Тема. Вірші зарубіжних поетів про дружбу І кохання. Р. Бернс, Г. Гейне, К. Симонов. Поетизація високого почуття, розкриття його сутності. Виразне читання поезії Мета



Скачати 111,11 Kb.
Дата конвертації19.10.2017
Розмір111,11 Kb.

Тема. Вірші зарубіжних поетів про дружбу і кохання. Р.Бернс, Г.Гейне, К.Симонов. Поетизація високого почуття, розкриття його сутності. Виразне читання поезії

Мета:ознайомити учнів із зарубіжними поетами, що писали про дружбу та кохання:, розкрити особливості поетичного світу кожного з них, довести, що любов — першооснова життя, засіб бачення і пізнання світу та власної душі, допомогти зрозуміти, що кохання — найсвітліше, найніжніше почуття, що здатне творити чудо, робити людину доброю, чуйною, благородною; виховувати повагу до справжніх почуттів; удосконалювати навички аналізу й виразного читання поетичного тексту.

Обладнання: портрети поетів, підручник, збірки поетичних творів, комп’ютер та мультимедійний проектор, презентація до уроку.

Тип уроку:урок виразног очитання та аналізу поезій.

Епіграфи:

Коли любиш, то таке багатство відчуваєш, стільки ніжності, привітності, навіть на віриться, що так умієшлюбити

(А.П.Чехов)

Любов поєднує в собі всі добрі якості людини.

(О.Бальзак)

Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань

1. Вчитель

— На попередніх уроках ми з вами говорили вже про дружбу та любов. Напевно, кожен із вас задумувався над тим, для чого ж людині потрібно мати друзів або що таке кохання. Виявляється, що це почуття - чи ненайголовніше у повсякденному житті. Для того, щоб збагнути, навіщо людині воно потрібно, треба передусім визначити, що це таке. Кожна людина кохання розуміє по-своєму, адже воно багатогранне.

- ЗАВДАННЯ 1.Асоціативна розминка

З чим у вас асоціюється слово кохання?

Ось декілька дитячих відповідей на запитання: “Що таке кохання?”



Оля, 8 років: “Це коли мама і тато не сваряться. Кохаючи, вони кажуть одне одному лагідні слова. Діти теж можуть закохуватися. Я, наприклад, люблю хлопчика Богдана.”

Вадим, 7 років: “Ну, я не часто закохувався. Коли люблять, кажуть хороші слова, дарують подарунки. Точно визначити, що таке кохання, не можу.”

Оленка, 3 роки: “Люблю тата й маму, а ще дідусів і своїх бабусь. А ще люблю своїх друзів, бо ми разом гуляємо і граємося.”

Вчитель. А як би ви відповіли на це запитання?



2. Робота з епіграфами.

3. ЗАВДАННЯ 2. “Цитатна доріжка”

Прочитайте вислови відомих людей про кохання. Висловіть власні роздуми та узагальнення про те, що таке кохання.

4. Вчитель:

- Сподіваюся, що все сказане про кохання відомими людьми надихнуло вас на власні роздуми та узагальнення. То все ж таки, що таке кохання?



5. Прийом “Мікрофон”

6. Вчитель:

- Нині ми говоритимемо про найсвітліше, найсвятіше й найпрекрасніше почуття — кохання. У час матеріальної й духовної скрути, коли здевальвовано вічні моральні цінності, звернімося до цього вічного джерела відродження людства, відродження як духовного, так і фізичного. Торкнімося своїми серцями цього дива, що змінює увесь світ і нас у ньому, робить людей кращими, добрішими, благороднішими! Услід за митцями різних часів і народів увійдімо до казки любові, аби спробувати загадку її незнищенності.

Пригадайте щойно вивчену повість Шолом-Алейхема “Пісня над піснями”.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

1. Вчитель:

- Нашу розмову про кохання ми продовжимо знайомством із зарубіжними поетами, що створювали свої вірші в різні часи, але писали про одне — про кохання. Ця вічна тема не могла залишати в спокої талановитих людей.

Генріх Гейне, Роберт Бернс, Костянтин Симонов. Вони різні за своїм походженням, уподобаннями, розумінням багатьох житейських речей, вони навіть жили в різні епохи. Але єднає їх одне: глибоке розуміння світлого й прекрасного людського почуття — кохання.

2. Послухаємо повідомлення про них (випереджальні завдання)

Завдання класу: прийом “Логічний ланцюжок слів”



3. Вчитель

2 а) Роберт Бернс — великий шотландський поет (29.01.1759-21.07.1796).

Його поезія нікого не залишає байдужим, він писав прості і гарні пісні, які співали по всій Шотландії. Він був чудовим ліричним поетом і міг писати гумористичні і сатиричні вірші, оспівуючи вірне кохання, дружбу і свою маленьку Шотландію.

“У мене не було бажання стати поетом, поки кохання не охопило всього мене, а потім уже прийшли Вірші і Пісні, вони стали тією безпосередньою мовою, якою говорило моє серце,”- так писав про себе Роберт Бернс в 1783р.

Вірші він присвячував багатьом жінкам. І в кожному з них він загострював увагу на соромязливості, ніжності, відданості, благородстві.

Прочитайте вірш Р. Бернса «Любов» у перекладі С. Маршака.Чи однаково автори перекладів передали почуття ліричного героя?

Любовь, как роза, роза красная,


Цветет в моем саду.
Любовь моя - как песенка,
С которой в путь иду.
Сильнее красоты твоей
Моя любовь одна.
Она с тобой, пока моря
Не высохнут до дна.
Не высохнут моря, мой друг,
Не рушится гранит,
Но остановится песок,
А он, как жизнь, бежит...
Будь счастлива, моя любовь,
Прощай и не грусти.
Вернусь к тебе, хоть целый свет
Пришлось бы мне пройти!
Мов червона троянда кохання моє
теплим літечком розцвіло.
Дивувало мелодією й звуком своїм,
дарувало приємне тепло.

Як прекрасна й велична кохана моя,
ось так сильно й жадано люблю тебе я.
І любити я буду ще довго, повір,
поки сонце не зсушить всіх синіх морів.

Нехай всі висохнуть моря ,
нехай зупиниться земля.
Та до останньо їхвилини,
тебе любити буду я.

Я не кажу тобі - «прощай»,
кажу тобі лише – «бувай».
Хоч все життя іти потрібно ,
я скоро повернусь, ти знай

З чим асоціюється у вас цей вірш?(взаємність, весна, щирість, задушевність)

5.Зачитування вірша Р.Бернса, присвячених першому коханню –

ПрекраснійНелл” в 15 років»



6. Вчитель:

-Що найбільше цінував поет в коханій Нелл у свої 15 років. (Сором’язливість) Прийміть собі до уваги, дівчатка.



«Палітра емоцій». ».Із поданого переліку вражень, почуттів оберіть три слова, що відповідають вашому настрою в цю хвилину: замріяність, захоплення, спокій, переживання, радість, легенькийсмуток, розчарування, світла печаль, здивувавання, натхнення, умиротворення.
Вчитель:_Повідомлення_учня_про_збірку_«Книга_пісень»'>Вчитель: Повідомлення учня про збірку «Книга пісень»

Ми ознайомилися з творчістю Гейне. Виділіть декілька головних штрихів життя і творчості Гейне:



  1. Німецьки йпоет-романтик;

  2. Збірка поезій “Книга пісень” – це поетична розповідь про нещасливе, нерозділене кохання;

  3. Значне місце в “Книзі пісень” посідає природа, яка стає повноправною дійовою особою;

  4. зображуючи природу, поет відтворює свої настрої, поривання, мрії, страждання й радощі.

Виразне читання поезій“Співав соловейко, і липа цвіла...”

Яка пора року зображена в поезії?

Який настрій у вас викликав цей вірш?

Так, розквіт весни збігається з щасливим коханням героя, а холодна похмура осінь приносить кінець йог ощастю

Чому троянди немов неживі”

Перекладач: ЛеонідПервомайський

Однією з особливостей збірки можна вважати пейзажні замальовки, де природа виступає як жива істота: подібно героєві вона сумує і радіє.

Які образи знаходимо у поезії?( образи фіалки, трави, жайворонка)
Як ви розумієте вислів поета “Я прагну добра, бо воно прекрасне і нестримно вабить мене, і зневажаю зло, бо воно противне й огидне мені. Всі наші вчинки повинні випливати з джерела безкорисливої любові.”

Вчитель:

-Чи згодні ви з поетом?

Складіть асоціативну характеристику до образу Гейне.

Г- геніальний

Е – енергійний

Н – ненав’язливий

Р – різноманітний

І – інтелігентний

Х – хоробрий

Читання напамять вірша “Жди меня”

Вчитель:


  • Якому історичному періоду присвячений вірш? (ПеріодуВеликої Вітчизняної війни)

  • На що саме поет звертає особливу увагу? (На ніжність, витримку, кохання)

  • Чому вміння “ждати” так необхідне солдату-фронтовику? (Воно теплить його серце, надихає на нові подвиги)

  • До чого закликає нас поет? (До розуміння понять “честь”, “обовязок”, “гідність”, “вірність”, “історична память”)

9. Презентація до теми “Лірика воєнних років”.

В якості військового кореспондента побував на всіх фронтах, був у Румунії, Болгарії, Югославії, Польщі, Німеччині, був свідком останніх боїв за Берлін

Одними з відомих військових творів Симонова стали: «Жди мене», «Війна», «Російські люди».

Після війни для Костянтина Симонова в біографії настав період відряджень: він їздив до США, Японії, два роки жив у Ташкенті. Працював головним редактором «Литературной газеты»(рос.), журналу «Новый мир»(рос.), входив до складу Союзу письменників. За багатьма творами Симонова були зняті фільми.

Вірші К.Симонова “Жди меня” і О.Суркова “В землянке” написані в 1941р. (на початку Великої Вітчизняної війни).

Читання вірша “Жди меня” самим К.Симоновим


  • Чи схвилював Вас вірш К.Симонова “Жди меня”?

  • Які почуття він викликав у вас?

  • Чи важливо писати про кохання, коли йде війна? (Вони з’єднували і тих, хто на фронті, і тих, хто в тилу. Зв’язок із домом, впевненість у тому, що ти захищаєш Батьківщину, а тебе люблять і чекають, давала сили воювати і вірити в перемогу).

  • Чому ж так важливо тим, хто бореться за Батьківщину, бути впевненим, що їх чекають?

Запис пісні «В землянке»

К. Симонов присвятив свій вірш коханій жінці Валентині Сєровій, а Сурков — Софії Кревс. Але вони стосувалися всіх, хто вірив, сподівався, чекав.



Це цікаво! Вірш Костянтина Симонова «Жди мене…» знайшов відгук в серцях і душах не лише солдат, а й жінок, які вірно чекали своїх коханих з фронту, тому зауральські жінки написали відповідь на лист К. Симонова. Цей лист отримав назву «Жду тебе» і доброю звісткою полетів на фронт.

11. Рефлексія

Сьогодні на уроці я дізнався…

Найбільше мене вразили поезії…

Я хотів би більше дізнатися…



12.Скласти сенкан до теми “Зарубіжні поети про кохання”

ІІІ. Підсумки уроку. Оцінювання

ІV. Домашнєзавдання:

Підготуватися до контрольної роботи. Повторити вивчений матеріал із теми “Дружба та кохання”





Поділіться з Вашими друзьями:

Схожі:

Тема. Вірші зарубіжних поетів про дружбу І кохання. Р. Бернс, Г. Гейне, К. Симонов. Поетизація високого почуття, розкриття його сутності. Виразне читання поезії Мета iconВірші зарубіжних поетів про дружбу І кохання. Р. Бернс, Г. Гейне, К. Симонов. Поетизація високого почуття, розкриття його сутності
...
Тема. Вірші зарубіжних поетів про дружбу І кохання. Р. Бернс, Г. Гейне, К. Симонов. Поетизація високого почуття, розкриття його сутності. Виразне читання поезії Мета iconТема: Вірші зарубіжних поетів про дружбу І кохання(Р. Бернс «Любов», Г. Гейне «Коли настав чудовий май», К. Симонов «Жди мене…»). Поетизація високого почуття, розкриття його сутності Мета
Тема: Вірші зарубіжних поетів про дружбу І кохання(Р. Бернс «Любов», Г. Гейне «Коли настав чудовий май», К. Симонов «Жди мене…»)....
Тема. Вірші зарубіжних поетів про дружбу І кохання. Р. Бернс, Г. Гейне, К. Симонов. Поетизація високого почуття, розкриття його сутності. Виразне читання поезії Мета iconКартка уроку вірші зарубіжних поетів про дружбу І кохання. Р. Бернс «Любов». Поетизація високого почуття, розкриття його сутності Коли любиш, то таке багатство відчуваєш, стільки
Коли любиш, то таке багатство відчуваєш, стільки ніжності, привітності, навіть не віриться, що так умієш любити
Тема. Вірші зарубіжних поетів про дружбу І кохання. Р. Бернс, Г. Гейне, К. Симонов. Поетизація високого почуття, розкриття його сутності. Виразне читання поезії Мета iconКартка уроку вірші зарубіжних поетів про дружбу І кохання. Тема кохання в поезії Генріха Гейне "Коли настав чудовий май " Найглибша істина розквітне лише з
Вірші зарубіжних поетів про дружбу І кохання. Тема кохання в поезії Генріха Гейне “Коли настав чудовий май ”
Тема. Вірші зарубіжних поетів про дружбу І кохання. Р. Бернс, Г. Гейне, К. Симонов. Поетизація високого почуття, розкриття його сутності. Виразне читання поезії Мета iconОголошення теми уроку
Тема. Вірші зарубіжних поетів про дружбу й кохання. Р. Бернс «Любов», Г. Гейне «Коли настав чудовий май»
Тема. Вірші зарубіжних поетів про дружбу І кохання. Р. Бернс, Г. Гейне, К. Симонов. Поетизація високого почуття, розкриття його сутності. Виразне читання поезії Мета iconПоетизація високого почуття, розкриття його сутності у поезії К. М. Симонова
Тема: Поетизація високого почуття, розкриття його сутності у поезії К. М. Симонова
Тема. Вірші зарубіжних поетів про дружбу І кохання. Р. Бернс, Г. Гейне, К. Симонов. Поетизація високого почуття, розкриття його сутності. Виразне читання поезії Мета iconКартка уроку вірші зарубіжних поетів про дружбу І кохання. К. Симонова «Жди мене ». Моральна актуальність теми в сучасному світі. Простой бумажный листок, как ты сердцу дорог
Вірші зарубіжних поетів про дружбу І кохання. К. Симонова «Жди мене». Моральна актуальність теми в сучасному світі
Тема. Вірші зарубіжних поетів про дружбу І кохання. Р. Бернс, Г. Гейне, К. Симонов. Поетизація високого почуття, розкриття його сутності. Виразне читання поезії Мета iconКлас: 9 Урок №39 Тема романтичний світ поезії г. Гейне
Мета: ознайомити учнів з поетичним доробком Г. Гейне; розвивати вміння аналізувати ліричний твір, знаходити приклади конкретного...
Тема. Вірші зарубіжних поетів про дружбу І кохання. Р. Бернс, Г. Гейне, К. Симонов. Поетизація високого почуття, розкриття його сутності. Виразне читання поезії Мета iconОмар Хайам. Рубаї
Мета: Розказати учням про Омара Хайама як великого представника літератури Сходу. Допомогти розкрити головні мотиви його поезії,...
Тема. Вірші зарубіжних поетів про дружбу І кохання. Р. Бернс, Г. Гейне, К. Симонов. Поетизація високого почуття, розкриття його сутності. Виразне читання поезії Мета iconДо збірки «Книга пісень» увійшли поезії, написані впродовж 1816-1827 рр. Тематична основа Тема нерозділеного кохання, глибокого почуття, що його переживає ліричний герой, який страждає за втраченою коханою
Тема нерозділеного кохання, глибокого почуття, що його переживає ліричний герой, який страждає за втраченою коханою


База даних захищена авторським правом ©biog.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка