Тема. В сухомлинський «Як Павлик списав у Зіни задачу?»



Скачати 69,83 Kb.
Дата конвертації24.09.2017
Розмір69,83 Kb.
ТипУрок

Урок підготувала: вчитель 4 класу

Ксаверівської ЗОШ І-ІІІ ст.

Перестюк Тетяна Андріївна

Тема. В Сухомлинський «Як Павлик списав у Зіни задачу?»

«Найкраща лінійка».

Мета. Вчити орієнтуватися у структурі тексту;

формувати вміння визначати головну думку твору, давати характеристику дієвих осіб,

порівнювати вчинки і поведінку персонажів;

виховувати віру в свої сили;

стимулювати у дітей особистісне сприймання прочитаного;

розвивати моральні - оцінні судження, творчу уяву і фантазію;

розвивати зв’язне мовлення.

Обладнання: портрет В.О.Сухомлинського,

Виставка книг автора,

Біографія В.О. Сухомлинського(слайди)

ХІД УРОКУ


І. Організація класу (психоемоційне налаштування учнів).
Учитель. Доброго дня! – для всіх побажання.
От і настала пора для читання.
- Діти, подивіться, будь ласка, мені в очі. Погляньте один на одного, посміхніться.

ІІ. Мотиваційний етап.


Девіз нашого уроку такий:
Працюй наполегливо, швидко, старанно,
Щоб жодна хвилинка не втратилась марно!
Отже, я запрошую вас до роботи. Що ж ви очікуєте від сьогоднішнього уроку? Вправа «Очікування».

( Діти оголошують свої очікування від уроку, починаючи фразою: «Я очікую…».)


- Чи є у вас якісь побоювання ? ( Діти відповідають ).
- Я теж хочу висловити свої очікування щодо уроку. Сподіваюсь, що ви будете правильно, точно й красиво висловлювати власні думки; будете злагоджено працювати , робити висновки, вчитися дружнім стосункам; будете активними, творчими, мислячими і старанними.

Нехай цей урок викличе у вас тільки позитивні емоції.


Як зробити день веселим?
Усміхнися всім навколо:
Поклонися добрим людям.
Привітайтесь з добрим людом.
І тоді обов’язково
День тобі – веселим буде!
А.Костецький

(Декламує учень)

Прочитайте епіграф нашого уроку:
-Дивись, не забудь,
Людиною будь!

ІІ Актуалізація опорних знань учнів.

1. Мовна розминка.

а)Вправи на розвиток читацьких навичок.

-Читання приказки з пропущеними буквами, що позначають голосні звуки

Држт трб вмт.

Н тй др г щ мдм мж а тй щ првд кж.

б)Робота з деформованим текстом.

Жба Дру – доронайжчий рбска.

в)З’єднати частини лівого і правого стовпчиків, щоб утворилося прислів’я.

Друга шукай, що дерево без коріння

Дружба родиться в біді, а найдеш тримай.

Людина без друзів, а гартується в труді.

2. Дихальні вправи.

Вправи зі смужками.

-Уявіть, що ви Вітер.

Ви залітаєте в сад, ховаєтесь у гілках дерев і бавитесь їхніми листочками. Тепер ви стаєте сильнішим і струшуєте яблука. Яблуко запашне. Вдихніть його запах.

3. Читання вірша з різною інтонацією(сумом,радістю, наспівуючи)

Хто один завжди сумний:

В непогоду, в день ясний,

З другом світ стає чудовим

Навіть в зливу кольоровим.

- Діти,а чи завжди ви розумієте поняття «дружба»?

-Чи вмієте ви нею дорожити?

-Кого можна назвати справжнім другом?

4.Створення асоціативного куща до слова «дружба»

ІІІ Повідомлення теми та мети уроку.

- Сьогодні ми ознайомимося з новими творами В.Сухомлинського, в яких розповідається про випадки із шкільного життя, коли у звичайних ситуаціях розкриваються невідомі риси людей.

- Пригадайте, що ви знаєте про В.Сухомлинського

-Чим особлива його творчість?

-А чи знаєте ви його твори?

Вікторина.

Біоргафія письменника (слайди).

ІV Опрацювання оповідання «Як Павлик списав задачу».

1.Робота над заголовком. Прочитайте назву оповідання.

- Чи можете ви передбачити , про кого в ньому йдеться?

-Як ви думаєте, чи дасть Зіна списати задачу?

Виразне читання оповідання підготоване учнем.

2.Аналіз твору.

-Скільки дійових осіб?

-Які головні?

-Які другорядні?

-У якій формі написано твір?

-Де відбулися події , описані у творі?

-Чому Павлик списав у Зіни задачу?

- Чи справдились ваші передбачення?

3. Словникова робота.

а)Прочитати швидко, без помилок , змінюючи слова

- У Зіна над задача

У Павлик


Дія у зошит

б)Читання «пірамідок» слів «луною».

Тож дома

Питає питань

Помилка похнюпив

Учителька почервонів

Стурбований розв’язувати


  • Які слова є спільнокореневими?

  • Дібрати спільнокореневі до слів :

  • Стурбований(знервований, збентежений);

  • Похнюпив (голову)(спустив, нахилив)

4. Мовчазне читання тексту.

5. Робота над змістом твору.

-Чому Павлик був стурбований?

-Чому він прийшов до школи зарано?

-З яким проханням він звернувся зо Зіни?

- А чому саме до Зіни?

- Що він помітив у зошиті дівчинки?

- Чи сказав він про помилку Зіні?

-Які оцінки отримали діти?

Поміркуйте : чому саме він так вчинив?

(робота в парах)

6. Читання оповідання в особах – з якою інтонацією слід читати слова Павлика? А Зіни?

7. Склади порівняльну характеристику:

Павлик Зіна

(на карточках написані риси характеру)

Лінивий працелюбна

Заздрісний посидюча

Хитрий добра

Брехливий безкорислива

Непосидючий розумна

-Хто з героїв вам подобається більше?

-З ким би ви хотіли дружити і чому?

- Кого ви засуджуєте?

- Кому ви співчуваєте?

- Як би ви вчинили на місці Павлика? Зіни?

8. Фіз. хвилинка.

9. Творча інсценізація оповідання.

10. Робота над ілюстрацією.

11. Гра «Порахуй»( Скільки разів в оповіданні вжито ім’я Павлик)

12. Робота в групах.

1гр. Про щоб ви запитали у Павлика?

2гр. Закінчіть оповідання так, що Павлик і Зіна стали друзями.

- Яка головна думка твору?

V Опрацювати оповідання «Найкраща лінійка»

1)Словникова робота.

Прочитати стовпчики слів мовчки

Письмові праці

Найкращі лінійка

Ручної роботи

Гладенька оцінки

Кострубата



  • Які з цих слів вам не зрозумілі?

  • Що означають слова І стовпчика

ІІ стовпчика

Утворіть словосполучень

2) Мовчазне читання оп. «Найкраща лінійка».

3) Тестування

1.У Миколи завжди найкращі оцінки:

а)письмові роботи;

б)за задачі;

в) за уроки праці.

2. Вчора діти писали:

а)контрольну;

б)диктант;

в) списування.

3. Яку оцінку отримав Роман за роботу:

а)найкращу;

б)найгіршу;

в)ніякої.

4. Після уроку мови був урок:

а)читання;

б)математика;

в)праці.


5. За зроблену лінійку Микола отримав:

а)найкращу;

б)найгіршу;

в)ніякої.

6. Що зробив Роман із своєю лінійкою:

а)сховав у портфель;

б)поклав на парту;

в)подарував Миколі.

4)Взаємоперевірка.

5) Читання вголос.

6)Аналіз змісту за запитаннями:

- Які здібності виявив Микола? Роман?

- З чого видно що Роман хоче покращити свій результат?

- У яких словах автор передає своє ставлення до героїв?

7) Пошукове читання.

- Які оцінки отримали хлопці за диктант?

- Що написала вчителька Роману?

- Який настрій був у Романа?

- який настрій був у Романа на уроці рідної мови?

- які лінійки вийшли у хлопчиків?

- Що сказав учитель Миколі?

8)Розвиток зв’язного мовлення.

Робота в групах.

1 гр. Написати листа Миколі.

2 гр. Написати листа Роману.

(Дати поради хлопчикам)

9) Гра «Продовж речення»

Після уроку мови…

А тобі, Миколо,…

Роман взяв лінійку…

10 Подумайте, яка головна думка твору:

а)Успіхи Миколи і в Романа.

б)Треба краще працювати.

в)Невдачі хлопчиків.

г)Потрібно вірити в свої сили.

VІІ Підсумок уроку

Урок добігає до кінця. Чи справдились ваші очікування?

- Які висновки для себе ви зробили з прочитаних творів?

- Чи стануть вони вам у нагоді у майбутньому житті?

- Які прислів’я підходять до наших оповідань?

Праця – найвеличніша краса.

Кожна людина гордиться тим, що вона робить.

Виховай у собі людину.

Ніколи не втрачай віри у свої сили.

VОцінювання.
Я пропоную вам оцінити себе. Візьміть личка, які лежать у вас на партах, та намалюйте посмішку залежно від того, як ви працювали на уроці.

( Якщо личко з посмішкою – працював ефективно, творчо, активно;


Якщо личко серйозне – старався );
Якщо личко зле – працював нижче своїх можливостей ).
Прошу оцінювати себе об’єктивно, чесно.

VІІІ Домашнє завдання.


1 рівень-прочитати,дати відповіді на запитання;
2 рівень-прочитати та переказати оповідання;
3 рівень- закінчити оповідання так, щоб хлопчики залишились друзями.
Каталог: download -> version
version -> Зміст Біографія
version -> Методичні рекомендації щодо вивчення світової літератури в загальноосвітніх навчальних закладах у 2010-2011 навчальному році
version -> Методичні вказівки для роботи студентів розроблені відповідно до робочої програмою дисципліни "Історія української культури" для студентів денної форми
version -> Ведуча: Дивися, безкрайнєє, синєє небо, Стоїть над землею, неначе шатро. Воно посилає любов нескінченну І щиро дарує надію й любов ведуча
version -> Курс лекцій Кесоттеїкіесі Ьу Ле Міпізігу о Есіисаіїоп аз а Іехі-Ьоок ґог зішіепуз оґЬізіогісаі зресіііііез оґШе
version -> Розділ І. Лексичне значення іменника лексичні групи іменників ключові питання
version -> Від особистості письменника або особистості героя літературного твору до особистості учня
version -> Павленко Марина «Русалонька із 7 – В. В тенетах лабіринту»


Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Тема. В сухомлинський «Як Павлик списав у Зіни задачу?» iconУчитель Сухомлинський Василь Олександрович Сухомлинський
Василь Олександрович Сухомлинський — український педагог,публіцист, письменник, поет
Тема. В сухомлинський «Як Павлик списав у Зіни задачу?» iconВ. О. Сухомлинський
Народився В. О. Сухомлинський 28 вересня 1918 року в селі Василівка на Кіровоградщині в родині бідного селянина
Тема. В сухомлинський «Як Павлик списав у Зіни задачу?» iconВ. О. Сухомлинський гуманіст, мислитель, педагог. «Що було найголовніше в моєму житті? Без вагань відповідаю: любов до дітей». В. О. Сухомлинський. Коротка біографічна довідка
В 1935 році, коли Василю Сухомлинському не було й сімнадцяти років, він молодим учителем переступив поріг школи (с. Василівка), де...
Тема. В сухомлинський «Як Павлик списав у Зіни задачу?» icon«Наш Сухомлинський» роботу виконала: Ківва Валерія, Учениця 11 класу Навчально-виховного комплексу «Гімназія-загальноосвітня школа I-III ступенів №4»
Ці слова Т. Г. Шевченка закликають нас поважати нашу Батьківщину, нашу золоту спадщину – таких людей, як Сухомлинський, які зробили...
Тема. В сухомлинський «Як Павлик списав у Зіни задачу?» iconВчитель : Тацій Ольга Степанівна
Тема. Людина народжується, щоб залишити по собі вічний слід. Василь Сухомлинський «Який слід повинна залишити людина на землі»
Тема. В сухомлинський «Як Павлик списав у Зіни задачу?» iconУрок № Тема. Казки Василя Сухомлинського із Школи під Голубим Небом. Учіться фантазувати. В. Сухомлинський «Дід Осінник»
Сухомлинського; вдосконалювати навички правильного, свідомого читання; збагачувати активний словник учнів; розвивати вміння робити...
Тема. В сухомлинський «Як Павлик списав у Зіни задачу?» iconКалашник Наталія Балатівна та Павлик Світлана Дем’янівна, вчителі української мови та літератури Смілянського нвк «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3-колегіум» зміст біографічна довідка
Народилася Оксана Дмитрівна 13 квітня 1906 року в Полтаві — провінційному на той час, але багатому на літературно-мистецькі традиції...
Тема. В сухомлинський «Як Павлик списав у Зіни задачу?» iconГрайтесь так, щоб усім було весело. Василь Сухомлинський Про що думала Марійка
«Грайтесь так, щоб усім було весело. Василь Сухомлинський «Про що думала Марійка»
Тема. В сухомлинський «Як Павлик списав у Зіни задачу?» iconВ. Сухомлинський
Навчально-організаційні – розширити знання учнів про творчість І біографію В. Сухомлинського І о. Олеся
Тема. В сухомлинський «Як Павлик списав у Зіни задачу?» iconПравила ознайомлення дітей з казкою
Казка це благодатне І нічим не замінне джерело виховання дитини. В. О. Сухомлинський


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка