Сайт КЗ ДРБК:http://rdk-ua.jimdo.com/?logout=1
Дніпропетровський район здавна славиться своїми талантами ,народними звичаями , багатоюісторією.
Вони зберігаютьсвоїнаціональні та культурнітрадиціїякінесуть у собібагатуобрядовупісенність, щропередають з покоління в покоління. Організація культурно-дозвіллєвоїдіяльності, розвитокаматорськихколективів, збереження та відродженнянароднихзвичаїв, обрядів-основнезавданняроботи закладу культури. І як координуючий центр щодоорганізаціїпроведеннязмістовнихмасовихзаходів, наданняметодичної та практичноїдопомогипрацівникамкультури при Дніпропетровькому районному будинкукультурипрацюєметодичний центр. При РБК функціонуютьколективиаматорськогомистецтва. Колективи є постійнимиучасникамирайонних, обласних свят, фестивалів, оглядів, конкурсів.
Колектив районного будинкукультуринагородженийбагатьма грамотами, дипломами відділу культури і туризму, районноїдержавної адміністрації за високідосягнення в культурномуобслуговуваннінаселення та впровадженнянових форм та методівроботи.
ТВОРЧІ КОЛЕКТИВИ:
Кількість клубних формувань:
в КЗ ДРБК працює 12 клубнихформувань
Дорослі колективи:
1 Народний ансамбль української пісні «Журавка» 15чол.
2. Народний вокальний ансамбль «Чумацький шлях» 7чол.
3. Народний вокальний ансамбль «Чорнобривці» 10чол
4. Вокально-інструментальний ансамбль «Лабіринт» 4чол.
5.Вокальне тріо «Три зорі» - 3 чол.
6. Шейпінг 10чол.
Дорослих- 49чол.
Дитячі колективи:
7. Хореографічний ансамбль естрадно-спортивного танцю «Фантазія» -20чол.
8.Студія естрадного танцю «Маски» -16чол.
9. Циркова студія «Карнавал»- 8чол.
10. Хореографічний ансамбль народного танцю «Барвінок»- 30 чол.
11. Дитячий танцювальний ансамбль «Восторг»- 16чол.
12. Вокальна студія «Талант»- 20 чол.
Дітей-110чол.
Всього відвідує колективи 159учасника.
Народний ансамбль української пісні “Журавка” створений в лютому місяці 1990 року на базі Дніпропетровського районного Будинку культури .
Засновник колективу Чеберячко Лідія Іванівна – педагог,зараз на заслуженому відпочинку.
Склад колективу – 14 чоловік. Переважно пенсіонери, люди різних професій, але всі об’єднані любовю до пісенної творчості, яка дає можливість відчути причетність до народу, рідної культури й розвиватися духовно.
11 листопада 1998 року вокальному ансамблю української пісні “Журавка” присвоєно Почесне звання “Народний аматорський колектив”.
Колектив веде активну громадську роботу. До найкращих традицій колективу належать ті справи, які приносять людям добро, це – благодійницька діяльність: зустрічі з солдатськими вдовами, інвалідами, ветеранами війни та праці, одинокими престарілими та дітьми і молоддю. Бере участь у всіх районних, обласних заходах.
Якісно новий етап в творчості колективу розпочався з приходом Олександра Середко, який вносить животворну силу в народну пісню. Нині являється керівником народного колективу. Біографія творчої співпраці надзвичайно багатогранна: дніпропетровські поети та композитори – Дора Калинова,Костянтин Дуб, Галина Сідлецька, Жанна Бондаренко, Співпраця з хоровим колективом Дніпропетровського національного університету “Просвіта”, обласною бібліотекою для дітей та юнацтва ім. Світлова, історичним музеєм ім. Д.І.Яворницького та ін.
Пісенна творчість, народного фольклорно-етнографічного ансамблю «Криниця» - багата і різноманітна. По крупицям відроджує і зберігає фольклорні пісні, обряди, звичаї та традиції свого рідного краю, народний фольклорно-етнографічний гурт «Криниця» керівник Анатолій Напреєв з 2001 року.
Колектив був створений в 1989 році . Основа ансамблю - це ветерани праці, які пропрацювали на заводі Карла Лібкнехта по 25 років в металоплавильних цехах та місцеві мешканці, носії традицій свого рідного краю, які водночас є майстрами його відтворення, глибоко відчувають багатоголосний виклад та унікальний розспів зразків українського фольклору, які багато поколінь побутують в місцевій традиції виконання. Нині у складі колективу представники двох поколінь - берегині народних пісень, звичаїв та обрядів жінки літнього віку, та жінки більш молодшого віку ,які переймають репертуар і манеру співу у старших за віком.
Вони дужеактивні, рухливі, а часом і навальні, як барвистий вихор народного свята.
В ансамблі, звичайно, в кожної своя роль. Все це - колоритні, небуденніпостаті, які не можна забути, побачивши бодай один раз. Має «Криниця» свою поетесу, МаріюІванівнуЗаугольну, яка пише в манері близькій до пісенної
Як колектив, «Криниця» дуже «підйомна», спрагладії. Учасниці ансамблю залюбкийдутьвиступати, безвідмовні, коли їхзапрошують, вони прагнуть у творчімандрівки.З своїми піснями вже об’їздили всю Україну.
Поділіться з Вашими друзьями: |