорі різних народів. Звірі в казках часто уособлювали людські типи й риси.

Так, Вовк — часто жорстокий і грубий, Ведмідь — вайлуватий, неповороткий, Заєць — боягузливий, Лис — хитрий, Змія — підступна, Осел — упертий

тощо.


Які риси уособлюють Шакал, Лис?

З якими подібними казками ви вже знайомі?

Мандрівні сюжети характерні для багатьох літератур, не лише індійської чи української. Про подібного персонажа читаємо у Й. В. Гете, « Рейнеке – Лис», Ш. Перро «Кіт у чоботях».
IV.Закріплення вивченого гра

Спробуй коротко переповісти казку ,але в побутовому стилі


VI. Домашнє завдання

Прочитати Японські народні казки «Іссумбосі, або Хлопчик-Мізинчик»,




Урок№7




Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7

Схожі:

Тема. Світова література скарбниця духовних багатств людства. Література як мистецтво слова. Роль книги в житті людин iconТема. Світова література скарбниця духовних багатств людства. Література як мистецтво слова. Роль книги в житті людини І чужому научайтесь
Обладнання: виставка книг дитячих зарубіжнних письменників, кращих читацьких щоденників І зошитів учнів попереднього року навчання,...
Тема. Світова література скарбниця духовних багатств людства. Література як мистецтво слова. Роль книги в житті людин iconУрок №1 Тема. Література І фольклор скарбниця духовних багатств людства
Мета: донести до свідомості учнів, що література й фольклор — скарбниця духовних багатств людства; показати роль книги в житті людини;...
Тема. Світова література скарбниця духовних багатств людства. Література як мистецтво слова. Роль книги в житті людин iconУрок №1 Світова література духовна скарбниця людства. Роль книжки в сучасному житті 7 Урок №2
Фольклор, його характерні ознаки. Фольклорні жанри різних народів. Гуманістичні цінності, втілені у фольклорних творах
Тема. Світова література скарбниця духовних багатств людства. Література як мистецтво слова. Роль книги в житті людин iconВступ. Казки народів світу (2 год. + 1 год. Рм.)
Художня література – духовна скарбниця людства. Роль книжки в сучасному житті. Фольклор, його характерні ознаки
Тема. Світова література скарбниця духовних багатств людства. Література як мистецтво слова. Роль книги в житті людин iconКлас Усього – 0 годин; текстуальне вивчення творів – 56 годин; розвиток мовлення – години; позакласне читання – години; резервний час – годин
Зарубіжна література – духовна скарбниця людства. Роль книжки в сучасному житті
Тема. Світова література скарбниця духовних багатств людства. Література як мистецтво слова. Роль книги в житті людин iconУрок №1 Тема. Художня література як мистецтво слова, її місце серед інших видів мистецтва
Мистецтво – це найбільш концентричне І цілісне відображення життя. Завдячуючи цьому художня література – сховище духовного І соціального...
Тема. Світова література скарбниця духовних багатств людства. Література як мистецтво слова. Роль книги в житті людин iconТема роль мови в житті суспільства
Вона сприяє виявленню І задоволенню матеріальних та духовних потреб людей, обєднує їх у суспільство для досягнення матеріального...
Тема. Світова література скарбниця духовних багатств людства. Література як мистецтво слова. Роль книги в житті людин iconРобоча програма «Світова музична література» для студентів галузі знань 0202 Мистецтво, спеціальності 02020401 Музичне мистецтво

Тема. Світова література скарбниця духовних багатств людства. Література як мистецтво слова. Роль книги в житті людин iconКонкурсу «Учитель року 2014» у номінації «Світова література»
Високе мистецтво слова допомагає дітям пізнати великий І складний світ, осмислювати людські стосунки й знаходити шлях до «царства»...
Тема. Світова література скарбниця духовних багатств людства. Література як мистецтво слова. Роль книги в житті людин iconПосібник Світова література
Посібник. Світова література. 2 клас. Розробки занять з курсу за вибором. Стецьківська зош І-ІІІ ступенів. 2012 90 с


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка